Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.28. 14:10


jaja, amiből még netán grafikon is készíthető lenne egy gombnyomással :)

meg hogy melyik az az élethelyzet, szituáció, amikor úgy döntesz, hogy fellapozod mondjuk a 2020.11.02. napnál, és megnézed a statokat? :)

(Sign írta gyerekkorában pl kockás füzetbe a bajnokságok eredményeit - pedig már akkor is volt nyomtatott nemzeti sport kereszttáblával meg ilyesmi - és én már ezt is nehezen értem meg.... de ez.. Zsolti.... gyere ide egy pofonért most azonnal :D )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27934
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.28. 13:33


Oké, de egy dolgot árulj el: miért füzet, miért nem egy excel tábla?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.28. 13:23


Lehet. :) :wink:
Hát éppen ez az, Trigo, hogy nem nagyon vannak táblázatok.
A 444 profi módon készítget ilyeneket, oké.
De én bármikor fellapozom a füzetemet, és tisztán látni mindent.
Nem kell függvényeket elemezni meg hasonló.
Napi kétperces meló, és például tudom, hogy nőtt vagy csökkent a héten a napi pozitivitási százalék.
El kell ismerni a munkámat. :lol:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11442
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.04.28. 13:09


Zsolti, en teljesen megertelek! A 96 eves nagyapam is irta a vb-n a meccsek eredmenyeit. Bar nem igazan tudom, mire ment egy honduras-venezuela vegeredmennyel, de ha neki igy tetszik... legalabb en jot mosolyogtam rajta, ha masra nem, hat erre jo volt. Ez szintugy...

Annyi kiegeszites, hogy a nagyfater adatai fixen jok voltak. A te adataid total falsak. :wink:
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10291
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.28. 12:52


de ugye tudod, hogy ezeket az adatokat a neten is tuti meg lehet találni :) Minek írni egy kockás füzetbe? Elmúltak a 80-as 90-es évek:)
:D
de ha szeretsz játszani, nem gond. :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27934
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.28. 05:13


Ugyan már, trollként tommot kell etetni. :)
Köszönöm, hogy leírtad.
Én egy füzetbe szeptember elejétől vezetem a napi esetszámokat, a napi százalékos pozitivitást, a kórházi kezeltek és a lélegeztetőgépen lévők számát és arányát.:)
Van egy csomó adatom.
És egyszer bemondtam itthon az asszonynak, hogy tetőzött a harmadik hullám.
Másnap Müller Cili is bemondta.:)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11442
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.27. 21:22


nem, nem érdekel már ilyen részleteiben
nagyjából képben vagyunk a coviddal, és tudjuk hogy kell oltás, beadták/beadják, onnantól mit foglalkozzak vele? Majd ha egyszer csak mondjuk a szputnyikosok elkezdenek hullani valami miatt, nem várt mellékhatás, hosszútávú mellékhatás stb, akkor majd figyelek ezekre. Onnantól, hogy az oltást kaptam/kapom a nagy kérdések eldőltek számomra.
Meg te most azon agyalsz, hogy 2 vagy 10 vagy 50 vagy 150 halott jut százezerre mondjuk adott oltásnál. Ha oltás előtt lennél, akkor még érthető lenne a tájékozódás, de utána? Már nem választhatsz, maszkot ugyanúgy kell hordani még, másokra ugyanúgy vigyázni kell. Ennyi.
Engem a hazai napi esetszám alakulása érdekel csak minden nap. Na az tényleg érdekel.

És vazze megint én hülye, sorokat szántam erre a témára, amiről csak te kérdezel, mi meg hülyék etetjük a trollt :DDDD
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27934
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.27. 20:46


Minden tisztelet, snatch és Trigo, hogy egyértelműen és felelősségteljesen oltáspártiak vagytok, de titeket nem érdekelnek az adatok ? :wink: :)
Mert amellett, hogy "vakon" beadattuk az oltást, azért jó tudni a számokról a nagyvilágban.
Szerintem ez is hozzátartozik a biztonságérzethez. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11442
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.27. 19:36


de tényleg, én csak furcsán tudok nézni azokra, akik ennyi időt elbasznak ilyen táblázatok nézegetésével. kemény, na.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8097
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.27. 18:35


Köszi, F.Totti.
Tény, hogy Magyarország a WHO ajánlását követi: aki autóbalesetben meghal covidosként, azt is beleszámolják.
Nagy Britanniában úgy számolják, hogy aki a fertőzéstől számított 28 napon belül meghal, csak az számít bele. Ha jól tudom.
Ám az USÁ-hoz viszonyítva kábé nulla halottnak kellene itthon lenni a második oltás után.
Mindegy. Oltsunk, oltsunk, oltsunk. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11442
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.27. 16:28


Zsolti, olyan ez mint az xG mutató. Ki így, ki úgy számolja :)
Korábban volt hír, sőt szerintem valamelyik kormányinfón is elhangzott a halálozási okok közötti különbség. A korházak normatív támogatása az elvégzett beavatkozásoktól függ. A COVID kezelések támogatása és elszámolása kiemelten magas értéket kapott tavaly tavasszal. Az összes korház veszett mód elkezdte vizsgálni a betegeknél a COVID előzményeket és elkezdték COVID halottnak jelenteni kis túlzással azt is, akit egy autó ütött el, de amúgy 2 hónapja covidos volt. Oké, ez így hülyeség, de ha pl bevittek végstádiumú rákkal valakit, aki összeszedett egy covidot, akkor ő covid halott lett. Holott amúgy is meghalt volna az alapbetegsége miatt. Őt például sem az USAban, sem Európa nagy részén nem írtnák COVID áldozatnak. De a támogatási rendszer miatt itthon ebben érdekeltek a kórházak. Fogalmam sincs miért nem változtatott ezen azóta a kormány. Valószínűleg politikai oka van, mert olyan lenne, mintha kevésbé lenne fontos a covid elleni küzdelem. De akkor is fura, mert hónapok óta ezt a számot lobogtatja az ellenzék.

Ezért (is) van nálunk kiemlten sok COVID áldozat. Persze amúgy is sok lenne, de arányaiban alig több, mint Nyugat-Európában. Amikor a KSHs főnök pitsa megpróbált csalni a magyar és a német halálozási mutatók összehasonlításával, akkor a valós számokból is az jött ki, hogy ugyan jobban emlkedett nálunk a halálozási mutató, mint a németeknél, de csak 2 százalékponttal. COVID áldozatunk viszont sokkal-sokkal több van. Azaz nem covid áldozatunk pedig kevesebb. Tehát valószínűsíthatő ebből is, hogy nem a nemcovidos magyarok egészségügyi állapota lett jobb, mint a németeké, hanem mi több mindent írunk a COVID számlájára. Igen, meghalt 273 ember a második oltás után, de a jórészük nem a covid miatt.
Játék a számokkal, azaz csalás.

Számomra az nehezen érthető, hogy egy ilyen táblázatot miért hozott nyíilvánosságra a kormány. Csak azért, mert az oroszok is?
https://hu.euronews.com/2021/04/27/kise ... ata-kozott
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.27. 15:12


Köszi, Trigo, de ezt már rongyosra olvastam. Meg az összeset. :) :wink:
Nyilván az is bass.a a csőrömet, hogy inkább mószerolják a Pfizert, csak hogy be tudják adni a keleti vakcinákat.
De az meg különösen kíváncsivá tesz, hogy igaz-e a megbetegedések és a halálesetek száma. Mert én eddig egy percig sem kételkedtem abban, hogy a koronavirus.gov.hu hiteles adatokat közöl.
De most? 273 halott a második oltás után...? Hát akkor mi nagyon máshogy számoljuk, mint a többi ország.
Vagy csaltunk.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11442
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.27. 13:34


tessék Zsolti!
hozom neked a cikkeket, de én bele se olvasok :)
https://index.hu/gazdasag/2021/04/27/ko ... -tablazat/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27934
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.27. 10:44


amúgy én csak így hívom ezeket: ficcer, asztrazenekar, modernatalking
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8097
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.27. 10:38


én modernás vagyok, és rohadtul lesz*rom ezeket a statisztikákat. mikor megláttam, görgettem is tovább, vagy zártam be azt az oldalt, ahol ezt láttam. Ahogy Trigo mondja, legyen meg a két oltásom, oszt jó napot
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8097
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.27. 07:26


Hát de így az emberek szkeptikus része még jobban ódzkodni fog az oltástól.
Növelik az oltásellenességet a barmok.
A Pfizer és a Moderna helyében már írnám is a nyilatkozatokat.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11442
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.27. 07:08


Szputnyikosként mi könnyen beszélünk, de szegény Zsolti Pfizert kapott. Az konstans életveszély :)

(bocs, Zsolti tudom rossz vicc. Simán a Pfizer a legjobb cucc a hivatalos statisztikák szerint, de igazából minden oltás jó, mert bajt nem okoz és szinte 100% mind után, hogy nem kerülsz kórházba akkor sem ha elkapod a covidot. Ezek a tények. A magyar kormány által kitett stat pedig egy szándékosan eltorzított világ tényei. )
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.26. 23:34


nem hoz lázba a kérdés :)
szerintem ez itt rajtad kívül senkit nem foglalkoztat úgy igazán :)

legyen meg a két oltásom, aztán jónapot
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27934
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.26. 20:14


Hogyne lenne.
De szerintetek a második oltás utáni haláleseteket így felnyomták volna?
Azért az USÁ-val összehasonlítva: valaki nagyot kamuzik.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11442
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.26. 19:41


mert amúgy jó a kínai cucc.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8097
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.04.26. 19:06


Már a táblázat nyilvánosságra hozatalának környezete is olyan volt, hogy ordított róla a politikai cél. El sem kezdtem értelmezni, mert tudtam hogy torz. De igazából nem zavar. A tufa parasztnak lehet ez kell, hogy végre beoltassa magát. Ha 10ezer agymosottat meggyőzött ezzel a kormány, hogy jó a kínai cucc már beljebb vagyunk.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.26. 17:52


Akármilyen liberális fos ez a 444, az ilyen cikkekben mindig nekik hiszek. Erre jók számomra.
Ez a nyomorult Fidesz képes a Pfizer és a nyugati vakcinák ellen kampányolni, csak hogy be tudják adni a keletieket. Megáll a eszem, bammeg...

https://rontgen.444.hu/2021/04/26/amenn ... n-dolgozik

A lényeg: (amit korrigáltam, mert a 444 igényessége is hagy kívánnivalót maga után)
"És nemcsak a halálozási adatokban van eltérés, az USA-ban ugyanis 84 millió beoltottra 6000 COVID fertőzés, amelyből összesen 396 kórházi kezelésre szoruló beteg és 74 haláleset volt detektálható, szemben a hazai rémadatokkal, ahol majdnem ekkora fertőzött számot mértek, nem egészen másfél millió beoltottra (1 400 490 beoltott és 5714 megbetegedett), 273 halálesettel párosítva. Tehát még egyszer: 84 millió és 74 haláleset, míg Magyarországon másfél millió és 273 haláleset.

Érdekes, hogy míg az elhunytak szomorú világstatisztikáját vezetjük, addig a saját kormányunk hogyan próbál az oltások felvétele ellen kampányolni. Mert ez a táblázat semmi másra sem jó, mint az oltásellenesek táptalajának hizlalására, amit kásleri igényességgel tákoltak össze."
Zsolti
 
Hozzászólások: 11442
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.04.26. 09:21


Jaja. :wink:
De hát ezeket a kiegészítéseket józan paraszti ésszel én is megtettem magamnak. :D
Meg mindenki, aki egy kicsit követi a járvány tudományosabb részét is.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11442
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.04.26. 08:10

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27934
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.04.26. 07:45


hát igen....én hülye meg itthon b*szom a rezet lassan másfél éve, sehová családosan ki nem mozdulva, csak szükségletek kielégítése végett egyénileg. És hülyén érzem magam néha, hogy így teszek, ezt csinálom.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8097
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 31 vendég

cron