Magyar Foci

ide jöhet minden

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Petya-forzaroma Dátum: 2012.09.15. 13:19


Trigoria írta:Én abba gondolok bele, hogy ezek a srácok hétről hétre jó csapatokban tolják Európa-szerte egész jó teljesítményt nyújtva (néhol rosszabbat, néhol nem játszanak, de néhol kifejezetten klasszist), erre hazajönnek és ezt bakizzák össze. Nem felejthettek el focizni. Két eset van.
Vagy totál magunk alatt teljesítettünk kivételesen. (Persze ha nem, akkor is ki lehet kapni a hollandoktól.) De ebben az esetben nem értem a földig gyalázásukat.
Vagy Egervári nem jó kapitány. Ebben az esetben sem értem az egész válogatott fikázását.

Ha az észteket sem verjük (megjegyzem piszok nehéz lesz az is) és a törökökkel sem tudunk szorosat játszani, na AKKOR el lehet mondani, hogy kész ennyi volt, a "szerethető" válogatottat lehúzhatjuk a klotyón, a következő évtized is kuka.

Amúgy most szidta őket ez a hvg-s cikk, az nst, de még az nso IS! Én ennyit olvastam el nagyjából, csak hogy tisztában legyek a közhangulattal, de semmi másért.


Szerintem az egész közeg legnagyobb rákfenéje az edzői társadalom és az a bohóckodás (kár, hogy nem vicces), amit felénk uefa-liszenszes edzőképzésnek hívnak. A játékosokat nagy divat szidni, de ez a réteg messze a leggyengébb láncszeme a labdarúgásunknak. Belterjes sarlatánok gyülekezete. Te mész ide, ő megy oda, ha itt megbuksz, akkor se búsulj, nem maradsz munka nélkül, maximum mész az MLSZ nevében pályákat avatni, meg a tévébe észt osztani. Ettől függetlenül ők jól érzik így magukat, mert hozzáértés nélkül is megélnek a szakmájukból(?). Csak mi szívjuk meg, mert eredménye az abszolút nincs, ha csak nem tekintem annak azt a hétköznapokban általunk is hasznosítható ezernyi kifogást, ami az elmúlt évtizedekben termelődött: túl meleg/hideg van, szemébe sütött a nap, front van, nem értek össze a srácok, rossz a pálya, bevág a bugyi, csúnya a mez, a játékos depressziós meg persze falábú, meg különben is a bíró egy díjnyertes köcsög. Az sajnos viszont esélytelen, hogy akár klubszinten, vagy válogatott szinten ezen urak több éves munkája(?) alatt kivehető legyen, hogy az adott csapat mit akar játszani a pályán, de arra szerencsére futja, hogy a studióban ülve elemezgessék, hogy Mourinho miért ilyen borzasztó taktikával kezdett a Barca ellen, az meg egyenesen érthetetlen, hogy ez a nímand, talán Wenger a neve, miért nem hoz be több csatárt, mikor hátrányban a csapata. Ha esetleg egy külföldi szakember - aki nem teljesen fogalmatlan - a sors szerencsétlen fintora folytán hazánkban köt ki, akkor edzőinktől csípőből indul az össznépi köpködés (lásd Matthaus, Sousa), a tanulásra, fejlődésre való áhítozás helyett. Nem csoda, hogy a külföld ebből nem kér. A játékosok kihasználva az EU-csatlakozásunkat egyre nagyobb számban mennek külföldre játszani. Edzőinkért azonban valahogy azóta sem kapkodnak eszeveszett elánnal, pedig tőlük igazán tudhatnák, hogy ők maguk semmivel sem rosszabbak, mint nyugat-európai kollégáik. Az nem gond, hogy a tények, ennek az ellenkezőjét támasztják alá. Sokatmondó, hogy két szakemberünk, akik talán érnek valamit európai szinten, azok sem ebből az ocsmány közegből jöttek (László-német; Bölöni-román). Persze, ebben az egészben semmi meglepő nincs. Hogy is mehetne ez másképp, mikor a modern futballelmélet elsajátításának hazai vezetője és letéteményese az a Mezey doktor(sic!), akinek a nevéhez a magyar labdarúgás utóbbi 40 (vagy több) évének legnagyobb kudarca (Irapuato) fűződik. Elgondolkodtató...
Ez az ember oktatja leendő trénereinket, és ő bábáskodott szerethető f*szrajz Sanyi bácsi komoly tálentummá érésénél is. És, hogy végre reflektáljak arra is, amit írtál.:) Ezek a srácok nem felejtenek el focizni. A helyzet az, hogy fogalmuk sincs, hogy mit kéne játszaniuk a pályán, merre kéne helyezkedniük, és egyáltalán mit kér tőlük az edző. Nem találják a helyüket, mert nem mondják meg nekik, hogy hol is van az. Improvizálásra vannak kényszerítve, mivel értékelhető, modern taktika az nincs. Így nő meg az esély az olyan gyermeteg hibákra, amiket a hollandok ellen is láthattunk, pláne ha egy olyan spílert küldenek fel egy számára idegen posztra, aki jó, ha 10 tétmeccset játszott az elmúlt 1 évben. Hogy mit keres, akkor a válogatott keretben? Rejtély. Ez az edző felelőssége. Ezek után számomra különösen visszataszító, amikor Sanyi bácsi azt mondja, hogy ilyen egyéni hibákkal nem lehet mit kezdeni, ezzel mintegy a játékosok nyakába varrva a vereséget, egyúttal felmentve magát a felelősség alól. Gusztustalan.
Azt hiszem kicsit belelovaltam magam.:)
Avatar
Petya-forzaroma
 
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2007.05.15. 22:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2012.09.14. 08:42


én egy cikket sem olvastam el, a meccset sem néztem és nem is bizakodom. Rezignáltan veszem tudomásul azt is ha nyerünk, és azt is, ha kikapunk. De a hurráoptimizmustól a falra megyek, bár már ez sem hergel fel annyira, mint régen, kb lassan magamban röhögök azokon, akik még hisznek és bíznak.

A fiatalokban még van optimizmus. A keddi meccs után reggel mikor futni készültem, az öltözőben a fiatalok, akik kispályás focira készültek arról beszéltek, hogy ha majd megverjük a törököket...vagy megverjük a nemtudomkit. Őket nem ábrándította ki a 4 nevetségesen bekapott gól.

Én azóta a dunán láttam összefoglalóban a gólokat, ezek annyira amatőrök voltak, hogy tényleg már nb3-as szinten is cink ilyet kapni. Ha annyira jók a védőink, külföldön játszó profik, akkor miért sz*pnak be ilyeneket? Azért lássuk be, pl a horvátokkal nem fordul elő ugyanez, hogy jók a csapataikban, majd hazamennek a válogatottba és jééé, ott is jók...mi itt a gond? Egervári hülyeségeket mond nekik? De komolyan, én nem értem.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.09.13. 23:08


Én abba gondolok bele, hogy ezek a srácok hétről hétre jó csapatokban tolják Európa-szerte egész jó teljesítményt nyújtva (néhol rosszabbat, néhol nem játszanak, de néhol kifejezetten klasszist), erre hazajönnek és ezt bakizzák össze. Nem felejthettek el focizni. Két eset van.
Vagy totál magunk alatt teljesítettünk kivételesen. (Persze ha nem, akkor is ki lehet kapni a hollandoktól.) De ebben az esetben nem értem a földig gyalázásukat.
Vagy Egervári nem jó kapitány. Ebben az esetben sem értem az egész válogatott fikázását.

Ha az észteket sem verjük (megjegyzem piszok nehéz lesz az is) és a törökökkel sem tudunk szorosat játszani, na AKKOR el lehet mondani, hogy kész ennyi volt, a "szerethető" válogatottat lehúzhatjuk a klotyón, a következő évtized is kuka.

Amúgy most szidta őket ez a hvg-s cikk, az nst, de még az nso IS! Én ennyit olvastam el nagyjából, csak hogy tisztában legyek a közhangulattal, de semmi másért.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2012.09.13. 21:45


KZ-t én se kedvelem, sőt, és az külön nagyon bosszant, hogy már megint a hivatásos fanyalgókat iagzolja a valóság. de hát ez van. vsz tényleg legfeljebb az észteket fogjuk tudni megcsípni.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: blint63 Dátum: 2012.09.13. 20:54


De rühellem az ilyen firkászokat.
Avatar
blint63
 
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2006.04.23. 15:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.09.13. 20:02


megy a sárbatiprás ezerrel
ezt tudja a magyar

mondom, várjunk az októberi meccsekig, ha ott nincs legalább 3 pont akkor lehet anyázni, addig kár
andorrát meg kellett verni - megvertük
hollandiától ki lehet kapni - kikaptunk
ennyi
egyik se volt mérvadó
4 tragédia gólt kaptunk, egyszer megtörténhet ez is
Kapitány hibázott pár dologban az igaz, de ne egy egyszerű focihoz senkiházi újságíró vagy blogger mondja már meg azt hogy mit kellett volna, vagy mit nem.
Tizedannyit se ért egyik se a focihoz mint bármelyik edző.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2012.09.13. 14:14

Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2012.09.12. 18:48


bence írta:A Genovában kezdő Tőzsér keretben sincs, nem kezdő a Bundesligás Hajnal,Szalai duó, Husztiról meg ne is beszéljünk...


Hát ja, Egervári mondhatott volna valami olyat, hogy bocs, most én is hibás voltam... az hogy Tőzsér a keretben sincs fel sem tűnt, de most hogy mondod... elvégre ha Gyömbér is ott van, ami jó, mert végre van a Fradiból válogatott, na de azért Tőzsér más kategória.
Husztival meg hát tudjuk mi van, ha elnézést kérne szerintem Egervári is örömmel behívná.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2012.09.12. 18:32


Elszomorító, hogy egy vesztes válogatott meccs már negyed annyira se idegesít, mint, hogy x-elünk a Cataniával.
Tegnap este 4 olyan gólt sikerült benyelni (egy gyengécske holland válogatott-tól ) amiért u15-ben nem marad pályán játékos.
Mindenki ígérget, hogy mekkora esélyünk van, az emberek meg elhiszik. Ez nem is lenne baj, csak ha utána nem úgy alakulnak a dolgok nem a közhelyet kéne sorolni, hanem elmondani, hogy szarok voltunk.
A csapat összeállításáról ne is beszéljünk.. A Genovában kezdő Tőzsér keretben sincs, nem kezdő a Bundesligás Hajnal,Szalai duó, Husztiról meg ne is beszéljünk.
A belső védő szűrőt játszana ( ha tudna) úgy, hogy a védelem nincs összerakva. Sorolhatnám még holnapig a gondokat..
Na mindegy hazai pályán Andorrát majd jól megverjük a végén, és hallgathatjuk, hogy majd 2016-ban
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2012.09.12. 13:00


:kira
fradista romanista írta:csattanós válasz a naívoknak, akik abban reméykedtek, hogy van valami változás az elmúlt min. negyed századhoz képest

és nem károgni akarok...ez a realitás. attól még, hogy 60 millás autója és az egész felső testét betakaró tetkója van valakinek, még nem lesz jó focista.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2012.09.12. 09:47


csattanós válasz a naívoknak, akik abban reméykedtek, hogy van valami változás az elmúlt min. negyed századhoz képest
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2012.09.12. 08:44


ez a nevesincs holland csapat beárazta a magyar válogatottat. Sajnálom, de én már évtizedek óta nem tudok optimista lenni.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2012.09.12. 08:21


nem tom volt e fogadkozás, meg mi egymás, de ilyenkor az szokott lenni, csak egy összefoglalót láttam, ami abból lejött kabaré volt ez a védelem. :wink:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.09.11. 21:31


ócska volt a holland válogatott
saját hibákból kaptunk gólt
inkább így kapjunk ki, mint hogy lefocizzanak
a riporter legalább bizakodik
nem lett rosszabb kedvem, max picivel és nyugodtan alszom

észtek és törökök ellen meglátjuk kik vagyunk és mire leszünk elegek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2012.09.11. 21:17


Ez a riporter tényleg valami vicc... A meccsről meg ne is beszéljünk. Holnap leírom a véleményem, de ma már nem rontom el az estém.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2012.09.11. 20:53


A meccsnél csak a riporter szánalmasabb.
Ismét ment a parasztvakítás,hogy x-re jók vagyunk.Szégyen.
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2012.09.01. 21:29


Még egyéb kérdés a fradival kapcsolatban?? Nem Döme volt itt a legnagyobb probléma... :S
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2012.08.31. 14:00


talán megcsíphetik a genket.....
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.08.31. 13:09


lehet játszani jó meccseket, lehet szerezni egy kis pénzt (magyar szinten sok pénzt), és tapasztalatot (mihez? :) )
ennyi értelme van

de nem is nagyon rugtak.
aláírnám örökre a nulla kapott gólt úgy hogy alig rúgunk :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2012.08.31. 12:59


Sporting, Basel, Genk, Videoton

ha elnézünk a többi csoporton elég jó helyre kerültek
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2012.08.31. 09:34


Tanultak a Chelseatől :D
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2012.08.31. 09:04


fradista romanista írta:de nem is nagyon rugtak.


A Gent/Genk ellen 4-et is, a Slovan de főleg a Trabant azért keményebb csapat, azt ne várjuk, hogy majd kitömi őket a fidi... megjegyzem erősebb ellenfeleket vertek meg mint a lókaki, ők be kellett volna jussanak a BL-be, mert ritkán kapnak ilyen könnyű ellenfeleket a Magyarok, a két BL szereplés előtt pölö igen, csak így lenne esély, most egy ilyet lőtt el a lókaki.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2012.08.31. 08:35


de nem is nagyon rugtak.
mndjujk az OK, hogy nem egy Zemanlandia, de akkor is..... :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2012.08.31. 08:35


Ja, mindhárom selejtezőjét oda-vissza lehozta gól nélkül, sőt még a 11 párbajban is csak 2-őt kapott, azért ezt a bravúrt el kell ismerni!
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.08.31. 08:26


hát az hogy 500x perce nem kapott már gólt az EL-ben a Vidi, mondjuk az azért mond valamit
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég