Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.01.20. 18:24


Szerintem igen. Naivitás.
Figyelj, F.Totti, egy példa. Amikor a Jobbik -még radikálisabb korszakában-folyamatosan azt hangoztatta, hogy népszavazás kell az EU-ból történő kilépésről, mit mondtak a balosok (meg a fideszesek egy része is) ? Azt, hogy ne kérdezgessük már a népet olyan gazdasági-közigazgatási kérdésekben, amelyekhez nem biztos, hogy ért. Ne engedjünk a populizmusnak. Most meg mi van? Egy hasonló horderejű kérdésben azonnal meg kell kérdezni a népet. Azonnal. Pofon kell a Viktornak.
Kell is, nyilván.
Magyarországnak nem kell olimpia. Ez a véleményem, de érdemben nem tudok érvelni mellette.
Magyarországnak kell az EU. Ez a véleményem, de érdemben nem tudok érvelni mellette.
Mindkettőhöz végig kellene olvasnom 50-50 oldalnyi szakértői tanulmányt, hogy tudjak dönteni.
Értitek. Ilyen kérdésekben nem kellene erőltetni a demokráciát.
De hogy a Pásztory Dórák igazát se feledjük: független szakértői testületekre van szükség a döntések meghozatalához. Független ember nincs. Sem a médiában, sem a politológiában, sem a döntéshozásokban. Innentől kezdve a kormányé a döntés.
Nem kell olimpia. Nekem nem. Amúgy sem nézem semmibe az olimpiát (ez az én baromságom). Budapestre még úgy sem kell.
De vajon naivitás azt hinni, hogy hosszú távon jót tesz egy közép-európai országnak egy ilyen esemény?
Mert ezt nem tudhatja az index, a 444, a Kettős Mérce, az Abcúg és az átlátszó sem.
Oknyomozók.
Kár, hogy a demokráciában nem dönthetem el, hogy milyen országban éljek. Nincsenek nekem nagy kívánságaim. Hozzám hasonló viselkedésű (nem gondolkodású!) emberekkel szeretnék élni.
Hogy hogy jön ez az olimpiához?
Fogalmam sincs.
De tudom, hogy valahogy mégis.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11444
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.01.20. 18:08


Attól, hogy sokan felülnek erre a vonatra, még nem lesz rossz a cél. Nyilván minden politikai ellenfél próbál profitálni belőle. A kezdeményezők, meg nem fognak elhatárolódni, ha a cél ugyanaz.
De ettől még a Momentum vagy mi, nem lesz MSZP/DK/SZDSZ/LMP/stb. fedőszerv és a Nolimpia célja sem politikai. Nem is értem miért kell mindenből kétpólusú politikai kérdést csinálni. Van Viktor és vannak az ellenségei. Ha Viktor vörös bort iszik, Gyurcsány és Kuncze meg rosét, akkor minden rosé fogyasztó ballib? Ennyire nem lehet elvonatkoztatni a politikától?

Persze simán igazatok lehet abban, hogy ezt az egészet Soros+Fleto+Bajnai+Obama+a sátán kavarja a háttérből. De perpillanat ezt nem tudjuk és az eddig látottakból nem is sejthető. Vagy akkor higgyünk el minden egyebet is a Habony-médiának. Éljünk és gondolkodjunk úgy, ahogy az M1/TV2/Magyar Idők/Lokál/stb. helyesnek tartja. Bízzunk benne, hogy befagy a Duna és mehetünk koronázni.
Én nem tudom. Naivitás feltételezni hogy ez egy politikamentes kezdeményezés?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.01.20. 17:28


Hát ez nehéz ügy. Mindenkivel egyetértek. De most teljesen jogos tomm odavetett iróniája. Ha nem lenne sapka, akkor az lenne a baj.
A baloldali ellenzék mindig tesz róla, hogy Orbán szimpatikusabb legyen számomra. Mikor már kezdem szívből megutálni, jön egy ügy, jönnek a közszereplők és a nyilatkozatok, mozgalmak, és máris kezdem megkedvelni a vezért.
Nyilván ne legyen olimpia, tiszta sor.
De...
1. Szerintem a legtöbb olimpiai rendezés során az adott országot irányító kormány strómanjai, oligarchái járnak jól. Ebben nincs semmi.
2. A baloldali ellenzék most egyesíti erőit, bárcsak így menne ez nekik 2018-ban. Parti Nagy Lajos ironikus kisregényt fog írni a budapesti olimpiáról, Alföldi posztmodern darabot rendez majd az olimpiai döntés "demokratizmusáról". Kornis drámát szerez. Régi balos miniszterek ölelik keblükre egymást, fiatal és idős liberálisok bólogatnak egymásnak, Budapest "bebalosodik" újra, és visszatér minden a régi kerékvágásba, amikor is Demszkyék a 4-es metróval bohóckodtak. Végül is örömteli a NOLIMPIA, mert összehozza a régi bajtársakat egymással és az újakkal. F.Totti, én értelek, hiteles vagy számomra, ezért elfogadom a teljes anti-olimpiai attitűdödet.
3. Elég nekünk a Maccabi Játékok, nem kell két olimpia...

Ez egy szétesett ország a lakosságát tekintve. Valószínűleg minden európai nemzet ilyen már. Főleg a nyugatiak. Nincs már egység, nincs közös alap, a társadalmak nyitottak, ezáltal "korcsosultak", a nemzetiek zsidóbérenceseznek, a libsik náciznak, megosztottság van mindenhol, az adott ország politikájáról már nem az őslakosok döntenek, antifák és radikáljobbosok tüntetnek egymás ellen, forr a világ.
Nem tudom, hogy ki tervezte ezt (én nem mondtam, hogy Soros...), hogy tervezte-e egyáltalán valaki, de MEGVALÓSULT. Mindenhol. Korcsok vagyunk. Egy massza. Puding. Gyakorlatilag éveken belül döntenie kell Európának a két véglet között: szélsőliberalizmus vagy szélsőjobboldaliság. Ahol átmenet van, mint most szinte mindenhol, ott káosz van. Gyökértelenség, frusztrált emberek, csak egy szikra kell...
Ez az olimpiai pályázat megint csak erre jó: tapossuk el egymást a legmélyebbre.
És ez a nihil nem Orbán hibája. Ő csak betölti az űrt. Mint ahogy betölti majd egyszer más.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11444
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.01.20. 17:24


jaja, amióta először felmerült utóbbi években a gondolat, én pl azóta - az első perctől - ellene vagyok

F.Totti: igen a másodlagos politikai célok most engem sem érdekelnek, csak megjegyeztem, hogy nem tetszenek
de ettől még most egyetértek velük

de itt azért visszautalnék a Jobbikos megnemszavazásra, ahol szintén mindent félre kellett volna rakni, és megszavazni azt a k.rva javaslatot. Évekig kísérteni fog ez a gondolataimban. tommnak meg aztán pláne :)

na mindegy, egyértelműen népszavazás kell egy ilyen kérdésről. Ez nem is kérdés. Aki ezt eléri, annak megköszönöm.
és amúgy szerintem igen izgalmas is lenne a szavazás. Erősen 50-50%-nak érzem most a végeredményt.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27935
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.01.20. 17:19


tomm írta:Te ott vagy a kezdemenyezok kozott?



Akár lehetnék is. Gondolom a kezdeményezőket sem ismered személyesen.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.01.20. 17:01


A megalománia és illúziók kergetése pártsemleges. Normális ember már 2002-ben, amikor Megyó kampányolt ezzel, akkor is baromságnak tartotta. pedig ahhoz képest az ő és utódai áldásos tevékenységének e következtében csak még jobban leszakadóban vagyunk, még ha a beáramló EUs támogatások elherdálása ezt némileg el is fedi
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.01.20. 16:28


Te ott vagy a kezdemenyezok kozott?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10291
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.01.20. 16:26


Tomm, azt azért elhiszed, hogy ha OV személyesen hozná nekem oda a nolimpia aláírásgyűjtő ívet, akkor is aláírnám? Vagy ez is biztos, hogy nem igaz?

Ez pont az amit a Fidesz sugallni akar. Aki nincs velük (tök mindegy miben), az libsi, komcsi, náci. Egyszerre.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.01.20. 16:22


Egy biztos: ha orbanek az olimpia ellen kampanyolnanak, akkor a kedves kezdemenyezok most az olimpia mellett kardoskodnanak teljes mellszelesseggel.


Es akkor mar lenne is 1millio foritunk az olimpiara :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10291
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.01.20. 15:29


Trigoria írta:a baj csak az, hogy a kitalálók nem tetszenek (meg a mögöttes másodlagos politikai célok sem)


Én nem kerestem mögöttes célokat. Biztos van a kapcsolati hálójukban olyan ember, aki jobbra-balra-középre elkötelezett vagy minimum az volt valamikor. De nem fogsz találni olyan elhivatott embert, akinek nincs ilyen. Amit mondanak azzal egyetértek, ráadásul őszintének tűnnek. Ha majd párttá alakulnak, akkor ráérek ilyesmin elgondolkodni. Egyelőre örülök neki, hogy fel merték vállalni. Ez sem kevés kockázattal jár manapság.

Attól hogy aláírok nekik, Alföldi nem lesz kisebb b.zi, Molnár Gyula kevésbé viccember és TótaW is ugyanolyan egybites barom marad. Ettől még szimpatikus a nolimpia kezdeményezése. Valami, amiről pártsemlegesen lehet véleményt alkotni. Józan ésszel. És vitatkozni is így kellene róla. Az pl tetszik, hogy a Jobbik nem állt bele testületileg egyik irányba sem.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.01.20. 15:26


leszakadó ország leszakadó városa. én nagyjából ismerem a régió nagyvárosait. sajnos már rég nem Bécshez mérhetjük magunkat, nem is Prága a mi szintünk persze, de már Varsó v. Zágráb sem , hanem sokkal inkább Bukarest, de ha lehet, h. nemsokára már inkább Szófia (Belgrádot nem ismerem) :(

várható volt: http://444.hu/2017/01/20/egy-nap-se-kellett-es-teljes-fegyverzetben-indult-harcba-a-kormanyzati-propaganda-az-olimpiaellenes-mozgalom-ellen
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.01.20. 15:15


Pásztory Dóra tökéletesen leírta és gyakorlatilag ugyanezt. Csodálatos ünnep lehet Olimpiát szervezni, ha arra felkészült a város. De Budapest nem az. És Magyarország sem. Sem financiálisan, sem infrastruktúrájában, sem mentálisan, sem közbiztonságában, sehogy. Bele lehet ugrani sok mindenbe, de itt ezermilliárdokról beszélünk. Ennek pedig óriási következményei vannak az utolsó viharsarki falu lakójára is, nem csak a belvárosi népekre. Ésszerűtlenül nagy kockázatot vállalnánk. Akkor is ha a Vezér nagy álmai (saját focicsapat, saját stadion, saját kisvasút, saját minden) általában teljesülnek.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.01.20. 14:42


jó hsz :) :
Rákoskertről reggel 1 óra alatt ér be a vonat a keletibe, ami légvonalban mondjuk 15 perc. Ugyanakkor a napi átlag késés 30-40 perc. A diszpécser már elnézést sem kér, csak unott hangon bemonda, hogy a vonat 15 percet késik. Japánban a megengedett késés 1 FÁKING PERC és automatán jár a kártérítés!
A Liszt Ferenc Nemzetközietlen repülőtérről nem megy közvetlen mágnesvasút a belvárosba, ahogy az egyébként minden civilizált országban történik. A turistákat vagy egy Volánbusz - BKV kombo, vagy a mi cigánykodó, bödüs bunkó, fasztarisznya taxisaink fogják fuvarozni és lefejni. A metróhálózat fejletlen, a 3-as metrón utazni olyan, mint Stallone Daylight című filmje 3D-ben. A belvárosnak nincs modern üzleti negyede, az egész egy cigányputri. Az aluljárókban, mint valami posztapikaliptikus sci-fi filmben, tömegek tanyáznak életvitelszerűen. Minden pillanatban arra számítok, mikor szólít le Deckard, cigány replikánsok után kutatva. Mindig meleg ló húgy szag terjeng a pályaudvarokon, amik ráadásul úgy festenek, mint egy bolgárkertész kirakodóvásár. Láttam a West End alatt egy csövest fekve hugyozni! Az aluljárókban és a pályaudvarokon lehet kapni mosóport, használt könyvet, régi órát, száraz szendvicset, cipőt, retyó papírt, de normális wifi az nincs. A Keleti pályaudvar úgy néz ki, mint amit legkevesebb ezer éve megszáltak a kebabosok, arab pénzváltók, használtkönyv árúsok és amit harc nélkül nem is akarnak feladni. A legsötétebb balkáni állapotok, okádnom kell, ahányszor csak oda kényszerít a sorsom. A legújabb stadionjaink is nevetséges putrik a megszokott olimpiai csodákhoz képest. De a legnagyobb probléma, hogy a főváros toporog a szocializmusban. Egy elöregedett, koszos, nyugger halmazállapotú, tetves, undorító, büdös, nyomorult, csövesekkel és csőlakókkal teli koszfészek. A Combino villamoson néha bemondja a vezető, hogy zsebesek tartózkodnak a szerelvényen. Láttam egy pohost, volt vagy 120 kiló, szike volt a kezében, miközben MP3 lejátszóra vadászott. A belvárosi utakon nem kátyúk vannak, hanem a kátyúk között van némi útfoszlány. Nincsenek P+R parkolók. Az emberek a bevásárlóközpontokat használják parkolásra. Kevés a wifi hot-spot, ahogy nincsenek információs hotspotok sem. A rendőreink nem beszélnek angolul és még magyarul sem. Nincsenek nyilvános WC-k!!!!!! Az Örs Vezér téren a buszoknál van egy picsányi parkoló, de mindenki a Budapesti Metropolitan Egyetem előtt található disznó túrta, undorító, sártenger parkolót használja. Nincsenek a belvárosban gyalogos alul- vagy felüljáró rendszerek!!!! A vasúthálózat fejletlen, a szerelvények ótvarosak, a késések mellé kis szerencsével még tetvet és némi bolhát is kaphatunk. Az olimpiához fel kell nőni! Kell hozzá infrastruktúra és persze kell hozzá erkölcsi és szellemi érettség. Olyan lelki érettség, hogy a jegykezelő - szikjuritibiztoságiőrúr ne ordibálja azt a nőm után, hogy de megbszná a seggét. NA....ennyi. Vicces lesz, amikor a félanalfabéta fogja magyarázni a japán turistának, hogy HÁNEMÉRTED....SÁRGA V I L L A N Y O S....M E N N Y É ODAA!


aztán lehet vitázni arról (meg is teszik a hozzászólók. Kár hogy csak ők), hogy az olimpiától és miatta kezdődne el egy változás, vagy a változás lenne az alapja hogy megrendezhessünk egy olimpiát. Én nagyon szeretnék olimpiát itt. Tök nayg buli lenne. De ebben a jelenlegi országban ez kivitelezhetetlen normálisan.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27935
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.01.20. 14:36


vannak áttelepült erdélyi haverjaim kik normálisan praktikus kérdésként felfogván a dolgot nem is kérték a magyar papírokat. dupla állampolgárság, dupla szívás :)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.01.20. 14:27


Xaba, ez durva.
De minden tiszteletem ellenére, ez így nekem sántít. Illetve érthetetlen, és egész egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ez így ebben a formában megtörténhet. Persze tudjuk, hogy sokszor az egyéni szimpátia is dönt ilyenekben egy egy ügyfélszolgálatosnál. Amúgy más kerületben is mehetsz kormányablakhoz. Ha haverodnak ott könnyebb volt, hát menj oda.
Állandó lakcímed odaát már nincsen tényleg? Mármint se rokon se senki?

Felhívtam az OEP -et és tájékoztattak, hogy mivel van állandó lakcímem, így nem fognak egészségügyi biztosítást adni.
Ezt meg így szimplán nem értem. Gondolom összetettebb a kérdés ennél, mert ez alapján bemegyek és leordítom a fejüket.


F.Totti: ha népszavazás lesz, akkor ellen szavazok. Ha szembejön valahol, hogy népszavazáshoz írjak alá, aláírom.
https://kuruc.info/r/2/168474/
a baj csak az, hogy a kitalálók nem tetszenek (meg a mögöttes másodlagos politikai célok sem)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27935
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.01.20. 12:38


:D :D :D
Aztakúrva Xaba. Mondanám, hogy érthetetlen, de a szomorú az, hogy pont ez volt a papírforma. Számtalan példa van rá, hogy valahol valaki kitalál egy jogszabályt, a szavazógép persze hatályba is lépteti, aztán kiderül hogy számos egyedi esetben nem ültethető át a gyakorlatba. A nünüke akivel beszélsz persze nem tehet erről és nem is tud tenni ellene.
Friss példa, hogy a cégünknek most írta le a NAV, hogy ne exportáljunk néhány típusú ügyfélnek, mert az EKAER szabályon van egy joghézag, amit elfelejtettek rendezni. Nem szabálytalan amit csinálunk, de inkább be tegyük. Majd lesz új szabályozás, akkor csinálhatjuk ugyanúgy ahogy eddig. De addig mondjuk le arról a 80-100 milkás forgalomról. Agyrém az egész ország...
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2017.01.20. 11:54


Úgy látom, hogy itt Orbánon kívül senki nem ismeri a törvényt.

Tavaly előtt kitalálták, hogy nem fogadják el a TAJ kártyám, mert két államban nem lehetek egyszerre biztosítva. Tavaly kiderítettem, hogy otthon nem vagyok biztosítva, mert itt lakom. Itt meg nem vagyok, mert ott lakom. Amúgy diák vagyok, de ezt lesz"rják. Tehát mivel nincs állandó lakcímem, ezért nem biztosítanak. Tanácsuk az volt, hogy igényeljek állandó lakcímet és akkor minden oké lesz. Neki is fogtam az ügyintézésnek, az egyszerűsített honosításnak köszönhetően 3 év alatt készült el a magyar anyakönyvi okiratom (2012-2015), amikor meg végre meglett, akkor elveszett a két ország közt. Voltam Kolozsváron, azt mondták, hogy itt van. Itt meg azt mondták, hogy ott van. Nem tudják, hogy hol van, de ha fizetek, akkor szívesen csinálnak egy újat. A slusszpoén, hogy nyilvánvalóan a lakástulajdonosok nem szívesen engedélyezik, hogy a bérlők állandó lakcímet jelentsenek be.

Na, de valahogy sikerült mindent elintézni és miután ötször bementem a kormányablakhoz, valahogy hajlandóak voltak elkészíteni az új lakcímkártyát. (Mellesleg egy másik kerületben a haveromnak elég volt a román személyi és a lakcímkártya. Csak nekem kellett honosítási papírok és anyakönyvi kivonatok után szaladgálnom)
Nagy vígan megyek a dokihoz, hogy másfél év után elintézzem a bajom, mire közli, hogy nem jó a TAJ kártyám.
Felhívtam az OEP -et és tájékoztattak, hogy mivel van állandó lakcímem, így nem fognak egészségügyi biztosítást adni.

Közben nyitottam egy egyéni vállalkozást, amiben kifizetem a havi 50.000 forint adót, de ez sem jelent semmit.

Tehát a kettős állampolgárságommal nemhogy egészségügyi biztosítást, de még egy telenoros telefonkártyát sem adtak..

Holnap meggyújtom és bejelentem magam migránsnak
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.01.20. 10:58


Tényleg, ti aláírtok? Ezer éve most először leszek aktív egy ilyen helyzetben.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.01.20. 10:41


kedvenc élsportolóm kiváló írása
http://wmn.hu/ugy/46135-pasztory-dori-alom-egy-olimpiarol
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.01.18. 14:15


:D :D :D :D
de tényleg
fognak egy színben kb passzoló festéket és lekenik addig is, amíg más megoldást nem találnak (ha egyáltalán ez nem lenne tökéletes)
De hát értjük mi ezt. Addig is lehet mutogatni, botránkozni, ajvékolni. :wink: Vagy esetleg másik oldalról nézve... zarándokolni :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27935
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.01.18. 10:39


http://444.hu/2017/01/18/ket-hete-nem-s ... kat-pecsen


Az agyatlan ökrök vazze. Flashmob-ot tartottak és nem tűnt el a felirat? Hihetetlen. Ecsettel próbáltátok gyökerek?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.01.18. 00:10


pálmabulák :D :D :D :D :D
nagy nyelvújítók vagyunk mi :D :D

bukás? ha rosszabb eredményt produkálnak mint legutóbb
de igazából ha ugyanazt hozzák, már az is az annak fényében, hogy kormányváltásra készülnek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27935
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.01.17. 19:37


Hitler helyett Sztálint kellett volna a viccben írni. Biztos akkor is ajvékolt volna Kész meg az index...
Trigo, mi a bukás?
Szerintem a 10%.
A 15% tűnik befutónak.
25%: bravúr.
Amúgy olykor hátrébb kell lépni egyet, hogy aztán egy nagyot tudj lendülni.
Én már régóta 2022-re gyúrok.
Tudom, tudom, te akkor már kubai lányok mellbimbóját fogod nyalogatni egy koktéllal a kezedben.
Ám a szavazatodra a pálmabulák között is számítunk. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11444
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.01.17. 18:53


már meg se nézem
elég amit alatta olvasok

Vagy ÓRIÁSIT fog bukni a Jobbik jövőre, vagy kicsit. De a bukás a jelenlegi viszonyokból kiindulva garantált

https://kuruc.info/r/6/168419/
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Halott egy ország ez. Agyhalottak tömkelegével.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27935
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.01.17. 17:55


Baló tök jó arc:

https://kuruc.info/r/2/168416/

Ezt is megéltük: jó volt végignézni egy RTL Klubos műsort.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11444
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég