Magyar Foci

ide jöhet minden

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.08.18. 13:19


a tudósítást meg a kommentárt nem is olvastam, csak a feliratra emlékszem.
de az totál egyrtelmű, hogy ez az adott kontextusbanegy primiitív, idióta és izléstelen provokáció. Ráadásul fradi-erllenes, mert csak erősíti a fradival kapcsolatos szintén idióta és primitív szterotípiákat. no de főleg perse semmi ilyesminek nincs helye a futballpályákon.

ne mindegy, ezt is túláljük. ettől függetlenül fradi volt, fradi lesz, míg a földön ember lesz :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.18. 13:04


Körülbelül így nézne ki egy normális tudósítás az esetről:

http://www.origo.hu/sport/magyarfoci/20 ... ellen.html
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.18. 10:46


Ezekkel egyetértek,fradista.Tényleg érdemes Fradi-meccset nézni,én is végignyomtam tegnap.
Új csillagot fedeztünk fel Holman Dávid személyében.Hátha profitál belőle egyszer a magyar futball.Viszont ez a Tuijp elég halovány eddig.Nyilván a következő meccsen is kezdeni fog,mert az önbizalma és a formája csak a folyamatos játéktól jöhet meg.Tehát Moniz is játszatni fogja,maximum majd mindig lekapja az 55. percben.
Viszont mi lesz, ha a következő meccsre beteszi Gersont is?Besic megy védekező középpályásnak?Már írta valaki,hogy a bosnyáknak hátul a helye. Szerintem is.
A Csatáry-drapériáról meg annyit,hogy valóban nem kellene ilyenekkel provokálni az "ellenséget".Nekem nincs semmi bajom az ilyen politikai üzenetekkel,de gondolni kell az "érzékenyebbekre is".Amelyik országben Horn Gyulának ekkora dísztemetést rendeznek,ott egy ilyen csatárys felirat könnyű délutáni csemege.Amúgy is ellentmondásos ez a Csatáry-ügy.Akit a Simon Wiesenthal Központ kerget,azt nem kell mindjárt Antikrisztusnak tekinteni.
Egyébként meg az index is egy nyomorék lószar,mert az ilyen híreket tudják szubjektíven kommentálni,ám ha Szögi Lajost megölik,csak annyit írnak:Megöltek egy tiszavasvári tanárt Olaszliszkán.Ilyenkor marad az objektivitás.
Úgyhogy fradista,én is megértem a te "monomániádat",ami a tisztességes, kulturált és egészséges gondolkozású társadalomra vonatkozik,de amíg nem lesz a közbeszédben demonopolizáció,addig ilyenek fognak történni.
Egyébként meg liberális világban élünk.Mindent szabad.Roma kárpótlás,melegfelvonulás,drogos fesztiválok - egy Csatáry-transzparens simán belefér.
Hogy helyrebillenjen a mérleg.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.08.18. 10:12


amúgy meg túlzás egyelőre azt állítani, hogy tudja már az egész város, de szerintem akik értenek egy kicsit a a focihoz, azok azért már már kezdik sejteni, hogy ..... :D :D :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.08.18. 09:56


nem akarom túlbecsülni, de szvsz Ricardo az egyetlen valóban reménykeltő dolog, ami a magyar futballban az utóbbi x évben történt, nagyon meg kell becsülni. Szemléletváltozást hozott, felkavarta az állóvizet.

És végre Varga Zoli óta először újra érdemes fradi-meccset nézni

(már csak az kéne, hogy ebben is szemléletváltozást hozzon, bár attól félek, ez a legnehezebb, és nem is az ő dolga. :oops: http://comment.blog.hu/2013/08/18/a_kassai_gettoparancsnokra_emlekezett_a_kozteve?utm_source=cimlap&utm_medium=link&utm_content=2013_08_18&utm_campaign=index )
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.18. 09:46


Tomm, én imádok tanítani. És a kollégáimmal ellentétben soha nem nyígtam,amikor csökkentéseket vezettek be nálunk.
Már várom az új tanév kezdetét,még ha fele arányban roma tanulók várnak is rám.Ha ezért adnak havi 110 ezer forintot,akkor az élmény még zsolddal is párosul.
A tanári szakma nyilván nem a második legfontosabb szakma a világon,de köszi az elismerést. :wink:
(Számodra amúgy mi az első számú?Egészségügy?)
Szóval én nem zsoldként fogom fel a fizetésemet,de valójában az.Mint mindenkinek.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.08.18. 09:27


natessék
ha egy tanár, aki a világ második legfontosabb hivatását űzi, zsoldért dolgozik, akkor egy sz.ros focistától mit vársz? ráadásul most a gyenge focistákról van szó, akik még emberi léptékű fizetést kapnak, tehát persze, hogy oda mennek, ahol több a zseton
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.17. 15:35


Én igen. Ha hozzám szólt a költői. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.08.17. 14:54


te tán nem zsoldért dolgozol?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.17. 14:29


Hogy miatta jönnek,azt nem hiszem. Hogy általa, azt igen.
Fradista,és mi lesz akkor,ha teszem azt, Ricardo barátunk úgy dönt jövő nyáron,hogy egy nagyobb fába vágja a fejszét.És elmegy máshová.Akkor Gerson, Adams, Bönig, Leonardo, Jenner, Valpoort, Besic, Tuijp és Diallo mind-mind mennek a Fradiból?
És hogy nem zsoldért jöttek volna? Magyarhonba mindenki zsoldért jön.Hogy játsszon, és hogy keressen. Moniz személye biztos dobott a latba,de a lényeg a lóvé.Akármit nyilatkoznak.
Amúgy tisztelet Moniznak,ha heti egyszer ő tartja az edzést a fiataloknak.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.08.17. 11:34


kihirdette, ott van a videón: ezentúl hetente 1x ő tartja az edzést
1ébként nemcsak összevásárolták, de jópáran pont miatta illetve általa jöttek, és nem elsősorban zsoldért
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.17. 09:16


Ez biztos jól esik a magyar edzőknek.
Vajon Moniz mennyire rendszeresen tart edzést a fiataloknak önszorgalomból?
Nem hiszem,hogy egy Szivics,egy Véber vagy egy Horváth Feri ne ugyanígy motiválna. Pintérről nem is beszélve.
Csak a mentalitásra nem lehet fogni a magyar foci hanyatlását, ezt ti is tudjátok.
Ha egy idegen ember jön a megszokott közegbe,arra mindig jobban odafigyelnek,főleg a fiatalok.Lesik minden szavát.
Félreértés ne essék,kell ez a Moniz a magyar ligába. Felpezsdít, buzdít és önbizalmat ad, de a szakma több mint mentalitás.
Összevásároltak neki egy zsoldosgárdát,ebből kell most valamit kifőznie.
Lehet hogy megcsinálja.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2013.08.16. 23:25


zsolti írta:Jó videó.De nincs benne semmi különleges.Egyáltalán nem kuriózum ez a fajta mentalitás.


Pont a mentalitása a kuriózum, és nem csak kishazánkban, de külföldön ahol eddig dolgozott, mindig a mentalitását emelik ki először... azután az jön, hogy a játékosai szeretik, ez meglátszik a keretünkön is.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.08.16. 22:11


tényleg semmi különös, de
az azért mégiscsak figyelemre méltó és tiszteletet ébresztő, hogy idejön egy edző, és nekiáll csak úgy magánszorgalomból foglalkozni a fiatalokkal. És az bizony nagyon látszik a fiatalok arckifejezésén, hogy ők abszolút nem ehhez voltak szokva. Ilyen kemény melót még soha senki nem követelt tőlük. Ilyen motivációs fejmosást még soha nem kaptak senkitől.
szép is lenne, ha úgy lenne, ahogy mondod, hogy
Szerintem a legtöbb edző így viselkedik felnőttekkel és fiatalokkal egyaránt.

mert akkor tuti nem itt tartana a magyar futball.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.16. 20:34


Jó videó.De nincs benne semmi különleges.Egyáltalán nem kuriózum ez a fajta mentalitás.
Szerintem a legtöbb edző így viselkedik felnőttekkel és fiatalokkal egyaránt.
Tudjuk,hogy Moniz egy szív-lélek ember,de továbbra is állítom,hogy túl van misztifikálva egy kicsit.
Ettől persze még lehet magyar bajnok,és akkor jogos lesz az istenítése.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.08.16. 17:31

Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.14. 19:28


ne Jenőőőőőőőőőő, csak ne őőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőő :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.13. 20:42

Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.12. 19:50


tök mindegy, hogy a labdát érte-e el először vagy a lábát, ha úgyis elvitte azt is
hát épp hogy nem tökmindegy
nekem sem egyértelmű ebből a videóból. MIntha még lábat se vinne. De én csak ezt láttam - de azért az látszik hogy befújható

talán úgy néz ki innen, hogy a jobb bokáját rúgta meg épp annyra hogy az talajfogásnál kifordult
ugyanakkor a labda valamiért visszafelé megy - vagy a védő rúgta el (ez akkor szabályos), vagy Böde lépett rá a labdára (szintén nem tizi)

sn: veled nm lehet vitázni, mert aki beleszarik a fociba, azzal nehéz fociról beszélgetni :D

szerk: megnézve összefoglalóban oldalról, egyértelműen Böde rálépett a labdára! A kérdés hogy miért. Szerintem a test-test elleni harc közben véletlenül, es ez esetben nem volt szabálytalanság. De az biztos hogy elsőre innen nézve tizi volt
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.12. 17:40


Ja.


(Szerintem a lábát akkor sem érte.) :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.08.12. 17:02


tök mindegy, hogy a labdát érte-e el először vagy a lábát, ha úgyis elvitte azt is. Hátulról nem lehet így becsúszni és kész. Ezt bnyilván az alkoholista puhl aki amúgy mindig azt szokta hangoztatni, hogy a támadófocit kell támogatni, is tudta, mert épp józan volt, de ő már rég azt szajkózza, amit elvárnak tőle.
Moniz ritkán veszti el az önuralmát, de abban a helyzetben ha nem is helyeselhető, de elfogadható volt. Pláner, h. előtte már kekeckedett vele a bíró: bár ilyet még a világ nem látott, megkülönbözető mez hordására utasította őt, az edzőt
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.12. 15:33


Fradista,őszintén,tedd a szívedre a kezed.Az általad beszúrt felvételből tisztán látszik,hogy ez tizenegyes?
Tényleg nem akarok kukacoskodni,megnéztem vagy tízszer.Most is,meg a közvetítés során is.Amit beraktál, az egy jó kameraállás.De még így sem lehet egyértelmű állást foglalni.Én például úgy látom, hogy a győri rálépett a labdára,ami így kicsúszott Böde lába alól, és Dani emiatt elesett. Szerintem nem történt katasztrofális tévedés.
De ezt csak ők ketten tudják pontosan,hogy mi történt.Vagy ők is csak érzik.
Viszont amit utána leművelt a kis papagáj Moniz,az volt a szánalmas.Sima Sousa-imitátor.Az a gyökér minden kétes bírói ítéletnél ezt csinálta.Remélem Ricardónál ez csak egy félrelépés volt.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.08.12. 14:44


Trigoria írta:a kilátogató sok ezer nézőt és a tv előtt ülőket meg igen :wink:

De a tv-ben minden hétvégén lehet nézni a Bayernt, Eurosport adja a Bundesliga meccseket...ja, és ott azért kicsit élesebb bevetésben, nem sörmeccsen.
Trigoria írta:hogy a BL győztest itthon láthatjuk vazze!

én valamiért továbbra sem látom ezt akkora dolognak. Főleg, hogy BL meccseket sem néztem egész évben. De biztosan vannak 5000-n Magyarországon, akiket érdekelt.
Trigoria írta:Bár nem fogom megmondani hogy ki minek örüljön, de azért ha ez épp a Roma lett volna megint a Népstadionban, akkor most nagyon máshogy beszélnétek, és együtt ültünk volna megint a nézőtéren. :wink:
Van pár nagy Bayernes haverom, akik nyilván odáig voltak attól, hogy jön a Bayern (nem is hiszem, hogy németek töltötték meg a vendégszektort :) ).

Én a Vasas elleni hudehatalmas nagy Roma meccsen sem voltam kint pl.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.08.12. 13:22


a világ egykoron legjobbnak választott bírója szégyenletes "szakértői" tevékenységének legújabb mélypontja.
így néz ki egy "teljesen szabályos" szerelés:
Kép
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.08.12. 13:18


hogy a BL győztest itthon láthatjuk vazze


0 sportértékű parasztvakítás volt, a magyar futballnak ráadásul igencsak megalázó..
(pláne, h. erre bezzeg majdnem megtelt a máskor szinte tök üresen tátongó ETO-pálya)

felejtsük el gyorsan!
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron