Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.02.28. 15:50


köszi F.Toti, korrekt írás

az államkincstáros nőket meg fel kell pofozni, attól megnyugszanak:))

amúgy engem az érdekelt főleg/inkább, hogy KONKRÉTAN TE MITŐL FÉLSZ? A céget félted, a munkád, életed, midet? Hogy ez RÁD hol van olyan hatással, amitől "fosol"? Most az nem válasz, hogy a felsoroltak mind hatnak rád, mert igen, de közvetetten. Bár nyilván már ez is rossz, de csak gondolsz valamire, hogy a te saját pénztárcádat vagy egészségedet hogyan fogja ez vezsélyeztetni.

Amúgy friss melóban a Nemzeti Sportközpontokban kezdtem melózni anyaggazdálkodáson. Most rendeljük be az 5000 maszkot. Sőt, ma jött a főigazgatói körlevél, hogy jövőhéttől minden dolgozónak napi 3-t kell biztosítani. Hordani nem kötelező, de ha külföldi, azon belül is érintett országból látunk sportolót, használjuk a maszkot, meg kézmosások, stb. Hogy honnan tudjuk ezt ránézésre, azt nem mondják (bár sportolók ruháján azért általában rajta van ). Az hogy ez a sima maszk SEMMIT SEM ÉR, az senkit sem érdekel. Az se, hogy ezt az 5000-t is raktárak alsó polcairól szerezzük be, és NINCS TÖBB, az sem. TV-ben hallod, hogy nincs hiány maszkokból, a valóságban meg egyáltalán nincs is maszk kb. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.02.28. 13:32


https://index.hu/gazdasag/2020/02/28/ko ... s_equilor/
Nagyjából hasonló számok. 4,9%-ról akár 2% alá is eshet a Magyar növekedés, de a középső opció szerint megáll 3-3,2%-nál.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.02.28. 11:56


En is feltem anyosomekat.azert is kuldtem el oket egy szep korturara toszkanaba. Flixbussal mennek.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.02.28. 09:40


Trigoria írta:hívhatjuk nyugdíjasölő vírusnak is
mert jah, attól hogy én nem fosok tőle, még anyámékra is gondolni kell


Ja, ugyanez. Mutterom szerencsére nagyon vidéken él és nem igazán jár közösségbe. De anyóséknak már most mondtam, hogy hagyják a piacos nagybevásárlásokat, megyek helyettük. És lehetőleg már most se tömegközlekedjenek, viszem őket. Sőt a színházjegyeiket is átveszem :)
Bp-en valószínűleg van már hordozó és nagyon gyorsan fog terjedni a vírus. Rájuk meg veszélyes. Jöhetne a jó idő.

Trigoria írta:milyen gazdasági következményektől fosol? pl? Tényleg érdekel


A nyugat-európai növekedést (ami most már inkább stagnálás) már évek óta a túlfogyasztás generálja. Ez most egycsapásra meg fog szűnni. Sőt átmegy fogyasztás visszaesésbe, ami villámgyorsan elhozza a gazdasági válságot. Ennek még a corona előtt megjelentek az első jelei, a világméretű járvány viszont egész más dimenzióba helyezi. Világgazdasági válság jön, ez teljesen egyértelmű.
És mi lesz nálunk? Mi magyarok azért eléggé hajlamosak vagyunk pánikba esni. Ha lesz dokumentáltan pár fertőzött itthon, akkor egyszerűen nem fognak utcára menni az emberek. A fogyasztást ez rettentően visszaveti. Ha a politikai is beleáll a pánikkeltésbe (lásd soproni polgi, aki adja a lovat a kosárcsapat alá), akkor az emberek nem hogy az utcára nem fognak kimenni, de dolgozni sem fognak járni. Nyilván nem mindenki, de ilyen munkaerőhelyzetben 20-30%-os kiesés is a termelés leállásáshoz vagy drasztikus visszaeséséhez vezethet.
Az iskolák pl klasszikus vírusátadási pontok. Ha bezárjuk őket, az anyák nagy része nem fog dolgozni járni. Már megvan a 20% kiesés. És ez nem csak az idegenforgalmat meg a vendéglátást érinti, hanem a teljes gazdaságot. Nézd meg a tőzsdeindexeket. Az energia és az IT szektor kivételével drasztikusan esik minden. Mert a pénzpiac is pontosan ezt prognosztizálja. Van ebben persze lélektani hatás is, de az csak ráerősít a tendenciára. A legjobb gazdasági elemzők kb. évi 0,5-1%-os GDP csökkenést kalkulálnak minden járványsúlytotta hónapra. Ha 3 hónappal megússzuk, az akkor is 1,5-3%-os általános visszaesés. Brutál sok. Csak összehasonlításképp a Sars 1%-os visszaesést idézett elő, de 2003-ban sokkal kevésbé függött Kínától a világgazdaság és a Sars sem volt ilyen virális. Épp ezért jelenleg a range felső értéke tűnik valószínűbbnek. Az a sáskajárást követő tűzvész kategóriája.
Olvastam valahol, hogy januárban és februárban az ötödére esett vissza a kínai tengeri konténerforgalom. az az áruhiány kb 1-1,5 hónap csúszással jelenik meg Európában. Addig zavartalan az üzemelés, de onnantól komoly nyersanyag/alkatrészhiány lesz jónéhány szektorban.

De van ennél gyorsabb következmény is. A Beneton ellátó gyára Venetoban van. A magyar központ lefújta az összes beszerzésüket. Egyelőre készletről értékesítenek, de ha kifogynak, akkor sem rendelnek. Most legalábbis ez a döntés született. A forgalmuk nyilvánvalóan esni fog. Őket ez nem fekteti meg, de egy kisebb céget egy ilyen helyzet csődbe vihet.
más. Egyik ismerősöm egy céges étkeztetésben érintett cégnél dolgozik. Napi 15ezer adag ételt csinálnak, terítenek. A legnagyobb megrendelőik jelezték, hogy olasz alapanyagokat nem használhatnak a hozzájuk küldött kajákban. És nem érdekelte őket, hogy minden tésztafélét eddig Olaszországból szerzett be a cég. És nem is tudnak máshonnan szerezni tésztát, mert nincs. Ugyanis az olasz tészta visszaesést nem tudja pótolni a régiós tésztagyártás. Hiány-termeléscsökkenés-veszteség. Ők pl embereket küldenek el most. Olyan embereket, akiket kínkeservvel vettek fel és tanítottak be (HRes a csaj). De nem tudják fizetni őket, mert nincs elég bevételük hozzá.
Aztán megint eg ymásik ismerősöm magazinokat ad ki. Szerintem beszéltél is vele :). Ők most felkészültek arra, hogy hetiből kéthetit megjelenést csinálnak, átállnak home office munkarendre és csökkenti a béreket átmenetileg. Mert az ő bevételeik is egész biztos visszaesnek.
A kertévék marketingesei 20-30%-os bevételkieséssel számolnak, mert az FMCG nem fognak hirdetni. Miért tennék, amikor úgy sem mennek annyit vásárolni az emberek?
Egy másik ismerősöm az államkincstárnál dolgozik. A munkavállalók 90%-a nő és többségében családos. Már most megy a rettegés és nem akarnak dolgozni menni. Ha ott hirtelen otthon marad a munkavállalók fele, akkor bizony akadozni fog a közszférában a bérek kifizetése. Mert nem lesz aki számfejtsen.

És még nincs dokumentált magyar fertőzött!!!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.02.27. 21:05


haver mondta az imént, hogy ferdeszeműekkel dolgozik egy nagy irodaházbna már régóta. Volt asszem ma bent, látja az ő irodáikban épp újabb ferdeszeműek tanácskoztak vagy valami. Kérdezi honnan jöttetek? Dél-korea. Mikor? Ma. Karantén vagy valami? Semmi. :)
Na ennyit a hazai óvintézkedésekről. :)

http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb ... an-2750057
hsz:
""konzultált az orvosi területtel"
Nagy budapesti kórházban dolgozom, sok a felső légúti betegséggel hozzánk forduló páciens, de a mai napig nem kaptunk semmilyen tájékoztatást a koronavírus járványügyi vonatkozásairól és védőeszközök is úgy állnak rendelkezésre, ahogy eddig, vagyis csak mutatóba..."
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.02.27. 19:43


köszi a statokat, már toltam is át anyáméknak

hívhatjuk nyugdíjasölő vírusnak is
mert jah, attól hogy én nem fosok tőle, még anyámékra is gondolni kell

múltkor mondtam, hogy anyám mondta,hogy készleteket vásárolnak majd. Voltak vásárolni, látták is hogy minden nagyon fogyóban van, de erre ők még sem halmoznak, mert nem ülnek fel a pániknak :D
De attól, hogy nem ülünk fel a pániknak, és elmennének vásárolni, még lehet a kormány bezárja napokra, hetekre a boltokat, akkor pánik ide vagy oda, b.szhatjuk a kaját. :)


De rég fostam ennyire bármitől, mint a corona gazdasági következményeitől és attól ahogy az életünket átalakíthatja akár hónapokra is.
A hideg ráz még a jobb kimenetelektől is.
milyen gazdasági következményektől fosol? pl? Tényleg érdekel
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.02.27. 10:26


Egy ilyet találtam:
AGE DEATH RATE*
80+ years old 14.8%
70-79 years old 8.0%
60-69 years old 3.6%
50-59 years old 1.3%
40-49 years old 0.4%
30-39 years old 0.2%
20-29 years old 0.2%
10-19 years old 0.2%
0-9 years old no fatalities

Azért 60 év felett nem játék. De ott már egy nátha sem az. A sima influenzánál 3szor rosszabb arányok, de még nincs rá vakcina. Amint lesz, ez sem lesz veszélyesebb. A Sars halálozási aránya ennél is rosszabb volt induláskor. Csak épp az nem terjedet ilyen könnyen, mert rövidebb volt a lappangási ideje és sokkal kevesebb volt a tünetmentes hordozó.

Egyébként Olaszországban a legfiatalabb áldozat 68 éves. A 35 súlyos fázisba eljutott beteg közül 2db 60 év alatti van. Ha az európai eü színvonalát nézzük és hisszük sajátunkénak, akkor számunkra ezek lehetnek a legfontosabb számok.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.02.27. 09:02


Eddig hany, 70 evnel fiatalabb aldozata van ennek a virusnak?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.02.27. 00:51


Szakember az nagyon nem vagyok, de normál tudásbázissal fogalmam sincs hogy lehetne megakadályozni egy ilyen vírus bejutását. Mármint a határok azonnali és teljes lezárása nélkül. De azzal már elkéstünk. Tucatjával vagy akár százával mászkálnak itthon is fertőzöttek. Passz.
De rég fostam ennyire bármitől, mint a corona gazdasági következményeitől és attól ahogy az életünket átalakíthatja akár hónapokra is.
A hideg ráz még a jobb kimenetelektől is.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.02.26. 17:25


F.Totti: a gazdaság, szállítmányozás mehetnek, zárt folyosókon, ha kell karanténnal, ellenőrzött körülmények között. Így értettem. A városnéző, csámborgó turisták nem kellenek.
És természetesen ha így is bejönne és elterjedne a vírus, akkor meg kinyithatnánk, mert már mindegy. Megelőzésre gondoltam ezzel, hátha, ismétlem HÁTHA meg lehetne akadályozni a nagy járványt idehaza.

sn: lehet pont azt írták meg, hogy holnaptól maradhatnál otthon. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2020.02.26. 09:15


és ebben a pillanatban jött is egy tájékoztató email a céges fiókomban a corona vírusról...nem olvastam el, ezeket shift+del-el törlöm általában. mondjuk minden vodás emailt is...:D :mrgreen:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.02.26. 07:42


Trigo, a turizmus a nemzetközi személyforgalom 22-25%-át adja. Mi legyen a többivel? Kb Észak-Korea kivételével az összes gazdaság lebénul, ha lezárod a határokat. A GDP bezuhan, a közszolgáltatások akadoznak majd, az élelmiszer ellátás még inkább. Cégek ezrei mennek tönkre mert bevétel alig lesz, de bért, rezsit fizetni kell, stb.
És ez csak a nemzetközi forgalom lezárása. Mi van az országon belül, ha bejön a corona? Itt is le kell zárni megyéket? Off a teljes gazdaság. Lehet ilyen veszélyes egy durva influenza?

Egyébként meg tök mindegy mit gondolunk. Pánik lesz és gazdasági leállás. A tőzsde nagyon jó indikátor. Az indexek alakulásából látni mi vár ránk. Kérdés csak a mértéke. Meg az, hogy hogyan mászunk ki belőle. És ezért veszélyes politikusként most beleállni a keményvonalas elzárkózásba, mert a pánik és összeomlás közepén a politikusoknak kell majd nyugtatni és munkára bírni az embereket. Kizárólag a "gyermekeit" védő polgi szerepvállalása b@szta fel az agyam a soproni hírben.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.02.26. 01:52


a keményt nem (feltétlenül) pozitívnak ítéltem meg én sem

amúgy anyámék már mennek feltölteni a készleteket :) Ami persze viccesen hangzik, de ha itt is bezárnak a boltok, akkor enni azért kell valamit.

Én amúgy nem tudom, nem látom, és direkt nem is olvasom részletesen a témát, de hogy ha tényleg ennyire gáz a vírus, akkor igen, legyen zárva a határ, turisták haza, aztán egy ideig se ki se be, csak szigorú egy hónapos karanténnal.
Viszont ha nem olyan vészes a helyzet, akkor viszont túl nagy a hype és a pánikkeltés.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.02.25. 16:37


Ujra letoltottem a plague.inc nevu jatekot. Most sokkal viccesebb jatszani vele
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.02.25. 14:07


Kemény? Inkább gyávának vagy szűklátókörűnek mondanám. Tele a város olyan emberekkel, akik a közelmúltban Kínában, Japánban, Dél-Korában vagy Olaszországban jártak. És minden ilyen ember találkozik naponta 100 másik emberrel, akiket simán megfertőzhet.
ennyi erővel edzésre se menjenek, étterembe vagy színházba semmiképp. Bajnokit meg végképp ne játszanak. Érdekes módon Messiék elmentek Nápolyba. A Ludogorec pedig egyenesen a pokolba. Ezek a senkikék pedig még Ljubjanába se mernek.
A tököm tele ezzel a hisztériával. Meghal pár 80 év feletti, egyébként is beteg ember és tőlük 600km rettegünk, hogy jaj, itt az armageddon. Mi lesz így ebből? Kib@szott gazdasági válság. Akkor majd azért nem mennek Olaszországba meccset játszani, mert a klub nem tudja fizetni az útjukat. Oké, sarkítottam, de ha ennyire beszarunk egy influenza vírustól, akkor az sokkal jobban tönkreteszi az életünket, mint ha megpróbálnánk együtt élni vele. Nyilván foglalkozni kell vele és aki veszélyeztetett annak nagyon vigyázni, de orbitális naivitás azt hinni, ha nem játszok le ma egy meccset, azzal meg is úsztam. A corona jön. Itt lesz heteken belül. Egy-két hónap múlva már mindenkinek lesz olyan ismerőse, aki fertőzött. Akkor is ha nem mész Olaszországba vagy kínai étterembe. Akkor most mi a megoldás? Tejes vesztegzár? Senki ne tegye ki a lábát? Kezdjük is felvásárolni a tartós élelmiszereket? Nem hinném. Azt viszont hiszem, hogy kb ez lesz :(

De legalább az építőipar jól jár. Kell egy kerítés, egy k.rva magas kerítés, nem ilyen drót szar, hanem tégla, körbe a határra. Az majd kint tartja a coronát.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.02.25. 13:49

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2020.02.25. 11:18


jaja, nekem már feltűnt :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.02.25. 11:14


Azt figyelitek hogy mindig azok a fekák háborognak a legjobban, akik tényleg alig pár lépésre vannak az ezüsthátúaktól? Muntari, Onyewu, Marega, Lukaku, Rüdiger. És véletlenül sem Rio Ferdinand, Smalling, Neymar vagy hasonlóak.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2020.02.25. 09:38


"Így valószínűleg a gyerekem is szenvedni fog"

majd apa euró/fontmilliói kárpótolni fogják.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.02.25. 01:10

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.02.22. 16:56


Holand mar megint betalalt. Ilyen nincs...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.02.19. 14:06


https://xiaomimobilszerviz.hu/?gclid=EA ... gKZ_PD_BwE
ahogy látom már van nekik
manapság már mindegyik gyártó jó szerintem
Samsung S8-am már 2,5 éves és kiválóan működik. Mondjuk a hátlapot cserélni 16ezer volt asszem, mert pont kicsúsztam a 2 év gariból. de garanciaidő alatt a legjobbak tényleg. Beviszem, kb másnap vagy max harmadnap mehetek érte.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2020.02.19. 12:32


De asszem közben nyílt kimondott Xiaomi bolt itt pesten, és nem tartom elképzelhetetlennek, hogy szervizzel együtt. Bár ennek most nem néztem utána, úgy írtam ezt a hszt, szóval bocs, ha nem.

Én még Huawei párti is vagyok, azok is b*szott jó telefonok.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.02.19. 12:00


A samsung szervizszolgaltatasa tobb,mint kivalo. Ez hisszabb tavon sokat jelenthet.
Az s9 kijelzoje kb 1,5 ev utan szellemkepes lett(egyebkent tokeletes), de szo es kerdes nelkul kicserelik. Sot,nekem az elozo telefonnal, meglepetesemre, keres nelkul kicsereltek a kopott oldal es hatlapot is. Ezzel a huzassal meg is vettek kb orokre. Es eleg nehezen torik a samsung az iphonnal ellentetben.
Anno, mikor olvasgattam a xiaominak a szervizhatteret irtak a legnagyobb gyengesegnek. Ha leadod es tenyleg kinaba kuldik es majd x honap mulva kapod vissza,az tobb mint bosszanto.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.02.18. 23:50


iphone-t akkor vegyél feree, ha nem akarsz sokszor rárakni zenét, videót, filmet stb, mert macerásabb mint bármi másra
a xiaomi amúgy jókat gyárt, vegyél azt (ha nem akarsz Samsungot)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég

cron