Magyar Foci

ide jöhet minden

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.10.16. 18:17


Trigoria írta:https://www.nemzetisport.hu/magyar_valogatott/valogatott-ha-tobb-ajanlat-erkezik-atgondolnam-azokat-rossi-2855241
hát gyerekek, ez kicsit sem volt szimpatikus interjú
az egy dolog, hogy ezeket gondolja, sőt, jogosan és jól is gondolja, de lenyilatkozni egy ilyet??? Egyrészt a magyarságnak is odaszúr egyet, másrészt még a saját hazájának is. Hát nem tudom, biztos megérte neki ez az interjú...


Minimum érdekes. Olyan, mintha állást keresne. Sőt nem is olyan. Az. :cry:
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.10.16. 17:34


Gyakran mentegetik az edzők a tizenegyest hibázó játékosukat azzal, hogy hibázni csak az tud, aki odaáll elvégezni a büntetőt. Ez így oké.
Ám aki úgy hagyja ki a tizit, mint ahogy néhány perccel ezelőtt Ryan Mmaee a Fradiban a Zete ellen, én azt megbüntetném.
Vajon egy így elvégzett büntető nem ugyanakkora fegyelmezetlenség, mint ha egy szögletnél nem megyek hátra felvenni az embert, vagy kések az edzésről ?
Nem értem ezeket az embereket, komolyan mondom...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.10.16. 16:45


https://www.nemzetisport.hu/magyar_valo ... si-2855241
hát gyerekek, ez kicsit sem volt szimpatikus interjú
az egy dolog, hogy ezeket gondolja, sőt, jogosan és jól is gondolja, de lenyilatkozni egy ilyet??? Egyrészt a magyarságnak is odaszúr egyet, másrészt még a saját hazájának is. Hát nem tudom, biztos megérte neki ez az interjú...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.10.14. 21:24


Azt mondta Rossi, a magyar bajnokságban pillanatnyilag nincs nemzetközi szinten bevethető középcsatár.
és ez sajnos így van
https://infostart.hu/sport/2021/10/14/g ... arco-rossi
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.10.14. 18:27


https://www.nemzetisport.hu/magyar_valo ... ni-2854885
a végén a fő tanulságok alatt szerintem hibátlan a kifejtés


más:
A szektorban szokás szerint indokolatlanul nagy volt a helyi rendőrök jelenléte, akik azt várták, hogy bárkit is kiemelhessenek. Az egyik társunknál volt egy transzparens, ami nem felelt meg a mai gendersemleges, mindent is elfogadó társadalmi követelményeknek. Így megpróbálták eltávolítani a személyt a lelátóról. Ő nyilván maradt volna, ebből alakult ki a balhé” – mesélte a lapnak az egyébként Londonban élő magyar szurkoló.
:D :D :D :D
https://www.nemzetisport.hu/magyar_valo ... ba-2854929
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.10.13. 15:22


az az oxi parádés :lol:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.10.13. 14:15


atya
úr
isten
:D :D :D :D

láttam hogy simán kikaptunk, de semmi többet


(a többivel egyetértek F.Totti)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.10.13. 13:22

"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.10.13. 13:04


Akkor már inkább kilépés. Bár ahogy Orbánék csinálták a Néppárttal, valószínűleg itt is az lenne. Egy pillanattal a kizárás előtt kilépnénk :)
De nem hiszem, hogy ez komolyan felmerül. Nem tudom mi az a TalkSport, de gondolom súlytalan rinyagépek. A FIFA fejében egész biztos meg sem fordul a kizárás. Majd kapunk vmi büntit, oszt csókolom.

Egyébként nálam ez a tegnapi box, sokkal kevésbé gáz, mint az itthoni meccsünkön gyűlölködő és az ellenséget elpuszítani vágyó 10-20ezer ember. Azt nem lehetett a kisebbségre fogni, itt azért kétlem hogy 100-150 embernél több ment verekedni. Országos szinten utáljuk a négereket (aki ugye egyben buzik és pedofilok is, hisz LMBTQ vagy mi a pöcs), de rendőrrel bunyózni azért viszonylag kevesen szoktak.

Visszatérve a bemenni vagy nem menni be kérdésre, fogalmam sincs mi volt a kiváltó ok. Azért ezt elég kevesen tudhatják. A rendőrök viszont egész biztos nem tudták, hogy ekkora balhé lesz. AKkor nem így és nem ennyien mennek be. Még rendőrnő is volt az első vonalban. Felelőtlennek véletlenül sem mondanám őket (a munkájukat végezték), viszont hihetetlen amatőrnek annál inkább. Pedig azért Angliában hozzászokhattak a focihuligánokhoz. Ha nem is a stadionokon belül, de a környékükön most is gyakoriak a bunyók. Ezek a f@szparasztok pedig direkt ezért mentek oda. És most hihetetlenül büszkék ám magukra. Más nem számít.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.10.13. 12:49


A TalkSport szerda reggeli podcastjében például arról ment a diskurzus, hogy a FIFA-nak és az UEFA-nak ki kéne zárnia a magyar válogatottat minden versenysorozatból a drukkerek viselkedése miatt. Több neves lap sötét estéről, az erőszak éjszakájáról és szégyenteljes magatartásról ír.
álszent f.szok, ott dögöljetek meg ahol vagytok
Mindegy, zárjanak ki mindenhonnan, legyen botrány, kívánom. Egyszer s mindenkorra legyen vége ennek az álszent szarakodásnak, és jöjjenek a durva szankciók. Hátha felébred a világ.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.10.13. 12:32


https://infostart.hu/sport/2021/10/13/c ... stkozelbol
lehetnék büszke is rájuk, de nem vagyok:)

F.Totti: ha kiszól egy néző egyik rendezőnek, hogy te büdös nigger, mindenki -értsd MINDENKI - tudja, hogy ha ezért bemennek a rendőrök akkor komoly balhé lesz. Focimeccsen tele volt amióta világ a világ ilyen beszlásokkal. Mindig azt nyomták, ami a másiknak épp fájt. Csak most hirtelen ezt nem szabad hagyni. Erre írtam, hogy ezért bemennii a szurkolók közé a rendezőknek felelőtlenség és hülyeség. A fenti videó is mutatja, mi lett a következménye.

A játékunkról nekem az tűnt fel, hogy az EB óta - de nézzük mondjuk a két albán meccset - a passzaink rosszak voltak, előttünk álló ellenfélnek odagurítottuk, mintha technikailag hirtelen több szintet visszaestünk volna. Tegnap meg megint a jó szintet láttuk (első félidőt nem láttam, focitam). Ennyit számít ha agyban tudjuk, hogy esélytelenek vagyunk és bravúrra hajtunk? Mert amikor támadni akarunk, játékot építeni, mert papíron nem vagyunk rosszabbak, akkor megáll a tudomány, és mintha a technika is elfelejtődne.
Mindanesetre ha tegnap simán, és netán csúnyán kikaptunk volna, akkor tuti lett volna Rossi távozása. Így most szvsz csak 60%
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.10.13. 08:36


Már miért ne kellene bemenni? Egy faszkalap szándékosan törvényt sért, látja a rendőr, de hagyja szó nélkül? Hát én k.rvára nem örülnék, ha bármilyen szabálysértést egy rendőr figyelmen kívül hagyna.
Ez a sok gyökér élvezni, hogy foglalkozik velük a világsajtó. A következmények nem érdeklik őket. Fontosak lettek, politikai vitákat generálnak, újságcikkek szólnak róluk, sőt itt is erről irogatunk. Így lesz nagy ember egy tanulatlan parasztból. Provokációval önmegvalósít.
És így az egész megint rohadtul nem arról szól, amiről kellene szólnia.

Igen, összezavarja az embereket ez az iksz. Akkor most ugyanolyan jók vagyunk mint a világ harmadik legjobb csapata vagy szarabbak, mint az albánok? De a helyzet tök egyértelmű. És szarok rá mennyire voltak motiváltak vagy élesek az angolok, mennyire volt mázlis a 11es. Nagyon komoly focit tetünk le tegnap megint. 2,3-as xG-n tartottuk az angol csapatot, amiből a felét rögzített helyzetből hozták össze. Zseniális volt a csapatvédekezésünk egy felforgatott védősorral is. Rossi. Rossi. Rossi. És ami még jobban tetszett, hogy 82%-kal tudtunk passzolni a pressingelő ellenfél ellen. Az EB-n ez 75% körül mozgott, a Dárdai/Strock csapatnál pedig alig lépte át a 70%-ot. Baromi jól látni a fejlődést.
Persze nem könnyű innen továbblépni, ezt látjuk. Arra nem adott magyarázatot ez a meccs, hogy mi volt az albánok ellen. De abban megerősített, hogy van játék, amit világszínvonalon tudunk. Jó alap ez. Dolgozzon Rossi a folytatáson. Kicsit mondjuk aggasztanak a nyilatkozatai és miatta is félek az folyamatos szurkolói balhéktól. A faszi a hírek szerint meglehetősen liberális gondolkodású. Előbb-utóbb vállalhatatlan lesz számára a légkör.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.10.13. 07:46


Állításuk szerint egy magyar drukker rasszista megjegyzést tett a mérkőzést segítő egyik intéző felé, ezt követően mentek be a rendőrök a magyar szektorba – ekkor tört ki kisebb balhé.
jaja, mert azért be kell menni manapság :twisted:
https://www.nemzetisport.hu/foci-vb-202 ... le-2854685
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.10.13. 06:20


tippmixülnőd kellene
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.10.12. 21:40


Trigoria írta:és hogy majd teljes legyen az értetlenkedésünk, jön egy x holnap az angolok ellen :D

:wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.10.11. 16:31


és hogy majd teljes legyen az értetlenkedésünk, jön egy x holnap az angolok ellen :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.10.11. 11:25


Ó bmeg, de pontosan leírtad amit érzek. Meglep, de tudom hogy nem kellene meglepnie. Rég b@szott már így orrba a valóság, mert igazából Dárdainak és Strocknak sem hittem el, hogy tartósan jók lehetünk.
És simán túl tudok lépni rajta, mert itt volt az EB, fasza volt, egy pár évig megvagyok ezzel az élménnyel, plusz ugye aválogatott foci engem annyira nem is hoz lázba.

Igazából Rossiban hittem, de úgy tűnk hosszabb távon senki nem tehet csodát. Rehhagel sem jutott ki a görögökkel a 2006-os vébére, pedig 2004-ben EB-t nyertek. És azért az ő focijuk sokkal erősebb, mint a magyar.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.10.11. 10:40


jaja, de Rossin látszik szerintem, hogy elment a kedve. Látja, hogy ez itt ennél nem lesz több soha. VB-ről lecsúsztunk, kövi EB-re kijutni az megint évek. Évekig nem lesz kedve ehhez a sz.rhoz.

Őszintén mondom szerintem a jugók elleni 12 kapott óta nem ért ekkora pofánverésként semmi a válogatottat illetően, mint az EB utáni kilátástalan játék egyik napról a másikra. Még ha ez a realitás is inkább, még ha hibáztatni se tudok érte senkit, még ha tudtuk is, hogy túl szép volt, de akkor is, ez a kilátástalan játék ÚJRA iszonyatosan meglepett asszem. Nem érzem magamban a felháborodást, vagy nagy csalódottságot - ezekből kinőttem már. De meglepett.
Bár igazából azt a nagy meglepettséget se érzem az a fura :D de tudom, hogy ezt kéne éreznem :D Valszeg az örök magyar pesszimizmust látjuk igazolódni :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.10.11. 09:52


Trigo, ezt mindenki tudja, aki csak nagyjából figyeli a top bajnokságokat. Az olasz orientáltságúak pedig végképp.
De a sikerek miatt olyan sokan kezdték el követni a válogatottak, hogy a többségnek fingja sincs erről. Albánia? Kik azok? Európa egyáltalán? Sima győzelem, hisz ikszeltünk a franciákkal is...
Ezen kívül a főniék is elvárják, hogy verjük az ilyen csapatokat, mert kb 100szor annyi pénzt költ az ország a focijára, mint albánia. De az is lehet, hogy ezerszer.

Ezért van kényszerhelyzetben Rossi. Az mindenesetre biztató, hogy az NSO mosdatja. Ezek szerint még nem akarják kirúgni. Előre persze ők sem mertek ilyesmit írni, pedig annyira nem hülyék, hogy ezt meccs előtt ne tudták volna.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.10.11. 07:48


Rögzítsük: míg Marco Rossi ugyanannyi NB I-es labdarúgót vetett be, ahány a Bundesligában játszik, szám szerint négyet-négyet, kollégája nyolc (!) Serie A-spílernek szavazott bizalmat.

Tekintve, hogy két La Liga- és egy Premier League-játékossal is számolhatott, máris megállapíthatjuk, hogy tizenegy, teljes kezdő csapatra való futballistája volt a topbajnokságokból.

Marco Rossinak négy.

https://www.nemzetisport.hu/magyar_valo ... on-2854309
csak beleolvastam, de más is meglátta, amit én:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.10.10. 11:29


A borasz mindenesetre import

“ Vér ciki persze, ha átadjuk a területet itthon is nekik”

Egyreszt erosebbek. Masreszt ha valami ciki, akkor az nem a labdabirtoklas, hanem a vereseg.
Hozzateszem nem neztem a meccset, nemigazan erdekelt, csak az eredmenyt neztem meg. Meg a folallast. Nem is az a verciki, hogy kinel van a labda es nem nem is az, hogy kikaptunk, hanem, hogy az alban csaptban joval nevesebb jatekosok vannak es 3db embert kiveve mindenki csak almodik, hogy olyan csaptokban jatszanak, mint ok.
Be kene szantani az egeszet, ez rendkivul szanalmas, foleg a radorditott penzt figyelembe veve
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.10.10. 10:50


tomm írta:
Marco Rossi: A borász csak abból tud bort csinálni, amilyen szőlője van

Esse tudja mirol beszel. Rengeteg boraszat vasarol szolot

Több Negot a válogatottba! :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.10.10. 10:47


Zsolti, egyetértek és pont ez volt nálam is. Azt is látom, hogy Rossi tovább akar lépni. Logikus. De ettől még hibás, ha a tradíció alapján ítéljük meg az ellenfelet. Attól hogy az átlag szurker lenézi Albaniát még nem tehetünk úgy, mintha jobbak lennénk. Trigo össze is gyűjtötte miért. A pályán is láttuk.
Vér ciki persze, ha átadjuk a területet itthon is nekik, de mit tehetsz ha erősebbek és gyorsabbak? Mert rohadtul azok.

De akkora volt a nyomás és az evolúciós kényszer, hogy logikus volt Rossi döntése. Nem hibáztatom nagyon érte, de ha csúnyán focizunk tegnap, akkor minimum egy ponttal többünk lenne most. Előrébb lennénk? Hosszabb távon nézve valószínűleg nem.
És tomm tökéletesen összefoglalta a két fél mondatával. Sajnos szar a magyar foci. Hiába a töménytelen erőforrás. Nehéz döntés előtt áll a sportág. A klubfoci lehet eredményes a rengeteg pénztől, de ez pont nehezíti a válogatott foci javulását középtávon. Más út akkor se nagyon látszik.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.10.10. 07:33


Nem kell ezt agyonragozni, gyenge ez a valogatott, minden szempontbol
Andorra ellen azert jok vagyunk.


Marco Rossi: A borász csak abból tud bort csinálni, amilyen szőlője van

Esse tudja mirol beszel. Rengeteg boraszat vasarol szolot
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.10.10. 07:00


F.Totti, nyilván valamilyen szinten igazad van. De Andorra és még Albánia sem állhatunk be úgy bekkelni, mint a franciák vagy a portugálok ellen.
Írtad is, hogy a következő lépés az előrejáték aprólékos és időigényes megtervezése lenne. Én ezt a lehetőséget nem látom Rossiban.
A védekezés az első potyagólig katartikus a legerősebb válogatottak ellen is, utána semmi. Engem nem az Eb altatott el, hanem a Nemzetek Ligája meccsek a szerbek és a törökök ellen. Ott nagyon jók voltunk. Az okokat hagyjuk.
Szóval újra lelombozó ez az egész.
Szalai és Nagy Ádám pótolhatatlansági mítosza is kiakaszt. A lengyeleknek Lewandowski pótolhatatlan. Vagy a norvégoknak Haaland. De egy középszerű csapat középszerű játékosai nem pótolhatatlanok. Akármilyen tudományos elemzések szólnak erről. És ezt a mítoszt is növeli Rossi minden egyes nyilatkozata.
Én már nem tudom, ki vagy mi lenne jó ennek a válogatottnak.
Nem tudom megítélni, hogy van-e bennünk több. Mármint játékban. Mert eredményben nincs. De előrefelé talán van. Egy pici. Ám ahhoz meg fel kellene adnunk a catenacciót. Amiről írtál, F. Totti.
Valószíneg minden érintett félnek jót tesz majd, ha a selejtezők után Rossi távozik.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég