Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.07.31. 20:24


kis kiegészítés hozzá - ha még maradt popcorn :D
https://elemi.hu/valasz-az-erdi-lovoldo ... ngi-janos/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.07.31. 18:36


Popcorn, cola, nagy kivetito es mehet a buli!
Jo szorakozast: :) :D
https://m.hvg.hu/itthon/20200731_Sokkol ... i_vendetta
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.07.31. 15:11




A vicc az, higy osloban, hiaba van tele mindenfele barna meg fekete boru emberrel, csak ciganyokat latok csovezni meg koldulni. Es a mondat megfirditva is igaz: ciganyokat csak csovezni meg koldulni latok.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.07.31. 12:17


legyek következetes:
https://infostart.hu/kulfold/2020/07/31 ... tte-logika
vezércikk, helyesírás
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.07.31. 09:54


Ilyesmit sejtettem, de azt hittem operabérleteken ment a vita. köszi a pontosítást!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2020.07.31. 09:53


szűkebb hazámban....norvég és finn diákok vesztek össze a ponthatárokon...

Egy ember meghalt, többen megsérültek

ez mondjuk úgy lett volna helyes: Több ember meghalt, egy megsérült
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.07.31. 07:33

"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.07.30. 20:58


http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... ir-2775481
na lehet így is revízió :) Ezzel nincsen bajom
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.07.29. 11:45


11 gyerek, HIT gyüli és 100milkás Áfa csalás. Szép kombó:
https://24.hu/kozelet/2020/07/28/origo- ... las-gyanu/
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.07.28. 21:34


azért még reagálnék. Sajnos van egy rossz tulajdonságom, hogy nem tudom nem én befejezni :) :oops: :
Káromkodást pontosítom még azért: káromkodás ÉS alpári stílus, médiába nem való szavak használata, (tabu témák vezércikkekbe vétele). Ebből azért kevés volt az utóbbi időben nagyon az indexen is. De ha itt visszakeresnénk, volt egy időszak amikor az index (szerintem tudatosan és elég hirtelen) feszegette a határokat ebben, akkor sokat linkeltem is be ide és háborogtam rajta:)
Ha az index ennyire szembemegy az emberek többsége által támogatott helyes úttal, akkor miért olvassák ennyien? Miért ez a legolvasottabb online újság, ha ennyire szembegy a közízléssel?
erre egyszerű a válasz: mert ez a legnagyobb hírportál, az origo kormányosítása óta nincs konkurenciája, és ahogy beszéltük: rettentően színes oldal, és ez hatalmas előny. A szemed annyi hírt lát egyszerre, hogy ez egyszerre zavaró és vonzó. :) jól csinálják ezt a részét, beszippantja az embert.
Na és még egy érv: egy mai fiatal nyilván nem gondolja, hogy az oldal szembemegy a normákkal, sőt még tetszik is neki ez a laza stílus. Önként és dalolva adja meg magát a jellemformálásnak.
+1: én is olvastam az indexet a gyűlölködésem ellenére. Mert valahonnan érdekeltek azok a hírek amik nem jutottak el a kurucra. Hát ezért olvassák sokan. Mert azok is olvasták, akik nem szerették őket.

Illetve a kuruc-index párhuzamban is kicsit kettős mérce, amit szabad a kurucnak, azt az indexnek nem.
persze hogy kettős mérce! Nem is én akartam összehasonlítani a kettőt eddig sem. Eddig azt próbáltam kifejteni, hogy a két oldal más céllal, más közönségnek, más okokból, más elvárással, más igényességgel született. Ezért szerintem nem is érvényesülnek rájuk teljesen ugyanazon szabályok.
Ez sarkítva olyan mintha elvárnánk mondjuk a az asroma.hu-tól, hogy hozza egy hvg oldal színvonalát (na mondjuk azt hozza:)). Kicsiben egy oldal megteheti hogy nem figyel oda mindenre. De amint mondjuk a kurucot az egész ország olvasná, azonnal megnőnének az elvárások az oldal felé, és muszáj lenne színvonalban emelkednie.
De elismerem, hogy ez a része szubjektív, szvsz, én így gondolom, és nem kell vele egyetérteni.

Na, tőlem lezárhatjuk :)

A meleg témához: persze, biztosan idomul kicsit a gyerek, lehet lesznek olyan gesztusai, de mivel csak az egyik szülőjétől látja ezt, illetve iskolában, bárhol máshol szintén nem ezt látja, ki tudja mennyire veszi át a mozdulatokat,beszédet, stb.
Kicsit? hát én meg ezt nem folytatnám, mert szerintem nem látsz (látunk) erre eléggé rá.
És abban azért egyetértünk, hogy ettől nem lesz buzi valaki (ezt gondolom te sem írtad komolyan), ez maximum a viselkedésére lehet hatással.
Dehogynem írtam komolyan. Nagyon sok emberben van eleve biszex hajlam, kíváncsiság, amit az élete során nem hoz felszínre semmi, max játszik a gondolattal. De amikor otthon ezt látja, ezt látja a normálisnak, akkor bőven kipróbálja, sőt, ha nem is vonzza a dolog, akkor is kipróbálja akár, mert hát a szülei nyilván tudják mi a jó. Én így értettem.
Olyat nem mondok nyilván, hogy full homokos lesz valaki egy életen át ettől. Az azért ilyen szinten talán nem agyban dől el. Bár biztos hogy ebben is volt már kivétel.
És bocs nem volt egyértelmű, de a buzi alatt a leszbiket is értettem. Az érvek pontosan ugyanúgy megállnak egy leszbikus pár gyerekére is.

tudom csak wiki, és nem szentírás, de kb ezt gondolom én is:
"Az ellenzők szerint a homoszexuálisok alkalmatlanok a gyermeknevelésre[forrás?] . Azonos nemű szülők mellett a gyermek nem találkozik férfi és női példaképekkel, ezért nem tud megfelelően szocializálódni a nemi szerepekbe. Egyes gyermekpszichológiai elméletek szerint[forrás?] már akkor is nő az esélye egy fiúgyermek homoszexuálissá válásának, ha élete első négy évében nem találkozik a családjában tipikus férfimintával. Így az ödipusz-korszakában is egy biológiai értelemben vett férfihoz fog vonzódni. Az azonos nemű párok által nevelt gyermekek nagyobb valószínűséggel lehetnek homoszexuálisok, akik nem vállalnak gyermeket, ezért tovább csökken a népesség. Az ilyen gyermekeket ráadásul számos atrocitás (csúfolódás, hátrányos megkülönböztetés éri), aminek nem szabadna őket kitenni."

egészen biztos vagyok benne, hogy ha nem látja a rendes férfi-nő-igazi család példát maga előtt, abból problémái lesznek a magánéletében a későbbiekben. Persze kivételek mindig vannak.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2020.07.28. 19:53


Trigo:
Helyesírással meg káromkodással egyetértek, bár nekem nem tűnik nagyon káromkodósnak az index, legalábbis a főbb cikkekben biztosan nem. Persze az is lehet, hogy csak nem nézem annyira kritikusan mint te, és nem tűnt fel, nem jegyeztem meg.
A médiumokkal szembeni elvárással kb egyetértek, csak az indexes párhuzammal nem. Ha az index ennyire szembemegy az emberek többsége által támogatott helyes úttal, akkor miért olvassák ennyien? Miért ez a legolvasottabb online újság, ha ennyire szembegy a közízléssel?
Szerintem itt nagyon szubjektiv dolgokat próbálsz objektiv érvként eladni. Elfogadom, hogy ez a te véleményed, szived joga, de itt ezzel a résszel nem értek egyet.
Illetve a kuruc-index párhuzamban is kicsit kettős mérce, amit szabad a kurucnak, azt az indexnek nem.
De hogy elejét vegyem egy hosszú flame-nek, szerintem itt ezzel zárjuk le ezt.
Te elfogult vagy a kuruccal (és az index-el negatív irányban), én pedig forditva. Nem kell, hogy egyetértsünk.

A meleg témához: persze, biztosan idomul kicsit a gyerek, lehet lesznek olyan gesztusai, de mivel csak az egyik szülőjétől látja ezt, illetve iskolában, bárhol máshol szintén nem ezt látja, ki tudja mennyire veszi át a mozdulatokat,beszédet, stb.
És abban azért egyetértünk, hogy ettől nem lesz buzi valaki (ezt gondolom te sem írtad komolyan), ez maximum a viselkedésére lehet hatással. Ja, és mi van, ha lányuk van? Vagy egy leszbikus pár fogad örökbe gyereket? Akkor ezek az érvek mind nem állnak meg.
És hogy miért az árvaházzal hasonlitom össze? Mert mivel hasonlitsam? Honnan máshonnan lehetne gyereke két férfinak, hanem egy elhagyott gyereket fogadnak örökbe? Tehát leegyszerűsitve vagy meleg szülők, vagy árvaház (persze niylván rendes szülők is örökbe fogadhatják, meg lehet nevelőszülőkhöz is kerülni, szóval kicsit tényleg egyszerűsítettem. Ja, és leszbikusoknak ugye lehet saját is, mégha nem is közös)
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.07.28. 18:33


https://kuruc.info/r/2/215742/
Kiemelnem a cikk elso mondatat.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.07.28. 14:19


Nyugi, visszafordul. Mindig minden folyamat visszafordul.
Es ja, a kurucot ossze sem lehet hasonlitani az index-szel helyesirasilag.
Az a sixx egy igazi barom. Az (igen, az) nem azert tragarkodott, mert passzolt oda, hanem, mert o a szuperlaza kokemeny f.szagyerek es mektheti. Huáá
Hogy az letiplizett az ind3xrol, nagy orom szamomra!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.07.28. 12:30


F:Totti:
alapnorma!!! Vazze ez a szó nem jutott eszembe kezdődő migrén alatt :D :D köszi

amúgy nem tudom hol olvastad tőlem, hogy a kurucon lévő mondjuk helyesírási hibákat elnézem. Szerintem nem mondtam ilyet. Minden publikált cikkben - szülessen bárhol - elfogadhatatlan.
Az általad gyakran linkelt kuruc például messze nem jobb helyesírásban, szabatosságban vagy stílusban az indexnél.
Na ebben abszolút nem értek veled egyet. A kuruc helyesírásában hibákat az utóbbi időben vettem csak észre olyan szinten, hogy felkapjam már rá a fejem. De ha az index hibáit 100nak vesszük, akkor a kurucon max 5. Nagyon nagyon távol vannak egymástól. Ahogy az indextől minden más média nagyon távol van ebben. Szabatosság és stílus? Hát ez már más kérdés. De mindig oda kell képzelni, hogy a kuruc felvállalja a saját véleményét és természetesen belehúzza a híreket és a cikkeket a saját világába, saját stílusába. (Eleve nem hivatásos újságírók írják a cikkek nagy részét tippem szerint.) Ezért született az oldal. Az index meg nem ezért, csak ezzé formálódott.

de a sixx-féle káromkodáscumani már akkor sem, ha az hivatalosan nem az index része, csak egy szatelit blog.
ez érdekes, mert amúgy a szatelit-blogokon kevésbé zavar engem. Van ahol kifejezetten jót tesz írásoknak a káromkodás. De egy vezető hírportál főoldalán, pláne vezércikkeiben soha nem akarok ilyeneket látni. Valahol persze álszentek ezek a dolgok, hisz a való életben is szétkáromkodjuk magunkat. :) De az újabb generációknak ne a rossz példát mutassuk már. A mai fiatal simán eszi a gőzölgő pizzáját a villamoson, mert FOGALMA SINCS HOGY EZ ILLETLENSÉG. Régen minden járművön ki volt matricázva, hogy nem ehetsz, nem ihatsz stb. A vezető tovább se ment, amíg a kajával le nem szálltál. Ma már asszem max egy pici matrica van csak a vzetőfülke hátulján. Változik a világ, és egyre inkább fos irányba.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.07.28. 10:06

"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.07.28. 08:08


Trigo, 80%ban egyetértek a hivatalos médiumokkal szemben elvárásaiddal, de én nem lennék ennyire megengedő. Szerintem bárki, bármit közzétesz (=nem csak egy nagyon szűk és zárt körnek elérhetővé), akkor azzal szemben már élnek az általad támasztott elvárások. Persze vannak fokozatok és szabályok (pl úgy ahogy itt anno megbeszéltük, hogy mi számít káromkodásnak és mi sértőnek), de ha nincs ilyen deklaráltan tágabbra húzott keret, akkor az alapnormák élnek mindenre. Legyen az egy blogger, intaceleb, netes újságíró vagy tudományos kutató.
Vannak fórumok, ahol csak zavaró, ha nem tartják ezt be és vannak olyanok ahol már (ahogy te is írod) káros. Egy bloggetől elviselem (max kikövetem vagy hülyének tartom), egy tudományos értekezést pedig szinte egyetlen j/ly hiba hiteltelenné tesz, akkor is ha csillagászat a témája.

És persze az is fontos, hogy véletlen hibáról van szó vagy szándékos stílusjegyről. Egy helyesírási hiba, amit utána javítanak még egy indexnél is elmegy (pontosabban 90%ban a vezetőség felelőssége, akik korrektúra nélkül hagynak publikálni cikkeket), de a sixx-féle káromkodáscumani már akkor sem, ha az hivatalosan nem az index része, csak egy szatelit blog.
De ezzel a mércével mérve szinte az összes általam ismert magyar hírportál bukik a HVG kivételével. Rajtuk látszik, hogy print gyökerekkel rendelkeznek. Az általad gyakran linkelt kuruc például messze nem jobb helyesírásban, szabatosságban vagy stílusban az indexnél. És itt a különbség közöttünk. Mert attól hogy a kuruc egy kisebb közösséget formál, azokra nézve ugyanolyan káros, mint az index a 50/100/1000-szeres elérésével. Nem írna másképp egy kurucos cikkíró akkor sem, ha egy cikkét 1000szer ennyi ember olvasná. Akkor miért kevésbé hibás?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2020.07.28. 06:28


Lecserélést mosollyal fogadó Dzeko. :lol: :lol: :lol:
Hát ez óriási!!!!!!!!!
Migrén közben ilyeneket kitalálni... :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.07.27. 21:39


eric:
Tudom, kicsit sarkitás, de ezek szerint ha egy online lap nem neked tetssző ideologiák szerint múködik akkor pokolra velük?
Háááát ez hosszabb téma lehetne, és épp jön a migrénem :( Hiszem hogy van egy közjó, egy átlag, egy követendő út, amiről kicsit le lehet kanyarodni, de szembe menni vele nem. Egy médiának óriási a felelőssége a köznevelésben, közgondolkodásban. A világban pedig létezik egy a többség által elfogadott jó irány, amerre a világnak haladnia kell. Ha egy vezető újság, oldal, akármi ezzel szembemegy, az egészen biztosan nem helyes. És ez mérhető (is lehetne).
Megkérdezed az embereket mondjuk, hogy elvárható-e egy vezető internetes újságtól a jó helyesírás? Igen vagy nem? Nyilván te is vágod, hogy az elsöprő többség az igenre fog szavazni.
Vagy ugyanezt megkérdezed a káromkodásokról az oldalon. Ha nem is az elsöprő többség, de a túlnyomó többség ellenezni fogja a káromkodásokat.
Esetleg megkérdezed, hogy a buzifelvonulást engedélyezni kellene-e vagy tiltani? Szerintem a nagy többség ellenezné. (de ez csak tipp)
Ezeknek a megtippeléséhez nem kell szociológusnak lenni. Ezeknek az eredményét hívom én a követendő útnak, a jó iránynak, hisz az ország/emberiség többsége szerint ez a helyes út.
Ezekkel viszont az index szembement. Mondhatnánk, hogy úttörő szerepük van, de azt is hogy elszállt az agyuk. Az idő eldöntené.
Tehát nem az a kérdés itt Eric, hogy nekem mi tetszik vagy mi nem, hanem mi az ami a társadalom számára jelenleg káros, romboló, nem odaillő.

Fú, ez nagyon más téma, de nem értünk egyet. Nem minden buzi gusztustalan csőbuzi (értsd nem feltétlenül látszik rajta), és egy ilyen, amúgy szerető családban felnőni sokkal jobb a gyereknek, mint egy árvaház. De megkockáztatom, hogy annál is jobb mint amikor mindkét szülő alkesz és leszarják a gyereket.
Régen többször leírtam már, hogy voltak meleg kollégáim az életem során, nem is egy. Barátomnak, haveromnak is hívtam ezek közül néhányat. És azt is leírtam, hogy volt, amikor egyik kollégám az volt kereskedelemben, és a társaságában lassan észrevétlenül, de átalakult a mozgásom, a beszédem, hanghordozásom, viselkedésem. És amikor már az egész munkakörnyezetem/bevásárlóközpont azt hitte hogy én is kőbuzi vagyok :D , na akkor azonnal lépnem kellett az ügyben, és figyleni arra, hogy ne járkáljak a sráccal együtt, figyeljek a beszédemre stb. És én egy felnőtt ember voltam már akkor, mégis idomultam a sráchoz. Képzeld el ezt egy kisgyereknél, aki úgy nő fel, hogy non stop ez a hatás éri. ( egy meleg párból sokszor az egyikről nem mondod meg hogy az, de a másikról nagyon is) Neki ez lesz a természetes. A társadalomnak ő meg a csőbuzi.:) (és az esetek egy részében tényleg buzi is lesz a gyerek)

Tehát ha úgy nézed, hogy csőbuzi(nak kinéző és viselkedő) gyereknek jobb lenni, vagy az alkesz szülők gyerekének, vagy netán árvaházban, akkor igen, lehet (LEHET!) hogy jobb az első verzió. Bár én ekkor is inkább választanám a másik kettőt.
De sosem értem, hogy miért ezt kell összehasonlítani. Ahogy tomm is kb erre utalt.

F.Totti
Tomm, mi számít egészségesnek? Simán el tudok képzelni olyan buzi családot, amiből sokkal egészségesebb gyerek kerül ki (és nem feltétlenül szintén buzi), mint egy átlag magyar családból.
Ja, kivételek mindig vannak. Mint az egyetemet végzett cigány, az Izraelt szidó zsidó (szidó zsidó, de szép:), mint a lecserélést mosollyal fogadó Dzeko. Létezik, de még említeni sem érdemes ha az átlagot nézzük.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.07.27. 18:16


Hat persze hogy az almat az almaval hasonlitom, nem a kortevel.
Alkoholista hetero csalad vs alkoholista buzi csalad.
Meg akkor lehet olyat is, hogy jobb e az arvahaznal az alkoholista, gyerekvero buzicsalad?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2020.07.27. 21:48-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.07.27. 16:38


Tomm, mi számít egészségesnek? Simán el tudok képzelni olyan buzi családot, amiből sokkal egészségesebb gyerek kerül ki (és nem feltétlenül szintén buzi), mint egy átlag magyar családból. Sajnos kib.szottul mélyen van az átlag magyar gyereknevelés. Persze ha az átlagost az átlagossal hasonlítjuk, akkor inkább a hagyományos magyar átlagra szavazok, de a burnyákok felső szegmense ettől még versenyképes lehetne :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.07.27. 16:04


Attol mert jobb, mint az arvahaz, a tetel meg megallja a hekyet, hogy egeszseges gyerek sose lesz...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2020.07.27. 15:18


Trigoria írta:ezt most rám vetítve nem értem honnan veszed eric. Épp kifejtettem alább a kategóriákat,amiben kisebbségeke gondolok leginkább.
Valóban, utólag pontositottál, de első körben Zsoltival értettél egyet F.Tottival szemben, és valamiért az maradt meg erősebben, ezért mindkettőtöket megszólitottalak. Remélem azért nincs harag :)

Trigoria írta:ezt nagyon jól mondtad! És igen, pont ezért gyűlölöm az indexet. Hogy a szabados gondolkodásukat, a szar helyesírásukat, a nyílt káromkodásukat tolják a népre, és teszik divattá, alakítják az átlaggondolkodást. Gyakorlatilag büntetendő nálam amit művelnek.
Tudom, kicsit sarkitás, de ezek szerint ha egy online lap nem neked tetssző ideologiák szerint múködik akkor pokolra velük?

Trigoria írta:Kb olyan mint amikor két buzi nevel fel egy gyereket. Ott soha nem lesz egészséges gyerek.

Fú, ez nagyon más téma, de nem értünk egyet. Nem minden buzi gusztustalan csőbuzi (értsd nem feltétlenül látszik rajta), és egy ilyen, amúgy szerető családban felnőni sokkal jobb a gyereknek, mint egy árvaház. De megkockáztatom, hogy annál is jobb mint amikor mindkét szülő alkesz és leszarják a gyereket.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.07.27. 14:46


Uristeb, hanyszor hallottam ezt a mondatot: "nem vagyok rasszista, de a ciganyokat en is utalom" es bmeg nem tudtam meggyozni, hogy ha valakit csak a szarmazasa, borszine miatt utalsz, akkor de, te is rászista vagy! Nem-nem, ez nem rasszizmus, es fej a homokba!
ez ugyebár nehéz kérdés tomm. Én sem a bőrszíne alapján utálom a cigányokat, hanem a viselkedésük alapján, ami viszont rájuk jellemző.
De ha egy hivatalos megfogalmazást nézek (wikipedia):"A rasszizmus olyan gondolkodásmódot jelent, amely az emberek külső vagy belső tulajdonságait kiemeli, ezekhez morális, társadalmi vagy politikai különbségeket rendel hozzá, és az így létrehozott csoportok között – feltételezett tulajdonságaik vagy értékeik alapján – hierarchiát állít fel.["
... na akkor viszont rasszista vagyok. :)

Trigo, Zsolti, szerintem nagyon általánositotok, illetve egy szűk réteg profilját próbáljátok ráhúzni az átlag liberális index-olvasóra.
ezt most rám vetítve nem értem honnan veszed eric. Épp kifejtettem alább a kategóriákat,amiben kisebbségeke gondolok leginkább. A sima átlag liberális olvasóval nincs bajom. Őket csak hülyíti és tereli a véletlenül sem szimpla liberális index-szerkesztőség.

Az átlag index olvasónak nincs olyan fix ideológiai világképe mint nektek (pl szerintem nekem sincs), igy nem fogja kiakasztani egyegy cikk, mert nem a világnézete alapján dönti el, hogy jó-e egy cikk, hanem a cikk alapján formálódik picit a világnézete. És igen, ilyen szempontból megértem az ellenérzést az index iránt, mert ebből a szempontból nem elég sokszinű.
ezt nagyon jól mondtad! És igen, pont ezért gyűlölöm az indexet. Hogy a szabados gondolkodásukat, a szar helyesírásukat, a nyílt káromkodásukat tolják a népre, és teszik divattá, alakítják az átlaggondolkodást. Gyakorlatilag büntetendő nálam amit művelnek. Kb olyan mint amikor két buzi nevel fel egy gyereket. Ott soha nem lesz egészséges gyerek.

De hogy a cikk miért zavarna egy liberálist azt sem igazán értem. Pont hogy nem kap ettől léket a BLM (ahogy Zsolti irta) hiszem a cikk ha nem is cáfol, de minimum megkérdőjelez egy, a jobboldali sajtót körbejárt hirt, ami viszont tényleg egy lék (lenne) a BLM-nek.
értem az okfejtésed, de az elvakultak nem abba gondolnak bele, hogy akkor ez most duplacsavar és mit kérdőjelez meg, hanem szimplán olyan dolog van benne, amiről nem akarnak olvasni.

Amúgy baromi kíváncsi vagyok, hogy milyen beállítottságú az indexes átlagolvasó. Megért volna egy kutatást. És lehet kihozta volna ti arányaitokat.
ja, a sok szar olvasói levél helyett lehetett volna egy kérdőív. Gondolom nem véletlenül nem volt :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.07.27. 14:31


Ezt hogy érted tomm? Nyugat-Európában és az USAban is elég sokszínű a sajtó. Sőt sokkal sokszínűbb, mint a KESMA/NER által letarolt magyar média. Németországba szállítunk szélsőjobbos és marxista lapot is. Rétegújságok, de vannak. Sőt erősen náciba hajló magazint is gyártottunk nagyon komoly példányszámban, mindaddig amíg annyira be nem nácultak, hogy ciki lett nekik a "kelet-európai" beszállító. először kiszedtek az impresszumból, majd nyiltan erre hivatkozva felmondták a futó szerződésünket. De láttam már dán szélsőjobbos lapot is. Van ott szerintem minden, ami meg tud élni.

Vezető orgánumok ill. irányvonalak persze mindenhol vannak, de olyan mérvű állami beavatkozás és túlsúly egész biztos nincs Nyugaton, mint itthon. Vagy valamit félreértettem?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.07.27. 12:41


Nyugat-europaban nincsen tulsulyban ez a vilagnezet. Ott konkretan csak ezzel talalkozol... ilyen sokszinu sajtot arra (vagyis erre)fele nem talalsz.
A nagyon-nagy liberalisok soha nem turnek meg mas velemenyt, mint a sajatjuk, ezt csak az nem latja, aki nem hajlando meglatni.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron