Magyar Foci

ide jöhet minden

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.03.27. 13:08


egy hsz
" Amúgy az albán vereség óta: 25 lejátszott mérkőzés. 15 Győzelem, 7 Döntetlen, 3 Vereség. 41 rúgott 19 kapott gól és behúztuk a maximális pont 69,3%-át. 14 meccs, benne egykomplett EB selejtező óta pedig veretlenek vagyunk. Ezek a számok és a tények. A többi csak magyarázat."
ennyi

és a meccsen azért végül kint voltam :) (ha már hozzám vágtak két jegyet megint)
A Tavaszi szél megint 5x ment le egymás után, de már a táboron belülről is van infóm, hogy unják ezt így :))
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.03.23. 22:06


így így
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.03.23. 20:02


Utánpótlás szinten valamiért nem müködik. De az is lehet hogy orbitális mázlink van csak. Szoboszlai, Orbán, Gulácsi, Sallai és Rossi miatt lett ilyen bitang jó válogatottunk. Kik ők?
Szobo nem a magyar rendszer terméke. Az apja és a kinti klubjai tették azzá, ami. Orbán, a másik alapkő honosított. Sallai igazi magyar focista, plusz ugye kapusaink mindig voltak. Rossi pedig olyan edző, amilyen Sebes Gusztáv óta nem edzett magyar csapatot. Ebben 100%ig biztos vagyok úgy is, hogy a magyar edzők töredékének töredékét ismerem csak. És olyan szinten jobb a következőnél, hogy az elképesztő. Kb Mezey a következő, ebbe gondoljatok bele.... És ugye Rossihoz szintén semmi köze a magyar rendszernek.
Az öt sikerkovácsból a 3 legértékesebb kívülről jött, egy időben. Erre mennyi az esély?
A rengeteg erőforrás miatt javulni fog az itthoni képzés, de tudunk ezzel ellensúlyozni ekkora mázlit.

Így tessék megélni mindenkinek a közelgő EBt. Lehet soha többet nem látunk ilyen erős magyar csapatot.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.03.23. 18:34


ez de jó hsz:
Nálunk is volt idő - mondjuk 50-60 éve -, amikor árnyalatnyi különbségű A, B és C válogatottak léteztek, túráztak és játszottak egymás mellett.
De írhattam volna azt is, hogy majd amikor 3 csapatunk lesz BL és EL 16 vagy 8-ban, minimum felesben hazai játékosokkal. Mellette pedig legaláb 25-30 légiósunk meghatározó bajnokságokban és csapatokban futballozva és nem padozva.
Most szép kirakat van, de üzletben kupleráj, a raktárba pedig jobb nem bemenni.
:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.03.23. 14:01


Jaja, szerencsére egy pillanatra sem jut eszembe a Fidesz, mikor meccset nézek. Még a Fradinál se, igaz őket nem is nézem :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.03.23. 10:27


Egyetértünk kábé mindenben. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.03.23. 10:25


Zsolti írta:Arra gondoltam, hogy a kormány a focisikereket kisajátítja.

ugyan, ha így is van, ki nem szarja le
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.03.23. 10:25


F.Totti
na, pont ugyanúgy látjuk akkor

Ha maxolod, akkor a tehetségszinted felett leszel eredményességben.
ez de igaz

amúgy összességében nincs azért gond, nagy élmény ott lenni bármikor
a be- és kijutás is ég és a föld a pár évtizeddel ezelőttihez képest

és ha hozzámvágnak két jegyet Koszovó ellen, azért csak kimegyek szerintem :)


azért az k.rva nagy ahogy a törökök nyilatkoznak Montellával az élen.
Hogy kikaptak, de ettől még ez fasza volt nekik ellenünk, jól tolták, stb
Ezt is megértük, hogy egy török szintű csapat kikap ellenünk, de mégis dicsérik magukat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2024.03.23. 10:30-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.03.23. 10:14


Arra gondoltam, hogy a kormány a focisikereket kisajátítja.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.03.23. 06:43


De Zsolti, milért enne ebben politika?
Én pl politikamentesen nem járok, mert idegesítenek a magukat g.ci nagy ultrának képzelő emberek, akik 2 sör után hihetetlen erősek. Minek a bari meccsen poharakat dobálni? Kleinheisler pl milrt akart lefújás után bebaszni a töröknek? Minek ez a sok indulat? Az összes magyar műesés piroslap az ellenfélnek, gyűlölni kell mindenkit, aki nem velünk van. Ugyanakkor imádom, hogy gyerekek, nagypapák és nők is járnak. Az én helyem a nyugger szektorban lenne. De a formalizált, kötelező dolgokat én is utálom. Ne mondja már meg senki, hogy kell szurkolni, mitől leszel igazi magyar. Ez nem politika, csak a szokásos pár száz hülye befolyása a tömegre. Elfogadom, hogy kell a mag a hangulathoz, de ne legyen kötelező magként viselkednem. Legalább a tét nélküli meccs szóljon a játékról. Élvezzük.

És igen, ha nincs tét akkor zavaró ez a foci. Pedig két olasz edző volt. De idegesítő hogy klubfocit akarunk játszni, két szinttel lejjebb. Csak épp eredményes, mert ezt csinálja mindenki. Ha maxolod, akkor a tehetségszinted felett leszel eredményességben. Rossi ebben zseniális, csak akkor az igazi a meccsélmény, ha az cél a 3 pont. De pl a kölköm így is imádta a meccset. A visszafúj gól sem érdekelte, mert megünnepelték, a gól-élmény megvolt :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.03.23. 05:50


Van, amikor már a siker is terhes. :)
De érthető amúgy, amiket írsz.
Nem tudom, hogy van-e benne egy apró politikai töltet is, ezt te érzed, de egy idő után biztos idegesítőek ezek a dolgok.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.03.22. 23:55


esküszöm, ha még egyszer elénekli a tábor a Tavaszi szelet én szerezek egy Kalasnykovoot, és beléjük eresztek egy sorozatot
Olyan szinten megutáltatták velem azt a szép dalt, hogy el nem tudom mondani
TV előtt gondolom nem zavaró,. de ott kint, a tábor mellett, 3-4x egymás után...minden kurva meccsen...pokol

nem, tudom ki a tábor vezérénekese, de katasztrófa amit csinál

a másik meg, hogy a mai foci annyira a taktikáról, pozíciókról, begyakorolt mozgásokról szól, hogy egy tétnélküli barimeccsen nekem konkrétan élvezhetetlen már
4 éve minden egyes válogatott meccsen kint vagyok a Puskásban (egyet kivéve, a magyar-portugált az EB-n), de eljött a pont, amikor meguntam, elég volt
Elegem van a szar beléptetésből, a szar kiléptetésből (mondom ezt úgy, hogy mi üzemeltetjük a Puskást is:), a részegekből, az ultrákból, a kötelező felállásból a végén, a helyzeteknél felpattanásból, mindenből...
Asszem befejezem a kijárkálást egy ideig. Eleve idén két meccsre garantálták a jegyet csak (a másikra a novemberi hollandok ellenit választottam), így asszem pont jókor jön a szünet.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.03.22. 22:25


Bmeg, Ádám Martin sokat nem fogyott amióta nem láttam :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.03.22. 21:24


Ótvar szar ez a gatya design.
Sn, nem is rossz szövkap. Klubedzőnek szar volt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2024.03.22. 20:52


B*szkiiii, Montella török szöv. kap. :shock:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.03.01. 22:28


azért a végére:
https://www.nemzetisport.hu/angol-labda ... -hivatalos
"Mindezért figyelmeztetésben részesültek, amelynek részleteit társaságunk belső ügyének tekinti."
:D :D :D :D
biztos kaptak két fagyit
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.03.01. 15:45


szerintem simán fogadtak, hogy Vili nem meri vezényelni a szurkolókat
és fogd meg a söröm lett belőle

mindegy, túlbeszéltük, hacsak tomm megint nem kérdez valamit :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.03.01. 10:07


Igen, volt felháborodás hivatalos személyek/szervezetek részéről is. Ezért jött a villámgyors a bocsánatkérés. Egyébként az EPL-nél nem is az baszta ki a biztosítékot, hogy röhögtek és bohóckodtak a himnusz alatt. Ilyet láttak már. Modortalan, de megszokták hogy az Ázsiából, Afrikából érkező mindenféle riportereknek, kommentátoroknak fogalmuk sincs hogyan illik viselkedni. Láttak ennél meredekebb dolgokat is. Lehel és Vili annyiban volt csak "extra", hogy Európából érkeztek, mondjuk onnan nézve a Balkánról, szóval ez se lehetett túl meglepő.
Viszont a hülye angoloknál, angol hülyéknél a Wembley gyepe szent. Az a színpad. Ott csak a játékosoknak és edzőnek van helye. Az összes akkreditációnak kiemelt része, hogy szigorúan tilos a fűre menni. Lehet vitatni ennek az értelmét, de ez a szabály. Embereink basztak erre. Ezért kaptak egy kis ejnye-bejnyét, ami meg fog állni ott, hogy ez a két gyökér idén vagy egy kicsit hosszabb ideig nem kap akkreditációt. Plusz a Network4 hátányból indul a jövő évi jogokért. Ennyi.

Amúgy abban osztom a véleményeteket, hogy Vili és Lehel csak azt csinálta, amit szokott. Idétlenkedett. A csatorna elvárása pedig láthatóen ez velük szemben. A főnökeik (gondolom elsősorban Borsány-Gyenes) láthatóan bedobták a gyeplőt közéjük. Csinálhatnak amit akarnak, csak legyen magas a socialmedia elérése. Hát ennek most magas lett. Ezért is gyomorforgató, ahogy a csatorna kommunikál. Egyből erre a két hülyére tolták a felelőséget, pedig ők csak azt tették, ami mindig tesznek és amiért eddig szerette őket a főnökség. Nyilvánvaló volt, hogy egyszer átlépnek eg yolyan határt, ami nem lesz vállalható.

De ez a hivatalos része a történetnek. Igaz engem rohadtul nem az zavart, hogy a fűre léptek. De valószínűleg már nagyon túlbeszéltük. Értem a másik oldalt (az okokat is érteni sejtem), csak meglepett, hogy a magyar szurkolói körök ilyen mértékben mentik fel őket. Azt hittem ebben egységesebb lesz a vélemény.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2024.03.01. 09:09


Persze, hogy azt varnyogta, hogy aterzi a hely szellemet, ezt kell mondania, mint az eladonak, aki mosolyogva udvozol, pedig semmi orome nincs abban, hogy megszakitotta az idiota jatekat vagy insta-porgeteset a kedvedert. Es a mikulas sem letezik.
Sebok vilit meg veletlenul sem vedem a hulyeseget meg plane nem, csak a reakciokat nem ertem vagy tartom messze tulzonak.

De egyebkent haborogtak? Akar ott a helyszinen akar utolag? Vagy csak itt megy a fujjolas, a szurkolok le se szrtak ezt a majmot?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.03.01. 07:31


Felkapta a sajtó. Megjelent mindenhol és a szurkolók nagyon bírták. Az Újpestnek pedig most kell a felhajtás.
Nálam ez jól összeáll így.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.02.29. 23:50


F.Totti írta:Szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy a Mészöly nyilatkozat tervezett médiahack. Pont ő, pont az első meccsen, pont négerez, de közben dicsér. Patikamérlegen kiszámolt dolog. A kismészöly amúgy közel sem olyan egyszerű lélek, mint az apja. Szóval még abban sem vagyok biztos, hogy nem rögtönzött. De akkor is tudatos volt és profi. Kár hogy edzőnek szar.

ok, de miért? mi az értelme? Nem mondom, hogy nincs, de mi?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.02.29. 22:29


nem tudom törölni :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2024.03.01. 10:07-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.02.29. 22:21


tomm írta:Nekem tenyleg hianyoznak azok az idok, amikor egy jopofanak gondolt vezenylesert nem kellett suru elnezeseket kerni.
...
Azert egy klubhimnusz es egy orszag himnusza kozott van kulonbseg, bar en schumachernel sem ertettem, hogy miert allitottak le a vezenyleset, meg, ha mas eset is. Azt kifejezetten szerettem.


Tomm, ne kérjen bocsánatot. Tök felesleges. Én szimplán azért utáltam, mert végigvarnyogták a meccset, hogy micsoda érzések, micsoda hangulat. Azután a végén kiderült, hogy fingjuk sincs arról micsoda érzések is ezek. Ők nem majomkodni mentek ki, hanem közvetíteni. Közvetíteni például a hangulatot, az érzéseket.

Másképp látjuk, de ez kicsit sem lepett meg. Tudtam, hogy te másképp értékeled majd. Abban viszont biztos lehetsz, hogy a kopitesek többségének többet jelent a you will never walk, mint a God save the King. Sokkal, sokkal többet.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2024.02.29. 22:20


és mint focistát én mennyire imádtam, ő volt a példaképem. Még aláírásom is volt az Umbro mezemen tőle (meg Deszatniktól, az egész barcikai bagázstól :D), és úgy akartam tudni focizni, mint ő. Imádtam egyszerűen. De hogy a faéknél is faékebb, az egyértelmű :D. Vele még Gera vetekszik banyek...(csak hogy fradista vonalon maradjunk)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.02.29. 22:07


Oh, ennek minden szava kincs. Imádom. Évente többször visszamézem. Hármasbefutó Péter. Retek szar volt a magyar foci akkoriban, de a Torghelle-Lipcsei afférok nagyon hiányoznak.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Következő

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég