Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.03.18. 17:23


:lol:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11442
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.03.18. 15:27


Láttátok Juhász Péter facebook videóját? Hatalmas troll.
Nyilván simlis ő is, egyébként nem állt volna politikusnak. Nem hiszem, hogy van az a pénz, amiért ilyet felvállalnék. Illetve a fenéket. Van, csak azt nem az ellenézki képviselők keresik...most. Ez a riporterkedés is egy érdekes műfaj. A kis picsa frontvonalban álló harcosnak képzeli magát és egy ilyennek mindent szabad.

Rohadtul megérdemli Orbán Juhászt, Juhász a riporter csajt, a csaj meg azt a rengeteg f.szt, amit políroznia kell. És miközben nézed, hallgatod, nem tudsz másra gondolni, mint hogy ezt az egész szennyet, ezt az egész rohadványos pöcegödröt a te pénzedből finanszírozzák. Orbán, Juhászt, a Tv2-őt, a kis csajt, mindenkit.
Magyarország ma.

(mondjuk az is eszembe jutott, hogy ha már úgyis én fizetem, néha lesz.phatna engem is a médiamunkás :))
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.03.18. 13:25

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27934
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.03.17. 21:07


Na jól halad a tiszavasvári integráció. :)
Ha ebben az egészben nincs semmi susmus,akkor egész jó dolgok is kisülhetnek ebből.

http://alfahir.hu/mindenki_azt_mondta_h ... szavasvari
Zsolti
 
Hozzászólások: 11442
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.03.17. 14:55

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27934
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.03.17. 08:24


Nem, nem a közszférában dolgozom. A felségem óvónő, vagy ahogy mostanság hívják óvodapedagógus. Csak ennyi a kapcsolat, no meg a 2 iskolás gyerek. A kollégák elengedése csak onnan jött, hogy ha jól hallottam a meghírdetett polgári engedetlenség nyitott, azaz csatlakozhatnak hozzá nem tanárok is. Még szép.
De én nem fogok, illetve majd mindenkinek azt mondom, hogy rohadtul nem dolgoztam, közben igen ;)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.03.16. 21:00


Corso,én egyszer szívesen beszélgetnék veled. Ki tudja,mit hoz az élet. :wink:
F.Totti: ugye nem tanár vagy? Esetleg igazgató? :)
Ja,és megadom az Előd számát,tőle meg tudod kérdezni a Dóráét. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11442
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.03.16. 14:16


Egyet áruljatok el. Ezt miért nem látja így az ország 90%-a? Vagy így látják, de nem zavarja őket? Az Orbán/Habony/Mészáros/Tiborcz vonulat valóban annyival jobb Fletóéknál, hogy nekik mindent elnéznek? Elképesztő, hogy 40-45% most is simán ikszel nekik. Az pedig hála a választási törvénynek és az ellenzéknek, simán kétharmad.
de látják, csak szerintem annyian húznak hasznot belőlük, és főleg olyan pozíciókban, hogy stabil a hatalom. Meg a szavaknak incs alternatíva. Ha lenne egy rendes párt, azonnal bukna a Fityesz. De a jelenlegi baloldalra nem szavazunk ugyebár, a Jobbik meg nácifasiszta az egyszerű szavazó szemében.

és egy sajnos jó hsz:
A tömegeket Orbán személye és nem politikája mozgatja meg. Igen 1 millió ember azért szavaz a Fideszre mert ott van Orbán, a maradék fél millió meg azért, mert tudja, hogy nem engedheti, hogy rosszabb kerüljön az ország élére. Ők azok a kevesek, akiket nem elvek, szimpátia vagy pénz mozgat, hanem az ország sorsa. Én se látom értelmét, hogy a Jobbikra szavazzak. Minek? Igy csak elaprózom, megosztom az amúgy is szétforgácsolt jobboldalt. Annak a kevés hazaszerető és hazáját őszintén féltő embernek nincs is nagyon más választása. Mert igen ki kell mondani, jelenleg aki választást nyerhet és némileg igenis szem előtt tartja az ország sorsát az sajnos Orbán Viktor. A Jobbik így saját csapdájába esik. Pont mint a MIÉP.



Puzsérnak meg vannak rossz írásai is amivel nagyon nem értek egyet. Csak azokat nem citálom mindig ide :)

A szervezők és hangadók között biztos vannak olyanok, akiket az egyéni ambíciók vezérelnek... vagy legalább részben azok.
A vonuló többség viszont őszinte volt. Ebben biztos vagyok. Őszintén elégedetlen
EZ A LÉNYEG. A vezetők saját egyéni ambíciójuk részeként mindig felhasználják a tömegeket. Könnyű megvezetni a birkákat tudod. Az egész történelem erről szól. Tehát egy egy ilyen tüntetésen én már senkinek sem hiszek.

Borzasztó rossz irányba megy az ország, Európa és a világ is. Nem látok kiutat. A Jobbik esetleges győzelme is csak halvány remény lenne. És csodálkoznak, hogy mindenki elkezd magának kaparni a pusztuló környezetében. Amitől az még jobban pusztul. Spirál.

https://kuruc.info/r/6/156382/
ez így nem gáz?? :D

https://kuruc.info/r/35/156400/
:D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27934
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.03.16. 12:43


Zsolti írta:Dúró Dóráék tárt karokkal várják őket. :wink:


Dóra személyesen? Mert akkor kérném a címet :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.03.16. 12:25


Dúró Dóráék tárt karokkal várják őket. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11442
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.03.16. 11:39


Coming out nem lesz, bár szerintem már írtam róla itt valahol :)

A szervezők és hangadók között biztos vannak olyanok, akiket az egyéni ambíciók vezérelnek... vagy legalább részben azok.
A vonuló többség viszont őszinte volt. Ebben biztos vagyok. Őszintén elégedetlen. A baloldal rettenetesen töketlen egy ilyen esemény megszervezéséhez. Ők megmaradtak a falusi majális szintjén. Kb. olyan "tömeget" is tudnak megmozgatni. Sok ismerősöm volt kint tegnap. Volt köztük erősen jobboldali is és persze több csalódott balos. Politikailag a helyüket keresik, mint sokan. De ez számukra nem a politikáról szólt. Illetve csak annyiban, hogy jelezni akarták a bangabéna ellenzéknek és még inkább a kormánynak, hogy még léteznek.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.03.16. 10:35


F.Totti,nem kellene coming-outolni egyet a munkádat illetően? :wink:
A sztrájk nem csak a tanárokra vonatkozik?
Ez az egész tüntetés bűzlik nekem úgy,ahogy van.Ki nem állhatom az Orbán-rendszert,de egyre több jel utal arra,hogy egy baloldali kormányváltást készít elő minden tízezres vonulás.Jó célok érdekében baloldali "puccs".Nem tudok azonosulni vele.Én nem látom ilyen őszintének ezt az egészet,F.Totti.
De remélem neked van igazad. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11442
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.03.16. 09:25


Zsolti, a tanárok követelései teljesen rendben vannak. És rohadtul igazuk is van. Az elmúlt 6 év gondolom úgy jön ki, hogy a felszólítás Orbánnak és Ádernek volt címezve. Ők pedig ezért az időszakért felelnek. Ne hiszem, hogy túl kell ezt gondolni.
A bocsánatkérés mondjuk baromságnak tűnik, de ha belegondolsz, illene. Legalább annyi, hogy "bocs, rohadt sok helyen vérzett a rendszer és az oktatás (+egészségügy) maradt a végére, de igyekszünk". Vagy "bocs, a Klik egy elhibázott koncepció volt, de javítjuk". Vagy bármi más, természetesen politikusan megfogalmazva. Kicsit adva, kicsit elvéve. Igazából szarok rá, hogy ballib vagy sem. Nyilván az. Örülök neki, hogy végre valami ki tudott vinni ennyi embert az utcára és nem csak a fidesznyik nyugger horda parádézik egy rendezvényen. A netadó után a második jel, hogy létezik még nemzeti önbecsülés. Nem Pukli vagy ki a tököm az érdekes itt. Valaki kell, aki beszélni mer és tud. Aki az arcát adja. Biztos vannak politikusi ambíciói, de legalább tesz valamit ami legalább 80%-ban nem öncélú. Nem tudom, hogy tudja-e, de ezzel kicsinálja magát. Fasza céltábla ő.

És persze én is melózom majd 30-án, de ha bármelyik kollégám ki akar venni egy 1 órás pauzát, simán elengedem.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.03.16. 09:06


Trigoria írta:
és egy Puzsér szösszenet:


Egyet áruljatok el. Ezt miért nem látja így az ország 90%-a? Vagy így látják, de nem zavarja őket? Az Orbán/Habony/Mészáros/Tiborcz vonulat valóban annyival jobb Fletóéknál, hogy nekik mindent elnéznek? Elképesztő, hogy 40-45% most is simán ikszel nekik. Az pedig hála a választási törvénynek és az ellenzéknek, simán kétharmad.

Puzsért kellene beszéltetni és felolvasni minden ellenzéki médiumban. Könnyen érthető és lényegretörő. Sokkal hatákonyabb lenne, mint bármilyen kampány.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2016.03.16. 01:36


És persze off topic, de mint öreg ezt a zenét hallgatom...

https://www.youtube.com/watch?v=v2AC41dglnM

Megyek a bécsi koncertre (3.!)
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2016.03.16. 01:14


Corso22 írta:
Zsolti írta:Tanárként nehéz állást foglalnom. Baromira nehéz. .


Mert azt gondolod, hogy a vagy ez/vagy az. Nem. Tisztességes világot kell tudni. Ennyi. (nem jobb, nem bal, hanem a gyerekeink). A GYEREKEINK!


Mindenki előtt: bocs Zsolti! Jó lenne beszélni...
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2016.03.16. 01:07


Zsolti írta:Tanárként nehéz állást foglalnom. Baromira nehéz. .


Mert azt gondolod, hogy a vagy ez/vagy az. Nem. Tisztességes világot kell tudni. Ennyi. (nem jobb, nem bal, hanem a gyerekeink). A GYEREKEINK!
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2016.03.16. 01:03


Zsolti írta:Poénból írtam Levynek,hogy menjünk végig egy este az "integrálódott" telepen.Én nem mernék.
De ha már hárman vagyunk......akkor se. :)


Rendben, nem akartam bolondság miatt vásárra vinni a bőröd! Ráadásul nem is Roma mezben akartam odamenni (nem ezt írtam!), hanem utána meccsnézéskor felhúzni. Veletek.
Az viszont a helyesírásnál is fontosabb, mit gondolsz arról, mi ad neked biztonságot. (?) ...... Én soha, senkinek, sehol (stadion, utca, Heves, Jászladány), nem okoztam bizonytalanságot sehol abban, hogy Roma szurkoló vagyok. Eddig 17x akartak szájbaverni (2alkalommalbeért).
Ha neked ok, akkor írj, sokat vagyok Szabolcs és Borsodban. :) :flagbig:
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.03.15. 18:21


Tanárként nehéz állást foglalnom. Baromira nehéz. De hogy ez a futószalagon terjedő tanártüntetés ballib találmány, az hót ziher.Nehéz azonosulnom ezzel a tömeggel. Valóban rossz az oktatási rendszerünk,de azért "Orbán takarodj"-ozni csak nem illene kórusban.
Pukli igazgató úr pedig el is árulta magát:

"Amennyiben Orbán Viktor és Áder János március 23-ig nem kér bocsánatot az elmúlt hat esztendőben megalázott pedagógusoktól, úgy március 30-án egyórás országos munkabeszüntetést hirdetnek."
Szóval az elmúlt hat esztendőben... No,számoljunk.Aha!

Köszönöm,én március 30-án is dolgoznék.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11442
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.03.15. 15:53

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27934
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.03.15. 14:08


https://kuruc.info/r/59/156366/
jajj de szép is ez

és egy Puzsér szösszenet:
1848-ban a nemzeti szuverenitás azt jelentette, hogy Magyarország polgárosodni akar, jogállamban, fair viszonyok közt akar élni, függetlenül a feudális Habsburg Birodalomtól.
2016-ban a nemzeti szuverenitás azt jelenti, hogy aki Magyarországon megszerzi a parlamenti többséget, az négy éven keresztül azt tesz, továbbá azt tesz zsebre, amit nem szégyell, és ebbe az Európai Unió csak ne szóljon bele.
A Pilvax kávéházban gyülekező márciusi ifjak ma rendszerkritikus, zöld aktivisták lennének, akiket elsősorban az zavarna, hogy az Országgyűlésben új arisztokrácia születik, melynek tagjai a politika világán kívül soha nem bizonyítottak, csakis a nép adóztatásához meg a zsákmány családtagok közti szétosztásához értenek, rendeleti arroganciával határozzák meg, mit szabad a magyar embernek ennie, innia, szívnia, mikor szabad vásárolnia, továbbá milyen gyakran szabad beleszólnia a saját sorsába: négy évente.
Pusztul az oktatás, az egészségügy és a kultúra, százezrek távoznak önként az országból. Mind a polgárosodástól, mind a fair viszonyok közt működő jogállamiságtól évtizedekre vagyunk, és e téren semmilyen biztató jel nem mutatkozik. Ünnepelni nincs okunk - legfeljebb szégyenkezni.

az Országgyűlésben új arisztokrácia születik, melynek tagjai a politika világán kívül soha nem bizonyítottak
ez a lényeg sajnos
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27934
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.03.14. 22:42


várjuk jnzsblzs akkor a nyarat (mondjuk azt amúgy is:))

https://www.youtube.com/watch?v=claY2UU9-5c
hopp
JCVD se hülyegyerek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27934
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.03.14. 19:45


:wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11442
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2016.03.14. 19:39


Szóval elöszőr is köszi zsolti.
Másodszor Tulajdonképpen ez egy csapda volt kicsit. Mert az tény és kétségtelen, hogy Mérő bácsi ezt a vitát lényegében elvesztette. Hogy Trigot idézzem feltörölték vele a padlót. Illetve véleményem szerint saját magával törölte fel a padlót de ez most lényegtelen. A csapda abban állt, hogy míg tomcat látszólag megnyerte a vitát azzal, hogy bebizonyította hogy mérő érvei lényegében súlytalanok, azt nem tudta megfelelően bizonyítani, hogy amit ő mond az valóban igaz. Ezt majd kifejtem jobban is, mert erre mindenképp szükség van, de nem most. Talán nyáron. Mert erre kb egy napom rá fog menni és ennyi időm most nincs rá.

U.I. Ja és köszi trigo hogy szóltál Zsoltinak a pm-ről
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jnzsblzs 2016.03.14. 21:21-kor.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.03.14. 15:20


Már írtam.
Köszi. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11442
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég