Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.06.09. 12:03


Ez nem szankcio. Csak egyre tarthatatlanabb a helyzet.
A suvval az a baj, hogy indokatlanul nagy helyet foglal (amivel nincs addig baj, mig nem vagyunk hely szukeben) es az emberek nagy resze nemigen tud kozlekedni vele, a mereteibol adodoan. Azert modtam opcionak a kulon jogsit, mint pm a teherautora.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.06.09. 08:14


Tomm, lincselni senki nem akart. Én csak arra reagáltam, hogy azt büntetnéd, aki nem hibázott. Ha megszünteted az autóforgalommal párhuzamos bringautakat, akkor ezt teszed. Ez elég egyszerű megoldása a helyzetnek, csak épp azt szankcionálod vele, aki 1. nem hibázott (legalábbis az fr által leírt esetnél), 2. tesz érte valamit, hogy kisebb legyen az autóforgalom és tisztább a város. Vagy csak egyszerűen nincs pénze autóra.

Rengeteg hülye bringás van. Én is találkozok számtalannal. De úgy általában rengeteg a hülye. Miért pont a bringásokat büntessük a hülye bringások miatt? A káros hatásuk pont nekik a legkisebb.
Ez megint egy olyan egyszerű és nagyon magyaros megoldás lenne. Nem a bicaj a megoldás Bp közlekedésére, de a gondjait sem okozza.

Ja és tomm, SUVot vezetek. mi a baj vele?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.06.09. 06:19


Ehun e
http://index.hu/mindekozben/poszt/2017/ ... _teker_at/

Ilyenekre gondolok.
Meg az is ott van, milyen volt 30 eve az utvonal.

Csak trollt kialtani egyszerubb, mint megoldast keresni.

Modjuk a suv-okat szintugy kitiltanam. Vagy min. kulon jogsi kene hozza.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.06.09. 05:48


De most komolyan. Ul az ember a dugoban. Ooo basszus en sietek inkabb kipattanok mert gyalog gyorsabban odaerek. Szevasz! Hopp.... egy kis figyelmetlenseg es radnyitja az ajtot. Es ti megbakarjatok lincselni, pedig semmi rosszat nem csinalt, csak sietett es nem nezett korul elegge. Es?
En nem azert akarom kitiltani a bicikliseket a kocsik mellol (magam is szoktam tekerni pl az andrassyn is) mert utalom oket vagy ilyesmi, hanem meet kesz eletveszely ekkora forgalom mellett tekerni. Nem akarok embert olni, v3letlenul sem. Ha szerintetek ez trollkodas, akkor hajra.
Es olvassatok figymesen: nem azt irtam, higy a varosbol kell kitiltani oket, hanem az autok mellol.

Halk, alig lathato es semmi vedelmet nem ad. Es persze nekik (nektek) all foljebb.

F.totti, lehet, hogy igy van, de az utobbi idoben egyre gyakrabban utok el majdnem bicikliseket.
Es latod: nem kell semmi extrat csinalni, eleg egy ajtot kinyitni es kesz a baj.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.06.09. 05:32


Több cigány késel, mint ahány autós bringást gázol. A whoscored-on nincs erre statisztika, de ettől még tényszerű. :)
A komment többi része visszavonva.Sorry, nem fogtam hogy poén.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.06.08. 22:35


Az Isten áldjon meg benneteket: teleraktam két smiley-val a hozzászólásomat, erre fradista visszanyom négy kérdőjelet.
Vicc volt, poén, geg, humor vagy a ló.asz tudja, mi.
Nyilván fr arra akart utalni a trolletetős képpel, hogy ne hizlaljátok tommot, nem kell neki magas labdákat adni, nem kell vele párbeszédbe elegyedni,stb.
Én erre írtam ezt a mosolygós hsz-t, hogy fradista kezdte az egészet. Viccből. VICCBŐL.
Ismerjük már tommot, ismerjük a stílusát, és én érzek benne egy csepp igazságot.
Még ha fr esetében egyértelműen az autós volt is a f.sz. A F.SZ.
F.Totti, te meg megint cigányozol. Elegem van.
Attól, még hogy 10 cigányból 7 késel, még nem minden cigány késel.
:wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11483
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.06.08. 19:53


Sosem lesz ez megoldva. A tömegközlekedés elviselhetetlen néha, ezért az autósok nem fognak váltani.
Most jöttem fel pestre az előbb, ültem a buszon. Légkondis busz, a légkondi nem megy, ablak nyithatatlan. Tömeg. Totyogás. És az autós erre váltson? Vicc.
Nekem a robogó a megoldás. Anélkül meghalnék.(Lehet azzal is:))
Amúgy a belvárosban, az autósokat pár helyről ki kell tiltani, és ahol mennek, oda viszont a bicajutat nem felfesteni.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27955
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.06.08. 19:47


Nekem mondjuk egyik sem. Az offtopikban mióta troll etetés egy saját és tanulságos történet? És miért vessen magára bárki aki van olyan eszement, hogy bringával közlekedik? Meg is érdemli, hogy valami félhülye b.szik a szabályokra. A félhülyének a városban a helye, a szabályt nem szegő meg húzzon onnan? Logikus.

Kb olyan, mintha téged megkéselne picit az egyik cigó tanítványod, itt meg leírnánk, hogy te vagy a hülye mert aki cigók közé megy, annak ez jár.
Szögi Lajos is csak egy lúzer volt, mert tudhatta volna mi jön amikor kilépett a kocsiból Olaszliszkán. Egyáltalán minek ment oda?

Komolyan nem értelek benneteket. Fasza rendező elv a b@sszunk a többiekre, főleg aki bármiben más mint mi.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.06.08. 17:35


Melyik része nem világos? :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11483
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.06.08. 17:23


:?: :?: :?: :?:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.06.08. 16:59


Fradista, te kezdted etetni a trollt a témaválasztással, és biz elég nagyra hízott. :)
Ráadásul még nem is mond hülyeségeket. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11483
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.06.08. 16:21


Nekem aztan mindegy... nem ram nyitogatjak az ajtot

Nem eleg, hogy a sok vezetni keptelen ember kozt kell kozlekedni, meg a sok donorjeloltre is figyelni kell
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.06.08. 14:30


Na abból nagyobb lázadás lenne, mint a netadóból vagy a 300 Ft-os vizitdíjból. B.szott egy lusta fajta a városi magyar. Egyébként meg totál egyetértek. Aki a Hungárián belülre vágyik az fizessen. A Nagykörúton belül meg fizessen húhasokat. Csak ehhez nem ártana először a tömegközlekedést rendbe rakni és P+R parkolókat kialakítani. Sok-sok megoldhatatlan probléma. Szerencsére stadiont könnyebb építeni.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.06.08. 14:24


amúgy igen, a megoldás az lenne, hogy az autók forgalmát kellene korlátozni a belső kerületekben. tomm, évekkel ezelőtt nem volt akkora forgalom, aztán a forgalom megnőtt, de még nem volt akkora a kerékpározás népszerűsége. közben ez utóbbi is megnőtt, egyre több a kerékpár és szerintem Budapest bizonyos területein már olyan mértékű az autós forgalom, hogy mindenki számára életveszély. A biciklisek, a gyalogosok, maguk az autósok számára is, de még a galamboknak is. A bicikliseket tiltani hülyeség, a gyalogosokat is, a galambokat nem lehet, marad az autós. Ez amúgy nem is annyira ördögtől való dolog, hogy a belvárosban korlátozni kellene a forgalmat.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.06.08. 13:56


Kép
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.06.08. 12:40


Csak akkor meghal a varos. A biciklisek kitiltasatol nem.
Persze az opcio ott van, tamogassatok azt, ha azt szeretnetek...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2017.06.08. 12:35


tiltsuk ki az embereket is!
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.06.08. 11:21


Tarlós István kedveli ezt.

(Tomm, ne állj meg itt. Nem ebbe a városba való ez a mennyiségű autó sem. Tiltsuk ki az autókat is!)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.06.08. 10:05


Tudom, hogy meno dolog egy vacak sisak vedelmeben a tonnas vasak kozott tekereszni, de most mar majdnemhogy napi szinten talalkozok a belathatatlan helyrol erkezo lathatatlan-hallhatatlan biciklissel, akiket tobbe-kevesbe majdnem elutok, totalisan vetlenul. Nem ebbe a forgalomba valo a bringazas. Kitiltanam az osszeset az autok mellol, akkor megszunne a ti peoblematok is.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2017.06.07. 09:10


az ilyen emberrel mit lehet kezdeni? nem kell nagy büntetés, csak egy tarkónb*szás péklapáttal, 50ezres csekk. vagy mi kell ahhoz, hogy valaki úgy szálljon ki egy kibeb*szott autóból, hogy előtte körülnéz....heeeee?!!?!?!?!
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.06.06. 19:04


tartós kár csak a szétfoszlott kormánybandázs. De már előtte megvettem az újat, mert amúgyis ramaty volt már. még jó, hogy nem tekertem föl korábban :wink:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.06.06. 18:25


fr: mint ahogy tavaly meg rám nyitották
én vállba kaptam az ajtó sarkát. Nem volt nagy seb, de még most is ott a helye. A gigáddal nem is tudom, hogy nem lett komoly gond. Ott már lassú lehettél akkor.
Amúgy ja, álló autók mellett (legyenek azok bárhol bármikor bármilyen helyzetben állók) mindig ott a para picit. Sajnos hiába nézünk amit csak lehet, mindent nem láthatunk.
Bicajnak ezek szerint nem lett baja, mert mondtad volna.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27955
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.06.06. 17:43


A sasok ismét bajnokok! kellett már egy kicsit ünnepelni :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=p_W2Ex_Hq8w
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.06.06. 14:39


Na ma rámnyitották az ajtót az Andrássyn. Nem is egy parkoló autóból (arra már nagyjából figyel az ember), hanem egy dugóban ácsorgóból. Még szerencse, hogy nem mentem gyorsan, így megúsztam kisebb zúzódásokkal csak (az igazán kellemetlen, hogy az autó ajtajának a felső sarka kicsit gigán szúrt....). Viszont a sokktól nem vettem észre, hogy leesett az órám is.Majd egy óra múlva azért visszamentem, és láss csodát, még ott volt egy parkoló autó alatt!
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.06.04. 13:49


http://www.nemzetisport.hu/egyeb_auto_m ... se-2573025
nem lehet nem szeretni
és azt sem, ahogy bár nem Rossi, de Dovizioso, egy olasz nyert egy olasz motoron az olasz nagydíjon az előbb. Egy olyan ember, aki 164 futamán eddig összesen 2x nyert. Mikor nyerjen hamradszor, ha nem pont ma. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27955
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 78 vendég