Magyar Foci

ide jöhet minden

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.24. 14:50


Após a 7. kerületi nevtan vezetője volt 10 évig, előtte meg egy c környéken az örökbefogadásokről döntő bizottságot vezette. Elég sok durva dolgot mesélt, főleg a megélhetési örökbefogadásról. De itt már így is túl sokat cigóztam, úgyhogy nem folytatom :)

Ja, totál egyetértek. Ha németül tette volna ki a posztot Gula, akkor azt mondom hogy magamutogatás (és mivel nem FBzek lövésem sincs, hogy németül posztolt-e ilyesmit). Magyarul kiírni inkább bátorság. Bár itt azért jön a "rózsaszín buborék" hatás. Az ő körülmányei közül könnyebben bátor. De igazából lövésem sincs mi motiválhatta. A magyar stadionokban és amagyar sportvezetésben ezzel nem leszel népszerű. Eredményt sem érsz el. Közvéleményt sem formász. Akövetőid pedig inkább dislikeolják. Passz.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.02.24. 14:41


Jó kis infók ezek az örökbefogadásról, F.Totti.
Én csak morzsákat tudok belőle. Ilyen viszonylatban tényleg mindegy, hova kerülnek azok a gyerekek.
No de ezzel a kiállással Gula vajon tényleg bátorságot tanúsított?
Itthon mindenféleképpen. Nyugaton viszont már ez az alap, ott ez sablonkijelentésnek tekinthető szerintem.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.24. 14:18


Tényleg nem értem mi köze ehhez a buroknak. Ha a luxuséletéből szegény megélhetési bűnöző cigányokat védene vagy szidná a négerekre lövő amerikai rendőröket, akkor oké, fogalma sincs milyen a valódi élet, azért mondja. De szerintem ötször annyi buzival találkozik mint mi. Jobban ismeri őket. Nyilván nem a Népligetben ötezerért cummantó fajtát, de nem is azok akarnak örökbefogadni. Családja is van, azaz a gyereknevelésről saját tapasztalatai. Nem burok ez, csak egy vélemény. Méghozzá valószínűleg relevánsabb, mint itt sokunké vagy épp a FB kommentelőié.

Azt pedig végképp nem hiszem, hogy bárki kedvéért, saját meggyőződése ellenére, ilyet posztolna.

Egyetlen bajom van csak a poszttal. Közbeszéddé teszi a nemi orientációt és a családi életet. Ez akkor is hiba, ha "nem ő kezdte". Magyarországon működik egy tök jó és szakemberek által üzemeltetett örökbeadási programm. Hagyni kellene ezeket az embereket dolgozni és megbízni bennük. Egy erre szakosodott ember sokkal pontosabb el tudja dönteni, hogy egy gyereknek milyen közeg a megfelelő. Pontosabban, mint mi vagy Gula. Rohadt nagy hiba, ha a kérdést homofób vagy mindent elfogadó libsiidealista pályára állítjuk.
Nagy általánosságban azt mondom én is, hogy ne adjanak örökbe egy gyereket két homárnak. De a kérdés többnyire nem ez. ÉS nem is a ZSolti álta írt "ÁTLAGOS életvitelű hetero és ÁTLAGOS életvitelű homo" pár között kell dönteni. Az nem lenne nehéz. A nevelési tanácsadók és a gyermekvédelmi szakszolgálat hónapokon keresztül vizsgál potenciális örökbefogadókat és gyerekeket. Ha van jobb a melegeknél, akkor nem kapják meg a gyereket. Többnyire csak sérült, fogyatékos vagy cigány gyerkőcök kerülnek meleg párokhoz, mert egészséges, fehér gyerekre iszonyú nagy a túljelentkezés. És ha egy enyhén fogyatékos cigány gyereknél azt kell eldönteni, hogy vissza a nyevelőotthonba vagy irány a csak a pénzért nevelőszülősködő, amúgy a gyerekeket nem ruházó, nem mosdató, nem etető, gyakorlatilag állatként tartó megélhetési befogadó család, akkor már nem annyira szar alternatíva két rendezett körülmények között élő, pszichológusok és gyerekvédelmisek által "bevizsgált" buzi. Én ezt (is) simán rábíznám a szakemberekre. Ne higgyétek hogy ez a közeg túl liberális. Hiába bölcsészek, de ők tényleg találkoznak a valódi élettel. Döntést nem az ELTÉről frissen kikerült ideaéista pszichmókuslány fog hozni.

De én sem haragszom Gulára.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.02.24. 13:30


Feneket!
Pont, hogy kubujt a szog a zsakbol!
Nem bator, hanem gyava az alibifelesegevel...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.24. 13:16


Ja, Zsolti, havernak én is azonnal úgy továbbítottam a cikket, hogy buborékban élnek a focisták, és ezért nem haragszom rá miatta.
Ezt a témát pedig nemrég kiveséztük másik topikban ha emlékeztek.
Amúgy Gulát erre tuti megkérte valaki, nem hiszem, hogy a semmiből csak úgy ezt osztotta meg. De mindegy is. Ettől még nem örültem neki, de ezzel le is zártam. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.24. 11:31


Nekem ezzel nincs gondom.
Miért ne írhatná le a véleményét? Legalább értelmesen megfogalmazta és ki mer állni egy közéleti dolog mellett. Lehet tele van búza ismerőssel vagy a felesége összes barátnője, családtagja leszbi. Mittomén. A személyes tapasztalatok általában felülírják az általános elveket. Attól hogy szerintem nem a legjobb táptalaj egy homokozó a gyerekek felneveléséhez, még el tudom képzelni, hogy léteznek ilyen családok. És inkább két homár neveljen gyereket, mint egy zsíros, megélhetési béranya cigány. Kisebb a bűnözővé válás esélye. Cigányon kívül mást örökbe fogani úgy sem fognak tudni az egynemű párok. Egyébként meg Gula sem azt írja, hogy "gyereket minden buzinak!".
Kevésbé irritáló, mint a diplomataútlevél, a barcelonai konzulság, vagy csak egy alap piperkőc fodbalista kinézet. Kicsit sem ez alapján fogom megítélni.

Gula rohadt értelmes. Messze okosabb, mint a sok tufa társa. Ettől nem fogom kevésbé tisztelni. Sőt, respekt, hogy ki mer állni egy olyan táéma mellett, ami nagyon nem trendi (itthon). Ha többen tennék ezt, Orbánék sem hinnék, hogy mindnen szart le lehet nyomni a társadalom torkán. Na, de ez itt OFF.
Like-olni nyilván nem fogom, de utálni sem emiatt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.02.24. 11:29


:lol:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.02.24. 11:15


En nagyon szeretem a szivarvanycsaladokat.
Otthon valoban ritka ez a jelenseg,de itt osloban sokat esik az eso es mar tobbszor is lattam tobb nagyobb meg kisebb szivarvanyt egyutt. Volt, amelyiket le is fenykepeztem.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.02.24. 07:31


Rózsaszín burok. Focistaélet.
Meg lehet neki bocsátani.
(Amúgy nyilván létezik az a szirványcsalád bőven, ahol egy gyereknek jó helye lehet, nem ezzel van a gond. Ám ha választani lehet egy ÁTLAGOS életvitelű hetero, és egy ÁTLAGOS életvitelű homo pár között, akkor nem kérdés a tudomány szerint SEM, hogy kiknél van jobb helye a gyereknek.)
Mindegy. Védjél, Gula!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.23. 14:40

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.02.21. 20:48


Szerintem állat.
Nálam még mindig Horváth Feri és Pinyő a favorit.
És ez nem vicc.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.02.21. 20:22


banyek, pont én is azt néztem ma, mikor láttam valahol egy képen, nagyon brutál....
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.21. 20:03


halkan kérdezem, mert tudom, hogy ez a divatos hajviselet manapság
de egy NB1-es focicsapat edzőjének biztos hogy ilyen frizurát kell választania mint Horváth Ferinek? Vagy csak nekem kemény ez?:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.21. 12:34

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.12. 21:59


én csak egy érdekes hírt közöltem :)
pont leszarom az összeget, meg az egészet. Nyilván jó marketing idehozni a meccseket, és ez a lényeg.
Nekem annyi hátrány az egész, hogy minden meccs előtt napokig hangpróba lesz a stadionban, amit munka közben élvezhetek végig :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.02.12. 21:09


A 33 millát az index találgatta. Titkosak az adatok, nincs publikus hivatalos összeg. A Fradi kb 3 milkáért bérelte, Mészáros&Mészáros 20M-ért, a válogatott pedig 30ért. Egyébként meg rohadtul mindegy. Rentabilis úgysem lesz, de nem is azért építteték.

Nekünk szurkereknek meg végképp mindegy. Ugyanúgy tévében nézheted csak.

Kizárólag az építés legitimálásához kellenek az ilyen meccsek is.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.02.12. 20:56


https://www.nemzetisport.hu/europa_liga ... ra-2810055
ki a következő? vannak még szabad időpontok:) tessék csak tessék :D
(33 milliós bérletért ugyebár)

"Pillanatnyi kesergésem azzal nyomtam le, hogy ugye azért jönnek ide, és csak is azért, mert nem lehet meccsekre járni, sőt a németeknél még keményebb a csapatokat sem engedik be. Tehát nem vesztünk semmit, mert ha lehetne meccsre járni, akkor egyik sem lenne itt. Persze hihetetlen furcsa a helyzet, mert amikor itt, budapesten megy a meccs és a fél világ ezt nézi, a kijárási korlátozás miatt, nem, hogy meccsre, de még az utcára sem lehet kimenni."

hát kb :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.01.26. 20:40


https://www.nemzetisport.hu/angol_labda ... os-2806769
"Bár a Chelsea közleménye nem részletezi, Lőw Zsolt Párizs után Londonba is követi másodedzőként a németet. "
nem örülök, hogy most sem főedző, de ez van

micsoda magyar napok :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.01.26. 15:32


En meg azt is meg tudnam mondani, mibol es mennyit iszik...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.01.26. 14:17


https://www.nemzetisport.hu/nemet_labda ... ha-2806917
brutális ahogy kinéz
jól fel van püffedve és elhízva
de hátha formába hozza magát
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.01.26. 09:23


nem nem, mindig minden ilyet tudnom KELL :!: :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.01.26. 09:21


:) Affene, hallgatnom kellett volna.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.01.26. 09:13


off:
Én vezetőként/politikusként már rég rámentem volna a hajléktalan-probléma megoldására. Akár erőszakos módszerekkel is. Nem normális hogy a házunk mellett/alatt is él egy. Nem nagyon bánom, mert mellőle kevesebb eséllyel lopják el a robogómat legalább (és reggel halkabban közlekedem mellette:)), de nem igaz, hogy nem lehet nekik valami rendes szállást, lehetőséget, jövőt kitalálni. Tudom, vannak szállások, és igen, ők nem akarnak odamenni, de ennek nyilván oka van. Pl hogy szétlopják megverik egymást.

Dárdai:
Az első nehézséget ugyanakkor már leküzdöttem: amikor hétfő délután elköszöntem a gyerekektől, nem tagadom, elsírtam magam. Nem hittem volna, hogy ilyen nehéz lesz a búcsú...

https://www.nemzetisport.hu/nemet_labda ... al-2806855
sajnos kész, F.Totti szétfoszlatott egy illúziót :))
Mivel az alkeszek egyik ismérve a labilis, hullámzó érzelmi állapot (ami szerintem utána is megmarad sokáig vagy örökre?), ezért én Palinak erre a mondatára is már csak így tudok nézni... :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.01.26. 05:50


Mivel ugy tunik letette, ezert nem gyenge.
De mint ahogy irjatok is, nem lehet csak ugy hatat forditani a dolognak, hogy najo, akkor mostantol beerem napi egy sorocskevel, ezert ez nem gyengeseg/erosseg kerdese.
Es pont emiatt lettem anno az alkeszcsovesek tamogatoka: nekik mindenki hatat fordit, oket mindenki sz.rba sem veszi. Ez gaz!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.01.25. 22:04


ja ez kimaradt:
hogy piasan ilyen sikereket tudott elerni.

valszeg az első években még nem volt az. A végére lett az. Persze abban igazad van, hogy a végén se volt rossz eredménye anynira.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron