Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.27. 18:35


Köszi, F.Totti.
Tény, hogy Magyarország a WHO ajánlását követi: aki autóbalesetben meghal covidosként, azt is beleszámolják.
Nagy Britanniában úgy számolják, hogy aki a fertőzéstől számított 28 napon belül meghal, csak az számít bele. Ha jól tudom.
Ám az USÁ-hoz viszonyítva kábé nulla halottnak kellene itthon lenni a második oltás után.
Mindegy. Oltsunk, oltsunk, oltsunk. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.27. 16:28


Zsolti, olyan ez mint az xG mutató. Ki így, ki úgy számolja :)
Korábban volt hír, sőt szerintem valamelyik kormányinfón is elhangzott a halálozási okok közötti különbség. A korházak normatív támogatása az elvégzett beavatkozásoktól függ. A COVID kezelések támogatása és elszámolása kiemelten magas értéket kapott tavaly tavasszal. Az összes korház veszett mód elkezdte vizsgálni a betegeknél a COVID előzményeket és elkezdték COVID halottnak jelenteni kis túlzással azt is, akit egy autó ütött el, de amúgy 2 hónapja covidos volt. Oké, ez így hülyeség, de ha pl bevittek végstádiumú rákkal valakit, aki összeszedett egy covidot, akkor ő covid halott lett. Holott amúgy is meghalt volna az alapbetegsége miatt. Őt például sem az USAban, sem Európa nagy részén nem írtnák COVID áldozatnak. De a támogatási rendszer miatt itthon ebben érdekeltek a kórházak. Fogalmam sincs miért nem változtatott ezen azóta a kormány. Valószínűleg politikai oka van, mert olyan lenne, mintha kevésbé lenne fontos a covid elleni küzdelem. De akkor is fura, mert hónapok óta ezt a számot lobogtatja az ellenzék.

Ezért (is) van nálunk kiemlten sok COVID áldozat. Persze amúgy is sok lenne, de arányaiban alig több, mint Nyugat-Európában. Amikor a KSHs főnök pitsa megpróbált csalni a magyar és a német halálozási mutatók összehasonlításával, akkor a valós számokból is az jött ki, hogy ugyan jobban emlkedett nálunk a halálozási mutató, mint a németeknél, de csak 2 százalékponttal. COVID áldozatunk viszont sokkal-sokkal több van. Azaz nem covid áldozatunk pedig kevesebb. Tehát valószínűsíthatő ebből is, hogy nem a nemcovidos magyarok egészségügyi állapota lett jobb, mint a németeké, hanem mi több mindent írunk a COVID számlájára. Igen, meghalt 273 ember a második oltás után, de a jórészük nem a covid miatt.
Játék a számokkal, azaz csalás.

Számomra az nehezen érthető, hogy egy ilyen táblázatot miért hozott nyíilvánosságra a kormány. Csak azért, mert az oroszok is?
https://hu.euronews.com/2021/04/27/kise ... ata-kozott
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.27. 15:12


Köszi, Trigo, de ezt már rongyosra olvastam. Meg az összeset. :) :wink:
Nyilván az is bass.a a csőrömet, hogy inkább mószerolják a Pfizert, csak hogy be tudják adni a keleti vakcinákat.
De az meg különösen kíváncsivá tesz, hogy igaz-e a megbetegedések és a halálesetek száma. Mert én eddig egy percig sem kételkedtem abban, hogy a koronavirus.gov.hu hiteles adatokat közöl.
De most? 273 halott a második oltás után...? Hát akkor mi nagyon máshogy számoljuk, mint a többi ország.
Vagy csaltunk.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.27. 13:34


tessék Zsolti!
hozom neked a cikkeket, de én bele se olvasok :)
https://index.hu/gazdasag/2021/04/27/ko ... -tablazat/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.27. 10:44


amúgy én csak így hívom ezeket: ficcer, asztrazenekar, modernatalking
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.27. 10:38


én modernás vagyok, és rohadtul lesz*rom ezeket a statisztikákat. mikor megláttam, görgettem is tovább, vagy zártam be azt az oldalt, ahol ezt láttam. Ahogy Trigo mondja, legyen meg a két oltásom, oszt jó napot
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.27. 07:26


Hát de így az emberek szkeptikus része még jobban ódzkodni fog az oltástól.
Növelik az oltásellenességet a barmok.
A Pfizer és a Moderna helyében már írnám is a nyilatkozatokat.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.27. 07:08


Szputnyikosként mi könnyen beszélünk, de szegény Zsolti Pfizert kapott. Az konstans életveszély :)

(bocs, Zsolti tudom rossz vicc. Simán a Pfizer a legjobb cucc a hivatalos statisztikák szerint, de igazából minden oltás jó, mert bajt nem okoz és szinte 100% mind után, hogy nem kerülsz kórházba akkor sem ha elkapod a covidot. Ezek a tények. A magyar kormány által kitett stat pedig egy szándékosan eltorzított világ tényei. )
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.26. 23:34


nem hoz lázba a kérdés :)
szerintem ez itt rajtad kívül senkit nem foglalkoztat úgy igazán :)

legyen meg a két oltásom, aztán jónapot
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.26. 20:14


Hogyne lenne.
De szerintetek a második oltás utáni haláleseteket így felnyomták volna?
Azért az USÁ-val összehasonlítva: valaki nagyot kamuzik.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.26. 19:41


mert amúgy jó a kínai cucc.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.26. 19:06


Már a táblázat nyilvánosságra hozatalának környezete is olyan volt, hogy ordított róla a politikai cél. El sem kezdtem értelmezni, mert tudtam hogy torz. De igazából nem zavar. A tufa parasztnak lehet ez kell, hogy végre beoltassa magát. Ha 10ezer agymosottat meggyőzött ezzel a kormány, hogy jó a kínai cucc már beljebb vagyunk.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.26. 17:52


Akármilyen liberális fos ez a 444, az ilyen cikkekben mindig nekik hiszek. Erre jók számomra.
Ez a nyomorult Fidesz képes a Pfizer és a nyugati vakcinák ellen kampányolni, csak hogy be tudják adni a keletieket. Megáll a eszem, bammeg...

https://rontgen.444.hu/2021/04/26/amenn ... n-dolgozik

A lényeg: (amit korrigáltam, mert a 444 igényessége is hagy kívánnivalót maga után)
"És nemcsak a halálozási adatokban van eltérés, az USA-ban ugyanis 84 millió beoltottra 6000 COVID fertőzés, amelyből összesen 396 kórházi kezelésre szoruló beteg és 74 haláleset volt detektálható, szemben a hazai rémadatokkal, ahol majdnem ekkora fertőzött számot mértek, nem egészen másfél millió beoltottra (1 400 490 beoltott és 5714 megbetegedett), 273 halálesettel párosítva. Tehát még egyszer: 84 millió és 74 haláleset, míg Magyarországon másfél millió és 273 haláleset.

Érdekes, hogy míg az elhunytak szomorú világstatisztikáját vezetjük, addig a saját kormányunk hogyan próbál az oltások felvétele ellen kampányolni. Mert ez a táblázat semmi másra sem jó, mint az oltásellenesek táptalajának hizlalására, amit kásleri igényességgel tákoltak össze."
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.26. 09:21


Jaja. :wink:
De hát ezeket a kiegészítéseket józan paraszti ésszel én is megtettem magamnak. :D
Meg mindenki, aki egy kicsit követi a járvány tudományosabb részét is.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.26. 08:10

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.26. 07:45


hát igen....én hülye meg itthon b*szom a rezet lassan másfél éve, sehová családosan ki nem mozdulva, csak szükségletek kielégítése végett egyénileg. És hülyén érzem magam néha, hogy így teszek, ezt csinálom.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.25. 22:20


kiegészítés:

Hirtelen kigyulladt a három zöld lámpa, mint a Formula–1-ben, az emberek pedig arra mentek, amerre láttak. Elhiszem, hogy már mindenkinek a töke tele van a bezártsággal, de el kell fogadnunk, hogy a vágyaink és a járványhelyzet még mindig nem párhuzamosak. Nagyon nagyfokú felelőtlenségre, hihetetlen fegyelmezetlenségre vall, amit szombaton és vasárnap láthattunk. És ennek nem holnap, holnapután lesz meg a böjtje, hanem egy-két hét múlva érzi meg az egészségügy. Remélem, tévedek. Remélem, nem lesz igazam

– fogalmazott Zacher Gábor lapunknak.
pontosan

és a baj ez ugyebár:
Elsősorban nem köhögéssel, cseppfertőzéssel adunk utat a vírus terjedésének, hanem a levegőben található, mikroszkopikus méretű részecskékbe kapaszkodva, úgymond „szörföl” a vírus.
Így nemhogy a tőlünk 80 méterre sétálgatót, hanem az akár 200 méterre lévő személyt is megfertőzhetjük.

https://infostart.hu/belfold/2021/04/25 ... ztumultust
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.25. 22:13


Trigoria írta:
De a játékunk jórésze közepén megy, amit viszont nem látok át.

csak kibújt a szög a zsákból:)

Zsolti: Forza Szputnyik!



Hopsz, lebuktam. Beépitett bajor agitator vagyok.

A vakcinákról tényleg csak annyit, hogy mind jó. A közzétett számok csalnak, de tudjuk miért. Számomra abban nincs nagy különbség, hogy a kínait kapott az emberek 3% kerülhet kórházba, a pfizereseknél meg mondjuk 1%. A szerb adatok kb ezt mutatják. Nem nagyon öreg és nem veszélyeztetett beoltott ember már biztos, sőt BIZTOS nem fog meghallni coronában. Innentől ez influenza se.

A teraszra kiülős, 2000 Huf-ért sört ivós, 2500-ért melegszenyát evős birkákról meg annyi jut eszembe, hogy mégis jó reakció volt a természettől a covid.
Reméljük legközelebb pontosabban céloz.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2021.04.25. 22:23-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.25. 22:11


Úgy kellett volna a nyitás, hogy szigorúan az asztalok másfél méterre meg iilyemi, bár az is betarthatatlan lett volna
Ez van Zsolti, az emberek birkák, idióták.
Eskü mintha erre vártak volna egy éve, hogy akkor most azonnal, de istenigazából, bosszúból mindenki elment kiülni, hogy na bazdmeg akkor én most csakazértis, és maszkot sem veszek, mert faszagyerek vagyok, meg oltva vagyok, meg halhatatlan vagyok.

És akkor megnézed a Halott Pénz egyik új számát:
https://www.youtube.com/watch?v=ejYv6AHhyM4
eleve letaglóz (aranyos és szomorú öreg bácsiktól kb sírhatnékom van mindig), de olvasod alatta a normális FIATALOK kommentjeit, hogy ki kit vesztett el a járványban, ki mindenki bőgi végig a számot.... :(

és ez a kettő dolog akkora kontrasztban van, hogy elmondani sem lehet. És összefüggésben is, mert az első generálja részben a másodikat.

Irgalmatlanul birka lény az ember...
(És ha valaki a fórumtársak között ott volt a több ezer birka között maszk nélkül, hát én nem kérek elnézést, ha ezzel megbántom.)


A vakcinákról miért beszélsz amúgy Zsolti? Mindegyik jó, mindegyik hatásos, innentől nincs mit filózni rajta. Szvsz.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.25. 19:24


Minden vakcina jó.
De minden hiteles külföldi vizsgálat a Pfizert hozza ki a legbiztonságosabbnak és a leghatásosabbnak.
Nyilván azért a pfizeres után halnak meg a legtöbben, mert a legidősebbeket azzal és a Modernával oltották, de főleg Pfizerrel.
Viszont ezek a képek Pestről és a nagyvárosokból a terasznyitás után...
Sok idétlen, tudatlan balfasz. Ezeknek nem halt meg senkijük Covidban...?
Maszk nélkül, mint a hangyák, bammeg. Gyalázat.
És ezt nem lehet a kormányra fogni. Ez a magyar fiatalok faszsága.
Mélységesen fel vagyok háborodva. Elnézést, ha valakit megbántottam.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.25. 18:47


De a játékunk jórésze közepén megy, amit viszont nem látok át.

csak kibújt a szög a zsákból:)

Zsolti: Forza Szputnyik!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.25. 16:42


akkor nincs más hátra, mint hogy leül a Roma kispadjára.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.25. 15:58


Trigoria írta:F.Totti: ez igen, köszi ezt a kis elemezést
ezt egyetlen meccsből veszed észre/figyeled meg?
l


Á dehogy. Az első Psg elleni meccset néztem vissza még közvetlenül a meccs után. De rohadtul nem láttam egyértelmű sémát. Még felállásban is alig-alig. Kimmich, Alaba vagy Chupo Moting teljesen váratlan helyeken és időben tűnt fel. Zavart, mert mindenhol azt olvasom, hogy Flick játéka az egyik legszervezettebb. Aztán megnéztem Beregi István elemzését a BL döntőről és utána a PSG elleni második meccset. De a meccs annyira magával ragadott, hogy nem tudtam a részletekre figyelni. Viszont most a Leverkusen ellen igen. És tényleg látszik hogy mi a játékuk, csak tök másképp működik, mint amit én megszoktam. Nem csapatrészeket kell figyelni, hanem csoportokat. Ha Beregit nem hallgatom meg, soha rá nem jövök. Igazából most is csak a két szélső négyest tudtam figyelni, mert ott kisebb a variációs lehetőség. De a játékunk jórésze közepén megy, amit viszont nem látok át. De a lényeg, hogy Flick zseni.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.25. 11:08


https://kuruc.info/r/2/227596/

Na végre, egy érdekes táblázat. A második oltás utáni megbetegedések és halálesetek száma Magyarországon.
Szerintem ezek még mindig baromi jó számok és adatok, de talán ezért nem kellene azt nyilatkoznia senkinek (Szlávik, Merkely, Orbán, Gulyás), hogy a második oltás megvéd a súlyosabb megbetegedéstől, de a haláltól szinte biztosan.
Amúgy nyilván bizonyos idősebb emberek szervezetében nem alakult ki elég antitest vagy T-sejtes immunizáció a második oltás után sem, azért van 273 haláleset. A vakcinák 90 valahány %-os hatékonyságúak, sajnos ennyi haláleset benne van a pakliban.
De mivel az emberek egy jókora része képtelen lenne értelmezni ezt a táblázatot, és csak elriasztaná őket a vakcinázástól, ezért jobb, hogy nem is tudnak ilyen adatokat...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.22. 15:06


F.Totti: ez igen, köszi ezt a kis elemezést
ezt egyetlen meccsből veszed észre/figyeled meg?

Flick egyértelműen jó edző. Azt a bosnyák örökvigyor törpét meg sosem bírtam a hülye mozgásával
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég