Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2018.01.20. 21:50


Zsolti írta:De miért "titkolta" el a kormány, hogy jót tett? Hogy betartotta a kötelezettségét?

Hát ez az hogy nem volt eltitkolva semmi, csak most hozta elő az ellenzék amikor bejött a képbe az "1300".

Gondolom te is láttad amikor megépült a kerítés,
létrehoztak egy barakokból álló valamit, még játszóház is van benne meg minden szar...
Mindezt azért hogy ott várakozzanak a migránsok amíg elbírálják a kérvényüket.
Azok a migránsok, akik törvényesen akarnak bejutni.
Egyébként ezt az ATV-n is láttam és azon siránkoztak, hogy tök üres a tábor,
most hogy kiderült 1300 migráns mégis megfordult ott, most örömködniük kellene,
de most nem ez az érdekük.
Ez most csak az ellenzéknek "meglepetés".

Nekem az sem oké, hogy a nyugati médiák állandóan azzal jöttek,
hogy ne migránsozzuk őket mert ezek menekültek,
a hazai libsik persze átvették tőlük,
holott nyugaton nyilvánvalóan 99%-ban migránsok vannak.
Most hogy a kormány regisztrált 1300 tényleges menekültet azonnal mindenki problémázik.

Megjegyzem Orbán is úgy fogalmazott mindig, hogy migránsokat nem fogadunk be.

Nem szeretem Habonyt az eltúlzott riadalomkeltése miatt,
de ilyenkor amikor az ellenzék egy (számomra) nyilvánvaló csúsztatással akar operálni neki szurkolok.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.01.20. 19:48


Amikor még tizenegy éve egy általános iskolában tanítottam, egy hatodikos osztályban kiadtam egy önálló munkára épülő feladatot, mindenki csinálta szépen, csendben.
Járkáltam a sorok között, a tábla előtt, ám taknyos voltam, és kerestem a zsebemben a papírzsepit. Kicsit mélyebbre kellett nyúlnom, mert az istenért sem tudtam kivenni. Kaparásztam vagy tíz másodpercig.
Megszólalt a cigány gyerek:
-Hát ez recskázik, he.

Természetesen én is a tanárnak hiszek. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.01.20. 19:29


Mivel én kevertem rossz hírbe szegény román papot, én is szeretném a helyreigazítást linkelni:
https://index.hu/kulfold/2018/01/20/nem ... z_szerint/

Én elhiszem. Tetves román, nem csoda hogy viszket neki.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.01.20. 16:01


Agymosás.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.01.20. 13:32


Így van, ezt mondom én is.
Lehet, hogy a Fidesz a legjobb lehetősége Magyarországnak, hogy jól menjenek a dolgok. Én nem vágok eret magamon, ha újabb Fidesz-kétharmad lesz.
Egyértelmű, hogy a kormány politikusainak és szakembereinek úgy kell nyilatkozniuk, hogy jó legyen. Pontosan tudják Viktorék az igazat, de nekik nyilván semmilyen beismerő vallomást nem szabad tenniük. Eddig oké. Ám az, hogy mi itt a fórumon, vagy az emberek otthon nem hisznek a valóságnak, a józan észnek, az már nagyon elszomorító. Nem figyelünk a másik adataira, számaira, érvelésére, csak szajkózzuk a mantrákat. Mi Trigóval annyi gesztust teszünk más gondolkozásúaknak, és csak hébe-hóba kapunk vissza valami hasonlót. Bele lehet ebbe fáradni.
Tartuffe.
Álszenteskedés.
Köpönyegforgatás.
Ezek jutnak eszembe hirtelen a kormány kapcsán.

A kormány mindent a maga javára fordít. Ezt is sikerült. Láthatjuk, érezhetjük, az újabb közvélemény-kutatások is igazolni fogják: nőni fog a Fidesz-tábor.
Én sokkal-sokkal jobban érezném magam akkor - pedig a helyzeten mit sem változtatna -, ha a vitapartnereim néha azt írnák, hogy "nézd, Zsolti, ebben most egy kicsit igazad van, tényleg szarházi volt a kormány, de én továbbra is kitartok mellettük, mert számomra még mindig ők a megfelelő emberek az ország irányítására".
És ilyenekből sem kapunk sokat, helyette mi vagyunk a tájékozatlan, elfogult emberkék.
No de még megvárjuk, hogy bigg hogy reagál, én még bízok benne. :wink:
Hátha jobb belátásra bírja az a tény, hogy Paintsil mégsem maláriás. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.01.20. 12:04


https://index.hu/belfold/2018/01/20/szi ... talmazott/
mekkora szar van már a palacsintában te jó ég :D
kiadták nekik nyilván, hogy miről és hogyan kell fogalmazniuk mostanság, de azért lássuk be, nem egyszerű ezt betartani és minden apróságra figyelni, hogy rosszat ne mondj
láthatóan nem is sikerül

és akkor még rá se ugrott a cikk erre a bravúrra:
A mi álláspontunk világos: mi egyetlenegy migránst sem engedtünk be, és egyetlenegyet sem fogunk beengedni, mert Magyarországra illegális migráns nem jöhet be
egy mondaton belül azonnal árnyal/hazudik :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.01.20. 11:02


én a legjobb barátommal szakítottam meg a kapcsolatot tegnap a választásokig
sok oka volt, de a politika az egyik
olyan szinten Orbán Európa megmentője, és a Jobbik és Vona a hazaáruló szar szemét szajkózásába fogott (annak ellenére hogy tiltott már köztünk a politika), hogy egész egyszerűen meguntam. Régen nem volt kőfideszes, de most már az lett.
Szomorú.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.01.20. 10:42


Tomm, amit te írtál, az valószínűleg IGAZ.
De Orbán célja az volt, hogy a NEM KELLŐEN TÁJÉKOZTATOTT lakosság higgye azt, hogy zéró tolerancia van.
Nem hoztak felszínre bizonyos dolgokat, hogy igazán működjön a kampány.
Ám én belefáradtam, szomorú vagyok, hogy egy félmondatban sem utaltok a kormány szemétségére, csak a saját igazatokat szajkózzátok. Kész.

Ha a kerítéshez érkeznek a batyus migránsok tömegben, vagy a kvóta szerint a a határhoz szállítják őket, hogy bíráljuk el a menedékkérelmüket, akkor mit tesz a kormány?
Mondom a kormányverziót:
1. Ha kopogtat, bírálunk negatívan vagy pozitívan.
2. Ha átmászik/körbemegy/ vág/köpköd/kiabál/köveket dobál, akkor viszlát.

Szóval ha rendesen, normálisan viselkedik a határnál, kivárja a sorát, akkor elbíráljuk a kérelmét.
Érzitek az ellentmondást?

A szavazónak a valódi üldözött is egy cigány, akit nem szabad beengedni (by nagymamám).
Ha nem illegálisan jössz, és tényleg üldöznek, lehet, hogy beengedünk.
Kommunikációs újratervezés: akit beengedünk, az megérdemli, nyugodjanak meg kérem, azokat átvilágítottuk, lehet orvos is van köztük meg rászoruló gyerekek. Illegálisék pedig pusztuljanak.

De feladom, a napnál is világosabb minden. Egy független elbíráló engem/minket hozna ki győztesnek, de ez kutyára nem nyugtat meg.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.01.20. 09:58


persze hogy életszerütlen
nyilván sarkítottam is, de én igen, azt kívánom, hogy senki se jöjjön be
az meg hogy kiről beszélt Vitya, és ebből a nép (mi) mit fog fel, mit raktároz el, az maga a politika :wink:

amúgy évi MAX 1300embert talán el tudok viselni, de csak ha nem egy tömbben mind BP-re jön a Deák térre :D
és akkor ha a rendőrség fokozottan figyeli őket, tökösen kezeli, és nem engedik hogy nagy szaporulatot gyártsanak - de ez ugye álom
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.01.20. 09:54


Trigoria írta:
Szoval akkor soha, egyetlen embert sem lenne szabad beengednunk, aki vmiert menedekstatuszra jogosult lenne?
egyetlen kurva embert se!!!! Ezért mondtuk Orbánra , hogy na ezt tökösen csinálta, MERT PONT EZT SZAJKÓZTÁK!


Az, hogy ti ezt akartatok kihallani es ezert ezt hallottatok ki, az egy dolog. De orban az elejetol fogva a gazdasagi bevandorlok megallitasarol beszelt.es hogy ezek a tomegek javareszt nem menekultek, hanem gazdasagi migrik. Emlekszem ment is a gunyolodas egy ideig, hogy ki mindenki gsazdasagi migri.....

Szo sem volt rola, hogy soha senki nem johet. Ez teljesen eletszerutlen elgondolas. Egymas kozt el lehet rola beszelni, de hogy komolyan ezt gondolni es varni.... ne haragudj, de ez a ti hibatok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2018.01.20. 10:10-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.01.20. 08:31


Bigg, te nem ismersz engem a topikból sem rendesen. Én azok közé tartozom, akiknek mindegy, hogy a Fidesz, a Jobbik vagy a DK teszi jobbá az országot, csak tegye jobbá. Nekem ez a párt most a Jobbik. A Fidesz-szavazók nagy részén pedig azt érzem, hogy mindegy, milyen az ország helyzete, maradjon csak a Fidesz, mert ő jó.
Én mindenféle hírportált elolvasok, ez napi szinten így néz ki: alfa, kuruc, index, origo, 444. Tehát azzal nem vádolhatsz, hogy ne tájékozódnék több oldalról. Éppen ezért nem esett valami jól, hogy azt állítod rólam, hogy nem akarom megérteni a helyzetet. Dedós leszek: szerintem pont hogy én akarom megérteni. Én már írtam több pozitív dolgot a kormány munkájáról, sokszor védem is őket; leírom, ha valami zavar a Jobbikkal kapcsolatban. Te hányszor írtál valami jót az ellenzékről, vagy hányszor kritizáltad itt a kormányt? Lehet, hogy olykor elbambultam, de te semmi rosszat nem írtál még a Fideszről, bigg.
Én pontokba szedtem az érveimet, mégsem cáfoltátok tomm-mal. Ráírtatok valamit, aztán ott hagytatok. Az út szélén. :wink:
Elbeszélünk egymás mellett, gyerekek. Vagyis ti mellettem. Furcsa ez nekem, szokni kell még. Eddig csak nagyimnál tapasztaltam ezt. Ezek után már rá sem kell neheztelnem annyira emiatt. Működik a társadalomban is. Sajnos.
Nekifutok még egyszer, de valószínűleg felesleges, bár ha egy kicsit is együttműködő vagy, bigg, akkor meg tudsz engem érteni.
Kezdem a tomm által leírtakkal. Igazad van abban tomm, hogy a kvótában szereplő szám esetleges növekedéséről semmit nem tudunk. Akár a csillagos ég is lehet a felső határ. De a kvóta szabályai szerint továbbra is mi döntjük el, hogy kinek a kérelmét bíráljuk el pozitívan. Mondjuk az Unió nyilván azt akarja, hogy minél többet bíráljunk el kedvezően. Furán is nézne ki, hogy 1294-ből mondjuk 1294-et elutasítunk. Szóval itt nekem valóban van egy homály, egy rejtély, és a kormány kvóta elleni küzdelmét esküszöm értem.
Bigg, azt is értem, hogy a genfi egyezményt betartják. Mindegy, hogy ez jó vagy sem, betartják, és ezért mondjuk jár a dicséret. Remélem eddig követhető vagyok.
De miért "titkolta" el a kormány, hogy jót tett? Hogy betartotta a kötelezettségét? A migránskampány miatt, bigg. Nem akarom ismételni magam, kérlek értsd meg a szavaimat. Ha egy ilyen üggyel meg tudják vezetni a népet zéró toleranciát hirdetve, akkor ezek után mit nem tehetnek majd meg? Lehet, hogy az ügy pitiáner. Simán lehet. De bigg, gondolj bele, hogy mi lett volna, ha Bencsik András a migránskampány közepén mondja el az ominózus mondatot: "1300 ember befogadása nem okozhat gondot egy tízmilliós országnak." Vonát ezért a mondatért (Baló György műsora) ízekre szedte a Fidesz-sajtó.
Nem tudom, hogy akit védelemben részesítettünk vagy befogadtunk (bigg, erre azóta sem kaptam cáfolatot :wink: ), azok közül mennyi muszlim vagy keresztény. Elvileg ez is árnyalná a megítélést.
Szóval, bigg, csak próbálj meg megérteni minket, és fogunk tudni beszélgetni egymással. :)
Senki nem állította, hogy Orbán az éj leple alatt betelepített volna direkt migránsokat. Betartott egy kötelezettséget, amit aztán megpróbáltak a kampány miatt nem felszínre hozni. A külügyi ember elszólta magát, így a Fidesz újratervezte a kommunikációját.
Nem az 1300 ember menekültkérelmének pozitív elbírálása volt az aljas , dehogyis, hanem a kommunikáció.
Továbbra is azt mondom, hogy nyugodtabb lennék, bigg, ha a Fidesz-szavazók olyanok lennének, mint te.
Vannak dolgok, amelyek igenis működnek és viszonylag jól mennek az országban.
De a fejlődéshez, a hatalmon maradáshoz tényleg az kell, hogy mindenkit hülyének nézzenek, és az ellenzéket törvényileg is ellehetetlenítsék? Szerintem ez már sok, szerinted még belefér a politika aljas játszmáiba. Lehet neked van igazad.
Szóval dumáljunk, csak ne beszéljünk el egymás mellett. :wink:
Minden jót, szép hétvégét, és kevesebb illegális migránst a határnál. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2018.01.20. 01:05


Trigoria írta:https://kuruc.info/r/2/181715/
izgi


Az Írek és Izland is jól áll,
pedig oda nem mennek a migránsok,
vagy rosszul tudom?
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.01.19. 23:55

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.01.19. 23:55


Ok? Előny?
Eu-s pénz. Lőrinc kedveli ezt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2018.01.19. 23:56-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.01.19. 23:33


Szoval akkor soha, egyetlen embert sem lenne szabad beengednunk, aki vmiert menedekstatuszra jogosult lenne?
egyetlen kurva embert se!!!! Ezért mondtuk Orbánra , hogy na ezt tökösen csinálta, MERT PONT EZT SZAJKÓZTÁK!


Elég ha azt a kérdést felteszed magadnak, hogy milyen előnye származna ebből Orbánnak ha ez úgy lenne ahogyan állítod.
óóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó bigg koma, ez az a kérdés, ezek azok a kérdések, amire mi, egyszerű halandók SOHA nem fogunk választ kapni. soha nem fogjuk megérteni, elfogadni, amit a hatalmon lévők tesznek, gondolnak. Olyan célok, tervek, összeesküvések akár vannak magas szinteken, amiket sosem fogunk tudni, csak a végeredményét átélni. Nekünk hintenek egy morzsát, és azon öljük egymást.
Annyira mosolyogni szoktam, amikor a pórnép valamely kis fiacskája megpróbálja megérteni és kitudakolni a főurak világok sorsát befolyásoló terveit. :)

A választások után ezért szállok ki mindenből. Amíg nem tör be hozzám egy migráns, vagy nem lőnek az ablakom alatt, engem nem fog érdekelni.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2018.01.19. 23:14


Zsolti írta:Becsapták az embereket, bigg. Az egyszeri szavazót. És most megint lenyomják a torkán, hogy a kormány jól cselekedett.
Ne legyél szemellenzős. Fidesz-szavazó nyugodtan lehetsz, de ilyen ügyekben már csak a Fidesz politológusai, politikusai, aktivistái, oligarchái, médiadolgozói védhetik a kormányzati álláspontot.
A Fidesz-szavazó már nem.

Az a különbség kettőnk között, hogy én megszeretném érteni ezt a helyzetet,
mert nálam nem csak a migráns politika van a mérleg pozitív oldalán,
te pedig nem akarod megérteni és mint az ellenzék azonnal ugrassz egy negatívnak vélt hírre,
ezért nyilván azt mondod hogy átverték a fidesz szavazókat.

Elég ha azt a kérdést felteszed magadnak, hogy milyen előnye származna ebből Orbánnak ha ez úgy lenne ahogyan állítod.
Hisz az EU nem állítja le emiatt az eljárást,
persze mondhatod, hogy azért kell az eljárás, hogy az emberek lássák, hogy harcol és emiatt skandálják,
hogy "ez az Viktor, ne add fel, veled vagyunk",
ez lehet, de azt még mindig nem tudom megérteni, hogy emellett miért engedne be az országba migránsokat? o_0

Szóval én arra a következtetésre jutottam, hogy ez egy jelentéktelen ügy amit az ellenzék megpróbál felnagyítani.

Nyilván te nem erre a következtetésre jutottál,
de ezzel kezdtem, hogy miért van ez.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.01.19. 23:10


Habony a kiraly!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.01.19. 23:00


Kvíz kérdés:
ki mondta?
"Aki beengedi Európába a migránsokat, számoljon azzal, hogy gyermekei, unokái más világban fognak élni!"
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.01.19. 22:42


:D :D :D
Hát pont ez az srácok. Pont ez az.
Megbízhatón hozzátok.

Egy k.rva migráns se jöhet ide. Ezerszer elhangzott. Itt is, a kormánytól is. De ha Viktor másképp emlékezik (Bayerról nem is beszélve) , akkor ti is. És a kétharmad is. Ennyi. :D :D :D

Ezért nincs értelme komolyan beszélni imádott kormányunkról. Csak azt hiszitek el, amit el akartok...Ez meg hogy, hogy nem, pont az, amit Habony Árpi is el akar hitetni a országgal. De biztos csak véletlen az egybeesés. ;)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.01.19. 22:38


Szoval akkor soha, egyetlen embert sem lenne szabad beengednunk, aki vmiert menedekstatuszra jogosult lenne?
Meg ne csinald mar! Pont ez a lenyeg! Nem az 1300 ember a gond, akiket rank akartak sozni! Hanem, ha holnap azt mondjak 5000, holnaputan 50.000-et, akkor annyit kell. Pont errol szol az egesz az elejetol fogva, hogy ne mondhassak meg, hany embert kell befogadnunk. Ha be akarunk fogadni 50000-et, akkor bedogadunk, ha nem, akarunk akkor nem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2018.01.19. 22:43-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.01.19. 22:28


F.Totti, az indikátor a nagymamám. :)
Bigg, tomm, ne szopassatok már... Miért próbáljátok meg védeni ezt az aljasságot, könyörgöm ?
Ha csak nem vagytok érdekeltek a Fidesz urambátyázós világában (valószínűleg nem), akkor lássátok már be EGYSZER, hogy összeomlott a kormány kommunikációja.
Esküszöm ijesztő, hogy direkt mennyire nem figyeltek a lényegre. Na még egyszer, talán utoljára.
1. Genfi egyezmény. A kormány tökéletesen és humánusan teszi a dolgát. Kb. 1300 menekült, oltalmazott, befogadott. Stimm.
2. A kvóta nagyjából azt jelenti (és ezt az emberek túlnyomó része nem tudja), hogy a fenti három státuszú, nem illegális migránsokat meghatározott arányszámok alapján szétosztják, és az adott ország bírálja el a menedékkérelmüket. Tehát tomm, azt valóban nem mi döntjük el, hogy hány kérelmet bírálunk el, de hogy ki jöjjön, azt IGEN.
3. A kvóta alapján történő elbírálások kábé olyan szintűek lennének, mint a genfi egyezményes elbírálások.
4. A népnek végtelenül leegyszerűsítve tolják a nemzeti konzultációkat, a plakátokat, a fórumokat, és ezt nem tudjátok megcáfolni. Az egyszeri embernek azt kellett hallania, hogy nem jön migráns. Különben muszlim invázió lesz, ha beindul a lavina. Szó sem volt genfi egyezményről, meg oltalmazotti státuszról, mert akkor a Fidesz félelemkeltésre alapozó retorikáján lék keletkezett volna. A népnek igenis zéró toleranciát hirdettek, tomm, vagy legalábbis így csapódott le az egyszerű emberekben.
5. Egy szóval sem állítottam az alfahírről, hogy elfogulatlan, bigg. Sőt. Mondjuk azért egy origóval így sem lehet összehasonlítani. Én is hányok az olyan mondatoktól, hogy a kormány végrehajtotta a Soros-tervet. A számok véletlenül közelítenek egymáshoz (1300). Nem azzal van baj, hogy a kormány pozitívan bírálta el sok ember menedékkérelmét, hanem hogy ők nem akarták, hogy ez kiderüljön. Nem akarták a kampány miatt, hogy kiderüljön, hogy ők tették a kötelességüket. Elképesztő.
6. És tévedsz, bigg, nemcsak védelemben részesítünk, hanem be is fogadunk migránsokat.

"Mi történik, ha a hatóság döntésében menekültként vagy oltalmazottként ismeri el a menedékkérőt?
Ebben az esetben a külföldi menekültként vagy oltalmazottként a jogszabályban meghatározott korlátozásokat kivéve a magyar állampolgárokkal azonos jogokat fog élvezni. A Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal számos támogatást és segítséget nyújt a menekült, illetve oltalmazott státuszt megszerző személyeknek annak érdekében, hogy az elismert személy minél hamarabb beilleszkedhessen a magyar társadalomba.
Létezik ideiglenes, jogokkal nem járó státusz is, de az nem az oltalmazotti, hanem a befogadotti. Kaptak olyat is migránsok tavaly. Csak épp keveset. 2017 januárja és novembere között Magyarország 95 embert ismert el menekültként, 73-at befogadottként, a túlnyomó többséget, 980 embert viszont oltalmazotti státuszba vette. Őket segítik, hogy beilleszkedjenek a magyar társadalomba. Ha ideiglenesen vannak itt, akkor mégis minek? A választ olvasóinkra bízzuk, azt viszont kijelenthetjük: január harmadik hetében a kormány kommunikációja összeomlott."
Forrás: https://kuruc.info/r/7/181718/

Szerintem a jogszabályba már nem nagyon tudunk belekötni, bigg.

Lehet, hogy a pártok, főleg a Jobbik összemosnak néhány dolgot, ám a tények önmagukért beszélnek. Orbán szabadságharcot játszik, néhány frontot nyitva hagy, néhány frontot bezár. Aljas játszma ez. Igenis zéró toleranciát kommunikáltak, amit kajált a nép.
Bigg, én nem meggyőzni akarlak, de előbb-utóbb be kell látnod, hogy ezt nem lehet kimagyarázni a hírolvasó, gondolkodó embereknek. Pártállástól függetlenül rá kell jönni, hogy kamu volt a nemzeti konzultáció. Nyugodtan szavazhatsz a Fideszre attól, hogy beismered, hogy ebben lebuktak. Én is be szoktam ismerni a politikai félremagyarázásaimat, voltak már ilyenek. Ha viszont minden érv és cáfolat ellenére továbbra is azt állítod, hogy a kormány semmi aljast nem húzott a kommunikációjával szavazatszerzés érdekében (te ugye ezzel vádoltad most az ellenzéket), akkor nem tudok többet tenni, hogy felnyissam a szemed.
Becsapták az embereket, bigg. Az egyszeri szavazót. És most megint lenyomják a torkán, hogy a kormány jól cselekedett.
Ne legyél szemellenzős. Fidesz-szavazó nyugodtan lehetsz, de ilyen ügyekben már csak a Fidesz politológusai, politikusai, aktivistái, oligarchái, médiadolgozói védhetik a kormányzati álláspontot.
A Fidesz-szavazó már nem.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2018.01.19. 21:50


F.Totti írta:Én tényleg azt hittem hogy ez a jobbikos portálok túlzása. Felnagyítanak pár féligazságot és következtetnek. És tényleg tőled olvastam először. Nem gondoltam hogy sz édesanyád ilyen jó indikátor :)

Igen, a jobbikos portálok csúsztatása,
ja és a totál elfogulatlan alfahír. :D

Két teljesem más dolgot összemosnak,
elhangzott egy mondat egy államtitkártól és 1300 itt, 1300 ott,
na akkor ezt majd tök jól be lehet adni a választóknak, hogy ugyan az a két szám,
és az Orbán jól átverte őket és talán nyerünk pár százalékot.

Az egyik oldalon a genfi egyezmény által előírt szabályoknak megfelelően néhány menekültet vedelemben részesítünk,
NEM befogadunk.
Ez már a rendszerváltás óta így van,
csak most szándékosan félreértelmeztek egy mondatot ahol elhangzott az 1300-as bűvös szám és máris megpróbálják összemosni a kettőt.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.01.19. 20:25


?????
Sose volt arrol szo, hogy senki nem johet meg nem fogadunk be benekulteket. Arrol volt szo, hogy mi akarjuk megszabni hanyan es kik jojjenek, net pedig brusszel vagy berlin mondja meg.
Eljaras is folyik ellenunk, mert a kvotaban nem ohajtunk resztvenni. Ha ezek kvota-migrik lennenek, nem lenne eljaras
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.01.19. 20:18


Én tényleg azt hittem hogy ez a jobbikos portálok túlzása. Felnagyítanak pár féligazságot és következtetnek. És tényleg tőled olvastam először. Nem gondoltam hogy sz édesanyád ilyen jó indikátor :)

Ebben most nem is a milliárdok zavarnak. Átkozott egy birka nép vagyunk. Megérdemli az ország Orbánt, Habonyt, Mészárost és a többi Békemenet idolt. Az utolsó érv is eltűnt a strómankormány mellől. Marad a "de Fletó" és "Vona meg buzi". Ez is elég a sok agymosottnak. Sima kétharmad.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.01.19. 19:07


Jaaaa, te ezt nem tudtad ??? :)
Akkor azért mondtad azt, hogy "Zsolti teóriája". Nem értettem, mire érted. :wink:
Szóval ez van...
Összegezve egy mondatban: kur.a sok milliárd ment el a kvótaellenes kampányra, hogy aztán a kormány ugyanazokat a státuszú (menekült, oltalmazott, befogadott) embereket beengedje.
És most nem az a lényeg, hogy jó-e, hogy betartottuk a genfi egyezményt, hanem az, hogy a kormány kábé zéró toleranciát hirdetett.
És ami még ennél is nagyobb gáz: a Fidesz-szavazók hírolvasó, de tudatlan része átvette a kormány retorikáját: aki kopogtat, és nem kerítést mászik, az jöhet, ha normális.
Elképesztő birkák vagyunk, gyerekek. Átbaszás a köbön.
Mondjuk a Habony-média már olyan jól működik, hogy ha Orbán élő adásban fejbe lőne egy kisgyereket, a Fidesz azzal is növelni tudná a szavazóbázisát.
Kimagyaráznák: a kisgyerek Soros unokája volt; Orbán vadászott, és a kisgyerek direkt eléugrott; önvédelem volt, stb.
Szerintem a 2017-es évtől a Fidesz cselekedeteit már nem lehet a "politikai csatározások aljasok" címszóval mentegetni.
Előbb-utóbb pusztulniuk kell.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég

cron