Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.06. 12:54


Na a Hertha kirúgta Petry Zsoltot, amiért kritizálni merte (?) egy kicsit Gulácsi nyilatkozatát...
Hát ezek után remélem kiesik a Hertha a ge.ibe, rohadjanak meg ott, ahol vannak.
De persze nincs a világban liberális véleménydiktatúra, á, nincs...
És ha Dárdai nem áll ki mellette, ha nem lesz egy tökös pécsi parasztlegény, akkor tőlem ő is mehet a süllyesztőbe a barom németekkel együtt.
Ezek ellen észérvekkel nem lehet küzdeni. Tényleg a kurucinfónak lesz igaza. Harcolni kell.
Szép volt, Zsolt! Köszönjük!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.04. 23:07


https://infostart.hu/belfold/2021/04/04 ... ozoi-video
ez azért odab.sz a léleknek :oops:
respect
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.04. 22:41


megint benyögi valaki hogy rasszizmus rasszizmus, és vonulgatnak lefele
persze nem lehet kommentelni a hírt nso-n:):
https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... ol-2819039

A Marca szerint a Cádiz védője „fekete sz.rnak” nevezte Diakhabyt, akinél itt szakadt el a cérna. A francia játékos a folytatásra már nem is jött ki, Javi Gracia lecserélte, ám a klub egyik Twitter-bejegyzése szerint Diakhaby kérte meg a társait, hogy folytassák az összecsapást.

hát egyem meg a kicsi szívét
biztos bent pityergett az öltözőben :D :D :D :D

más:
A United jelenleg megdöbbentő 570 ezer fontot (242 millió forintot) költ hetente öt kapusára,
atya úr isten
https://www.nemzetisport.hu/angol_labda ... ir-2818981
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.02. 18:24


https://www.nemzetisport.hu/angol_labda ... as-2818635
ez de kemény döntés
és hány és hány ilyen volt/van/lesz még a járvány miatt
urukra kiemelten figyelek nyilván, de nem örülök, hogy a futball csúcsáról visszább kell lépnie, de teljesen megértem. Faterját már kevésbé...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.31. 20:57


na, ez a legalja az NSO-nak ever
https://www.nemzetisport.hu/minden_mas_ ... et-2818317
minden idők
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.03.31. 18:51


Szívemet melengető volt ez az örmény fordítás ma. Utolsó 12 percet láttam csak, de ez pont elég volt.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.29. 17:05


népmegnevezésben grúzok is nem? nem pedig gerogiaiak :D

és ja, a te érvelésed se volt rossz az okokról, szóval elfogadom :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.03.29. 14:15


Gépelési sebesség kérdése (is).
Nekem gyorsabb begépelni 4 mondatot, mint elindítani egy-két google keresést majd végigolvasni egy ilyen szöveget, aminek gyakorlatilag csak a végén van a számomra igazán releváns infó. Ha én találok rá és nem jnzsblzs linkeli válaszul, tuti nem olvasom végig. Ugorhattam volna a következő találatra. Arról nem is beszélve, hogy ha itt jön egy válasz, akkor abból azt is sejthetem, hogy a külpolitikai újságírók és a külügyünk kivételével hány ember tudja még a választ.
Ráadásul ha vki fejből tudja, az egy mondatban leírja a lényeget, amivel meg is spóroltam a gépelés idejét. És általában mindig van aki fejből tudja :)
Plusz közkincsé is lesz. Mert pl én 90%ban azért járok a társalgó szekcióba, hogy ehhez hasonló dolgokat tök véletlenül megtudjak.

Szóval a lényeg, hogy az oroszfóbia miatt akarják a f@sz grúzok rákényszeríteni az általuk választott nevüket a világ minden egyes országára. Kapják be. Nekem továbbra is grúzok maradnak. Ahogy Mianmar is Burma. :P
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.29. 11:11


lehet csak én vagyok ilyen, hogy mielőtt bekérdezek többsorost itt, megnézem két mp alatt a googlben a választ? :oops: :) Mondjuk én már mindenről mindent is megnézek googleben :D :D
Régebben belefutottam én is ebbe a kérdésbe amúgy, és akkor utánanéztem, és meglepődve láttam a választ.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.03.29. 10:11

Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.03.29. 08:27


A magyar-san marino meccs utáni összefoglalóban hallottam, hogy Grúziát Georgiának mondta be a kommentátor. Ez nekem új. Azt hittem egy amerikai állammal játszanak a spanyolok :) Tényleg szokták Grúziát hivatalaosan is Georgiának mondani itthon (ugyanígy ejtve és nem dzsé-vel), vagy a csávónak fogalma nem volt, hogy az angol országnév magyarul hogy van? Vagy ez is valami olyasmi, mint a macedón vs makedón? Valami történelmi/politikai oka van az eltérésnek? Azért lenne fura, mert az angol csak georgiant ismer, azaz csak magyarul lenne kétféle elnevezése a grúzoknak. Túl sok szakmaiságot és ismeretanyagot nem feltételezek az M4 kommentátorokról, de angolul azért messze jobban tudnak mint én. Szóval simán lehetett szándékos és én kérek elnézést, ha vmit nem tudok.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.03.27. 09:04


Nálunk konkrétan az volt, hogy én megcsináltam nemrég minden tesztet magamon és feltételeztük hogy ha én voltam, akkor ő is. Oké, erre nincs garancia, de jól korrelál.

Őt kizárólag azért teszteltük, hogy jövő hétre tuti negatív legyen, mert ha pozitív, akkor nem oltják. És ha eddig megúsztuk, akkor a célegyenesben ne bukjunk el. Ezért teszteltük a lányomat is. Most full negatív mindenki és erre a hétre bezárkózunk.

Szóval a cél csak az volt, hogy tudjuk most negatív. Én nem hallottam róla, hogy tünetmentes vagy átesett embereket visszafertőz az első vakcina.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.03.27. 07:33


No de várjál, F.Totti.
Még egy kérdés, bocsi.
Ti a feleségedet biztonsági okokból teszteltétek az oltás miatt? Nincs semmi tünete ? Mert akkor eszerint ti sem akarjátok, hogy esetleg rejtett pozitívként kapjon oltást, ugye ?
És ha negatív lesz a PCR, akkor mi a biztosíték, hogy mondjuk február vagy március hónapban nem esett már át rajta ? Mert elvileg akkor sem olthatják.
Szóval ha jól értem, akkor a teljes bizonyossághoz kéne egy viszonylag friss PCR és egy megbízható vérteszt is az átesettség miatt. :wink:
(Bocs, hogy okoskodok és akadékoskodok itt. :wink: )
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.03.27. 07:16


Köszi szépen, F.Totti.
A vakcinák módszertanával én is megismerkedtem már. Szinte már jobban megy, mint Babits. :lol:
Ám köszönöm a leírt megerősítéseket. Én nem ragaszkodok az újgenerációs vakcinákhoz, jó nekem a zimbabwei is. :)
De akkor ti is teszteltétek az asszonyt, hogy legyen negatív az oltás idejére.
És summa summárum: az is benne volt akkor burkoltan a hsz-edben, hogy ha valakit véletlenül rejtett pozitívan beoltanak, nem kell annyira aggódnia. Igazából ez lett volna a kérdésem. Ha nincs tünet, mehet az oltás akkor is, ha esetleg rejtett pozitív vagyok.
Köszi még egyszer.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.03.26. 23:42


Zsolti, a vektor és mRNS típusú vakcinák (Pfizer, AstraZeneca, CanSino, BioNtech, Moderna, de lehet más is, nem ismerem mind) biztos nem okoznak ilyet. Ezek nem a gyengített vírus bejuttatásával váltanak ki immunreakciót. Pontosabban a vektor vírust visz be, de nem Covidot. Az mRns pedig egy fehérje felépítéséről szóló kódolt RNS infót visz be a szervezetbe. Elvileg ez a legbiztosabban cucc, mert semmilyen toxikus anyagot nem tartalmaz. Ha nem bízol a többiben, akkor kérj Pfizert vagy Modernat. Nem kerülsz a sor végére ha nem fogadod el a kínait vagy az oroszt. Csak addig csúszol, amíg nem jön olyan cucc, mint amit kérsz. A vektor sem betegíthet meg, de a hatékonysága azoknak a legkisebb, mert ha ismeri a szervezeted a vektor vírust, akkor pont hogy nincs immunválasz, azaz nem tud ráerősíteni (de bőven 80% feletti így is a hatékonyságuk mert baromi ritka vektorokal dolgoznak).

A gyorsteszt viszont 50%ban penzkidobás. Csak azt vért elemzi amit a tök pici kapillárisokból leveszel. És erre ad 90sok százalékos találatot. De ez lószart sem ér, ha a levett mintád pont nagyon kevés antitestet tartalmaz. Amúgy a 2 héten belüli fertőzést sem mutatja ki, a régit pedig a vérvétel sikerességén múlik, hogy kimutatja-e. Azt mondják a dokik, hogy háromból két esetben valid az eredmény. Én mondjuk több olyat ismerek, akinek hibás eredményt hozott, mint akinek jót. Szóval arra pont nem jó, amire használni akarod.
Kb 10 ezerért csinaltass IgA és IgM tesztet laborban. Alig több pénz és idő, de tuti megmutatja hogy voltál-e.
Az aktuális pozitivitást meg ugye a pcr mutatja ki. Az 15e huf most. De tünetmentes beteg akkor lehetsz csak, ha a régi verzió fertőzött meg. A mutánsok (jelenleg 80%ra tippelik az arányukat) mindenkinél okoznak tüneteket. Minimum egy kis fejfájást vagy aluszékonyságot. Ha rendszeresen sportolsz akkor pl tuti észreveszed a mutánst és az alapot is. Hamarabb megy fel a pulzusod és sokkal magasabbra. Ha erős a szervezeted, lehet hogy tudsz sportolni (de ez semmiképp nem ajánlott), de mindezt sokkal magasabb vérnyomás és pulzus mellett. Ez persze jobban fáraszt is, de azt még kompenzálhatja az agyad (= el tudod hitetni magaddal hogy nem is vagy olyan fáradt) . A mért értékeid viszont elárulják ha gáz van.

De ha nincs fix fizikai alapod, amihez viszonyíthatsz, akkor
1. Bízz a 80%ban :)
2. Tesztelj vagy
3. Kérj Pfizert vagy Modernat.
A feleségem is pedo. Őt ma teszteltük (csak pcr) , hogy tuti negatív legyen jövő héten.

Gondolom snatch is ezért biztos benne teljesen, hogy nem volt tünetmentes beteg sem. Én egyébként még nem hallottam olyan emberről akit az oltás rakott volna kórházba. Persze ettől még bőven - bőven lehet. És jogos az óvatosság, mert az sem véletlen, hogy sehol a világon szóba se jön, hogy kötelezővé tegyék az oltást. Ha a tudomány biztos lenne a vakcinákban, akkor ez tuti téma lenne már. Sokkal többet nyer a nemzetgazdaság, mint amibe az oltás kerül.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.03.26. 21:06


jó lesz az 101-nek. Nem voltam kovidos. Ez nem is 101, ez 1000.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.26. 20:53


snatch írta:átestél-e, vagy sem? ennyi. Én tuti nem estem át, nem voltam beteg az elmúlt másfél évben. Szóval én 100%-ra tudom mondani, hogy nem estem át. De ha át is estél, kamuhírek miatt nehogy ne engedd beadni a cuccot.

a tünetmentes az tünetmentes, ahogy a nevében is benne van
tehát az a 100% jó lesz 90-nek inkább :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.03.26. 20:11


Lehet én fogalmaztam félreérthetően, srácok, de most nem kamuhírekről van szó.
1. Aki mondjuk pozitív az adott pillanatban, vagy nemrég pozitív volt, azt nem oltják be azonnal. Ez tény. Ezt többször el is mondták.
2. Azt nem tudom, hogy mi van azokkal, akik pozitívan mennek az oltásra, de ezt nem tudják magukról, mert tünetmentesek. Rájuk nem veszélyes az oltás ?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.03.26. 19:53


átestél-e, vagy sem? ennyi. Én tuti nem estem át, nem voltam beteg az elmúlt másfél évben. Szóval én 100%-ra tudom mondani, hogy nem estem át. De ha át is estél, kamuhírek miatt nehogy ne engedd beadni a cuccot.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.03.26. 12:51


Köszi, jnzs, ez eddig oké is.
De vannak olyan Facebook-hírek (nekem nincs Fb-om, de a feleségem állandóan olvasgatja nekem ezeket a kontrollálatlan híreket), hogy sok olyan, eleinte tünetmentes COVID-os fekszik már kórházban, akik megkapták az első oltást, és mivel az ráerősített a lappangó tünetekre, kórházi kezelésre szorultak. Én erre kérdeztem rá, hogy ez reális veszély-e szerintetek. Én nem hiszek ennek a tömeges jelenlétében, de mivel tanár vagyok, és elvileg húsvétig be fognak oltani, nem tudom, hogy érdemes-e egy gyorstesztet csináltatnom, vagy egy olyat, amely a vérből kimutatja az antitestek meglétét.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.03.26. 12:12


Ennek lehet hogy inkább logisztikai mintsem biológiai okai vannak. Kevés a vakcina viszont aki elkapta nemrég a virust az aránylag védett, (egy vakcina valószínűleg jobb, de ettől még a vírus is elég jó) úgyhogy érdemes nem pazarolni rájuk a szűkös vakcinakészleteket.

De szeretném jelezni hogy ez ordas nagy tipp a részemről, mert én még csak nem is hallottam erről a jelenségről.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.03.26. 11:34


Még egy kérdés az oltásról.
Múltkor simán kaptam itt választ a brit mutánsra, úgyhogy ezzel is megpróbálkozom. :)
Szóval azt sok helyen írták, hogy aki pozitív volt, egy ideig nem kaphatja meg az oltást.
De mi van a tünetmentes pozitívokkal ? Az oltás előtt nem kellene tesztet végeztetni a páciensekkel ? Vagy a tünetmenteseknél nem akkora probléma az oltás felvétele, mert úgysincs elég antitest, ezért nem erősítheti fel túlzottan az oltás az immunválaszt ?
Hátha tudja valaki a választ. Mert ezt a kérdést a hírportálok sem feszegetik.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.03.26. 09:07


Asszem ehhez nem szükséges kommentár :)
https://24.hu/sport/2021/03/25/sportlov ... ni-istvan/
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.03.25. 13:27

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.03.24. 23:01


na, a 16-17 éves feka srácokra én is kíváncsi vagyok. felizgattál! :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég