Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.11.27. 22:09

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.11.27. 07:02


Koszi :)
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.11.26. 20:58


gratula az ikrekhez, tomm!
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8094
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.11.26. 20:00


Milyen jo lett vomna, ha Isten nem ugy gondolkozik, mint sn es adamot meg evat egyszeruen csak jol felpofozza. Meg kicsit meg is rugdoshatta volna oket.
Van ket fel eves sracom, hamarabb fogom oket felpofozni, mint kitagadni :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.11.26. 19:07


Amint lesz fiad/lányod ezt nagyon gyorsan másképp fogod látni. :wink:

ez kb olyan .... (ide nem írok jelzőt) duma, mint az, hogy ha nem élsz Borsodban, nem tudhatod milyenek a cigányok, vagy hogy amíg nem vert meg egy cigány, addig miért gondolod hogy erőszakosak, meg hasonlók

Sajnálom de nem értek egyet, és nem is fogok. Valszeg pont azért nincs és nem is lesz gyerekem, mert nem az átlagember gondolkodását képviselem a gyerekkérdésben. És mint ilyen, meg tudom ítélni a kérdést gyerek nélkül is. Ha meg tévedek (de nem tévedek), akkor így jártam.

Mondom, én is ökörködtem, és a 80-as években voltam gyerek, amikor belefért a pofon állítólag, sőt, de én sem kaptam pofont soha egy edzőmtől, tanáromtól, sem apámtól. Mert OLYAT nem csináltam, ami ezt a szintet éri el.
ez meg ugye relatív, kinél mi az a szint. Én örülök, hogy anno kaptam pár pofont apámtól, és adnék is. NINCS olyan gyerek, aki le tud élni egy gyerekkort anélkül, hogy legalább egyszer ne érdemelje ki. Ezt senki soha meg nem magyarázza nekem. (Meg azt sem, hogy nem hasznos egy pár tasli egy gyerekkor alatt)
Bár ezzel, hogy elárultad, hogy te nem kaptál pofont, kb meg is magyaráztad, hogy miért nem adnál soha. Más nevelés, más felfogás.

Mindegy, zárjuk le, nem fogunk egyetérteni.
Egyezzünk ki abban, hogy turi egy f.sz, mert ebben mindannyian egyetértünk.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.11.26. 15:11


Trigo, én nagyon is értem, amit írtok, ennyi erővel detto mondhatom, hogy Ti nem értitek amit F.Totti és én írunk. Amit F.Totti lentebb írt, azzal megint csak maximálisan egyet tudok érteni. Nem tudom tomm-nak van-e gyermeke, és ez nem aduász ellenérv akar lenni, de egyszerűen nem értheted, láthatod úgyanúgy a dolgokat, ha van gyermeked, és ha nincs. Mert jól írja F.Totti, az én gyermekemet se pofozgassa semmilyen javító szándékkal semmilyen tanár, sem edző. Mert jössz itt az alapszintű pofonokkal, amik az élet részei. Lehet, de ha normálisan neveled a gyermeked, akkor nem fog olyat elkövetni, csinálni, amit bármikor is alapszintű nevelési pofonnal kellene honorálni. Nincs ilyen! Mondom, én is ökörködtem, és a 80-as években voltam gyerek, amikor belefért a pofon állítólag, sőt, de én sem kaptam pofont soha egy edzőmtől, tanáromtól, sem apámtól. Mert OLYAT nem csináltam, ami ezt a szintet éri el. És továbbra sem látom azt a határt, azt a tevékenységet, ami egy pofonnal, maflással honorálható az uszodában, még ha ökörködnek is néha a gyerekek. Azt sosem szabad elfelejteni, hogy ezek gyerekek, nagyjából régen 7-8 éves koruktól járak komolyan úszni a későbbi versenysportolók, és mondjuk 10-12 éves korban már simán versenyeztek is, de mondj már nekem bármilyen indokot, amiért egy 10-12 éves gyereket ütni kell. Vagy turi csak 16-tól felfelé ütötte a versenyzőit?
És azt is jól mondja F.Totti, hogy de de és de, észre fogod venni, ha a gyerekeddel valami nem oké, és ha megfelelő, jó nevelést kapott, ha bízik benned, akkor biza el fogja mondani.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8094
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.11.26. 14:03


Amint lesz fiad/lányod ezt nagyon gyorsan másképp fogod látni. :wink:
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9919
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.11.26. 13:31


Neadj' isten beszélgetsz vele. Ha nem is mondja el, hogy konkrétan mi történt vele, akkor is tucatnyi apró jelből érezni fogod, hogy valami nem kerek az edzésein. Ez nem kérdés.
kb ebből indult a vita igen. De mivel ez egy lassú folyamat, ezért a szülő jó eséllyel semmit sem vesz észre belőle. Csak hogy tavaly mintha jobb kedvű lett volna a gyerek, mintha jobban szeretett volna edzésre járni.
Na de ennyiben is hagyom, mert nem fogjuk meggyőzni a másikat szvsz.


(Az én fiamat - ha lenne - és rossz fát tenne a tűzre mondjuk suliban (de nagyon rosszat, nagyon komoly dolgot), még felhatalmazást is írnék a tanárnak, hogy pofozza meg. De elvárnám, hogy a tanár (is) szóljon róla. A mai elkényeztetett nyálgenerációra nagyon ráférne egy kiadós verés.)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.11.26. 13:03


Minden eset totál más, de Turi volt a nyitótéma. Nem véletlen, hogy őt vették elő. Az elmondottak alapján egy mocskos szadista.
És ennek egész biztos volt nyoma a rábízott gyerekeken, plusz egész biztos volt róla szóbeszéd az uszodában. Ha szülőként nem szarsz a gyerekedre, akkor utánanézel hová hordod, hol és kikkel tölti a mindennapjait. Neadj' isten beszélgetsz vele. Ha nem is mondja el, hogy konkrétan mi történt vele, akkor is tucatnyi apró jelből érezni fogod, hogy valami nem kerek az edzésein. Ez nem kérdés.
És ez nem is a 80as évek méricskélése 2020-as mértékkel, nem is az alapszintű pofonok helyessége/helytelensége.
A Turi-szintű szadizmus nem volt elfogadható egy nomális embernek 1980-ban vagy 90-ben sem. Akkor sem, ha otthon ő is tarkón vágta a kölkét, ha a suliban azt hallotta, hogy kapott egyet az igazgatótól. egész egyszerűen más lépték. Sn és én is a Turi eset kapcsán írtuk, hogy a szülők igenis felelősek. Jobb esetben a nemtörődömségük miatt, rosszabban pedig azért mert tudták mi történik, de a becsvágyuk elhietette velük, hogy ez tök rendben van.
Pont ahogy tomm is írta. Bizonyos országokba és bizonyos sportágakban ez a versenysport. Szülőjént te döntesz, hogy kiteszed-e neki a gyermekedet.


Részemről oké, ami zajlik. Alázzák csak meg Turit, ne merjen nyugodtan (és főleg ne büszkén) az emberek között mászkálni. És érezzék magukat szarul a szülő is, akik éveken át egy ilyen állatra bízták a gyerekeiket. Annak kicsit jobban örülnék, hogy ez az utóbbi vonulat kicsit jobban előtérbe kerülne.

(Az alapszintű pofonokról is beszélhetnénk, mert azért annyival elintézni, hogy "az élet részei" elég furcsa. Kurvára nem szeretném, ha alapszintű pofozgatnák a gyerekeimet a suliban vagy az edzésünkön. Abban pedig olyan 99%-ig biztos vagyok, hogy elmondanák. Mert így neveltük őket. De nem vitatom, hogy a 80-as években ez még belefért. És én sem mondtam el. Mert engemmeg úgy neveltek. De nem is gondolok rossz szájízzel önmagában ezért egyik edzőmre vagy tanáromra se. Viszont itt annyira nem ez volt a téma, hogy inkább nem mennék el erre.)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9919
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.11.26. 12:41


mondom hogy nem érted sn. Eskü mintha csak felületesen olvasnád el amit írok. :)

Megint összemosod az alapszintű pofonokat az úszók problémáival.

Akkor lassan is leírom :wink: :
- Az alapszintű pofonok az élet részei szerintem. Ezt továbbra is mondom. Ezzel vagy lehet egyetérteni, vagy nem.
- Máshol kapott alapszintű pofont otthon nem fogod elmondani.
- Az úszóknál NEM alapszintű fenyítés és lelki terror volt. Csak azt fejtettem ki (és tomm is), hogy ezt miért is nem mondták vajon el otthon. És miért NEM LESZ A SZÜLŐ FELELŐSSÉGE ez szerintem.
- Sportolókat veréssel nevelni, fegyelmezni nálam sem fér bele. De azért létezhet olyan szitu nálam, hogy az edző adhat nyaklevest legálisan. 1-2 évente egyszer, ha rossz volt a gyerek.
- Turi egy állat valszeg, aki élvezetet is látott ebben.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.11.26. 12:33


Kocsog voltam? Mikor? 6 vagy 8 eves koromban? Gondolom hulyeskedtunk meg szaladgaltunk. Ha ez neked kocsogseg….

Igen, reg bebizonyosodott, de ez meg a reg elott volt.

Akkor dontsunk mi is szobrokat, mert arpad vezer meg a szente avatott pista is egy gyilkos volt. Mas vilag volt.
Vagy egy igazi jo lovas se hasznal ostort soha. Azert regen teljesen termeszetes volt.

Es ez versenysport. Az mindig mindenhol kemeny, foleg a keleti regioban volt az. Ahhoz, hogy te a tv elott oruljel es szamolgasd az ermeket, sok gyereket kellett durvan felpofozni. Ez van. Ha nem tetszik, akkor ne nezz versenysportot.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2021.11.26. 12:49-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.11.26. 10:59


nem nem akarom megérteni, mert értem miről írtok/beszéltek, én elfogadni nem akarom, hogy az helyes. Engem sosem kellett verni, nem mondom, hogy példás magatartású voltam, de sosem jutottam odáig, hogy csak a verés volt az egyetlen eszköz, amiből értettem. Ezt nem fogadom el, hogy minden úszónál ez az egyetlen módszer. Mert itt nem arról van szó, hogy csak egy úszót kellett ütni-verni, lelkileg terrorban tartani jó pár "atyai" pofonnal, mert olyan volt a magaviselete, annyira telibeszarta a dolgokat, annyira nem azt csinálta amit kértek, és annyira folyton a g*ciskedéseken járt az agya, nem, itt arról van szó, hogy az az állat mindenkit ütött-vert, és lelkileg terrorban tartott. Most komolyan, mit tud tenni egy úszó egy edzésen ahhoz, hogy pofon kelljen vágni, hogy bárhogy fizikai bántalmazást kelljen alkalmazni? Ilyen szituáció egyszerűen az én értékrendemben nincs! És nem egyszer, hanem ráadásul többször. Ez nem alapszintű fegyelmezés volt.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8094
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.11.26. 10:31


hát szerintem meg bizonyos szintig az
azon ritka alkalmakkor amikor elcsattant az agyai pofon, bizony volt hatása, és volt oka is

amikor bottal nevel a partról, az nem rossz viselkedés, hanem helytelen technika miatt van

sn, úgy érzem nem akarod meglátni a különbségeket/lényeget abban amit tomm is ír. Nem akarod elválasztani a dolgokat egymástól.
Egy alapszintű fegyelmezés alap volt régebben. Kéne hogy az legyen manapság is, de elpuhult a világ. Ilyen alapszintű fegyelmezést nem panaszoltál be otthon, mert az élet része volt.
És van ami ezen felül van, amit az úszók említettek. De ezek között a határvonal azért erősen képlékeny lehet sokszor. Kisgyerek nem biztos, hogy érzi, tudja, JÓL tudja, hogy mikor lépték ezt át, pláne hogy egy folyamatról beszélünk. Épp ezért ha át is lépte az edző, masszőr akárki, nem mondta el otthon a gyerek általában. Később meg valszeg azért nem, mert szégyellte, hogy évekig nem beszélt róla. Vagy mert nagyobb lett és tudta kezelni.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.11.26. 09:14


de tomm azért kapta, mert ezek szerint egy k*csög volt. de nekem ne mondjátok, hogy az összes úszó az edzésen k*csögösködik, rossz, és ezért verik. Amúgy ezért sem kell verni, sem másért.
régóta bebizonyosodott, hogy a verés nem jó nevelőeszköz.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8094
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.11.26. 08:25


hát ritkán örülök ennyire egy tomm hsz-nek, de most ez olyan
köszi tomm
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.11.26. 06:28


Nyilvan nem ugy volt, hogy egyik nap meg semmi, aztan a masik nap mar szetvernek. Anno en is jartam uszni l, a tf-re. Meg egeszen kisgyerekkent. Nem is uszni. Inkabb csak uszikalni. Nem volt vele semmi terv. De azert en is kaptam a vizes papuccsal akkorat, hogy csillagokat lattam, meg bottal a fejemre uszas kozben. Dehogy mondtam el. Mit? Hogy megint rossz voltam? Ugyan. Az iskolaban is kaptam akkora barackot a fejemre, hogy csak ugy sajgott. Az igazgatotol raadasul-aki az osszes engem tanito tanar kozul a kedvencem volt. Teljesen normalis volt, hogy kapunk. Nem is eltem meg tragediakent. Es ha en, a kis uszikalo ezt kaptam, kepzelem mi lett volna, ha versenyszeruen kezdek uszni! Meg nagyobb utes, pofon… mikor szoltam volna? Semmikor. Ha eszre vesznek valamit, halalig tagadok. Es az en szuleim odafigyeltek, rengeteg szulo nem figyel olyan nagyon.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.11.25. 21:43


én öregembert már nem tudnék bántani
persze attól függ, hogy ma hogy viselkedik, de amikor régi háborús bűnösöket, gyilkos politikusokat 80+ hurcolnak meg, ítélnek el, börtönöznek be... nekem az már nem ugyanaz
Turira nézek és már egy bácsikát látok csak... persze ha még pár napja is így nevelt gyerekúszókat mondjuk, akkor ide a lapátot nekem is
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.11.25. 21:40


jahh, a lényeg, hogy azt a rendvás szemetet tarkón kellene b*szni péklapáttal.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8094
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.11.25. 21:32


te hol olvastad a hsz-emben hogy egyszer egyszer történt meg?? Az csak példa volt az előző előtti hsz-ben.
Most meg épp azt mondtam, hogy az igazság valahol a kettő között lehet. Többszöri verés, de nyilván nem minden nap, és legfőképpen nem annyira sűrűn és súlyosan, hogy az olyan kedélyállapotváltozást okozzon, hogy a gyerek teljesen megváltozzon és az otthon mindenképpen észrevehető legyen. Persze minden gyerek más, mindenkiben csapódhat le máshogy ugyanaz a helyzet, és ugye - ahogy mondták is - nem mindenki kapott ugyananynit és ugyanakkorákat.

Abszolút egy oldalon vagyunk a kérdésben, én pusztán a szülők felelősségét kisebbítem a tietekhez képest.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.11.25. 21:25


de ennél a sz*rházi alaknál elhiszed, hogy csak 1-1 eset volt? Hogy pont minden úszójánál egyszer csinált valami nagyon durvát, aztán soha többet. Vagy akkora mágus, hogy mindig megtalálta pont azt a pontot, amit ha átlép, akkor borul a bili? A francokat szerintem. Az az állat bárkivel bármit megtehetett, és meg is tett. Nem egyszer, sokszor.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8094
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.11.25. 21:05


biztos voltam benne, hogy ez lesz az első érv ellenem :)
(Hál istennek megadatott helyette egy olyan képesség, hogy jól olvasok az emberi reakciókban és arcon. Persze ez nem helyettesíti azt amit mondasz nyilván.)
de szerintem két külön dolgokról beszélünk:
én egy egy pofonról, te meg: "akit folyamatos lelki és testi terror ér". Ez utóbbit valóban eltaszítják ezek az úszástól. Mivel hőseink (a cominoutolók) továbbra is úsztak, ezért - szerintem - ezek az esetek most nagyon fel lettek nagyítva, össze lettek sűrítve egy egy beszámolóban. Mert ha ez ilyen sűrűn, ilyen intenzitással lett volna, akkor ki az úristen vett volna rá bárki ilyen gyereket, hogy menjen úszni folyamatosan? Te mennél oda, ahol folyamatos terrorban vagy?? Ezt tuti elmondád akkor már otthon. Ahogy végül volt ugye aki el is mondta, és karakán kiállt a döntése mellett, és abbahagyta.
Ők itt több év eseményeit sűrítették bele egy egy cikkbe, beszámolóba, nyilván a legkomolyabb eseteket megemlítve. Persze volt sok apró, és kevsbé apró még ezek mellett, de valahogy csak nem vette el a kedvüket az úszástól. Ha meg otthon szülők hiába kérdezgetik a gyerektől, hogy akarsz még járni úszni? és a válasz, hogy igen, akarok, akkor a szülő megnyugszik, hogy valszeg nincs baj.

Miért tartod teljesen elképzelhetetlennek azt, hogy a szülők, még ha látják is hogy a gyerek változik, egészen biztosan ki tudják belőle szedni? Anyuka látja? Lehet. Ki tudja szedni? Nem biztos.
Emlékszem egyszer apám háta mögött kisgyerekként mutattam öcsémnek jó nagyban szép nagy mozdulatokkal, hogy kapja be a nagy bránert. Öcsém röhögött, fater észrevette, hogy valamit mutathattam és kérdezte mi az. Ma már nem is értem, miért húzta fel magát azon, hogy nem mondtam meg. De nyilván nem mondtam meg, mert k.rva ciki volt, és nálunk sose volt káromkodás meg semmi ilyesmi a családban. Szóval bevállaltam, hogy büntetésből sarokba állított asszem (talán pofon is volt? azt nem tudom), de soha nem mondtam el. Pedig ez egy semmiség volt. Akkor képzeld el, hogy a kislányod hogy mondaná el neked, hogy a masszőrbácsi alányúlt, vagy az edző lelki terrorban tartja??!
Szóval nem értek egyet veled. Nyilván vannak szülők akik felelősek a helyzetért, vannak becsvágyók is, de jó jó jó nagy részük semmit sem tudott erről, vagy simán naiv volt, tudatlan, vagy bízott az edzőben, vagy gyereke jól tartotta magát.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.11.25. 19:35


Trigo, nincs gyereked. Így nem látod úgy, mint egy gyerekes szülő. Egy szülő, aki foglalkozik a gyermekével, az minden rezzenéséből tudja, hogy azzal a gyerekkel mi van, és ha valami zavar van az erőtérben, akkor az egy szülő azonnal leveszi. Persze sok esetben nem az apa, mert az kevésbé foglalkozhat a dolgaival, de egy anya, az igen! Az a gyerek, akit folyamatos lelki és testi terror ér, az például egészen ezerszázalék, hogy nem akar úszni menni. Nem csak egy nap, hanem soha. Nem, nem fogadom el sehogysem, hogy egy szülőnek nincs és nem volt ezekben komoly szerepe. De, volt.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8094
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.11.25. 18:00


valaki jól írta hsz-ben: régen a gyerek kapott egy pofont a suliban, otthon kapta a másikat, és "biztos megérdemelted". És lássuk be, meg is érdemelte általában.
Itt ugyanaz lehet. Hazamegy a gyerek, elmondja, hogy megpofozta az edző (amit amúgy nem mond el, mert egy gyereknek ez ciki, de tegyük fel, látják a változát - ahogy sn írja -, és kiszedik belőle)), erre a szülők akár még helyeselnek is. Persze ha hetente veri meg az edző, akkor már ők is furcsán néznének, csakhogy ezt meg pláne nem mondja el a gyerek azok után, hogy otthon se számíthat támogatásra az ügyben.

Tehát a szülő - bár lehetne odafigyelőbb - de messze nem olyan hibás, mint gondoljátok szvsz. Vagy akkor MINDEN megvert úszópalánta szüleinek becsvágya volt??? Lóf.szt.


(Csak gondolj bele, ha gyerekként veletek volt valami disznóság, azonnal rohantál haza szólni róla? Vagy inkább hagytad, hogy Pista bácsi még egyszer betegye... Na ugye :D :D :D )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.11.25. 14:24


Egyetértek snatch. A szülők simán tudták, hogy mi zajlik minden uszodában. De hát a becsvágy nagy úr. Most meg lapítás van.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9919
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.11.25. 10:18


én úgy gondolom, hogy azért itt a szülőknek is komoly felelősségük van ebben. Olyan nincs, hogy ha egy gyereket ilyen atrocitások érnek, akkor az otthon valahogy, valamilyen formában nem derül ki, valahogy nem lesz gyanús a gyerek viselkedése vagy bármi. Ilyen nincs. Oké, hogy mondjuk nem mondja el (rögtön), de hogy ne legyenek bármilyen tünetei, nyomai akár a viselkedésében, én ezt kötve hiszem. És ebben az esetben viszont a szülő vagy tudomásul veszi, vagy kisebbíti a dolgokat, hogy ez csak az edzés részei...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8094
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég