Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.08.13. 23:25


csak kaphatna a dokija is pár milkát az 50ből.
biztos lehetsz benne, hogy kap :D
míg pl Szilágyi Áron tisztán
mármint gondoljuk mi
de hát nem minden sport egyforma
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.08.13. 23:25


Hat ja, a tetra pak vezetese ugy kolti a ceg penzet, ahogy az nekik tetszik, ahogyan orban is ugy kolti az allam penzet, ahogy az neki tetszik.
Asszem meszaros&co apvotolja ezt a hozzaallast.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.08.13. 21:25


Kicsit zavar, hogy pl az említett Kopasz Bálinz szénné kokszolva nyer, míg pl Szilágyi Áron tisztán, mégis ugyanannyit kapnak. De tényleg csak kicsit, mert valószínűleg Kopasz mezőnyében mindenki doppingol, így dopping nélkül nem is nyerhetne. csak kaphatna a dokija is pár milkát az 50ből.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.08.13. 20:45


egyetértek sn-csel. Nem sajnálok én se tőlük semmilyen pénzt. Nem érdekel, megérdemlik.

Zsoltival is egyetértek abban, hogy az emberi oldal az első, de rám ez inkább a Románál igaz (pedig nem is magyarok, mégis). Olimpikonokat nem nézem hétről hétre. Tőlem elviselhetetlen is lehet. Csak ez a nyilatkozat nem kellett volna. Egyszerűen nem elegáns attól az edzőtől aki kivárta a tuti pénzt, majd borítja a bilit. (sőt, ugye Milák győzelme után ott helyben már mondott hasonlót, csak finomabban)

Innentől mondjuk evidens, hogy elválnak az útjaik. De szerintem ezt mindketten tudták eddig is. Lehet az edző csak elibe ment a meglepő kérdéseknek majd. És védekezés helyett ő lőtt először. :)

Milák meg egy öntörvényű zseni, ennyi. Sok szép aranyat nyerjen még nekünk.


már:
https://www.nemzetisport.hu/minden_mas_ ... el-2844327
brutális számok
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.08.13. 19:38


az a srác zseni, ami az úszástudását illeti. nem teremnek az ilyenek, sokmindenki megtanul úszni, de hogy ennyire, így menjen neki egy adott szám, az millióból az egy. Engem az sem érdekel, hogy milyen ember, mert könnyű mondani bármit is, akik nem ismerik, azok majd ez alapján fogják meg- és elítélni, lehet hogy rosszul. Nem mindenki Egerszegi...

Azt sosem értettem, hogy miért zavarja az átlagembereket az, hogy tízmilliókat kapnak a dobogós helyekért, de még a pontszerző (és 8.) helyért is milliók járnak. Én egyiktől sem sajnálok egy fillért sem. Tudom, ilyenkor szokták mondani, hogy milyen sok és kemény munka van benne. Ez szerintem igaz is, de mondom én, pl. vegyük Kopasz Bálintot, a világon, ahol élünk x milliárdan, ő lett a világ legjobb 1000 méteres kajakosa. Kap érte bruttó 50 millát. Ez lóf*sz. Egy sima multi cég vezetője ennél évente többet keres bónuszokkal, pedig nem biztos, hogy a szakmájában a legjobb a világon, de még csak Magyarországon sem. Szóval én nem sajnálok tőle 50 milkát, meg életjáradékot sem, semmit. Jobban sajnálom azoktól a mutiknál tengődő menedzserektől, akiknél nem hogy a világon, de az adott cégnél is 100 jobb van. Sajnos nagyon sok ilyet tudok, ismerek, láttam...(asszony HR-es volt TetraPaknál, ha valaki azt gondolná, hogy fake infóim vannak)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.08.13. 15:07


Szerencsére elég gyorsan úszott, mert ha nem így tett volna rosszabb állapotban lenne az ország.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.08.13. 15:07


És lenyilatkozta, hogy nem úszott jól a döntőben. Nagyképű és realista is egyszerre.
Mondtam már, hogy én amúgy is hülyét kapok az olimpiai életjáradéktól, de még az egyszeri durva pontösszegektől is.
Hidd el, tomm, ő az úszás berkeiben már zseninek számít. Attól függetlenül, hogy sz.runk rá... :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.08.13. 14:14


Gyorsabban uszott, mint a tobbiek. Ez nalam nem zseni kategoria.
Mondjuk az uszas ugy altalaban nem erdekel, ugyhogy magas ivben teszek ra, hogy nyert-e vagy sem. Igy viszont kifejezetten sajnalom a neki jttatott penzt.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.08.13. 13:20


Jaja, valószínűleg egy kibírhatatlan és kezelhetetlen ember.
Innentől én sza.ok az aranyakra, komolyan mondom.
Zseninek zseni, meló is van benne kőkeményen, de nekem mindig az emberi oldal az első.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.08.13. 12:19


Ja, ezek azért elég erős mondatok, alig 2 héttel az arany után. Ha eddig nem volt egyszerű a srác, akkor ezután még kevésbé lesz az.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.08.13. 11:47


https://infostart.hu/sport/tokio-2020/2 ... ordibalnom
Tudom utólag már okoskodásnak hangzik, de halkan mondom, hogy bár mindenki imádja Milákot, nekem sosem volt szimpatikus emberileg. A magabiztosságát szeretem, de mindig érzetem mögötte egy kicseszett nagy arrogáns egót. És ahogy látom, ez minden bizonnyal így is van valójában.

"Számtalanszor olyan új tényezőkkel kellett szembekerülnöm, amelyek hát bizony arcpirítók voltak, de nem tudtam mást csinálni. "
én ebbe olyat látok bele pl (fikció!), hogy Milák pl átette az edzést egy órával későbbre, ami ha nem tetszett az edzőnek, akkor simán elmondta neki, hogy le lehet koccolni, ha nem tetszik.

Persze a drága jó edző is nyilván azért maradt, mert az olimpiai bajnoknak járó lóvé ott lebegett tutira a feje fölött. És ennek függvényében nem elegáns ez a megnyilatkozás.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.08.11. 21:51


https://infostart.hu/sport/2021/08/11/m ... ranyizsolt
na ez egy kicsit precízebb

és mellékesen:
Kulcsár Krisztián kiemelte, hogy a Tokióban begyűjtött hat aranyérmünkkel az örökrangsorban megelőztük az eddigi éllovas, de most győzelem nélkül maradt Finnországot, és így most már Magyarország az egymillió lakosra eső olimpiai aranyérmek számát tekintve a világ legeredményesebb országa.

https://index.hu/sport/2021/tokio/2021/ ... reakdance/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.08.11. 21:02


És tényleg :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.08.11. 19:13


F.Totti:
https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... ja-2843987
és ott az idézett szabályzatban hogy Feminina :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.08.11. 10:27


:D :D

vajon ha a Romába jött volna, bennem mekkora késztetés lenne a mezének azonnali (vagy későbbi) megvásárlására? Hmmm... azt hiszem nem sok. :D
Ezt a fajta fanatizmust nem is tudom...irigylem?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.08.11. 08:50


... és a meze is megérkezett a PSG shopokba:
https://twitter.com/DeadlineDayLive/sta ... 0468247554
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.08.10. 15:39


Nekem az furcsa, hogy hirtelen rájöttek, hogy nincs rá pénz.
nyilván nem hirtelen jöttek rá. Gondolom ment a huzavona a szövetséggel a háttérben, és nem jutottak dűlőre.

Közben megérkezett Párizsba Messi, szóval ennek a sztorinak most van vége.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.08.10. 12:03


Aha, már mindent olvasni, de akkor megy a susmus azért keményen. Nekem az furcsa, hogy hirtelen rájöttek, hogy nincs rá pénz. Érdekes. Most még olyat olvasni, hogy leszerződik máshova és visszakölcsönzik. Ha ez nem trükközés akkor nem tudom mi az. :D
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.08.10. 08:41


Köszi, F.Totti.
Te vagy itt a jogi szakértőnk évek óta. :wink: :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.08.10. 08:28


Na, akkor kicsit részletesebben. Létezik egy ilyen spanyol törvény, de a folyamatos munkaszerződésekre érvényes csak. Volt valami trükközés a bérekkel a másodosztályban évekkel ezelőtt egy klubnál. Ott a liga az 50%-os törvényre hivatkozva hozott szankciót. De nincs ilyen szabály a lejárt szerződésű munkavállalókra és így a focistákra sem. Ha belegondoltok totális jogi nonszensz lenne. Messi szerződése pedig lejárt. Biztos emlékeztek rá, hogy a covid szünet alatt pont a Barca játékosok mondtak le a fizujuk 70%-áról, hogy a klub tudja fizetni az egyéb alkalmazottjait. Ha lenne ilyen 50%-os szabály, akokr ezt sem tehették volna meg. Megfordítva, ha akkor ők ezt megtehették, akkor most is tehetné Messi.

Az egész történet egy angol újságíró tweet-jéből indult, aki viszont a forrásokat hibásan jelölte meg (és nem is a spanyol munkatörvénykönyvre, hanem egy női LA ligás kollektív szerződésre hivatkozott). Ezt vették át többen is, a forrás ellenőrzése nélkül. Jelenleg én nem látok egy olyan hiteles infót sem, ahol pontos forrásmegjelöléssel írnak arról, hogy egy lejárt szerződésű labdarúgó nem játszhatna a korábbi bérénél sokkal alacsonyabb összegért. De mondom, ez jogilag értelmezhetetlen is lenne, sőt a munkavállaló érdekeit is sértené.


Más:
https://olimpia2020.24.hu/olimpiai-hire ... s-dopping/

Kizárt hogy doppingolt. Ilyet egy sprinterről el sem tudnék képzelni.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.08.10. 06:39


Ez most tévés hír volt? Mert minden nagy szakíró szétfikázta az aréna4 cikkét, hogy maradjon ingyen amikor elvileg erre nincs lehetőség, emiatt a szabály miatt, amit a trükközések miatt találták ki.
Elvileg a 70 milliós fizikát már eleve 35-re csökkentette.

Amúgy érdekes most a Barca helyzete. Nem jöttek az eredmények aztán ennyire rosszul állnak pénzzel? Elvileg az új játékosokat sem tudják regisztrálni, mert ők sem férnek be a sapka alá.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.08.09. 22:18


ok, akkor ez nem kérdés
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.08.09. 21:49


Zsolti írta:Én csak ezt olvastam. Nem értek hozzá, de ez alapján egyértelmű. A forrás hitelességéről nem tudok mit mondani.

https://index.hu/sport/2021/08/09/lione ... t-germain/



Egy téves angol forrás futott szét Európában. A faszi a női LA Liga kollektív szerződését hivatkozta be :)

Trigo, az első hír arról szólt, hogy tárgyaltak a játékosokkal, de nem voltak partnerek. Még neveket is írtak. Persze lehetett találgatás is.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.08.09. 20:51


Sokan azt nem értik, miért nem ül le a vezetőség és tárgyal a játékostársak béréről, hogy Messi maradhasson. Erre Laporta észszerű magyarázatot adott: egyetlenegy játékos sem állhat a klub fölött.
ezt nem értem. Megkérdezték volna a többi játékost: hajlandóak vagytok-e csökkenteni a fizut hogy messi maradjon veletek? Igen vagy nem? Egyszerű ez. Ha igen, akkor nem áll senki a klub felett, csak a játéksook szeretnének még vele játszani. Ha nem, akkor nincs kérdés. (mondjuk nem kizárt, hogy megkérdezték :) )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.08.09. 16:30


Én csak ezt olvastam. Nem értek hozzá, de ez alapján egyértelmű. A forrás hitelességéről nem tudok mit mondani.

https://index.hu/sport/2021/08/09/lione ... t-germain/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron