Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2017.04.28. 06:09


Szerintem a kivándorlás is tobbdimenzios. Van az alap, hogy a magyar munkaeropiac szar. 2 diplomával 2 nyelvvizsgaval elmegy az ember pl a kozigbe bertabla szerint havi nettó 140ert mondjuk. A fizetések egyszerűen alacsonyabb szinvonalat képviselnek illetve faszán be vannak terhelve adóval ugye. Aztán erre jön rá a jelenlegi lakaspiac és emberek felismeri, hogy ilyen árak mellett veszélyeztetve van a lakhatasuk mondjuk. Arról nem is beszélve, hogy saját házuk mikor lehet önerőből? Aztán erre jön rá még a politika is, nincs kire szavazni/nincs alternatíva. Aztán erre jön meg rá Lőrinc. És a peld amit felhoztam az Budapest, diplomával... Vidéken ez még durvább. Szerintem sokan úgy vannak vele, hogy elmennek pár évre csak, hogy egy kis tőkét/ megtakarítást szerezzenek. Aztán egyszerűen csak kint maradnak, nem jönnek vissza.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.04.28. 05:51


Ill. Tenyleg nem meszarost vedendo, mert nincs mit nagyon vedeni rajta, de azert azt te is tudod, hogy az nem ugy volt, hogy fogtak 100 milliardot es atutaltak meszarosnak. A penz nagy reszet olyannkozbeszerzeseken nyerte, amit valaki mindenkepp megcsinalt volna, max vmi strabaghoz (hogy mondjak valami konkret cegnevet) kerult volna. Nyilvan volt ott tulszamlazastol kezdve minden, de mondjuk, ha az allambacsi titeket biz meg az osszes allami kiadasu konyv elkeszitesevel, akkor te elvallalod onkoltsegi aron?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10326
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.28. 05:37


Rövid távon persze hogy nem "mészáros" az ok. De az oligarhákhoz vándorolt 800-1000 milliárd értelmes felhasználásával bőven lehetett volna olyan munkahelyeket teremteni ami itthon tartott volna pár ezer embert. Évente pár ezret. Persze korántsem mindet, de összefüggés akkor is van.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9928
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.28. 00:28


félreérted F.Totti szerintem
én is azt gondolom, hogy maga Mészáros miatt pár tucat ember ha kivándorolt. Aki elmegy, az nem azért megy mert Mészáros gazdagszik. A Fidesz lopása összességében persze más, de csak közvetve érinti az embereket. Nyilván akik nem tudnak megélni és a jobb élet reményében elvándorolnak, azoknál mondjuk nem ok, hogy egy olimpiai rendezés pénzét lenyúlja a kormány vagy Mészáros. Közvetve persze minden összefügg. De ha pl csak Mészáros hirtelen eltűnne a színről és a pénzét elosztanák, 1 kivándorlóval sem lenne kevesebb.
De összességében a kormány cakk-pakk lenyúlásait nézve közvetve nyilván iagazd van.


Láttátok a 2010-es Zöld zóna c. filmet Matt Damonnal?
Most nézem, mert valahogy ez nekem kimaradt. Szaddam vegyifegyvereiről szól, illetve azok hiányáról. Nagyon jó kis film. Erőteljesen odab.sz az amcsi külpolitikának, és kb lejáratja a sárga földig a Szaddam elleni támadásukat. Durva hogy ímg nálunk egy Toldi nem készülhet el, ott egy ilyen zöld utat kaphatott.
Hogy hogy nem, USA-ban megbukott mint a sz.r. :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27981
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.27. 22:13


tomm írta:Ha nincs a gazszerelo, a grafikon akkor sem lenne szebb :(

Tomm, ezt komolyan gondolod? Szerinted ha Orbánék nem lopnák szét az országot, akkor is ilyen szar lenne itt élni? Ha a Stróman 100Mrd helyett mondjuk csak 20at tesz el Viktornak, a maradék 80 akkor sem kerülhetett volna jobb helyre? Ez rohadtul nincs így. Igenis van összefüggés a grafikon és a Lőri félek vagyonosodása között. A mi pénzünket lopják, a mi jövőnket b@sszák tönkre, a mi gyerekeinket kényszerítik külföldre.

Lopni bűn. Orbán lop. Erre Mészáros az élő bizonyíték.
De jól van minden így, mert mások is loptak? Nyilván így gondolkodik még kb 1,5millió ember. Ezért röhög a pofánkba Orbán, Rogán, Habony, Mészáros, Garancsi, Matolcsy és a többi nagy.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9928
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.04.27. 20:58


Hoppá!
Orbánnál csak egy profibb van, ezt már jó ideje tudjuk:
LÁZÁR.

http://alfahir.hu/2017/04/27/balczo_zol ... janos_n1tv
Zsolti
 
Hozzászólások: 11518
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.04.27. 17:10


e-mail
e-cigaretta
e-migráns
Zsolti
 
Hozzászólások: 11518
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.04.27. 17:00


Na jó, innen nézve emigráncsNa jó, innen nézve emigráncs :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.04.27. 16:39


Fradista, én Izlandot nem valami rossz helyként akartam feltüntetni. Nem űzök gúnyt belőle. Halál komolyan gondoltam. :wink:
És elég frusztráló, hogy te is mindig migránsoknak nevezed a külföldre vándorolt magyarokat. Meg mindenkit, aki elhagyta hazáját. Persze, hiszen a lexikonban ők a migránsok. De akkor a mai afrikai és közel-keleti migránsokra ki kellene találni valami új kifejezést. A migráns helyett. Oké, hogy olykor nagy a hiszti a kormány meg a Jobbik részéről a migránsokkal kapcsolatban, ám TÉNY, hogy ahol tömegesen megjelennek, ott nő a bűnözés, az őslakosok rossz közérzete,stb. Ha nem tény, akkor meg van hamisítva a statisztika. Az általad említett migránsok jól végigerőszakolhatták a csinos izlandi lányokat, a reykjavíki szilveszter is biztosan botrányosan telhetett miattuk, stb.
(Ám nem akarok személyeskedni, ne haragudj, valójában nem is tudom, hogy mit gondolsz a jelenkori migrációról. Csak ez a migránsozás a magyarokra...,na. :wink: )

VERHOFSTADT!!! Xaba, nekem ő a kedvencem. Kibebas.ott nagy színész a csávó. Élmény nézni a beszédeit. Rühellem a szélsőliberális, pedofil fejét, az összes gondolatát, ám ez a testbeszéd, ezek a gesztusok, a kedvencem, basszus. Nagyon szeretem nézni. És nyilván kínomban nevetek, mert ha rajta múlna, már itt ülne mellettem Ahmed Dzsaburi Pakisztánból, családtagként, magyar állampolgársággal.
DE HOGY LEOLTOTTA ORBÁNT, azt a betyár mindenit!
Orbán viszont visszaolthatta keményen, azt már nem láttuk. Ezek a liberális szavak leperegnek Orbánról, mert ő egy zseni. Én a Verhofstadt-Orbán vitában mindig is a magyar miniszterelnök mellé fogok állni, de most azért volt jó nézni ezt, mert a belga politikus óvatosan emlékeztette Viktort a múltjára és a köpönyegforgatására. És Xaba, hiába adta volna le ezt az M1, még jobban megerősítette volna Orbán szavazóit ez a néhány perc. Mindent a maguk javára tudnak fordítani. Erőből vagy ésszel, ez mindegy is.
Én rühellem, de csodálom a magyar kormányt, gyerekek.

Schiffert meg csak szimplán bírom.

http://alfahir.hu/2017/04/26/simicska_l ... manyvaltas
Zsolti
 
Hozzászólások: 11518
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.04.27. 15:42


F.totti. namost nemazert a husz fillerert, de ok, lorinc adja vissza a vagyonat a nepnek, de akkor mindenki, aki allami penzen nyert. Holnaptol ti is fogtok allami konyveket nyomni-onkoltsegi aron. Tenyleg nem azert mert tetszik, csak na. Az a grafikon meg azert olyan amilyen, mert a 2004ben megallapitott 7 eves moratorium 2011ben jart le es kaptuk meg a szabad munkavalallalast meg letelepedest. Ha nincs a gazszerelo, a grafikon akkor sem lenne szebb :(
Akit ismerek es elment mondjuk 10 eve, az ugyanugy a penz meg az altalanos kozhangulat miatt ment el, mint az, aki most erre a baromra mutogat
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10326
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2017.04.27. 14:35


Úgy látom, h ez a videó még nem volt:
https://www.facebook.com/agostonlaszloa ... o_guests=0
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3928
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.27. 13:34


Tényleg azok és láttam ma más számokat is. Egy gyors osztásból meg kijön, hogy Stróman Lőrinc minden kivándorlót 3,4 milkával győzködhetne, hogy térjen vissza. És ez nem a vagyona, hanem csak a publikus vagyonának egy éves növekménye.

300 Ft-os vizitdíj, netadó, CEU. Tüntessetek vazze.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9928
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.27. 13:03


https://kuruc.info/r/2/172130/
elképesztőek ezek a számok nekem

fr: hááát.... :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27981
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.04.27. 12:57


persze, nagyjából tudta az ember, de hogy az egész országot ilyen mértékben keresztapa üzemmódban használják, azzal szembesülni elég letaglózó. vagy csak én vagyok még mindig naív szűzlány?
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.27. 12:55


amúgy annyira minimális ez a legkisebb betűméret, hogy én amikor ezzel írtok úgy olvasom, hogy rálépek , hogy a hsz szerkesztésére (modeártori opció ugyebár), és akkor rendesen látom. De enélkül kifolyna a szemem, és nagyítgathatnám a képernyőt. :D

Izland nekem túl hideg. Pálmafa kell nekem. De ha nincs más megoldás...
(Amúgy nekem Tenerife az álmom Európán belül régóta)

A cikket nem olvasom el. Túl hosszú :)), és elegem van a politikából és a közéletből.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27981
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.27. 12:51


Fradista, de ebben mi az új vagy a kiborító? Ezek elég régóta ismert dolgok. A fideszes erőtér változása, a médiafoglalási tervük, a háttértulajdonosok kiléte, Spéder szerepe. Nem vagyok egy nagy belpolitikai hírfogyasztó, de ezeket mind tudtam én is. Gyakorlatilag csak Schmidt Mária szerepét nem ismertem.
Igazából annak csak örülni lehet, hogy Simicska meg tduta menteni az index-et. Így egy darabig még nem lesz belőle kormányszócső. De csak egy darabig. Kizártnak tartom, hogy a következő ciklust végigbírják. számomra Magyarország nem ettől lesz kevésbé élhető.

A Fideszen belüli harcokból engem csak az zavart, hogy Lázárt sikerült legyűrnie Habonynak és Rogánnak. Sokkal jobb lenne az orszégnak egy erősebb Lézer Jani. Ebben majdnem biztos vagyok.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9928
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.04.27. 12:38


szinte mindegy, csak el

(Á propos, ha már izland és a maffia: na oda fél évre simán mennék. tavaly nyáron jártunk ott, és a nyugati csücskön, kb 600 km-re a fővárostól az isten háta mögött a szállásadónk egy fiatal olasz, ráadásul calabriai pár volt. tavaly turistaként jártak arra, és úgy beleszerettek a környékba, hogy családi segistéggel megvettek 3 barakkos, é elkezdték az ipart. Az első telüket már megélték ott, a hetekig tartó elzártság és teljes sötétség elviselése nem volt könnyű, de valamit valamiért... https://www.google.hu/search?q=Sey%C3%B0isfj%C3%B6r%C3%B0ur&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwili8mExsTTAhXEKJoKHdjgArYQsAQISg&biw=1173&bih=846
meglepően sokan telepednek le ott: találkoztunk svájci, német, macedón, és persze magyar mingráncsokkal is...
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2017.04.27. 12:20


De hova lépjünk le, fradista? :)
Izland?
Feröer-szigetek?
Ahol még biztonság is van, olyan kellene. Nem sok európai ország marad.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11518
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2017.04.27. 12:08


akit érdekel, milyen országból kéne lelépni SOS , ezt olvassa el
Investigative journalism at its best :o :shock: :evil:
https://tldr.444.hu/2017/04/27/orban-es-schmidt-maria-benyelte-volna-az-indexet-simicskanak-lepnie-kellett

(mondjuk én már ehhez öreg vagyok, és abba is kezdek beletörődni, hogy legfeljebb skype-nagypapa lesz belőlem... :( )
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.27. 10:40


http://index.hu/kulfold/2017/04/27/nagy ... uloternel/

Gondolom az ENSZ BT jóváhagyta ezt a támadást :)
Egyébként nincs bajom a támadással, mert majdnem biztos hogy tényleg hezbollah raktárak b@sztak szét. De ha a zsidóknak szabad (meg az amcsiknak, meg az oroszoknak, meg a franciáknak), akkor szabadjon másoknak is. Ahhoz mit szólt volna a nagyérdemű, ha az Antall-kormány 92-ben Dunacsúnnál felrobbantatja Meciar terelőgátját? A zsidóknak a fegyverek fontosak, nekünk meg a Duna. Kicsit egyszerűbb és gyorsabb lenne ha minden egyértelmű ügyet így lehetne rendezni :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9928
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.26. 19:33


volt egy kis félreértés látom
a háborút akár Erdélyért akár Orbán ellen nyilván nem úgy gondoltam, hogy egyik pillanatról a másikra, ok gyerünk harcoljunk. Olyan eseményeknek kell egy háborút megelőznie, amiért az embereknek már muszáj fegyvert fogni. Jelenelg ezt most elképzelni sem tudjuk kb, de létezhet ilyen. PL a románok nekilódulnak, és faluról falura irtják ki az összes magyart Erdélyben, és a magyar hadsereg kevés lenne ellenük önmagában. Extrém példa, de létezhet ilyen. vagy Orbán diktátor lesz (még ennél is nagyobb) kijárási tilalmat rendel el, kirabolja a bankokat vagy f.szom tudja. tehát extrém helyzet állna elő, értitek.
És pontosítok, nem azt mondtam hogy aki nem harcolna az gyáva szar. Hanem azt, hogy ezen bulitüntetők 99%-ának csak a szája jár. Míg ha egy radikális ultracsoport kimegy, ott ez az arány mondjuk csak 50-70% saccra.


http://index.hu/belfold/budapest/2017/0 ... passzazsa/
kis aljas trükkök

https://kuruc.info/r/6/172095/
összetört a szívem
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27981
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2017.04.26. 07:25


Faterom a haverjaival szerzett fegyvert a dorogi rendőörsről, de az esztergomi Sötétkapunál történt vérengzés után, utcára se mertek menni. Pedig elmondása szerint ők is pont olyan tizen-huszonéves nyikhajok, utcagyerekek lehettek, akikből rengeteg vett részt a bp-i harcokban. Azért nagyon más eljátszani a gondolattal és látni melletted meghalni embereket. Egyik legfurább emlékem, amikor a nyolcvanas évek közepén anyu leordította, hogy erről nem beszélhet nekünk. Pedig akkor már inkább büszkélkedtek az 56-os tetteikkel az emberek, de vidéken még mindig élt a félelem.

Sem Erdélyért, sem Orbán ellen nem fognék fegyvert. Erre gyakorlatilag az egyetlen ok az lenne, ha a családom biztonsága lenne veszélyben. Rohadtul remélem, hogy erre soha nem lesz szükség. És migráns kérdésben is ezért vagyok "náci".
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9928
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2017.04.26. 06:22


Hat csak mondod, hogy kik fognanak fegyvert es ki nem.
Elgodolkoztam eloszor is, mi lenne, ha most, ebben a percben mindenhol megjelenne, hogy orban inditani fogja a sereget erdely ellen es varja az onkenteseket. Vajon kik es hanyan jelentkeznenek? Vajon en fol akarnam-e aldozni esetlegesen az eletemet, hogy erdelyt visszakapjuk? Hat nagyon nem biztos.
Es eszembe jutott, hogy 56ban, amikor a magyar tortenelem egyik legdicsobb pillanatabaan felkelt a nep, az vajon konkretan mit jelentett. Pesti sracok. Korvin koz meg szena ter. Nekem ugy tunik, hogy azokban a dicso orakban is a lakossag mondjuk 98%-a, hogy ugy mondjam romkocsmas nyikhaj volt, mert otthon ucsorgott. Nekem egy csaldtagom sem vett reszt, pedig lett volna ra lehetoseguk ha nagyon-nagyon akarjak.
Az emberek nemigen akarnak onkent a halalba menni. Nincs olyan indok, amiert tomegek tennek meg maguktol
A wikipedia 2500 halottrol es 13000 serultrol beszel. Egy 10 millios roszagban. Valpszinuleg a 98%-kal tullottem es az emberek tobb, mint 99%-at nem erdekelte a szabadsag. Es megegyszer: nem teruletvisszafoglalasrol van szo, hanem a brutalisan elnyomo diktatura elleni fellepesrol.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10326
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2017.04.25. 22:03


Erdély visszahódításáért elvi alapon nem fognék fegyvert. Az a helyzet nem érdemes rá. Orbán ellen viszont... Mondjuk Orbán tünet nem betegség, de rövid távon így is jól járnánk a likvidálásával.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2017.04.25. 21:42


ezt légyszi fejtsd ki
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27981
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég