Magyar Foci

ide jöhet minden

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2012.08.31. 08:11


Én a Golden league-et néztem, aztán utána póbálktztam a fidi-meccel, de valami gyalázat volt, antifutball a köbön. A turkók is sz@rok voltak, de talán mintha egy kicsit kevésbé. de játszhattak volna még akár egy hétig, akkor se tudott volna egyik se gólt rugni. mecsoda erednény! :x
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2012.08.31. 07:01


Trigoria írta:na a viktoroton bejutott az EL-be
hosszabbítást láttam csak, egyetlen egy helyzet nélkül - izgi meccs lehetett :D


Akkor már a 11-eseket várták, egyébkén meglepően szépen játszott a fidi, mint egy európai klub... nem úgy mint a Lókaki, nem egy esetleges bénázást adtak elő.

Trigoria írta:...az meg hogy bíró nem állít ki egy törököt a második sárga után - nos enyhén szólva is mókás volt :D (még jó hogy a 119. percben volt, de hogy senki nem szól oda a sporinak... :shock: )


Gondolom a fidinél már arra appelláltak, hogy ha elveszítik a 11-es párbajt, akkor majd jól megóvják a meccset, ha a kiállított spíler is rúgott volna, akkor még jogos is lett volna az óvás...
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: blint63 Dátum: 2012.08.31. 03:49


Bele-bele pislogtam mindkét meccsbe, ma sztem ma abszolút jobbak voltak és helyzet is volt jópár.
Avatar
blint63
 
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2006.04.23. 15:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.08.30. 23:18


na a viktoroton bejutott az EL-be
hosszabbítást láttam csak, egyetlen egy helyzet nélkül - izgi meccs lehetett :D
az meg hogy bíró nem állít ki egy törököt a második sárga után - nos enyhén szólva is mókás volt :D (még jó hogy a 119. percben volt, de hogy senki nem szól oda a sporinak... :shock: )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2012.08.29. 18:34


Mezey böffentett egyet:

"- Kijelentem, hogy a külföldi szakemberek nem jobbak és nem tudnak többet, mint a hazaiak. De nincs mit tenni! Az unióban szabad a munkavállalás, a tulajdonosok, vagy a munkáltatók azt szerződtetnek, akit akarnak és akkor rúgnak ki valakit, amikor csak akarnak. Mi semmit nem tehetünk. Illetve egyet mindenképpen, éspedig azt, hogy gerincesek maradunk."

Erre példaképp itt egy kitűnő videó, egy magyar edzőfejedelemről és a kifejezőképességéről:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QzGpF83DT9I
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2012.08.29. 15:56


Xaba írta:Kíváncsi vagyok, mennyit tud magyarul...


"A mikrofon ezt követően csapatunk szakvezetőjéhez került, aki magyarul köszönte meg a szurkolók Honvéd ellen nyújtott biztatását, kitartását, valamint azt, hogy ilyen sokan kilátogattak a gyakorlásra."
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2012.08.29. 14:30


facebook:
Ferencvárosi Torna Club
KEDVES FRADI SZURKOLÓK!

Szeretnék köszönetet mondani mindenkinek, aki részt vett csapatom keddi, nyílt tréningjén. Remek érzés volt látni, hogy ennyien kíváncsiak a munkánkra, külön szeretném megköszönni azt a sok pozitív energiát, ami a lelátóról áradt a fiúk felé.
Rendkívül fontos, hogy a játékosok és a szurkolók egységben haladjanak a már megkezdett, de könnyűnek egyáltalán nem ígérkező úton, mert csak így lehetünk sikeresek.
…Remélem, hogy még sok olyan jó hangulatú délutánt eltölthetünk együtt, mint a kedd délutáni nyílt tréning volt!

Köszönettel,
Ricardo Moniz
a Ferencváros vezetőedzője
Kíváncsi vagyok, mennyit tud magyarul :lol:
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2012.08.26. 12:28


bence írta:A fiatalok sajnos nem kapták meg az előre megtervezett bizalmat, pedig kíváncsi lettem volna mit alkot Orosz,Máté vagy Beliczky 90 perc alatt.


Ezt én is hiányoltam, talán fel akarta mérni mit is tud a Döme csapat, mert egy az egyben őket játszatta, ugyan úgy csatár nélkül... még Ottent sem játszatta, mondjuk ő a kispadnál játszotta a másodedzőt :) , na szóval ez nem lehet véletlen, hogy semmit sem újított, próbált ki...
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2012.08.25. 19:19


bigg írta:
bence írta:Huhognak a fradisták a Honvéd fekete szélsőjére de az edzőjük is az :D


Nem feka az edző, hanem latin, konkrétan spanyol, de látszik is, nem tom mit néztél... :roll:

Szerencsénk az nem volt, ugyan azt visszakaptuk mint a Pápa ellen, csak épp mindkét meccsen jobbak voltunk... a honvéd picit nekem fura volt, emberelőnyben átadják a területet és védekeznek, jó-jó idegenben, de így emberhátrányban is lehetett 3 százas helyzetünk, nomeg végigtámadtuk a meccset... most kérdés, hogy taktikus volt-e a honvéd, vagy inkább szerencsés? Netán az olasz tudta, hogy úgy is kihagyjuk a helyzeteinket és nyugodtan hagyott támadni?, végül is ez is lehet egy taktika, remélem Monizzal ezentúl már nem fog bejönni ellenünk ez a "taktika".

Szimpatikusan tényszerűt nyilatkozott a honvéd edző:

Marco Rossi (Honvéd): "Nem igazán vagyok elégedett, mert a Ferencváros sokkal jobban játszott az első félidőben, és ha kicsit több szerencséjük lett volna, akkor ők vezetnek. Tehát, igenis van még mit fejlődni! De természetesen boldog vagyok, hogy a Videoton után a Ferencvárost is le tudtuk győzni."

Ennyire latin spanyol az már gyanús nekem, de ez teljesen lényegtelen, csak nem tudom mire jó a huhogás..
A meccsről: A fiatalok sajnos nem kapták meg az előre megtervezett bizalmat, pedig kíváncsi lettem volna mit alkot Orosz,Máté vagy Beliczky 90 perc alatt. A Kispest azt játszotta amit tud, semleges szurkolóként örültem, hogy helytállt Czuczi, szurkoltam a fiúnak. Hajrá fiatalok! :D
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2012.08.25. 18:27


bence írta:Huhognak a fradisták a Honvéd fekete szélsőjére de az edzőjük is az :D


Nem feka az edző, hanem latin, konkrétan spanyol, de látszik is, nem tom mit néztél... :roll:

Szerencsénk az nem volt, ugyan azt visszakaptuk mint a Pápa ellen, csak épp mindkét meccsen jobbak voltunk... a honvéd picit nekem fura volt, emberelőnyben átadják a területet és védekeznek, jó-jó idegenben, de így emberhátrányban is lehetett 3 százas helyzetünk, nomeg végigtámadtuk a meccset... most kérdés, hogy taktikus volt-e a honvéd, vagy inkább szerencsés? Netán az olasz tudta, hogy úgy is kihagyjuk a helyzeteinket és nyugodtan hagyott támadni?, végül is ez is lehet egy taktika, remélem Monizzal ezentúl már nem fog bejönni ellenünk ez a "taktika".

Szimpatikusan tényszerűt nyilatkozott a honvéd edző:

Marco Rossi (Honvéd): "Nem igazán vagyok elégedett, mert a Ferencváros sokkal jobban játszott az első félidőben, és ha kicsit több szerencséjük lett volna, akkor ők vezetnek. Tehát, igenis van még mit fejlődni! De természetesen boldog vagyok, hogy a Videoton után a Ferencvárost is le tudtuk győzni."
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.08.25. 18:18


"...A labdabirtoklás önmagában jó alibi, de a hatékonyság a kulcs a sikerhez. ..."- Moniz
ajánlom ezt Luis Enriquenek! :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2012.08.25. 16:04


Huhognak a fradisták a Honvéd fekete szélsőjére de az edzőjük is az :D
Ez a gól amit sikerült beszedni meg vicc kategória megye 3-ba is..
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2012.08.24. 23:35


No kíváncsi leszek holnapi meccsre, illetve már a maira, valószínűleg Moniz berakja Oroszt mivel minden szögletet ő végzett el edzésen, és Belickyt, neki meg csípi a játékát, nem tom ezt honnan szűrték le az edzésre kilátogatók :) , mindenesetre várom a 16 órát...
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2012.08.24. 19:36


nem a magyar játékosoknak akad meg a fejlődése, egyszerűen a korosztályos foci teljesen más tészta, mint a profi foci. ez a roma-nál is tisztán kijön: nem véletlenül nem kell senkinek pl okaka, aki végigjárta az összes korosztályos válogatottat, meg igazából az egész primaverára is vonatkozik: florenzi és romagnoli kerültek föl, pedig végigverték a primavera bajnokságot..
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2012.08.24. 18:15


Csak számomra ellentmondás most amit írsz? Ha nyilvánvaló, h pl a fradi játékosaink 90 százaléka falábú, akkor miért vagy pozitív Moniz érkezésével kapcsolatban?? A játékoskeretünk ugyanaz marad, ugyanazok a tökéletlen megoldások hétről-hétre, azért mert lesz taktikánk még nem lesznek jobbak a játékosaink... Nem edzőkérdés van Mo-n, legalábbis nem első körben, hanem utánpótlás edzés kérdés... hogy lehet az h egy ideig Európa élvonalában van a korosztályos magyar foci, aztán ugyanezek a játékosok felnőve másodosztályú olasz és angol csapatok cserejátékosai lesznek, ha nem az attól is harmatosabb színvonalú NB1-ben tengetik le dicső pályafutásukat... miközben azok a játékosok az ellenfélből szép lassan európai elitklubok meghatározó tagjaivá növik ki magukat, akikkel a korosztályban még élet-halál meccseket vívtunk...
az U20as vébén megismert André Ayew mostanság az Olimpique Marseille oszlopos tagja, miközben Németh Krisztián: Roda Kerkrade... Koman Vladimir FK Kuban Krasznodar.... folytassam vagy ugye nem szükséges?? valahol megakad a fejlődése a magyar játékosoknak és onnantól vége a dalnak...
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.08.24. 17:16


bigg: akkor olvasd végig :wink:

amúgy ez kb olyan, mint amikor kispályán focizunk, ejj de jól toljuk, örülünk neki, el nem szállunk, de azért jólesik jól focizni és nyerni,
aztán játszunk egy futsalos csapat ellen, és az életkedvünk is elmegy, és elgondolkozol hogy tudsz is te focizni?
na kb ők is ezt érezték a mahacskala ellen, meg érzi időnként minden itthoni magyar focista
ő most elmondta, nekem nincs bajom vele
mondjuk a válogatottra tett kijelentései annyiban nem helytállóak, hogy ott leginkább külföldön játszók vannak, az azért más kicsit
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2012.08.24. 16:52


semmi értelme nincs. de időről-időre nem lehet elmenni mellette szó nélkül.
mondjuk én annak sem látom semmi értelmét, hogy valaki egy kicsit is komolyan vegye a magyar focit, hiszen te is mondtad: nyilvánvaló. és ha nyilvánvaló, akkor az miért negativoskodás? persze mondhatjuk, hogy ez egy nagyon szinvonalas bajnokság, tele élvezetes meccsekkel, de ez nem igazán nyilvánvaló...
de persze mindenkinek szive-joga én nem szólok bele...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2012.08.24. 16:38


ForzaRoma24 írta:http://pepsifoci.hu/node/120275
látod, már a játékos is belátja, hogy olyan messze vagyunk Európától mint Makó Jeruzsálemtől :D


Szerinted van olyan játékos, aki ezt nem látja be? :roll:
Nem olvastam el az egész cikket, csak a Fradiról szóló részt kiollózta valaki és felrakta egy Fradi fórumra, szal csak azt olvastam... lehet a cikk többi részében valami egetrengetőt és újat mond, de erősen kétlem.

Az ilyen cikkekről és az állandó negatívoskodásról mint amit pölö tomm az imént megejtett, meg van a véleményem... vajon mi értelme van a nyilvánvalót újra és újra elmondani, csak új köntösbe csomagolva, néha valami vicceset belepaszírozni, hogy mégse tűnjön olyan közhelyesnek amilyen...?
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2012.08.24. 15:25


1-2 focistánál többet nem is tudnék felsorolni az nb1-ből. sztem olyan a hazai bajnokságot nézni, mint sajtreszelővel rejszolni: röhögnék rajta, ha nem nekem fájna...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2012.08.24. 14:49


Nagyjából egyetértünk, a taktika rész Döme felelőssége, viszont azt már nem 23-30 éves korban kell megtanulni egy NB1-es focistának, hogy hogyan kell levenni úgy a labdát h ne essek benne 3szor hasra, hogyan rúgjak bele egy életerőset, hogyan passzoljak 5 méterre satöbbi satöbbi... NB1-ben már nem technikát kéne tanulni, hanem taktikát, formációkat, de hogy tanítasz olyan emberrel bármit is mint pl szegény nyomorult Sváb Danika, aki állítom neked itt Karancsalján nem lenne kezdő, mert annyi agya nincs mint két kotlós tyúknak...
Télleg nem Dömét akarom védeni, nem fizetett ő nekem ezért egy fröccsöt se :D :D csak miközben lehurrogjátok őt, lássátok azt is h hozott anyagból sokkal többet más se fog kihozni sztem. Lehet sőt biztos h Moniznál lesz taktika, de kérdés h ezek a falábú aranygyerekek képesek lesznek e megvalósítani...

http://pepsifoci.hu/node/120275
látod, már a játékos is belátja, hogy olyan messze vagyunk Európától mint Makó Jeruzsálemtől :D
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2012.08.22. 23:00


ForzaRoma24 írta:...emellett sok esetben még a taktika se látszik, hogy például egy labdakihozatal szitut vagy egy 16os körüli szitut satöbbi hogy akarnak megoldani, addig nincs miről beszélgetni edző ügyben...


Edzőügyben épp erről beszélhetünk! :wink:
Szerinted kinek kéne kitalálni taktikát, én is láttam és köztudott volt hogy a Döme éra alatt nem volt taktika... Alempijevic és Cukic a Kecskemét legjobbjai voltak, hogy visszaesett a teljesítményük annak is oka van.
Bödét is mindenki megváltóként várta, erre az ő teljesítménye is eddig hígfos.
Döme ennyit tudott, hajtanak a játékosai, de közben egy egyeneset nem tudnak a labdába rúgni.
Moniz érkeztével én is optimistább lettem!
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2012.08.22. 21:33


Fradistaként, ősfradistaként, olyan fradistaként, aki még most is hétről-hétre képes szívbajt kapni a fradi meccsein mondhatom: calderoninak igaza van... :(
Amíg a guruló labdát nem tudják normálisan lekezelni, 5 méteres passzra képtelenek, olyan pontatlan keresztlabdákat adnak h szégyen, és emellett sok esetben még a taktika se látszik, hogy például egy labdakihozatal szitut vagy egy 16os körüli szitut satöbbi hogy akarnak megoldani, addig nincs miről beszélgetni edző ügyben... nem védem én Dömét, mert biztos neki is megvan a maga sara, de hétről-hétre kapok sírógörcsöt a játékosainktól, olyan analfabéta némelyik h már szánom időnként... pl Sváb Danika egyem meg, földim, nógrádi származású, de botrányosan ügyetlen... Alempijevicsnek meg sztem annyi ereje nincs h meghaljon, nagy erős gyerek, de egy életerőset képtelen a labdába belerúgni, Grúz agyatlan (hiába na ő is nógrádi) :D Józsi lassú mint a traktor, szóval nagyon komoly hiányosságok vannak itt jónéhány játékosnál és ez nem Döme hibája, amit anno az akadémiákon nem tanultak meg, azt már ilyenkor korrigálni...
Komolyan, kérlek titeket nézzétek meg a következő Fradi meccset pusztán szakmai szemmel: labdaátvételek, passzok, azok erőssége, minősége, keresztlabdák, cselezések, lövések (taktikát ne is keressetek most csak a technikát figyeljétek...) borzalom... heti 10-12 edzés kicsi gyerekkoruk óta minden nap és itt tartanak... na ez a baj a magyar focival!
Mert ugye senki nem gondolja h más helyeken sokkal jobb csapatok vannak!?
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2012.08.22. 21:09


én olyan szinten kiábrándultam a magyar fociból, hogy sokszor hajlamos vagyok simán egyetérteni calderonival :)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2012.08.22. 18:47


Ők jutottak eszembe, ilyen egyszerű, de bárkit említhettem volna :mrgreen:
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2012.08.22. 12:55


calderoni írta:Hiába kap türelmet... A csapatban akkor is Szomáliák, Józsik, Bödék vannak, akivel nem megy semmire. Hiába van jó tanár, ha dilettáns a tanuló.


Épp a használható játékosokat emelted ki. :D
Ha Moniz megtalálja a helyüket és taktikát is meg szab nekik, akkor ők lehetnek a húzóemberek, nem is értem miért pont őket emelted ki. :)
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég