Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2010.03.23. 22:04

Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2010.03.23. 20:23


"Nem tehetek róla, egyszerűen nem szeretem a körbeveszszük-az-ellenfél-16-osát-és-addig-járatjuk-dugjuk-el-a-labdát-ameddig-megtaláljuk-a-rést játékot."
Az azért nem lenne rossz ha a Roma játszana az ellenfelekkel komámasszony hol az ollót, igaz? ;)
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2010.03.23. 20:20


"Ezzel szemben a kosárlabdában pl. senki nem vitázik azon, hogy Jordan minden idők legjobbja, mert egyértelmű."

Mondod ezt te. Én meg rögtön megkérdezem, miben jobb Jordan mint Kobe Bryant, vagy LeBron James?
Miben jobb Gretzky mint Ovechkin, vagy Datsyuk?
Miben jobb Schumacher, mint Fangio, Prost vagy Senna?
Miben jobb Federer, mint Nadal, Sampras, vagy Agassi?

A kérdésekre nehogy válaszoljatok, mert ugyanúgy nem tudjuk eldönteni, mint ahogy azt sem h ki a legjobb focista a világon. A te olvasatodban Jordan minden idők legjobbja, az én olvasatomban Messinél még nem láttam jobb focistát széles e világon. Szubjektív dolgokról beszélgetünk, meggyőznünk egymást szvsz lehetetlen, így aztán én elfogadom a véleményed, tégy te is így az enyémmel ;)
Nagy általánosságban nincs olyan hogy legjobb, szubjektíve dönti el mindenki, hogy kinek ki a legjobb. Kinek a pap, kinek a papné... ;)
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.03.23. 12:49


Fociban valóban nehéz megmondani ki a világ legjobbja (nem mondtam hogy Maradona - nem is gondolom őt annak)

Miben jobb Maradona, mint Zidane? Vagy épp Messi miben jobb? Vagy miben jobb, mint CR? Semmiben, mert nincs különbség.
Természetesen van különbség. Meg lehet pontosan mondani ki miben volt jobb, vagy az jelenleg. De összességében ugyanaz a szint valóban. Mégis azok az apró nünaszok döntik el hogy ki kit lát jobbank. Jelenleg a többség Messit látja a legjobbnak. És ahogy Jordanről mondod hogy kiemelkedő, hát Messi is az. Max nincs egyedül. Igaz, jelenleg max CR lehet még az, mert Ibra épp mélyrepül. És talán az Ogre az Mu-ban. És az is igaz hogy a csatárokat/támadókat figylei a nép minidg. Mert Iniesta Xavi pl szintén toppon van.
És mégsem nézel Barca meccset... :D Felfoghatatlan ;)
Én már ha tévét nézek, két okból teszem, illetve 3:
1. Roma meccs
2. Barca meccs
3. Mazochista hangulatomban: Fradi meccs :D

Sokszor megy a tv, amikor játszanak, de nem vagyok képes odaülni. Oda oda nézek. Utoljára rendesen a tavalyi Bl végeén néztem őket. Nem tehetek róla, egyszerűen nem szeretem a körbeveszszük-az-ellenfél-16-osát-és-addig-járatjuk-dugjuk-el-a-labdát-ameddig-megtaláljuk-a-rést játékot. Unom valamiért. Talán a Classicot megnézem.

Nálam: Roma meccs -> olasz riválisok meccsei -> kisebb olasz meccsek (amiben van aki érdekel, pl Cassano) -> Atletico Madrid (Forlán miatt)/PSV Dzsudzsák miatt, de már ezeket is csak félszemel. És alapban ennyi. De a BL persze más, ott egy egy jobb meccset meg-megnézek (olaszokét mindig) . És a válogatottakat nem kevertem most ide.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2010.03.22. 22:28


Nos messivel kapcsolatban azert meg kell emliteni hogy nem olyan egyszeru megfogni azert ot. Tehat tegyuk feljon feled egy kis fekete kalapos gomba. K@urvagyorsan. Korulbelul harom iranyba tolhatja a labdat ami ketto megfelelo neki es korulbelul fel masodpercedvan rajonni hogy merre megy es ha rosszul dontesz akkor otthagy mint eb a szaharat es belovi, mert van egy olyan rossz tulajdonsaga hogy ha helyzetbe kerul akkor nem hagyja ki. Es nem latszik hogy merre akar menni mert ugy fordul mint a bugocsiga es egeszen az utolso utani pillanatig nem tudja szerintem o sem hogy hova fog menni tehat korul belul elegge bonyolult barmit is megoldani.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2010.03.22. 20:49


Trigoria írta:Miben is? Szerintem Messi már most jobb Maradonánál (aki persze soha nem votl sztárolva mi? :wink: )- jó hogy nem tudják megfogni. Na most jönnek majd erre is a kommentek. Előre szólok nem kell győzködni ennek ellenkezőjéről. Nem fogok meghajlani. :wink:

De maradonanal es messinel is jobb Jhonny Depp hajoja :D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2010.03.22. 19:32


És mégsem nézel Barca meccset... :D Felfoghatatlan ;)
Én már ha tévét nézek, két okból teszem, illetve 3:
1. Roma meccs
2. Barca meccs
3. Mazochista hangulatomban: Fradi meccs :D
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.03.22. 19:28


Ahogy én sem...

Ők mind a sportáguk valaha volt legnagyobbjai, amivel nehéz lenne vitatkozni (kivéve Senna, meg esetleg Gretzky).
Jogos, Senna helyett (aki most lenne 50 éves - ezért íram őt) Schumit kellett volna írnom. Gretzkyról nem nyitok vitát - nálam (és a többségnél) ő a valaha volt legnagyobb.
A futball kicsit más.
Miben is? Szerintem Messi már most jobb Maradonánál (aki persze soha nem votl sztárolva mi? :wink: )- jó hogy nem tudják megfogni. Na most jönnek majd erre is a kommentek. Előre szólok nem kell győzködni ennek ellenkezőjéről. Nem fogok meghajlani. :wink:

Levy:
A BL-ben 2 meccsen múlik az élet, míg a bajnokságban mondjuk 38-on.
Én pont ez alapján mondom hogy a Real jó csapat. Ezekszerint te ez alapján hogy nem olyna jó. Akkor itt be is fejezhetjük a véleménycserét ezügyben :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2010.03.22. 16:31


"Ja, meg ő tipikusan az agyonsztárolt játékos: most is egy hónapja tök szr volt, aztán volt három jó meccse, és már ő a világ legjobbja."
Na most azt te is tudod azért ugye h az a néhány rosszabb meccs is úgy igaz csak, h önmagához képest játszott valamivel gyengébben, de még azért akkor is eléggé pengés megoldásai voltak, csak tán nem annyi mint amennyit megszoktunk tőle.
Másik meglátásom: oké talán télleg sz*rul játszott pár meccsen, aztán viszont újból tarthatatlan lett, nem tartott 10-15 meccsbe visszanyerni a formát... Mások hónapokig nem találják magukat, lásd pl Zlatan, Henry mikor a Barcába ment satöbbi...
Igazi zseni, aki a világ legjobb játékosa jelenleg, még akkor is ha ez sokaknak nem tetszik...
Mindenki tudja hogy mit fog csinálni??? Kérdezd már meg erről a dologról Cesar Sanchezt, meg a Zaragoza kapusát, akiknek a mesterhármas alkalmával 3 különböző helyre rúgott gólt...
Nem értem...
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2010.03.22. 15:55


[quote="Trigoria]Igazából ezek fikciók. Nehéz összehasonlítani. Amiben le lehet még mérni a Realt a Bl-en kívűl az az, hogy az általad gyenge bajnokságnak titulált spanyolban épp azt a Barcát fogta be, amely jelenleg a világ legjobb csapata. Akkor hogy is van ez? :shock:

de ez meg csak az én véleményem :)[/quote]
Ha belegondolsz, tudod a választ...
A BL-ben 2 meccsen múlik az élet, míg a bajnokságban mondjuk 38-on. Aki egyenletes teljesítményt tud nyújtani, lsd. Real vagy Barca ( akik ezt azért tudják, mondjuk a többi csapat fényévekre van tőlük, néha néha azért kijön a lépés ott is, de az nem mérvadó), az ott van az elején.
A két fain csapat közül az nyer, aki kevesebbet botol (sic!), vagy veri a másikat oda no meg vissza... :) Eccerű, nem? :shock:

Bond!
Mole saját dolgaival van elfoglalva, képeket készít szerkeszt, elvan az alkotói magányában és készül a X - valamire :D
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2010.03.22. 14:28


James Bond írta:plusz van még 2 amit ftpvel letöltöttem. :)

uhh, ezt meg sem hallottam...:)

ennyiért totál megéri megvenni őket. Én legközelebb májusban megyek újságoshoz, mivel a most következők mind megvannak. Egészen Lazenby-ig, az őfelségeséig.
kicsit felemás lesz a Bond kollekcióm, fele vastag tokos, fele vékony :).
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8070
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.03.22. 14:24


szegény Federer, Jordan, Woods, Gretzky, Senna :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.03.22. 14:06


semmi nem vonz az anglokhoz, senki és semmi.
Gera Okaka, és AA max. Azért azt se hittük volna nemrégiben még, hogy egyszer egy Gera-Okaka cserét fogunk így leírva látni :D

snatch: ok, az érzelmi érvekkel nem lehet vitába szállni :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2010.03.22. 13:55


tegnap neten néztem a mu-poolt, (miközben ment a tvben a milan-napoli) és egészen élvezhető volt.a kisebb angol bajnokik engem is kifejezetten taszítanak. maga a stílus
németet én sem tudok nézni, de 1-2 éve, mikor még lehetett és bele-bele néztem, mindig meglepett, hogy milyen jó meccseket látni. náluk a hírnévvel van baj. .
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10281
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2010.03.22. 13:47


jó, az én döntéseim érzelmi alapúak, ezekkel lehetetlen érvelni :D

egyszerűen rühellem a nagynak vélt/mondott csapatokat, nem tehetek róla ;)

Szóval srácok, elfogadok minden érvet, rajtam nem múlik, de a véleményem és az érzéseim nem fognak megváltozni sosem. Én már gyerekként is zsigerből gyűlöltem a nagyokat, akkor felfigyeltem arra, hogy melyik országban melyik az ún. nagycsapat. És már akkor eldöntöttem, ha a fene fenét eszik, akkor sem fogok nekik szurkolni, csak is ellenük :).

És az is igaz, hogy a barcát nem lehet egy lapon említeni az interrel, csak próbáltam a gondolatmenetemet alátámasztani, igaz rossz példával :D.

A játékosokat illetően pedig nem tudom, valami nálam megváltozott. Régen elismertem egy-egy játékosról, ha nagyon jó volt, most max akkor tudom, ha római :). Messi is biztos az, de én még leragadtam az első válogatottsága első percénél...11

(ma ne, holnap okés.)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8070
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.03.22. 13:40


tomm
nálam:
spanyol: kevésbé élvezhető (Barcát nem szeretm pl nézni, de ez én vagyok)
német: sajnos nem tudom nézni mostanában, de sosem voltam elájulva, bár...
angol: borzaszt, taszít, ma már egy MU-Che-t se tudok megnézni
olasz: a meccsek nagy részét meg tudom nézni. mondjuk egy catania-sienát kevésbé. Én néha látom a tüzet még. Tegnap Cassanoba pl láttam :wink:

Szóval ez erősen szubjektív. Kinek mi jön be.
ja és régen mindegyiket néztem, mindent mindehol - de idáig jutottam :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2010.03.22. 13:15


sztem 2 dolog alapján lehet lemérni:
1: ahogyan a bl-indulás jogát kiszabják: pár évet megnézve melyik országból hányan jutottak el a blben meg az el-ben és meddig?
2: mennyire élvezhetőek a bajnokságon belüli meccsek. nekem valahogy teljesen közömbös a spanyol liga, de el kell ismerni, hogy élvezhetőek a meccsek. a németeknél szintén jó meccseket lehet látni. az angoloknál is jó kis meccsek vannak, az egy másik kérdés, hogy kinek jön be a rohangálós foci. ellenben az olasz fociból kiveszett a tűz. néha látni egy-egy fain kis meccset, de általában csak végigcsordogálnak a mérkőzések, semmi esemény, semmi tűz, semmi feszültség a pályán.

nyilván ez is szubjektív.
de monnyuk a lelátók telítettsége eléggé árulkodó. ahogy szoktákvolt mondani: a számok nem hazudnak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2010.03.22. 13:17-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10281
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.03.22. 13:02


hogy a spanyol az olasszal egyenértékűen gyenge bajnokság. Van két kiemelkedő csapat, oszcsá. A Serie A-ban meg az Inter emelkedik csak ki.
Az angolban is csak kettő max három. A németben egy. Egy Sampdoria vagy Valencia jelen pillanatban odavissza pofozna egy téttel bíró mecsen egy Aston Villát szerintem.
Igazából ezek fikciók. Nehéz összehasonlítani. Amiben le lehet még mérni a Realt a Bl-en kívűl az az, hogy az általad gyenge bajnokságnak titulált spanyolban épp azt a Barcát fogta be, amely jelenleg a világ legjobb csapata. Akkor hogy is van ez? :shock:

de ez meg csak az én véleményem :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2010.03.22. 12:29


hát azért céer megváltotta a világot.
az egy másik kérdés, hogy nincs körülötte rendes csapat, így az ő világmegváltása sz@rt sem ér.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10281
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2010.03.22. 07:49


De miért? Ki az a céer? meg ki az a kaka? Az atyaúristen? :)

Egyik sem váltotta meg a világot. És az, hogy a spanyol bajnokságban az élen vannak, az annak köszönhető, hogy a spanyol az olasszal egyenértékűen gyenge bajnokság. Van két kiemelkedő csapat, oszcsá. A Serie A-ban meg az Inter emelkedik csak ki. A két bajnokság között csak a kiemelkedett csapatok között van különbség, a barca nemzetközi szinten is erős.

de ez csak az én véleményem :).
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8070
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.03.21. 23:16


természetesn KIZÁRÓLAG az idei évadra fogadtam/gondoltam, amikor CéR érkeztekor mertem pénzt tenni a nagy fanyalgók ellenében :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2010.03.21. 22:02


Szerintem a real azert esett ki mert sz@r. de lehet hogy igazad van es talan azert estek ki a legutobbi a hat alkalommal mert nem volt szerencsejuk de hogy egy bolcs embert idezzek
Trigoria írta:túl sok a véletlen :wink:
[és mennek a legendák a meleg golyókról :D (bocs ezt nem birtam kihagyni)]
mindegy nem akarok vitatkozni (értelmetlen, bizonyíthatatlan), ez az én (és sokan mások) véleménye
:D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.03.21. 20:37


sn, tudom, voltatok egy páran. Kevesebben voltunk mi akik szerint jó lesz a Real (talán ketten - és a Real jó csapat bárhogy is nézed).
én akkor sem röhögtem, inkább fogadtam innen valakivel
és azt se felejtsük el (NAGYON NE) hogy azt a meccset ronggyá nyerhették volna. Tehát nem azért estek ki mert rosszak, hanem mert pechesek/szerencsétlenek voltak. De ha azt nézzük, igazatok lett - mindegy hogyan.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2010.03.21. 12:41


A 2000es évek elején nagyon csipáztam a Reált, volt bennük koncepció, állandóság, gyakorlatilag meg volt a megfelelő aránya a csapaton belül a vízhordóknak és a labdazsonglöröknek, meg hát volt 1-2 klasszis edzője is a csapatnak, gyakorlatilag a világ egyik hanem legjobb csapatából mára odáig jutottak, hogy minden évben kicserélik a fél keret, edzőt menesztenek, és elnököt választanak, és eljutottak oda-habár az olaszok sem brilliroznak a blben- ha egy olasz csapattal szembekerülnek, az olaszok taktikailag egybe lenyelik őket, most meg már az utóbbi 8-10 év leggyengébb Lyonjától is képesek voltak kizúgni a blből, úgy látszik, a (hitel)pénz nem minden.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2010.03.21. 11:59


Lehet, hogy nem írtam le, de tudtam én is 8) :D
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég