Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.08.09. 16:22


Zsolti írta:Nem lehet kevesebb a fizu az előző évi ötven százalékánál.
Patthelyzet.
Nem tudott volna sehogysem maradni.


Ez kamu hír volt/van. Nincs ilyen szabály. Van vmi minimálbér, de az kevesebb, mint évi 100e Euró. Annyiért maradhatott volna.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.08.09. 13:59


51%? bár engem nem érdekel, csak furcsa. erre nem lehetett előre felkészülni? mindenki most jött rá, hogy húb*zdmeg? :shock:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.08.09. 13:47


Nem lehet kevesebb a fizu az előző évi ötven százalékánál.
Patthelyzet.
Nem tudott volna sehogysem maradni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.08.09. 11:21


így lehetett F.Totti jah. Kapja a gondolatokat a fejébe mindenhonnan, akik belőle élnek.
Lehet van szabályozás a La Ligánál a minimális fizetésre is, de egy minimálbért tuti el lehetett volna intézni.
Amúgy engedett már a fizujából asszem. Csak hát az nem volt elég.

Mondjuk egy dolog biztos. Ha tavaly dobbant, akkor is lehet elsírta volna magát a sajttájon, mert búcsúzni mindig nehéz valóban ennyi év után.
Na mindegy, nem féltem, és valahol örülök ennek kicsit. Kell a pezsgés az európai fociba. Meg amikor behúzz a PSG-vel a BL-t (és a fogadásomat is :D :D ), akkor majd nevetni fog. :)

Pár év múlva meg visszatér Barcelonába vezetőnek. Bár így nagyobb eséllyel képzelem el, hogy hazatérne levezetni a Pampák földjére.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.08.09. 09:56


34 eves embernek ne mar apuci mondja meg, hogy hol kell dolgoznia. A kis popokajat is o torli ki?
Szanalmas/nevetseges igy ez a siras.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.08.09. 08:34


de tényleg, lehetett volna egy jelképes fizut kötni, és rohadt nagyot nőtt volna mindenki szemében, hogy nesze, a klubhű focista mintaképe. Erre most tanulhat franciául....
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.08.09. 07:55


Messit kb értem. Az apja/ügynöke meg mindenki körülötte gondolom azt tolja, hogy ne csináljon bohócot magából. Ha x és y ennyit keres, akkor ő se érje be kevesebbel. Oldja meg a klub. Ő meg szépen teszi, amit elvárnak tőle.
Aztán amikor rádöbben (valószínűleg ott a pódiumon), hogy most ennek tényleg vége, akkor jön a bőgés, mert elválni mindig nehéz. ez nagyjából logikus, de ettől még tényleg baromság az egész kicsit távolabbról nézve. Bele kellett volna mennie egy 1 eurós fizetésbe. Hihetetlen marketingértéke lett volna és innentől kezdve senki nem vetette volna a szemére, hogy eddig milyen horror pénzt keresett.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.08.09. 07:45


de amúgy tényleg, nincs meg ennyi év után az a közös bizalom, a nagy szerelem mellett, hogy lejjebb vesz Messi az igényeiből, és a remek ügyvédekkel olyan konstrukciót találnak ki, ami mindkét félnek jó. Ez most a vérciki helyzet. Persze nem tudom hogy megy ez, nekem nincs ennyi lóvém. Mert ugye tudjuk, a sok lovénál csak a még több a jobb. Messi is ezt vallja amikor a klubhűségről van szó.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.08.08. 22:03


barcás haver mondta az imént, hogy állítólag a valamilyen összegnek (valszeg a bevételeknek) 70%-t lehet fizetésre költeni, és a barcánál messi nélkül is 90%-on állnak, vele meg 110 lenne.
meg volt egy ötletük, hogy 2 éves szerződés, de 5 év alatt kapja meg a 2 évi pénzt, de ezt a liga nem engedte

nekem az egész sztoriban az a gáz, hogy itt van a világ egyik leggazdagabb focistája, akinek az ükunokáinak sem kell már dolgoznia, és sír rí a klubjáért, hogy mennyiree szereti és maradni akar (tavaly meg menni). A klub is akarja. De a love story helyett a PÉNZEN bukik meg a történet. Persze Griezmann szénnékeresi magát majd, ő meg vállalja ingyen/olcsón/minimálbérért? Hát de könyörgöm, ha ennyire imádja a klubot, akkor 1 évet vállaljon el így, aztán majd kitalálnak valamit. De nem, a szeretetnek megint határt szab a pénz....
Vehetne példát az Isteni az Egyetlen az Örök Grande Damiano Tommasiról.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.08.08. 21:35


F.Totti írta:Tudtátok, hogy a LA Ligában van fizetési sapka? Az angol sokadligákról tudtam, de ez nekem tök új.

Nekem is új. 2.24 milliárd euró, amely tavaly 0.6-tal volt több és ezért nem fér be már Messi. Lehet lassan a többi liga is követni fogja ezt a trendet. Nem lenne hülyeség.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.08.07. 17:46


nem tudtam


beszarás Dani Alves azért. Poénból behúzta az olimpiát is. :))
A 44. címe. (A VB győzelem kimaradt neki sajna)
https://infostart.hu/sport/tokio-2020/2 ... -bajnok-is
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.08.06. 21:48


Tudtátok, hogy a LA Ligában van fizetési sapka? Az angol sokadligákról tudtam, de ez nekem tök új.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.08.02. 13:24


tommnak:
https://www.nemzetisport.hu/tokio-2020/ ... zo-2842135
aki az elmúlt években már nem is versenyzett, de az olimpiára visszatért

:D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.08.01. 11:12


erre szokták mondani tomm, hogy tessék, lehet utána csinálni
meg elég fura gondolkodás tőled azt gondolni, hogy 3 évvel ezelőttig nem tolta orrba szájba a bmx-et
Ezekben az időkben még maximum csak hobbiként tekintett a BMX-re, de elhatározta, hogy komolyabban is elkezd foglalkozni szenvedélyével

meg hogy 3 év neked nulla felkészülés

ok, nem tolt bele annyi kemény évet, mint egy úszó pl, de nem minden sportág egyforma

de mint mondtam, nálam minden sport beleférne az olimpiába :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.08.01. 10:07


https://index.hu/sport/2021/tokio/2021/ ... iat-nyert/

Ez igen! Ez aztan emeli az olimpia szinvonalat. Jo egy olyan sportag, amit lenyegeben felkeszules nelkul meg lehet nyerni.
Innen mar tenyleg csak egy lepes az “en nyertem”
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.07.30. 07:29


ezt csak úgy iderakom:
https://www.nemzetisport.hu/labdarugo_n ... an-2841367

MIKOR SZÓLHAT KÖZBE A VAR?
A VAR-szisztéma lényege és működésének legfontosabb alapelve, hogy csak a nyilvánvaló, egyértelműen rossz döntést zárhatja ki. A buszban ülők négy esetben jelezhetnek a mérkőzés játékvezetőjének. Ha gól születik; ha tizenegyesgyanús eset történik; ha közvetlen piros lapot érő szabálytalanságot nem vett észre a játékvezető; ha nem megfelelő játékosnak mutatta fel a sárga vagy a piros lapot (ez utóbbi ritka eset).

A felelősség ugyanis minden esetben a játékvezetőé! És mindenképpen döntést kell hoznia (ha nem fúj a sípjába egy ütközésnél, az is döntés), de ebben a rendszerben szinte folyamatos a kommunikáció. Tegyük fel: ütközés történik, a spori nem fúj, de közben azt mondja, volt egy kis kontaktus karral, de annyi a szabadrúgáshoz, tizenegyeshez nem elegendő – így a VAR is tudja, mit miért ítélt a játékvezető, mi az, amit érdemes visszanézni, amit a pályán lévő, az általa elmondottak szerint, esetleg nem láthatott. Az Eb-n is megadtak olyan 11-est, amely nagy eséllyel nem volt jogos, de mert az ítélet nem volt egyértelműen téves, a VAR nem avatkozhatott közbe.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.07.29. 15:20


Mondjuk ha lenne egy kézis "Rossi" a padjukon, lehet érmet szereznének.
annyira mondja mindenki, hogy Elek egy kókler, hogy kezdem elhinni. Ez az eredmény eddig minősíthetetlen. Nem vártam csodát, talán még továbbjutást sem, de a nulla ponttal hazakullogás majd a végén...na az mindennek az alja. A világ legerősebb bajnokságának tulajdonosaként.

amit írsz, abban pedig mind igazad van F.Totti
hál istennek, idén semmilyen közvetítést nem nagyon tudok és kell néznem az időpontok miatt :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.07.29. 12:47


Baromira zavar, hogy Burián Kata futama alatt és a középdöntőbe jutása után 80%-ban azzal foglalkozik a kommentátor, hogy Hosszú Katinkának milyen sokat köszönhet mindneki. Rengeteg úszó csak miatta lehetett olimpikon. Ne essünk már át a túloldalra...

Oké, elfogadom, hogy szar az optikája a 200 pillangó visszalépésnek és elég páran megtalálták miatta, de lépjünk már túl ezen. Az igazi sztárok többnyire önzők. Miért ne lehetne Hosszú Katinka is az? Nem emberként kell szeretnünk, hanem sportolóként. Abban majdnem biztos vagyok, hogy nem Jakabossal akart kicseszni, hanem csak kint akarta eldönteni melyiket ússza a 200 vegyes és a pille közül. Jakabos joggal utálhatja ezért (de ő is inkább a szövetséget), de egy átlagos magyar szurker miért tenné? Kapőott néhány kritikát, de ne szóljon már innentől kezdve arról az Olimpia, hogy mindenki bizonygatja mekkora királylány Katinka. Az. Zsenilális sportoló és valószínűleg egy nehezen elviselhető ember. De ez utóbbi érdekelje a közvetlen környezetét, ne az egész országot.

A női kéziseink pedig szépen bizonyítják, hogy mit ért a magyar kézinek a klubcsapatokra öntött mérhetetlen pénz. Mondjuk ha lenne egy kézis "Rossi" a padjukon, lehet érmet szereznének.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.07.29. 07:55


Az milyen , hogy kiviszik az ismert körülmények között Aidát az olimpiára, jön is egy sérülés

„Meghúzódtam az első meccsen, és ez eléggé akadályozott most is” – mondta Kreiss Fanni a kanadaiak elleni vereség után, majd még hozzátette az MTI tudósítójának, az esetleges cserével kapcsolatban: „Leülünk és átbeszéljük, hogyan legyen tovább”
https://infostart.hu/sport/tokio-2020/2 ... ida-nelkul

és még így sem vetik be (az írásom pillantáig, a meccs feléig). Akkor most a szövetség úgy nyomta rá a csapatra Aidát, hogy még az edző is ellene van, hogy így sem veti be, amikor már totál mindegy hogy 7 vagy 8. hely lesz? Fasza.


szerk: kapott egyetlen asszót, megnyugodtam :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.07.27. 10:49


vazze, japán elképesztő mit invesztált a sportolókbba. Mit művelnek eddig az olimpián? vezetik az éremtáblát, megverik kínaiakat pingpongban, nyernek kézilabdában, 7-7-re állnak velünk vízilibadában épp.
ha ez kell hozzá, rendezzünk olimpiát mi is mégis :)) Bár nem hioszem, hogy nálunk (vagy bármely nyugati országban) ilyen állami előirányzott elvárás és invesztálás lenne a hozománya egy rendezésnek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.07.26. 21:28


Én az életjáradéktól kapok agyfaszt, de nagyon.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.07.26. 21:23


tomm, ha szervezel belőle VB-t is és megmagyarázod (és elhiszik) hogy ez sportteljesítmény, áldásom adom rá:)

F.Totti:
Egy ilyen gigaolimpia eszeveszett veszteséget hozna rendezőnek.
pont ezért írtam az olimpia várost, mert nyilván veszteség lenne anélkül.
Maradék időben edzőtáborok, vb-k, stb lehetne nyugodtan ott. Abból fent lehetne tartani talán. Igaz akkor elveszne a feeling, hogy ez egy OLIMPIAI VÁROS. Ezért valszeg úgy csinálnám, hogy lenne egy része, amit csak és kizárólag az olimpiára nyitnám meg, hogy akárki is jár arra a 4 év alatt, sóvárogva vágyjon oda be. (hatalmas szobrok, látványos épületek, hatalmas terek stb, )

De jah, ez olyan mint a fociszabálykönvy. Ha kapnék rá pénzt és időt, megoldanám. De addig minek menjek bele részleteiben az agyalásba...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.07.26. 18:45


Csinalnek is rogton egy jatekot es letre is hoznam az orszagos szovetseget. Az lenne a neve, hogy en nyertem. A jatek meg az lenne, hogy leulok egy kenyelmes fotelbe es aztan en nyertem. Johet az 50 misi meg az eletjaradek, ti meg orulhettek, hogy egy ujabb magyar arany az olimpian es lengethetnetek nagy buszken a zaszlot.
1-100 perc kozotti futamok lennenek, minden olimpian 100szoros gyoztes lennek.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.07.26. 18:31


Azért kell mindent közvetíteni, mert az hoz pénzt. Egy ilyen gigaolimpia eszeveszett veszteséget hozna rendezőnek.

Az Olimpiai város építése mondjuk érdekes ötlet. Vissza a gyökerekhez. Én nagyon adnám. De mit csinálsz egy ilyen komplexummal a 4 év maradék 46 hónapjában? Az őrzés és álagmegóvás is vinné a NOB éves bevételét.

De bocs, azzal kellett volna kezdeni, hogy jó gondolatok. Belekötbi meg nyilván könnyű. Ha kapnál rá egy évet és mondjuk 10 Mrd Forintot, faszán kidolgozhatnád. Akkor kellene rajta rést találni. Ha akkor is lenne sok, akkor elvetendő. Mindaddig egy érdekes ötlet.


Ja és bocs, az olasz kosárcsapat kijutott. A szerbek,oroszok, litvánok és a kanadaiak nincsenek kinta nagyok közül.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.07.26. 15:13


nekem elméletem/elképzelésem van
elmondom :)


A NOB vezetői ott vannak tévedésben, amikor azt hiszik, hogy minden versenyt közvetíteni ÉS jól, láthatóan, érthetően kell közvetíteni.
Hát nem kell. Egy vívást nem kell értenem, attól még tudok drukkolni a magyar vívónak. Nem is akarom megérteni teljesen a szabályokat. Eleve aki nézi, azért nézi, mert a honfitársának drukkol, vagy mert már érti az egészet.
A sportoló sem azért sportol, hogy olimpián egy világ nézze a tvben. Helyszínen ott vannak a nézők (ok, most nem), és azért küzd, hogy a világ legjobbja legyen és Olimpiát nyerjen. Nem azért, hogy a nézők számára érthetőbb legyen az ő sportja. Gondolok itt pl az öttusára, amely a régi lebonyolításban alig érdekelt valakit, ettől még megnézte aki akarta, HA egyáltalán volt közvetítés, és mégis jól elvolt a sportág magával. Most jobb így? Hát nem hiszem.

És erre felépítve a gondolatom második része:
Azért sincs minden sport az olimpián, mert időben, szervezésben , DE FŐLEG KÖZVETÍTÉSBEN nem fér bele.
Én azt tenném, hogy nem új sportokat kell behozni a régiek rovására, hanem minden létező sport legyen ott az olimpián. Amiből már vannak szövetségek meg vb, az hadd menjen. Nem kell a vitorlázók hajóosztályait kurtítani, hadd menjen mind.
És NEM KELL MINDENT KÖZVETÍTENI! Ha nem fér bele az időbe, hát nem fér. Nem beszélve, hogy manapság adott sport, adott társaságai megoldanák a közvetítést maguk is - hála az internetnek. Erre a legjobb példa az idei Kékszalag a Balatonon. Az M4 egy katasztrófa volt (megint), de a Fifty Fifty kísérőmotorosa (és a győztes RSM-é is, de ritkábban) 15 percenként nyomta fel a videóit, magyarázattal, érthetően, látványosan. És ennyi máris elég akár.
Ha egybecsúsznak a programok hát csússzanak, mindenki szelektálhat mi a fontos neki.

Ok, logisztikailag óriási vállalkozás egy ilyen összehozása. Akár el is lehet nyújtani az olimpiát két hónapra mondjuk.
Vagy ahogy az ókorban, mindig egy helyszínen lenne, ahol felépítenek egy giga olimpiai falut és központot, és 100 évre megoldva a kérdés. Vagy mondjuk legyen négy ilyen New Olympia City a világban (Európában, Ázsiában, Amerikában, +1) és forgásban menne a rendezés.

És akkor megszűnne a sportok versenye az olimpiai részvételért. Minden szar mehetne ki rá (lásd teqball :))
(és ki lehetne osztani 2 millió kotont is :DDD)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég