Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.07.29. 12:47


Baromira zavar, hogy Burián Kata futama alatt és a középdöntőbe jutása után 80%-ban azzal foglalkozik a kommentátor, hogy Hosszú Katinkának milyen sokat köszönhet mindneki. Rengeteg úszó csak miatta lehetett olimpikon. Ne essünk már át a túloldalra...

Oké, elfogadom, hogy szar az optikája a 200 pillangó visszalépésnek és elég páran megtalálták miatta, de lépjünk már túl ezen. Az igazi sztárok többnyire önzők. Miért ne lehetne Hosszú Katinka is az? Nem emberként kell szeretnünk, hanem sportolóként. Abban majdnem biztos vagyok, hogy nem Jakabossal akart kicseszni, hanem csak kint akarta eldönteni melyiket ússza a 200 vegyes és a pille közül. Jakabos joggal utálhatja ezért (de ő is inkább a szövetséget), de egy átlagos magyar szurker miért tenné? Kapőott néhány kritikát, de ne szóljon már innentől kezdve arról az Olimpia, hogy mindenki bizonygatja mekkora királylány Katinka. Az. Zsenilális sportoló és valószínűleg egy nehezen elviselhető ember. De ez utóbbi érdekelje a közvetlen környezetét, ne az egész országot.

A női kéziseink pedig szépen bizonyítják, hogy mit ért a magyar kézinek a klubcsapatokra öntött mérhetetlen pénz. Mondjuk ha lenne egy kézis "Rossi" a padjukon, lehet érmet szereznének.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9903
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.07.29. 07:55


Az milyen , hogy kiviszik az ismert körülmények között Aidát az olimpiára, jön is egy sérülés

„Meghúzódtam az első meccsen, és ez eléggé akadályozott most is” – mondta Kreiss Fanni a kanadaiak elleni vereség után, majd még hozzátette az MTI tudósítójának, az esetleges cserével kapcsolatban: „Leülünk és átbeszéljük, hogyan legyen tovább”
https://infostart.hu/sport/tokio-2020/2 ... ida-nelkul

és még így sem vetik be (az írásom pillantáig, a meccs feléig). Akkor most a szövetség úgy nyomta rá a csapatra Aidát, hogy még az edző is ellene van, hogy így sem veti be, amikor már totál mindegy hogy 7 vagy 8. hely lesz? Fasza.


szerk: kapott egyetlen asszót, megnyugodtam :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.07.27. 10:49


vazze, japán elképesztő mit invesztált a sportolókbba. Mit művelnek eddig az olimpián? vezetik az éremtáblát, megverik kínaiakat pingpongban, nyernek kézilabdában, 7-7-re állnak velünk vízilibadában épp.
ha ez kell hozzá, rendezzünk olimpiát mi is mégis :)) Bár nem hioszem, hogy nálunk (vagy bármely nyugati országban) ilyen állami előirányzott elvárás és invesztálás lenne a hozománya egy rendezésnek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.07.26. 21:28


Én az életjáradéktól kapok agyfaszt, de nagyon.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11423
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.07.26. 21:23


tomm, ha szervezel belőle VB-t is és megmagyarázod (és elhiszik) hogy ez sportteljesítmény, áldásom adom rá:)

F.Totti:
Egy ilyen gigaolimpia eszeveszett veszteséget hozna rendezőnek.
pont ezért írtam az olimpia várost, mert nyilván veszteség lenne anélkül.
Maradék időben edzőtáborok, vb-k, stb lehetne nyugodtan ott. Abból fent lehetne tartani talán. Igaz akkor elveszne a feeling, hogy ez egy OLIMPIAI VÁROS. Ezért valszeg úgy csinálnám, hogy lenne egy része, amit csak és kizárólag az olimpiára nyitnám meg, hogy akárki is jár arra a 4 év alatt, sóvárogva vágyjon oda be. (hatalmas szobrok, látványos épületek, hatalmas terek stb, )

De jah, ez olyan mint a fociszabálykönvy. Ha kapnék rá pénzt és időt, megoldanám. De addig minek menjek bele részleteiben az agyalásba...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.07.26. 18:45


Csinalnek is rogton egy jatekot es letre is hoznam az orszagos szovetseget. Az lenne a neve, hogy en nyertem. A jatek meg az lenne, hogy leulok egy kenyelmes fotelbe es aztan en nyertem. Johet az 50 misi meg az eletjaradek, ti meg orulhettek, hogy egy ujabb magyar arany az olimpian es lengethetnetek nagy buszken a zaszlot.
1-100 perc kozotti futamok lennenek, minden olimpian 100szoros gyoztes lennek.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10283
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.07.26. 18:31


Azért kell mindent közvetíteni, mert az hoz pénzt. Egy ilyen gigaolimpia eszeveszett veszteséget hozna rendezőnek.

Az Olimpiai város építése mondjuk érdekes ötlet. Vissza a gyökerekhez. Én nagyon adnám. De mit csinálsz egy ilyen komplexummal a 4 év maradék 46 hónapjában? Az őrzés és álagmegóvás is vinné a NOB éves bevételét.

De bocs, azzal kellett volna kezdeni, hogy jó gondolatok. Belekötbi meg nyilván könnyű. Ha kapnál rá egy évet és mondjuk 10 Mrd Forintot, faszán kidolgozhatnád. Akkor kellene rajta rést találni. Ha akkor is lenne sok, akkor elvetendő. Mindaddig egy érdekes ötlet.


Ja és bocs, az olasz kosárcsapat kijutott. A szerbek,oroszok, litvánok és a kanadaiak nincsenek kinta nagyok közül.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9903
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.07.26. 15:13


nekem elméletem/elképzelésem van
elmondom :)


A NOB vezetői ott vannak tévedésben, amikor azt hiszik, hogy minden versenyt közvetíteni ÉS jól, láthatóan, érthetően kell közvetíteni.
Hát nem kell. Egy vívást nem kell értenem, attól még tudok drukkolni a magyar vívónak. Nem is akarom megérteni teljesen a szabályokat. Eleve aki nézi, azért nézi, mert a honfitársának drukkol, vagy mert már érti az egészet.
A sportoló sem azért sportol, hogy olimpián egy világ nézze a tvben. Helyszínen ott vannak a nézők (ok, most nem), és azért küzd, hogy a világ legjobbja legyen és Olimpiát nyerjen. Nem azért, hogy a nézők számára érthetőbb legyen az ő sportja. Gondolok itt pl az öttusára, amely a régi lebonyolításban alig érdekelt valakit, ettől még megnézte aki akarta, HA egyáltalán volt közvetítés, és mégis jól elvolt a sportág magával. Most jobb így? Hát nem hiszem.

És erre felépítve a gondolatom második része:
Azért sincs minden sport az olimpián, mert időben, szervezésben , DE FŐLEG KÖZVETÍTÉSBEN nem fér bele.
Én azt tenném, hogy nem új sportokat kell behozni a régiek rovására, hanem minden létező sport legyen ott az olimpián. Amiből már vannak szövetségek meg vb, az hadd menjen. Nem kell a vitorlázók hajóosztályait kurtítani, hadd menjen mind.
És NEM KELL MINDENT KÖZVETÍTENI! Ha nem fér bele az időbe, hát nem fér. Nem beszélve, hogy manapság adott sport, adott társaságai megoldanák a közvetítést maguk is - hála az internetnek. Erre a legjobb példa az idei Kékszalag a Balatonon. Az M4 egy katasztrófa volt (megint), de a Fifty Fifty kísérőmotorosa (és a győztes RSM-é is, de ritkábban) 15 percenként nyomta fel a videóit, magyarázattal, érthetően, látványosan. És ennyi máris elég akár.
Ha egybecsúsznak a programok hát csússzanak, mindenki szelektálhat mi a fontos neki.

Ok, logisztikailag óriási vállalkozás egy ilyen összehozása. Akár el is lehet nyújtani az olimpiát két hónapra mondjuk.
Vagy ahogy az ókorban, mindig egy helyszínen lenne, ahol felépítenek egy giga olimpiai falut és központot, és 100 évre megoldva a kérdés. Vagy mondjuk legyen négy ilyen New Olympia City a világban (Európában, Ázsiában, Amerikában, +1) és forgásban menne a rendezés.

És akkor megszűnne a sportok versenye az olimpiai részvételért. Minden szar mehetne ki rá (lásd teqball :))
(és ki lehetne osztani 2 millió kotont is :DDD)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.07.26. 15:12


Mindkettőtökkel maximálisan egyetértek.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11423
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.07.26. 14:47


Ezek a feszes, hosszú dresszek mennyivel kevesebbet mutatnak, mint a rövidek? A Kaleta Gáborok ugyanúgy tekergetik a gyíkot erre is. Miért állnak meg félúton? Tornázzanak télikabátban és sapkában.

Ha már az Olimpia jövője került szóba.

Ki a farkam az a döntéshozó, aki szerint a gördeszka vagy a falmászás fogja a fiatalokat az Olimpia felé fordítani? Szerintem ilyen 70-80 éves töketlen, korrupt, szemilis barmok lehetnek. Ezek a majomkodások hozhatnak vagy 50-100ezer új nézőt világszerte, ugyanakkor a tradícionális sportágak megnyírbálása kivérezteti az eseményt. Mennyivel többen néznének mondjuk egy olasz kosárválogatottat vagy egy Ryan Lochte-t, mint egy szörföst vagy a világ 10. legjobb női vizilabdacsapatát?
De jöjjenek a nők, mert attól leszünk baromi egyenjogúak és jöjjenek a rétegsportok, mert attól meg fiatalosak. Vén f@szok...
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9903
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.07.26. 13:52


https://index.hu/sport/2021/tokio/2021/ ... mus-ellen/

1: amikor ezt a sportot valasztottak es utana folyamatosan naprol-napra nem hagytak abba, akkor pontosan tudtak, hogy milyen ruhaban kell versenyezni. Pl ha hentesnek mennek, akkor szep, hosszu, feher kopenyt viselhetnek szep piros foltocskakkal. Ugyanez, ha sebesznek allnak. Vagy ha ott lennenek, akkor meg bikiniben akarnak a pacalnak valot vagni vagy a szivkatetert behelyezni?
2: levenni az egesz sportagat az olimpiarol es megoldva. Szokdecselo meg gumillabdat dobalgato lanykak? Nemar!
Bar az egesz olimpiat el lehetne torolni. Halott/senkit nem erdeklo sportagak doppingtalalkozoja tonnanyi penzert.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10283
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.07.26. 11:59


nem most dagi, hanem az volt nem olyan régen
most max jó húsban van :)

https://www.nemzetisport.hu/tokio-2020/ ... la-2840493
ez de jó hsz :D
"Sokszor dekoncentráltak voltunk, ez már nem fér bele."
.
Azért amikor valamelyik liba ilyet nyilatkozik, akkor nekem kinyílik a bicska a zsebemben. Van róla lövése, hogy mennyit költünk a felkészülésükre, az utaztatásukra, vagy éppenséggel a versenyeztetésükre??? Dekoncentráltak voltak, bazz??? Akkor nem kötelező sportolónak lenni, hanem a rengeteg szürkeállományát bevetve megélhet a szaktudásából. Vagy fizikai munkából, lesz.rom. De ha kiutaztatjuk Tokióba, akkor ne legyen dekoncentrált, mert a szponzorainak, azaz nekünk, eldurran az agyunk.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.07.26. 09:44


Trigoria írta:https://www.nemzetisport.hu/tokio-2020/tokio-2020-a-teljes-vilag-kiakadt-egy-tevetarsasagra-kepek-2840155
:D :D :D :D :D a teljes dilettantizmus iskolapéldája

a románoknál meg Lugosi Béla féle Dracula, pláne fricska:)


Ez de jó! Tökéletesen mutatja, hogy egy átlag kóreai mit ismer a világból. Kétségkívül kicsit rendhagyó, de én bírtam a tévé hozzáállását. Nem a bemutatott országokat, hanem a saját nézőiket nézték le :)

Katinka? Neki duplán szar lehetett versenyszezon nélkül készülni. És ja, öregszik, ami a fizikalitásra építő sportolóknál fáj mindig a legjobban. És ja 2, Tusup. Meg aztán az sem biztos, hogy a kokszot olyan könnyű mostanába beszerezni. A COVID nehezíthette ezeket a forrásokat is, plusz a rohadt sok orvosi vizsgálat miatt hangolni is problémásabb lehet. Egyébként nekem inkább vállasnak tűnt, mint kövérnek. De kétségtelen, hogy nagyobb volt mint eddig bármikor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9903
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.07.25. 10:32


https://www.nemzetisport.hu/tokio-2020/ ... ek-2840155
:D :D :D :D :D a teljes dilettantizmus iskolapéldája

a románoknál meg Lugosi Béla féle Dracula, pláne fricska:)


amúgy bejött a realitás. Hosszú karrierrjének kvázi vége (de olimpiainak biztosan).
egy jó hsz, amivel egyetértek:
"Az előfutam kapcsán Ági arról beszélt a stúdióban a döntő előtt, hogy reméli, csak altatott Katinka, mert az utolsó itteni edzőtáborban áradoztak a többiek Katinkáról, hogy micsoda időket úszik, mennyire lefogyott... Nekem az utóbbi napok fotóiról is az jutott eszembe, hogy még mindig túlsúlyos. Az EB tájékán lekövéreztem. A vírus utáni első versenyen a nagyon rossz idők láttán ugye kénytelen bevallotta, hogy kissé lustán dolgozott az utóbbi egy évben, na de majd most jönnek a versenyek, az az ő terepe... Én már akkor értettem, hogy most ilyesmi eredmény lesz 400-on, ha elindul. Azóta ment a mellébeszélés. Én értem, miért úszott most így. Mert ez volt a realitás.
Ettől még a rövidebb táv(ok)on történhet érdekes, az kiszámíthatatlanabb, na de éppen a gyorsasága visszaszerzésének szükségességére fogta a visszafogott tavaszt - mellébeszélés.
Amellett, hogy nyilván ki is öregszik, nincs benne a munka."

Nekem is mondta a Duna Aréna létesítményvezető-helyettese nem is olyan régen, hogy rettentően el volt hízva Katinka. Ez van, egy Tusup típusú hajcsár nélkül ez van. :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.07.24. 19:03


Az országúti verseny szerintem a valaha volt legjobb olimpiai futam volt. Kicsit túltolták a pályát a japók. 240km, 5000m szinttel. Hülyék ezek. Brutálisan ment az eleje a Fuji lábától. Attilának ez még sok volt.
Az egynapos verseny még nem az ő terepe.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9903
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.07.24. 18:26


és ha jól rémlik, egy két éve talán a vb-n pokoli rossz volt és mélyre került. De brutális, ahogy visszajött, és amit ma művelt.
De ha ő ezt nem hozza, akkor a társai eredményét látva lenne vészharangkongatás. Meg milyen nációk verik már a mieinket: irániak, grúzok (bocs, georgiaiak :DD)...

sajnos Hosszú Katinkánál viszont bejön amitől féltem valszeg, és nincs már visszaút neki a csúcsra. Ő is mélyen volt, jön felfelé, de már nem éri el a csúcsot. De cáfoljon rám.

Valter Attilától többet vártam. Nem sokkal, de többet. De sebaj.

Az első arany a legnehezebb, és ez pipa.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.07.24. 14:08


Soha rosszabb vívó döntőket. Román vereség és magyar győzelem az első kettőben.

Szilágyi Áron egészen döbbenetes hogy mentálisan milyen erős. El sem tudom képzelni milyen koncentráció kell ahhoz, hogy 3 olimpia kb. 15 meccsén 2-3 perces hullámvölgy nélkül bírj vívni. Mert kb ennyi kell ahhoz hogy egy asszót elbukj.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9903
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.07.21. 11:41


Hát szerintem k.rvára más a hangja Lölönek. Bödőcs egy idióta gyerek/öregnéni hangot adott neki. Valójában nem ilyen szvsz.
A mondanivaló pedig innen nem is lényeges, mert a hanggal rontotta el az egészet.
Na mindegy,nem kell nekem ezt szeretni :))
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2021.07.21. 11:05


F.Totti írta:Bödőcs k.rva jó :) POnt ilyennek képzelem Lölöt, mikor Várkonyihoz beszél.

https://www.youtube.com/watch?v=W6Efnxiu32s&t=249s

Szerintem zseniális :) Lölö nyilatkozatai pont ilyen magasröptűek
Kicsit a VIrágot Algernonnak cimű könyv jut eszembe róla
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 945
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.07.21. 11:01


Ilyen Lölö. Hanghordozásra, tempóra és értelmi színvonalra is. Én jókat röhögök rajta többedszerre is.
A nemzet nagy vállalkozója :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9903
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.07.21. 08:56


a feléig bírtam
egy pillanatra nem éreztem viccesnek :( Már maga a hanghordozás is idegesítő
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.07.21. 08:23


Bödőcs k.rva jó :) POnt ilyennek képzelem Lölöt, mikor Várkonyihoz beszél.

https://www.youtube.com/watch?v=W6Efnxiu32s&t=249s
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9903
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.07.20. 22:11


https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... id-2839321
de jó őket látni

Ronaldinho ismét cselezhetett, Roberto Carlos több szabadrúgást is elvállalt, Figót pedig még Tel-Avivban, ennyi év után is kifütyülték a katalánok drukkerei.
:D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.07.20. 10:51


:D Ennyit errol.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10283
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.07.20. 10:43


Kovács Zoltán. :D :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11423
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég