Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2010.06.08. 17:23


20 éve rajtunk élősködő, minden hájjal megkent rutinos gazemberekről van szó, ezek még vécére is előre megfontolt szándékkal mennek el... nem hiszek a véletlenekben, legalábbis a Parlamentben nem!

"fr24 nekem azt tanították az egyetemen balekhéten, hogy ne kérjek elnézést mert akkor nézünk el ha..izé..nos ha a kecske két szarva között...miközben hátulról...érted :D, na jó csak vitzeltem ;) persze hogy elfogadom, ÉS én is bocsánatkéréssel tartozom, tőled is és mindenkitől is bocsánatot kérek, elragadtattam magam, nem igazán úgy mennek a dolgok mostanában ahogy szeretném és kicsit könnyen felbosszantom magam, ez hiba hisz nem másokon kellene levezetnem, máskor inkább kifújom magam mielőtt valamit leírok ;), talán a vita hevében írt hszeim törölhetők is..."

A viccet ismerem, és totál érdekes mert nekem is egy volt történelem professzorom mondta, amikor elnézést -oh pardon - bocsánatot kértem valami hülyeségemért... :D
A hsz-ed többi részét azért idéztem be, mert igaz rám is, nem túl jó passzban vagyok mostanság, nagyon jó már, hogy vége lesz a tanévnek, már a gyerekekkel is úgy ordibálok, nincs semmi türelmem.... Pedig alapvetően béketűrő, jámbor ember vagyok, vagyis hát voltam, amíg rendben volt az életem...
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2010.06.08. 15:40


Az emberi hülyeség határtalan. A legnagyobb hülyeség pedig erről megfeledkezni és helyette mindenféle összeesküvéselméleteket gyártani.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.06.08. 15:11


volt egy jó kis cikk a kurucon erről
hogy mit higgyünk erről, melyik verzió a jobb
és megsúgom, a legjobb az lenne ha tényleg ekkora barmok lennének.... de nem hiszek a véletlenekben

emlékszik még valaki a H1N1-re? :D :D :D :D
köszönjük emese :D


Imperatore:
Köszönöm! :wink:
Ilyenért nem törlök hszt (tanulságnak és jó példának sem utolsó), de ha ragaszkodsz hozzá...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2010.06.08. 11:59


Ggratulálok. Ez jutott ezsébe a maszoposoknak is. nNgy elmék, ha találkoznak :)
Szerintem egyszerűen megszokták, hogy idehaza azt mondhatnak, amit akarnak, v. belpolitikai szempontból érdekükben áll (és ez most az volt, valahpogy le kellett hűteni a túlzott várakozásokat). Csak azzal nem kalkuláltak, hogy komrányon már nem lehet összue-vissza beszélni, mert esetleg a piacok azt komolyan veszik.
Ez egyszerű amatőrizmus volt és kész.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2010.06.08. 09:27


Imperatore Romano írta:a másik ami bennem felmerült...vajon, véletlen volt ez...


Hát, a Fideszt már évek óta támogató és ezalatt semmit vissza nem kapó, továbbá euroban elszámoló cégeknek gondolom ez visszajárt....
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.06.08. 09:08


fr24 nekem azt tanították az egyetemen balekhéten, hogy ne kérjek elnézést mert akkor nézünk el ha..izé..nos ha a kecske két szarva között...miközben hátulról...érted :D, na jó csak vitzeltem ;) persze hogy elfogadom, ÉS én is bocsánatkéréssel tartozom, tőled is és mindenkitől is bocsánatot kérek, elragadtattam magam, nem igazán úgy mennek a dolgok mostanában ahogy szeretném és kicsit könnyen felbosszantom magam, ez hiba hisz nem másokon kellene levezetnem, máskor inkább kifújom magam mielőtt valamit leírok ;), talán a vita hevében írt hszeim törölhetők is...

hogy hozzászoljak ahhoz amit James feldobott...én azt nem értem hogy miért mutogatnak visszafelé...persze tudjuk mit tett a maszop 8 éve alatt, no de ha én mondok hülyeséget ami miatt pl. a devizahitelesek szopnak (valaki azt írta az eu árfolyam változás miatt plusz 8 ezret fizet havonta...) akkor nem feltétlenül kellene terelni, ezt még a legelvakultabb fidesz híveknek is be kell látni, Kósa írdatlan baromságot mondott, meg Petike is....Varga szinte megcáfolta utánuk azt amit ők mondtak...persze mostmár ő is terel, gondolom szolt neki Viktor...érdekes négy év lesz ez így ilyen kezdéssel, miért gondolom azt hogy ez sem lesz jobb mint a maszop kormányzása ? ... a másik ami bennem felmerült...vajon, véletlen volt ez...aztán másnap olvasgarram erre arra és ezt találtam a villaminterju.blo.hu-n :

Bede Márton: Soros úr, sír a lelke, amikor belegondol, hogy Kósa úr és barátai mennyit spekulálhattak össze ezzel az ügyes húzással?
Soros György: Igen.
Bede Márton: Köszönöm az interjút!

ez ennyire egyértelmű lenne ?
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: blint63 Dátum: 2010.06.06. 22:36


James Bond írta:http://www.rtlklub.hu/cikk/322465
na most komolyan, ha az mszp csinálta volna ezt, míg kormányon voltak, a fidesz fejeket követelt volna, és fordítva??? :S

Nem azt mondom, hogy most rögtön, de Matolcsynak (jah amúgy épp Dohában volt, vagy hol) vállalnia kell a felelősséget a hülyeségéért. Mindenki mondta, jobboldali közgazdászok is, hogy ez nem fog menni, hogy épphogy kerítettek hitelt a görögöknek, mi meg most szaladunk el a költségvetéssel.
Bepróbálkoztak egy ilyen baromsággal, nem jött be, okés, tegye rendbe a dolgokat rövid távon aztán viszlát, jöjjön szépen Járai (vagy Varga) ahogy azt eredetileg is eltervezték.
Avatar
blint63
 
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2006.04.23. 15:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.06.06. 22:31


Srácok!
Megint csak bebizonyosodott amit mindig is mondtam! Bármilyen politikai vagy politikai felhangú téma SOSEM vezet jóra egy focifórumon!

Imperatore: Talán most az egyszer merem azt mondani, hogy a korkülönbségnek is lehet köze az ekkora nézetkülönbséghez. De ez sem baj.
FR24 kemény és szenélyeskedő hszt írt be ez tény! De elnézést kért érte!
Talán mondhatom, hogy mindennyiunk örömére tennél ha elfogadnád tőle és visszatérnél közénk! :wink:

FR24: Tudom hogy tudod, és meg is bántad, de itt soha nem szenélyeskedünk!

Fanatic: Sajnos elképzelni tudjuk, és már abban is rossz. Nemhogy átélni. Kitartás!

amúgy az egész csak nevelés, informálódás, megszokás kérdése. Nekem - ha Magyarországra gondolok - két térkép jelenik meg a szemem előtt.
És még egy fontos dolog: A Vesszen Trianon nem csak azt jelenti hogy a Nagy-Mo-t akarnánk vissza. Ez egy megaláztatás, egy igazságtalan döntés, egy diktátum, egy abszolút nem véglegesre tervezett idiotizmus elleni kijelentés.

james bond:
mit mondjak? nem lepődtem meg.... :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2010.06.06. 22:29


Nyolc hosszú év alatt megszokták, hogy lehet felelőtlenül össze-vissza beszélni következmények nélkül. Nhéz erről leszokni. De ez jó lecke volt, gondolom tanuklnak belőle.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2010.06.06. 14:17


Valószínűleg soha életünkben nem fogunk együtt sörözni, egész egyszerűen azért, mert tökéletesen másképp látunk bizonyos dolgokat, ennek ellenére bocsánatot kérek mivel valóban sértő hangnemet ütöttem meg, bocsánatot kérek mert elvitattam azt, hogy te is ugyanolyan magyar vagy mint bárki más, nem a véleményemnek adtam hangot, hanem téged fikáztalak. Nem tom mi ütött belém, télleg elnézést kérek, emberből vagyok, néha nekem is alacsony az ingerküszöböm... :wink:
Ettől függetlenül továbbra sem értek egyet a leírt hsz-eddel de tiszteletben tartom amit írtál, mert alapvetően nem vagyok rasszista (sőt cigány gyerekekkel foglalkozom), de ahogy a borsodi cigány vajda mondta a minap: nem lehet csodálkozni h megerősödött Mo-n a szélsőjobboldal, ha nekem minden héten ellopnák valamimet a cigányok én is Gárdista lennék már másnap! Ezt ő mondta, ő már csak tudja, hisz közöttük él, és egyébként nagyszerűen fogalmazta meg ennek az egész dolognak az alfáját és omegáját.
Békés egymás mellett élésről akkor beszélhetünk ha az adott népek kölcsönösen tolerálják egymást, ha napi szinten olvasol arról h ismét meggyilkoltak a cigányok vkit, vagy Ficóék újra alkotnak odaát, akkor az messze van a békés egymás mellett éléstől és a nagy európai eszmétől: az integrációtól. Ugyanazt a dolgot szeretnénk végülis mindketten, de én nem hiszek az EU-ban, és sztem amíg odaát ilyen és ehhez hasonló magyarellenes törvényeket fogadnak el, addig nem szűntek meg a határok sem. A szó igazi értelmében legalábbis semmiképpen sem!
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: FANATIC-AS ROMA! Dátum: 2010.06.06. 02:03


Én nem fosztok meg senkit semmitől!Élni akarok,magyar vogyok,igy magyarként akarok élni!Elhiszem h nekik is szar!De nekem jobban,ezt fogják fel!
Háborut ne,ez egyértelmű!!!Én eléllek a szlovákok mellett,sőt,a legtöbb itteni magyar elél a szlovákok mellet,csak Ők nem mellettünk!Olyat is hallottam már h a magyarok büdösek!.... :lol: :S egy vicc az egész!!!
"Insieme verso il trionfo"
AS ROMA EGY ÉLETRE!!!
Avatar
FANATIC-AS ROMA!
 
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2005.03.04. 22:38
Tartózkodási hely: Komárno,Szlovákia

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2010.06.06. 00:27


a megoldás 2 féle lehet
1: háború. ezt ne mert többen lennének ellenünk mint mellettünk. meg egyébként is, én nem akarok háborüzni, és egy kósza golyótól elpatkolni, bármennyire fenséges dolognak tűnik is a beleidet a markodban tartva megdögleni a vértől bűzös sárban.
2: mi elfogadjuk, hogy így van -ez nem jelenti, hogy örülünk neki, vagy, hogy ne tartanánk gyásznapot- ők meg elfogadják, hogy ott van köztük egy rakás magyar, hagyni kell őket élni magyarként. nyilván ők is szívesen "beolvadnénak", ha közben megőrizhetik magyarságukat, cáfoljatok meg, ha nem.

slota tudatalattijában az van, hogy több szavazatot akar.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2010.06.05. 19:37


Fanatic, azért őket is meg lehet érteni: gondold el, milyen frusztráló lehet úgy élni, hogy nincs semmi az őket körülvevő kulturális örökségből, ami ne arra emlékeztetné őket, h. kik is ők ott valójában... nyilván ez ott van Slota meg az összes szloták tudatalattijában... :(
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: FANATIC-AS ROMA! Dátum: 2010.06.05. 18:09


Ezt senki se tudja elképzelni h milyen dolog...csak aki magyarként nem Magyarországon él...milyen érzés itt élni,pedig tudom h nem ida tartozom...H megtiltják h az anyanyelveden beszélj,h elveszik a szlovák állampolgárságod ha felveszed a magyart és 3300 Euros büntetést kapsz ami nyugottan mondhatjuk h embereket tenne tönkre...és h naponta a pofádba mondja pár koszos tetves tót h "Madari za Dunaj"...pedig inkább én mondhatnám h menjen ő haza...mert itt én vagyok otthon...(adj a tótnak szállás,kiver a házadból)...mennnyire igaz!
Emlékezni kell,mert aki magyar annak kell,persze nem muszáj!és tényleg nagyon fontos most az árviz,itt is Szlovákiába...az ország fele viz alatt van!Sajnálok mindenki akit a viz megkárositott,szerencsére mi be vagyunk biztositva,pedig Komárom egy teknő kellős közepén van!És két elég nagy folyo összefolyásánál!Ennek is köszönhető h megfelelő a védelem!
De hát reméljük h nemsokára minden helyre áll!!! :S
"Insieme verso il trionfo"
AS ROMA EGY ÉLETRE!!!
Avatar
FANATIC-AS ROMA!
 
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2005.03.04. 22:38
Tartózkodási hely: Komárno,Szlovákia

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.06.05. 16:14


kicsit sértő a hozzászólásod nem gondolod ? gondolom nem, hiszt azt sem igazán fogtad fel mit írtam, de nincs semmi baj te magyar vagy én meg egy buzizsidócigány amiért az jobban érdekelt hogy valaki tönkremegy és elúszik a háza mint egy múltbeli nemzeti tragédia aminek emlékezésével per pill nem érsz semmit sem mert nem fog változni semmi,persze azt sem mondtam hogy ne emlékezz, emlékezni kell, de hagy döntsem már el mikor mire emlékezem, nem tiltottam meg neked és senkinek sem, mint ahogy azt sem írtam egy szóval sem hogy mi alkalmazkodjunk, de nem gond téged felment az hogy magyar vagy ha nem is tudsz értelmezni akkor is, tudod mit b*zd meg....te nagy magyar...f*sza érzés amikor elvitatja valaki az identitásodat egy reg mögé bújva....pokolian jó érzés...a hócipőm tele van hogy itt mindenkinek egy valamit kell gondolni mert ha nem már magyar sem vagy...hogy nem lehetnek problémáid mert ha van valami megemlékezés csak azzal kell foglalkoznod, arra gondolni abban élni, mi változna ha egy napig azon emészteném magam hogy 90 éve szétkapták az országot mint hülyegyerek a legót ? jó sz*rul érezném magam, király lenne ...és igen én örülök az uniónak mert eltüntek a határok és nem kell minden sz*r ahhoz hogy a felvidékre átruccanj vagy fordítva, és igen nem az uniónak tiszte foglakozni azzal hogy slota, focó meg viktor király azon verseng hogy kinek nagyobb...a sok barom meg örül neki mind két oldalról mert ez aztán jót tesz mindenkinek csak annak nem akiről, akinek a feje fölött vitáznak, igen én hülye vagyok hogy azt gondolom normális politikai vezetéssel meg lehetne oldani az egészet és nem lenne állandóan gebasz...ja persze akkor nem lehetne nekiugrani a másiknak mint ahogy te tetted és nem vitatnánk el egymás identitását vagy hazaszeretetét....

ne haragudj de csezd meg már bocsánat..nekem ez nem kell, f*szán elvoltam ezen a fórumon már vagy 5 éve, voltak hülye hsz-eim nem is egy, de még akkor sem válaszolt nekem senki ilyen kioktató hangnemben, és még a hangnem hagyján de ez ->" nekünk magyaroknak " <- ettől sértőbbet, utálom ha elvtatják ami nekem oly fontos, ami mindig meglesz nekem, csak mer nem tetszenek a hsz-eim már nem is vagyok magyar ?...én mindig normálisan viszonyultam mindenkihez ha valakit sértettem nem resteltem bocsánatot kérni...de nem vagyunk egyformák, biztos azé' mert én nem vagyok magyar...további jó fórumozást mindenkinek én hanyagolom a dolgot egy jó darabig...elég nekem ha olvashatom a híreket a csapattal kapcsolatban...arrivederci
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2010.06.05. 15:49


Hát kedves Imperatore csak egyetlen egy gondolatot fűzök hozzád: csak bele ne dögöljünk ebbe a kib*szott nagy integrációba, amiben most élünk!!! Mi nekünk mindig mindenkihez alkalmazkodni kell igaz??? Kérdezd már meg Slotáékat h őket mennyire érdekli az Unió meg az integráció. Ott tesznek keresztbe és ott nyomorítanak meg minket még mindig ahol és amikor csak tehetik. A nagy Uniód meg lezárja annyival h ezek helyi ügyek ami őt nem érdekli. Akkor milyen integrációról beszélgetünk???? Légy boldog az Unióddal, takard el a szemed továbbra is, nekünk magyaroknak kezd a tökünk nagyon tele lenni azzal, ami ebben az országban folyik.
Ennyi!
Mindemellett rettenetesen sajnálom ami most Borsodban történik, a de a magyar nemzet legnagyobb nemzeti katasztrófájáról nem megemlékezni... ne haragudj azért....
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.06.05. 12:29


nekem is vannak voltak ismerőseim, barátaim és rokonaim a határon túl (sőt lehet van akiről nem is tudok) ezzel nem lehet per pill mit tenni megemlékezések útján, csak azon a téren amit leírtam szvsz, de tény ami tény Borsodot megint az ág is húzza és engem ez most jobban érint mint az emléknap, kicsit előrrébb van ez a listán errefelé, és még csak mostanság jön a zöldár majd a Kárpátokból, mert a magas részeken most lesz/van hó ólvadás nyár elején...ezt még a túloldalon sem tudják majd könnyedén megoldani, egyébként sem táblákat kellene állítani, hanem arra megoldást találni ami ma érint azokat pl akik magyar nyelven szólalnak meg vagy írnak ki valamit, és ez ugye csak egy dolog, persze az sem mindegy hogy nyugat, kelet, észak vagy dél, 2 szomszédunkkal e téren nem igazán van gond, ott nem csorbulnak a személyiségi jogok
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2010.06.05. 11:18


Imperatore Romano írta: mert ez most történik és a mostani emberek tragédiája nem a dédszülőké...

Szerinted az nincs rám kihatással, hogy apám agán a rokonság fele itt él, a másik fele a határon túl? Szerintem de, érint engem is, aki csak unoka, dédunoka vagyok :) :(
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.06.05. 09:26


a vesszen Trianon, a mindent vissza elve és nem bizonyos négyzetcentiké ;) és vannak akik nagyon komoly veszik és nem szimbólumként, azt meg nem értem miért tenném ugyan azt, nem általánosítottam vagy feltételeztem semmit, és azt sem mondtam hogy mindeki ezt gondolná, egyébként a tiszai halpusztulás és cián egy auszi cég miatt volt, ami lehet akkor is bekövetkezik ha miénk a terület, hisz az uránbányát is megvették elvileg az auszik Kővágószőlősön, és a privatizációkat tekintve meg azt hogy mi lett a vállalatokkal...ki tudja, ez persze csak feltételezés....az árvíz megint más tészta kicsit, hisz most pl pár patak változtatta Borsod egyes részeit tengerré, azok itt erednek és itt folynak, de persze igazad van, de ha a mai határokon belül nem vagyunk képesek védekezni akkor.... az árvízvédekezés egyébként is egy bonyolult kérdés, nem feltétlen volt jó pl a Tisza szabályozás sem, (pedig akkor még "minden" a miénk volt) több szempontból sem, tönkrevágott egy s mást, a vízvédelem túl bonyolult so tényezőtől függő dolog, de ha már víz és Bős-Nagymaros, szintén elcsesztük és mi csesztük el, kár volt....és a szomszéd járt jól, ez van ha feleslegesen buzgálkodunk, akkor táncoltunk vissza amikor már szinte minden meg volt és nem lehetett már változtatni semmin, persze a zöldek irtó bölcs emberek tudnak lenni néha...sokban nem változnának a vizes dolgaink, pont most látszik az hogy a természet az úr és mi csak porszemek vagyunk, az ásványkincseken nem vitatkozom, bár véleményes hogy hova jutottak vele a szomszédok, de talán kár is koptatni a klaviatúrát, a véleményeket e téren is nehéz lenne összehangolni...
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2010.06.05. 08:51


trianon nem csak a dédszülők tragédija. ha pusztán gyakorlati szempontból nézzük, a pár évvel ezelőtti tisza-halpusztulás nem, vagy nem ilyen súlyosan követlkezett volna be, ha a folyók forrása nálunk van, ahogy az régen volt. ugyanez a rába-habzásra. bős-nagymarosra. és az árvizek is kezelhetőbbek lennének. nyersanyaglelőhelyekről ne is beszéljünk.
szóval igenis a mi tragédiánk is!!!
tényleg fölösleges állandóan emiatt keseregni, de az évfordulón ne mondjuk mán, hogy meg sem köll említeni!!!!


szeretem amikor pár infantilissel és deviánssan viselkedővel azonosítanak 5 vagy 10 millió embert


te ugyanezt csinálod, amikor a vesszen-trianonozókról azt feltételezed, hogy minden egyes elcsatolt négyzetcentimétert vissza akarnak szerezni. a nagymagyarország térkép egy szimbólum. lehet, hogy van olyan, aki halál komolyam veszi, de akinek egy csöpp esze is van, pusztán szimbólumként tekint rá
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.06.05. 08:20


az lehet hogy semmi köze Trianonhoz az árvíznak...csak mondjuk érdekes módon az nem került elő emléknap ide emléknap oda...hány települést is telepítettek ki ? kapásból lehet mondani min. kettőt...meg még párat amit elzárt a víz...én annyit mondtam hogy talán ez ebben az esztendőben, ebben a helyzetben és pillanatban fontosabb mint a múltra való emlékezés, mert ez most történik és a mostani emberek tragédiája nem a dédszülőké...a másik amivel egyetértek vele hogy nem mindenki gondol rá egyformán...én ebben a rántotthús alaku országban születtem itt nőttem fel és itt éle, szeretem ezt az országot, ezzel az államhatárral ahogy most kinéz, ha valaki azt mondja Magyarország ez jelenik meg a szemem előtt, ez egy csodás hely, persze amit leszakítottak az is az, de ha belegondolunk Teleki vöros térképébe, és abba mit vesztettünk el, és ha ma mind azt visszakapnánk az mivel járna (hány mill. szlovák, román, szerb, ukrán ruszin stb...) már valahogy nem lenne olyan vidám a helyzet, ezzel a "kis" 93 e. négyzetkilométerrel sem tudunk mit kezdeni, és ha tetszik nekünk ha nem változás nem lesz a határokban, senki se jöjjön a dél-szláv álamokkal az más tészta, de kb. itt is az lett volna a helyzet ha nincs Trianon, valahogy így próbáltak volna leválni, mert a környező népek természetes szoporulata nagyobb mint a miénk, vagy legalábbis az volt. Én nem gondolom hogy el kell felejteni, de azt sem hogy mindent vissza kellene venni, nekem elég lenne az hogy unió van, eltüntek a határok, és a környező országok normális (megint Szlovéniát lehet felhozni) kisebbségi politikát folytatnának, csak mindig van egy két barom a gerjeszti a hangulatot, meg lehet kövezni, de nekem nem fáj, nem is nagyon foglalkoztat, rengeteget olvastam, tanultam róla...alapvető műveltség + történelmi múlt, de hogy ezt vissza kell e fordítani nem hiszem, a kulcs még mindig az integráció, egy nemzetek fölötti szerveződés, persze nem összeolvadás vagy a nemzeti tudat elvesztésével, hanem egy olyan szerveződés amivel szem előtt tartjuk a szomszédos országokat és az ott élőket valamint az ott élő kisebbségeket, ez a kulcs és nem a revizió, mit is gondolnának szegény horvátok akik sohasem voltak szerves részei a magyar szent korona országainak, hisz autonómiát élvezett, tavaly volt egy történelmi doku Trianonról ahol a történész(ek) sem vitatták el annak a jogosságát hogy Horvátország mi módon vált le, a statisztikákban is meg van említve hogy az ország területe Horvátországgal és nélküle, de a ma oly divatos kis autóra tehető matrincával elvitatjuk tőlük az országukat, valamit ami ténylegesen nem volt a miénk nem úgy mint Erdély pl...

egy szónak is száz a vége, szerintem komolyan megfontolandó hogy a mai viszonyok között lenne értelme és jó ötlet e a -mindent vissza- , mert szerintem a mai viszonyok között ez már nem reális kép, és nem reális viszonyulás 40-ben még az volt, de sajnos ma már nem, ez sem azt jelenti hogy nem kell emlékezni, kell emlékezni, de a vesszen Trianonnak már nincs értelme a mai keretek között...ezt szerintem be kellene látni, ez már csak egy történelmi beidegződés és egy álom, most 2010 van most kell tenni, és nem egy 90 évvel ezelőtti állapotot visszaállítani ami meggyőződésem hogy egy Dél-szláv háborút idézne elő kicsit északabra....már 1848 óta kialakult, kifejlett nemzeti tudata és énképe van a szomszédos népeknek, és sajnos eddig vezethető vissza az ok is amiért Trianon így zajlott le, az akkori kisebbségi politikánk nem épp a legmegfelelőbb volt...és visszatérve 2010 a változás mai formája az lenne ha nem lenne tilos a kettős állampolgárság (hisz ez csak egy gesztus, ebbe nincs semmi rosz), ha a határok tényleg összekötnének és nem elválasztanának, ha normális kisebbségi poltika működne a szomszédoknél, és az az igazság hogy ezt neg lehet csinálni, erre van esély,de arra hogy -vesszen Trianon- nincs...
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.06.05. 00:39


srácok:
attól még hogy off-topic, még ne káromkodjatok ha kérhetem
unom a javítást
köszönöm!


jnzsblzs: sajnálom hogy pótviszga lesz, de ennek az égvilágon SEMMI DE SEMMI köze Trianonhoz!

Imperatore:
Sajnos egyáltalán nem értek veled egyet. Az árvíz károsultjait sajnálom. De ennek megint csak semmi köze Trianonhoz!
nem kell állandóan emlékezni rá és keseregni rajta
ez vicc? A nagy cocializmusban szóba sem hozták... most végre lehet és szabad róla beszélni nyiltan

Ma épp az 5. kerületben sétáltam 16.30-kor (ami amúgy csodaszép lett), és libabőrös lettem amikor megszólaltak a harangok, és zúgtak vagy 5-8 percen keresztül - tudván mit jelent.

Akinek nem fáj Trianon az nem is magyar...már elnézést.
Ez meg sarkítás. Nem lehet elvárni azt, hogy a mai nap ebben az orzságban mindenki tizstában legyen a múlttal, és Trianonnal. Sajnos - teszem hozzá. Nem gondol mindenki ugyanúgy erre az eseméynre, és nem is fog soha. És ahogy telnek az évtizedek, lehet egyre kevésbé fognak tragédiaként rágondolni. Sőt azt mondom, hogy ha nem 1920-ban, akkor lehet később , máshogy, más mértékben, de megtörtént volna pl a szlovákok önállósodása....
De ahogy akkor elbántak velünk, az gyomorforgató.

Nem, Nem, Soha!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2010.06.04. 23:30


Négy tantárgyból kell uvéznom és engem nem zavar a "vesszen trianon" felirat, elégedetten nyugtázom.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: blint63 Dátum: 2010.06.04. 23:00


Javaslom, hogy látogassatok el Erdélybe, mert nagyon nem vágjátok miről van szó... Ha ezután még mindig tesztek Trianonra, akkor tényleg nincs mit tenni.

Jah, ha már bevontátok a politikát, nem semmi az ámokfutás amit a fidesz művel. Mi a fszért dumál egy jogi területű pártvezér a gazdaságról, majd Szijjártó még rá is tesz egy lapáttal. Féltem, hogy egyik szavazatomat meg fogom bánni, de azt nem, hogy a fideszre adott lesz az. Ami most megy, nem tom mi a jobb, ha komolyan gondolják vagy ha ekkora balf@szok (a Matolcsy meg mér kussol???).
Avatar
blint63
 
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2006.04.23. 15:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.06.04. 21:07


te is sz.psz a vizsgaidőszakkal ? nyugtasson a tudat (bár sztem nem fog) nem vagy egyedül...hanyad év, milyen szak, hol ?
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég