2022-es VB, Katar

ide jöhet minden

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.12.31. 21:12


Elhiszem. Sok frusztracio van az emberekben….
Basszal be, az kicsit enyhit
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.12.31. 19:30


tomm írta:Ha teged ez tesz boldogga, akkor legyen ugy.

ha arcon vertem volna ott helyben amikor átvette a díjat ÍGY, na engem az tett volna boldoggá
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.12.31. 08:55


Nyilván nem kell őt alázgatni, tomm.
Biztos tök jó fej, és Onódi Ákos (fiatal kapustárs) szerint nagyon alázatos.
Ám ha minden sportoló így dolgozná fel a katartikus győzelmeket (!), mint Martínez, akkor megszűnne a sport lényege.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.12.31. 08:45


Ha teged ez tesz boldogga, akkor legyen ugy.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2022.12.30. 14:13


ennek a féregnek mpappé 4x járt túl az eszén, 4x :!: szal végképp nem értem a gúnyolódását...
azért remélem a prem.ligeben a franciák majd illendően köszöntik, és nem kímélik.....kár hogy én ezt nem láthatom, de nagyon remélem hogy megkapja a magáét. :twisted: :wink:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.12.30. 09:35


Az öltözőben mindenki kedves és szerethető figura.
Az ember akkor mutatkozik meg, ha az ellenféllel szemben kell "viselkednie".
És a portás barátunk már többször bizonyította, hogy euforikus hangulatban ez neki nem megy.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.12.29. 22:50


Én kétségbe vonom igen, vállalom :D
egy büdös nagy g.ci paraszt
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.12.29. 19:39


Tenyleg nem azert a husz fillerert.
De te ketsegbe vonos az emberi mivoltat, csak azert, mert -valoban-bunko. Hat ez nem tunik sokkal jobbnak, mint az mbappe figura a kezeben.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2022.12.29. 15:49


https://m4sport.hu/katar-foci-vb-2022/c ... nneplesere

mondtam én hogy egy féreg, gondolom olyan egyszerű mint egy faék....
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.12.22. 21:02


Trigoria írta:Ez így van, de ez még nem zárja ki, hogy Maradona-szintű vezérek játszanak ezen a poszton. Illetve mégis kizárja, csak nem emiatt szerintem.

Ha van egy tényleg zseni a csapatban, akkor olyan posztra teszed elsődlegesen, ahol a legjobban jönnek ki az erényei, másodlagosan pedig ahol a legkevesebb energiájha megy el védekezésre, és ahol a legkevesebbet kell visszalépegetnie. Szóval szerintem adja, hogy ez inkább közép mint szél. Nyilván több oka is van, de szerintem ez az egyik.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2022.12.22. 17:44


Krvara leszartam a vb-t, viszont eleg sok meccset megneztem felszemmel.
A donto 20- tol a 80. Percig olyan unalmas volt, h majdnem atkapcsoltam netflixre. Aztan 80- tol, vegig annyira izgalmas volt, h nekem abszolut az ev legjobb merkezosenek szamitom.
Hatalmas elmeny volt, orulok, hogy lattam!
A masodik hely a nemet- magyar, de azert mert ott kint voltam :D
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.12.21. 14:22


Szélső klasszisok aki nekem eszembe, egy sorral hátrébb pl Cafu vagy Roberto Carlos. Nem támadó, nem olyan látványos poszt, de klasszis és szélső.
és még sorolhatnánk jah (pl Giggs), de nem férnek bele az említett és elvárt feltételekbe

Szerintem azért nem nagyon játszanak ilyenek szélen, mert ott sokkal kötöttebb a poszt, gyakorlatilag muszáj visszalépni az ellenfél szélső védőjével, középen sokkal kötetlenebb poszton lehet játszani, és ahogy irtátok, sokkal nagyobb területet lehet bejátszani.
Ez így van, de ez még nem zárja ki, hogy Maradona-szintű vezérek játszanak ezen a poszton. Illetve mégis kizárja, csak nem emiatt szerintem.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2022.12.21. 09:51


Na, kicsit elmaradtam fórumolvasásban, igy kicsit utólag de én is leírom a vélményemet szélső klasszis témában.
Szerintem azért nem nagyon játszanak ilyenek szélen, mert ott sokkal kötöttebb a poszt, gyakorlatilag muszáj visszalépni az ellenfél szélső védőjével, középen sokkal kötetlenebb poszton lehet játszani, és ahogy irtátok, sokkal nagyobb területet lehet bejátszani.
C tényleg kicsit kivétel, de ő már szerintem a MU-ban is játszott éket, és ahogy a reálban Benzema, ott Rooney játszott alá és lépett vissza helyette védekezni.
Messi meg nem tudom mikor játszott 10-est, szerintem a Barca nem játszott 10-essel, 4-3-3 volt a felállás, Messi jobb szélen kezdte, legalábbis Guardiola alatt biztosan. Aztán Messi szeretett volna középre kerülni hamis 9es pozicióba, az elvileg az ő kérése volt, hogy középre kerüljön, Eto'o-ék pedig mentek ki szélre helyette. Guardiola egyik nagy barcelonai hibájának tartják Ibra odavitelét, merthogy minek vitt oda egy olyan játékost, aki nyilvánvalóan nem fog alájátszani Messinek és kimenni szélre. Meg is lett konfliktus, Messi és Ibra is középen akart játszani, a többi történelem.
F.Totti, Mbappét én pont forditva olvastam mint ahogyb te irtad, a PSG-ben nem szeret középen játszani, nyilatkozta hogy a válogatottban jobb neki Giroud mellett/mögött, PSG-ben is valami ilyesmi zserepkört szeretne. És szerintem vasárnap is veszélyesebb volt amikor szélről indult, mint amikor középen játszott.
Szélső klasszisok aki nekem eszembe, egy sorral hátrébb pl Cafu vagy Roberto Carlos. Nem támadó, nem olyan látványos poszt, de klasszis és szélső.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.12.20. 12:19


itt ven egészben amit F.Totti is mondott:
https://www.nemzetisport.hu/foci-vb-202 ... et-2930599
ez a csávó örökre a jóember kategóriájában lesz nálam
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.12.20. 11:02


jaa,a így ok

tomm: egy szavazód máris van ha elnöknek jelölteted magad :D
amúgy 211 tagos a FIFA, annyian selejteztek :wink:
és igazából a selejtezők már maga a világbajnokság :) Katar csak a döntője volt:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.12.20. 10:52


Trigoria írta:őőőőő,... Czibor a Barcában játszott tudtommal :wink:


Úgy értettem, hogy Gento volt a Madridban balszélen, Czibor pedig az aranycsapatban. Köztük és a két center között játszott összekötőt Puskás.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.12.20. 10:23


De egy vilagbajnoksag miert nem 193 csaptos?
Megszuntetni a klubfutballt es non-stop vilagbajnoksag. Minden jelenlegi problemat megoldana, a jatekosok fizetese maximalizalva lenne mondjuk 3000 euroban. Meg mindenki mase is. A takaritonotol a fifa elnokeig mindenki ennyit keresne. Nem is maximum. Ennyi es kesz.
De a legjobb lenne mindent amatorkent, fizetes nelkul, hobbibol csinalni. Infantino is menjen el bolti eladonak, vagy aminek akar es mellette karitativ elnokolhetne, es minden ezzel kapcsolatos kiadast sajat zsebbol.

Megreformalom en ezt egy perc alatt
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.12.20. 10:05


https://www.nemzetisport.hu/foci-vb-202 ... lt-2930591
nem takarodnál már el anyádba vissza? :evil:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.12.19. 23:13


őőőőő,... Czibor a Barcában játszott tudtommal :wink:

CR7 lehet a csúcson kint volt, de én olyat keresek , aki egész pályafutását kint töltötte, mint Figo pl. Igaz nem rémlik, hogy mikor játszott 9-est Cé, de szerintem volt olyan, sőt tuti

jaja, találtam is ilyet:
http://www.soccer-blogger.com/2019/08/0 ... vs-icardi/

de jah, azért ő kilóg az elméletből picit, de nem teljesen, mert azért tolták középre sokszor

haver:
persze, hogy játszott C 9est
bár elég hibrid volt, mert benzema is azt játszott
csak kettejük közül benzema áldozta be magát a másikért
a kurvasok elmozgással, szélre húzódással
védők kimozgatásával
C meg lubickolhatott a helyén
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.12.19. 22:44


Ja, tök egyértelmű így már. Ha középen vagy többet megy át rajtad a labda, illetve védekezésben is nagyobb a területed. A hatásod így nagyobb a játékra, kikapcsolni is nehezebb. Részemről pipa :D

Puskás? Gyakorlatilag ugyanazt játszotta a Realban és a válogatottban is. Kispesten pedig amit akart :D

Összekötő volt, de Sebes Hidegkutinak kitalálta a hamis kilences szerepet. Amikor ő visszalépett , Puskás a baloldali félterületről mozgott mélységből be a helyére. Akkoriban mindenki emberfogást védekezett. Ez azzal lekövethetetlen volt, főleghogy a védők akkor még sokkal darabosabbak voltak. A WM rendszerben pl a védő félterületen nem is volt ember . Csoda hogy csak hatot rúgtunk kint Angliának. Egyébként tényleg az. 35-5 volt a kaput eltaláló lövések aránya és akkoriban a kapusok ritka bénák voltak.
A Realban ugyanez ment, csak ott di Stefanoval. A szélen Gento és Czibor játszottak, szóval Öcsi bácsi is középen tolta.

CR7 a kivétel. Ő a csúcson is szélső volt. Messi a tikitaka barcában 10es volt, középen játszott alapból. Neymar 4231ben AM , 433ban szélső, de nem a vonal mellett.
Beckenbauer nekem nagyon nincs meg. De ő mintha már nagy8n korán bekerült volna balról középre. Támadó sörpögető posztot írnak rá általában, de őt lehet soha nem láttam archív felvételeken. Rühellem a német focit.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.12.19. 21:57


F.Totti írta:
Trigoria írta:Én valahogy mindig azt érzem, hogy az lehet ilyen ember akiről beszélsz, a húzóember, aki középen játszik a tengelyben.
Ha végiggondoljuk a futballtörténelem legleglegjeit (itt a top20-30-ra utalok kb), valahogy nem a szélsők jutnak az eszembe. Középpálya, vagy középcsatár. De ezt nem gondoltam végig, csak hirtelen megérzés.
Mbappét amíg kipakolják a szélére, és betartja a posztját, addig valahogy nem érzem ezt. A meccs végén a káoszban magára vállalt sokat, mentek mint a gép, és ott mintha sokkal többet lett volna belül. De ennyire azért nem figyeltem.


Hoppácska, ez így nem esett eddig le, de most azt mondom, hogy 95%ban ez okozza. Az igazi vezér, a meghatározó ember a centrumban kell játszon. Lehet ezért hisztizik Mbappe is ,hogy nem akar a PSGben szélső lenni?


na, lehet jó gondolatom volt hirtelen? :))
közben havert is kérdeztem erről. Ő is mondott okosat: a legjobbakat előbb utóbb beviszik középre. Nem véletlenül talán... :) (Henry pl.)
Nézegetteünk neveket, és olyat kell keresni, aki világo top30 focista ever, és letolta a pályafutását nem a tengelyben, és csapatai egyértelműen kimagasló abszolút vezér játékosa volt. (Jó te nyerőembetr mondtál, az nem teljesen ugyanaz)
egyedül Figo ugrott be, de nyilván ő nincs benne még a top50-ben sem valszeg. És az ő idejében se magaslott ki anynira egyedüliként se a Barcából se a Realból.
(Puskást a Realban hol játszatták? Ő se volt mindig szélső nem?)

amúgy valahol ez a ókori és középkori harcászathoz is kapcsolódik. Ha irányítani akarsz, ha rád néznek vezérként, akkor látniuk kell, érezniük, hogy ott vagy. És ezt nem lehet a csata széléről megtenni, Minimum középen mögöttük, vagy elöl közöttük.

(Mbappénak a PSG-ben sajnos két ember is van aki nála jobban középre való: Neymar és Messi)


más:
milyen lehet majd bayern játékosnak lenni februárban
psg - bayern
jön szembe a vb góllövőlista első két helyezettje, a vb két legjobbja, 5 gól a döntőben, meg neymar
:D

ja és ezzel megvan kb Messi 8. aranylabdája, bár még van félév, de senkit se érdekel úgyse:))) a sajűt csapattársa lehet egyedül veszélyes a díjára :) de ő se lesz
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2022.12.19. 23:08-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.12.19. 21:49


Messi, neymar es ceoni is szelsokent lettek megasztarok
Beckenbauerrol mar ne is beszeljunk. Bar o lehet, hogy az edzosege miatt lett csaszar. Amiatt?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.12.19. 21:19


Tomm, Feree, én imádtam ezt a jelenetet. A sejkember kb 10mp után fogta fel, hogy mit lát. Utána nem győzött látványosan másfelé nézni. És a kontextus még gyönyörűbb, mert a pár tucat szurkolnak a csecsét megmutató angol szurkercsajt azonnal kiutasították az országból, a százmillió ember előtt trófeát baszó elmeroggyant pedig ott parádézott a pódium közepén büntetlenül. Gyönyörű befejezése volt ennek a groteszk, képmutató eseménynek. Mi adta volna szebben vissza, hogy vkinek bármit szabad, vkinek meg a semmi is tilos?

(Oké, értem, hogy a pólófelhúzás szándékos provokáció, a kapus meg szimplán deriliumban volt, de akkor is gyönyörű tükröt tartott a világ elé)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.12.19. 21:13


Trigoria írta:Én valahogy mindig azt érzem, hogy az lehet ilyen ember akiről beszélsz, a húzóember, aki középen játszik a tengelyben.
Ha végiggondoljuk a futballtörténelem legleglegjeit (itt a top20-30-ra utalok kb), valahogy nem a szélsők jutnak az eszembe. Középpálya, vagy középcsatár. De ezt nem gondoltam végig, csak hirtelen megérzés.
Mbappét amíg kipakolják a szélére, és betartja a posztját, addig valahogy nem érzem ezt. A meccs végén a káoszban magára vállalt sokat, mentek mint a gép, és ott mintha sokkal többet lett volna belül. De ennyire azért nem figyeltem.


Hoppácska, ez így nem esett eddig le, de most azt mondom, hogy 95%ban ez okozza. Az igazi vezér, a meghatározó ember a centrumban kell játszon. Lehet ezért hisztizik Mbappe is ,hogy nem akar a PSGben szélső lenni?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: 2022-es VB, Katar

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2022.12.19. 17:42


F.Totti írta:És arról se feladkezzünk meg, hogy Mancini a Konfetti kupa megk.rásával stílust teremtett.
https://twitter.com/nocontextfooty/stat ... 9trybwafCA
https://twitter.com/Marufho81587552/sta ... 9trybwafCA

Legyünk büszkék Gianlucára. Ezt adta az egyetemes focinak!

mondjuk ez a kapus idáig sem volt szimpatikus(egy f....), és most finoman fogalmaztam
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Következő

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron