Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.09.14. 15:34


és pont most egy cikk:
https://index.hu/kulfold/2023/09/14/joh ... ul-landis/
a másik rejtély
már akinke ez rejtély:)

Ezen a ponton már kételkedek magamban. Most kezdek rácsodálkozni a dolgokra
perzse:DDD öregkorára megjött az esze? Vgay inkább már 88 évesen nem fél, és akik miatt hallgatni kellett, azok se élnek már . Ki fog ez derülni előbb utóbb, amikormár semmilyen következménye nem lesz
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.09.14. 15:21


Mert UFOk szerinte nincsenek :D
de megnézném az ilyenek arcát, amikor bebizonoysdna hogy vannak
bár lehet azt nem akarom megérni :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.09.14. 15:17


Esküszöm nem trollkodás. Jött, megbámultuk, elrepült, ennyi.
Ott akkor tényleg csak pár percig volt téma. Nemerét bőven olvastunk akkor már. Ő pl tényként kezelte, hogy vannak UFOk. Állítólag (ő állítja), hogy az amerikai légierő pilótái szinte mind észleltek azonosítatlan repülő tárgyat. Valamikor közvetlenül a rendszerváltás előtt lehetett. Aki hitt benne az örült, hogy most már ő is látott, aki meg nem, az meg nem akarta látni. Az csak később lett világos, hogy valószínűleg olyasmit láttunk, amit az emberek 99,9%-a sosem fog. De így utólag is inkább érdekesnek tartom, mint életem egy nagy eseményének.

De pl a feleségem mindaddig nem hitte el, hogy nem kamuzom, amíg édesanyám (80 éves, mélyen vallásos, soha nem hazudna) meg nem erősítette a történetet. Azt hitte szivatom. Azóta meg azt hiszi hogy valami kolletív halicinogén szer hatása alatt álltunk. Mert UFOk szerinte nincsenek :D

Trigoria írta:Elmondásod alapján tuti földönkívüli, viszont az a fura ezekkel, hogy ha ez ma történik meg, akkor mindannyian, de még anyukád is, előkapja a telefonját és lefilmezi. :) És manapság mégis nulla ilyen videó van.


Jaja, ezzel hatalmasat mentem volna a youtube-on :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2023.09.14. 15:21-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.09.14. 15:10


jaja, ez nekem is fura :D
de gyerekeknél... régen.. talán..

F.Totti: ha trollkodsz akkor kabbe :)
Ha nem akkor beleborzongtam. :)
Nem hiszek az ilyen kinézetű titkos katonai légijárművekben. Nem lenne értelme titkolni fél évszázadon keresztül.
Elmondásod alapján tuti földönkívüli, viszont az a fura ezekkel, hogy ha ez ma történik meg, akkor mindannyian, de még anyukád is, előkapja a telefonját és lefilmezi. :) És manapság mégis nulla ilyen videó van.
Persze lehet ám erre is egy elvadult magyarázat: az idegenek is tudják, hogy már simán lefilmezhetik őket, és már nem közlekednek így. (Pláne ha miattuk van mobiltelefon pl :)) :)

Túlságosan úgy néznek ki a mumifikálódott testek, mint ahogy a filmekben/regényekben néznek ki a földönkívüliek.

meg a látott ufód is tipik UFO
Két lehetőség van erre: vagy azért mindegyik ilyen a visszaemlékezésekben, mert TÉNYLEG ilyenek, vagy azért, mert egymást hülyítik a visszaemlékezők.
Én ebben előbbire gyanakszom, hisz valljuk be, HA vannak idegenek, akkor valszeg nem több létforma több helyről jár ide, hanem jó eséllyel egy helyről jönnek, és jó eséllyel egyfajta kinézetük van
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.09.14. 15:07


A meccs félbeszakadt, de miután elhúzott a cucc, megbeszéltük hogy ki a hülye és miért, majd folytattuk. Mert akkor még fontos volt a foci :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2023.09.14. 15:11-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.09.14. 14:32


Az meglepo ugyan, hogy lattal egy udot, de nem akadok fent rajta.
Afon viszont meresztem a szemem, hogy
-heeeee gyerekek ott egy ufo

-na rugjad mar azt a labdat, pisti bmeg

Ha ezt filmen latom, elkapcsolok, hogy hulyeseg, igy nem reagal senki…
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.09.14. 13:03


Túlságosan úgy néznek ki a mumifikálódott testek, mint ahogy a filmekben/regényekben néznek ki a földönkívüliek. Szóval szerintem kamu, de nem nagyon olvastam utána, szóval simán lehet valódi is.

Viszont lehet közröhej tárgya leszek, de én láttam már UFOt. A szó eredeti értelmében. Lehettem 13-14 éves, amikor egy nyári késő délutánon (nyilván fociztunk a haverjaimmal) elszállt felettünk kb 30-50 méter magasságban, full hangtalanul és rohadt lassan (50-60km/h) valami, amilyen repülő eszközt azóta sem láttam. Dög lapos volt, majdnem teljesen korong alakú, 12-15 méter átmérőjű, sötétszürke cucc, amin hajtóműnek nyomát se láttuk. Egyenes vonalban közlekedett, se sebességet, se irányt nem változtatott, amíg láttuk. Vagy másfél-két percig láttuk, amiből egy darabig nagyon közel volt hozzánk, mert majdnem pont a fejünk felett repült el. Ennél ufóbb ufo szerintem nem létezik, mert esélyünk se volt beazonosítani. Akkor sem ismertem ilyen repülőt és azóta sem láttam hasonlót. A nap lemenőben volt, de még világos volt, rohadt tisztán láttuk. Nulla felhő. Voltunk vagy 8-10-en. Az első pár másodperces "bmeg mi a f@sz ez?" és "hé gyertek már ki, ti is nézzétek meg!" reakciók után leginkább mókás téma volt, de igazából rohadtul nem foglalkoztatott soha az UFO kérdés. Természetesenek veszem, hogy vannak repülő tárgyak és értelmes létformák is rajtunk kívül. Az lenne a statisztikai anomália, ha nem lennének. Szóval dumáltunk róla ott vagy 10 percet, majd folytattuk a meccset. Azóta is évente egyszer-kétszer megemlítjük, ha épp ilyen téma van, de nagyon egyikünk sem lihegte túl. Simán lehet, hogy ez a fórum az, ahol most a legnagyobb pulicitást kapja :D

A legviccesebb az, hogy akik közülünk nem hittek/hisznek semmiben, ami nem kézzel fogható és magyarázható (pl édesanyám, akit ki tudtam hívni, hogy nézze meg, de több haverom is), azokat ez sem győzte meg. Szerintük valami katonai titkos eszköz volt. Orosz vagy amerikai vagy akármilyen (még a dél-szláv háború előtt járunk, nincs a közelünkben katonai objektum vagy ipari létesítmény, egy kis faluban laktam, szóval sokminden nem motiválhatta a kémrepülést), de szerintük egészen biztos ember csinálta. Nem állítom én sem, hogy nem, csak fura, hogy hasonló eszközt sem láttunk azóta. A szkeptikusok szerint az természetes, hogy láttunk valamit, ami elvileg emberi, de nem tudunk róla, az viszont teljesen kizárt, hogy ez egy földön kívülről jött eszköz volt. Szóval tök mindegy mit mutogatnak Mexikóban. Igazából aki hitt benne eddig, azok szerint tuti ufókok, aki meg nem, az szerint átverés. Buborékban élünk, mert úgy kényelmes.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.09.14. 07:47


mexikói ufo-testek?
vagy giganagy átverés, vagy...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.09.10. 22:26

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.09.10. 16:24


no, akkor most ki kapott sárgát? zseniális

https://www.origo.hu/sport/futball/2023 ... 1694335348
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.09.09. 18:28


Micsoda nevetseges tortenet, micsoda nevetseges szereplokkel. Egyik ellenszenvesebb, mint a masik!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.09.09. 18:20


Nos, akkor most kik a világbajnokok? :D :mrgreen:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.09.05. 17:15


https://www.nemzetisport.hu/minden_mas_ ... TFJMCsCdvg
nem akar Mourinho is kiállni Rubiales mellett? Vagy megcsókolni valakit? :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.09.03. 20:43


https://infostart.hu/kulfold/2023/09/03 ... obbanasban
durva számok
"egy év alatt egymillióval több indiai lett, mint ahányan Magyarországon élnek."
jó a videó a cikkben
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.08.30. 21:38


Rubiales egy igazi f@szparaszt diktátor. Uralkodik a spanyol szövetségen. Azt leszarom mit csinált azzal a rusnya nővel, de annak örülök, hogy szivatják. Hogy a nő mikor mit érzett valójában, azt úgysem tudja senki. Hol erre, hol arra hazudozik. De igazából lerágott csont. A lényeg hogy az a spanyol gyökér most a f.sz rosszabbik felén van.

Amúgy a szépeknek mindig többet szabad. Itt mindkettő ronda. Így közízlést sértett a csók. Büntetném mindkettőt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.08.30. 19:20


Azert kivancsi vagyok, te mit szolnal hozza, ha csak ugy lekapna teged ez a pasas
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.08.30. 17:38

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2023.08.30. 05:25


F.Totti írta:Vagy nézhetjük onnan is, hogy a jelenlegi top5 kosaras közül 4 legalább nemzetközi játékos. Messze nem dominálják már úgy az amerikaik a sportágat, hogy önkényesen világbajnoknak hívhassák a nemzeti bajnokukat. Oké, messze a legerősebb bajnokság, de nem világbajnokság. Önelégült fekák gyülekezete, akiket már simán szopatnak a fehérek, mert hogy hogynem kiderült, hogy az atletikus képességekhez csúcsához közelebb tuidnak kerülni a fehérek, mint az észbeli képességek csúcsához a négerek. Ráadásul az okosabb játékos a hiányosságait is könnyebben fedi. És a trend erre mutat. 5 év múlva már a top20ban is több nemzetközi (Európában képzett) játékos lesz, mint amerikai. A vébén az eddigi kiemelkedően legjobb amerikai játékos Austin Reeves. Egy tohonya fehér srác. Csak épp úgy játszik, mint az európaiak. Ésszel.



Hát... azért ez a négy nemzetközi játékos tulajdonképpen igaz hogyha Doncic-ot oda vesszük (sőt ha Embiidet elismerjük franciának akkor mind a négy európai) de ettől aligha fehéredik a liga. Mert a négy nemzetközi játékosból kettő Giannis és Embiid, és nem vagyok biztos hogy találnék még olyan nem fehér játékost aki benne van a top 20-ban, Nem teljesen jó összehasonlítás de itt van az NBA 2023-as játékából minden poszton a 10 legmagasabban értékelt játékos, ebből van kerek 5 fehér.

Nemzetközibb lett a liga ez kétségbevonhatatlan és a FIBA szabályok ezt a hatást erősítik, de szerintem pont az ellenkezője igaz annak amit mondtál. A fehér játékosok fizikális hátránya annyira nagy, hogy még az általában magasabb játékintelligánciájukkal sem tudják ezt kiegyensúlyozni.

(amit viszont pont nem értek hogy magasugrásban miért sokkal kompetitívek a fehérek a feketékkel mint NBA atletikusságban)
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.08.29. 22:11


mert hogy hogynem kiderült, hogy az atletikus képességekhez csúcsához közelebb tuidnak kerülni a fehérek, mint az észbeli képességek csúcsához a négerek
ezt de szépen mondtad :D :D
Amúgy tényleg látom én is a trendet, hogy fehéresedik a top-szint
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.08.29. 15:21


Tök igaza van Lylesnek. De nem csak az NBA-re igaz ez, hanem a baseball-ra is. Ők is világbajnoknak hívják magukat. Nem játékerősség kérdése ez, hanem a versenyrendszeré. K.rvára megtiltanám nekik. Oké, baseball világbajnokság nincs (vagy ha van, akkor vicc), de a FIBA pont most megy. Aki ott nyer, az a világbajnok. És FIBA Szabályrendszer szerint nem is feltétlenül nyomná le őket az aktuális NBA bajnok. Sőt egy Real vagy egy Olimpiacos fingatta volna a Denvert a FIBA szabályok szerint. Valószínűleg egy 7 meccses döntőben kikapnak, d eközel sem olyan egyértelműen, mint azt odaát hiszik.

Vagy nézhetjük onnan is, hogy a jelenlegi top5 kosaras közül 4 legalább nemzetközi játékos. Messze nem dominálják már úgy az amerikaik a sportágat, hogy önkényesen világbajnoknak hívhassák a nemzeti bajnokukat. Oké, messze a legerősebb bajnokság, de nem világbajnokság. Önelégült fekák gyülekezete, akiket már simán szopatnak a fehérek, mert hogy hogynem kiderült, hogy az atletikus képességekhez csúcsához közelebb tuidnak kerülni a fehérek, mint az észbeli képességek csúcsához a négerek. Ráadásul az okosabb játékos a hiányosságait is könnyebben fedi. És a trend erre mutat. 5 év múlva már a top20ban is több nemzetközi (Európában képzett) játékos lesz, mint amerikai. A vébén az eddigi kiemelkedően legjobb amerikai játékos Austin Reeves. Egy tohonya fehér srác. Csak épp úgy játszik, mint az európaiak. Ésszel.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.08.28. 22:49


jaja, nba-sek már kiosztották
és a vicc, hogy minden kosaras kb csak lehülyézte, de cáfolni, megmagyarázni egyik sem....:)
és jah, valamleiykre lehet be volt rágva régóta :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.08.28. 19:32


Tolem aztan boldogsagos ifiasszonynak is szolitatthatja magat, nyanya!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.08.28. 18:57


de ugye az NBA bajnokcsapatokban is vannak nemamerikai kosarasok, sőt, európaiak is sokszor. ha világbajnoknak hívatják már magukat, akkor mondjuk az USA topteam (nem a szedettvedett) az az lehetne, szóval abban igaza van, hogy egy nba bajnoki cím nem egyenlő a világbajnoki címmel. nem figyelem az amcsi sportéletet, de gondolom azért hozta most fel ezt a témát, mert már régóta b*szta a csőrét, aztán most triplázott is ráadásul.
viszont már jönnek az okos amcsi nba sztárválaszok, de pl ez a szerb srác még nem válaszolt.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.08.28. 14:42


igaza van és nincs
igaza van, mert vicc VB-győztesnek hívni magukat egy nemzeti bajnokságban
és nincs, mert a mindenkori NBA bajnok minden egyes mérkőzésen megverne bárkit
de hogy ez hogy jutott eszébe pont ott és akkor, azt nem tudom. De jobban járt volna, ha magában tartja :)

viszont abba nagyon igaza volt, hogy a régi atlétika-legendák mi az úristenért nincsenek soha meghívva a vb-ken, miért nincs tele velük a nézőtér?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.08.28. 14:36


és mit szóltok a Noah Lyles vs NBA világbajnokok sztorihoz?
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 15 vendég