Magyar Foci

ide jöhet minden

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.03.10. 18:50


Ez a Kabát micsoda egy bugris paraszt! 2 ocsmány könyöklése után örülhetett, hogy egyáltalán bírói hiba miatt a páylán maradhatott., sőt még gólt is lőhetett... A végén meg van pofája odanyilatkozni, hogy micsoda igazságtalanság volt, hogy nyertünk.
pedig éppen az igazság pillanata volt Csukics utolsó perces bombája!
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2013.03.10. 18:48


jó hangulatú meccs volt 2 bombával, a színvonal közepes, majmok a levesesben.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.03.08. 23:09


Maestro Ricardo 3:00 után :D
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6PJr9ncAETc

(mondjuk jövőre nyerjen bajnkségot a fradival, aztán válthatja Aurélt, stb..... :D )
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.03.05. 20:37


Az én jogérzékem szeerint annál is inkább, mert ez tétmeccs. Azaz nem csak a vétkest bünteti a korábbi itélet, hanem az ellenfélnek jogosulatlan előnyt jelent. Ráadásul 3. csapatot (pld a törököket) is hátrányosan érintheti. már csak emiatt is át kéne tenniük a zárt kaput mondjuk a legközelebbi barátságos meccsre.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.03.05. 19:29

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.02.07. 18:26

No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.02.06. 17:10


a világ vicce, hogy minden sz.r válogatott meccset nézhetünk mai is tvben és neten, de a sajátunkat meg nem :evil:

vagy legalább telefon-youtube kombóban nézhetnénk ahogy a Roma egyik felkészülési meccsét asszem amcsiból
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.01.24. 16:20


http://www.nemzetisport.hu/magyar_valog ... ak-2210865
persze persze :D

Félek az esetleges idegengyűlölő rigmusoktól a bukaresti visszavágón” – nyilatkozta Mircea Sandu, a román szövetség elnöke.
akkor ne engedd be a román szurkolókat és lehet nálatok is zártkapus nagyokos
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.01.10. 18:37


Sporteseményen nincs helye ilyennek valóban.Pont Imperatórénál.
Ébren kell tartani a fájdalmunkat.Pont Trigónál.
1-1.
Dönteni kell.
Pontozással Trigo. :)
A legkevesebb,amit az izraeli himnusszal tenni lehet,hogy kifütyüljük.Így senkit nem ér fizikai erőszak,de a véleményünket kifejezzük.Persze meglehet,hogy akik a meccsen fütyültek és zsidóztak,azok tudatlan és tahó emberek voltak.Akiknek fogalmuk sincs semmiről,csak jó buli számukra a zsidózás.Én egy picivel többet tudok,mint ők (nem sokkal),de én is fütyültem volna.Mindegy a háttértudás,a lényeg a fütty.Az még szerintem bárkitől belefér.
Zászlóégetés stadionban nem. Csak felvonuláson.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.01.10. 10:22


A cionizmus a 19. század második felében elindult zsidó nemzeti mozgalom és ideológia, amelynek célja egyrészt a történelmi Izrael területén egy zsidó állam megalakítása, illetve helyreállítása, másrészt a zsidó érdekek védelme a világ más országaiban.[1]

a második része a gond (bár az első se happy)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.01.10. 09:02


tényleg nem értem mi a baj a cionizmussal: hát nem az lenne a cél, hogy a zsidók is, cigók is menjenek haza? inkább nagyon is üdvözlendő a cionizmus!!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.01.09. 22:33


így legyünk különbek, mint más általunk utált népek, így legyünk mi magasabb szinten.
nem tudom miért akarunk mindig különbek lenni?? :shock:
én nem különb akarok lenni, hanem nyugalomban a saját országomban.
Én azt vallom, hogy vannak dolgok amiket felszínen kell tartani, különben vagy a feledés homályába merül (pl Trianon) vagy belenyugszunk (pl cionizmus). Egyik sem jelenthet alternatívát számomra. Sry.

ha jól rémlik a buziláda bukarestiek is megkapták a stadionbezárós büntijüket
erről kérnék valami cikket, hírt, mert nekem (és eddig akárhol olvastam, mindenkinek) úgy rémlik, hogy nem kaptak. És épp ez a baj, hogy ilyenekért nem járt.

Persze imperatore szépen megfogalmazta, egyet is lehet érteni vele sokaknak. Nem is kell azonos állásponton lenni mindenkinek, és nem is lesznek ebben a kérdésben soha.
Az MLSZ tudta hogy ez lesz, bevállalta.
"Egy határozott MLSZ megúszhatta volna a zártkapus büntetést"
Így van, azzal hogy ide se hívja őket mostanság.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2013.01.09. 19:02


Imperatore Romano írhatnál gyakrabban a fórumra :)
100%-osan egyetértek.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.01.09. 18:05

Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2013.01.09. 16:43


lehet mutogatni, okokat keresni és találni, meg meg még mellé kifogásokat is, felhozni történelmi sérelmeket és más egyebeket, de ez nem több, mint felesleges feszkózás, ugyanis aki k*rvának áll....amikor a tetűláda románok csinálták a drapis balhéjukat mindenki úgy odavolt azzal, hogy mi különbek vagyunk, sőt magasabb színvonalon lévők, nem holmi kecskepásztorok, aztán amikor ezt meg lehetne erősíteni, akkor jön ez, egy büntetés nem ok nélkül, amire a válasz az amiért a büntetés is járt....csak ha lehetséges még erősebb és trágárabb formában...így legyünk különbek, mint más általunk utált népek, így legyünk mi magasabb szinten....az ostoba zsidózás és a románok magzatos kiírása között csak az a különbség, hogy más-más etnikai és/vagy vallási csoportosulást akart messzemenően megbántani, annak lelkébe gázolni mégpedig a legtürhőbb módon...ha jól rémlik a buziláda bukarestiek is megkapták a stadionbezárós büntijüket, most mi is, hogy ki, kit és hogyan jelent fel mellékes, hisz a zsidózás nyilván nem a pirézeket vagy a békési szlovákokat fogja sérteni, hanem a zsidókat, ezt a dolgot nem kell lenyelni, nem is kell neki örülni, sőt egyetérteni sem kell vele, mert nem több mint kollektív büntetés, viszont a konzekvenciát le kell vonni, mert minden tettnek következménye van, ami sokszor közel sem igazságos, de, ha értelmesek vagyunk akkor levonjuk az ok és okozat közti összefüggéseket, a mocskolódás egy balf.sz tüntire való és nem egy sporteseményre ami sokkal magasabb szintű és fennköltebb ettől, hisz a sport az utolsó, ahova az ember menekülhet a mindennapi mocsok elől, és ahol igazán átélheti a boldogságot és a letargiát a legőszintébb és a legtisztább módon, minden sallang nélkül....
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.01.08. 23:57


közben nsos cikknél, ahol épp olyan 1000-1100 hsznél járnának. beindulhattak a moderátorok, mert már csak 119 hszt látok :D
egysíkú vélemények lehettek, egysíkúan nemodavalóak :)

na mentem kialszom ezt a sok rémséget :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.01.08. 23:35


azért abban nem fltétlenül értek egyet, hogy elmondták a véleményüket. nem tudom pontosan mi volt, de feltételezem nem kezdtek hosszas gazdaság- és politikatörténelmi elemzésbe, de nem is wagnert adtak elő kórusban tiltakozásul, inább vmi indul a vonatra, mert büdös zsidózásra tippelnék. amin én is elnevetgélek, de azért ne nevezzük már véleménynek egy olyan fórumon, ahol a sz@rt sem lehet eredeti formában leirni....

lehetnének vendégrendezők is.
ha verekednek, azt mondják, csak rendet akartak tenni.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.01.08. 23:17


Egy szurkoló társunk ötlete: Én meg lennék olyan csibész az MLSZ helyében, hogy erre az egyetlen egy zárt kapus meccsre "felvennék" 30.000 "rendezőt", eseti szerződéssel, 1 forintos megbízási díjjal...igaz, bevétel nem lenne, de azt nem tilthatja meg a FIFA, hogy ennyien gondoskodjanak a csapatok biztonságáról, még ha "üres" is lenne a stadion, és azt sem, hogy a rendezők ordítsanak - ha nálunk a labda :-))
:D parádés
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2013.01.08. 23:12


Nagyon remélem mert én is ott szeretnék lenni :)
Akit érdekel..
https://www.facebook.com/events/4653527 ... l_activity
Lehet itt is csemegézni a hozzászólások közül. Sok birka van sajnos, és ezek elrontják az egész lényegét.
De jó azt is látni, hogy elég sokan helyén kezelik a dolgokat.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.01.08. 23:04


Mindig vannak hangadók és birkák is. Ez így van.
A zsidók iránti utálat mélyebb gyökerű a magyarokban (is), mint az izraeli-palesztin konfliktus. És valóban ez nagyrészt egy ok is volt. De ettől még az érzés legtöbbjükben mindig is ott volt, most csak kijött felerősödve.
A fogadás mehet! :wink: :)

na mindegy, reménykedjünk hogy kiváló sportdiplomáciánk :) még valamit tud változtatni ezen és kimehetünk a meccsre
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2013.01.08. 22:51


Trigoria írta:még két gondolat a "megérte-e nekik" dologhoz de ezúttal Vona Gábortól:

1. Nem szabad feladni. Csak azért is! A válogatottat támogatni kell, és nekik is erősnek kell lenniük. Egy ország vár tőlük majd bravúrt. A román meccs mindig presztízs, de most a továbbjutás miatt is lényeges. A szurkolóknak, nekünk, magyar embereknek meg kell találni a módját, hogy a hangunk hallatsszon. Ötletem is van. Szervezzünk egy nagy demonstrációt a stadion mellé kivetítővel. Onnan szurkoljunk, hagy hallják a fiúk, hogy ott vagyunk velük. Ha megoldható, ha van néhány ezer ember, aki kijön, én is mozgósítom a pártomat. A kivetítő költségét a Jobbik vállalja.

2. Az egész ügy furcsa mód megint az ellenkező hatást fogja kiváltani. Ahogy a Gyöngyösi Márton-féle kijelentés utáni tüntetés is visszájára sült el, egyre többen kezdtek el gondolkodni, mi ez az egész Izrael-mánia, most is így lesz. Ezt előre borítékolom. Egyre több fociszerető ember fogja felkapni a fejét, hogy mi ez az egész? Miért kell Izraelt ennyire nagyon, ennyire átlátszó módon védeni? Nagyon kilóg a lóláb. És már a látszatra, a nagyvonalúságra sem tudnak ügyelni, csak mennek előre gyűlölettől habzó szájjal. Ez pedig egyre feltűnőbb.

Ezek tények. Az 1. pont nekem is eszembe jutott, jó ötlet
a 2. pont meg egyértelmű tény.
Az előbb általad leírtakhoz:
Trigo hidd el nekem ( ha akarod nem hiszed el :D) akik ezeket kiabálták kint a meccsen, szarnak a palesztinokra, szarnak a háborúra, szarnak mindenre. Ez csak egy ok, hogy zsidózni lehessen. A délszláv háború miatt nem tüntetett senki ilyen intenzíven..bár lehet ez egy rossz példa.
A fogadást meg állom!
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.01.08. 22:39


még két gondolat a "megérte-e nekik" dologhoz de ezúttal Vona Gábortól:

1. Nem szabad feladni. Csak azért is! A válogatottat támogatni kell, és nekik is erősnek kell lenniük. Egy ország vár tőlük majd bravúrt. A román meccs mindig presztízs, de most a továbbjutás miatt is lényeges. A szurkolóknak, nekünk, magyar embereknek meg kell találni a módját, hogy a hangunk hallatsszon. Ötletem is van. Szervezzünk egy nagy demonstrációt a stadion mellé kivetítővel. Onnan szurkoljunk, hagy hallják a fiúk, hogy ott vagyunk velük. Ha megoldható, ha van néhány ezer ember, aki kijön, én is mozgósítom a pártomat. A kivetítő költségét a Jobbik vállalja.

2. Az egész ügy furcsa mód megint az ellenkező hatást fogja kiváltani. Ahogy a Gyöngyösi Márton-féle kijelentés utáni tüntetés is visszájára sült el, egyre többen kezdtek el gondolkodni, mi ez az egész Izrael-mánia, most is így lesz. Ezt előre borítékolom. Egyre több fociszerető ember fogja felkapni a fejét, hogy mi ez az egész? Miért kell Izraelt ennyire nagyon, ennyire átlátszó módon védeni? Nagyon kilóg a lóláb. És már a látszatra, a nagyvonalúságra sem tudnak ügyelni, csak mennek előre gyűlölettől habzó szájjal. Ez pedig egyre feltűnőbb.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.01.08. 22:27


Tudom Trigo. De most megérte nekik? Faszagyereknek érzik magukat?
szerintem meg, és igen
Nem mondhatják el az ilyen véleményüket ma már se utcán, se az interneten, lassan otthon sem. Itt elmondhatták - még.

Mit értek el vele? az évtized egyik legfontosabb válogatott meccse zárt kapus lesz.
Sajnos semmit. Vagy majdnem semmit.
És visszájára sült el, mer ezzel a FIFA még jól is járt. Példát statuálhat.
Amúgy ha Izrael ország eltörléséért (nem elpusztításáért, csak megszűnéséért!) cserébe le kéne mondanom a következő mondjuk 4 VB-ről magyar szemszögből, már írnám is alá. De ez én vagyok.

Bármimet ráteszem, hogy azoknak az embereknek a 90%-a akik ezeket a rigmusokat kiabálták nem tudnák 4-nél több összefüggő mondatban megindokolni, hogy miért tették..
erre szerintem inkább ne fogadj :wink: én azt veszem észre, hogy épp azok, akik nem szeretik izraelt és a kiválasztott népét, épp azok tudják igazán hogy miért nem. Az ellenkező oldalnak meg fogalma sincsen - de tényleg: FOGALMA SINCSEN - hogy mi lehet a gond.

Nem sportpályára való (nézőtérre sem) semmilyen politikai vagy etnikai téma ez igaz. De a háború meg való erre a Földre? Vagy az teljesen rendben van?
Izrael háborúzik és öli a palesztinokat az rendben van, de ha ezt szóvá teszik egy meccsen az már nincsen? Egyik sem jó dolog, de ha egy ország háborúzik, akkor engedtessék már meg, hogy ezt szóvá tehesse bárki akkor és ott amikor és ahol akarja. Elvégre nem titokról meg rasszizmusról beszélünk hanem HÁBORÚRÓL, amit épp az a népcsoport visel akinek a válogatottja itt járt. Nyilván nem csak emiatt szidta őket aki szidta (legalábbis valószínű), a dolog összetettebb ennél. De amikor a "zsidó" szó elhangzik negatív felhanggal, abban minden ilyen ok benne van.

Képzeljük már el ahogy a 2. VH alatt, még az USA belépése előtt, amikor már nagyban uralja a német Európát, mondjuk a német foci-válogatott elmegy egy barátságos meccsre az USA-ba. Vagy Japán válogatottja még Pearl Harbor előtt. Vagy akár csak még a háború kirobbanása előtt, de tudván hogy már lesz háború.
Képzeljük el a stadiont ahol a liberalizmus és demokrácia hazájának népe pisszenésnyi rossz szót nem szól a két említett csapatra, vagy annak országára mer az politikailag provokáló lenne.
Nyilván sarkítás, de szerintem nem olyan messzi hasonlat.
nem beszélve arról hogy az USA-nak esze ágában sem lenne meghívnia ezeket oda.

persze ezeket nem ellened mondom bence, csak hangosan gondolkodom
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.01.08. 22:03


a zsidózás, négerezés NEM sportpályára való.


ez igy van, viszont a lent emlitett eset a lelátón történt
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Petya-forzaroma Dátum: 2013.01.08. 22:01


Kíváncsi voltam, hogy a hírhedt 2006-os livornói botránynak az olasz-horvát barátságos meccsen volt-e hasonló következménye. Lehet tippelni...
Avatar
Petya-forzaroma
 
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2007.05.15. 22:07
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron