Magyar Foci

ide jöhet minden

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2011.06.10. 23:01


Foglalkozzunk inkább fontosabb, bár egyáltalán nem örömtelibb dolgokkal:

már ő is sok nekünk: http://ulloi129.wordpress.com/2011/06/10/schembrivel-nem-sikerult-megallapodni/
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2011.06.10. 22:06


értem, mit mondasz, de nem tudhatod, hogy a teljesítménye minimális lesz...
Erről órákat lehetne beszélni, pro és kontra, de tényleg gumicsont :)
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2011.06.10. 19:39


tulajdonképpen igazad van. végtére is csak azt csinálja, amit mindenki ebben az országban (tisztelet a kivételnek)
Komoly teljesítmény helyett "ügyeskedni" akar: minimális erőfeszítéssel a legnagyobbat kaszálni.
na jó, végeztem, nagyon unom már ezt a témát, jó kis gumicsont lett belőle
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2011.06.10. 19:20


Dzsudzsákot megértem:
nem gyorsan kell meggazdagodni, hanem NAGYON!
és ott nagyon meg fog...

Van 2-4 éve még, hogy egy örök életre megalapozza az anyagi biztonságát, és Ő az eszére , nem a szívére hallgatva döntött ( gondolom én)

Ha meg BLbe indulás lesz belőle jövőre, akkor ott kell majd jól domborítania és mehet máshova több pénzért, és akkor már a hírnévért, ha meg nem jön össze, akkor pedig van már (nála) az a pénz, amiért korpás lehet a hajam, lexarom :)


Egy ügyes focista, akinek összejött, én meg tudom érteni...
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2011.06.10. 18:28


fradista romanista írta:A futballkarrierjének annyi. A reklámértékének is. Ez a faszi vagy sotét, mint az éjszaka, és képtelen felmérni a saját lehetőségeit, vagy éppenhogy tök világosan látja a saját lehetőségei határait, és hozott egy abszolút racionális döntést.: ha már valóban nagy futballista nem lesz belőle, legalább keres egy rakás pénzt. Tényleg nem tudom eldönteni.

én detto így látom a dolgot és hasonlóak az érzéseim. Igaz már koránt sem érdekel annyira a magyar foci és őszintén nem érdekel az sem, hogy Dzsudzsák mit kezd magával, de egy ilyen döntéssel a szememben ugyanolyan szánalmas marad, mint volt. Az egész magyar foci szánalmas, edzőstül, játékostul, csapatostul, létesítményestül, vezetőségestül, mindenestül.

Ez a magyar foci halott, és még nagyon sokáig az is marad. Röhögve söpörnek el minket már a korosztályos tornákon és válogatott meccseken, mit várunk felnőtt fejjel?

Én már nem hiszek a mesékben, 15 évvel ezelőtt még hittem. Bocsássátok meg nekem ezt a pesszimizmust, de én anno az Izland elleni 1:2-nél kb megsemmisültem és padlót fogtam és azóta sem tudtam felállni :).
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8110
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2011.06.10. 17:46


A futballkarrierjének annyi. A reklámértékének is. Ez a faszi vagy sotét, mint az éjszaka, és képtelen felmérni a saját lehetőségeit, vagy éppenhogy tök világosan látja a saját lehetőségei határait, és hozott egy abszolút racionális döntést.: ha már valóban nagy futballista nem lesz belőle, legalább keres egy rakás pénzt. Tényleg nem tudom eldönteni.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2011.06.10. 16:07


ja hogy napi :D :D nem baj anno megtanultam olvasni, de már ezt is ahogy minden mást felejtem ahogy telnek az évek ;)
Mondjuk az se mindegy h napi egymilla, vagy napi 5 milla, de ezen már végképp nem fogunk összeveszni ;)
A lényeg h én abszolút megértem Dzsudzsák döntését- ha ez lesz a végleges - bár nem örülök neki, de sztem 100-ból 95-en ugyanezt csinálták volna a helyében!
Persze most erre biztos nyilván rávágják sokan h én tutira nem, de mivel nem vagyunk a helyében, én tartózkodnék ettől ;) Én biztos h egyetlen napig se gondolkodnék ha ilyen pénzügyi ajánlatot kapnék és cserébe csak azt kéne csinálnom amihez értek és amit szeretek ;)
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2011.06.10. 13:01


Akár klubtulajdonos is lehet itthon.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2011.06.10. 09:06


És ezért nem mindegy Trigo h havi szinten 1misit 2-őt vagy 5öt kapok... ;) Mindegy lenne, ha negyven évig minden hónapba kapnám az egy misit, de így nagyon nem az ;)
valóban nem mindegy, ha havi 1 milláról beszélsz az én általam említett NAPI 1 milla helyett :wink:

én NAPI 1-ből 10 év után már anyagilag biztos, munkafüggetlen életet csinálnék magamnak (és a családnak)
így értettem, nyilván havi 5-ből még könnyebb lenne - de mindkettőből elérhető
de mindegy, nekünk mindkettő álom :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27958
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2011.06.09. 18:18


Annyira ambivalens ez az egész Dzsudzsák ügy h nem is véletlen h ennyire megosztja kommentelőket.
Mert egyrészről nézzük Magyarország érdekeit: elmegy az Isten háta mögé két mérfölddel azért h labdarúgóból multimillárdos hobbifocistává váljon. Jelenlegi legtehetségesebb magyar labdarúgónk, éves szinten milliárd fölött fog keresni, eltingilingizik elzsogázik Robi Carlossal, esetleg még vmi eredményt is fel tudnak mutatni, mondjuk 11ik hely helyett lesznek 4-5ikek, de közben a fejlődése megreked, ami nekünk leginkább válogatott szempontból fájdalmas, hiszen jelenlegi amúgy fejlődőképes válogatottunk egyik legfontosabb láncszeméről beszélünk, aki ha mást nem is csinál csak meccsenként 1-2szer fejberúgja a csatárainkat, már jó.
Másrészről nézzük az emberi érdekeket: Elmegy most Dagesztánba, ő lesz az atyaúristen ott, kicsengetik az évi 1 milliárdot neki, közben Moszkvában él, amely majdnemh szebb mint bármelyik európai nagyváros, dől a lé, gond egy szál se, hát ki ne vágyna erre? Hülye lenne, ha nem fogadná el, és pont ettől hatalmas a szememben h még mindig nem biztos h oda igazol. Persze sok pénzt keresne a Lille-ben Hamburgban is, de nem ennyit, sőt még fele ennyit se. Ha én lennék Dzsudzsák Balázs, már rég aláírtam volna a szerződést, olyan opcióval h ha európai sztárcsapat keres, akkor távozhatok. Itt nem Magyarország érdekeiről csupán egy ember életéről beszélek, akinek van még kb 10 éve a futtballban (ez is optimális esetben igaz), utána a maradék - mondjuk - 50-et abból kell leélnie, amit most összelabdarúg :D És ezért nem mindegy Trigo h havi szinten 1misit 2-őt vagy 5öt kapok... ;) Mindegy lenne, ha negyven évig minden hónapba kapnám az egy misit, de így nagyon nem az ;)
Szóval summa: nem szeretném h odamenjen, mert akkor feladja a karrierjét a pénzért és megreked a fejlődése, de mint egyik ember a másiknak így én is nagyon szurkolok neki h ha odamegy jól tömjék meg a pénztárcáját, mert csak ebben az egy esetben mondhatja/mondhatjuk el h megérte! Ha nekünk nem is, neki biztosan!
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2011.06.09. 17:07


Trigoria írta:http://thurygabor.blog.nepsport.hu/archives/2011/06/09/Dagesztan_-_jo_lesz_tan/


A legtöbb szurkoló ezt érzi, csak nem tudja így kifejezni magát és ebből adódnak a félreértések... ezt kéne gyugyáknak is elolvasni és egyből nem értetlenkedne a nyilvánvalón.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2011.06.09. 13:59


a PSV lépéskényszerben van - kell a pénz

http://thurygabor.blog.nepsport.hu/arch ... _lesz_tan/
egész jó írás
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27958
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2011.06.09. 13:52


másrészt ha a PSV most eladja a jobb játékosait, akkor valószínűleg nehezen fog nemzetközi kupahelyet elcsípni, nem gondolom hogy a holland bajnokság 6. helyezett csapatától könnyebb lenne továbblépni mint a ruszki dobogóstól...persze ez csak fikció, de ami tény az az, hogy a psv kiárusít nagyrészt, míg a ruszkik vásárolnak, jelenleg pedig 4.ek a bajnokságban pár pontra az első helytől, nem rajongok értük, de úgy tűnik ez esetben nem igazán volt jó döntés, a jelenlegi tényeket látva...
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2011.06.09. 13:39


a Lille nagyon rossz választás lett volna - ahogy Fr.o. cakkumpakk
amúgy szerintem nem volt olyna érdeklődő aki lerakta volna az összeget egyben ez szinte tuti - ezért is örülhet a PSV, hogy nemhogy van valaki aki lerakja, de nagyon sokat rak le
Fikció: elképzelem, ahogy a PSV győzködi Balázst, győzködi a menedzser és győzködi Linda is, más komoly konkrét ajánlat nincs, iszonyatmilliomoslehetsz
ezek után mondjon nemet? Akaraterő.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27958
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2011.06.09. 11:59


az viszont még mindig kérdés, hogy Lillen kivűl volt e olyan érdeklődő, aki ténylegesen érdeklődött és ki is fizette volna az árát...és nem csak a sajtó benyögése volt...másrészt nézzétek meg jövőre hol lesz a Lille (sokan azt róják fel neki miért nem oda ment, hisz idén Bl csapat), fogadni mernék rá, hogy majd a középmezőnyben szenved...ez a szép a francia bajnokságban...ha tévedek "mea culpa'...de ez olyan mint Németország...először a Stuttgart most a Wolfsburg lett bajnok, aztán idén örültek, hogy nem esnek ki...ez minden csak nem állandóság...
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2011.06.09. 11:28


nem ezért lennél leírva...
De ha a rivális csapatokat szereted attól még nem lenne jobb neked ha már úgyis elmegy, akkor a Realba menne pl vagy valami orosznál nívósabb csapatba?
(jól figyelj a válaszodra, mert bizonyítványt állítasz ezzel ki magadról pillanatokon belül :wink: )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27958
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2011.06.09. 11:13


szép volt Aldair, csak így tovább :( :(

tomm: igen, nem vagyunk birtokában az infókank, de ez a mi hibánk?
Én azt mondom mindenki úgy reagál ahogy akar, tőlem anyázhatják is a fórumokon, neki nem kell olvasnia és máris nem baj.
Egészen addig nincs gond amíg ténylegesen nem bántják, nem ütik meg, nem küldenek neki levélbombát stb.

ez meg:
„Dzsudzsák Balázs nem érti, mi az oka a felé áradó gyűlöletnek, ezért nem is szeretne nyilatkozni. A pályafutásáról neki kell döntést hoznia, ha rosszul dönt, akkor ő viseli majd a döntés következményeit is, de ez az ő ügye. Érthetelen, hogyan csaphat át ilyen mélységes gyűlölködésbe az, ha egy magyar futballista egyik külföldi csapattól a másikhoz szerződik" – fogalmazott a játékosügynök.

ezekért a mondatokért nagyon biztosan verném pofán ezt az embert - játsza a hülyét, és néz minket is annak
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27958
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2011.06.09. 10:22


persze, hogy van véleménye jóskának.
nekem is van véleményem: csalódott vagyok.
csak egyesek úgy irogatnak (nem feltétlenül ezen a fórumon, bár itt is látható ilyen) mintha a birtokában lenne minden ténynek, anyázzák, elküldik a picsába, személyes sértésnek veszik ezt az igazolást. ez az, ami szerintem nevetséges és szánalmas. és ezen az sem változtat, hogy balázska azt nyilatkozta anno, hogy ő nem megy a süllyesztőbe a pénz után.

egyébként én úgyhallottam, hogy moszkva az előÍtéletekkel ellentétben iszonyatosan jó hely (leszámÍtva a hideget) és hogy az orosz sportolóknak adómentes a jövedelme. az azért megintcsak nem mindegy.

lofogu dzsudzsák: na, ez meg a legalja. ennél lejjebb már csak az aljzatbeton található...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10313
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2011.06.09. 01:00


naná hogy józsinak is van véleménye!
ne hozza le a sajtó, ne lássuk a tvben, ne ömöljön a csapból is Dzsudzsi, és akkor nem fogja érdekelni ennyire az embereket
A focisták bárhogy is nézzük közszereplők - ergo nagyjából előttünk élik az életüket. Miattuk megyünk ki meccsre, miattuk nézzük a meccseket. Miattuk szeretjük a focit. Felelősséggel is tartoznak egy kicsit a sportszerető közeg felé. Tehát van közünk hozzájuk - ha nem is közvetlenül.
Ergo véleménye mindenkinek lehet, sőt fura is lenne ha nem lenne!

Amúgy én kiakadok ettől a szerződéstől ha létrejön, de a PSV-nek biztos hogy így a legjobb, a redvás menedszernek ATOMTUTIRA így a legjobb, Balázs megötszörözi az éves pénzét legalább, és hát Lindácskának nyilván tökéletes. Már látom is magam előtt a jövőt: Linda Magyarországon marad, mert büdös francért élne oroszban. Elhiteti Balázzsal hogy fülig szerelmes, és a távkapcsolat működni fog (nem fog), és orbitális összegeket akaszt le a srácról, majd egy év múlva fájdalmas szívbemarkoló szakításról olvashatunk, ami megint Balázson fog csattani.
Tehát nagy szó a pénz. Elhiszem hogy számít, ráadásul embere válogatja kinek mennyire és miért fontos. Nekem mindig az a fura hogy ha napi fél-1 millát keresett így is, akkor mit számít hogy napi 2-3-5-t kereshet helyette? Se így se úgy nem kell már dolgoznia eben az életben - ha van egy csöpp esze. De mondom, az ő döntése. Nekünk KIZÁRÓLAG azért FÁJ ez, mert ő a legjobb magyar. Ha a 125. legjobb lenne, le se tojnánk, max egy egysoros hír lenne, hümmögéssel.

A Hamburg sem az ő szintje amúgy sztem, de ez a csapat szakmailag egy vicc. Elképzelhetetlen hogy hogyan tudta ezt a döntést meghozni...
De én még mindig reménykedem.... :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27958
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2011.06.08. 22:56


affelayt megvette a barca, dzsudzsit nem. lehet, hogy szóba hozták néhány csapattal, de tudjuk, mennyit ér, ha valakit szóbahoznak: kvázi semmit.
azért ne tgyünk úgy, mintha ő visszautasÍtotta volna a barca ajánlatát, hogy dagesztánba (hahaha) mehessen.

nyilván én is másnak drukkoltam, de olyan bájos, mikor józsi a havanna lakótelepről megmondja, hogyan kéne egyengetni egy focikarriert, és hogyan kéne dönteni eurómilliókról
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10313
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2011.06.08. 22:42


Volt 1 jónevű, több később nagyá lett játékos ugródeszkájául szolgált holland csapatban 2 figyelemreméltó játékos. Az egyik elkerült a világ legjobb csapatába, ahol hasznos kiegészítő emberként BL győztes lett, a másik meg éppen készül eltemetni magát Dagsztánban ... Bravó!
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2011.06.08. 22:29


lehet, hogy sportszakmailag nem vot a legjobb döntés, de azért én irigylem azokat az embereket, akik szerint egy évi pár millió eurós fizetés bukást jelent.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10313
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2011.06.08. 21:59


A san marinoi meccs miatt volt Rómában orvosin, közel van, nekem is átfutott az agyamon, hogy ha már Rómában van... :)
Imperatore te nagyon közömbös vagy másokkal szemben, ha teljesen leszarod gyugyák jövőjét, egy szót minimum megérdemel tőlem: barom. Nem fészbúkolok meg semmi, de egy megjegyzésem szerintem lehet!
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2011.06.08. 21:00


a tulajnak csupán ennyi léje van :D : US$5.5 billion ami a forbes listáján a 136. helyet illetni, ami világviszonylatban értendő...szerintem simán európai kupa szereplők lesznek, vagy el vagy bl...ha onnan kiemelkedsz akkor tök mind1 hol játszol, utána odafigyelnek rád...
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: blint63 Dátum: 2011.06.08. 20:53


Szurkolok neki, de nem hinném, hogy innen PSV-nél magasabb szintű csapatba vissza tudna jönni Ny-Európába, talán az orosz bajnokság erősödik még annyit, de ezek a dagesztániak orosz viszonylatban (Zenit, CSKA) sem éppen a leggazdagabbak.
Avatar
blint63
 
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2006.04.23. 15:54

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 92 vendég