Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.05.02. 10:50


menthetetlen egy faj az ember
igazából le is szarnám a tudatlanok hülyeségét, ha nem nekem kéne miattuk mondjuk tovább maszkban járni
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.05.02. 09:33


400 főt foglalkoztató megrendelőnket kérdeztem a 3. hullám közepén, hogy hogyan kezelik a helyzetet. Cég szinten sehogy, de legalább addig eljutottak, hogy a melósok már nem baszogatják azokat nagyon, akik maszkban dolgoznak. Mindezt a 3. hullám tetején. 'nem baszogatják NAGYON'.
Ugyanők 2 hete 20%os oltási hajlandóságnál tartottak. Szerdán hív a HRes csaj büszkén. Megoldották. 10-15 fő kivételével mindenki benevezetett az oltásra és meg is kapták többségében a kínait. Mitől állt be a fordulat?
Feldobtak 2000 Huf értékű Erzsébet utalványt az oltási kartyát bemutatóknak.


Másik. Haver edző megye 1ben. Az egyik játékosa oltás miatt kihagyta a hétközi kupameccset. Ül mellette a padon és szentségel. Elment oltatni, akart adni egy 20ast a dokinak, hogy csak regisztrálja oltottként, de spriccelje félre a vakcinát. A doki persze elhajtotta. Neki csak a kártya kellett volna, hogy járhasson bulizni, utazhasson nyáron.

Magyarország ma.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9919
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.05.02. 06:12


Megmondom nektek őszintén, amióta élek, egyetlenegy téma nem b.szta fel ennyire az agyam, mint a vírus és a vakcina.
Sem a politika, sem a sport, semmi.
Pedig mennyit politizáltunk itt is és bárhol régebben. Hogy most Fidesz vagy baloldal, Fidesz vagy Jobbik, zsidók vagy nem zsidók.
Annyi olyan téma van, amitől agyf.szt kaphat az ember.
De ez nálam mindent visz. És nem azért, mert én vagyok az okos, dehogy. Hanem mert normálisnak tűnő fehér emberek mondanak olyan érveket a vakcina ellen, amelyek hallatán szétpattan az ember agya. Mintha egyetlen sor tudományosabb anyagot nem olvastak volna el.
De ebben hibás a kormányzati tájékoztatás is. Simán lehetett volna egy kisfilmet csinálni arról, hogyan működnek a vakcinák (narancs, szegfűszeg=vírustest, tüskefehérje). Úgy, hogy akár egy tanulatlan cigány is megértse, de a diplomás igényeket is kielgítse. Nincs ilyen kisfilm. Csak Győrffy meg Szlávik meg a sztárok elmondják, hogy kell az oltás. Kevés.
Ez az én hibám, nagyon belelovaltam magam a témába, de nem tudok mit tenni.
Heti agyf.sz:
1. A régi szomszédom azért költözik el néhány hétre otthonról, mert megkapta az oltást, és fél, hogy átadja a lányának a vírust. No comment.
2. A lányaim fociedzésén az egyik apuka azt mondta, hogy minek ez az oltás... Legalább tudná az ember, hogy 100%-ban véd. No comment.
Én egyetlen okot tudok MÉG elfogadni, ha valaki szkeptikus. Ha az illető elolvasott egy csomó tudományos anyagot (nem Facebook-posztokat), és még mindig úgy gondolja, hogy tart a hosszútávú mellékhatásoktól. Ez is baromság most már, de erre azt tudom mondani, hogy oké, akkor még várjál, csak pórul ne járj. Minden más emberi tudatlanság.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.05.01. 21:43


Zsolti legaléább egyszerre egy egész osztályt próbál terelni a jó iárnyba.
Vitatkozzon a f.szom egyetlen emberrel erről. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.05.01. 21:16


bevallom, én is örültem neki, és szívemet melengette. pedig jó barátom. de felbasz ez az urizálás. Mintha csak a ficcer mentene életet. de tényleg, arra vár, hogy majd azt kap, a nemtudomhanyadikat utasítja már vissza, amit felajánlottak neki. Fiatal, negyvenes évek elején, semmi krónikus betegség, sportol. Semmi oka, hogy csak ficcert kaphasson. Semmi. És hiába győzködöm, hogy a többi is jó, és ezerkismillió példát hozok fel, hogy ki mit kapott, az nem számít. Csakaficcer! Mert csak az ad erőt, és mindent lebíró akaratot... És elkezdi levezetni, hogy ezek ilyen gyorsban kifejlesztett vakcinák, ki tudja mit okoznak x év múlva meg társai, hosszasan sorolja, és akkor megírom, hogy ez mindegyikre igaz. És ezt elismeri, hogy ja, és akkor mondom neki, hogy de te egy ilyen vakcináért álltál 4 órát sorban....na és ekkor ultimate érvként jön, hogy de majd utazásnál. És mondom 1, azaz EGY helyet jelöljön meg, ahová idén utazni akar. Nem jelölt... de azért jeleztem neki, hogy minden olyan ország, amelyik a turizmusból él, el fog fogadni mindent, meg kb még a beoltatlanokat is beengedi majd. Aztán itt kiszálltam. Nem látom értelmét, mert kb asszony telebeszélte a fejét ezzel a f*szsággal, hogy csakaficcer. Ajánlottam az asztrazenekart, mint nem utazásgátló....de az persze nem jó. A fene a válogatós emberekbe...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8094
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.05.01. 20:27


istenem de örülök, ha az ilyen lemarad és nem kap :D és kulloghat haza
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.05.01. 20:12


a ficcer a magyar ember ájfonja. nekem is van egy ismerősöm, aki a hülyébbnél hülyébb kifogásokkal jön, hogy neki miért ficcer kell. Mert urizál b*zdmeg, mert az a TUTI! Szerinte...és miközben rávilágítok, hogy ő kb akkor oltásellenes, mert levezeti, hogy nem tudni róluk semmit, hogy meddig jó, és mit okoz később és stb, de 4 órát állt sorban ficcerért (de nem jutott), és azt simán beadatta volna, és az semmivel sem régebbi oltás, mint a többi, akkor azzal jön, hogy majd az utazásnál kell ez....mikor mindegyiket el fogják fogadni. Vagy lehet, hogy Orbán, aki kínait kapott, vagy Szijjártó, aki oroszt, ők majd nem utaznak....
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8094
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.05.01. 20:05

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.05.01. 17:04


https://index.hu/belfold/2021/05/01/olt ... s-egyetem/
talán ez segít közelebb vinni a birkák gondolatához
talán...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.05.01. 11:01


hál istennek, az időpontosok másik sorba álltak, de jah, hogy nem könyítették a helyzetet az orvosok lefoglalásával, az tuti

amúgy már hőemelkedésem van tőle épp. Csak hogy beszámoljak a helyzetemről:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.05.01. 06:33


Trigo, én ezt a "magamnak foglalok időpontot" sem értem. Hogy működik? Felmész a honlapra, rákattintasz egy vakcinára és egy időpontra? Vagy csak egy vakcinára, és visszadob egy időpontot? Nincs limit, ami után egy napra már nem lehet időpontot foglalni? Én ezeket nem tudtam kideríteni, mert nem is léptem be "feleslegesen" a rendszerbe. :)
No de...Elképzelhető, hogy rengeteg fiatal a nyári utazás miatt sietett egy EU által elfogadott vakcinát beadatni.
Én amúgy nem értem ezt a jelenséget, de létezik: vannak sokan olyanok, akik ódzkodnak a vakcinától, aztán ahogy meghallják, hogy nyár, utazás, védettségi igazolvány, már ugranak is az oltásért...Az ilyenek pont olyanok, mint a másik oldal oltásellenesei. De legalább tudatlanul ők jó döntést hoznak, ez a különbség.
Sokan meg tegnap elindultak időpont nélkül sorban állni, mert ugye reggel összeomlott a rendszer. Próba, szerencse.
Engem igazából az idegesít, ha ezzel megnehezítették olyan emberek sorban állását, akiknek aznapra fix időpontjuk volt előre. Mint neked.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.30. 23:39


:D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.30. 23:26


...
Csatolmányok
FA33367D-9EB0-4160-AA3A-B96736FACC6F.jpeg
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.30. 20:17


na Zsolti inkább ezt magyarázd meg, hogy ez a birka nép b.zdmeg mi az úristenért rohanja meg az oltópontokat? És vállalja be a sokórás sort. Eddig hol voltak? miért nem volt jó más oltás?
Én meg két órája kaptam meg a 2. oltásom, és a birkák miatt nekem is tovább tartott, mert lefoglaláltk a dokikat a pfizeresek gondolom. Tök leszarnám, ha nem pont az én oltási napomon akarná elérni Viktor a 4 millát. 18 órakor a Kútvölgyi előtt még vagy 50 méteres sor állt a Pfizerre várva. Mikor 19 után kijöttem, eltűnt az egész. Biztos nem kapták meg mind, gondolom elküldték őket.
https://giphy.com/gifs/tlc-network-tlc- ... 1bIV2TmthV
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2021.04.30. 23:38-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.30. 11:32


https://index.hu/sport/jegkorong/2021/0 ... v-nhl-khl/
és még mindig nincs vége a sztorinak :)
imádom
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.29. 22:33


minden kiülős hely tele a városban
senkin nincsen maszk
eskü azért járnak ezekbe az emberek, mert itt nem kell maszkot hordani
kis normálisélet-buborékok
szerintük


https://infostart.hu/bunugyek/2021/04/2 ... tballistat
szép sztori:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.29. 08:53


Hülye. :lol: :lol: :lol: :lol:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.29. 04:34


Ez igy szep, de azert ha a cigok nem annyira akarjak beoltatni magukat, akkor ne tegyek. Nekik esetleg lehetne beszelbi a verrogkepzodesrol...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.28. 21:26


OK, így viszont megértelek. Teljes mértékben. És tisztelet is jár érte.
Tanulatlan szülő..... Hát pont ezt mondta F.Totti is egy példával nemrég, és ma is hallottam egyet, hogy a tanult szülő akár még durvább...
(+1 sztori: kollégám ismerősének felesége megmondta urának, hogy ha nem oltatja be magát, nem jöhet haza. Csávó dühében szétverte a páncélszekrényt. :)) Amit kollégám javított meg:))
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.28. 21:17


Hogyne érvelnék, Trigo.
Május 10-én megyünk vissza a suliba. Minden osztályban 45 percet arra fogok szánni, hogy elbeszélgetek a gyerekekkel.
Főleg a 18 év közeliekkel. Eszük ágában sincs oltatni magukat. Nulla esély.
Szerintem még soha nem ült le velük egy felnőtt erről a témáról beszélni. Csak Facebook, meg amit a haver mondott. Meg a tanulatlan szülő.
Ha az agyukra fogok menni, akkor is beszélek velük a vírusról és a vakcinákról úgy, hogy megértsék. Majd rajzolok a táblára is.
Ezt erkölcsi kötelességemnek tekintem.
(Aki nem oltatja be magát, 4,85-re is megbuktatom a ge.ibe. :lol: )
Tomm, így van, ott a pont amúgy. Ennyi.
(Viszont az aktuális esetszám függvénye lenne az újranyitás. Csak pont nem nálunk. :) )
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.28. 19:54


Így jóval hitelesebben tudok bárki előtt érvelni, nem csak dobálózok a nagy tudásommal, akármelyik oldalon is legyek.
Itt a lényeg. Hogy te benne a témában még bárkivel érvelsz.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.28. 18:57


Onnantol kezdve, hogy kiderult, nem mulik csak ugy el ez az egesz, engem ket dolog erdekel: 1: mikor lesz vakcina a forgalomban? 2 mikor oltanak be eleg embert, hogy ujra induljon a normalis elet. Hogy mennyi az aktualis esetszam, az regota jobban hidegen hagy, mint fonseca magyarazkodasa egy vesztes meccs utan...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.28. 18:29


Van rengeteg érdekesség benne, hidd el, tomm.
Amit mondanak a hírekben vagy tudományos cikkekben, az nekem kicsiben, "tudománytalanul" is megvan.
Így jóval hitelesebben tudok bárki előtt érvelni, nem csak dobálózok a nagy tudásommal, akármelyik oldalon is legyek.
Engem sajnos baromira érdekel ez az egész, több okból is, úgyhogy elkezdtem ezt csinálni, ami gyakorlatilag semmi időt nem vesz el az életemből.
Nyilván amúgy semmi érdekesség nincs ebben a telibek.rt vírusban...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.28. 16:19


Ebben maximum az az erdekes, hogy neked ez erdekes. De az is csak kozepesen, joindulattal...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.28. 15:29


Ó, nem kell ide modernitás.
Én ezt csak magamnak csinálom.
Tök érdekes például:
A 2. hullámnál december 7-én volt egy tetőzés a lélegeztőgépen lévők számában: 674 fő.
December 8-án tetőzött a kórházi kezeltek száma: 8045.
Rá 11 napra, december 19-én volt a legmagasabb az aktív fertőzöttek száma: 198785.
Na most a harmadik hullámban egy napon tetőzött a lélegeztetőn és a kórházban lévők száma, március 30-án: 1529 és 12553.
Rá 14 napra tetőzött az aktív fertőzöttek száma: 272974.
Ha az én kis ócska füzetes megoldásommal is ilyen szépen kijönnek a tendenciák, akkor egy járványmatematikus baromi árnyaltan átláthatja ezt az egészet.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég