Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.03.24. 08:10


Arra amelyikről talán nem tudom teljesen biztosan hogy lop?
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.03.24. 06:10


Es egeszsegugyre mennyit koltott? Mindent figyelembe veve.

Ill. Lenne egy kerdesem!
Hagyjuk egy pillanatra a politikat, partokat, szemelyeket. Ha lenne egy olyan ceged, aminek a vezeteset masra akarnad bizni, te kire biznad inkabb? Ket jo kepessegu vezetore, akik az eg vilagon semmiben nem tudnak megegyezni vagy egy gyengebb kepessegure?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.03.24. 01:22


Ezek szerint az a baj, hogy kevés pénzt kapott Felcsút.
ne csúsztass :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.03.24. 00:51


Ezek szerint az a baj, hogy kevés pénzt kapott Felcsút. Ha többet b.sztak volna el Vitya agymenésére, akkor attól már lehetne jobb az egészségügy. 14 Mrd lófütty. Pénzt nekik még!

Nem mellékesen stadionépítésre 400 Mrd ment el. Tao évi 30 Mrd csak a focira, másik 20 Mrd a többi sportra. Az Nb1 költségvetése {elvileg Taon felül) évi 22-24 Mrd. Viktor király legujabb regnálása alatt ez kb 1000 Mrd a focira. De simán megér ennyit, hogyva vezér hobbija virágozzék. Ma is szépet virágoztak.

Nyilván nem is lett volna jobb helye ennek a pénznek. Mondjuk el nem veszett. A fele-harmada tuti ott figyel Mészárosnál, Tiborcznál, Garancsinál. Éljen a NER!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.03.23. 23:36


A pazarlast nyilvanvaloan nem lehet tagadni. Ertelmetlen stb az odaontott penz. De egeszen egyszeruen, ha megnezed a szamokat, a felcsuti akademianak az eg vilagon semmi koze az egeszsegugy problemaihoz, mert ha az oda betolt penzt egy az egyben az eü-re koltjuk, akkor sem lennenk semmivel elorebb.

Surgosen meg kell oldani az egeszsegugy problemajat(bar szerintem nem lehet) de a nagysagrend miatt ennek semmi koze a stadionokhoz.
Kb olyan, mintha scudettot akarnal nyerni es ennek erdekeben azon torned magad, hogy lecsereld a cserekapust. Papiron tenykedtel, de a valosagban a nullanal is kevesebb....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.03.23. 23:13


Tomm nagyon remelem, hogy ezt nem gondoltad komolyan. Egy ketezer fos falu 14 milliardos pazarlasat osszevetni egy 10 millios orszag egeszsegugyi deficitjevel? A sokszor zsenialis, sokszor idegorlo humorod miatt/ellenere ertelmes, racionalis embernek tartalak, de ezt nem tudom mire velni.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.03.23. 22:50


Puzsér Róbert
7 órája ·
Lépten-nyomon szembesülök a kérdéssel: melyik pártra érdemes szavazni? Először is, ne feledd: csak az utat mutathatom meg neked, a vonalakat magadnak kell behúznod. Nos: a helyes választás az, hogy nem szavazol sem a Fidesz-KDNP-re, sem az MSZP-re, sem pedig a DK-ra. Ha ezt teljesítetted, ha ezeket a mocskos maffiapártokat elutasítottad, máris gratulálok: megcsináltad, kölyök! Én mindvégig hittem benned, és te nem hagytál cserben. Mindent jól csináltál.

Véletlenül felgyújtottad a szavazólapot? Elismerésem: remek választás. Az identitások keresztútján tébláboló Vona Gábor pártjára voksoltál? Helyesen tetted. A feminista Szél Bernadett pártja nyerte el a bizalmadat? Küldetés teljesítve. A túlmozgásos Juhász Péter pártja mellé került a kereszt? Helyesen oldottad meg a feladatot. A Kétfarkú Kutyákra szavaztál? Szellemes és jó döntés. Adtál egy esélyt az önmaga kilétét közvéleménykutatási adatokból kiolvasni próbáló Momentum Mozgalomnak? Jól tetted. Valamelyik kamupártra szavaztál? Kiválóan oldottad meg a feladványt.

Egyet tarts észben: az MSZMP még működő utódpártjait: a Fidesz-KDNP-t, az MSZP-t és a DK-t tollad hegyével kerüld el! Ami szar az elmúlt három évtized folyamán ebben az országban felgyűlt, azt mind ők fosták ide. Ha véletlenül valamelyiküket beikszelted, ikszelj be még néhányat, s tedd szavazatod érvénytelenné!

Egyéniben pedig – a fentieket nem feledve – szavazz a legesélyesebb ellenzéki jelöltre! Balos körzetben szavazz az LMP-re, jobbos körzetben szavazz a Jobbikra!
:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.03.23. 22:10


A miheztartas vegett

"És bár nem kevesen vannak, akik a fűtetlen kórtermekben vacogva, az ágyi poloskákkal vívott közelharc közben is hálásak a kormánynak, amiért a költségvetés örvendetesen nagy szeletét a világszínvonalú fekvőbeteg-intézmények helyett a felcsúti fociklub külföldi játékosainak fizetésére fordítja"

Nos, nem vagyok a pusi akademia partfogoja, de teny, ami teny, hogy a felcsut eddig osszesen az x ev alatt, olyan 14 milliard forint tamogatast kapott.
Az eddigi evben, az eltel mindossze 2,5 honap alatt tobb mint 22 milliard forintnyi adossagot halmoztak fol az egeszsegugyi intezmenyek.

Tehat szepen hangizk, de sajna sokra nem mennenk azzal a penzzel.
Es ez nem most lett ilyen....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.03.23. 21:43


Nagy írás, jogos kérdésekkel.
Mindenki döntsön bölcsen.
Nem jól, bölcsen. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.03.23. 21:18

Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.03.23. 16:48


Még a Jobbik kapta a legcukibb jelzőt tőle. :)
No, már a HVG is közeledik.
Jól van az. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.03.23. 16:25

Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.03.23. 12:57


Xaba írta:Lattatok a Momentum 5 (4,5) percét? Szerintem nagyon amatőr lett
https://www.facebook.com/momentum.mozga ... 865101228/

Nekem sem tetszik, de érdekes megoldás és illik a Momentum profiljába szóval nekem nincs vele bajom.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.03.23. 11:14


szoftverhiba :)
amúgy sose fogok az ilyen önjárókban bízni. A 4-es metrót se seretem.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.03.23. 10:48


Ha én vezetek, tuti elbaszom. Meg a pilóták minimum 95%-a is. Az önvezetős projekt viszont kapott egy nagy sallert. A szenzoroknak pont az lenne a funkciója, hogy jobban lássanak mint az emberek. Főleg szar látási viszonyok között kellene hogy nagy előnyük legyen. Fura, hogy nem reagált rá a szoftver.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.03.23. 09:58


https://index.hu/tech/2018/03/22/kiadta ... lveteleit/
véletlenül sem akarok hullagyalázni, de totál sötétben egy főúton tolja át a bicót kivilágítás nélkül, miközben jön az autó??? Darwin-díjas
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.03.23. 09:13


bence írta:Lehet tomm kinyomja már az öööö-nél, de ez szokatlanul minőségi sorozat, valahol itt kezdődik az újságírás.
https://www.youtube.com/watch?v=_6bUOVba2MA


Az utolsó 1 percben a lett külügyes által elmondott gondolatok az igazán lényegesek.
Az álhírek azért terjednek és azért hiszik el sokan, mert el akarják hinni. És ennek gyökere a nyugati demokrácia válságában(=pusztulásában) keresendő.
Sajnos ez rohadtul így van. És a nemzetközi helyzet fokozódik.

Xaba, szerintem ahhoz képest, hogy egy műkedvelő politikus/szóvivő adta elő, akinek a pártja semmiről nem szól, nem lehetett ennél többet kihozni belőle. Ez kb olyan volt, mintha te, én, akárki, 1 nap felkészülés után odaültünk volna. A Momentum egyelőre (?) ennyi. Fiatalok, agilisek voltak, de gyorsan elfáradtak, akarnak valamit, de nem tudják mit. Nehéz kenyér ez. Pont az a legjobb jelző rájuk, amit te is használtál. Amatőrök. De ezzel nem leírni akarom őket. Ha együtt maradnak és tényleg komolyan fognak foglalkozni közügyekkel, akkor pár év múlva lehet belőlük egy normális párt. Mármint abban a koordináta rendszerben normális, amiben a DK, a KDNP és az MSZP is annak számít. Ezeknél sokkal-sokkal többre vihetik évek múlva.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2018.03.23. 08:22


Lattatok a Momentum 5 (4,5) percét? Szerintem nagyon amatőr lett
https://www.facebook.com/momentum.mozga ... 865101228/
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.03.23. 01:13


Lehet tomm kinyomja már az öööö-nél, de ez szokatlanul minőségi sorozat, valahol itt kezdődik az újságírás.
https://www.youtube.com/watch?v=_6bUOVba2MA
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.03.22. 21:04


hoppá
https://kuruc.info/r/4/183980/
MINDEN SZAVA ARANY!!!
Édes istenem, bár ilyet látnék itthon (bár még Dániában sem látjuk) :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.03.22. 20:55


bence: épp írtam volna a választ a miért nem lövik lábonra, de megelőztél és helyretetted magad :D :D
Semmi , de SEMMI mást nem néznek a zsaruk olyankor, csak a másik kezét. Ami ráadásul felszólítás ellenére gyanúsan mozog. A lábonlövés nulla, semmi, lószar akkor ha a másiknál valóban fegyver van. Simán beléd tudja üríti a tárat még utána.

A nem bement sheriff meg simán félt. Bentről szól egy félautomata megállás nélkül kb, neked meg van egy kis pisztolykád. Kb ilyenekre gondolhatott. Mondanám, hogy a plázás itthoni biztonsági őrökhöz lehetne hasonlítani, de ez egy sheriffhelyettes volt! Szóval bepánikolt simán. Mert egyedül volt. Ennyi, nem való a szakmájába. De ez számára is gondolom csak most derült ki.

A mostani rendőrök együtt szétlőtték volna a kis mocskot a suliban. Egyenként pedig valszeg mind bementek volna, de sose lehet tudni.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.03.22. 13:56


Egyetértek, nem lehet elképzelni, lemodellezni egy ilyen esetet a gép előtt okoskodva. Kicsit olyan magyaros, szövetségi kapitányos volt amikor azt mondtam, hogy miért nem lövik lábon. Az szintén igaz, hogy aki nem megy be ilyen helyzetben az ne menjen rendőrnek.
https://index.hu/kulfold/2018/02/23/flo ... helyettes/
Itt a cikk egyébként az esetről.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.03.22. 13:47


Nyilván nem tudom a választ, de aki nem megy be, az ne menjen rendőrnek. Én pl nem mennék. Ezek a csávók elég tökösnek tűntek. A vegasi lövöldözőre is ráindultak azonnal sokan. A buziklub előtt halt is meg rendőr, mert megpróbált bemenni a társai kiérkezése előtt.

Mondjuk a párhuzam jó. Kíváncsi lettem volna, hogy ha az a balfasz seriff végzi a munkáját és bemegy, majd mindenfajta kérdés, felszólítás, fejszámolás nélkül beleürít egy tárat a lövöldözőbe, akkor is szóvá tették volna, hogy "de miért 20 gólyó", "de miért nem szólt", "de miért olyan gyorsan"? A jelenlegi amerikai fegyvertartási és használati szokások mellett rendőrként nincs időd gondolkodni. Ha vki gyanúsan viselkedik és fegyvernek látszó tárgy van nála, akkor még mielőtt megnéznéd a bőrszínét, lőnöd kell. És ez így van rendjén. Tök beszűkült tudatállapot lehet. 220as pulzus, tomboló adrenalin és csak azt nézed hogy van-e fegyver nála. Kicsit más, mint monitor előtt elképzelni mi történhetett és hogyan.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2018.03.22. 14:44-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.03.22. 13:39


Szerintem se jártak el rosszul a zsaruk, bár ilyen esetekben nem értem miért nem lehet simán lábon lőni, egy háttal álló embert. Azért kelt bennem némi ellenérzést a dolog, mert közelmúltban történt iskolai lövöldözésnél ott volt egy sheriff, de fosott bemenni. Két külön szituáció, külön emberekkel, de azért felvetődik bennem a kérdés; a most eljáró rendőrök vajon bementek volna?
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.03.22. 11:20


hűű de egyetértek
és megérdemelte a feka az összes golyót


https://index.hu/belfold/2018/03/21/meg ... nak_lenni/
de jaja, inkább a stadionok
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég