Magyar Foci

ide jöhet minden

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.03.25. 20:55


100 oldal, nem? De tök mindegy. Sallai király!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.25. 20:55


de rendes volt Csesznyi, hogy hagyta hogy Sallai botladozás után is simán kilőhesse a rövidet :D :D
ezt nevezem lengyel-magyar barátságnak
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.25. 20:51


Kleinheisler??? megint??? ne basszatok már fel :shock:
felejtsük már el végleg, bármilyen formában is van


F.Totti: amit hosszan leírtál azzal én mind tisztában vagyok. Védőt játszom 25+ éve folyamatosan :wink:
ez az elemzés az ezer oldalnak egy része azt írták. Ettől még nekme érdekes volt
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.03.25. 17:16


Elsősorban német válogatott akar lenni szerintem. Utánpótlásban is német válogatottban játszik/játszott. Sőt kapitánya is volt a csapatnak.
Gyanúsan nincs szó róla egyetéen interjúban sem, hogy mi van ha hívja Rossi. Valószínűleg tudja a szövetség is, hogy megvárják a német érdeklődést, ahogy Orbán is megvárta.

Pali nyilatkozta, hogy nem szól bele, a fia döntése lesz. A sráctól nem olvastam semmit. Amúgy alig láttam játszan, de az alapján nagyon kellene hozzánk.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.03.25. 16:59


Azt valaki tudja, hogy Dárdai Jr. III mennyire akar magyar válogatott lenni?
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.03.25. 16:52


De Trigo, ez teljes baromság :)
A V technika szabálytalan és kizárólag pontrúgásnál használják a védők mindaddig, amíg rájuk nem szólnak a bírók. Ha szabályos lenne, akkor előlről és hátulról egy-egy védővel bevétechnikáznám az ellenfél legjobb csatárát, aki így mozdulni sem tudna. Ugyanmár. És open playnél pedig hogy csinálod? A sprintelő Lewát V-technikázod? Ki tud ilyen széttárt karokkal futni, iránytváltani? Aztán a 16-oson belül? Azonnal dobja magát és nincs az a VAR, amivel nem ítélnek 11est. Természetellenes testtartás, egyértelmű kontakt.
És az emberünk ezt akarja korszakalkotó felfedezésnek, amire nem Klopp, Guardiola vagy Tuchel jött rá, hanem ő.
Az egy kezes támasztás persze más tészta. Az működik és csinálja minden védő. De kizárólag arra jó, hogy jobban érzed a távolságot és korábban érzed meg a mozgását. Irányítani, eltartani nem tudod vele a támadót. Ha jó a testkontrollja, akkor simán lepörög róla. De ettől még persze segít, ugyanakkor 16oson belül játék a tűzzel még az is.

De ennél is viccesebb a "ki tudja találni a kapus merre lő Lewa" rész. Amikor letette a támaszkodó lábát a labda mellé, már rég késő elugrani. Ha normál erővel rúgja a labdát és a kapus csak akkor indítja a mozgást egész biztos nem ér ki a kapufa közelébe sem. Ráadásul nem is tudod egyből elindítani a mozgást, hisz a legjobb reakcióidő is 0,1-0,2mp között van. Akkor pedig pont a lövés pillanatában indulsz. Oké, jó helyre, de még el sem rúgaszkodtál mikor a hálóban a labda. Utólagos elemzésnek jó, de annak meg minek?

Gondolom a faszi valami haverja lehet Szöllősinek és kapott egy kis reklámfelületet a sulija. Erre jó az NSO.

Bónusz: a profizmus legegyértelműbb jele, hogy painttel szerkeszt képeket emberünk :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2021.03.25. 17:25-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.25. 15:42


https://www.nemzetisport.hu/magyar_valo ... uk-2817089
fasza kis elemzések ezek
más kérdés hogy a V technika mondjuk nem épp szabályos:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.03.24. 21:44


Kiss Tamás a Puskásból és Balogh, aki Parmaban véd. Ők ketten tényleg jók az u21es csapatból. Szendrei sem rossz.

Ügyes srácok, de döbbenet már most a fizikai hátrányuk.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.20. 20:28


ja, a tv-ben mindig értelmesen szakértett
sejtettem én,hogy emberileg normális lehet
és most már akkor tőled tudom is. Köszi az infókat, mindig jók ezek

amúgy itt lenne a lehetőség a pandémia miatt, hogy a fifa, uefa, akárki minden klubnak kiadja, hogxy a játékosok fizetését felére kell csökkenteni, kivétel nélkül. Akkor sok minden megoldódna egy időre. Persez ehhez jogis okosságok és tök kell, de meg lehetne lépni.Mert csak úgy menne, hogy MINDEN klub belemegy.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.03.20. 17:52


Trigo, Hrutka detto ugyanez nálam is. Főleg miután a bére kiderült, ő volt számomra aki megtestesítette a rohadt sokat kereső és semmit nem nyújtó magyar focistát. Utáltam, mikor a Honvédba igazolt. Szar volt és egyébként is hogy néz ki??! :)
Aztán szakértőként elkezdett tetszeni amit csinált, mondott.
Pár éve találkoztam vele és extra jó fej volt. Közvetlen, érdeklődő és meglepően értelmes. Nulla arc. Pedig gondolom tele van lével, de kicsit sem vágott fel. Még csak bevágódni sem akart, hogy majd ő fizet mindent vagy ilyesmi. Tök jót dumáltunk a családjáról, hobbijáról, meg más sportokról. Fociról szinte semmit. Tök közhelyes lett volna. Így is nagy poén volt, hogy miközben áll velem szemben (a margitszigeti champsban) és meséli hogy merre szokott bringázni (nagy bringás, úgyhogy neked is bejönne :)), mögötte a tévében ment egy összefoglaló a nagy válogatott gólokról és persze hogy ott volt a románoknak bevert szabija. De ezen is röhögött csak egy jót és dumált tovább tök másról. Tényleg jó arc volt. Mondjuk megbeszéltük, hogy elmegyünk majd együtt tekeni a Pilisbe, de azóta sem keresett. Igaz én sem őt :)

És most már azt is adom, hogy ki a tököm nem fogadta volna el a nagy lét, ha a klub annyit írt alá a szerződésében? Miért kellett volna lemondania róla? Én sem tenném. A rendszer szar, ami nem az ő hibája.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.20. 15:33


ja, kedveltem én is, bár sosem volt nagy spíler
Hrutkáról meg a végén még kiderül, hogy jó arc? Rettenetesen nem bírtam őt soha. Meghallom a hangját, kifutok a világból. Meglátom a fizimiskáját (főleg azzal a svájci sapkával) kérdés nélkül felvágom az ereimet. :D Szegény bármit csinál magával, nem lesz bradpitt, de mintha nem lenne visszacsatolása, hogy mit NE tegyen magával. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.03.20. 13:12


Igen, erről volt szó a Hrutka interjúban is. Ő sem értett miért küldték haza. Lendvai jó arc volt. Ő volt talán az első játékos, akire rászóltak, hogy kevesebbet edzen az edzőteremben. Túl izmos lett, ami már a gyorsaság rovására ment. Igazi csodabogár volt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.20. 11:40


https://magyarnemzet.hu/sport/zidane-cs ... k-9542054/
– Más emlék?
– Olyan is volt, ami nem hiányzott. Huszonévesként egy méltatlan anyagi vita kellős közepén találtuk magunkat, a szövetségtől mindig használt szerelést kaptunk. Első meccsünk, a Nigéria elleni találkozó előtti éjszakán tárgyalni akartak velünk a prémiumról. Ha nem ezeken lovagol a szövetség vezetése, akkor sokkal többre lettünk volna képesek Atlantában. Csak hogy teljes legyen a kép, mi, játékosok felajánlottuk a prémiumot a beteg gyerekek javára. Végezetül volt még valami, ami nagyon nem kellett volna. Olyan játékosok kerültek be a keretbe, akik az olimpia felé vezető úton nem voltak velünk. Kimaradt két alapember, Mátyus János és Hrutka János, a Rudi, őket hazaküldték Orlandóból. Senki sem értette, hogy ­miért. A brazilok ellen én játszottam belső védőt. Én, aki világ életében középpályás voltam.
hmmmm
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.19. 20:42

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.13. 00:00


húú ezt el fogom olvasni én is
bár nem is hallottam a csávóról

de belenéztem és pont jó helyen. Az ő szemszögéből a kedvenc Maradonás jelenteünk:
Annyira szeretem azt a csávót! Kint voltam az 1989-es UEFA-kupaeldöntő visszavágón, Münchenben, ahol a Bayern a Napolit fogadta. Nápolyban 2:0-ra nyert a Napoli, itt 2:2 lett a vége, de nem ez a lényeg. Egy órával a meccs előtt szinte telt ház, amikor a játékoskijáróban megjelenik az isteni Diego. Mindenki őrjöng. A hangszórókból üvölt a zene, kezdődik a show. Te, ez elkezd dekázni, dekázik, dekázik, de úgy, hogy lóg a cipőfűzője; én, ha nem kötöm be, leesik a lábamról a csuka, ez meg úgy dekázik, mintha korzón sétálna. Addig dekázik, ameddig akar, néha fölrúgja gyertyába, dekázva leveszi, és dekázik tovább.
Ki se mozdul a középkörből, csak dekázik, dekázik, dekázik. Egyszer csak rádől, lövés, és a labda beesik a gólvonal mögé. Ez nekem a csúcsomon tízből egyszer sikerült, örültem, ha elszállt a laszti kapuig, ez a geci pedig megcsinálta még egyszer, és még egyszer, és még egyszer, és még ma is csinálná, ha kedve lett volna, kedve lenne hozzá.
:D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.03.12. 16:45


de tényleg az a durva, hogy ez a KochRobi igazából semmit nem tett le az asztalra, mégis még akkor, a 90-es évek elején is úgy beszéltek róla, mint kb Albertről, Vargáról, Nyilasiról.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.03.12. 16:27


Emlékszem rá. Tévés meccs volt, én onnan néztem :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.03.12. 15:32


uhh, de jó cikk, köszi F.Totti!
bevallom én gyerekkoromban fradista voltam, apám miatt (aki többre tartotta Varga Zolit, mint Albertet), aztán emlékszem, alig vártam, hogy láthassam dr. Koch Robit, akiről apám annyit mesélt. És ott voltam személyesen 1991-ben augusztus 24-én a Váci Izzó MTE – Ferencváros mérkőzésen, ahol kezdőként játszott. Aztán a bajnokságban nem sokat láthattam már belőle. Viszont azon a meccsen volt az, hogy a bíró szabadrúgást ítélt a Fradinak, és mig Koszta állítgatta a sorfalat, Wukovics becsavarta a kapuba a lasztát. A bíró gólt ítélt, középre mutatott, mire Koszta vezetésével megrohanták a váciak, azt visszavonta a gólt...
nos, a bíró Puhl Sanyi volt.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.03.12. 14:50


Tegnap belebotlottam egy Koch Róbert intrjúba a 24.hu-n. Ha van időtök olvassátok el. Baromi érdekes. Nem szerettem a Fradit, de az ő játékét imádtam. Détári volt az atom kedvenc, de utána ő jött. 10 éves gyerekként még nem volt számomra egyértelmű, hogy azzal a testalkattal nem viheti semmire. Csak azt láttam, hogy hihetetlen ügyes. Nem értettem miért nem lett válogatott azonnal. Érdekes emlékeket idézett fel a cikk.

https://24.hu/sport/2021/01/02/koch-rob ... os-portre/
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.12. 14:08


én minden héten figyelem, örültem is neki
elképesztő tényleg, hogy rúgott gólok nélkül ennyire hasznos lehet valaki
szerintem ezzel feltalálta a gólok nélküli csatár prototípusát :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.03.12. 13:39


Egy alternatívája azért van: Rossi.
Majd kitalálja hogy legyünk meg egy erős testalkatú ék nélkül. Szalai most már tényleg nem az a szint, akit ne lehetne pótolni. Egy az egyben tényleg nem lehet, de szerencsére van edzőnk. Amúgy baromira örülök, hogy visszakerült a Mainzba. Nem is figyeltem, hogy hetek óta kezdő.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.11. 23:01


és jelenleg egyikben sincs igazi alternatívájuk

de míg a Románál ez pénzkérdés nagyrészt, a válogatottban sajnos még az se
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.03.11. 22:01


Valahol vicces ez.
Nem kell tőle a gól, de már a jelenléte is pluszt ad a csapatnak...
Elég régóta így megy ez Szalainál, engem zavar ez.
A válogatottban és a klubcsapatában is ezt csinálja.
Ha a Romában várom a Dzeko- mentes korszakot egy kicsit, akkor a magyar válogatottnál is várom a Szalai nélküli kezdőt.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.11. 21:53

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.03.10. 08:44


Kézicsapatra lassan jók leszünk.
Balkezes csak van... :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron