Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.03.24. 13:39


Ugyan,hagyjuk már azt a Fridi-levelet,srácok.Őt egy dolog idegesíti: a Fidesz-birodalom.Semmi más.Ha az MSZP kezébe került volna a TV2,akkor simán marad.
Idegesíti a Juhász Pétert lejárató riport.A Farkasokat lejárató kampány nem idegesítette?
Gregor Bernadettnek azt mondta a műsorában,hogy egy színész ne politizáljon.Vajon ezt mondta volna Kulkának és Gálvölgyinek is?
Sajnos minden baloldali puccslépés a Fidesz ellen irányul.Jogosan,lehet.
De én nem akarok többé baloldalt.Baromira nem.
Pedig csak egy hajszál választja el őket a Fidesztől.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.03.24. 13:12


anyagilag független jah, meg nem szegény, így nem azért dolgozik, mert kenyérre kell
de ettől még nekem is tetszett a levele

és hogy a szörnyűségben is van banális dolog:
"Kisebb autó érkezett, nem fért be a bomba
Nem sikerült minden előkészített robbanóanyagot a repülőtérre szállítaniuk a merénylőknek. A taxitársaság tájékoztatása szerint a rendelést felvevő diszpécser nem értette jól a három fő és csomagjainak elszállítására szóló rendelést, ezért az elkövetők kérése ellenére nem kisteherautó, hanem egy kisebb autó érkezett. A taxis elmondása szerint nem is fért be minden csomag az autóba. A merényleteket követő nyomozás folyamán, a brüsszeli Schaerbeek negyed lakásában talált nagy erejű bomba lehetett az elkövetők negyedik pokolgépe."
Forrás: https://kuruc.info/r/4/156705/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.03.24. 12:19


Zsolti írta:De sajnálom,hogy Fridi is kiszállt.
Pedig mehetett volna a műsorába egy éjszakára Alföldi vagy Kulka is.
És akkor lett volna csatt-csatt.


Buzinak buzi és tényleg egy egoista, nagyarcú faszkalap, de attól még ez a lépése megsüvegelendő.
Mondjuk anyagilag független a fidesztől, így könnyebben ugrál, mint más médiaribancok, de akkor is tetszett a levele. Követendő példa.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.03.24. 08:51


De sajnálom,hogy Fridi is kiszállt.
Pedig mehetett volna a műsorába egy éjszakára Alföldi vagy Kulka is.
És akkor lett volna csatt-csatt.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.03.24. 01:04


https://kuruc.info/r/2/156638/
juhééé máris kijött, yesss
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.03.23. 22:48

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.03.23. 17:31


ok tomm, egy bíróság valszeg neked adna igazat, de tudjuk miről beszélek :wink:
de nem csak neked írtam
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.03.23. 16:42


hol mondtam en barmi sertot ra?
en pont, hogy elfogadtam az o gondolkodasat.
tan nem sejthalmaz?! mondd, hogy nem sejthalmaz! es mondd, hogy te az vagy....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.03.23. 16:42


Nekem ez nagyon pozitívnak tűnik.És talán hitelesnek is.

http://alfahir.hu/a_ciganysor_ahova_jo_visszamenni

De a TASZ már lépett is.És az index is.
Most komolyan,ezek után gondolja még valaki ebben a nyomorult országban,hogy ezek a fosliberálisok nem érdekből,hanem meggyőződésből cselekednek? :evil:
Menjetek már az anyátokba,már bocsánat.

http://index.hu/belfold/2016/03/23/az_e ... elepulsen/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.03.23. 16:17


a sértegetést hagyjuk abba srácok!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.03.23. 16:14


valoban, az eg a logikad alapjan nem kek.
azt irtad ember vagy. nos, ha neked nem kek az eg, akkor te nem ember vagy, csak egy nagy sejthalmaz.
majd szolj, ha ember lettel!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.03.23. 16:06


jnzsblzs: tényleg a gyökértelent mondta tomm, én is kétszer értelmeztem amikor írta, de egyértelmű, hogy a gyökér jelzőt nem rád szánta

amúgy magyarázhatod most bárhogy, szerintem tomm (és én is) jogosan kértük ki magunknak a leszerencsétlenezést (ez a szó miért nem létezik??? :shock: ). Lehet rossz szóválasztás volt a részedről, vagy túlzott általánosítás, de gyakorlatilag arra ugrottunk, és azt magyarázod, finomítod azóta is. Elég lenne ha azt mondanád, hogy sorry, nem így értettem bocs. :wink: Mert ezt nehéz máshogy érteni, mint ahogy mondtad.
Megint véglegetekben gondolkozol. Azért mert egy cikkíró egy cikkére azt mondtam, amit azért én már mindenkit szerencsétlennek gondolok aki történelemmel foglalkozik.
Pedig sehogy máshogy nem lehetett érteni
mert ugye ezt írtad:
Ez az egész egy szánalmas próbálkozás néhány szánalmas embertől, akik a mindennapi problémáik elől ezer éves történelmi emlékek dicsőségének a felhánytorgatásával próbálnak menekülni
Persze, a cikk kapcsán mondtad amit mondtál, de ezt 100/99 ember általánosításnak fogja tartani. És ha nem ismered azt az oldalt jobban, vagy a szerzőket netán, vagy nincs valami kötődésed hozzájuk, akkor bizony ez egy iskolapéldája az általánosításnak. De továbbmegyek, mivel a mondatod második felében a történelmi emlékek felhánytorgatásáról beszéltél, ezért tomm is jogosan háborodott fel, hisz a magunkfajtákat vetted szádra ezzel.
Tehát tényleg okos vagy jnzsblzs, ez már kiderült eddig, de SZERINTEM ez a mondatod szerencsétlen volt, és bántó. Mint mondtam, nem magyarázni kéne, hanem elismerni, hogy rosszul fogalmaztál.
Viszont ha nem volt rosszul fogalmazva, és azt gondolod amit írtál (tehát szánalmasaknak tartanál minket), akkor - ÉS CSAK AKKOR - megérdemled amit kaptál tommtól. :)
De hiszem, hogy az első verzió az igaz.

Mondjuk a történelmet hobbinak nevezni azért elég durva nekem :D . Bár legyen, legyen hobbi, de akkor hívjuk kötelező hobbinak, aminek ki ki a saját kedve szerinti mélységeibe járatos.
De a MLP hobbit párhuzamba állítani a történelemoktatással. Itt komoly bajok vanank jnzsblzs, ha ezt komolyan gondolod. Még viccnek is durva. :(

(Említs öt tényt a mai magyar életben ahol releváns az, hogy az őseink egy évezreddel ezelőtt kifosztottak néhány száz falut és várat.)
Mondjuk egyet említek: nem léteznénk. Remélem elég. (és nem használnánk azt a mondást, hogy "a magyarok nyilaitól ments meg Uram minket" :wink: :) . Jó lehet te ezt se használod soha )


Tomm és Trigo ezt már eljátszotta tavaly is valami forradalmi téma kapcsán.Aztán most újra dumálnak.
még jó hogy gyorsan felejtek ilyenekben :D , így néztem nagyot amikor írtad Zsolti :shock: :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.03.23. 14:56


te a gyokertelen kategoriaba tartozol nem a gyokerbe. vagy legalabbis oda gondoltalak, de gondolom nyilvan te nem veletlenul valasztottad magadnak inkabb a masikat. de ez mar a te dolgod...

szoval maradok tisztelettel.

ja igen, dolgozom. es nem, nem fogok most a tobbire valaszolni. ez nem egy elo beszelgetes. ha nem erted a kulonbseget, az a te dolgod...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.03.23. 14:40


Ne már,gyerekek.Tomm az tomm. Ne szívd mellre ezeket,jnzs. Tomm és Trigo ezt már eljátszotta tavaly is valami forradalmi téma kapcsán.Aztán most újra dumálnak.
Tomm jó arc,de a stílusából fakadóan már én is összeveszhettem volna vele rögtön az első hsz után. Kicsit nyeljetek mindketten szerintem,aztán egy pár nap múlva mindenki ugyanitt,de más témákban.
Köszönöm a dicsérő szavakat,jnzs,jólesnek.Ha beleszólhatok a vitátokba,akkor annyit tennék hozzá,hogy tartalmilag tommékkal értek egyet, de a logikád -ami tényleg kicsit magamutogatásnak tűnik- verhetetlen.Szép harc ez,s egyúttal ördögi kör.Értem én tommot is meg téged is.
És jnzs,elfogadom,hogy nincs természettudományos bizonyítéka a holokauszttagadásnak.De a hivatalos holokauszttörténelemnek sincs természettudományos bizonyítéka.
Szemtanúk beszámolói,levéltári dokumentumok.Ebből rakták össze az egészet.És ebből a kártyavárból folyamatosan esnek ki a lapok,és csak nem akar szétesni.Én ezt így látom.Egyébként szokatlanul furcsa a holokauszthoz való hozzáállásod.Az egyetlen vagy,akinek ilyen. :wink:
"Én nem állítom,hogy biztosan volt holokauszt,de a társadalmi béke miatt legyen." :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2016.03.23. 13:57


tomm írta:jaj, bocsanatot kerek, hogy munka kozben nem volt idom minden sort rendesen elolvasni. ezentul inkabb majd hanyagolom a munkam, nehohy csalodast okozzak.

jaj bocsánatot kérek, hogy annyi minimális kulturáltságot feltételeztem rólad, hogy amikor beszélgetsz valakivel, akkor meghallgatod, amit mond. Többet nem fog előfordulni. (Megsúgom, senki nem kötelezett a válaszadásra. Nyugodtan várhattál volna addig amíg van rá időd rendesen és akkor nem csinálsz hülyét magadból.)

tomm írta:szerintem meg te kevered a szezont a fazonnal: te vagy az, aki azt gondolja, hogy a magyarsagara buszke ember egesz nap a szozatot ismetelgeti, reggel igy kel, hogy talpra magyar es megallas nelkul egy piros-feher-zold pacban azik. pedig ez nagyon nem igy van. az, hogy te erre esetleg nem lattal peldat vagy csak sokkal inkabb nem vetted eszre, az nem jelenti, hogy neked lenne igazad.

Szerintem ezt kinyomtatom és kirakom a szobám falára mint a legrosszabb következtetés amit valaha rólam levontak. Igazából már sokadszor nem értem hogy tudsz ennyire végletesen gondolkodni. Fordítsuk meg egy kicsit a dolgot. Te az gondolod, hogy egy ember aki:
1 Szerinted okos, vagy jól vág az agya.
2 Felnéz a felmenőire
3 Örül annak hogy magyar lehet. (Ezt mind idézettel is alátámaszhatom)
képes lenne így gondolkodni csak azért mert máshogy tekint a történelemre mint te? Hát... fura.

tomm írta:de te onhittsegedben siman leszolsz embereket, akiket erdwkel, milywn szinben tuntetik fel a tortenelmunket. es leszerencsetlenezel mindenkit, akit szinten erdekel a dolog.
Megint véglegetekben gondolkozol. Azért mert egy cikkíró egy cikkére azt mondtam, amit azért én már mindenkit szerencsétlennek gondolok aki történelemmel foglalkozik. Igen mondtam hogy történelem nem tudomány hanem egy túlértékelt hobbi. De ez nem azért van mert a történelem egy rossz dolog. Az egyik elképzelhető legjobb hobbi ami csak létezik. (Nem véletlenül tanítják az iskolában) De, ennyi és nem több. Mindenki foglalkozzon vele nyugodtan. Merítsen belőle öntudatot. Ok. De amikor cikkeket írnak arról, hogy miért fontos hogy a történelem egy 1000 évvel ezelőtti jelentéktelen (Említs öt tényt a mai magyar életben ahol releváns az, hogy az őseink egy évezreddel ezelőtt kifosztottak néhány száz falut és várat.) szegletével nem foglalkoznak az iskolákban, akkor ott ki fog nálam borulni a bili. Én is utálom amikor az én hobbimat erőszakolják le mások torkán, ők se akarják az sajátjukat. (Kiváncsi vagyok meddig bírnátok cérnával ha minden egyes történelmi cikkhez amit ide belinkeltek alákommentelnék egy MLP-s képet. Persze ez csak vicc, ezer és egy oka van, hogy ez miért volna tolerálhatatlan, de ebből az ezerből az egyik az, hogy az én hobbimnak nem a ti torkotokban van a helye)

tomm írta:inkabb nevetsegesnek tartom, kb mintha azt bizonygatnad, hogy marpedig az eg sarga, nem pedig kek. es en keveren a szezont a fazonnal. akkor keverjem. azert nalam az eg tovabbra is kek es a tortenelem szamit.

Amúgy megjegyezném hogy az ég nem kék. A szó tudományos értelmében legalábbis. Nyilván kéknek látja mindenki, aki ránéz, de valójában ez egy tök másik mechanizmusnak a következménye mint ami dolgok színét adja általában. :lol:

tomm írta:maradok tisztelettel

tomm legalább ne hazudj :lol: Te engem itt egyszer nem tiszteltél. Trigo tisztel. Zsolti már akkor tisztelt amikor erre semmi okot nem adtam neki.* Te viszont a közelében sem voltál a beszélgetésünkben annak, hogy tiszteljél. De ha azt állítom, hogy hazudsz akkor kénytelen leszek bizonyítani is, elvégre a rágalmazás rossz dolog.
tomm írta:rossz dolog ha valaki gyoker, de annal sokkal rosszabb, ha gyokertelen.

Szóval nem elég, hogy az első (technikailag a második) a témához írt kommenetedben legyökérteleneztél, ami már alapvetően sem szép dolog, de külön kikötötted, hogy ez rosszabb mintha gyökér lennék. Nehogy már azt próbáld nekem beadni, hogy ezt a kommenetet egy olyan embernek írtad akit akármennyire is tiszteltél.


Zsolti írta:A holokauszttal kapcsolatban milyen szintézisre jutottunk anno? :)

Hát én elég sokmindenre. Például hogy nyilvánvalónak tűnő történelmi tényeket is lehet aránylag értelmesen viszonylag sokáig tagadni. Be kell valljam, az, hogy ma úgy tekintek a történelemre ahogy, az kis részben a te érdemed Zsolti.
Te ha bármiben hallgattál rám akkor talán arra hogy semmiféle természettudományos bizonyíték nincs amelett, hogy nem történt holokauszt. Legalábbis te még nem mutattál olyat, ami akár kicsit is hiteles lett volna.

*Nem véletlenül öt tartom a legtöbbre a fórumtársak közül. Ő volt az akinek a nagysága előtt kénytelen voltam meghunyászkodni. Ez nálam bevallom nem csekélység. Nem mintha a többieket feltétlenül lenézném. Kivétel talán téged tomm. De téged is csak azóta amióta most elkezdtünk beszélgetni. Elötte egy kifejezetten érdekes enigmának tartottalak.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.03.23. 07:37


jaj, bocsanatot kerek, hogy munka kozben nem volt idom minden sort rendesen elolvasni. ezentul inkabb majd hanyagolom a munkam, nehohy csalodast okozzak.

ja igen, egyszer mar volt egy ilyen, amikor azzal ellenerveltel, hogy azert nem ervelsz ellenem, mert csak nalam nagyobb hulyeseget tudnal irni. ( mar amennyiben tenylegte voltal az)

szerintem meg te kevered a szezont a fazonnal: te vagy az, aki azt gondolja, hogy a magyarsagara buszke ember egesz nap a szozatot ismetelgeti, reggel igy kel, hogy talpra magyar es megallas nelkul egy piros-feher-zold pacban azik. pedig ez nagyon nem igy van. az, hogy te erre esetleg nem lattal peldat vagy csak sokkal inkabb nem vetted eszre, az nem jelenti, hogy neked lenne igazad.

ok, latjuk, fog az agyad, mondjuk ugy, hogy okos vagy. de ezzel hala Istennek nem vagy egyedul, sajna akkora nagy individum azert nem vagy, mint gondolod. persze hajra, eljenek a fiatalok, akik meg akarjak valtani a vilagot, en drukkolok neked, hogy sikeruljon. de te onhittsegedben siman leszolsz embereket, akiket erdwkel, milywn szinben tuntetik fel a tortenelmunket. es leszerencsetlenezel mindenkit, akit szinten erdekel a dolog. felreertes ne essek, nem megsertodtem, inkabb nevetsegesnek tartom, kb mintha azt bizonygatnad, hogy marpedig az eg sarga, nem pedig kek. es en keveren a szezont a fazonnal. akkor keverjem. azert nalam az eg tovabbra is kek es a tortenelem szamit.

maradok tisztelettel
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.03.23. 04:45


az én egyik nagyszüleim Trianon után a Fertő-tónál jöttek át magyar oldalra, mert magyarok voltak
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.03.22. 21:57


Te is tudod,jnzs,hogy az ilyesfajta fórumos beszélgetések hordoznak magukban veszélyeket.Személyesen két perc alatt le lehet zárni olyan témákat,amikről ti itt egy fél napig "vitáztatok".
A mai kedvencem: "argumentumok szintézise". :wink:
A holokauszttal kapcsolatban milyen szintézisre jutottunk anno? :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2016.03.22. 21:17


You are kevering the szezon with the fazon like én'm kevering the Hunglish with az anglarral. De eléggé nagyon. Mindegy. Én feladom. Alapvetően akartam adni neked egy hatodik esélyt is, viszont a tény hogy most sikerült eljutnod oda hogy olvastad az egyik reggeli kommentem eléggé elkedvtelenített.

Trigo
Hát, akár tanulhatsz is belőle. Talán az a leghasznosabb amit tehetsz vele. (Nyilván nem az egészet, csak egy alternatív látásmódot)
Én nem azért vagyok abüszke az őseimre mert katonák mérnökök vállalkozók taxisofőrök vagy háztartásbeliek voltak. Az egyik dolog amiért viszont például mindkét nagyapámat végtelenül tisztelem, az az hogy a második világháború után nem hogy elhagyták volna az országot, de mindketten Ausztriából jöttek haza. Ráadásul a kettőjük közül az egyik ugye a német oldalon harcolt a második világháborúban. Ez egy olyan magyar megnyilvánulás volt amire nem biztos, hogy mindenki képes lett volna. Ők megtették. Ezért vagyok itt. Viccelhetnék azzal, hogy lassan annyira tudok angolul mintha nem jöttek volna haza, de igazából ugye nem is léteznék. Bár talán nem is büszke vagyok rá, inkább becsülöm őket a tartásukért.
Boldogabb vagy egy ideig ha bajnokok leszünk?

Szerencsére emiatt még két három évig nem kell aggódnom. :lol:
És mivel a felnőtt férfiak 99,99999999%-a nem néz ilyet
Számításaim szerint a felnőtt férfiak kb 99.97 százaléka nem néz mlp-t úgyhogy HAHA. Nem, nyilván amíg azt gondolod hogy nincs vele baj addig én elértem a célom. Bár megjegyezném hogy szerintem a jelenlegi nézőközönségnél jóval többen kedvelnék ha adnának neki egy esélyt. Te mondjuk pont nem Trigo. :D


Zsolti írta:Együtt meg...
Parádé.
Hát legalább valaki élvezte. Én nem igazán. Nem éreztem hogy létrejött volna az argumentumok szintézise. Olyan volt az egész mintha tomm nem is olvasta volna a kommentjeimet, viszont az biztos hogy nem értelmezte őket. Ezt pont ő maga erősítette meg a legutóbbi kommentjében
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.03.22. 15:26


jnzsblzs, most latom azt irod, te az emberiseg altal megallapitott kozerkolcshoz mered magad. namost ha azt veszem, hogy a vilagban nincsenek altalanosan, mindenhol elfogadott kozerkolcs-normak, akkor arra kell jutnom, hogy te a magyar kozerkolcshoz mered magad. ahogy irtad, ez nem egy ember talalmanya, ez a tortenelmunkbol fakad, rengeteg nep, vallasok, esemenyek, stb volt ra hatassal. na, pont ezeknek a hatasoknak a tanulmanyozasa az, ami miatt te lehulyezted a cikkirokat.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.03.22. 15:08


eljutottam oda, hogy totál letojom a mai eseményeket
Európa halott


jnzsblzs
én hagyom annyiban, hogy fura gondolkodásod van, racionális, és nem tudok vele mit kezdeni. Illetve de, rád hagyom. :wink:

Ha azt mondják, hogy az őseim tábornokok, hadvezérek, hősök voltak mondjuk, vagy azt, hogy nincstelen hajléktalanok....hát nem fogom tudni ugyanúgy élni az életem. Akinek ez tök mindegy, azt én nem tudom megérteni. Persze a saját életünk a saját életünk, de azért na.
Mondjuk jnzsblzs, te is drukkolsz a Romának. Boldogabb vagy egy ideig ha bajnokok leszünk? Tuti. Na, más meg attól is boldogabb egész életében, hogy büszke a nemzetére, hőseire, őseire. Szerintem ez nem annyira más, hisz arról szól az egész, hogy mi tesz minket boldogabbá.

Technikailag igazad van. De, a törököknek nem nagyon ált érdekükben megtartani a magyar frontvárakat. (Túl messze volt tehát túl sok pénzbe került volna és bécsnek túl egyszerű lett volna b@sztatni, ami még tovább növeli a költségeket) Átjártak portyázni oszt annyi. Amikor a török fősereg viszont tényleg megindult, akkor kb az az arány jön ki amit én mondtam.
ebben így ahogy mondod igazad is van, de nem konkretizáltad a felvetésed, amikor írtad, úgyhogy ezért mondtam én általánosan. De erről ennyit.

Tényleg amúgy mit gondolsz emiatt rólam? :)
MLP miatt? Nem akarod tudni :D . De amúgy tényleg jó kérdés. Hisz ezt is csak a társadalmi norma/sablon alapján ítéljük meg. És mivel a felnőtt férfiak 99,99999999%-a nem néz ilyet, ezért azt kell gondolnom (és azt is gondolom), hogy ez valahol beteges. De ezt most nem degradáló szóként írom, hanem valahol tényleg egy bekötés félre lett dugva benned :) De amíg ilyen ártatlan dolgokban addig nincs gond. De amikor valaki gyilkol élvezetből mondjuk, ott is félre lett dugva valami (ráadásul gyakoribb is ez), és ott már baj ez.

F.Totti: a források és tények megkérdőjelezése a történelemben nagyon alapnak kéne hogy legyen! De ha valami nem éri el a 100%-t, és nem tanítanák miatta, akkor valóban nem lenne történelemoktatás. :)




https://kuruc.info/r/4/156623/
aki netán változást várt, az most csalódik egy pöppet
benyalt a zsidóknak, úgy ahogy be kell a győzelemhez
https://a.disquscdn.com/uploads/mediaem ... iginal.jpg


http://alfahir.hu/orban_szemelyi_kultus ... _a_fideszt
ez pedig egy jó írás Orbánról
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.03.22. 14:56


de jnzsblzs! trigo belinkelt egy cikket, latgatoan tetszett neki. nekem is tetszett. tehat mar 2 ember biztosan van, akinek valamifele igenyet kielegitettek. ugyanugy, ahogy az as romafocistai is valamifele igenyt elegitenek ki, innentol kezdve tevekenyseguk megkerdojelezese (se torvenytelensegrol se erkolcstelensegrol nem beszeljetunk) lenyegeben ertelmetlen
es akkor meg tenyleg meg sem emlitettem, hogy esetlegesen magasztosabb erdeket is szolgalhat, mint igenykielegites, de ez csak nagyon-zarojelben
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.03.22. 14:32


Amúgy itt a tomm-jnzs beszélgetések a legveszedelmesebbek. :) :wink:
Mindkettőtöknek érdekes logikája van,és külön-külön is szeretlek titeket olvasni.
Együtt meg...
Parádé.
A brüsszeli események meg eltörpülnek a párizsi merényletek mellett,úgyhogy szinte szóra sem érdemesek.Lassan megszokottá fog válni.
Eddig azt hittem,hogy a liberálisok majd pálfordulatot vesznek,ha a saját életük és környezetük élete forog kockán.De nem.Ha majd minden liberálist kiirtanak a terroristák,akkor is csak ilyen cikkek fognak készülni az esetekről:

https://kuruc.info/r/6/156634/

És nyilván a brüsszeliek is csak annyira fognak meghatódni,mint a párizsiak meg a berliniek,és majd nőni fog az EU népszerűsége,mint Merkelé és Hollande-é.
Hajrá,emberiség.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.03.22. 12:14


de sztem nagyon nem mindegy, hogy mikor a gyerek hallgatja, akkor a nagyfater arrol mesel, hogy micsoda dolgokat csinalt, vagy, hogy egesz eleteben egy troger volt.
es ennek menten nagyon nem mindegy, hogy mit tudunk a tortwnelmunkrol: sikeresek voltunk vagy mindig is nyomoroncok. mert nagyon az utobbit sugalljak, mikozben az elobbi az igaz. ha szerinted tokmindegy, akkor gondold azt, csak tul sok sikeres es gazdag embert ismerek, akik buszkek a tortenelmunkre es azokra, akiket te helytelenul gyilkosozol (mert akim embert ol az nem feltetlenul gyilkos), ahhoz, hogy azt gondoljam, csak a balfaszok nezegetnek vissza. (magamat azert veszem ki a kosarbol, mert lehet, hogy balfek vagyok, aki nem latja a sajat balfekseget)
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2016.03.22. 12:02


tomm írta:de azt irtad, nrm foglalkozol a tortenelemmel, ezt csak azok teszik, akiknek kb nincs mas oromuk sz eletben.
es en erre irtsm amit irtam. hogy te buszke vagy-e vsgy sem, az a te dolgod. de degradaloan beszelni azokrol, akiknek ez tobbet jelent, mint neked.... nos, a velemenyem lentebb olvashato...

Megint csúsztatsz. Én azt mondtam, hogy az amit cikkíró csinált az totál értelmetlen, és szerintem egyenesen hülyeség. Viszont csomó mindenért lehet foglalkozni a történelemmel, mint ahogy ezt pont te írtad. Azok közt van egy kettő ami aránylag értelmes mint hobbi. Sőt valószínűleg értelmesebb, mint egy-két hobbi amit én csinálok.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 97 vendég