Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: mole Dátum: 2009.05.06. 20:10


+ WTF FTW
Avatar
mole
Site Admin
 
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2004.07.13. 21:17
Tartózkodási hely: Montréal

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2009.05.06. 13:31


TY HY!
Benned nem csalódtam :D
OMG
YFB :D
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2009.05.06. 11:03


Levy ASR írta:Mint ahogy ezt a fentiekben meg is tetted :D

..hát igen akkor perpill volt időm rá bőven és elkapott a gépszíj...:)
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2009.05.06. 10:51


de kis szemét vagy mole :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: mole Dátum: 2009.05.06. 08:16


Levy ASR írta:A Halotti beszéd azért egy kicsivel korábban íródott, de megvallom őszintén, arra nem emlékszem, hogy azt hogy és milyen formában olvastam.

Levy ASR írta:Gondolom mindenki ismeri: általában az emberek akkor használják a "megmondom őszintén" szófordulatot, amikor épp füllentenek ;)

:D
és mi ez a Zeg rövidítés? ;)
He HY? :D
:pb:
Avatar
mole
Site Admin
 
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2004.07.13. 21:17
Tartózkodási hely: Montréal

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2009.05.06. 00:44


jujjj miket olvasok...
Az interneten az egész világon rövidítenek. MIndenhol minden fórumon és formában. Napközben haverommal néha iszonyatos mennyiséget bezsélek munka közben/helyett msnen. Szép is lenne ha minden egyes szaros szót ki kéne írni... :shock: Nálunk a visszatérő keresztnevek csak egy kezdőbetűből állnak, a barátnő bnő, a valszeg simán hazsnálatos. Bammeg a ba.d meg helyett. És lehetne sorolni. Az egész arra való, hogy gyorsítsuk a netes írásbeli bezsélgetést és közelítsük az élőszóhoz. Én kifejezetten bosszús vagyok amikor sokkal több és gyorsabb a gondolatom mint ahogy írni tudok. Minimális szinten sem zavarnak a rövidítések!
Itt a rómás fórumon nem sokkal más a helyzet. A különbség hogy itt nem chatelünk hanem egy hszt-t :D írunk meg, amire elvben van időnk. És ha már egyszer mindenki érti hogy a hsz hozzászólást takar, akkor mi a pék haragjáért írjam ki végig?! Az szvsz valóban egy eltúlzott szókapcsolat, de eskü szerintem ennek is van értelme, mert amikor a végén odabiggyeszti valaki, akkor az olvasó még véletlenül sem fogja általános vélekedésnek venni. Volt már rá példa...
És akkor még nem bezséltünk ezekről a rövidítésekről: DDR, AA :wink: ugye ugye...

én például napi egy piros pontért megígérem hogy többet nem rövidítek ezen a fórumon

Hát én bizony nem ígérem meg... :wink:

Engem sokkal jobban zavar a káromkodás pl... de ezt tudjátok. :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2009.05.05. 20:37


Imperatore Romano írta:...most taposom az első évemet az egyetemen, méghozzá úgy hogy tavaly érettségiztem, nehéz minősítenei a magyar érettségit mert négy évet húztam le a humán tagozaton, így én kicsit másképpen állok hozzá a dolgokhoz, viszont azt én sem értem miért kell "modern" kvázi kortárs irodalmat betenni, még az rendben van hogy az 50-es években "író" írók és költők szerepelnek, nade hogy ma alkotó és élő, az kicsit furcsa, azt is butaságnak tartom hogy ez azért kell mert nem tudják a mai "kölkök" értelmezni a szöveget, mert én sem vagyok egy kivénhedt agg, és az előttem egy-két évvel érettségizők sem voltak azok, sőt nem is olvastuk agyon magunkat mégis értelmezni tudtuk Jókait, Radnótit vagy éppen Csokonait....az meg ne akarjon érettségit aki dadogva, szótagolva olvas 4.-ben, eleve nonszensz hogy eljut középiskolába, méghozzá negyedikig.....de ha ez így van akkor már tudom miért kerülhet be egyetemre annyi IQ-harcos....ne értsetek félre...nem vagyok oda magammal...nem azt mondom hogy zseni vagyok...közel sem...de van egy bizonyos szint.....amit meg kellene ütni, nonszensz amikor a földrajz szakon a tankörtársam nem találja a Tokaji hegységet vagy éppen az Atlasz-t ( hegység ) vagy a Kilimanjarót...ez persze földrajz de a pontok nagy százalékát nem a földrajz adta neki sem hanem a magyar, töri, matek, a nyelv.....


Levyvel sem értek egyet teljesen, az rendben van hogy ne használjunk bizonyos röviditéseket esetleg külföldi röviditéseket, de a magyar nyelvben sok a jövevényszó, a számitástechnika miatt egyre több lesz szvsz ( ; ) ) , de szerintem ez nem vesz el a magyar nyelv értékeiből és emellett a személyes beszélgetések során nem használjuk őket...vicces is lenne ha röviditésekben beszélgetnénk....de a fórumokon, az sms-ekben, a messengerben talán elfogadható a használatuk...hisz néha muszáj röviditeni, gyorsan leírni a mondandónkat és akkor nem fogalmazhatunk cifra körmondatok formájában....

Mint ahogy ezt a fentiekben meg is tetted :D
Ha valaki érthetően, és szabatosan fogalmaz, az már szinte be sem tudja illeszteni a szövegébe azokat a rövidítéseket.
Egyébként azt, hogy szerény véleményem szerint, feleslegesen használja bárki is, hiszen ha ő írja, mondja, gondolható, hogy az az Ő véleménye, és nem egy komplett város, vagy baráti kör véleményét harsogja ;), ha(csek) nem politikusz átbaszusz az illető.
Gondolom mindenki ismeri: általában az emberek akkor használják a "megmondom őszintén" szófordulatot, amikor épp füllentenek ;)
Az pedig, hogy valaki nem tud rendesen olvasni, az egyéni hiba ( vagy valami féle betegség ) következménye, illetve a "modern", évről évre változó, változtatott - s szerintem egyre inkább elb@szott - oktatási rendszer hibája.
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2009.05.05. 17:14


Rudiking írta:Pedig egyes "értelmiségi" körökben nagyon is használják ezeket a rövidítéseket. Vok, LOL és társaik. Valaki tényleg olyan szinten rövidít, hogy egy 70 éves ember biztos, hogy nem értené meg.

szóbeli, személyes beszélgetésekben is ?? ....mert az elég érdekes lehet .....én nem arra céloztam hogy ez feltétlenül szükséges, hanem arra hogy bizonyos "területeken" esetlegesen elfogadható és használható úgy, hogy mellette az ember beszél magyarul, méghozzá szépen és helyesen, én is szoktam használni őket, bár "asszem" főleg magyar szavakat rövidítek és nem azt írom le hogy LOL meg hogy thx ...bár nem mondom előfordult hogy használtam az utóbbit...de mint leírtam ez akkor miért ne fordulhatna elő, ha például egy netes társalgóprogramot használsz és sietősen távoznál, de még bepötyögsz vmit....
itt arról van szó hogy nincs gond a dologgal ( szerintem ) ha azt az internet világában használod, nem hivatalos formában, témában ...nyílván kevés idős hölgy vagy úr fórumozik pl. az asroma.hu-n....viszont beszéd közben kicsit vicces lenne használni őket, vagy vissza hallani....a röviditések használata egyébként sem köthető inteligenciához vagy életkorhoz....de ez megint szubjektív vélemény....aki szereti használja, aki nem az eltüri "tolerancia" kérdése, de én megértem ha valakinek szúrja a szemét, én például napi egy piros pontért megígérem hogy többet nem rövidítek ezen a fórumon ;)
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2009.05.05. 15:18


...most taposom az első évemet az egyetemen, méghozzá úgy hogy tavaly érettségiztem, nehéz minősítenei a magyar érettségit mert négy évet húztam le a humán tagozaton, így én kicsit másképpen állok hozzá a dolgokhoz, viszont azt én sem értem miért kell "modern" kvázi kortárs irodalmat betenni, még az rendben van hogy az 50-es években "író" írók és költők szerepelnek, nade hogy ma alkotó és élő, az kicsit furcsa, azt is butaságnak tartom hogy ez azért kell mert nem tudják a mai "kölkök" értelmezni a szöveget, mert én sem vagyok egy kivénhedt agg, és az előttem egy-két évvel érettségizők sem voltak azok, sőt nem is olvastuk agyon magunkat mégis értelmezni tudtuk Jókait, Radnótit vagy éppen Csokonait....az meg ne akarjon érettségit aki dadogva, szótagolva olvas 4.-ben, eleve nonszensz hogy eljut középiskolába, méghozzá negyedikig.....de ha ez így van akkor már tudom miért kerülhet be egyetemre annyi IQ-harcos....ne értsetek félre...nem vagyok oda magammal...nem azt mondom hogy zseni vagyok...közel sem...de van egy bizonyos szint.....amit meg kellene ütni, nonszensz amikor a földrajz szakon a tankörtársam nem találja a Tokaji hegységet vagy éppen az Atlasz-t ( hegység ) vagy a Kilimanjarót...ez persze földrajz de a pontok nagy százalékát nem a földrajz adta neki sem hanem a magyar, töri, matek, a nyelv.....


Levyvel sem értek egyet teljesen, az rendben van hogy ne használjunk bizonyos röviditéseket esetleg külföldi röviditéseket, de a magyar nyelvben sok a jövevényszó, a számitástechnika miatt egyre több lesz szvsz ( ; ) ) , de szerintem ez nem vesz el a magyar nyelv értékeiből és emellett a személyes beszélgetések során nem használjuk őket...vicces is lenne ha röviditésekben beszélgetnénk....de a fórumokon, az sms-ekben, a messengerben talán elfogadható a használatuk...hisz néha muszáj röviditeni, gyorsan leírni a mondandónkat és akkor nem fogalmazhatunk cifra körmondatok formájában....
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2009.05.05. 15:05


Rudiking írta:
Levy ASR írta:Jókait olvastam sokat, de nem emlékszem, hogy akár csak egy szót ne értettem volna ...


De valakinek igenis gondot okoz, hogy megértse a régebbi műveket, mert mondjuk nem egy intelligencia szinten van veled. Az, aki 4. osztályban még dadogva olvas (nem egy ilyen ember van, és nem is biztos, hogy nem tesz meg mindent ellene), az nem képes egy ilyen mű elolvasására, ebben biztos vagyok. Márpedig ezek a művek (főleg a prózai alkotások) tartalmi szempontból legalább olyan fontosak, mint stilisztikailag.


Épp most olvastam Gárdonyitól; A láthatatlan embert, ha valaki ezt nem érti, meg Jókait, az Magyarul se tud olvasni...
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2009.05.05. 14:26


a matek csak hülye példa volt...
a történelmet hamisítják, az irodalmat egyszerüsíteni akarják egyesek, gondoltam biztos a matekkal is lesz valami :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2009.05.05. 13:50


Nekem egy valami nem tiszta. A magyar nyelv régóta nem változott semmit. Eddig jó volt Jókai úgy ahogy volt de most már nem az? a mai fiataloknak túl nehéz? Persze írjuk át egyszerűre, hazsnáljunk egyszerű szavakat, mondatokat hogy még a hülyék is megértsék. Aztán legyen az így a matekkal is. Minek nekünk deriválás meg hasonlók, elég az 1x1 azt jólvan. Így is butul az oktatásunk és a magyar gyerekek tudásszintje, butítsuk még jobban.
Nem ellend bezsélek Rudking remélem tudod.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2009.05.05. 13:43


Műveket átírni...számomra ez felfoghatatlan. Mondjuk a külföldi írók verseit magyarra írni is már kicsit fura nekem, új rímeket költeni hozzájuk stb...de az muszáj sokszor...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2009.05.05. 13:29


Én az érvelést választottam. Nem értettem 1et a régebbi művek átírásával, szerintem érthetőek. Jobb az original 8)
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2009.05.05. 13:24


akkor ne 4.-ben kezdje el olvasni Jókait! Maradjon Petőfinél egy ideig. Nem egy nagy ördöngősség ez.... Én sem olvasok informatkiát ha egyszer kevés vagyok hozzá...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2009.05.05. 13:14


ide azt idézel amit akarsz tudod... :wink: azért OFF-topic a neve. Nem is kérem hogy ne tedd! Csak én nem tenném, mert ennek a témának se vége se hossza...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2009.05.05. 13:05


Bocs Trigo, csak Spiró idézetét olvasva jutott eszembe hirtelen ez a pár idézet... Meg Kornis Mihály, aki jobban utál minket, mint mi őket... Ki az a mi? Ki az az ők? Meg kire gondol a Pesti Est kedves főszerkesztője, amikor gyűlölettel teli ordibálja a kamerába, hogy kihaló faj vagytok?
Van egy orosz közmondás: "Ne a tükröd átkozd, ha nem tetszik, amit benne látsz..." Én csak idéztem. Kommentár nélkül.
ZZ: "Talvolta i perdenti hanno insegnato più dei vincenti."
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2009.05.05. 13:04


Rudiking írta:Mindenesetre az tény, hogy az emberek nem olvasnak ma eleget (én sem), és ez ellen nem ártana tenni valamit.
A Halotti beszéd és könyörgést is lefordították mai magyarra, az természetesnek tűnt nekünk, de ha Jókait írnák át, az már botrány?

Mondjuk kezdj el olvasni esténként, a sok hülye TV-műsornál biztos, hogy jobban fogsz szórakozni.
Jókait olvastam sokat, de nem emlékszem, hogy akár csak egy szót ne értettem volna ...
A Halotti beszéd azért egy kicsivel korábban íródott, de megvallom őszintén, arra nem emlékszem, hogy azt hogy és milyen formában olvastam.De ha emlékeim nem csalnak : isa, por es hamu vogymuk... :D
Érthető ez, csak egy kis "fantázia" kell hozzá. Egyébként, ha jól tudom, ezt egy az egyben latinról fordították anno "ősmagyarra". Jókai nem így írt, hál'isten :D
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2009.05.05. 12:50


Nekemis kb :( Magyarul elnézve könnyebb volt, mint az angol verzió :( :(

Egyébként az itteniek közül ki hol tanulna tovább, mit jelölt?
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2009.05.05. 12:45


. Én ennek a népnek (magyar) a kultúráját, karakterét, minden alapot nélkülöző nevetséges magabiztosságát utálom.
Anyád pi..ját, azért csak ezen a nyelven irogatsz te senkiházi tetűhintás!

F72, szerintem (bár ez az OFF-topic) még ide se kéne ilyenket beidézned, mert elszabdítasz valamit... Egyként gondolkozunk itt sokan, ha beidézed ezt ha nem. Ettől csak felmegy az agyvizem.
Bnőm épp mára csinált egy kiselőadást "antiszemitizmus Magyarországon" címmel és hozzá olvasott egy könyvet Csepelitől, amiben megdöbbentően őszinte idézet van 1919-es újságból asszem...zsidó-magyar képzelt beszélgetés kb. Elképesztő mekkorát változott világ, hogy a "holokauszt" előtt milyen nyíltan lehetett beszélni erről az aljadék népről, mára meg büntetik ha szidod őket vagy kétségbe mered vonni a hazugságaikat...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2009.05.05. 12:10


részben köszönhető a netnek - sms-nek is, mert írni mindenki lusta, tisztelet a kivételnek...
szvsz
am
wok
és így tovább...
Ezek is kb. annyira magyarok, hogy nagyanyáinknak le kellene fordítani, pedig ők biztos értik Jókai műveit.

És a végére egy kis buta szóvicc:
Spiró ?
Nem, Szperó! Dzsek Szperó!
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2009.05.05. 11:37


Rudiking írta:Tévedés. Miután elolvastam a Kurucon a cikket, (mivel nem volt egyértelmű a megfogalmazás) én is azt hittem, hogy maga ez a vers volt a tétel. De a tétel maga nem ez volt, csak a faszinak volt egy ilyen verse is.

Ő úgy érthette szerintem, hogy ez a sz*rházi lehet ma hazánkban érettségi tétel. Azt szerintem mindenki levette, hogy az a vers csak egy idézet attól, akit tételként ma választhatsz Magyarországon.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2009.05.05. 11:32


Egyébként néhány régebbi festményt is át kellene festeni, hátha vannak olyan fiatalok, akik nem teljesen tudják kivenni és értelmezni Masaccio vagy Lorenzetti freskóit. Valami szobafestő egy két határozott ecsetvonással érthetőbbé tehetné az alkotásokat...
ZZ: "Talvolta i perdenti hanno insegnato più dei vincenti."
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2009.05.05. 11:18


Landeszmann György, volt budapesti főrabbi: "Ha felsorolnánk azoknak a zsidóknak az értékeit a magyar kultúrában, amit ha kivonnánk Magyarországról, akkor nem maradna más, csak a bőgatya és a fütyülős barack."

Regős Péter, MAZSIHISZ: "Én bátran kimondom - mert én nem egy lehorgasztott fejű, gyáva, szar zsidó vagyok, nekem van vér a pucámban - hogy én úgy utálom a magyar népet, hogy azt csak egy költő tudná megfelelően szavakba foglalni. Aztán ezért csak nyugodtan húzzátok le rólam a vizes lepedőt. Nem érdekel. Én ennek a népnek (magyar) a kultúráját, karakterét, minden alapot nélkülöző nevetséges magabiztosságát utálom. Azt, hogy annak ellenére, hogy a térképen alig található meg ez a gyüszü méretü ország még nagyitóval is , minden nagyhatalmi vezetőt és nemzetet kioktat, lásd azt a barom Antallt és a még nagyobb állat Orbánt. Nem is fogadták őt Washingtonban, mármint Orbánt, s elárulom: közvetve ehhez nekem is van kissé közöm. Ezért nagyon is büszke vagyok."

Horn Gábor: "Fontos az, higgyék el fontosabb, mi lesz az SZDSZ-szel, annál hogy mi lesz ezzel az országgal. Ezt nagyon őszintén mondom."

Kiss János a Szent Koronáról: "Emberek sorsáról kellene vitatkozni, nem arról, hogy van-e a címeren svájcisapka."

Kertész Imre: "Mindig másodvonalbeli, félreismert, félreértett magyar író leszek; a magyar nyelv mindig másodrendű, félreismert, félreértett nyelv lesz; a magyar kultúrának soha nem lesz helye abban a kultúrában, amely számít, amely egyetemes, mert a magyar kultúra mindig másodvonalbeli, félreismert, félreértett kultúrának látja önmagát. Semmiféle nemzeti szolidaritást nem tudok kialakítani magamban az úgynevezett »magyarsággal«, azaz nincs magyar identitásom, nem érzek s nem gondolkodom együtt a kétségbeesett magyar ideológiával."

Tovább is van, mondjam még?...

Kép
ZZ: "Talvolta i perdenti hanno insegnato più dei vincenti."
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2009.05.04. 21:48


Nekem megfelel, köszi.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8255
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég