Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.12. 20:13


Olvassa a tököm, snatch. :wink:
De én egy vitában igyekszem mindig a másik fél érveit is meghallgatni. A koronavírusban sincs ez másként.
Ám ez a dolog a politikánál sokkal durvábban hat rám: nem tagadom, nálam büntetőjogi kategória a vírustagadás.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.12. 20:01


jesszusom, Zsolti. tényleg ilyeneket olvasol? ahhh.... "irigyellek", hogy ilyenre van időd...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.12. 18:21


Srácok, szerintetek ez álhír?
Az egyik tanár kollégám (kvázi vírustagadó) ilyen cikkeket szokott nekem küldeni.
Én nagyon nem hiszek az ilyesmikben, kuncogok rajtuk, de lehet ebben valamiféle alap?
Szerintem egyértelműen álhír, de túl sok konkrét adat van benne.

https://www.alternativhirek.com/2021/04 ... vonta.html

Próbáltam utánanézni, de nem nagyon találtam semmit, csak ennek a cikknek a linkeléseit. Többek között Gődény oldalán.
Nem kell végigolvasnotok, felesleges.
Tényleg hozhatott a weimari bíróság ilyen döntést ?
Bizonyítékként szerepelhetett-e olyan ok, hogy a koronavírus nem légúti terjedésű ? (Fuck...)
Tényleg ennyire feleslegesek és megbízhatatlanok-e a PCR-tesztek ?

https://orvosokatisztanlatasert.hu/
Na igen. Megtaláltam a magyar vírustagadó "orvosok" oldalát.
Atyaúristen...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.10. 22:39


és ahogy a csávó áll, forgó szemekkel végigondolja, hogy bammeg ez mi a f.sz volt ??? :D :D :D

az oltásomról: nulla, azaz NULLA mellékhatása lett. Nem minimális, hanem nulla. Még a karom se fáj, ahova beadták, semmi. Ez persze nem jelent semmit, csak fereenek infó.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.10. 20:55


snatch írta:hehe, remek helyzetkihasználás. de inkább a kapust nézzétek :D jó arc

https://www.nemzetisport.hu/minden_mas_ ... ki-2820033


Lukaku Bulgáriában véd? :-o
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.10. 20:01


hehe, remek helyzetkihasználás. de inkább a kapust nézzétek :D jó arc

https://www.nemzetisport.hu/minden_mas_ ... ki-2820033
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.09. 23:33


a téma volt, csak nem mentünk bele, hogy kinek mi hogyan

Ha a kérdés arra irányult igazából feree, hogy az oltásnak lesz-e egy pár napig tartó negatív hatása a szervezetre, akkor ez jó eséllyel minden oltással lesz.
Akárkit oltanak most szputnyikkal, mindenki ismerősi körömben tudtommal legyengült, izomfájás, általában láz egy napig. De ez ezzel jár, semmi gond vele.
De pl szüleim is szputnyikot kaptak pár hete, és kvázi semmi negatív hatása nem volt semennyi időre egyiküknek sem.

Mivel én épp 6,5 órával ezelőtt kaptam meg, nálam a várható hatása - ha lesz - holnap jön majd elő. De van egy hétvégém kivárni és kipihenni.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2021.04.09. 19:25


a nem olvaslak az helytálló, de itt nem az akart lenni, hogy nem tudtam volt ez már téma, mivel válasz érkezett, egyértelmű hogy nem.

engem hétfőn oltanak szputnyikkal, apám már túl van 2 kínain, anyám 1 fájzeren, tesómék meg most jöttek ki a karanténból. és mindenki jól van.

van néhány ismerős, aki az asztrát kaptak, hát azok megérezték 1-2 nap a kellemetlen hatását.

erőt, egészséget, szép életet. :wink:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.09. 08:43


:)
38, Pfizer, minden fasza.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.09. 07:58


ezt sem olvassa, sajna az orvosom sem, de én december óta várok, még mindig semmi. asszonyt oltották már szputnyik vákcinyával, gyakorlatilag semmi, elméletileg minden baja volt 2 napig.... :mrgreen: :lol:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.09. 06:22


feree80 írta:nem olvaslak titeket, itt beoltottak már vkit? korban hol tartotok? és mivel? mellékhatások?


Tudom úgysem olvasod, de azért...
Nálunk már az egész családot. A lányom holnap kapja a szputnyikot (ő 18), a felségem pedo, ő pfizet kapott, én pedig egy hete kaptam a ruszkit. Sehol semmi gond. Ismerősök között se hallottam ilyet. Max enyhe orrfolyás és kis fáradság. Meg az oltás helyét érzed 1-2 napig.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.09. 06:19


Trigoria írta:https://infostart.hu/belfold/2021/04/08/petry-ugy-bekerettek-a-budapesti-nemet-ugyvivot
aztakurva, micsoda hullámokat vert az ügy
Hrutkánál nem kérettek be senkit :)


Bohócok vagyunk. Naponta ezreket rúgnák ki azért, mert megmondja a véleményét és az a főnökének nem tetszik. Szimpla munkaügyi kérdés. Mi meg lassan hadat üzenünk Németországnak. A kormánysajtó pedig úgy tálalja, hogy bezzeg Petry mellett nem állt ki senki. A lófaxt nem.

Mondjuk az egészben tényleg semmi meglepő.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.08. 23:43


ha nem olvasol minket, akkor a válaszokat hogy fogod megnézni? :D
engem mondjuk pont holnap (azaz már ma) fognak este ruszkájá vákcinyával
(korban 43 )

de 2-3 héten belül kb mindenki megkapja aki regisztrált, és akár lassan már választani is lehet melyikből
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2021.04.08. 23:06


nem olvaslak titeket, itt beoltottak már vkit? korban hol tartotok? és mivel? mellékhatások?
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.08. 22:27


https://infostart.hu/belfold/2021/04/08 ... t-ugyvivot
aztakurva, micsoda hullámokat vert az ügy
Hrutkánál nem kérettek be senkit :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.08. 19:54

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.07. 19:49


vagy inkább nem egy hét alatt cakk pakk költözni
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.07. 19:05


Lehet hogy van, de már mikor bedobták a nevét fura volt. A sulija nagyon fut és elég sok támogatást is kap. Persze biztos van az a pénz, de ezek szerint nem a Herthánál :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.07. 17:11


ésss nemet is mondott
https://www.nemzetisport.hu/nemet_labda ... re-2819489
megértem, és csak remélem, hogy van a döntésében a Petry-ügy is :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.07. 15:35


Hát amiatt a bizonyos +1 miatt szomorodjon meg a Fidesz, ja. Nem is értem...
Azzal nincs baj, hogy egy politikai párt politikai előnyt akar kovácsolni egy válságkezelésből. No de így...
A nép sokkolásának hiánya. Ez lehet a megfejtés. :D :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.07. 15:21


https://www.nemzetisport.hu/nemet_labda ... ir-2819463
:D :D
tehát Király volt a spicli :D :D :D (vicc volt)


lehet igazad van, nem látok bele enenyire a döntésekbe vs. a külföldi példákba

a +1-gyel maximálisan egyetértek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.07. 15:08


Trigoria írta:Szerintem semmit nem csinált rosszabbul a kormány, vagy a magyar ember, mint a környező országok
Egyszer talán olvastam is valahol, hogy simán lehet genetikai oka akár a nagyobb halálozásnak pl. Vagy tudja a fene.


Oké és ez a genetikai sajátosság csak ősszel kezdett dolgozni? Tavasszal rendben voltunk. Sőt.
Mondok pár komoly hibát:
1. Kontaktkutatás leállítása
2. Tömeges tesztelés elvetése
3. Az őszi második hullám figyelmen kívül hagyása (ez a legnagyobb hiba és ez indította be a tömeges halálozást)
4. A lezárások rendejének és fokozatainak kidolgozatlansága 2021-re.
5. Az orvosstátusztörvény rossz időpontban történő bevezetése (a törvény célja oké, de hatalmas fafejűség volt a második hullám közepén végigverni).

Illetve a halálozási görbe alakulásába nem játszott közre, de a mindennapi életünket durván befolyásolja
6. A digitális oktatás nulla támogatása.
7. A gazdaságvédelmi alap max haramada ment tényleges gazdaságvédelemre. Ennek elosztását pedig hagyjuk is.
8. A munkabérek támogatása gyakorlatilag érzékelhetetlen volt.
+1. A kib@szott tikolódzás és hazudozás. Miért nem lehet egy a szlovákokéhoz vag yolaszokéhoz hasonló filmet leforgatni (legyen MTVA, tök mindegy) valamelyik covid osztályon? Miért félünk közölni a valós adatokat? Igenis sokkolni kellett volna a társadalmat, hátha akkor kicsit komolyabban vettük volna a szabályokat.


De hogy legyen kontra is. A vakcinabeszerzés tökös és parádés volt. Viccen kívül. Szarok rá ki mit keresett rajta. De ha meghalt egy-két-három rokonod, akkor ez nem vigasztal. Azt is nehezen érteted meg bárkivel, hogy ha lezárunk ősszel idejében, de csak az EUs vakcinákra hagyatkozunk, akkor lehet hogy 2021 végére ugyanott tartanánk halálozásban csak épp egy laposabb görbével. Sajnos ez nem olyan, hogy egy hibát egy jó döntéssel helyre tudsz hozni. A hiba, hiba marad. Kariusnak is voltak szép védései a 18-as BL döntőben :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.07. 14:29


Szerintem utána a migri ellenes szöveg és a "keresztény" Európa volt sok a Herthának.
persze, hogy ez volt a baj , és nem a Gulácsis része. Ez szerintem nyilvánvaló.

Hiba volt, hogy nem kérte el a cikket jóváhagyásra. Ezt így szerintem nem engedte volna kimenni.
Nem azt írták, hogy kérte átolvasásra, de nem kapta meg?

Abban hibázott, hogy nem hangsúlyozta jobban, hogy Magyarországra vonatkoznak a megállapításai. De tök nyilvánvaló, hogy erre gondolt, Európát csak összehasonlításképp hozta szóba.
Szerintem egésze Európára gondolt. Sőt, főleg arra, meg németre, hisz ott él, ott találkozik a problémákkal.

Mindegy, egyszerűen nem gondolta, hogy egy hazai sajtóban megjelent normális gondolkodás miatt megütheti kint a bokáját. Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy ilyenkor kint ki ugrik rá erre az interjúra? Ki veszi észre? Ki a spicli a klubnál?:)

De jah, lépjünk.


Járvány:
nem osztom a véleményeteket.
Szerintem semmit nem csinált rosszabbul a kormány, vagy a magyar ember, mint a környező országok
Egyszer talán olvastam is valahol, hogy simán lehet genetikai oka akár a nagyobb halálozásnak pl. Vagy tudja a fene.
De hogy egy román vagy szlovák egészségügynél rosszabb lenne a hazai, az azért erős kijelentés lenne. :)
A covid osztályaink (ok , nyilván arról tudok nyilatkozni, amiről képet/videót látok) maxi felszereltségűnek tűnnek. A magyar orvosokkal meg sosem volt gond.

A kormány intézkedéseivel nagyjából elégedett vagyok. (Bár én bezártam volna cakk-pakk mindent két hétig kb. Illetve a határokat jobban tartanám zárva, de nyilván ez gadsaságilag nem megvalósítható)

A felelőtlenségben lehet egyedül igazatok nagyjából. A közösségi médiában semmilyen ismerősömön sehol semmilyen képén nincsen maszk kb. soha.
De Bp-en kb mindenki abban közelekedik, mégis terjed. Vidéken meg kb hírből ismerik a maszkot csak sok helyen. És a cigányság ebben a kérdésben nempublikus statisztikai rejtély egyelőre. :)

Szóval én nem tudom a magyarázatot Zsolti kérdésre, ötletem sincs. Hajlok arra, hogy genetika. Ahogy a néger butább , gyorsabb, lehet a magyar egészségtelenebb (ami mondjuk elhízásnál pl tény is).


Én a Szputnyik után fél nappal toltam egy 2 órás kosármeccset
ehhez külön gratulálok :D

Zsolti: anyám tegnap kapta a második Szputnyikot. Éjszaka lázas lett, mindene fájt, de azért nem vészes. Valamit valamiért (kopkopkop)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.07. 11:17


Ó, köszi, nem volt semmi mellékhatás. Majd a második után. :)
Csak nem tán.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.07. 09:07


Zsolti írta:Szerintetek minek köszönhető, hogy ezüstérmesek vagyunk a lakosságarányos halálozásban, illetve hogy a fertőzöttek és a kórházi kezeltek számában is top 10-esek vagyunk ? Én három okot szedtem össze. Tudtok még egyéb okokat?
1. a kormány rossz intézkedései (túl későn és túl liberálisan zártunk)
2. a magyar egészségügy, a kórházak legatyásodott állapota
3. a magyar emberek borzasztó felelőtlensége

Nyilván mindegyiknek megvan a maga szerepe, de nálam a harmadik az első. Szégyen, ahogy az emberek egy jelentős része hozzááll ehhez az egészhez. Érthetetlen. És ilyenkor nem is érdekelnek a kormány szerencsétlenkedései. Szerintetek?


Így, de nem feltétlenül ebben a sorrendben. Nálam az egyes és a hármas kéz a kézben jár. A kormány most is csak politizált, pedig ezt nem politikai alapon kellett volna kezelnui. A tököm sem kíváncsi a többségében nyuggerek által kitöltött konzultációra, amikor egy olyan kérdésről van szó, ami tisztán és kizárólag szakmai. Folyamatosan közvéleménykutattak, szondázták az emberek véleményét és nem mertek népszerűtlen döntéseket meghozni. Nem az zavart, hogy hibáznak (az egész világ bénázott, mert soha még hasonló helyzettem sem találkoztunk még), hanem hogy nem mernek dönteni.
A hármasról pedig kár egy mondatot is írni. Elég szétnézni bármelyik városban vagy faluban. Agyrém. Főleg ha egy német hozzáálláshoz viszonyítasz (a lányom volt kint és elég sokat mesélt). De ebben semmi meglepő nincs.

Valószínűleg sokkal jobban jártunk volna, ha nem most szorongatja a közvéleménykutatóknál az ellenzék a Fideszt.

Amúgy, hogy vagy a bepfizerozódás után? Én a Szputnyik után fél nappal toltam egy 2 órás kosármeccset és kicsit sem éreztem. Tudom, ez is felelőtlenség, épp ezért írom mert szépen beleillik a magyar közállapotok képbe :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég