Utazás meccsre

ide jöhet minden

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: fzs Dátum: 2024.03.24. 20:36


Családdal (2 nagy tini, feleség) én is tervezek egy autós kiruccanást Udinebe a meccs hétvégéjén. Sajnos alig van infó az Udinese honlapján. Úgy láttam a korábbi meccsek alapján, hogy nagyjából 1 héttel előtte lehet megvenni a jegyet a TicketOne oldalán. €25/fő árra emlékszem a márciusi meccsekre.
fzs
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2024.03.21. 06:41

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.03.21. 22:11


Nincs mit, jó szórakozást!
Egy élménybeszámolót megköszönnénk majd meccs után!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: buka Dátum: 2024.03.21. 15:05


köszi mindkettőtöknek!
buka
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.08.27. 20:13

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2024.03.21. 09:45


Az asszony azóta nem jön velem meccsre :D

gyerekeket is viszem idén, tavaly megígértem nekik.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2024.03.21. 09:44


sajnos friss élmény, voltam a 4:0-án. Titcketone oldalán lehet majd jegyet venni, de még nincs lehetőség. Mi semleges szektorba vettük, ahova éppen volt jegy, közel volt a vendég hozzá. Onnan is élvezetes lett volna a meccs, de mégsem lett az... :( :mrgreen:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.03.21. 09:29


Szia, sajnos nem friss infó, mert én még covid előtt voltam, de akkor simán kaptunk jegyet ott a stadion jegypénztárjában, a meccsnapon a vendég szektorba. Személyit kértek, de a magyar papírokra is vehettünk jegyet a táborba. De ennek már 5 éve, úgyhogy nem tudom azóta történt-e bármi szigorítás. Emlékezetes meccs volt, egy rohadt nagy táboron belüli verekedéssel. Az asszony azóta nem jön velem meccsre :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: buka Dátum: 2024.03.20. 22:46


Sziasztok, szeretnék egy kis segítséget kérni. Gondolkozom, hogy kimenjek Udinébe meccsre, viszont nem tudom hogy hol tudok jegyet venni. Ha jól tudom, vendég szektorba esélytelen, ha nincs római lakcímkártyám, az udinese oldalán pedig semmi infót nem találok. Ha volt már valaki közületek az elmúlt években, elmondaná légyszi, hogy hogyan intézte a jegyvásárlást?
buka
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.08.27. 20:13

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2023.06.09. 14:43


Nem tuduk pontosan h mikor megyunk. Se azt h mivel. Se azt hogy lesz-e EL donto. Szoval tul sok kerdojel volt.
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.06.09. 08:00


Köszi a beszámolót, jó kis túra, én kisgyerekkel biztosan nem vállaltam volna, szóval le a kalappal.

Amőgy azt nem értem, hogy miért nem foglalataok előre szállást? Miért hagytátok mindig az utolsó pillanatra?
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2023.06.08. 12:24


Kosz sracok :D
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.06.07. 21:47


az a gyerekügy nem erre a meccsre vonatkozott volna ugyebár :)
bár végül a döntő is nyugis volt - hál istennek

Xaba, király, köszi hogy leírtad! Jó volt olvasni
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.06.07. 15:43


Én pedig büszke vagyok arra, hogy Trigoékat tromfoltam gyerekügyben. :) :) :)
Köszi, Xaba!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.06.07. 14:24


Hatalmas király vagy Xaba! Kösziiii!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.06.07. 12:13


Xaba, ez nagyon király beszámoló, hálás köszönet érte!
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2023.06.07. 11:40


Egy kis beszámoló a római utazásunkról:
… hátha valakinek vannak hasznos infok benne.

Szóval a Spezia ellen vettük meg a jegyet. Kb 1 hónapja az asroma.com oldalon. Sose vettem még ott jegyet. Nagyon korszerű és egyszerű volt a vásárlás.
Aztán “közbejött” az EL döntő, így azt is útba ejtettük.

Utazás:
(Nem mentünk repülővel, mert az autóút árának többszöröse lett volna)

Kisgyerek, anyuka => hátsóülés. Kb 9 óra alatt kicsaptam autóval Székelyföldről Budapestre.
Menet közben foglaltuk airbnb-n a szállást.
A meccsre csak én mentem. A meccs témáit már a megfelelő topikokban átbeszéltük.

Innen másnap délben indultunk Udinebe. A 6.5 órás utat kisgyerekkel is kb 8-9 alatt letekertem.

A terv az volt, hogy innen vonattal megyünk tovább. Hála, hogy Budapesten rohadt sok olasz van, így tudtam infokat szerezni.

A vonatállomás mellett van egy parkoló, ahol 4 euró/nap díjért lehet parkolni:
Viale Europa Unita, 33100 Udine
—Sajnos ez pont tele volt. Így egy közeli mélygarázsba álltunk meg. Itt brutál 1euro/óra díjon parkoltunk 3 napot :(

A vonatjegyet a trenitalia.com oldalon vettük meg. Át lehet állítani angol nyelvre.
Az uticél: Roma Termini - ez a fővasútállomás.
Csecsemőnek nem kell jegyet venni. 2 főnek Kb 200 euro oda és 200 euro volt a visszaút. (1 átszállással, kb 6 óra)

Üzemanyag: Szlovéniában olcsóbb, mint olaszban. Ott érdemes inkább tankolni.

Szállás:
A szállások -számomra- brutál drágák voltak. 2 napig kb minden órában megnéztük a booking és airbnb szállásokat. Aztán már rómától 3 órára voltunk, mikor végre feldobott egy Cambrige nevű hotelt. 400 euro-3 éjszaka (a pályaudvar mellett). Ez kb 100-150 euroval volt olcsóbb, mint a többi ajánlat.
Arra figyeltünk, hogy az értékelése ne legyen 6-os alatti. Volt benne minibar is, szóval kaját is tudtunk tartani. Így a reggelizéseket így oldottuk meg.
Protipp: a szobalányoknak a borravalót mindig előre kell adni. Így kaphatsz tisztább szobát, és több törülközőt :D

Városnézés:
Szokásos. Mivel nem tudtuk előre a pontos érkezést, így nem vettünk belépőjegyet sehova. Persze érkezés előtt 3 nappal, már nem is lehetett kapni. A helyszínen kilóméteres sorok voltak. Babával se engedtek előre…
Szóval csak kívülről nézelődtünk.
A Vatikánba jutottunk be a rokkantbejárat soron. Ott engedik be a babakocsikat.

Funstory:
A Vatikánnál a feleségem elment wc-re. Ott be van kerítve fakorláttal egy rész, ahol székek vannak. Gondoltam egyet kiveszek és leülök, míg várok.
Aztán jött 2 magyar nő. Az egyik mondja, hogy “né, a másik kivett egy széket”. Mire a másik: “hát igen, vannak leleményes emberek…” 
Mondom nekik: hát igen, vannak leleményes székelyek :))))
Úgy röhögtek, majdnem bepisiltek :lol: :lol: :lol:


Tömegközlekedés:
Automatából, egyszerűen, mint Budapesten. A babakocsis bejárat mindig a rokkantbejárat. Csak ott fér el.
De sok helyen nem működik a lift, így arra készülni kell, hogy a lépcsőknél 2 ember fel kell emelje a kocsit és levigye (de ez a vonatozás közben is igaz)

A meccs:
Bejutás:
Mint utólag megtudtuk lehet menni babakocsival a helyszínre. És a kapu mellett van egy kijelölt rész, ahol ott lehet hagyni a babakocsit. Ezt nem tudtuk, így anyuka mellére volt egy tartóban felkötve az indulástól a hazaérésig. Bár a buszon és a meccsen üldögélt… de így is nagyon megterhelő volt

Jegy:
A Tribuna Monte Mario -ba vettük a jegyet (60 euro/drb -csecsemőnek ide sem kell) Ez oldalt van közvetlenül a vendégszektor mellett. A vendégszektor el volt kerítve plexivel.
A budapesten megismert rómaiak szerint és a tapasztalatunk szerint is, ez egy nyugodt szektor. Főleg egy kicsit fennebb, mint a közepe. Sok család volt, gyerekkel, stb.
Utólag belegondolva jobb lett volna a jegy a kispadtól nézve a jobb oldalon, az curva sud melletti kanyar után. Vagy a stadion túlsó oldalán.
A sud hangja nem hallatszott eléggé át hozzánk. Bezzeg a vendégek hangja jól hallható volt :))
(A jegyet nem kell kinyomtatni itt sem, elég a telefonon vinni a QR kódot)
Info: Bár a jegyvásárlásnál ki van írva egy telefonszám, hogy ha kérdésünk lenne. Ez a szám a gyakorlatban nem elérhető.

Protipp: A hivatalos storeokban ne vegyetek sálat, meg ilyesmit. A meccs előtt a standokon fél áron van ugyan az az áru. :D


Az emberek hozzáállása a babához:
Még 2 ilyen pici babát láttunk, mint a mienk. A legtöbbször hallott szó a “bellissima” volt, mikor látták. Nagyon kedves volt mindenki. Vigyáztak ránk, hogy ne ütközzünk. Még olyan szurkoló is volt, aki fotót készített, hogy milyen kis Roma drukker van a stadionban.
A biztonságiak is rendesek voltak.
Szóval minden a legnagyobb rendben ment.
Ami fontos: Éneklésnél és fütyülésnél nagyon-nagyon hangos a stadion. A zajvédő fülest mindenképpen vinni kell és felrakni.
A gyerek jól bírta a meccset. Kis sírdogálás közben volt, de kezelhető.

A meccs:
Csak egy pár szóban… Azt hittem, hogy Budapesten volt krva jó hangulat, míg nem voltam ezen a meccsen. A stadion konkrétan zengett az énekléstől már a kezdés előtt 1 órával!
Én először 2016-ban a lazio elleni 1-4 -es idegenbeli győzelmen voltam. Az pont az az időszak volt, hogy a szurkolók nem nagyon jártak ki meccsre. Akkor a curva sudban ültünk, de nyilván ég és föld.

A Mai Sola és hasonló énekek, amiket Ermes youtube csatornáján szoktam hallgatni konkrétan új értelmet nyertek. Nagyon megható volt, azt látni, hogy mellettünk többen is könnyeztek és még nem értünk a himnuszhoz…

Ezt nevezem életérzésnek!

Aztán jött a himnusz, mint a torta habján lévő habnak a habjának a habjának a habja! Az a 3 perc annyira fantasztikus volt, hogy ha rágondolok is könnyeket csalogat a szemembe. A “zengett a stadion” nem tudja leírni mi lehetett ott. De meggyőződésem, hogy kilométerekkel arrébb is hallották.
Lehengerlő volt! Felemelt és 3 percre úgy éreztem, mintha mindannyian egyek lennénk az egész stadionban.
Én nem vagyok az a meghatódó típus, viszont a himnusz teljesen levett a lábamról.

A meccset mindenki látta. Gondol amit gondol. Egy pár megjegyzés, ami eszembe jut, hogy lehet a tv-ből nem látszott:
-A gyep rohadt jól nézett ki. Még meg is jegyeztem a feleségemnek, hogy milyen jól rendbekapták. Aztán szanics adásában hallottam, hogy zöld granulátum van közötte, azért tűnik szépnek, de attól még sz”r.
-Mancini lecserélése után konkrétan beállt edzőnek. Hosszú percekig és többször a másodedző helyéről kiabált be a védőknek és irányította. Mókás volt.
-Pelle nem játszott jól a meccsen.. viszont az utolsó 10 percben nagy hős volt. Nagyon-nagyon ótvar, ócska menet volt már, de Ő nagyot küzdött.
-Ahogy Zale is. Őt nagyon szeretik a rómaiak
-Wijnaldum akkor füttyöt kapott, amikor beállították, hogy kilyukadt a dobhártyám
-Maticot a legkomolyabb vastaps fogadta.
-Dybalat pedig szintén imádják. A legtöbb mez Dybalas volt. Az orra ellé tett kezes gólöröméből komoly “brand” alakult ki. A shopok tele vannak ilyen ábrázolású pólókkal. Falfestések, stb

Kb ennyi ami eszembe jut.
A végén volt “inikoze” :D Az király volt. Aztán ünneplés. A csapat körbement és megtapsoltak mindenkit. Dybala valamiért feléről lemaradt. Úgyhogy Ő külön tapsot adott- és kapott amíg utolérte a többieket.
Majd Mou is körbejárt. De ezt biztosan láttátok videón.
Aztán jöttek a családtagok. Cristante, Pellegrini és még páran fociztak a gyerekeikkel. A szurkolók meg supportálták a gólokat :))



Hazajutás:
Meccs után nem sokat hagyták ünnepelni a népet. Kb 20 perccel a lefújás után a biztiboyok már küldtek el mindenkit.
A google maps buszjáratai össze-vissza mutattak mindenfélét. Egyszer egyik busz, aztán másik busz. Addig tökéletesen működött és mutatott mindent, estére meghülyült és semmi se úgy volt, ahogy mutatta. Szóval közel 1 óra kolbászolás és várakozás után a FREENOW applikációval hívtam taxit, ami 21 euroért visszavitt a szállásra.
Ahogy láttam a rómaiakat is meglepte a dolog. Rengeteg ember maradt a buszmegállóban, meg a stadion körül. Még hazafele is az átszállóknál, sok ottragadt szurkoló volt.
A helyi “bkv” szerintem becsődölt aznap estére.

Aztán másnap délben visszavonatoztunk Udinebe. Elvettük az autót. Átmentünk Szlovéniába. Ott megszálltunk éjszakára és reggel elindultunk haza.

Összességében:
Az utóbbi 1 hét alatt pont annyi Roma meccsen voltam, mint eddigi életemben összesen. Fárasztó volt és drága. De megért minden egyes centet!
Képet/videót szívesen küldök, ha valaki kéri

Daje Roma! :tabla:
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.05.29. 17:51


tehát ebből következően egyik csapat a Hiltonban, a másik Corinthia-ban száll meg
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.05.29. 14:08

Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.23. 13:56


Felrobbant, de már eltakarítottuk a törmeléket. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.05.23. 08:22


jaja, lenyugodtak
bedobtál egy gránátot ide, én meg atombombának néztem :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2023.05.23. 07:48


Na király, kicsit csillapodtak a kedélyek, míg nem figyeltem :D

A babakocsival kapcsolatban arra gondoltam, hogy a bejárat mellé valahova félretenni, vagy ilyesmi.

Nyilván van kihívás a babával való meccsnézésre, viszont az ésszerű lépéseket megtettük:
-van füles, ami elnyomja a hangokat. Voltunk már esküvőn is vele
-Nem az ultrák közé ülünk, hanem oldalt a monte marioba
-A lépcső melletti jegyeket vettük, hogy ha sírás van, akkor tudjanak kimenni
-A szezon utolsó meccse meg előreláthatólag teljesen tétnélküli, remélhetőleg ünnepi hangulatu meccs lesz :D
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.22. 18:31


Szép volt, Trigo.
:) :) :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.05.22. 17:58


Zsolti írta:De Xaba Rómába fog menni. Vagy én nem értek akkor valamit. :)

ja tényleg :D :D :D
de k.rva jól elfilozófáltunk, utánajártam, ahelyett hogy idenézett volna Xaba, és leolt, hogy te hülye, ez Róma :D (mondjuk nem értem, hogy ha feltesz egy kérdést, miért nem nézi a választ:))
bár mondjuk ezzel az erővel a Puskás is lehetne
te meg mondod végig a Roma-Speziat, én meg azt hittem, hogy az egy HASONLAT, hogy ennyi jelentősége lesz a EL döntőnek :D :D :D :D
húú bammeg, vannak gondok az agyammal mostanság

mindenesetre akkor egy picit más a helyzet, egy picit jobb, és így MEGÉRTEM a kérdést én is, mert ha kiutazik Rómába, akkor a gyerekkel kezdeni kell valamit
de persze a babát meccsre elvem nem változik
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.05.22. 16:49


dede, oda tart. és szereti a kihívásokat :D.

amúgy a fradipályán is a gyerekszektorban mindig vannak egészen kicsik is, nem is szoktam nagyon érteni, hiszen azok kb semmit nem értenek még nem csak a meccsből, de a világból sem. ráadásul az anyjuk a meccs alatt rohangál ki gyereket tisztába tenni stb...

5-6 éves korig oroszrulett gyereket meccsre vinni, mert kb halálra unja magát, nem érdekli. Persze vannak biztosan olyanok, akik 3-4 évesen is simán végigülnek egy meccset, de nem ez a sztenderd. Én 6 éves kora előtt nem sokkal vittem a kisebbik fiam először, és az első meccsek nyögvenyelősek voltak, most már simán végigüljük/álljuk, szurkoljuk, káromkodni is jól tud :mrgreen:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.22. 16:34


De Xaba Rómába fog menni. Vagy én nem értek akkor valamit. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Utazás meccsre

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.05.22. 14:57


és ott is a válasz az oldal legalján:
"All fans entering Puskas Arena stadium, including children of all ages and heights, must be ticketed."
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég