Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.29. 04:34


Ez igy szep, de azert ha a cigok nem annyira akarjak beoltatni magukat, akkor ne tegyek. Nekik esetleg lehetne beszelbi a verrogkepzodesrol...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10362
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.28. 21:26


OK, így viszont megértelek. Teljes mértékben. És tisztelet is jár érte.
Tanulatlan szülő..... Hát pont ezt mondta F.Totti is egy példával nemrég, és ma is hallottam egyet, hogy a tanult szülő akár még durvább...
(+1 sztori: kollégám ismerősének felesége megmondta urának, hogy ha nem oltatja be magát, nem jöhet haza. Csávó dühében szétverte a páncélszekrényt. :)) Amit kollégám javított meg:))
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28064
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.28. 21:17


Hogyne érvelnék, Trigo.
Május 10-én megyünk vissza a suliba. Minden osztályban 45 percet arra fogok szánni, hogy elbeszélgetek a gyerekekkel.
Főleg a 18 év közeliekkel. Eszük ágában sincs oltatni magukat. Nulla esély.
Szerintem még soha nem ült le velük egy felnőtt erről a témáról beszélni. Csak Facebook, meg amit a haver mondott. Meg a tanulatlan szülő.
Ha az agyukra fogok menni, akkor is beszélek velük a vírusról és a vakcinákról úgy, hogy megértsék. Majd rajzolok a táblára is.
Ezt erkölcsi kötelességemnek tekintem.
(Aki nem oltatja be magát, 4,85-re is megbuktatom a ge.ibe. :lol: )
Tomm, így van, ott a pont amúgy. Ennyi.
(Viszont az aktuális esetszám függvénye lenne az újranyitás. Csak pont nem nálunk. :) )
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.28. 19:54


Így jóval hitelesebben tudok bárki előtt érvelni, nem csak dobálózok a nagy tudásommal, akármelyik oldalon is legyek.
Itt a lényeg. Hogy te benne a témában még bárkivel érvelsz.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28064
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.28. 18:57


Onnantol kezdve, hogy kiderult, nem mulik csak ugy el ez az egesz, engem ket dolog erdekel: 1: mikor lesz vakcina a forgalomban? 2 mikor oltanak be eleg embert, hogy ujra induljon a normalis elet. Hogy mennyi az aktualis esetszam, az regota jobban hidegen hagy, mint fonseca magyarazkodasa egy vesztes meccs utan...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10362
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.28. 18:29


Van rengeteg érdekesség benne, hidd el, tomm.
Amit mondanak a hírekben vagy tudományos cikkekben, az nekem kicsiben, "tudománytalanul" is megvan.
Így jóval hitelesebben tudok bárki előtt érvelni, nem csak dobálózok a nagy tudásommal, akármelyik oldalon is legyek.
Engem sajnos baromira érdekel ez az egész, több okból is, úgyhogy elkezdtem ezt csinálni, ami gyakorlatilag semmi időt nem vesz el az életemből.
Nyilván amúgy semmi érdekesség nincs ebben a telibek.rt vírusban...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.28. 16:19


Ebben maximum az az erdekes, hogy neked ez erdekes. De az is csak kozepesen, joindulattal...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10362
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.28. 15:29


Ó, nem kell ide modernitás.
Én ezt csak magamnak csinálom.
Tök érdekes például:
A 2. hullámnál december 7-én volt egy tetőzés a lélegeztőgépen lévők számában: 674 fő.
December 8-án tetőzött a kórházi kezeltek száma: 8045.
Rá 11 napra, december 19-én volt a legmagasabb az aktív fertőzöttek száma: 198785.
Na most a harmadik hullámban egy napon tetőzött a lélegeztetőn és a kórházban lévők száma, március 30-án: 1529 és 12553.
Rá 14 napra tetőzött az aktív fertőzöttek száma: 272974.
Ha az én kis ócska füzetes megoldásommal is ilyen szépen kijönnek a tendenciák, akkor egy járványmatematikus baromi árnyaltan átláthatja ezt az egészet.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.28. 14:10


jaja, amiből még netán grafikon is készíthető lenne egy gombnyomással :)

meg hogy melyik az az élethelyzet, szituáció, amikor úgy döntesz, hogy fellapozod mondjuk a 2020.11.02. napnál, és megnézed a statokat? :)

(Sign írta gyerekkorában pl kockás füzetbe a bajnokságok eredményeit - pedig már akkor is volt nyomtatott nemzeti sport kereszttáblával meg ilyesmi - és én már ezt is nehezen értem meg.... de ez.. Zsolti.... gyere ide egy pofonért most azonnal :D )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28064
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.28. 13:33


Oké, de egy dolgot árulj el: miért füzet, miért nem egy excel tábla?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9938
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.28. 13:23


Lehet. :) :wink:
Hát éppen ez az, Trigo, hogy nem nagyon vannak táblázatok.
A 444 profi módon készítget ilyeneket, oké.
De én bármikor fellapozom a füzetemet, és tisztán látni mindent.
Nem kell függvényeket elemezni meg hasonló.
Napi kétperces meló, és például tudom, hogy nőtt vagy csökkent a héten a napi pozitivitási százalék.
El kell ismerni a munkámat. :lol:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.28. 13:09


Zsolti, en teljesen megertelek! A 96 eves nagyapam is irta a vb-n a meccsek eredmenyeit. Bar nem igazan tudom, mire ment egy honduras-venezuela vegeredmennyel, de ha neki igy tetszik... legalabb en jot mosolyogtam rajta, ha masra nem, hat erre jo volt. Ez szintugy...

Annyi kiegeszites, hogy a nagyfater adatai fixen jok voltak. A te adataid total falsak. :wink:
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10362
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.28. 12:52


de ugye tudod, hogy ezeket az adatokat a neten is tuti meg lehet találni :) Minek írni egy kockás füzetbe? Elmúltak a 80-as 90-es évek:)
:D
de ha szeretsz játszani, nem gond. :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28064
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.28. 05:13


Ugyan már, trollként tommot kell etetni. :)
Köszönöm, hogy leírtad.
Én egy füzetbe szeptember elejétől vezetem a napi esetszámokat, a napi százalékos pozitivitást, a kórházi kezeltek és a lélegeztetőgépen lévők számát és arányát.:)
Van egy csomó adatom.
És egyszer bemondtam itthon az asszonynak, hogy tetőzött a harmadik hullám.
Másnap Müller Cili is bemondta.:)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.27. 21:22


nem, nem érdekel már ilyen részleteiben
nagyjából képben vagyunk a coviddal, és tudjuk hogy kell oltás, beadták/beadják, onnantól mit foglalkozzak vele? Majd ha egyszer csak mondjuk a szputnyikosok elkezdenek hullani valami miatt, nem várt mellékhatás, hosszútávú mellékhatás stb, akkor majd figyelek ezekre. Onnantól, hogy az oltást kaptam/kapom a nagy kérdések eldőltek számomra.
Meg te most azon agyalsz, hogy 2 vagy 10 vagy 50 vagy 150 halott jut százezerre mondjuk adott oltásnál. Ha oltás előtt lennél, akkor még érthető lenne a tájékozódás, de utána? Már nem választhatsz, maszkot ugyanúgy kell hordani még, másokra ugyanúgy vigyázni kell. Ennyi.
Engem a hazai napi esetszám alakulása érdekel csak minden nap. Na az tényleg érdekel.

És vazze megint én hülye, sorokat szántam erre a témára, amiről csak te kérdezel, mi meg hülyék etetjük a trollt :DDDD
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28064
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.27. 20:46


Minden tisztelet, snatch és Trigo, hogy egyértelműen és felelősségteljesen oltáspártiak vagytok, de titeket nem érdekelnek az adatok ? :wink: :)
Mert amellett, hogy "vakon" beadattuk az oltást, azért jó tudni a számokról a nagyvilágban.
Szerintem ez is hozzátartozik a biztonságérzethez. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.27. 19:36


de tényleg, én csak furcsán tudok nézni azokra, akik ennyi időt elbasznak ilyen táblázatok nézegetésével. kemény, na.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8150
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.27. 18:35


Köszi, F.Totti.
Tény, hogy Magyarország a WHO ajánlását követi: aki autóbalesetben meghal covidosként, azt is beleszámolják.
Nagy Britanniában úgy számolják, hogy aki a fertőzéstől számított 28 napon belül meghal, csak az számít bele. Ha jól tudom.
Ám az USÁ-hoz viszonyítva kábé nulla halottnak kellene itthon lenni a második oltás után.
Mindegy. Oltsunk, oltsunk, oltsunk. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.27. 16:28


Zsolti, olyan ez mint az xG mutató. Ki így, ki úgy számolja :)
Korábban volt hír, sőt szerintem valamelyik kormányinfón is elhangzott a halálozási okok közötti különbség. A korházak normatív támogatása az elvégzett beavatkozásoktól függ. A COVID kezelések támogatása és elszámolása kiemelten magas értéket kapott tavaly tavasszal. Az összes korház veszett mód elkezdte vizsgálni a betegeknél a COVID előzményeket és elkezdték COVID halottnak jelenteni kis túlzással azt is, akit egy autó ütött el, de amúgy 2 hónapja covidos volt. Oké, ez így hülyeség, de ha pl bevittek végstádiumú rákkal valakit, aki összeszedett egy covidot, akkor ő covid halott lett. Holott amúgy is meghalt volna az alapbetegsége miatt. Őt például sem az USAban, sem Európa nagy részén nem írtnák COVID áldozatnak. De a támogatási rendszer miatt itthon ebben érdekeltek a kórházak. Fogalmam sincs miért nem változtatott ezen azóta a kormány. Valószínűleg politikai oka van, mert olyan lenne, mintha kevésbé lenne fontos a covid elleni küzdelem. De akkor is fura, mert hónapok óta ezt a számot lobogtatja az ellenzék.

Ezért (is) van nálunk kiemlten sok COVID áldozat. Persze amúgy is sok lenne, de arányaiban alig több, mint Nyugat-Európában. Amikor a KSHs főnök pitsa megpróbált csalni a magyar és a német halálozási mutatók összehasonlításával, akkor a valós számokból is az jött ki, hogy ugyan jobban emlkedett nálunk a halálozási mutató, mint a németeknél, de csak 2 százalékponttal. COVID áldozatunk viszont sokkal-sokkal több van. Azaz nem covid áldozatunk pedig kevesebb. Tehát valószínűsíthatő ebből is, hogy nem a nemcovidos magyarok egészségügyi állapota lett jobb, mint a németeké, hanem mi több mindent írunk a COVID számlájára. Igen, meghalt 273 ember a második oltás után, de a jórészük nem a covid miatt.
Játék a számokkal, azaz csalás.

Számomra az nehezen érthető, hogy egy ilyen táblázatot miért hozott nyíilvánosságra a kormány. Csak azért, mert az oroszok is?
https://hu.euronews.com/2021/04/27/kise ... ata-kozott
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9938
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.27. 15:12


Köszi, Trigo, de ezt már rongyosra olvastam. Meg az összeset. :) :wink:
Nyilván az is bass.a a csőrömet, hogy inkább mószerolják a Pfizert, csak hogy be tudják adni a keleti vakcinákat.
De az meg különösen kíváncsivá tesz, hogy igaz-e a megbetegedések és a halálesetek száma. Mert én eddig egy percig sem kételkedtem abban, hogy a koronavirus.gov.hu hiteles adatokat közöl.
De most? 273 halott a második oltás után...? Hát akkor mi nagyon máshogy számoljuk, mint a többi ország.
Vagy csaltunk.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.27. 13:34


tessék Zsolti!
hozom neked a cikkeket, de én bele se olvasok :)
https://index.hu/gazdasag/2021/04/27/ko ... -tablazat/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28064
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.27. 10:44


amúgy én csak így hívom ezeket: ficcer, asztrazenekar, modernatalking
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8150
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.27. 10:38


én modernás vagyok, és rohadtul lesz*rom ezeket a statisztikákat. mikor megláttam, görgettem is tovább, vagy zártam be azt az oldalt, ahol ezt láttam. Ahogy Trigo mondja, legyen meg a két oltásom, oszt jó napot
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8150
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.27. 07:26


Hát de így az emberek szkeptikus része még jobban ódzkodni fog az oltástól.
Növelik az oltásellenességet a barmok.
A Pfizer és a Moderna helyében már írnám is a nyilatkozatokat.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11679
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.27. 07:08


Szputnyikosként mi könnyen beszélünk, de szegény Zsolti Pfizert kapott. Az konstans életveszély :)

(bocs, Zsolti tudom rossz vicc. Simán a Pfizer a legjobb cucc a hivatalos statisztikák szerint, de igazából minden oltás jó, mert bajt nem okoz és szinte 100% mind után, hogy nem kerülsz kórházba akkor sem ha elkapod a covidot. Ezek a tények. A magyar kormány által kitett stat pedig egy szándékosan eltorzított világ tényei. )
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9938
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég