Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.06.10. 12:51


Nagyszerű! Csak így tovább! Még pár év és a magyar nép lesz a kisebbség.
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3932
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.10. 12:46


én már csak nyelek egyet ezeken
addig nem lesz változás, amíg ezek hatalmon vannak
az én közalkalmazotti keresetemből megdögleni sincs pénzem, nemhogy lakásra
és nekem ad egy kb minimálbért az állam, annak a genetikai hulladéknak meg lakást :evil:

a mai szavazásról én tudok, várom is az eredményt, bár szemernyi kétségem sincs a kimenetele felől
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28092
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2013.06.10. 12:11


Na akkor egy újabb frenetikus ötlet...

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS a Dél-dunántúli Észak-alföldi és
Észak-magyarországi Operatív Program keretében
Lakhatási integrációt modellező szociális célú településrehabilitációs kísérleti projektek megvalósítása c. konstrukciójához


Június 16-ig társadalmi véleményeztetésen van... Gondolom nem tud róla senki. Mint ahogy arról sem, ha ma szavazzák meg, eladható külföldi cégeknek is az egész magyar föld (http://kuruc.info/r/2/113422/)...

Nos mi van ebben a kis projektben? Néhány kiragadt gondolat a remekműből, de a lényeg így látható lesz...

"A szociális célú településrehabilitáció alapvető célja a települések leszakadó részeinek leromlását okozó folyamatok megállítása és megfordítása.
Célterület: A fenti folyamatokkal jellemezhető, főként roma népesség által lakott szegregált telepek jelentik mind társadalmi, mind fizikai értelemben a legleromlottabb területeket.

A projekt keretében kötelező az arra felkészített családok kiköltöztetése a település integrált lakókörnyezetébe szociális bérlakás építése/ vásárlása/ kialakítása által...
A projekt keretében 10 millió Ft megítélt támogatásonként 1 fő kiköltözetése szükséges integrált környezetbe...
50 millió Ft megítélt támogatásonként 1 lakást, vagy életvitelszerű tartózkodásra használt építményt kell lebontani, illetve funkcióváltással lakhatásra alkalmatlanná tenni (összenyit, funkciót vált)."


Kedves zsolti, Trigoria, tomm vagy bárki más... Nektek mennyit kell dolgoznotok, hogy saját lakásotok legyen? Családotoknak 50 milliós lakása? Költöztetnek utcára hiteles családokat, miközben másnak jótékonykodnak és a szegregációs övezetekből beköltöztetik őket a még normális városrészekre... Egy újabb fészekrakó program. Láthatta, hallhatta mindenki, hogy a miskolci avasi lakótelepen mennyire eredményesen sikerült. Na most majd ne csodálkozzon senki, ha kap majd maga mellé egy-két kedves, szívélyes korábban szegregációban élő családot szomszédnak.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.10. 10:08

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28092
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.08. 17:39


azért várjuk ki a végét Wass Alber meddig marad a tantervben

tomm: nyilván igazad van, vannak jó politikusok is - de ez legyen a hibahatárom :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28092
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.08. 13:24


Van tanári szabadság.Simán lehet tanítani a Sorstalanságot,csak nem kötelező.Én még nem olvastam,de lehet,hogy már nem is fogom.
Ugye Wass Albertet most emelték be a tanmenetbe.Ezért mondom,hogy ez a kormány egy fokkal nemzetibb,mint az előző.
Amúgy szigorúan szakmailag,minden előítélet nélkül ki lehet jelenteni,hogy a Sorstalanság nem férc mű.Olvastam már róla kritikákat.A nyelvezete igencsak töredezett,és ez hivatott kifejezni az akkori érzelmi-lelki töréseket.Mondják a kedvelői.Olvashatatlan szar.Mondják az ellenzői.Döntse el mindenki maga,el kell olvasni.
Az biztos,hogy én Eszterházytól, aki szintén a baloldali értelmiséget képviseli, még egy olyan oldalt (!) sem olvastam,amit tökéletesen értettem volna.Bár ez nyilván az én hibám.Biztos magasabb szellemi értelmezést kívánnak ezek a liberális művek,lehet,hogy ez egy nívósabb stíl.Nekem nem jön be.A fiatalokkal nem ezek az írók fogják megszerettetni az olvasást,az hót ziher.De helyük van a magyar irodalomban.Csak szerintem nem Wass Alberték előtt.Kizárólag utánuk.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11695
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.06.08. 13:06


anno beleolvastam a sorstalanságba. minden előitélet nélkül azt kell mondjam, egy hitvány munka. előitélettel tűzre való. ettől függetlenül röhejes, hogy a nobel-dijas irót/könyvet nem tanitják...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10373
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.08. 12:54


Ezért mondtam,tomm,hogy aki politikus,az nem feltétlenül gazfickó.Nálunk a tanáriban nagyon sokan kritizálják Orbánt és Hoffmann Rózsát.Szerintem - pártállástól függetlenül - van néhány akciójuk,amelyek rossz irányba viszik az oktatást,de alapvetően nem tudunk véleményt mondani,hiszen most alakulgat az új oktatási rendszer.Időt kell adni neki.A tanár már csak olyan,hogy semmi nem jó neki,ezért mindig az aktuális rendszert szidja.Mi Vasváriban már régóta nem kapunk cafetériát,a túlórák kifizetésével is szaroznak,minőségi bérpótlék nincs.Megértem a kollégáimat,hogy ki vannak akadva.
Ami viszont baromira nem tetszik nálunk,az az,hogy sokan kormányváltást akarnak.Balról.Inkább szavaznak majd tömegesen az MSZP-re meg az Együtt 2014-re,csak hogy ne a Fidesz maradjon.Ettől hányok.Szerintem jó páran vagyunk jobbikosok is,de a legtöbben még burokban.
Az életpályamodellről nem sokat tudok,bár olvastam már róla,és láttam a táblázatot is.Biztos van benne ráció és logika.Nálunk azt is szidják.Mondjuk ez a sok központosítás,a folyamatos ellenőrizgetés,a szakfelügyelőség nekem sem annyira jön be,de meglátjuk.Lehet,hogy én már nem érem meg tanárként az új rendszert,hiszen minden évben szerződéssel vagyok,és nem lehet tudni,hogy mikor fogynak el úgy a magyarórák,hogy nem tudnak tovább foglalkoztatni.
Én egyébként letojom,hogy melyik párt,melyik kormány milyen rendszert dolgoz ki az oktatás terén.Megcsinálom mindig azt,ami a feladatom,és amit elvár tőlem a vezetőség,és kész.Így volt ez a baloldali kormány alatt is.Mondjuk Kertész Imrét,Spiró Györgyöt,Konrád Györgyöt nem szívesen tanítanék,de ha egyszer majd azt kell,akkor nyelek egyet,és tanítom.
Szóval nem halad jó irányba az oktatás szerintem,de már lehet látni apró fényfoltokat a baloldali oktatáspolitikákhoz képest.Szerintem.
Említettem egyszer egy munkatársamat,aki magyartanár és munkaközösség-vezető.Az egyik legjobb arc az egész tanáriban,atomművelt és kulturált,segítőkész és szerény.Művészet,komolyzene,történelem- mindent tud.Bántóan mindent.
Ám amikor a holokausztról beszélgettem vele fél percet...
-Tudod,honnan tudom,hogy mindezek a szörnyűségek megtörténtek? - kérdezte tőlem.
-Honnan? - kérdeztem.
-Onnan,hogy voltam Auschwitzban - felelte.
Ha már neki is ennyi a válasz,akkor mit várunk a kevésbé művelt politikusainktól és gondolkodóinktól.
Persze vele lesz még néhány köröm egy pár témában.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11695
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.06.08. 09:44


azért ez nem teljesen igy van. ismerek a kormányból (helyettes államtitkár) vkit, jóakaratú, becsületes, keményen dolgozik és amit csinál, azt jól csinálja. sőt, ismerek még egy mókuskát, önkormányzati vezető és ugyanez mondható el róla.
persze nem földre szállt angyalok, de melyikünk az?
kiváncsi leszek egyébként, ha bevezetik a pedagógus életpályamodellt (múltkor azt olvastam, még ebben a ciklusban tervezik), pl zsolti neked mi lesz a véleményed (téged húsbavágóan érint, gondolom nem újságcikkek alapján fogsz véleményt alkotni, meg pártszimpátia alapján, hanem ténylegesen megismerve a rendszert tőled talán hiteles véleményt hallhatunk) ugyanis a fent emlitett ismerős dolgozta ki.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10373
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.08. 09:43


Következzék a tizenegyedik kis történet Samir könyvéből. Ez most tényleg rövidke:


Egy kis radikális szervezet, a Taajus élelem- és vízszállító konvojt indított útnak Jatta ostromgyűrűbe zárt parasztjainak. Samir zsidókkal és palesztinokkal ment oda, és elég lehangoló állapotokkal szembesült.

Jattát zordon, kopár hegyek és sziklás meredélyek jellemzik. Egy-egy kis forrás, csenevész fű, s néhány birkanyáj a pásztorával. Ez tulajdonképpen a bibliai Júdea, Dávid király szülőföldje. Az itteni parasztok nem sokat változtak a bibliai idők óta. Ugyanúgy élnek ma is, ugyanúgy terelgetik nyájaikat. Barlangokban laknak az állataikkal együtt. Jó kiállású emberek: magas termetűek, barátságos mosollyal.

A zsidók viszont azt a cionista legendát kedvelik, mely szerint őseiket elűzték erről a vidékről, melyet aztán arab nomádok népesítettek be. A régészet azonban épp az ellenkezőjét bizonyította. Dél-Júdea parasztjai sohasem hagyták el lakhelyüket, sohasem tanulmányozták a Talmudot, sohasem beszélték a jiddist vagy a ladinót, viszont mindig is parasztok voltak, és azok is maradtak.

Izrael állam viszont elkobozta Dél-Jatta parasztjainak földjeit. Barlangjaikat berobbantotta, és buldózerekkel tönkretette víznyerő helyeiket. Brooklynból és Oroszországból jött zsidók telepedtek meg a hegytetőkön, s piros tetős kőházakat építettek ott. Aztán behoztak több száz kínai és thai vendégmunkást, hogy dolgozzanak nekik.

Az egykori barlanglakók most ott tanyáznak a kopár hegyeken. De bárhol verik is föl sátraikat, azokat az izraeli hadsereg azonnal lerombolja. Samirék beszéltek ezekkel a parasztokkal. Izrael/Palesztina annak a világnak a modellje, amelyet Amerika akar megteremteni. Itt a parasztok és nyájaik szomjan halnak, a hegytetőkön pedig ott tündökölnek a Választott Nép úszómedencés villái. S hogy az egész világot Palesztinává változtassák, megindították a harmadik világháborút a harmadik világ ellen.

„Palesztina gyönyörű hely, és nagyon jól ki tudnánk mi itt jönni egymással” - állítja Samir. Egy feltétellel. Ha egyenlő jogaik lennének. Zsidóknak és nem zsidóknak egyforma törvényes védelem jár, egyforma szavazati jog és egyforma vízivási jog. Csakhogy a világ most épp az ellenkező irányban halad. Amerika hamarosan bombázni fogja Irakot és Afganisztánt (ez a Samir jósnak sem utolsó), és menekültek milliói árasztják majd el Európát. Az európai életformát lerombolják. Valószínűleg ez az egyik célja az amerikai Új Világrendnek, amely mögött elég jól kivehetően sejlik föl a bosszúállás ősrégi szelleme.

Hazafelé a kocsi rádiójából az amerikai elnök szólt az utasokhoz. Bush a nácikhoz hasonlította a muszlimokat. Pár évvel ezelőtt az apja a kommunistákat hasonlította a nácikhoz. Úgy látszik, az amerikaiak csak két ideológiát tudnak elfogadni az egész világon. Az egyik a neoliberalizmus, a másik pedig a cionizmus.

( 11. Júdea hegyei, Hills of Judea)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11695
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.08. 00:26


kár hogy csak gondolatban
politikusnak nehéz jónak lenni
de a jó politikus meg nem jó ember, szóval ne is legyél az soha
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28092
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.07. 13:36


Politikusnak készült,de továbbfejlődött,és tanár lett... :D :D :D
Mi a következő fokozat? Bár én egyáltalán nem kívánok "feljebb" lépni,mert nagyon szeretek tanítani.És egyáltalán nem érdekel,hogy nem keresek olyan sokat,csak az a kevés legyen meg.Jó dolog ez,na.
Politikusnak meg nem lennék jó,ahhoz több kellene.Én egyébként tisztelem a honatyákat,szerintem kemény meló az övék - még ha sikkasztgatnak is jobbra-balra.
De alig várom,hogy robbanjon a bomba.Akár a tanáriban,akár a baráti társaságomban,bárhol.Csak jöjjenek fel szép lassan a témák,és én kiadok magamból mindent.Most már felkészült vagyok.3-4 évvel ezelőtt megalázottan hagytam volna ott egy ilyen beszélgetést,de ma már darabokra szedem őket.
Ez egy kicsit nagyképű volt,de most már egy-két ganajtúró nagyon idegesít.
Az egyik kollégám is majdnem a kezembe nyomott egy Együtt 2014-es reklámanyagot.
"Köszi,de előbb voltam a vécén."
Hangzott el a mondat gondolatban.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11695
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.07. 11:56


lehet annak készült, de továbbfejlődött/továbbtanult és tanár lett belőle :)
fr képviselte irányvonal az bőven ok, sőt...
én csak azt mondtam, hogy van pl ilyen kőszdsz-es haverom, akit ha meglátnék itt, abban a minutumban hanyagolnám a topikot, mert egy szavát sem akarnám olvasni.
Persze mindenki arra használja ezt a topikot, amire akarja (és amire hagyjuk :D :D :D ).
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28092
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.06.07. 09:20


zsolti, neked politikusnak kellene, kellett volna menned...:) ;)
olyan szépen beszélsz :)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8160
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.07. 07:17


Ki mondta,hogy Orbán Viktor szép és jó?!?
Mikor ez a Vona Gabi! :wink:
Vicceltem.
Az arányokat illetően abszolút bólintok,ez így van.
Dühöngőnek remek ez a topik,ahogy mondod,de én vitázni is szeretnék.
Fradista szokott tök jó dolgokat írni,csak keveset.Nem egymást kell itt győzködni szerintem.Hanem hátha lehet olyan kapaszkodókat kapni másoktól,hogy te is tökéletesítsd magad.Például engem teljesen hidegen hagyott a török élet,de a forrongások és fradista miatt már egy csomó mindent olvastam róla.Az indexről és az alfahírről is.És most már nagyjából értem az eseményeket.
Én nem akkor fekszem le nyugodtan,ha minden héten meggyőzök valakit a fórumon vagy az életben,hogy szavazzon a Jobbikra.Én igazából még senkit sem akartam erről meggyőzni.
És amúgyis elég sokan vagyunk itt 30 felettiek,akik már ugyan győzködhetik itt egymást,úgysem fog sikerülni.
Bevallom,hogy nagyon sokszor próbáltam itt politikai vitákat "provokálni",és néha össze is jött.
De a célom nem a legyőzés.És még csak nem is a meggyőzés.Tájékozódás,ismeretbővítés (és egy csepp meggyőzés). :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11695
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.06. 22:29


zsolti:
Így van, igaz az a kétfajta típus amit mondtál. Csak az arányt ne felejtsük. Azok akik tisztában vannak vele, de nem foglalkoznak vele szerintem sokkal de sokkal kevesebben vannak mint azok akiknek gőzük sincs az egészről. Ezért mondtam, hogy ha ennek a masszív többségnek egyszer tökéletesen felnyitnák a szemét, akkor lenne más világ.
Az ellentáborral való vitáról azt gondolom, hogy egyrészt itt a fórumon senki rómással nem akarok ilyenekről vitázni (ahogy sosem akartam politikát itt), másrészt kifejtettem már, hogy ilyen rövid idő alatt, pláne írásban kb senkit nem lehet meggyőzni ilyen volumenű témáról. De talán a legnyomósabb, hogy azért jó ez a topik, mert a magunkfajtának egy '"dühöngő" ez, ahol kiadhatjuk a gőzt egy egy hír kapcsán (neked pláne zsolti - saját bevallásod szerint is). Azért járok, mert jó téged/titeket olvasni. Ennyi. Akarom itt azt olvasni, hogy de Orbán Viktor szép, hogy Orbán Viktor jó? Nem akarom. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28092
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.06. 15:49


Ezt én is így gondoltam eddig,Trigo.Hogy vannak jóravaló és normális emberek,akik nem ártanak senkinek,ám évek óta ugyanabból a médiából tájékozódnak,és a háttérdolgokról nem tudnak semmit.
De sokan vannak ám olyanok,akik tisztában vannak majdnem mindennel,de nem azt a következtetést vonják le az infókból,mint mi.Tudják,hogy mit művelnek Magyarországon a zsidó szervezetek,de szerintük ezek szóra sem érdemes dolgok,nem befolyásolnak semmit.Vagy hogy a Bilderberg-gyűlés tényleg csak pikniktúra,semmi több.Ezeket az embereket nem lehet meggyőzni.
Sikereket az "átlagembereknél" lehetne elérni,akik nincsenek túliskolázva,őket viszont bármely párt képes fél perc alatt meggyőzni a saját igazáról.Az lenne a legjobb,ha mindenki saját maga járna utána a dolgoknak, és meggyőződésből döntene,nem rábeszélésből.Utópia.

F72!
Akiknek Szabó Dezső az egyik kedvence,azok nyilván hasonló véleményen vannak. :wink:
Amúgy visszagondolva erre az egészre,nálam minden úgy kezdődött itt a fórumon,hogy láttam egy "Free Palestine" feliratú transzparenst.Mindent a Laziónak köszönhetek. :) Azóta bújom a témát több irányból.Kezdtem decemberben a holokauszt-írással,sokkal negatívabb hangokra számítottam.Mondjuk ha azon soraimat elolvasná a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ,körülbelül három másodperc alatt kirúgnának.
Többen hasonló véleményen vagyunk itt.Ám igazából akkor lenne ez a diskurzus izgalmas,ha az ellen- vagy a középtábor többször nyilvánulna meg az adott témákban,hiszen egymás gondolatait már ismerjük,és a más véleményen lévőkkel lenne jó olykor-olykor "vitázni" egy cseppet.Az is sokat lendítene az ügyön.Nekem.
Szóval:
Független Magyarországot!
Élhető világot!
És edzőt a Romának!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11695
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.06. 13:44


pedig igazából fogalma sincs arról, hogy mi történik ma Magyarországon. Nekem ez fáj a legjobban.
Összefügg. Ha tudnák az emberek az igazságot, akkor már rég más világ lenne.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28092
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2013.06.06. 13:22


Visszaolvasgattam jó néhány oldalt a topikban, zsolti, igen hasonlóan látjuk a világot.

Földtörvény? tudja egyáltalán Magyarország lakossága, hogy miről döntöttek hétfőn, amit jövő hétfőn 2/3-dal gyakorlatilag megváltoztathatatlanná fognak tenni?
Ami az elmúlt 50 év legnagyobb tragédiája, de újság mégse ír róla... Szegény Ángyán és néhány civil hiába próbálkoznak megalkuvás nélkül, a hangjuk szinte sehova sem ér el.

Aki éli nyugodt polgári életét, elolvassa otthon a Magyar Nemzetet, a Heti Választ, megnézi a Hír TV-t, úgy gondolja, hogy tájékozott... pedig igazából fogalma sincs arról, hogy mi történik ma Magyarországon. Nekem ez fáj a legjobban. Magyar vidéknek innentől nyíltan vége... Mehettek tényleg mosogatni Londonba...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.05. 07:50


Ebből a posványból hivatott felébreszteni a magyarságot a Jobbik.
Ha már a Fidesz és a baloldal képtelen rá.
És ebbe még az is belefér,ha valaki liberális. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11695
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.06.04. 22:42


ja, rosszul fogalmaztam, bocs, a dolog persze felháborító, csak egyáltalán nem meglepő, sőt ez várható.
(és mivel a hétköznapokban is ennek kismillió kisebb-nagyobb jele van, az ember egy idő után már fel sem háborodik az amúgy felháborító dolgokon, legfeljebb fásultan legyint, hogy na megint....:( )
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.06.04. 22:23


fradista romanista írta:xaba. most őszintén: ezen még felháborodsz? :(


Igen felháborodok. És azért, mert kicsit sem értem, hogy mivel érdemlik ezt a magyarok. Oké, hogy "köztünk" is vannak aljasok, gyalázatosok, gyűlölködök, de mikor aláztuk mi a románok nemzeti emlékműveit? Igen volt rá példa! Nem is egyszer! De ez ilyen ludas Matyi effektus akar lenni, csak tízszeresen kapjuk vissza?
Utoljára a magyarok részéről az Avram Iancus baba felakasztása rémlik. Mikor volt az már? Valószínű, hogy még volt ez-az. Viszont a románok évről évre.... hónapról hónap... hétről hétre... emberek lassan napról napra földbe tiporják azokat az értékeket, amelyeket szüleim és nagyszüleim képviselnek és adtak tovább nekem is. Ezek ott tiporják becsületünket, ahol csak lehet :( A kultúránk, a múltunk, a nyelvünk, a területünk, a mindenünk kell nekik! Ezek pedig meghatároznak bennünket, ha ezeket odaadjuk nekik, akkor senkik leszünk. Birkák egy nyájban. Beegetünk, legelünk és kövessük a pásztor utasításait, még aki kiküld a hegyre, faágat enni.
Elfogadhatatlan! De most komolyan. Lassan tényleg napról-napra kapjuk ezeket. Hogy lehet így élni? Kapásból a következő események jutnak eszembe:
Múlthéten a kolozsvári napokon levetették a székely zászlót egyik standról ( http://itthon.ma/erdelyorszag.php?cikk_id=884 ). Az előtt magyar zászlót gyújtottak meg bukarestben valami szurkolók. Az előtt székely zászlót gyújtottak Aradon. Azelőtt a Mátyás szobrot gyaláztak Kolozsváron. És ez mind március 15. -e utáni történtek (szűk 3 hónap). Továbbá valószínű, hogy sok dologról én sem tudok.
Jajj persze... és ki ne felejtsük a székely zászló betiltásának mozgalmát, meg a román állampolgárság elvételét magyar igénylése esetén (bár ezekből végül nem lett semmi).

És hagyjuk azt, hogy a magyarok ezt kiprovokálják...
A fenti példa is tökéletesen mutatja: itt kérem szépen demokrácia van és szabad vélemény nyilvánítás...
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3932
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.04. 21:21


Amúgy most félretéve mindent, hogy kinek vagy minek köszönhető Trianon, milyen volt a magyarság lélekszáma, mi volt jogos és mi nem,
egészen döbbenetes az, hogy hova jutott a magyar gondolkodás akár átlagemberi, akár kormányzati szinten Trianonról és az országvesztésről.
Ezt elolvasva (mai kedvenc cikkem):
http://kuruc.info/r/8/113157/
elképzelhetetlen mély szakadékban vagyunk a jelenben - mint magyarság

továbbra is azt mondom, akinek nem fáj Trianon, az vagy félre van tanítva történelemből (nagyon sokan), vagy szimplán nem magyar

egy rendes történelemoktatással 1 nemzedék alatt helyre lehetne hozni a nemzettudatot, és ezt az örökké fájó sebet előbb fájdalmasan kitágítani, majd valahogy kezelni
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28092
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.06.04. 20:41


xaba. most őszintén: ezen még felháborodsz? :( Igazából sajnos az lett volna meglepő, ha nem így cselekszenek.
különben is, aki trianont nyilvánosan gyászolja, az az egységes román nemzetállam létét gyástzolja, tehát államellenes rendezvényxen vesz részt. (90/b cikkely) . úgyhogy a betiltás sajnos simán belefér az oláh értelmezés szertinti "jogállamiságba"

(amúgy szerintem a törvény túl korlátozó, de én már csak egy megveszekedett liberális vagyok....)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.04. 20:00


No comment, Xabikám!
Látod,erre mondom én azt,hogy hol van ehhez az ügyhöz képest az,amikor Görbicz mezét "meggyalázták" poénból a románok.És annak óriási sajtóvisszhangja volt.
Ennek nem lesz semmi.
Szégyen.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11695
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég