Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.12.17. 09:43

Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.12.16. 00:32


Tomm, videót!!! :)
Egyébként ha az van amit írsz, az tényleg vállalható (nem irányított, hanem szimplán elégedetlen tömeg). Csak épp nem vezet sehová. De azért a fotelból szurkolok nekik, nektek (?).
Gaudi totál hiteltelen számomra. Mondjuk így nagy hirtelen nem tudom, hogy ki nem az...
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.12.15. 10:01

Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.12.14. 23:45

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.12.14. 23:03


na tomm, ez jó is lenne, meg is nézném :)

de elképzelem, odamegyek, és balról ezt skandálják, jobbról azt skandálják, míg én egyiket se szeretném mondjuk
eleve a békés tüntetéseket mindig szánalmasnak tartottam az utóbbi években. Nem mondom többször, de a békés tüntik ideje lejárt. Sokan röhögnek ezen a mostanin is, képzeljük el akkor , hogy a Fidesz mennyire veszi komolyan. :)

Zsolti: Ja, 2006-t akkor én még egy csürhének tartottam. Mondjuk ahogy csinálták, azt ma is annak tartom, de a megítélésem változott azóta nyilván. És valóban, erősen kettős mérce ez Gauditól.

de nem lehet nem észrevenni, hogy a Mi Hazánk olykor-olykor inkább Fidesz-párti, mint ellenzéki, és ez nagyon elszomorító.
De Zsolti, ha kimennek akkor a libsikkel van pofájuk összefogni, ha nem mennek, akkor Fidesz-pártiak. Jót nem tudnak tenni mindenkinek :))

és nyilván Volner sem úgy értette (bár durván beszélt az tény), hogy minden tüntető majom, hanem egy része az (pártalkalmazottakra főleg). Mi sem úgy értjük a cigányokra a retek szót, hogy minden egyes cigány az. Mégis használjuk :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.12.14. 22:18


Nekem pont az tetszik, hogy nincs egy db szervezoje. Nem valamelyik ocska part moge kell beallni, hamem csak ugy ott van a tomeg, total szervezetlenul.
Az, hogy a jobbik, meg a tobbi fos probalkozik, az egyreszt termeszetes, masreszt , az, hogy probalkoznak, de nem tudnak az elere allni, kifejezetten szimpatikussa teszi ezt az egeszet!
Komolyan mondom, ha megyek, viszek tojast es ha meglaot egy politikust a pulpituson, mar repul is. Majd csinalok videot.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2018.12.14. 21:59


Hát már inkább legyen Fidesz-párti bizonyos kérdésekben, mint ballibes!!
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.12.14. 20:29


Jó, de a Mi Hazánk majomnak, féregnek nevezi a tüntetőket, Gaudi is a rendőrök brutális önuralmáról beszél...
Azt mondja a Nemzet Jogvédője, hogy simán lehetett volna oszlatni tegnap, a rendőrök azonban nagyon korrektek voltak.
Természetesen 2006-ban elképesztő túlkapásokat követtek el. Mert ott bizony nem kellett volna oszlatni.
Hát azért ne hasonlítsuk már össze a két tüntetés résztvevőinek viselkedését, kedves Tamás. Tegnap is voltak ilyen "kereszténygyalázások", mint majdnem karácsonyfagyújtás, szánkólopás, rendőrök füstgránátozása, de 12 évvel ezelőtt sokkal durvább esetek voltak. Mert többen voltak, mert frusztráltabbak voltak.
Tisztában vagyok vele, hogy Gyurcsányék alatt számos jogtiprás történt aznap, mindkét tüntetéssorozatnak igaza is volt/van, de nem lehet nem észrevenni, hogy a Mi Hazánk olykor-olykor inkább Fidesz-párti, mint ellenzéki, és ez nagyon elszomorító.
Azt azért még hozzátenném, hogy a ballib tüntetők nagy részével én sem szívesen tüntetnék még egy közös ügyért sem. Mert egy másik tüntetésen (mondjuk cigánybűnözés) csont nélkül lefújnának engem is.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.12.14. 18:34


amikor SZÓ SZERINT egymást előzgetik a hídon, hogy ki is vezesse a tüntetést, akkor ha fizetnének (cafeteriát vissza pl :)) se mennék ki

Mi Hazánk távolmaradásához:
Volner János
4 órája ·
Ellene vagyok a túlóraszabályozásra vonatkozó változásoknak és ellene is szavaztam. De! Annak, ami most történik, ehhez az égvilágon semmi köze nincs.

Ezekben a napokban üli nászát a Nemzet ügyét eláruló jobbikos vezetés a baloldallal. Nem is akárhogyan: piócaként kapaszkodtak rá a munkavállalók teljesen jogos érdekvédelmi harcára: az egyesült ballib csürhe a Kossuth téren rombolt. Miféle utolsó féreg az, aki tönkreteszi és felgyújtja a rászoruló gyerekek szánkóit? Miféle aljamunka megrongálni az ország karácsonyfáját? Miféle magyar- és keresztényellenes patkánylázadás az, amelynek résztvevői ki akarják hozni a Nemzet templomából a Szent Koronát?

A munkavállalók felháborodása az elfogadott túlóratörvény miatt teljesen jogos. De sokan éppen azért nem mennek ki a Kossuth Lajos térre tüntetni, mert nem akarnak egy platformra kerülni a vörös zászlókat, anarchista jeleket lobogtató szélsőbalos csürhével. Mert látják, mennyire szánalmas versenyt folytat a pártzászlókat lobogtató ballib ellenzék a "legtökösebb ellenálló" címért: százával vannak kint az utcán a jól fizetett pártalkalmazottak, füstbombákkal, gyújtogatva, törve-zúzva megy a politikailag motivált műbalhé. A munkavállaló pedig még ha ellenzi is a túlóratörvényt, nem megy tüntetni, csak nézi ezeket a majmokat a tévében - mintha az állatkertben lenne.

És most jól nyissátok ki a fületeket, balliberális "barátaink": aki a Szent Koronát meg akarja gyalázni, az minket bánt. Aki a Parlamentet megrongálja, az nekünk okoz kárt. Szerencsére az egyenruhások profin és végtelen türelemmel kezelik a helyzetet. De ha egyszer úgy látjuk, hogy nem lesznek elegen, vagy egyszerűen csak veszélyben érezzük a Szent Koronát, kihívom a Kossuth térre a Betyársereg 300 jól képzett emberét és magunk teszünk rendet.

én egyetértek ezzel az írással, de nem folyok ebbe bele anynira
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.12.14. 18:15


Nem tudom, mikor volt ennyire keszekusza a politikai helyzet.
A nagy összeborulás ellenére nincs itt olyan nagy egység azért.
Kimondottan nehéz megítélni a kormány és az ellenoldal szerepét, helyzetét, igazát, és még itt van a Mi Hazánk is...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.12.14. 17:49


Pedig tervezem holnap bohockodni egyet. Es nem tetszik toroczkaiek tavolmaradasa sem. Mi az, hogy nem tuntetnek a baloldallal? Nem a baloldallal kell tuntetni, hanem a magyar nemzetert (minden patosz nelkul). Nekem az tetszett a regi jobbikban, hogy egy dolgot vett figyelembe: az orszag erdeket. Es ha a satan az orszag erdekeit kepviseli, akkor tessek a satan melle allni!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.12.14. 17:01


tomm
akkora katyvasz ez az egész tüntizés most, hogy mindegy miért megy oda bárki, bohócnak látszik. Nem feltétlen az, de pokoli az egész.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.12.14. 16:27


Twitteltek is? Hát ezt miért nem tudtam? :-o
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.12.14. 12:58


F.Totti írta:Azt hiszem mélyen magamba kell néznem. A twitterem azt javasolja, hogy kövessem be Deutsch Tomit! :)

inkább asroma_hu-t...;) :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.12.14. 12:00


F.Totti írta:Tenni persze hogy nem. De röhögni lehet rajta. A demokrácia élharcosai ezt szó nélkül benyelték, míg az őket minimálisan sem érintő melóstörvény miatt toszakodnak a rendőrsorfallal :)
Identitás nélküli bohócok.


De honnan tudod, hogy az egyes emberek miert mennek oda? Tegnap a battyam volt tuntetni, direkt megkerdeztem, konkretan mi ellen tuntet, azt mo dta elso sorban a kozigazgatasi birosag miatt, es csak masodsorban a rabszitorveny miatt. Szoval nem deltetlenul bohoc mindegyik...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp


Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.12.14. 09:56


Azt hiszem mélyen magamba kell néznem. A twitterem azt javasolja, hogy kövessem be Deutsch Tomit! :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.12.13. 10:27


a netadós tüntetés óta nekem nincsenek kérdésem és illúzióim feléjük (mármint az egyetemisták felé) :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.12.13. 10:24


Értem én, hogy így működik és nem is az ellenzéket kutyázom, hanem a bölcsész, mérnök, jogtudor, közgazda csávókat/csajokat a tömegben. Hisztiznek egy olyan törvény miatt, ami a diplomásokat nem érinti, ha pedig cégtulaj leszel, kifejezetten előnyös lesz. Vagányan az utcán véded a demokráciát, miközben a magyar demokrácia koporsójába vert egyik utolsó szög fel sem tűnik. A Fidesz van olyan profi, hogy nem véletlenül szavazták meg ugyanaznap a két törvényt.

Ha egyszer majd valaki szervez egy "Zavarjuk el Polt Pétert és Handó Tündét" bulit, akkor arra majd én is elmegyek. Áh, a fenéket megyek...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2018.12.13. 10:30-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.12.13. 08:51


Sztem ebben most nincs igazad. A kozigaztagatsibirosagokra vonatkozo torveny kb senkit nem erdekel. Ezzel max 20 embert tudnanak utcara vinni. Azzal viszont, hogy rabszolgatorveny, meg lehet szolitani a parasztot, ki lehet vinni az utcara. Politika....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.12.13. 08:31


Tenni persze hogy nem. De röhögni lehet rajta. A demokrácia élharcosai ezt szó nélkül benyelték, míg az őket minimálisan sem érintő melóstörvény miatt toszakodnak a rendőrsorfallal :)
Identitás nélküli bohócok.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.12.13. 00:56


köszi F.Totti
pedig láttam a cikket de nem olvastam el
igazából most sem végig
https://index.hu/belfold/2018/12/12/meg ... allitasat/
szomorú de nem tudok tenni ellene

tomm: :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.12.13. 00:27


Trigoria írta:
F.Totti írta:De okosak Orbánék. Nem ez volt ma a nagy durr. Az ő fókuszuk egész máson volt. Jellemző hogy ezt észre sem veszik a birkák. Túlórázni nem akarunk, de a jogállam totális lebontása senkit nem zavar.
Ismét Orbánék nyertek.

min volt a fókusz? nem követtem anynira ezt ma


Közigazgatási bíróságok. Gyakorlatilag az összes politikai-közigazgatási ügyben a kormány alkotta bírói testületek lesznek illetékesek. Szevasz jogállam :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.12.13. 00:18


A módosítás a t6r7ényja7aslat#an !oglalta%oz é3est ja7asolja= %ogy ?sa olletí7 szerz&désereté#en legyen elrendel%et& négyszáz óra rendí7>l" muna"d&, "
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.12.13. 00:05


F.Totti írta:De okosak Orbánék. Nem ez volt ma a nagy durr. Az ő fókuszuk egész máson volt. Jellemző hogy ezt észre sem veszik a birkák. Túlórázni nem akarunk, de a jogállam totális lebontása senkit nem zavar.
Ismét Orbánék nyertek.

min volt a fókusz? nem követtem anynira ezt ma
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron