Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.03.22. 11:42


de azt irtad, nrm foglalkozol a tortenelemmel, ezt csak azok teszik, akiknek kb nincs mas oromuk sz eletben.
es en erre irtsm amit irtam. hogy te buszke vagy-e vsgy sem, az a te dolgod. de degradaloan beszelni azokrol, akiknek ez tobbet jelent, mint neked.... nos, a velemenyem lentebb olvashato...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2016.03.22. 11:21


tomm írta:nos, ha te nem vagy buszke apadra es nem tolt el jo erzes apad egyes tettei miatt, az a te dolgod.
en buszke vagyok apamra. nagyapamra is. mind a kettore. jo erzes rajuk es az o cselekedeiteikre gondolnom. es igy tesz csaladom minden tagja. ha neked ez nem adatott meg, azert elitelni semmikeppen nem tudlak, maximum sajnalatot erzek, de arra meg ugyis azt mondod, hogy arra semmi szukseged, ugyhogy ennyi. :wink:

Olyan végletesen gondolkozol, hogy igazából nem tudom úgy befejezni ezt a mondatot, hogy ne legyen sárdobálás. De egyszer még megpróbálkozom, veled megértetni mire gondolok bár eddig nem túl sok affinitást mutattál a megértésem felé.
jnzsblzs írta:Én is büszke vagyok az őseimre. Csak nem azért amiért te.
Én büszke vagyok az őseimre. (arra az ötre akiről tudok is valamit) De nem azért mert gyilkoltak. Holott anyai nagyapám még az is lehet, hogy megtette. Mondjuk közel-felderítő repülőtiszt volt szóval alapvetően nem valószínű, de azért a második világháborúban furcsa dolgok történhetnek az emberrel. De nem ezért tisztelem hanem mindent amit utána tett. Meg a gyilkolás sem nagy baj ha önvédelemből történt. (Mondjuk büszkének akkor sem kell lenni rá feltétlenül.)

F.Totti írta:Egyébként mi az oka? Lemaradtam róla.

Semmi. Egyszerű preferencia. Én így alkottam meg (ez de magasztos kifejezése annak hogy lemásoltam a bátyámat 8 évesen), és nem szeretem ha az emberek szükségtelenül megváltoztatják.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.03.22. 11:11


Zsolti írta:De jó kis vita. :)
Miközben Brüsszelben megint cafatokban Európa. :(
Hát,jnzs,szabad akarat... Jó lennél Ádámnak Az ember tragédiájában. :wink:


Ja, Brüsszel elveszítette közbiztonságos város jellegét.
Tetves törülközőfejűek..
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.03.22. 11:08


jnzsblzs írta:
F.Totti. A nicknevem kisbetű. Ha a mondat elején van, akkor légyszi tegyél egy másik szót oda, mert ki nem állhatom naggyal látni.


Oké, javítottam. Egyébként mi az oka? Lemaradtam róla.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.03.22. 10:53


nos, ha te nem vagy buszke apadra es nem tolt el jo erzes apad egyes tettei miatt, az a te dolgod.
en buszke vagyok apamra. nagyapamra is. mind a kettore. jo erzes rajuk es az o cselekedeiteikre gondolnom. es igy tesz csaladom minden tagja. ha neked ez nem adatott meg, azert elitelni semmikeppen nem tudlak, maximum sajnalatot erzek, de arra meg ugyis azt mondod, hogy arra semmi szukseged, ugyhogy ennyi. :wink:
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2016.03.22. 10:42


tomm te levontál, egy nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-(éljen a copypaste)nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon rossz következtetést. Én nem magamhoz mérem magam. Azt igazából el sem tudom képzelni, hogy te hogyan kiviteleznéd. Én erkölcsi értékekhez mérem magam. Nem emberekhez. Én nem leszek attól jobb ember mert az őseim csináltak valamit. Örülök hogyha csináltak valami hasznosat, de ez az öröm némileg tartalmatlan, mert sok közöm nem volt hozzá. És igen az erkölcsi normákat is emberek találták ki. De nem egy ember hanem az emberiség kollektívája (ez kicsit csusztatás de lényeg hogy sokan lassan iteratívan.) ezért aránylag pontos. Legalábbis a legpontosabb amivel ma rendelkezünk.

És mint mondtam ha hajlandó lettél volna felfogni, nem ítéltem el senkit azért mert gyilkolt. Igen gyilkosok. Ez ténykérdés. (Már amennyire a történelemben vannak tények.) De ezzel nincs túl sok baj. Nem úgy gondolkodtak a gyilkolásról ahogy én és emiatt nem fogom őket elítélni. Egészen más volt helyzet mint ahogy te is mondtad. Én akit elítélek az mindenki (például a kortárs cikkíró) aki ezt dicsőségesnek tartja ma. Mert ez akkor az volt. Ma maximum szégyenkezni lehetne miatta, de szerintem azt is fölösleges. Mert ma, mai sztenderdek alapján kell megítélni a dolgokat, figyelembe véve, azt, hogy régen mások voltak a normák.

tomm írta:es majd idovel rajossz, hogy igenis hatassal van a szuleid multja a te jelenedre. nem ilyen faek egyszerusegu modon, kozvetlenul, hogy azert teszel valamit, mert apukad 15 eves koraban ellopot egy szem epret, ennel joval bonyolultabb, de egyszeruen fogalmazva: mivel oket meghatarozza a multjuk, es teged ok neveltek, ezert teged is meghataroz az o multjuk. nem linearisan, de meghataroz.

Igen a szüleim és történelmem hatással volt rám. Még azt mondom, hogy lehet, hogy a történelmünket sem ismerem sokkal rosszabbul, mint te. De engem ez nem határoz meg. Mert ha ezt hinnénk akkor elkezdhetnénk azon gondolkozni hogy mi határoz még meg? Van a kvantummechanika amire felépül az univerzum működése, és az egész véletlenszerűnek feltételezett mozgásból áll. Van a genetikai alapkódja az embernek és csak az isten tudja mi van benne megírva. Vannak ugye hatások amik szüleidtől jönnek. Vannak a hatások amik a távolabbi környezetedből. És amikor elkezdjük megkeresni az összes dolgot ami meghatároz akkor eljuthatunk oda, hogy mi lényegében száz százalékban külsőleg vagyunk meghatározva. Ez a determinizmus gondolati iskolája. Amivel nem sokat tudok kezdeni, alapvetően egy logikus, jól felépített rendszer. Viszont a végkövetkeztetése az, hogy nincs szabad akarat, ha az hiányzik, akkor nincs Ember, (vagy jogrend Az teljes egészében azon alapul hogy az ember felelős a tetteiért amihez szükséges a szabad akarat létezése) és ez egy olyan gondlat amit nem vagyok hajlandó elfogadni. Nincs igazi indokom rá hogy miért így van szerintem. Nem is lehet. Én megvizsgáltam mindkét nézetet és nekem a determinizmus tetszett kevésbé. Így nem hiszek benne. (Azon gondolkozom, hogy vajon a szabad akarat feltevéséből következik-e valamiféle isten létezése? Van egy gondolatmenetem, ami szerint igen, de meg kéne vizsgáltatnom egy logikussal. Meg egy fizikussal.)

F.Totti. A nicknevem kisbetű. Ha a mondat elején van, akkor légyszi tegyél egy másik szót oda, mert ki nem állhatom naggyal látni.
Másrészt igen ebben talán igazad van. (öszintén szólva nem igazán ismerem hamurappi munkásságát, de elfogadom amit mondtál) De Hamurappiról csak az a jó megvilágítás, hogy egy haladó szellemű gondolkodó volt a korában akinek sok olyan jogrendi újítást köszönhetünk amelynek a nyomai ma is visszaköszönnek a törvényekben. Viszont mivel 5000 évvel ezelőtt volt újító, ezért figyelembe kell venni, hogy emellett egy véreskezű despotikus uralkodó volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jnzsblzs 2016.03.22. 11:09-kor.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.03.22. 10:11


De jó kis vita. :)
Miközben Brüsszelben megint cafatokban Európa. :(
Hát,jnzs,szabad akarat... Jó lennél Ádámnak Az ember tragédiájában. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.03.22. 08:45


a tortenelem nem pusztan a tenyek ismerete, hanem a koztuk levo osszefuggesek felismerese
es tanulni is ebbol lehet.
eza veresekezuzes meg gyilkosozas meg... gyermeki logika... a gyerekek azok, akik a dolgokat onmagukban nezik.

sot, jnzsblzs, meg jobbat mondok: azt mondod ember vagy. nos, ha Isten lennel, akkor megtehetned, hogy onmagadhoz mered magad. de mint emlitetted, ember vagy, igy nem tudsz mast tenni, mint masokhoz merni magad.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.03.22. 08:40


"Egy másik szó" jnzsblzs, a történelemről gyakorlatilag ugyan ez a véleményem. Ezt ugatom folyamatosan a gyerekeimnek is, akik kapnak is miatta a töritanáraiktól. A forráskritika messze a legfontosabb altudományága a történelemnek.
Csak a magyar történészek...a f@szt azok, inkább töritankönyv szerzők veszik a bátorságot, hogy lazán kinyilatkoztassanak és feltételezések helyett tényeket írjanak le mondjuk egy Asszír Birodalomról. A honfoglalásról ugyan sokkal több a tárgyi emlék, de itt is többnyire a gyártott emlékekből építkezünk. De mindaddig nincs ezzel baj, amíg legalább nagy ritkán elhangzik, hogy "feltételezhetően".

Azt mondjuk hibának tartom, ha a mai értékrend alapján akarunk megítélni több ezer vagy száz éve történt dolgokat. Csak rohadt nehéz elvonatkoztatni. Hülyén néz ki leírva hogy egy hadjárat akkor dicsőséges, ha legalább 4-5 komolyabb települést felégettek és még hülyébb érzés belegondolni, hogy egyénekre lebontva mi állt emögött. De akkoriban erről is szólt az élet. Hammurapi a liberális európai értékrend szerint egy véreskezű, népnyúzó, náci zsarnok. Közben feltehetőleg egyetlen mai politikus, államfő vagy jogász sem tesz annyit az emberiségért, mint babiloni emberünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2016.03.22. 11:07-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.03.22. 08:29


hat mihez mered magad? ha egy lakatlan szigeten vagy nem tudsz se jo se rossz lenni. nem lenne semmi, amihez merd magad.
ha csak magadhoz mered magad, akkor abban az esetben teszed jol, ha tevedhetetlen vagy. ha viszont tevedhetetlennek hiszed magad, akkor egyreszt veszelyes vagy, masreszt hulye.
nem mellesleg, ha embernek tartod magad, akkor tudnod kell, hogy az ember tarsas leny, ezert irogtsz te is ide, ennel fogva akarmekkora individumnak is tartod magad, akkor sem leszel soha maga a haz, mindig is csak tegla maradsz.

es majd idovel rajossz, hogy igenis hatassal van a szuleid multja a te jelenedre. nem ilyen faek egyszerusegu modon, kozvetlenul, hogy azert teszel valamit, mert apukad 15 eves koraban ellopot egy szem epret, ennel joval bonyolultabb, de egyszeruen fogalmazva: mivel oket meghatarozza a multjuk, es teged ok neveltek, ezert teged is meghataroz az o multjuk. nem linearisan, de meghataroz.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2016.03.22. 08:09


Én szeretem magam Embernek tartani. (Bár talán ott még nem vagyok) Egy ember pedig nem másokhoz méri az értékét. Engem nem határoz meg a felmenőim múltja, ahogy nem fog az utódaim jövője sem. Ami engem meghatároz az én vagyok végső soron. Minden más a szabad akarat és ezáltal az emberi létem alapjának az elvitatása lenne.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.03.22. 07:57


rossz dolog ha valaki gyoker, de annal sokkal rosszabb, ha gyokertelen. majd egyszer raebredsz, hogy a gyerekkori emlekeid folyton visszakoszonnek. de nem csak visszakoszonnek, ha em a jelenedre konkret hatassal van a multad, a tortenelmed. es ahogy a te jelenedre hat a te tortenelmed, ugyyanugy hat egy nemzet jelenere a tortenelme.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2016.03.22. 06:29


Trigoria írta:Ez kemény volt jnzsblzs :shock: :D
Mondjuk a városaink nevét megtisztelhetnéd a nagybetűvel. Az nem opcionális, mint a nickneved. :wink:

Igaz

Trigoria írta:Megsúgom viszont, hogy el vagy tévedve. Ha a török-magyar várvívások a te általad említett arányban lennének, akkor nem maradt volna az országunkból a török hódoltság ideje alatt semmi. A legtöbb frontvárat kb pár évente vették oda-vissza a küzdő felek. Nyilván mivel ránk ültek a törökök, így muszáj, hogy az arány végül a javukra billenjen. :) Csak messze nem annyira, mint ahogy te gondolod. (Ha egy várat végleg elfoglaltak a törökök, az ugyebár csak eggyel több annál, mint amennyiszer mi tőlük, vagy ahányszor megtartottuk :wink: )
És mindig tudtam, hogy töritanár-függő is a dol9og, de a mi tanárunk helyszínnel és évszámmal, az összes fontosabbat megtanította nekünk, és ki is kérdezte. (Sőt, ezt húztam érettségin részben :wink: )
(Kőszeg - Jurisics Miklós. Ezt a párosítást egy életre megtanultam. :) )

Technikailag igazad van. De, a törököknek nem nagyon ált érdekükben megtartani a magyar frontvárakat. (Túl messze volt tehát túl sok pénzbe került volna és bécsnek túl egyszerű lett volna b@sztatni, ami még tovább növeli a költségeket) Átjártak portyázni oszt annyi. Amikor a török fősereg viszont tényleg megindult, akkor kb az az arány jön ki amit én mondtam.

Trigoria írta:Viszont ezt az egészet párhuzamba állítani a "kalandozásokkal"???? Arról részletesen semmilyen fakton nem tanulhattál.

Azért állítottam párhuzamba mert rá akartam mutatni hogy a magyarok ugyanolyan részrehajlóan írják a győztesek történelmét mint a ahogy a "nyugatiak". Semmi másért.

Ez az egész egy szánalmas próbálkozás néhány szánalmas embertől, akik a mindennapi problémáik elől ezer éves történelmi emlékek dicsőségének a felhánytorgatásával próbálnak menekülni.

Trigoria írta:már megbocsáss, de ez a mondatod volt inkább ...őőő... szánalmas (bocs de nincs jobb szó). Magyarázd már meg a történészeknek ugyanezt légyszi! :) Régész lettél vazze, vagy MTA doktor? ÁHHHHÁÁÁÁÁ, tehát nem dugsz eleget otthon! Tudtam én te kis ravasz. :D

Na jó ezt a következtetésed meg sem próbálom megfejteni :D Viszont ismerhetnéd már eléggé a történelem szemléletem ahhoz hogy megértsd miért gondolom így. Idézet életem leghíresebb cikkéből:
Nos, ennek több oka is van, de talán a legfontosabb a cikk szempontjából, hogy én nem tagadom a Holokausztot. Nem mintha azt gondolnám, hogy valóban megtörtént, de a társadalmi stabilitás szempontjából jobb, ha mindenki egyetért a kérdésben. Jelenleg pedig úgy vélem a többség úgy gondolja, hogy volt Holokauszt, úgyhogy én is. Azt sem mondom persze, hogy a Holokauszt nem történt meg, amit mondok az az, hogy az egész történelem nem megismételhető eseményekre épül, ezáltal a történelmi „tények” hitelességét megkérdőjelezni gyerekjáték, hisz azok végső soron mindig emberekre épülnek, az emberek pedig hazudhatnak.

Szóval szerintem az egész történelem lényegtelen (kb a huszadik századig legalábbis mindenképp), mert bizonyíthatatlan. Igazából nem sokkal tartom többre mint a vallást. Nem, ez sem igaz. A vallást sokra tartom, azt láttam, hogy javíthat az emberek életén. Lényegében olyan dolgokról vitázunk amiről nem tudunk semmi biztosat. Vannak róla konvencióink, amiket a társadalom egy bizonyos része elfogad aztán ennyi. És ha valaki ebben akar vigasztalást nyerni, az az én szememben önáltatás. Ami ugyan sokszor egy szükséges rossz, de akkor is rossz dolog. Úgyhogy mindig ki fogok ellene kelni.

Dicsőségének? Hát igazából ebben nem sok dicsőség van szerintem. Ez kb az iraki háborúk korabeli megtestesítője volt. Az egyik ország elment a másikba hogy elvegye annak az erőforrásait. Csodálatos.
Trigoria írta:Erről szól a történelem. AZ EGÉSZ történelem. Jelenleg is. Mondhatjuk hogy ez gonosz és rossz, de mivel amióta az ember ember, ez azóta folyik, ergo kb ez a "normális". Csak pont a mi generáción (és szüleink) azok, akikből már kiölték a katonáskodás szellemét (Európában főleg). Igen, belőlem is. Én se szeretem ezt. De a mai gondolkodásmód alapján megítélni a régi korok cselekedeteit nagyon tévútra visz.
Ez a gondolatmeneted már megbocsáss, de hibás. Én nem a régi embereket ítéltem meg. Én a kortárs cikkírót ítélem meg aki ebben büszkeséget talál. Oké nem fogom gyilkos rablónak tekinteni az őseimet, de basszus hadd ne legyek arra büszke, hogy raboltak, gyilkoltak és nőket erőszakoltak amerre jártak.
Trigoria írta:Én büszke vagyok az ősökre. Büszke nép voltunk, dicsőséges nép. Minden nemzet büszke a hőstetteire, nagy tetteire, dicsőséges tetteire.
Ha te nem vagy az, a te dolgod.

Én is büszke vagyok az őseimre. Csak nem azért amiért te. Büszke vagyok Lénárd Fülöpre, Bárány Róbertre, Zsigmondy Richárdra, (bár szegény full osztrák volt :D) Szent-Györgyi Albertre, Hevesy Györgyre Békésy Györgyre, Wigner Jenőre, Gábor Dénesre, Polanyi, John C-re (ö a neve csengésével ellentétben elvileg tudott magyarul) Oláh Györgyre, Harsányi Jánosra, Kertész Imrére az összes magyarra aki élt 2012-ben az összes magyar olimpiai pontszerzőre (akiket felfoghatatlanul nagy számuk miatt most nem tudok felsorolni) Viszont nem vagyok büszke senkire aki agresszorként lépett fel egy háborúban. (még Árpádra sem akinek az agresszivitásának köszönhetem az otthonom. Hát igen, azt soha nem mondtam, hogy nem örülök egyes őseim agresszivitásának. :lol:)

Trigoria írta:Meg az is, hogy pónikat nézel. Amiben nem is az az igazán durva, hogy nézed (mindig voltak különcök), hanem hogy itt nyíltan kimondod és bevállalod azt, amit ezáltal gondolok pl én rólad. :wink: Mert sose foglak kigúnyolni miatta ebben biztos lehetsz.

Igen nekem ez kicsit a személyes kútúrmisszióm. Az interneten, meg a világban általában elég rossz megítélésük van azoknak, akik az én demográfiai csoportomban vannak és szeretik ezt a sorozatot. És nem is teljesen megalapozatlanul. Olyan dolgokat láttam pónis témában, amitől majdnem kitértem a hitemből. DE mindez messze eltörpül amellett kedvesség, nyitottság és szeretett mellet, amit ezektől az amúgy totál ismeretlen arcoktól kaptam. Hiszek abban, hogy póninéző emberek nagyobb része teljesen átlagos arc és semmi baj nincs velük. Szeretném ha egyszer elfogadnák őket. Nem is engem, én letojom ha engem kigúnyolnak, de őket szeretném ettől megvédeni. (Szerintem legalább öt olyan embert fogok neked tudni találni aki azért lett öngyilkos, mert kiderült az ismerősei elött hogy MLP-t néz. Ami messze túl sok.) És ebbe az irányba szeretek tevékenykedni. Nem fogok pony-s pride-ot szervezni, mert bunkóság mindenki arcába tolni a másságom. Az én módszerem az, hogy bebizonyítom értelmes ember vagyok, aki méltó a figyelemre és utána megemlítem, hogy szeretem az MLP-t. Nem foglak titeket megkérni, hogy nézzétek a sorozatot, vagy valami, (kivéve ha Zsolti vagy és még egyszer elszúrod a nevem. :twisted: Arra a fogadalmadra még emlékszem Zsolti úgyhogy csak vigyázz. :twisted: ) de szeretném ha látnátok hogy így is lehet élni.
Tényleg amúgy mit gondolsz emiatt rólam? :)
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.03.21. 21:47


Trigoria írta:


https://www.youtube.com/watch?v=G21rXYwZqr8
:D
Orbán te f.sz
ki hisz még neked? A bevallásban ami van az úgy van??? Ezt honnan kéne fixen tudni? :shock: :D

De hát nem értitek barmok??? Amit leírtam AZ ÚGY VAN!!!! :D :D :D :D :D :D


Kib@szott agymosott egy ország ez... dicső ősökkel :-)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.03.21. 20:00


Ez kemény volt jnzsblzs :shock: :D
Mondjuk a városaink nevét megtisztelhetnéd a nagybetűvel. Az nem opcionális, mint a nickneved. :wink:

Megsúgom viszont, hogy el vagy tévedve. Ha a török-magyar várvívások a te általad említett arányban lennének, akkor nem maradt volna az országunkból a török hódoltság ideje alatt semmi. A legtöbb frontvárat kb pár évente vették oda-vissza a küzdő felek. Nyilván mivel ránk ültek a törökök, így muszáj, hogy az arány végül a javukra billenjen. :) Csak messze nem annyira, mint ahogy te gondolod. (Ha egy várat végleg elfoglaltak a törökök, az ugyebár csak eggyel több annál, mint amennyiszer mi tőlük, vagy ahányszor megtartottuk :wink: )
És mindig tudtam, hogy töritanár-függő is a dol9og, de a mi tanárunk helyszínnel és évszámmal, az összes fontosabbat megtanította nekünk, és ki is kérdezte. (Sőt, ezt húztam érettségin részben :wink: )
(Kőszeg - Jurisics Miklós. Ezt a párosítást egy életre megtanultam. :) )

Viszont ezt az egészet párhuzamba állítani a "kalandozásokkal"???? Arról részletesen semmilyen fakton nem tanulhattál.

Ez az egész egy szánalmas próbálkozás néhány szánalmas embertől, akik a mindennapi problémáik elől ezer éves történelmi emlékek dicsőségének a felhánytorgatásával próbálnak menekülni.
már megbocsáss, de ez a mondatod volt inkább ...őőő... szánalmas (bocs de nincs jobb szó). Magyarázd már meg a történészeknek ugyanezt légyszi! :) Régész lettél vazze, vagy MTA doktor? ÁHHHHÁÁÁÁÁ, tehát nem dugsz eleget otthon! Tudtam én te kis ravasz. :D

Dicsőségének? Hát igazából ebben nem sok dicsőség van szerintem. Ez kb az iraki háborúk korabeli megtestesítője volt. Az egyik ország elment a másikba hogy elvegye annak az erőforrásait. Csodálatos.
Erről szól a történelem. AZ EGÉSZ történelem. Jelenleg is. Mondhatjuk hogy ez gonosz és rossz, de mivel amióta az ember ember, ez azóta folyik, ergo kb ez a "normális". Csak pont a mi generáción (és szüleink) azok, akikből már kiölték a katonáskodás szellemét (Európában főleg). Igen, belőlem is. Én se szeretem ezt. De a mai gondolkodásmód alapján megítélni a régi korok cselekedeteit nagyon tévútra visz.

Én büszke vagyok az ősökre. Büszke nép voltunk, dicsőséges nép. Minden nemzet büszke a hőstetteire, nagy tetteire, dicsőséges tetteire.
Ha te nem vagy az, a te dolgod.
Meg az is, hogy pónikat nézel. Amiben nem is az az igazán durva, hogy nézed (mindig voltak különcök), hanem hogy itt nyíltan kimondod és bevállalod azt, amit ezáltal gondolok pl én rólad. :wink: Mert sose foglak kigúnyolni miatta ebben biztos lehetsz.



https://www.youtube.com/watch?v=G21rXYwZqr8
:D
Orbán te f.sz
ki hisz még neked? A bevallásban ami van az úgy van??? Ezt honnan kéne fixen tudni? :shock: :D

De hát nem értitek barmok??? Amit leírtam AZ ÚGY VAN!!!! :D :D :D :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.03.21. 08:53


huhh
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2016.03.21. 07:12


ÉN pedig követelem a nemzeti.net szerkesztőitől hogy hasonlóan akkurátusan gyűjtsék össze a a magyar török várháborukat 1523 és 1628 közt. Megsúgom az arány kb pont ugyanez lenne csak fordítva. :D
Ehhez képest miről tanul a szegény magyar diák? Egerről, nándorfehérvárról (az nem is ez a korszak) említik buda vértelen megpuccsolását (általában két sorban valamelyik fejezet végén) a magyarosok hallanak szigetvárról (illetve annak a családi propagandává butított verziójáról), és ha az ember elmegy faktra akkor lehet, hogy hall kőszeg-ről ami megint csak egy nagyon valószínűtlen magyar győzelem volt. Csodálatosan kiegyensúlyozott helyzet nemde?

Ez az egész egy szánalmas próbálkozás néhány szánalmas embertől, akik a mindennapi problémáik elől ezer éves történelmi emlékek dicsőségének a felhánytorgatásával próbálnak menekülni.* Dicsőségének? Hát igazából ebben nem sok dicsőség van szerintem. Ez kb az iraki háborúk korabeli megtestesítője volt. Az egyik ország elment a másikba hogy elvegye annak az erőforrásait. Csodálatos. Tény hogy akkoriban legalább annyi gerinc szorult az emberekbe, hogy nem akarták mindenféle demagógiával alátámasztani a harácsolásukat. És erre gondolom nagyon büszkék lehetünk.

*Magáért a próbálkozásért mondjuk nem tudom elítélni őket. Én meg éneklő pasztel pónikat nézek hasonló okból. (Hétvégén jön az új évad hurrá!) De én nem írok erről cikkeket. Illetve néha igen, de akkor csak rajongóknak. :D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.03.21. 01:01

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.03.20. 16:43


http://nemzeti.net/magyar-a-leggyakorib ... 45604.html

http://www.nemzeti.net/hamisit-a-szulej ... 32705.html
ha netán nézi valaki
Fodor Pál elképesztőnek nevezte, hogy Magyarországon össznépi gyászt válthat ki Ibrahim sorozatbéli halála, az érzelmes magyar nekrológot pedig szerinte akár hazaárulásnak, a XVI. századi magyar hősök arculcsapásának is nevezhetnénk. A történész azt tartaná megoldásnak, ha a történelmünkről nálunk is készülnének végre sorozatok, filmek Zsigmondtól, a Hunyadiaktól kezdve. Mint Fodor mondta, nem érti, miért ne lenne erre lehetőség.
kérdezzük meg Vajnát
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.03.20. 12:24


Na ha valaki ebben tényleg horogkeresztet talál,az profi. :)
Levy,a gyerekek még nem pálinkáznak. :wink:
És a kabátod... :lol: Jó,hogy nem ütött le. Rómát a romának! :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2016.03.20. 09:56


most csalodottsagot erezzunk vagy oromet, calderoni? :D

Zsolti!
A gyerekeket a palinkazas miatt kerdeztem ;)


A multkor romas kabatomban mentem vhova, megszolitott egy roma az utcan:
"Hááát, Tesó, kiestünk a Real ellen! De jó a kabátod, Tesó!"
:mrgreen:
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2016.03.19. 18:24


kíváncsi vagyok mikor jön a horogkeresztes hiszti a logó miatt: http://hu.axn.com/most-porog/news/megujul-az-axn
a port.hun láttam először feketében, meg is rettentem, hogy náci tv csatorna indult, aztán láttam, hogy csak hasonlít, de nem olyan. :mrgreen:
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.03.18. 22:11


Pokolbéli fájdalmaktól mentetted meg magad. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.03.18. 21:28


Trigoria írta:nézem a videót
ha már linket nem adtál, kikerestem :)
popcorn

Nem mertem 444-et linkelni, mert zsolti elővette volna a vudu babáját ;-)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.03.18. 18:46


nézem a videót
ha már linket nem adtál, kikerestem :)
popcorn

az ilyen riportereket elvinném sötétbe egy erdőbe, és egyedül jönnék vissza
mivel az ilyen picsák sosem csúnyák, ezért mindig feltételezhető, hogy b.szadékok, és nem a tudásukkal jutottak ide

a félmillás havi pénz meg legyen elég bammeg
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 81 vendég