Magyar Foci

ide jöhet minden

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.14. 11:30


Oké, tomm, de Petry hogy gondolhatott volna a Hertha alkalmazottaira? Mikor azok láthatóan beilleszkedett migránsok. Épeszű ember nem gondolja, hogy egy normális ember az integrálódott migránsokat ekézi.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.14. 08:47


Ja, a szólásszabadság mindkét félnél egy egy oldalról nyitott intervallum.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.14. 08:32


Ne olvasd oket. De a jobboldal sem jobb, legalabbis ilyen szempontb egy centivel sem.

Egyrezt nem mondtam, hogy nem nyilatkozhat, csak, hogy minek.
Masreszt mivel, mint emlitettem, vannak nem europai nem kereszteny munkatarsai, ez igy konkretan suttyosag a reszerol. A munkaado helyeben en is kib.sznam azt a munkavallalot, aki kollegai jelenlete ellen agal, plane nyilvanosan. Ha nem teccik, mennye!
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2021.04.14. 08:53-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.14. 07:52


Nyilván egy csónakban evezünk.
Nekem az a gondom ezzel, hogy a Telex, 444 és társai ezt gondolják normálisnak. Az ő világukat, értékrendjüket. Ez a haladás, a felvilágosodás.
Mármint hogy azzal ők sem értenek egyet, hogy a véleménye miatt valakit kirúgnak, de azzal igen, hogy a szólásszabadságba nem férnek bele ezek a petrys vélemények, ha valahol ezek a cégek meghúznak egy vonalat. És ezt a bizonyos vonalat a liberális demokráciák nagyon balra húzták. Innentől kezdve minden jobbos ember kvázi baloldali Nyugaton is (meg északon meg mindenhol), maximum egy hangyányit jobbra áll a fősodortól.
Szóval szar ez így, és "jobboldalibb" már nem lesz a világ, hiába érzi egy nagy tömeg legbelül, hogy ez nincs jól.
Amúgy csak a mai viszonyok között gáz, ha mondjuk egy sportoló, énekes vagy bárki politikáról, közéleti témákról nyilatkozik. Miért ne nyilatkozhatna? Egy poltikust is kérdeznek sportról, hobbiról, zenékről, stb. Ez lenne a normális. Ma már nem az, mert a befogadó közeg jobboldaliakat és baloldaliakat is beleértve tragikus és gyalázatos.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.13. 22:13


Nem kérdés, hogy túlzás a kirúgás, de akkor is tomm-mal értek egyet. Berlinben, Nyugat-Európában és igen, egy multikulti csapatban, biztos volt, hogy egy mingácsozásért lapát jár. Gyakorlatilag "potenciális lebűnözőzte" a csapattársai egy részét. Petry is tudhatta ez mivel jár. Azt nézhette be, hogy a Magyar Nemzet interjú nem csak itthon szól majd nagyot. Pont a Gulácsi-ügy miatt gondolhatta volna, hogy nem így lesz. a Hertha lépése innentől értető volt. Cégként, ebben a közegben, nem kockázhattak. Elsősorban a közeg a probléma. A többi szereplő csak hozta a papírformát.

Tényleg nincs ebben semmi új vagy meglepő.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.13. 20:20


A kirúgással van túltolva, tomm.
Bocsánatkérés, nagyobb pénzbüntetés, oszt csókolom.
Bár a Hertha török szurkolótáborának lehet ez kevés...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.13. 18:35


Mondjuk en sosem ertettem, hogy egy tancdalenekes, sportolo vagy szinesz miert nyilatkozik ilyen ugyekben. Miert erdekli az embereket egy teljesen laikus, raadasul nem az eszerol hires ember velemenye, csak azert, mett vmi egyeb oknal fogva hires. Es ok is miert erzik aztl, hogy ezt el kell mondaniuk. Az nem indok, hogy a riporter kerdezi. Ha a sajat szakmajukrol van szo az mas.
De ha nem...

Onmagaban az a teny, hogy petry nem gondolta, hogy kirugjak, eleg indok, hogy irrelevansnak gondoljam a velemenyet.
Raadasul nem csak a liberalizmus, hanem a keretben is vannak nem europai nem keresztenyek, nyilvan a stabban is. Mit gondolt, hogy a munkaadoja siman elturi, hogy bizonyos ertelemben a tobbi munkavallalot sertegesse? Nyilvan nem ugy gondolta, de az mindegy.
Hulye volt, kirugtak, na bumm...
Tul van ez tolva rendesen....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.13. 11:52


Zsolti írta:Küldött Petrynek üzenetet ?


Ha minden igaz, akkor ezt:
„Szia Zsolti. Sajnálom, ami történt, és azt is, amit a média most veled tesz. Mindig is nagyra értékeltem az őszinteséged és a jellemed”.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.13. 11:52


Az is kiderült, hogy a menesztése után Petry üzenetet kapott Gulácsitól, amiben ez állt: „Szia Zsolti. Sajnálom, ami történt, és azt is, amit a média most veled tesz. Mindig is nagyra értékeltem az őszinteséged és a jellemed”.


tényleg az a baj, hogy egyrészt a válogatott-szurkolók-kormány fociegységet megbontotta Gulácsi a hülyeségével, másrészt, hogy innentől megbélyegződtek emberek örökre. Gula sosem mossa le magáról ezt, és én sem fogok soha úgy tekinteni már rá , mint előtte. Sosem lesz szimpatikus már. Petryt mindig kedveltem, most még jobban, de ez a magyarázkodás nem szimpi, bár megértem, hogy a családja miatt is mindent megtesz hogy németben maradhassanak, és élhessék tovább az életüket.

és rákerestem googlben, hogy családjáról mit lehet tudni, és mi az első ami a arcomba jön?
https://www.blikk.hu/sport/kulfoldi-foc ... en/2y2h7e8
:D :D :D :D
2016-ban ennek a cikknke semmi utóélete nem volt gondolom. :D Most ezért a cikkért börtönbe is zárnák kb :D :D :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2021.04.13. 11:57-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.13. 11:45


Küldött Petrynek üzenetet ?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.13. 10:55


Szép utóélete lett Gulácsi buzulásának.
Én elhiszem a Magyar Nemzetnek, hogy nem akarták átverni Petryt. Nem is túloztak túlságosan. Nem tűnik etikátlannak az újságíró. Azt is elhiszem, hogy Petry miatt nem teszik közzé a felvételt. Valószínűleg mondott sokkal durvább dolgokat is.
Petryt pedig sajnálom. Láthatóan kint akar dolgozni, de rásütöttek egy olyan stigmát, amit soha nem fog levakarni teljesen. Valószínűleg el kell felejtenie Németországot. Saját bőrén tapasztalja hogyna működik a cancel culture.
A történtek miatt tőle nem fogom sajnálni ha itthon német fizetést kap valamelyik NER csapatnál. De a pénz csak egy dolog, az élete ettől még kiugrott abból a mederből, amiben a folytatást tervezte. Oké-oké, sokan szeretnének olyan gondokat, mint ő. Valószínűleg én is.

És Gulácsit is sajnálom, mert ő is kap folymatosan Petry miatt. Kár hogy nem nyilvánosan sajnálkozott a történtek miatt. A Pertynek küldött üzenet így elég kevés. Többet vártam tőle.

Szar ez így mindenkinek.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.13. 09:28

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.12. 17:52


Csányi: "...el kell fogadni, hogy az emberek különbözőképpen gondolkoznak. A véleménye miatt senki nem kerülhet hátrányba"
mondja ezt egy olyan cikkben, ahol le van tiltva a kommentelés :D

https://www.nemzetisport.hu/magyar_valo ... or-2820437
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.11. 19:31


:D :D

https://www.nemzetisport.hu/minden_mas_ ... ek-2820227
vazze Kleini a végén egész jó kis focista lesz? Csak szidni kell? :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.11. 18:20


mostanában? mindig. mert valami vagy igaz, vagy úgy van ahogy mondom :D :mrgreen:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.11. 18:01


ok

(sn véleménye nem nagyon hoz lázba, ő már a végletek embere lett mostanában :) )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.11. 12:43


Azért hápog erősen mert:
- Bodnár 2007 tavasszal sérült volt. Nem is játszott a Salzburgban. Előtte pedig ősszel nem volt fix kezdő, csak télen lett az. 19 meccs alapján vitte volna a Milan, sérülten?
- előtte egy jó év (2001-2002!) után mindenki kölcsönadogatta. A Salzburg is. Pont hogy kikopóban volt az európai középmezőnyből is. 1.8M Euro volt a tippelt piaci értéke, de végül 400ezernél soha senki nem fizetett többet érte. 2009ben végül Debrecenben kötött ki, de ott sem marasztalrák.
- a 2007-08sa Milan szar volt a nagy nevek ellenére is. De volt vki aki bőven hozza még a Milanból a Kaka, Seedorf, Pirlo szintet, de nem említi: Cafu. És vajon miért nem? :)
- amúgy Cafu mögött ott volt Bodnár posztján Simic és Oddo. Egy horvát és egy olasz válogatott. Nem is igazoltak nyáron senki RB-be, sőt a baromi tehetséges Darmiant is elengedték.


Így utánanézve, Snatch száma közelebb lehet a valósághoz.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.11. 09:07


pedig szerintem is kamu. nálam 9,9 a skálán.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.10. 22:30


mindenki jön ezzel azonnal, hogy kamu
eléggé égeti magát benne, hogy kitaláljon egy ilyet, de ha te mondod...
Nem nézek ki belőle annyi agyat, hogy ezt a sztorit így össze tudná rakni :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.10. 20:53


Trigoria írta:https://www.nemzetisport.hu/magyar_valogatott/jatekossors-bodnar-laszlo-kakaval-es-pirloval-jatszhatott-volna-de-elszurta-2820023
de megnéztem volna a MIlanban

Fú mennyi ilyen "majdnem" történetet hallani. Megye1-től a válogatottig minden játékosnak van vagy 3. Ez a kamu skálán olyan 8,5-ös.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.10. 16:39

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.04. 00:05


https://www.nemzetisport.hu/magyar_valo ... ol-2818875
sajnos rossz hír mégis
kár hogy igazam lett - nagyjából
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.03. 14:23


Jó, bevallom én konkrétan Varga Zolira gondoltam. És akkor a 80as éveket vegyük is ki a felsorolásból.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.02. 18:45


70-80-as években? kicsoda sn? Példát kérek

Puskásnál nagyobb szerintem nem volt magyar focista. Én csak azt mondom, hogy vele kb egy szinten több is lehet
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.02. 18:31


Amúgy Puskást én sem veszem a valaha legnagyobbnak, még úgy sem, hogy nem nagyon tudok mást mondani tutibiztosra, hogy na, ő jobb volt nála. Akiket sorolt Trigo ja, sanszos, de szerintem mehetünk még akár a 70-80-as évek felé is, találunk géniuszt. Nekem volt egy "ismerősöm", 25-ben született, focizott, kapus volt, másodosztályig jutott, és volt alkalma Öcsi ellen játszani. Emlékszem mennyire istenítette, és valószínűleg jogosan. Brutál dolgokat mesélt, hogy mit tudott a labdával. Szóval én elfogadom, hogy a legnagyobbnak tartják.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég

cron