Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.28. 10:18


Tevedsz.
Nem reggeliztem.
Szoval nekem fontos a korhazfejlesztes, ellentetben a jobbikkal.
Meg a fidesznek is fontos, ezert koltottek rengeteget korhazfejlesztesre es meg fognak is.
Ja! Errol a soros meg simicska-media nem szamolt be? Azt elhiszem...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.28. 09:58


A kozszolgalati tv eddig mindig a regnalo kormanyt szolgalta es ezt is fogja tenni a jovoben.
Akkor ugye a tv2-vel meg origoval stb-vel sincs semmi gond?


Ennyire alávalóan soha. Számok bizonyítják. 1-2 hónapja kerestem és másoltam be ide statisztikát, hogy mennyi az ellenzéki hír most a köztévében és mennyi volt korábban. De ha ezt számok nélkül nem így érzed, akkor a számok sem fognak kibillenteni ebből a hitedből.
A tv2 és az origo állami pénzen pumpált médiavállalkozás. Az állam finanszírozta a magánkézbe adásukat, az állam adja a bevételeik többségét. De ők legalább nem közszolgálatiak. Ezért nem említettem őket.

Az eliosban eu penzek tuntek el. Azokat a penzeket kozvilagitas-projektekre kapta az orszag. Nem korhazakra meg egyebekre.


Ez csak részben igaz. Az EU pénze gondolom a regionális fejlesztési alapból jött. Azt azért elég sok mindenre lehet költeni világításon kívül. A közvilágítást a kormányunk találta ki. Tudjuk miért. Az eü fejlesztéseket szintén ez az alap támogatja. Azaz kórházra pont költhettük volna, ha arra írunk ki pályázatokat. Gazdasági beruházásra mondjuk valóban nem. Oktatásra szintén nem. De azért gondolom azt te sem vitatod, hogy a forrásnak elég sok hasznosabb felhasználása létezett volna, mint Ráhelke saját lábának erősítése.

Melplesleg hany korhazi szobat lehett volna kifesteni meg6 hany lelegezteto gepet lehetett volna venni abbol a penzbol, amit a jobbik koltott a gengszteres plakatkampanyra? A korhazak helyett meg maffia-simicska zsebeben landolt. Az miert jo?


:D Ez mekkora populizmus már! Ha nem reggeliztél volna, abból a pénzből is lehetne kórházat fejleszteni. Mégis reggelizél. Neked táplálék kell a túléléshez, a Jobbiknak megjelenési felület. Majd ha kormányra kerültek és fideszes intezitással lopják a köz pénzét, akkor szólj egy szót rájuk. Pontosabban akkor se. Mert szerinted ez belefér.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.28. 09:06


A kozszolgalati tv eddig mindig a regnalo kormanyt szolgalta es ezt is fogja tenni a jovoben.
Akkor ugye a tv2-vel meg origoval stb-vel sincs semmi gond?

Mi? Hogy?
Hogy jon vona allahozasa az elioshoz?
Mellesleg az sem stimmel. Az eliosban eu penzek tuntek el. Azokat a penzeket kozvilagitas-projektekre kapta az orszag. Nem korhazakra meg egyebekre. Emlekszel arra a buszmegallora, amit kilatonak epitettek, hogy eu-penzt kapjanak ra? Na. Ugyanaz. Hiaba akrasz te vilagitas-penzt korhazra kolteni, azt nem teheted.

Melplesleg hany korhazi szobat lehett volna kifesteni meg6 hany lelegezteto gepet lehetett volna venni abbol a penzbol, amit a jobbik koltott a gengszteres plakatkampanyra? A korhazak helyett meg maffia-simicska zsebeben landolt. Az miert jo?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.28. 08:43


Tomm, az Alfahír nem közszolgálati, nem közpénzből fenntartott. Ha nem tetszik nem olvasod nincs belőle károd.
Az m1-et sem kötelező nézni (Zsolti mazoista :)), de attól még hogy nem nézem, részben én fizetem. Hát a k.rvanyjukat.

Ja, nagy poén a müezzin. Az is jó poén, hogy az Elios nyúlt egy kis EUs pénzt. Tényleg hűdejó. Mennyire jó, hogy az a pénz a saját lábon álló kislány svájci számláján kötött ki. Jobb helye van náluk, mint egy óvodafejlesztésnél, egészségügyi beruházásnál vagy akár egy versenyképességet fejlesztő beruházásnál. Nevessünk ezen is együtt.

Zsolti, szar volt olvasni. Őszintén sajnálom.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.28. 08:03


Nah
Mikor veszitek mar eszre, hogy egy egy brancs mind.
Megnyugodtal zsolti? Mitol nyugodtal meg?
Megnyugtat a tudat, hogy az alfahir is ugyanolyan hazug, aljadek mint barmelyik habonymedia? Csusztatnak, ferditenek, elhallgatnak. Mind. Nincs kivetel.
Talan a kurucinfo, amelyik kilog.

Szerintem a muezzines dolog nagyon vicces. En nagyot nevettem rajta. Te is nevettel volna, ha orbannal tortenik.
Le kellett volna mondania a hazug patkanynak.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.02.28. 07:18


Köszi, bigg.
Nagyon nem nyugodtam meg azért.
Bigg, most komolyan, ez a müezzines dolog szerinted vicces? Lejáratták vele Vonát? Vagy kit? Hogyan kellett volna reagálnia Vonának erre a provokációra? Énekelnie kellett volna?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2018.02.28. 05:47


Zsolti írta:Figyu már, bigg, az alfahíren találtam egy cikket az általad linkelt műsorról. Én lusta vagyok megnézni, pedig amúgy érdekel, ezért azt kérdezném tőled, hogy a leírtak valóban elhangzottak ? Vagy csak alfahíres túlzások és ferdítések ?
Komolyan kérdem, nem gúnyból vagy iróniából.
Mert ha ezek elhangzottak,
-senkiházi
-gazemberek
-sok rohadt szemétláda

Újra végignézetem, illetve próbáltam,
csak sajnos hozzád hasonló aktivitással rendelkezem, :P
így nem minden van meg.

Lovas mondta az összeset egy mondatban a külföldi ballibsi médiumokra,
hogy az állam a pc jegyében önti bele a pénzt ezekbe a médiumokba,
miközben ők teli pofával szidják és ahol tudják lejáratják külföldön a kormányt.

Meg a Bayer is mondott egyet egy jobbikos csúsztatással kapcsolatban.
A lényege az volt, hogy nem szabad lógva hagyni a korrupciós vádakat,
mert elhiszi a nép hogy igaz amit az ellenzék hazudozik...

De nézd meg és döntsd el te, hogy az alfahír jogosan kritizált,
vagy túlzott és megint akkorát ferdített, hogy majd körbeért.

A végére egy kis könnyed: https://www.youtube.com/watch?v=Ii3W09ZRdB8

Az eredeti: https://www.youtube.com/watch?v=X08ciVvBS4Y
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.27. 23:50


a ratyi firkász ír cikket a férfinőről :D :D :D parádés

amúgy bence, nagyon kellettél te ebbe a topikba! :wink: de komolyan mondom
üde színfolt, és az újdonság varázsa vagy :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.27. 21:43


Remek írás Zsolti, át tudom érezni a fájdalmadat, vagy minek nevezzem ezt.
Egyébként ha már M1, feldobom a kedvedet kicsit: bulik előtt egy remek alapozós játékot találtunk ki a haverokkal.
Pálinkáspoharak, pálinka elő, M1 bekapcsol, 5 kulcsszó megad, a kulcsszavak elhangzása után 3-4 cent pálinka.
A kulcsszavak általában: migráns/migráció, Soros, Vona, Brüsszel, bevándorlás.
Remek jól be lehet ba*zni, volt, hogy bulizni se jutottam el, pedig bíróm a piát.

Más: https://index.hu/belfold/2018/02/27/fek ... erdekeben/
Tudom nem a legnépszerűbb ember a topikban, de nekem szimpatikus valamiért.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.27. 21:25


F.Totti írta:Bence, és utána te majd oszd meg itt :)

Egyébként a migris ötlet ott botlik, hogy felnőtt embert kultúrára (európai, keresztény értékrendre) már nem tudsz átnevelni. Levizsgázhat ugyan belőle, de nem lesz a sajátja. Potenciális akna lesz mind. Vagy ha ők nem, akkor az utódaik.


Maga a más kultúra szerintem nem lenne baj, a másik kultúrájának tisztelete és a nyelv ismerete az ami alapvető. Amúgy van abban valami amit mondasz, bár az is biztos, hogy a 2 évet csak a kitartóbbak és tényleges menedékkérők várnák ki. De mindegy is, mert fikció az egész.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.02.27. 21:17


Elvakultabb, dühösebb pillanataimban azt érzem, hogy simán elviselnék egy baloldali kormányt is. Egy Jobbik nélküli, baloldali szalámikormányt. Én a választások után mindig fennmaradok éjfélig azon a bizonyos vasárnapon, és megnézem a pártvezetők nyilatkozatait. Most biztosan nem fogok ilyesmit tenni. Semmilyen esetben sem. Nem vagyok kíváncsi sem az Orbán-, sem a szalámi-beszédre. Csak kapjon már egy maflást ez a banda. Mondjuk azóta uralkodott el rajtam ez a düh, mióta nézem az M1-et. Nekem nem kurucinfó, alfahír, 444, index, RTL Klub kell a dühömhöz, hanem M1. Ahol ezt meg lehet tenni a közszolgálatisággal csak azért, hogy a tábor egyben maradjon, ott előbb-utóbb mennie kell a hatalomnak.
Mindig úgy voltam vele az elmúlt hónapokig, hogy inkább nézem és hallgatom az önelégült Orbánt és csapatát, mint mondjuk Kunhalmit, Harangozóékat, Hillert, Gyurcsányt, Mesterházyt, Botkát vagy Molnár Gyulát, de nálam betelt a pohár. A cél már nem szentesítheti az eszközt. Mert nincs cél. Orbán még a vásárhelyi vereség után is a "nem leszünk bevándorlóország" szlogent nyomja. Teljesen kiesett a valóságból. Vagy szedi kifelé a szart a palacsintából, nem tudom. De már unom. Kész, vége. Nem védem többet a kormányt ellenzéki beszélgetéseimben. Eddig MINDIG megtettem.
Elnézem majd Fekete-Győr Bandit, Soproni Tomit, Karácsony Gerit, Hadházy Ákit, Szél Bernit, Fletót is simán, Vadai Ágit, Molnár Csabit. Egy csapatban, ahogy önelégülten mondják a kamerába, hogy a rezsim lehanyatlott, a diktatúrának vége. Magamban mosolyogni fogok. Nem kell oda Jobbik, a baloldal megoldja maga.
Végül is a Fidesz is ugyanazokat szajkózta, amiért ki nem állhattam a balliberálisokat: cigányintegráció, beleszarás a külhoni magyarok sérelmeibe, zsidóimádat, stb. Minimálisan voltak nemzetibbek, mint Gyurcsányék.
Szóval felkészültem a baloldalra, a Jobbikra fogok szavazni, de nincs szükségem a Jobbikra a kormányban. Csak menjenek már ezek. Vagy cserélődjenek le, de az Orbán miatt úgysem fog menni. A vén cigány jól kitalált mindent, de most már elég. Engem ne nézzenek hülyének ezek a propagandisták, de a tájékozatlan nagymamámat sem. Soha nem lobbiztam a Jobbik mellett, most sem fogok, tőlem nyugodtam megcsinálhatják a csendes visszalépéseket az esélyesebb jelöltek számára, de a brutálisan koordinált jelöltállítást is. Komoly erő a százalékokat tekintve úgysem lesznek, akkor csak vegyenek részt a váltásban.
És még hányingerem sincs magamtól. Mert nincs miért hánynom. Köpönyegforgatásban a Fidesz verhetetlen, minden más párt átalakulása csak szellentés.
Szeretném, ha lassan bukna a Fidesz.
Ezt már talán leírtam valamikor.
Mindegy, ki váltja.
Ezt még soha.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.27. 21:06


Bence, és utána te majd oszd meg itt :)

Egyébként a migris ötlet ott botlik, hogy felnőtt embert kultúrára (európai, keresztény értékrendre) már nem tudsz átnevelni. Levizsgázhat ugyan belőle, de nem lesz a sajátja. Potenciális akna lesz mind. Vagy ha ők nem, akkor az utódaik.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.27. 20:50


Zsolti engem kifejezetten érdekelne mit érzel, ha más nem privátban írd le :)
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.02.27. 20:35


:lol:
Nincs ezen már mit agyalni.
Ki kell várni az apokalipszist, oszt kész.
Bár arra kíváncsi lennék, hogy a Fidesz a vesztes választások után 2022-ben csak úgy átadja a hatalmat.
Én SOHA nem gondoltam volna magamról, hogy azt fogom érezni, amit most. Soha. Hogy mit érzek, azt le sem merem írni...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.27. 19:23


https://www.youtube.com/watch?v=2cz0E5TQKlc
https://mno.hu/cinkosakinema/kormanyzas ... ul-2448854

Zseniális videó, zseniális cikk, zseniális Puzsér!

Az egyetemi görbe esték egy bizonyos szakaszában viszonylag sokat politizálunk nem kevés sör társaságában, vannak eltérő vélemények. Sok a Jobbikkal szimpatizáló, akad pár baloldali ember, de annyi közös, hogy mindenki utálja a Fideszt. Max 4 évet adok nekik, ezt a választást szerintem még behúzzák, aztán ahogy Puzsér írta a következő gazdasági recessziónál ki fog lyukadni a lufi. Nagyon várom már, hogy a letelepedési kötvényhez hasonló simlik kiderüljenek és rájöjjön a sok keresztyény , hogy a gyerekei, unokái jövőivel szórakozott.

Egyébként egy ilyen beszélgetés alkalmával az egyik srác számomra zseniális ötlettel állt elő a bevándorlást illetően. A menedékkérőket 2 évig táborba tartaná, ahol kötelezően tanulnák a magyar nyelvet, illetve egy hiányszakmát. A 2 év után egy vizsga keretein belül számot adhatnának tudásukról, ha elbuknak fél év múlva újra megpróbálhatnák. Az így kikerült migránsok talán jobban be tudnának illeszkedni a társadalomba, és az is kiderülne, hogy ki az, aki tényleg akar valamit kezdeni az életével.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.27. 19:06


Tomm, ugye azt azért érzed hogy az Elios ügyben messze nem a túlszámlázás a legnagyobb probléma?
Mond, hogy igen.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.27. 18:58


na, hetek óta az első hsz, amivel egytértek tomm :wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.27. 17:45


A magam reszerol orulok, mikor azt olvasom, hogy az eunak tulszamlazunk(persze akkor, ha ez nem lesz visszaveve)
Minel tobbet lopunk az eutol, annal jobb.
Persze en nem abbol indulok ki, hogy a josagos eu a mi erdekeinket nezi es azt lesi, hol lehet a javunkra. Sokan pedig igy gondoljak (vagy inkabb a legtobben). Ezek az emberek nehany szaz evvel ezelott inkvizicioert kialtottak volna, ha valaki azt mondja, a fold nem lapos.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.27. 16:27


Így van Mecső. A kormány viszont nem tud annyit lopni, hogy a hithű Viktor-imádók elgondolkozzanak rajta mennyire nézik őket senkiknek az ilyen közbeszerzésekkel:
https://index.hu/gazdasag/2018/02/27/ol ... lom_level/
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.02.27. 16:06


Mecső, remélem az első mondat csak vicc volt.
Figyu már, bigg, az alfahíren találtam egy cikket az általad linkelt műsorról. Én lusta vagyok megnézni, pedig amúgy érdekel, ezért azt kérdezném tőled, hogy a leírtak valóban elhangzottak ? Vagy csak alfahíres túlzások és ferdítések ?
Komolyan kérdem, nem gúnyból vagy iróniából.

https://alfahir.hu/2018/02/27/sajtoklub ... as_bencsik

Mert ha ezek elhangzottak,
-senkiházi
-gazemberek
-sok rohadt szemétláda
akkor nincs mit mondani erről a műsorról. Így beszélnek egyenes adásban ezek a barmok, basszus ?
Mert a " szerencsétlen, szörnyeteg, gumikeresztény" még hagyján, de ezek ??? :shock:
Hú, lehet, hogy több Bayert kellene néznem, és megszoknám...
Azt a ku.va mindenit, nekem ez döbbenet.
Most már értem, hogy a Jobbik hogy nyert kábé nyolcvan sajtópert a fideszes médiával szemben.
No egy biztos: a közéleti beszéd színvonalát nem a baloldal és nem a Jobbik süllyesztette idáig.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Mecső Dátum: 2018.02.27. 15:46


Az ellenzék baja a kormánnyal szemben az, hogy nem tudnak annyit lopni mint szeretnének.

Elképzeltem az eredményhirdetés után, egy helyi kocsmában a sarokban egy fideszes szavazó szomorkodik, míg a pultnál egy dk és egy jobbik szavazó egymás hátát lapogatva ünnepel. :lol:
Avatar
Mecső
 
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2007.01.27. 14:40
Tartózkodási hely: Csorna

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.02.27. 09:19


bigg írta:[url]Érdemes megnézni:[/url]


Én megnéztem. Az elejét. Nagyjából ott hagytam abba amikor Márky Zay pétert az a szerencsétlen Huth Gergely le "gumikeresztényezte" (the fuck does that even mean?) A csávónak hét gyereke van és helyi katolikus közösség világi vezetője volt. Mi francot vár még tőle? Valszeg szegény geriben még nem fűzték át a lyukkártyát és ezért a régi program fut, ezért csak külföldi ufó-zsidó összesküvéses dolgot tudja fújni.

Mondjuk az is szenzációs volt, hogy Bayer nagy bociszemekkel csodálkozott, hogy nem érti miért volt elégedetlen vásárhely népe. Nem mintha titok volna, csak meg kell nézni bármelyik MZP interjút. Jó, bayer nyugodtan gondolja azt, hogy Tiborcz meg Mészáros nem lop, erre joga van, de hogy ne tudja, hogy mi az ellenzék legnagyobb baja a fidesszel az azért nonszensz. Arról nem is beszélve hogy fideszeseknek is ez a legnagyobb baja a Fidesszel. Rendben ők elfogadják, hogy ez egy szükséges rossz mert így legalább áll a kerités, de attól még tudnak róla. Sokan legalábbis.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.27. 08:58


bigg írta:F.Totti én azzal nem értek egyet hogy a habonymédia majd összehozza a fidesznek,
nem tudom elképzelni, hogy erre a helyzetre is lenne megoldása,
mert hogy a migráncsozásból többet nem tud kihozni az biztos...


Abból lehet hogy nem, de találnak majd más témát. A "gegmestereik" nagyon kreatívak, de van két fontosabb szempont.
Mindenkinél pontosabb számaik vannak a választói preferenciákról. Nagyon hatékonyan tudják finomhangolni a kommunikációt, akár régiónként is. Finkelstein örökség. Ezt találta ki zseniálisan az öreg zsidó. Leírva tök egyszerű (gyűjts adatot, elemezed, használd, gyűjts újra, elemezd...), de a metodikában több évtizedes előnye van Habonyéknak. Ron Werber kizárólag kommunikációs tanácsadó. Lehetnek jó ötletei, meglátásai, de tartós hatást nem ér el vele. Ráadásul ő csak egy ember. Napi 24 órája van. Finkelstein pedig rendszert adott át. Ahhoz pedig tetszőleges erőforrást rendelhet a Fidesz.

A másik pedig a médiafölény. Egy helyi választásnál lehet némileg ellensúlyozni, de országosan képtelenség.

Ráadásul én a matekban sem hiszek. Ha pl nálunk egy momentumos csírát vagy Vadai Ágit indítja közös jelöltként az ellenzék, kizárt hogy rájuk szavazzak. Akkor inkább elviszem megint a fiamat rajzolgatni a fülkében. Pontosan nulla esélyét látom az ellenzéki győzelemnek. És nem 0,1%-ot, hanem nullát.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2018.02.27. 02:43


Trigoria írta:https://kuruc.info/r/2/155461/
na vajon mikor vár ez a sors az európai fehérekre is? Valszeg mi nem érjük meg, de a gyerekek, unokák?

Erről még nem is hallottam, :shock:
mármint hogy a kormány ebben gondolkozik.
Ha már betelepítünk valakiket akkor ezerszer inkább Búrokat mint a muszlim csőcseléket.
Gondolom a választás miatt lett eltolva,
de ahogy kinéz talán még a választások előtt kellene lezavarni,
mert ha a kormányt leváltják akkor semmi sem lesz belőle,
a szalámi kormány majd hozza helyettük a muszlimokat.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2018.02.27. 02:01


Érdemes megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=mg_l7T92NSw

De nem fogjátok ezért elmondanék belőle egy statisztikát.
Vásárhelyen több fideszes ment el szavazni mint legutóbb,
ugyanannyi ellenzéki mint legutóbb,
viszont az az ellenzéki ezúttal csak egyedül volt és így összeadódtak a szavazatok és nyert.

Ezt mondogatja az ellenzék és a megmondó embereik hónapok óta, hogy csak így lehet esélyük,
csak matek, senki sem gondolta, szerintem igazán még ők sem, hogy ez a gyakorlatban is működhet,
de működött és épp Vásárhelyen a mindig mintaként szolgáló fideszes városban,
na most ettől az ellenzék vérszemet kapott és ezt a forgatókönyvet fogják nyomatni mindenhol.

De ha így megvalósul a kormányváltás,
és még valahogy egy kormányt is összeszerencsétlenkednek akkor biztos hogy kuriózum lesz Magyarország,
kormányzás az nem lesz, de mi ezt is megcsináltuk, szupi. :P

F.Totti én azzal nem értek egyet hogy a habonymédia majd összehozza a fidesznek,
nem tudom elképzelni, hogy erre a helyzetre is lenne megoldása,
mert hogy a migráncsozásból többet nem tud kihozni az biztos...
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 83 vendég