Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2009.05.11. 19:10


snatch írta:amúgy be akartam dobni, hogy nekem ja, az van, az A85-ös, de én még Montenegróból is molenak sms-eztem, hogy hol lehet pl azt beállítani, hogy 10mp után csinálja csak a képet, annyira balfasz voltam hozzá. Szal Levynek van igaza, nem értek hozzá, mole a nagy mágus!!!

De ha gondolod megnézem, hátha megtalálom. Bár én nem használom (azt a funkciót se).

Nekem van egy több, mint 200 oldalas kis füzetkém hozzá, de nehogy azt hidd, hogy írja benne. Úgy emlékszem rá, hogy amikor megvettem és csináltam az első képeket azokon rajta volt a dátum, de nem esküdnék meg rá. De ennek minden márkánál alapfunkciónak kell lenni, nem? Én tudom használni az önkioldót és az egyéb fényképezési módokat, a makróval nagyon el lehet tölteni az időt. Nézz rá légy szíves, ha ráérsz, hátha találsz valamit.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2009.05.11. 18:42


amúgy be akartam dobni, hogy nekem ja, az van, az A85-ös, de én még Montenegróból is molenak sms-eztem, hogy hol lehet pl azt beállítani, hogy 10mp után csinálja csak a képet, annyira balfasz voltam hozzá. Szal Levynek van igaza, nem értek hozzá, mole a nagy mágus!!!

De ha gondolod megnézem, hátha megtalálom. Bár én nem használom (azt a funkciót se).
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8097
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2009.05.11. 16:39


Na Snatch ne rejtsd véka alá a tudásodat! Ki vele, mit tudsz? :)
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2009.05.11. 14:18


de Ő se tudja használni... :D
mole a fényképező - mágus!
Iszonyú jó képeket csinál ;)
:P
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: mole Dátum: 2009.05.11. 14:03


calderoni írta:Ha van valakinek Canon típusú fényképezőgépe,

snatchnek az van!!!
:mega: :D
Avatar
mole
Site Admin
 
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2004.07.13. 21:17
Tartózkodási hely: Montréal

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2009.05.10. 23:10


DONI 19 írta:Vki elmagyarázná nekem érthetően, hogy hogyan kell azt a hattrick-online focis játékot kezelni?
Mert jelentkeztem rá, de dunsztom sincs, hogy mit takar ez az egész játék. :)
Minden infó jöhet róla.
Köszönöm!


Van a társalgón belül egy topik és nem meglepő módon HATTRICK a neve... inkább ott érdeklődj!
Egyébként én is játszom, de ott vannak nálam tapasztaltabb spílerek is.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2009.05.10. 14:59


ahh, most látom, hogy azon a szerencsétlenen lila-fehér mez van.
mondjuk én is így vagyok vele, bárki lehet bajnok, csak az újpest, mtk, vasas és honvéd ne.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8097
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2009.05.10. 12:26


Ha van valakinek Canon típusú fényképezőgépe, akkor az legyen szíves segíteni nekem. Hol lehet beállítani rajta - gondolom nincs nagy eltérés a típusok között a menü kialakítása tekintetében - azt, hogy a fényképezett képen rajta legyen a dátum. Az istennek nem találom az útmutatóban. Gondolom alapfunkció, de lehet, hogy tévedek. Mintha úgy rémlene, hogy gyárilag benne is volt, aztán valamilyen úton- módon kiiktattam belőle, mert zavart. Most meg szükségem lenne rá. Power Shot A80- as gépem van. Előre is köszönet!
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: mole Dátum: 2009.05.09. 23:47


Trigoria írta:Tesók vagytok???? Na végre valami igazi friss ropogós infó! :D

Kis bulvár...blikkesedünk :). Kitegyük címlapra? :D
Avatar
mole
Site Admin
 
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2004.07.13. 21:17
Tartózkodási hely: Montréal

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2009.05.09. 21:43


Tesók vagytok???? Na végre valami igazi friss ropogós infó! :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27934
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: mole Dátum: 2009.05.09. 18:46


snatch írta:nekem tetszik, hogy egy családban két Roma szurkoló is van és nem lett egyikből sem merdista :).

Pedig az a legjobb családokban is megesik :D.
Avatar
mole
Site Admin
 
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2004.07.13. 21:17
Tartózkodási hely: Montréal

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2009.05.09. 12:34


Annyiból jó, hogy az ember tesója is ugyanannak a csapatnak szurkol, hogy amikor harc megy otthon hogy mit nézzünk a tévében, nekünk már két szavazatunk van, ha épp Roma-meccs lesz :) Na jó ez csak vicc volt, van itthon több tv is, szal ha anyámék a Jóban Rosszban 2879-ik részére kíváncsiak, akkor kibattyogunk a másik szobába és jót veszekszünk azon, hogy éppen ki a rosszabb: Doni vagy Baptista! :lol:
Töritanár vagyok, nem magyar, komolyabb problémám soha nem volt a helyesírással, azt viszont elismerem hogy az új korszak (de)generációja, a neten felnőtt, a teste különböző pontjairól induló kábelekkel a számítógéphez csatlakozó tinédzser idióták korszakát éljük éppen és ez ellen semmit nem tehetünk. Hogyne tudnám hisz egy 500-as diáklétszámú suliban dolgozok, ahol az egy főre jutó számítógépek száma sokszor meghaladja az egy főre jutó napi étkezés számát! Viccesnek hangzik, de sajnos igaz... :(
Úgyhogy maximálisan megértelek titeket, öcsit sokszor szoktam fejbekólintani ha egy-egy munkájába belepillantok és olyat látok benne, ami b*ssza a csőröm, de amit megértettem és nektek is meg kell: ezek már teljesen másképp vannak szocializálódva, mint ti vagy én! 27 vagyok, fiatalnak érzem magam, de nap mint nap látom, hogy hová süllyeda fiatalok szintje.
Öcsit is csak azért védtem meg, mert ő nem tartozik ebbe a (de)generációba, általában mindig sietve írunk a fórumra (mondjuk most pont nem :) ) a durva hibák ezért fordulnak elő! :wink:
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2009.05.09. 09:36


nekem tetszik, hogy egy családban két Roma szurkoló is van és nem lett egyikből sem merdista :).
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8097
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2009.05.09. 07:44


Nem vagyok én magyar tanár, dehogy vagyok. Magyartanárnak kell lenni ahhoz, hogy fölnyomja a vérnyomásod mások suttyósága? Nem hinném. De attól még zavarhatja az ember szemét, a tizenévesek körében divatnak számító idiotizmuson alapuló agyrém. Divat hülyének lenni, legalábbis annak látszani (most nem az öcsédre gondolok), divat "láwolni" valakit, a szeretlek helyett (már nem is a szeretlek helyett, hanem a cejetlek helyett, már a cejetlek is "full gáz"), mert látja az osztálytársam a neten és kurva nagy "raj" leszek ettől, az nem baj, hogy "full droidnak" tűnök, sőt annál jobb, mert így jobban elismernek a "spanok" a "ziwiwen". Nehéz a magyar nyelv ez tény, vannak olyanok, akik életükben nem tanulnak meg helyesen írni, nem is csodálom. Sőt szerintem nincs is olyan magyar ember, aki 100%- osan helyesen tudna írni. Az öcsédhez hasonló stílusúaknál nem is erről van szó, ez nem helyesírási dolog. Ez konkrétan netsuttyóság, a 21. század egyik magyar betegsége. Majd kinövi. :)
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2009.05.09. 05:46


Most írhatnék itt a Kreszről, meg a zebrán gázolókról, hogy :
"Kérem, tudok én vezetni, meg tudom a szabályokat, de most úgy gondoltam, falun nem számít!"

Tudom, kicsit túlzó a példa, de a szabályok anyanyelvünkben nem tesznek kivételeket, hogy ha forumra írsz, akkor eccer, ha magyarórán, akkor meg egyszer.
Doni19!
Ezzel nem Téged szapullak tovább, csak megprobáltam rávilágítani, miért is került szóba a helyesírás.
Kedves Tesó!
Ha magyartanár lennék, én lennék az első, aki fejbeveri az öccsét, amikor így ír! ;)
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2009.05.08. 21:15


Kedves Calderoni!

Csak annyit, hogy ez itt nem a Kazinczy-verseny, szal igazán nem értelek mi kínod van! Engedtessék már meg a fórumozóknak, hogy úgy írjanak ide, ahogy a kedvük tartja, az meg, hogy a 300 emberből 3at zavar, és neked már ennyitől elszáll a biztosíték, hát... Na mindegy!
Doni 19 aki nem mellesleg az öcsém egyébként megnyugtatok mindenkit: tud helyesen írni, például magyar órán, történelem esszék alkalmával, vagy egyéb iskolai dolgozatok esetén... Ha meg véletlenül magyar tanár vagy és ez foglalkozási ártalom, akkor üdvözöllek kolléga! :wink:
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2009.05.08. 16:40


láttam hogy a fórumozó társaság egy része játszik a hattrick nevü online manager (?) játékkal...
...én bedobnék egy linket ami ugyan nem foci, de hátha vkit érdekelne, kosárlabda menedzserről van szó :

www.buzzerbeater.com
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2009.05.08. 12:16


Azé annyira nem írok gyalázatosan..

:D :D

Bocsánat hogy némely embereknek szúrja a szemét egy-két nem helyesen használt magyar szó! Én kérek elnézést a nevükben!
A töködet meg rakd vissza nyugodtan, itt nem lesz cidaida, se csabicsekker, se orális fixáció! :D :D
Szóval nyugi Doni19, nincsen semmi gond! A helyesírás ellenörző pl nálam is ki van kapcsolva... :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27934
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2009.05.07. 22:12


DONI 19 írta:Maximálisan megértelek benneteket, és ezúton szeretnék a rossz helyesírásomért elnézést kérni!


Neked nincs hibajavító programod? Azt hiszem a Firefoxban autómatice benne van, a helyesírási hibákat aláhúzza pirossal, nem is tudsz hibázni, vagyis tudsz, de észreveszed.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2009.05.07. 19:30


Nyugi Calderoni!
Engem is bosszant, örülök, hogy mást is :D

Doni19 -nek még van hova fejlődnie, és remélem meg is teszi...
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2009.05.07. 17:57


Trigoria írta:
pedro83 írta:Úgy látom tovább viszik a zsidó vonalat az érettségin. Ma valami olyasmi volt hogy zsidó vallás összehasonlítása az ókori vallásokkal. Megmérném a tételek összeállítójának az orrát... :)

Ez milyen tantárgyból?
Mostani eszemmel egészen biztosan vagy köpnék egy nagyot a vizsgalapra, vagy nagyon csúnyán lehordanám a vallásukat...
Ahogy anno filozófia órán kijelentettem a tanárnak hogy én nem filozofálok, bezony a zsidó vallás sem érdekel minimálisan sem, nemhogy még tanulmányozzam vagy hasonlítgassam...

Egyetemes történelem, rövid esszé. Hagytam én is a p****ba, inkább 2. ipari forradalom :)
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2009.05.07. 16:57


DONI 19 írta:
A Barca pedig a tegnapi teljesítménye után bujdokoljon el.
Engem nem az érdekel, hogy mennyire szépségdíjás a játékuk ( azaz, hogy ők jáccák a szép futtballt.) A focit gólra jáccák!Eccerűen, ezzel a tilitoli focival, nem jöttek rá, hogy az acélos angol védőkkel szemben esélytelenek.
Ez nem a Bayer München vagy a Real Madrid, hogy bevisszük a 11es pontra meg az ötösre, oszt onnan kényelmesen begurítjuk, oszt kiálltjuk, hogy: ÉLJEN A NAGY MESSI! (ez nem azt jelenti , hogy nem ismerem el Messit, mert attól ő még egy rendkívüli klasszis marad, a Barca legjobbja!)
Ezért nem jáccot jol a Barca.
Azt a focit akarta jáccani amit a sapnyol bajnokságban is (ami ott a kisszerű csapatok ellen bejött nekik), hogy passzolgat, és passzokkal bejut az ellenfél (esetünkben a Chelsea) védelme mögé, és golt rúg.
Ha ezt a fcoit jáccák majd a MU ellen is, márpedig ezt fogják, mert a Barca nemtud mást jáccani, akkor végük lesz az Olimpicoban.

Nem igaz, hogy nem lehet leírni ezeket a szavakat helyesen magyarul b*za meg a ló!!! Mi a tökömnek jársz/ jártál iskolába? Fölb**tad az agyam. Trigo töröld nyugodtan, de csak ha már ő is olvasta.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Totti92 Dátum: 2009.05.07. 16:44


Nálam a Barca esélyesebb, mert ebben a szezonban számomra az derült ki, hogy aki focizni akar a katalánok ellen, annak vége. Annyira erős a támadósoruk, hogy az valami elképesztő... A sokpasszos játékkal egyszercsak ottvannak a védők mögött és bummm!! Hiába akar az ellenfél támadni, hiába lő gólt/gólokat, úgyis többet fognak kapni..
Arra, hogy megverjék a Barcelonát, 2 esély van:
1, Megölik a focijukat, amint tette azt a cselszkij is(de szerintem erre a MU nem lenne képes..Hiddink nagyon kitalálta ezt a gyilkolászós stílust)
2, A Barca nagyon szar napot fog ki(viszont arra kevés esélyt látok, hogy egy BL-döntőre ne pörögjenek föl eléggé)

Mondjuk ez csak az én véleményem.
De egy biztos..én nem akarok ünneplő MUsokat látni a meccs után.(Az egész csapatból talán csak Van der Saar és Giggs szimpatikus..)

:scarfbig: :flagbig: :scarfbig:
Totti92
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2007.03.06. 21:43
Tartózkodási hely: Kiskőrös

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: altaky Dátum: 2009.05.07. 12:54


uhh.. :D
Tu non vedrai nessuna cosa al mondo maggior di Roma!
Avatar
altaky
 
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2008.04.28. 15:29
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2009.05.07. 00:07


pedro83 írta:Úgy látom tovább viszik a zsidó vonalat az érettségin. Ma valami olyasmi volt hogy zsidó vallás összehasonlítása az ókori vallásokkal. Megmérném a tételek összeállítójának az orrát... :)

Ez milyen tantárgyból?
Mostani eszemmel egészen biztosan vagy köpnék egy nagyot a vizsgalapra, vagy nagyon csúnyán lehordanám a vallásukat...
Ahogy anno filozófia órán kijelentettem a tanárnak hogy én nem filozofálok, bezony a zsidó vallás sem érdekel minimálisan sem, nemhogy még tanulmányozzam vagy hasonlítgassam...

Ma BL meccs. Idehánytam. Barcát akartam a döntőben látni, mert így legalább megnézem a döntőt, de ne így! A végén nagyon sajnáltam a Chelseat, pedig utálom őket. Terrynek megint nem jön össze.... Amit a bíró művelt az vérlázító, ha a Roma lett volna ott és velünk teszi ezt, sok-sok monitor tört volna össze és nem győzném törölni a káromkodásokat a fórumban! :wink:
De amúgy a Barca egy híg fos volt. Egyetlen lövésük találta el a kaput, az bement. :D Messi egy gyáva senkiházinak tűnt ma, Dani Alves katasztrófa. Egyedül Iniesta villogott, régóta látszik hogy egy zseni, és bátor is!
És lehet szidni a kékeket, hogy védekeztek végig, de mégis több helyzetük volt mint a Barcának.
Az meg már csak hab a tortán, hogy úgy egyenlített a Barca, hogy Alves szokásos híg fos beadását rosszul vette át egy barcás, odapattanat egy kék elé, aki LYUKAT RÚGOTT, ami így Messihez került, aki természetesen passzolt és nem vállalkozott, és a meccs egyetlen hazsnálható embere barcás részről belőtte!
De lényeg a lényeg, így lesz egy jó döntőnk, ahol már a kutyát sem fogja érdekelni hogy került oda a Barcelona...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27934
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 26 vendég