Magyar Foci

ide jöhet minden

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.11.17. 21:43


nagyon sok gondoltaom volt a tegnapi meccs közben és után
és ebből több volt a negatív mint a pozitív, ezért mások felé már kivitatkoztam magam, így itt kihagytam:)

https://index.hu/sport/futball/2023/11/ ... -sorozata/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.11.17. 14:38


Ja, ez egyértelmű, tomm.
Én nagyon örültem az öngólnak.
Mint a régi szép időkben a Roma-meccseken.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.11.17. 08:03


Kezdhette volna a sajat fejevel, amiert nem hozta le botkat.

Eletemben szo szerint eloszor lattam, hogy egy csoportbol kijutunk egy vilagversenyre. Sokszor vagytunk ra, sokat idegeskedtunk, bosszant
Kodtunk, anyaztunk, hogy ez nem jott ossze. En kb le is mondtam cakk-pakk az egesz magyar valogatottrol.
De most sikerult.
Nem lehet egy gyenge meccse sem a csapatnak? De lehet. Tobb is.

Jo volt ez ugy, ahogy volt. Nem is jo. Tokeletes!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.11.16. 20:57


Rossi hót ideg volt a lefújás után is. :)

nem csak ő :D
de ja, tisztán látszott, hogy nem tud ünnepelni, legszívesebben leüvöltötte volna mindenkinek a fejét.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.11.16. 20:52


0-1.
Emberelőny.
Ha ott Botka nem kamuzik, hanem végigrobog, akkor a vége tükörsima.
Innentől beindult a műesés-házibajnokság.
Szörnyen balfaszok voltunk.
Rossi hót ideg volt a lefújás után is. :)
Istenem, mennyivel szimpatikusabb az a fickó, mint a mágusunk.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.11.16. 20:10


hátb*zdmeg, ilyen meccset...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.11.08. 20:41


jó, én enynire nem mentem bele a háttérbe
igen, Dominik is azt mondta az interjúban, hogy a többieknél szigorúbban vette őt
de én úgy képzelem, hogy a rendes edzéseken túl kimentek a kertbe, vagy a pályára és megállás nélkül (pluszban) csak a technikáját képezték

na mindegy, igazából ez engem nem érdekel :) ) örülök hogy -bárhogy is - jó focista lett belőle
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.11.08. 19:06


Oké, de a faterja pont arról híres, hogy folyamatosan bújta a szakirodalmat és mindig igyekezett a legkorszerűbb módszerek használni. Ezért is utálta itthon mindenki és ezért vitte ki a foát Salzburgba, mikor kinőtte az ő csapatait. Gondolom ezt sem saját magától találta ki, mert akkor mér könyvet írt volna róla vagy úgy emlegetnék, mint aki megújította az utánpótlásképzést.
Illetve amikor vele hallgattam beszélgetést, szerintem pont azt mondta, hogy ugyanazt a munkát végezte mindenkivel, csak Dominikkal sokkal szigorúbb volt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.11.08. 15:14


Rég hallottam, de meglepett, hogy ennyire átfordult
ezt miből következteted? Dominik esete teljesen egyedi. Faterja edzette így, őt és csak őt.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.11.08. 11:29


Ja bocsi, nem láttam, hogy már máshol szóba került. Elemezni nem kell, csak a véleményetekre volt kíváncsi, mert ahhoz képest, hogy mekkora a hype az interjú körül, nekem nem tűnt extrának. Ahogy írod is: egy a sok közül.

Ami engem meglepett az a "14 éves koromig csak a technika fejlesztésére koncentráltam" rész volt. Erről én még nem hallottam. Mármint nem Dominik esetében, hanem úgy általában. Azt hittem, hogy 10-12 éves kortól a fókusz a mozgásdinamikán és az egyensúlyon van egészen 16-18 éves korig, annyivel kiegészítve, hogy ez egyre inkább tolódik el az erőnlét felé. Rég hallottam, de meglepett, hogy ennyire átfordult. Illetve érdekes volt még, hogy a válogatottban mennyivel jobban elfárad, mint a PLben. Én magamon soha nem éreztem, hogy a mentális fáradtság enniyre átülne az izmokra (sőt, pont hogy akkor esik legjobban a futás, amikor szellemi toprongy vagyok). Nyilván nem voltam/vagyok élsportoló, de laikusként ez is nagyon meglepett.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.11.07. 23:34


mondjuk offtopicban már szóba hoztam ezt :wink: vagyis a magányos részét

szerintem kb mindenki meghallgatta már
a TT ben is hallottam, hogy kint is nagy a kereslet, vagyis nagy lesz a kereslet rá
(és a TT-ben Márkot is kérdezték az interjúról)

szerintem jó volt, simán végighallgattam, de Márk hadarása zavart, tényleg hosszan kérdezett, bár megmagyarázta a TT-ben hogy miért
Dominikról már többször derül ki, hogy nem hülye, ellenben művelt, viszont azért nekem az jön le, hogy nem kifejezetten túl intelligens. Amikor egyszer választania kellett a labdabirtoklásnál, hogy melyik csapatának az ilyen ábráját látja, és visszakérdezett... nekem ott az jött le, hogy nem egy agytröszt. De nem is kell annak lennie. És azért messze nem egy Kabát Peti :)

szóval mit kéne ezen elemezni F.Totti? Ez egy interjú egy focistával. van ilyen száz. Dominikkal is készítettek sokat az angolok. Persze hgy jobban megnyílik egy magyarnak.
Nulla dolgot látok benne, ami miatt hypeolni lehetne. Jó volt hallgatni őt, mondott egy két érdekeset, az NSO kattintásos cikket csinált belőle a címével (hogy rohadjanka meg), de ennyi.

de hogy remegett a lábuk meg idegesek voltak az interjú előtt Márkék, azt mondjuk nem értem, és nem is akarom érteni :))
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.11.07. 10:29


https://www.youtube.com/watch?v=4d32I_b32X8

Kicsit szokatlan a stílus, mert Márk nagyon hosszan kérdez, hogy beszélgetős legyen az interjú, ne "faggatós". A felvétel sem profi, ezért szerintem sokaknak nem fog tetszeni. Nekem is zavaró volt jópár dolog, a vége meg egyenesen gáz. De nem ez a lényeg, sőt lehet ez kellett ahhoz, hogy Dominik sokkal lazábban válaszoljon. Utólag esett le, hogy ez a gyerek művelt. Ami azért csoda, mert az ilyen sporteredmények eléréséhez kb 5 éves kora óta az életét a focinak kellett kitöltenie. Tanulni, művelődni sokkal kevesebb ideje maradt és hát a foci közeg sem feltétlenülk az, ahol a mély kultúrát magadba szívhatod. Persze most sem az óperzsa művészetről beszélgettek, de tök jól fejezi ki magát, választékosan beszél, nem ő-zik, használ jelzőket, jól hangsúlyoz és ismeri az összetett mondatokat. Nem is tudom, hogy focistát hallottam-e már ilyen összeszedetten beszélni. Sokan szopkodják a felvételt, hogy milyen hatalmas jó, különleges, hiánypótló és egyedi. Valószínűleg ízlés kérdése, de nekem egyik sem. Igazából két-három dolog hangzott csak el, ami meglepett és új volt számomra (spoilerezni nem akarok). Mondjuk számtalanolyan műsort néztem már végig, amiben ennyi plusz infó sem volt, úgyhogy teljesen rendben van ez az anyag is, csak épp a "waow" érzés maradt el, amivel beharangozták. De baromi jó volt hallani Dominikot beszélni.

Ha szántok rá időt, szívesen meghallgatnám a véleményeteket, mert az ismerőseim között kicsit egyedül vagyok ezen az oldalon :).
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.10.18. 17:47


A tényeknél maradva: amióta Willi Orbán megsérült és le kellett cserélni a csehek elleni mérkőzésen, három találkozón (a csehek elleni meccs utolsó fél óráját is ide véve), 210 perc alatt négy gólt kaptunk. Azt megelőzően, Orbánnal a csapatban hét mérkőzésen (a csehek elleni meccs első hatvan percét ide számítva), 600 perc alatt csupán kettőt.
na igen, a tények makacs dolgok
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.10.18. 10:28


https://www.nemzetisport.hu/magyar_valo ... si-2984125
azért ilyenkor kiderül nekünk laikusoknak (F.Totti valszeg átlátta), hogy mikben volt más az első félidei felállás. És egy ilyen váltopzás egy litvánok ellen is eredményezhet akár ilyen fos félidőt.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.10.18. 07:25


Nekem meg pont az jart a fejemben, hogy ha ki is kapunk, az a multtal ellentetben most nem fogja azt jelenteni, hogy megtorik a varazs es ujra vissza a posvanyba, csak szimplan egy vesztes meccs, amibe a leendo europa bajnok is bele fog botlani.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.10.18. 07:12


F.Totti megmondta, úgy is lett
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.10.17. 23:09


eskü ha kikaptunk volna, nem megyek ki montenegró ellen, mert lerombolják a nimbuszt, amit felépítettek egy év alatt
de a 2. félidő rendben volt nagyjából, bár Styles szuar volt, minden labdát eladott, emelgetett, pfff, Sallai se volt jó, Szobi meg mindig a tökéletes lövőhelyzetet kereste, és ninszensz hogy egyet se tudott lőni mezőnyből.
De ez van, veretlenség megvan, kevésbé vagyok ideges. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.10.17. 21:10


64. Perc 0-2. De biztos vagyok benne, hogy nem kapunk ki. Ez is fura :D

Amúgy valamelyik segg szakértő szerint az a gond, hogy nyomja az tét a srácokat. Hülye ez? Pont hogy az a gond, hogy szinte nulla a tét.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.10.16. 21:44


Az utolsó nagy élmény, amikor 93-ban vagy 94-ben az Üllőin 2-1 vertük a skótokat Olimpiai seljetezőn.
1996. Ott voltam én is haverral! Örök emlék a hóesées feeling
https://www.nemzetisport.hu/minden_mas_ ... ra-2776755

Az nem is magyar-olasz meccs volt, hanem Horváth Feri-Pippo Inzaghi meccs. 2-2 lett a vége. :D
jaja, az utolsó teltházas meccs a Népstadionban. Fent voltam legelselgfölül, mögöttem már le tudtam nézni a stadionból. Fa.sza volt onnan is.

én hozzátok képest sokára mentem meccsekre, mert engem nem vitt ki senki soha. Gimi alatt kezdtem csak az osztályból a srácokkal meccsre járni (köztük az említett haverommal). nem is tudom mi volt az első meccsem. Mondjuk vissza kéne néznem, mert megvan az összes válogatott jegyem elvileg.


eközben:
https://www.nemzetisport.hu/foci-eb-202 ... en-2983933

amúgy sosem értettem, hogy stadionban miért nincs terrortámadás. Annál jobb helyszín nem lenne ehhez. Persze nem kedvet akarok csinálni hozzá, de a Puskásba való bejutásos motozás is olyan, hogy ha kell azt viszek be amit akarok. De tényleg két ujjal hozzámért a nyegle biztonsági a két zsebemnél, slussz. És mindig ilyen
de kopkopkop

"Az első félidőt még lejátszották – 1–1-es eredménnyel –, és csak a szünetben tudták közölni a hírt a svéd játékosokkal, akik azonnal jelezték, hogy nem akarják folytatni a meccset. A belgák egyetértettek ezzel."
Mondjuk én nem vagyok ilyen, és nem értek egyet ezzel sosem
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.10.16. 20:31

:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.10.16. 19:23


Az volt az elso igazi elmenyem a valogatottal. Hazafele mar nem volt hangom
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.10.16. 17:51


Az nem is magyar-olasz meccs volt, hanem Horváth Feri-Pippo Inzaghi meccs. 2-2 lett a vége. :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.10.16. 17:30


off
mondjuk tök jó kérdés, hogy én is miért csak ekkor jutottam el meccsre, pedig én imádtam gyerekként a focit, apám mégsem vitt, fradimeccsre is 14 múltam már, mire először kivitt. Lehet mert bátyámat nem érdekelte a foci és azt hitte, hogy engem sem, meg mert folyamat dolgozott, sosem volt otthon, így lövése nem volt róla mi érdekel.
on
aztán nekem is ott volt pl az olaszok elleni meccs, mi is lett a vége, valami döntetlen, talán 1:1, de arra emlékszem, hogy kicsit késtünk róla, pedig fater autószerelő ismerőse 130-cal hasított m7-en lefele lejtőn kispolszkival :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.10.16. 15:06


Hát, akkor én nagyon öreg vagyok. Nekem gyermekori traumám az angolok elleni 1-3 volt még 81-ből. Faterom akkor vitt először meccsre, de úgy először, hogy még megyei bajnokit sem néztem korábban a környékbeli libalegelőkön.
Ott lett az első kedvenc játékosom Garaba Imi. A traumát pedig az okozta, hogy 7 évesen rohadt igazságtalannak éreztem, hogy megadták Brooking 2. gólját, ami beragadt a pipába és onnan ahol mi ültünk úgy láttam, hogy eltűnt a labda. A háló nem rezgett, nem értettem az miért gól. Nagyon kikészültem :D De láttam Törőcsiket, Nyilasit, Fazekast. Akkor őket kb istenként tisztelték felénk. Arról meg fogalmam se volt, hogy odaát játszik Bryan Robson, meg Kevin Keegan, akiket meg a világ minden részén istenként tisztelnek. Magasról szartam az angolokra már akkor is :)

Utána jódarabig nemis mentünk. De pl ott voltam, amikor a Mezey-féle csapat verte az osztrákokat, meg amikor kikapott van Bastenéktól. Izlandot szerencsére csak tévéből láttam. De volt zakónk Máltától is, bár az talán idegenben. Valami Busutil nevű csóka rúgdosott gólokat nekünk. Őt megjegyeztem. Az utolsó igazán fasza hangulatú meccsen akkor voltam, mikor Vince Pilu góljával valami selejtezőindítón vertük az észak-íreket. Ja, nem is. Az utolsó nagy élmény, amikor 93-ban vagy 94-ben az Üllőin 2-1 vertük a skótokat Olimpiai seljetezőn. Azt a csapatot kb még most is fel tudnám mondani. Imádtam őket. Utána még mentem a svájci és a svéd selejtezőnkre, de jött az újabb zakó Izlandtól és ott vége volt a kapcsolatomnak a magyar focival. MÉg most is csak épülget, mert meccsen nem voltam azóta sem.

Ja, koca szurkoló vagyok, tudom és nem is szégyellem :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.10.16. 08:58


Trigo, most nézem, hogy 92-ben... azt hittem korábban. Ez volt az első "élményem", az akkor még senkiseáltalnemismert Izland elleni zakó... :(

https://www.youtube.com/watch?v=t-_BjAr ... el=hunfoot
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég