Magyar Foci

ide jöhet minden

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.11.20. 17:58


Én is néztem mindig.
Politikaitudás-mentes kölyökként ku.va jó volt.
Gálvölgyin nőttem fel.
Amúgy a sikersorozat okait én a kemény munka és a szerencsés körülmények különleges egyvelegében látom. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.11.20. 17:49


nagy Heti Hetes fan voltam :))
de az nagyon régen volt

akkor en ugyan nem helyeztem az olasz valogatottat a magyar ele, de mivel a magyar a szememben megszunt letezni, ezert az olasz automatikusan elore kerult. Erzesben meg sem kozelitette, de a helyet atvette.
ezt elfogadom kb
én is megőrültem az olasz válogatottért 2006-ban (is) pl, de ha közben magyar mecccs volt, ugyanúgy a szívem a magyar válogatotté volt

klubfociban nekem Sándor Tomiék idején volt egy egy-két éves Loki-drukkerségem (a fotelből) de enyni :))

Zsolti: a politikát belevinni a fociba minden oldalról ocsmány
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.11.20. 17:30


Trigo, tényleg te lehetsz az egyetlen.
Tehát te leszel a falkavezérünk. :)
Amúgy most nézegetem.
A Fidesz és a médiája most osztja és gúnyolja keményen az ellenzéket. Na ez is hányinger, gyerekek. Gyomorforgató.
A kormányból hárman tudnák felsorolni a kezdő 11-et.
Farkasházynál egy fokkal jobbak.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.11.20. 17:04


De f.totti, te nem hallottal sose a heti hetesrol? Azert azt nehez volt kikerulni anno. Szimpatia ide vagy oda. Marpedig farkashazy ott alapember volt.
Gr(r)eci zsolt meg arrol ismeretes, hogy kiverte a farkat. Szo szerint. Es ez nem vicc.

Trigo, csak a sajat nevemben mondom, hogy amikor a varosallamok is rendszerszinten okoztak gondot, akkor en ugyan nem helyeztem az olasz valogatottat a magyar ele, de mivel a magyar a szememben megszunt letezni, ezert az olasz automatikusan elore kerult. Erzesben meg sem kozelitette, de a helyet atvette.

A klubfocival annyi kapcsolatom volt, hogy altalanos also tagozatban a vacnak drukkoltam, nem tudom miert. De kb 1 honap alatt elmult ez a bajom is… koszta allt a kapuban, ennyi maradt meg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2023.11.20. 18:49-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.11.20. 16:46


Upsz, akkor ez tényleg félrement. Sorry.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.11.20. 16:29


én sehol, nekem is mondták tegnap meccsen, hogy ilyenkeet írtak ezek
én pont leszarom

F.Totti: valamit félreértettél.Kettőt is.
Nem a Roma szeretetet kellett összehasonlítani a magyar válgoatott irátni szeretettel.
Az egész onnan indult, hogy magyarként hogy lehet egy másik válogatottat a magyar elé helyezni
Minden mást ti költöttétek hozzá :)

És akkor úgy látszik én vagyok itt az egyetlen, aki amióta az eszét tudja, végig a válogatott mellett volt :)
(a magyar klubfoci sosem érdekelt házon belül)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.11.20. 15:58


Emgem nem erdekel, de azt en is kerdezem: hol olvastok ti ilyeneket? Rendszeres szennylap-fogyaszto vagyok, ugymint hvg, 444, telex…. De mindenhol csak a dicseretet meg az omlengest lattam, igaz nem mwrultem bele… elek a gyanuperrel, hogy ezt mint valami modernkori vezeklest csinaljatok, onostorozas helyett
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.11.20. 15:25


Hol olvastok ilyen fröcsögéseket mostanság? Vannak még ilyenek amúgy? :) Engem érdekelne.
Ú, F72, egyszer szánjál ránk 15-20 percet, könyörgöm, és írd le a Mou-véleményedet.:) Nagyvonalakban, foszlányokban, mindegy.
Biztos nem olvasol minket rendszeresen, így nem tudod rólam, hogy engem kábé taccsra vágott a Mou-korszak, és úgy érzem, kezdek kiszeretni a csapatból és a klubból. Nagyon számítana a véleményed, akkor is, ha esetleg eltér az enyémtől.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.11.20. 14:15


Akkor már csak azt nem tudom, hogy van olyan szerencsém, hogy tényleg lövésem sincs (Farkasházyn kívül), hogy kik ezek. Őt is csak onnan ismerem, hogy volt egy lapja, aminek a gyártásáról többször is tárgyaltunk. De ennek vagy 20 éve. Hogy a közéletben mit alkot, arról soha nem hallottam. Azt sem tudtam, hogy politizál.
Szóval engem rohadtul nem érnek el ilyen hírek. Meg ha el is érnének, kit érdekel? A franciák úgy nyertek vébé-t, hogy egyetlen játékosuknak volt csak mindkét szülője francia. Modern sport. Nem tetszik, de elfogadom ilyennek. A csapat legfontosabb tagja amúgy az edző. Az pedig lehet bármilyen nációjú. Ez miért nem zavar senkit?
Aki kötekedni akar, az mindig talál fogást. Írnám, hogy legyen boldog ezzel, de az ilyen ember úgysem boldog soha. HA kikaptunk akkor sem lenne boldog. Neki tök mindegy.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.11.20. 13:50


És azt még kevésbé értem, hogy ilyen emberekkel miért foglalkoztok

talán azért, mert ezek a sz*rcsimbókok most is fikáznak, fröcsögnek, szidnak. Most is az a legfontosabb, hogy van olyan játékos, több is (!!!), aki nem tud magyarul.
És ilyenkor jó egy kicsit kárörvendeni rajtuk, a sok kretén s*ggfejen, akik most kb. felfordulnak dühükben.

Fiatalon, mikor elkezdtem a magyar fociban aktívabban résztvenni mind klub, mind válogatott szinten, míg előbbinél értek pozitívumok, a válogatottal egyre csak a pofonokat kaptam én is, és közben a fókusz is elment másfelé, és elfordultam én is a magyar válogatottól. Ez persze nem jelenti azt, hogy szurkoltam ellenük, mert megnéztem a meccseket, szurkoltam, de egy idő után már csak a közöny maradt az aktuális újabb kudarcot követően.

Aztán 2016-tól az eltelt 8 év alatt olyan szinten újra lázba hoztak, amire tényleg csak ifjúkoromból emlékszem. Sőt, ez még nagyobb, és nagyon hálás vagyok, hogy a fiaimnak ez jut most, ezt látják, az én lelkesedésemet, a magyar válogatott sikereit, hogy nekik van egy Szobo(szláj), akiért rajonghatnak, és én nagyonnagyon örülök, hogy rajonganak érte (no meg Diniért :D).

Annyira jó olvasni a híreket egy ilyen meccs, egy ilyen siker után, engem ez feltölt, büszkeséggel tölt el, és nagyon boldoggá tesz. Még sok ilyet!
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.11.20. 10:49


Fura, de én évekig szartam a magyar focira. Imádtam a Romát és kicsit sem érdekelt a magyar. Max röhögtem egy-egy meccsen. Mondjuk eredmények sem voltak, de főleg a közeg (alul és felül is) dühített. Így teljesen elfordultam tőle. Oké, egy román vagy szlovák meccs érekelt, de az sem a foci miatt.
Dárdai hozott vissza, majd Storck és végül Rossi. A válogatottat most már tudom lelkesen szeretni, de pl a klubfoci továbbra sem érdekel, sőt a korosztályos válogatottak sem. Rossit imádom. A habitusáért, a szaktudásáért, azért hogy magyar lett. Szoboszlait most is alig merem elhinni. De úgy általában a teljes keret nagyobbik része szerethető. Mondjuk a Styles, Orbán, Nego vonalat nem nagyon adom, de őket sem utálom úgy, mint mondjuk ahogy Dzsudzsákot ki nem állhattam. Fioláról sem gondolom már, hogy a valaha volt legrosszabb válogatott játékos... de nincs messze tőle :D

A Romával viszont összehasonlíthatatan. Soha nem is gondolkodtam rajta, hogy melyiket szeretem jobban. Valószínűleg a róma szurkolóság sokkal inkább az életem része, mint a magyar válogatottnak való szurkolás, de ez abból is fakad, hogy sokkal gyakrabban nézek Roma meccset. De teljesen két külön síkon mozog a dolog. A Romát én választottam, magyarnak meg születtem. A hazaszeretet és a válogatottnak szurkolás között pedig nincs összefüggés. Ez totális nonszensz. Semmivel nem jobb magyar az, aki dudálva-ordítva ünnapel egy EB-re kijutást (de szlovák cége van és fogalma sincs róla ki volt III. Béla vagy Bessenyei György), mint az aki csak másnap reggel értelsül róla a rádióból és 2 másodpercnyi jóérzéssel nyugtázza, hogy "na, ügyesek a magyar fiúk", aztán éli tovább az életét. Ezt másként gondolni durva kirekesztés (tudom, itt nem is gondljátok másként). Az ellenszurkolás persze egész más. Az szimplán politika. Sok köze annak sincs a "jómagyarsághoz", csak a butasághoz. Aki azért nem örül a válogatott sikereinek, mert ez "orbán csapata" az egészen eltorzult ember és hibásabb a kialakult helyzetért, mint Orbán. Fingom sincs kik a felsoroltak, de gondolom valami ilyesmi kategória. És azt még kevésbé értem, hogy ilyen emberekkel miért foglalkoztok :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.11.20. 10:23


Nos, en, ha nem is osztom megertem zsoltit. De titeket nem. Farkashazy? Meg gecizsolti? Ok jutnak eszetekbe a tovabbjutas kapcsan,? Nemar! Azt azert kernem,hogy ha majd k.ras kozben gyurcsanyekon jar az eszetek, azt az elmenyt tartsatok meg magatoknak.... :D :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2023.11.20. 09:34


Zsolti írta:Írhatnál egy Roma-véleményt Mourinhóról és a helyzetről. :)


Abból könyv lenne Zsolti...
Sok dolog teljesen érthetetlen mindenesetre számomra.

AS Roma és magyar válogatott iránti érzelmeket semmilyen
szinten nem hasonlítanám össze egyébként. Melyik erősebb, miért...
Egyik egy klubcsapat, másik a hazámat képviselő válogatott.

Nálam a Roma nagyon erős. De ez személyes élmények miatt alakult ki.
Amikor kint élsz, fiatalon napokat utazol meccsekre, ezernyi élmény,
barátságok... amikor ismert "nagy nevek" mondják, hogy Biagio,
te már rég fogadott római vagy... szóval egy életed végéig tartó örök szerelem.
De maradok magyar...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2023.11.20. 09:26


Trigoria írta:F72 meg jól mondja, azok a köpedék emberek remélem ma nem alszanak jól. Kár hogy felkelnek reggel. Hogy az én országomban kelnek fel.


Ők a bal sors a Himnuszban. Nem a török, nem a tatár...
Akik gyűlölik az országot, ahol élnek,
aminek a nyelvén beszélnek.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.11.20. 08:53


Igaza van megint mindenkinek szerintem. :)
Nem is nagyon vitatkozunk semmin. Max azon, hogy régebben hogy állhatott nálam az olasz a magyar válogatott előtt.
Trigo, a hazaszeretet érzésének ki kell alakulnia. Valamikor. Valahogy. Nekem feltétel nélkül olyan 25 éves korom körül alakult ki. Neked valószínűleg hamarabb. :)
Plusz én csak próbálok belelátni a fanyalgók fejébe.
Hiszen Roma-szinten én is fanyalgó vagyok.
A magyar válogatott már egy ideje "érinthetetlen" nálam.
Akkor is, ha újabb vészkorszak jön majd.
Viszont tomm úri muri állítása is nagyot üt. Ja.
Akkor lennék bajban, ha egyszer Mourinho lenne a szövetségi kapitány.
Hujujuj...:) :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.11.20. 08:50


szerintem mindegyik az tomm, de igazad van :wink:
de pontosítok: nem mindenkinek kell foglalkoznia a focival, a válogatottal. Elfogadom, hogy sokan leszarják. Csak azt nem, ha más válogatott előrébb van valakinél a rangsorban - magyar létére.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.11.20. 08:44


Csakhogy a hazaszeretetnek valojaban semmi koze a valogatottnak szurkolashoz. Szazszor-ezerszer inkabb hazaszeretet, hogy azokat a purdekat probalja emberre nevelni. Vagy akar a zankai gyerektaboroztatas. Na. Azok valamik. Ez csak bohozat, uri(vagy epp proli) mulatsag
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.11.20. 08:38


ez amit írtál Zsolti, ennek semmi köze ahhoz, hogy mennyire szereted a válogatottat, hogy mennyire vagy magyar. Eredményfüggetlen a hazaszeretet :)
de ok, erről ennyit
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.11.20. 05:38


Maximálisan egyetértek a válogatottal kapcsolatos elkötelezettséggel. Nincs is mit tárgyalni róla.
Talán 20-25 évesen azért nem volt ez bennem annyira erős, mert a 2016-os kijutásig nem volt igazi hazai válogatott fociélményem. Nem tudtam, hogy milyen az, amikor egy ország megmozdul.
Gondolom a fanyalgók a kormány miatt kritizálnak állandóan. De az egy másik témakör. Orbánék anyagilag sokat tettek ezért. Szakmailag, nem tudom.
Nyilván az Eb felhigítása, a covidos üresházas NL-menetelés, Rossi és a stábja nagyban hozzájárulnak a csodás sikerekhez.
És Orbánék maguknak tudják a sikert teljes egészében, pedig nem tudom, hogy mondjuk az akadémiai rendszer működik-e rendesen. Strukturális fejlődés egyértelműen van, de szakmai nem biztos. Mármint a magyar foci egészét tekintve.
De mindegy is.
Rájöttem valamire.
Ami érdekel a Románál, az a magyar válogatottnál nem.
A körülmények.
Ez az én "aljasságom". :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.11.19. 22:59


egyik haverom felvidéki magyar, aki már Pesten él vagy 15 éve, és ő az olasz válogatotton nőtt fel. Neki csak az van, a magyar válogatott sokadrangú neki. Tőle se fogadom el ezt semennyire sem.
De tőled, aki hazai magyar vagy, tőled meg tényleg semennyire. Inkább nem is megyek ebbe bele jobban. :)
Végtelen számú Roma scudettót vagy BL győzelmet odaadnék azonnal gondolkodás nélkül már csak azért, hogy kijussunk a vb-re. Ha a magyar válogatott 100, akkor a Roma és az olaszok 1 nekem. Úgy hogy életem fontos része a Roma és az olasz válogatott is. Gondolhatod akkor mi a magyar válogatott.
MAGYAR vagyok b.zdmeg! Nem olasz, magyar! :!: :!: :!:

na hagyjuk is :)

F72 meg jól mondja, azok a köpedék emberek remélem ma nem alszanak jól. Kár hogy felkelnek reggel. Hogy az én országomban kelnek fel.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.11.19. 21:43


És a magyar siker bevonzotta a régi cimborát is!
Helló, F72, újra! :)
Ekkora meglepetést!
Írhatnál egy Roma-véleményt Mourinhóról és a helyzetről. :)
Trigo, ez van.
15-20 évvel ezelőtt én "olasz" voltam. Meg fiatal.
De egy Roma-scudetto és BL-győzelem sem lenne hasonlítható egy nagyobbacska magyar sikerhez.
Pláne nem Mourinhóval. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2023.11.19. 20:34


Külön öröm ebben a szép délutánban, hogy a szerencsétlen lelki nyomoronc bartuslászlók,
fajkasházytivadajok, gréczyzsoltok most szomorkodhatnak megint...
AS Roma ide vagy oda, a legjobb dolog magyarnak lenni!
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.11.19. 20:33


Régen elképzelhetetlen volt, hogy a magyar válogatott fontosabb legyen az olasznál vagy a Románál.
uppsz Zsolti, ezt én nem hangoztatnám. Fura ez nekem.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.11.19. 20:14


Érdekes, mert akárhogy játszunk, a válogatott és a körítés be tud engem keményen lobbantani.
Egy Európa-liga döntő meg nem.
Régen elképzelhetetlen volt, hogy a magyar válogatott fontosabb legyen az olasznál vagy a Románál.
Öregszik az ember, na.
De ez így is van rendjén.
Mármint hogy a nemzeti sikerek eufóriát okozzanak.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.11.19. 20:11


ízi.... :mrgreen:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron