Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.22. 11:14


Egyetértek. Szégyen az egész.
Egy hitzfeldi magaslatokban járó Bayern edzőjével bánt el a vezetőség.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.22. 09:34


Ja, tudom hogy Salihamidzic konflikt volt, aki persze nem német. De a klub ragaszkodott hozzá, hogy az edzős sikeressége ellenére is a hierarchiában magasabban lévőnek "legyen igaza", aki a bosnyák volt.
Ezért álltak mellé és tették ki Flicket. az pedig óriási tehetségpazarlás lesz, ha a válogatottat veszi át. A faszinak a top klubok padján a helye. Persze nincs túl sok tapasztalat mögötte, de amit eddig mutatott az alapján tényleg Guardiola, Klopp, Allegri, Tuchel, Amcellotti, Simeone szint. Nem azért voltak ilyen jók, mert egy kész csapatot vett át és vitt tovább. Nem is azért mert 600 milkáért igazoltak.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.22. 08:12


kitették? :shock: :roll: durva.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.22. 04:12


Nemet???? Salihamidzic tette ki, mert osszerugtak a port.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.21. 23:01


Tegnap Schick miatt (nehezen engedem el) néztem egy kis Bundesligát. A két PSG meccs után újra láttam a Bayernt és beleszerettem Hansi Flickbe. Az emberhez képest Guardiola kutyafasza. Azt a preciziós tervszerűséget ahogy ő támadást épít szerintem nem tudta soha senki. Olaszok védekeznek így, de az mindig könnyebb. Támadni kottából rohadt nehéz.
Minden alaphelyzetre van 3-4 előre begyakorolt mozgásuk. Az adott területen 3-4-5 ember szinkronba mozog. Van biztos valami trigger, amire indulnak, mert látszatra mindig tudják melyik verzió jön. Az ellenfél meg sosem. Agyament bonyolult játék. Nincs egy nagy rendszer. Mozaikok vannak, amik számomra láthatatlan módon kapcsolódnak.
Egy példa:
a bal oldalon a Davies-Alaba-Musiala trió beáll háromszögbe. Innen 3 különböző mozgás indulhat:
1. Alaba-Musiala helycsere, Davies passz fel az üresebbiknek, majd tőle többnyire egyérintővel kapja üresbe a másik.
2. Hárman körbeforognak, mindenki átkerül a másik helyére. ALaba és Musiala befelé viszi az embert, Davies előtt a vonal mellett folyosó nyílik.
3. Felállnak egyvonalba és amelyikről lecsúszik a védő az indul üresbe, míg a másik kettő középre. Ilyenkor a belsővédő passzol nekik.
A másik oldalon ugyanezt csinálja a Pavard, Müller, Sane és Boateng. Középen szintén hármas kapcsolat van Chuopo Moting, Müller és Kimmich között. És biztos még számtalan másik. Kis háromszögekre bontja a játékot, mint Phil JAckson Chicagoban.

Az ember egy zseni. Sajnálom, hogy eddig nem néztem őket. MEntségemre szóljon, hogy gyűlölöm a Bayernt. Oda azért nagyon németnek kell lenni, hogy egy ilyen géniuszt is ellküldj, mert a klub mindig az egyén felett áll. Átkozott német szögletesség. Bárcsak egyszer lenne egy ilyen edzőnk.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.19. 15:57


Amúgy az a 12 csapat pont jól reprezentálja azokat akiket szívből gyűlölök.

Ja, és már van Super League, a török bajnokság :) :mrgreen:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.19. 14:45


Mourinho is repült
mi van ma bammeg? a nagy bejelentések napja?

de mégis mit vártak a Tott-től? bajnoki címet? ne vicceljnk már


https://www.nemzetisport.hu/minden_mas_ ... le-2821681
korrekt
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.19. 14:37


ahogy nézem kik lesznek ott a vezető beosztású arcok, csupa maffiózó, sz*rházi...erről ennyit. ez az a liga, ami totál, de nagyon totál érdektelen számomra.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.19. 10:31


https://index.hu/belfold/2021/04/19/bel ... liga-foci/
Viktor kiállt ellene, ezzel eldőlt kész vége :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.19. 10:04


https://www.nemzetisport.hu/bajnokok_li ... at-2821639
ha ez elindul, számomra lehet meghal a foci
de még meglátjuk mi lesz belőle
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.18. 21:06


Wow, ez fasza cikk. Köszi! Nyomozom is az angol eredetit, hátha közzétették a csapat szintű adatokat is.

Szerk. Nem kellett nyomozni, volt link. De a nyers adatok az instattól jöttek. Az sajna fizetős. De azért még nem adom fel :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.18. 14:16

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.14. 08:17


ilyen, ehhez hasonló sztorijaim sajna nekem is vannak, és baszki ilyenkor én érzem magam kellemetlen helyzetben. Tegnap beugrottam a munkahelyemre mert ki kell pakolni fiókokat stb, és nem voltam bent ezer éve, és mondom megnézem van-e valami (nem számítottam semmire, de mákom volt, mert az asztal alá beb*sztam anno egy router filtert, így azt elhoztam), és elég sok arc ült bent nem túl messze egymástól, ráadásul senkit nem ismertem, lövésem nincs mit kerestek ott, de masz sehol senkin. Hogy néztek rám, hogy én meg maszkban vagyok.
De a mindennapi életben is folyamat találkozom ezzel. A híres Pataki cukrászda egyik tulaja, az idősebbik Pataki gyerek (nem a félceleb Ádám, a Liptainé) úgy szállította ki a torták szombaton, hogy maszk a környéken sem volt rajta, miközben velem pofázott. Pedig mondjuk egy gls-esen azért már szokott lenni.
Szóval hülyék, vagy pont nagyon okosak mindig lesznek.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.14. 08:10


Tegnap beugrottam egy partner céghez egy csomagért. A tulaj srác maszk nélkül fogad és még félhumoros megjegyzést is tesz a maszkviselésemre.
Kérdem tőle, hogy azért ilyen bátor mert már oltották?
"Á, egy influenza miatt nem fogja magát beoltani Bill Gates vakcináival...." És láttam a tekintetén, hogy nem viccel. Mindezt több diplomával, egyébként rohadt jó gondolkodással, értelmesen és egy olyan fizikummal, hogy szerintem egy sima infuenza is intenzívre juttatná. Agyrém.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.14. 08:04


na, ez meg a másik. ha nincs vírus, akkor kössünk bele a vákcinyákba.... azok hatékonytalanságába, nembiztonságosságába....jajjjjmáá, nem a kőkorszakban élünk, de még csak nem is a 20. század elején. És 100-szor a vakcina, mint egyszer a vírus.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.13. 12:19


:D :wink:
Nincs már időm hosszabb vitákra és érvelésekre, nyugi.
A holokausztvita pont ideális családi állapotban kapott el. :D
Amúgy nyilván a vakcinák biztonságáról is lehet vitázni. Ezt ez egy szegmensét megértem az aggódóknak.
Csak a világ most nincs olyan állapotban, hogy legyen néhány éve tesztelgetni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.13. 12:13


Értjük értjük Zsolti, hogy miért kérdezted, de már a kérdést is hülyeségnek tartjuk, hát még a mögöttes értelmét. Ez tényleg olyan téma lett, amiben nincs értelme a másik oldalt olvasni, mert 100% hogy hülyeség.
A kollégákat megpróbálhatod meggyőzni egyszer, kétszer, aztán hagyni kell a f.szba.

A holovita tök más volt. Ott érvek és ellenérvek a múltra vonatkozóan. Ez kb olyan lenne manapság, hogy ott állnánk Auschwitzban, látnánk az élő embereket beterelni egy helyiségbe, ahonnan nem jönnének többet ki élve, látnánk a ciklonB-t bedobni a szellőzőkben, aztán arról vitatkoznánk hogy mitől haltak meg. (Persze ez fikció, sosem láttunk volna ilyet:)).

Egyedül azon lehet a coviddal kapcs vitázni, hogy honnan jött, milyen vírus, ki hozta létre, miért, stb.


ui: féltettelek régen is Zsolti, hogy túl sok energiát teszel felesleges vitákba. Most megint féltelek. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.13. 11:47


"Még a lélegeztetőgépen is megingathatatlan lesz." :lol: :lol: :lol:
Ez óriási.
Kösz, srácok, lenyugtattatok egy kicsit amúgy. :wink: Mert tegnap nagyon felhúztam magam.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.13. 11:11


Hülyék mindig voltak. Kár velük vitatkozni. A felsségemnek van olyan szintén diplomás kolléganője, aki szerint az aurája megvédi a vírustól. Nem végzettség kérdése. Sőt, minél képzetebb valaki, annál könnyebben találja meg az interneten a saját ostobaságának megfelelő híreket. Soha nem fogod tudni kibillenteni. Még a lélegeztetőgépen is megingathatatlan lesz.

Mi a cégnél elfogadjuk ha vki nem oltatja magát. Két hetente kell hoznia egy negatív PCR-t és szarunk az oltásra. De az ilyen gyíkok azonnal becsicskulnak, amikor az első tesztet saját költségen el kell végeztetni. Mondjuk az állami szektorban ezt nehezebb intézni, de szerencsére én nemott dolgozom :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.13. 08:35


durva, hogy vannak ilyen kollégáid, tényleg durva.... és igen, a diákok, akik tök jó terjesztői az egész vírusnak....ők is tagadják... f*sza....én meg 1 éve mackónadrágban, elszigetelve dolgozom otthonról, és várom azt a k*rva oltást...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.13. 08:31


Nyilván, tomm, én is így állok az egészhez, csak mikor érvelnem kell személyesen vagy telefonon keresztül, nem annyit akarok mondani, hogy de hülye vagy...
Rengeteg érvem/érvünk van, ami elmossa/szétzúzza/porig alázza az ellent, de én innen Nyíregyházáról hogy tudok utánanézni, hogy vajon igaz-e a német bírósági hír ? Internet, ja. Nem sokat segít.
Értitek, hogy mit akarok, ugye ?
Én mindig próbálok belebújni az ellenoldal bőrébe is, én is voltam már kisebbségben. Például a holokausztvitában (emlékszel, Trigo, régi szép idők) tutira a szkepticizmus van hatalmas kisebbségben, mégis elhittük, hogy sok kérdésben igazunk van.
Szóval, ja, szeretnék észérvekkel küzdeni az álhírek ellen.
A diákoknál megoldom erőből, de a kollégáknál csak nem kéne fas.kalapozni. :D
(És igazad van, snatch, lehet szarni kéne bele az ostobákba...)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.13. 08:30


Zsolti, mondtuk, nem olvasunk el ilyen sz*rokat. És hogy milyen thüringiai döntés van ezekben leírva, onnantól kezdve lényegtelen. Ne is gondold túl a dolgot. Nincs semmilyen döntés, mondanám, hogy Thüringia sincs, de az még valós. Kb az az egyetlen.

És ahogy Trigó írja, ma már mindenkinek komoly tapasztalatai vannak, nekem szerencsére nagyon közeli rokon se nem beteg, se elhunyt nem volt, de ismerős (értsd: barát, gyerek iskolatárs szülő, aki az utcában lakik stb...) bőven akad olyan, aki súlyos beteg volt, és olyan is, aki már nincs köztünk.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.13. 07:25


Elvileg orvosok...
En dr tomm vagyok, nincs korona es egy belga birosag kimondta, hogy az ufok vittek el elvist. Es ezt itt teszem kozze, a dr snatch altal alapitott oldalon.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.13. 05:53


Félreértettetek szerintem.
Ez az oldal, amit alul linkeltem, kőkemény vírustagadó. Nem térnek észhez. Szerintük korona=influenza.
És ezzel simán megvezetnek értelmiségieket is, mert elvileg orvosok a mozgalom alapítói.
Én soha egy másodpercre nem bizonytalanodtam el.
Csak feltettem egy kérdést, hogy szerintetek létezik-e, hogy Thüringiában egy bíróság olyan dolog kapcsán ad igazat a maszkot nem viselőknek, hogy a korona nem aeroszol terjedésű vírus ?
Németországban szerkeszthettek egy álhírt, amit aztán lefordítottak magyarra ?
Mert ha igen, pusztuljanak meg.
Ha meg tényleg volt ilyen bírósági döntés, akkor azok nem normálisak.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.12. 21:14


Zsolti ne már :) :oops:
ilyeneket soha el sem olvasunk

nincsenek már vírustagadók, eltűntek, eggyel sem találkozom
jelentőségkisebbítők még vannak, de már nem látok olyat aki tagadná
ugyanis annak elmenne akkor a maradék esze is

kb ez a folyamat:
elején még csak ismerős ismerőse hallotta, hogy van egy beteg ismerős
aztán idővel lett ismerős körben beteg
majd lett ismerős körben halott
majd közeli ismerős beteg
és ne adj isten, közeli ismerős halott

legkésőbb a harmadik fázisban megjön az eszük az elmeroggyantaknak is

ezt felismerve pedig kár bárminemű vitába szállni ezekkel. Az idő kigyógyítja őket a hülyeségből - sok esetben fájdalmasan. Akit meg nem, na azokkal meg pláne kár vitába szállni, mert menthetetlenek.

szóval ezzel a témával fórumot tévesztettél Zsolti, már bocs :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég