Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.11.06. 17:43


Köszi, Tiranáról hasonló jókat hallottam mástól is. Fel is veszem a listámra.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.11.06. 16:59


Kirandulni. Adott volt az idopont es 8000 volt a repjegy oda-vissza.
Voltam tiranaban is, azt jobban ajanlom, akkor is, ha joval koszosabb. Az igazi balkan, rendkivul kedves emberekkel, iszonyat finom kajakkal es nevetsegesen alacsony arakkal.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.11.06. 16:21


jaja, valószínűleg átpolitizált döntés ez is és mint ilyen, baromság. Csak azért megfúrni vmit, mert a politikai ellenfél akarta... broáf. Ha ez lesz a rendező elv, akkor azt csodás jövőt vázol.
Nem is önmagában a döntés miatt írtam, hanem mert meglepődtem Trigo kiakadásán.

Szkopjében meg mit kerestél te? Üzlet vagy kirándulás? dolgozunk majd minden európai országgal, de a volt jugókkal (kivéve a szlovénekkel) soha nem sikerült. mindig az az érzésem, hogy ott kenőpénz és cimborák nélkül esélytelen vagy.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.11.06. 13:37


Ez onmagaban semmi. De ha melle tesszuk, hogy mindenkepp az elso fopolgi interjujaban muszaj volt neki lenaciznia wass albertet es le akarja bontani a nemet megszallasos emlekmuvet, akkor azert kirajzolodik egy nem tul kellemes iranyvonal.
Mindazonaltal ja. Hova kell mar ennyi szobor? Most voltam szkopjeban. Egeszen nevetseges, ahogy az a gurevszki teleszorta szobrokkal a belvarost. Barhova mesz, barmerre nezel, mindenhol tomenytelen mennyisegu szobor meg szoborcsoport. (A rohejes xl. Szazadot imitalo uj epuletekrol nem is beszelve) Nem csodalom, hogy eliteltek es nem csodalom, hogy orban adott neki menedeket.

Mondjuk a ligetprojekt megfekezesevel sok piros pontot tudna nalam gyujteni.
Azert remelem fog mast is csinalni, mint leallitani, meg bontani.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.11.06. 11:31


Hú, de különbözőek vagyunk :)
Ez a hír nálam messze-messze ingerküszöb alatti. N+1-ik István szobor lenne az országban. Ráadásul egy olyan helyen, ami csak a park elnevezése miatt köthető Istvánhoz.
Meg amúgy I. István sincs a top10 magyar történelmi személyem között. Na jó, a top10-be talán épp befér, bár "Brüsszel" segítségével ontott igaz magyar vért és ész nélkül hívta be a migránsokat, megsértette a szeniorátus elvét. Szóval sok van a rovásán :)
Mondjuk ha nem kerül milliárdokba felőlem oda is kerülhetett volna a szobor, de amikor olvastam, hogy hirig van belőle tényleg csak néztem bután, hogy miért. Nem gondoltam hogy 100 embernél többet érdekel a téma. Ezek szerint tévedtem.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.11.05. 23:59


Karácsony azt állítja, lesz Szent István-szobor, de közlése szerint megvizsgálják, milyen más helyszínre lehetne tenni ezt úgy, hogy a zöldfelületek se csökkenjenek.
Forrás: https://kuruc.info/r/2/204599/

hogy nem sül le a pofátokról...
dögöljetek meg
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.10.31. 15:17


https://divany.hu/vilagom/2019/10/31/no ... paign=link
húú de felhúzom magam az ostoba nőkön :evil:
áá inkább bele se megyek
pokol
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.10.30. 23:50


nocsak, egy igaz mondat Viktortól:
Azt is közölte, Magyarország nem azért akadályozza Ukrajna NATO-integrációját - és vétózta meg éppen Putyin érkezésének a napján az újabb NATO-Kijev találkozó megrendezését -, hogy ezzel is segítse az ukrán államiságot is sokszor kétségbe vonó Oroszországot, hanem azért, mert ez Magyarország nemzeti érdeke. “A korábbi, nyíltan magyarellenes ukrán vezetés politikája miatt diszkrimináció sújtja a kárpátaljai magyarárságot, s néha az ottani magyarok fizikai létükben is fenyegetve élnek. A mi célunk az, hogy Ukrajna az integráció feltételeit szabályozó dokumentumokban legalább annyit tegyen meg, hogy elkötelezi magát a Velencei Bizottság ajánlásainak elfogadása mellett. Ha ezt nem tennénk meg, magára hagynák a kárpátaljai magyarokat” - magyarázta.

https://hvg.hu/itthon/20191030_Putyin_B ... szefoglalo
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.10.26. 21:28


Az Always hivatalosan is bejeletette, hogy 2020-tól eltávolítja a menstruációs termékeinek csomagolásáról a női nem jelképét (♀), miután LMBTQ-szervezetek erre sürgették a vállalatot arra hivatkozva, hogy a csomagolás nem elég inkluzív a transznemű és nonbináris vásárlók számára – írja a CBS News.
Forrás: https://kuruc.info/r/6/204211/

:D :D :D ezt a beteg világot de komolyan
én meg kérném, hogy a Nike ne adjon többet mezt a Romának, mert a pipa egy PIPA, és a farkast szopó két kis lurkónak káros a dohányzás. Összeegyeztethetetlen ez így. Azonnali intézkedést!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.10.24. 22:10


Pont ezt mondom: a baloldali 2006-tol sose kellett tartani.
Nem mennek ki.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.10.24. 21:26


itt az a lényeg, hogy se jobb se bal, senki se ment utcára
és a kormánypártnak ez így kiváló
nem azt mondtam, hogy szavazni se, de egy gonddal kevesebb nekik, ha nem kell attól tartani, mint 2006-ban
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.10.24. 21:22


Lajkolhatja ha akarja, de ez a tomeg valasztotta megbkaracsonyt, meg az osszes tobbit.
A nem k8fejezetten jobboldaliak sose voltak nalunk nagy szamban utcara vonulosak. Ebben semmi uj vagy meglepo nincs. Szavazni viszont elmennek es ez a lenyeg.
A mi hazank meg kitorolheti a nemesebbik felet az utcai jelenletevel. Novakek mondjuk szepen elkaristolnak belole...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.10.24. 20:37


https://kuruc.info/r/2/204128/
ennyire érdekli a ma emberét az utcai politizálás
és Viktor lájkolja ezt :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2019.10.22. 19:13


Eh Mussolininek elég gyenge az önéletrajza a délről érkező megszállókkal szemben.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.10.21. 21:38


egy Mussolinire
ő megoldaná
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.10.21. 19:06


A lehető legegyszerűbb és a baloldal szerint legembertelenebb módon próbálta megoldani a migránskérdést. Aztán egy kis unszolásra, bírói végzésre elég sok hajó mégis kikötött. Korrupcióról is beszélnek, de hát ez nem újdonság, hiszen politikus.
Persze hogy támogatja a kvótát, olaszként én is támogatnám.
Mindenféleképpen atomjobboldali kormányra van szüksége Olaszországnak.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.10.21. 16:14


Azt tudjuk, hogy Salvinit miért kell szeretni ennyire? A kurdokat segítené, Erdogant utálja. A migrikvótát támogatja (bár újragondolva). Ráadásul esetenként még zsidózik is.
Neki is az a legnagyobb előnye, hogy aki helyette van, az még szarabb?
(őszinte kérdés, nem ironizálás, mert tényleg nem tudom)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.10.20. 22:39

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.10.19. 22:17


tomm írta:F.totti, bp tanultabbik resze nem dobta a fideszt. Sot, meg nehany tanult csatlakozott is.
A prolik viszont kimasztak a csatornabol es megszavaztak karigerit.



Nem követem egy ideje a közvéleménykutatásokat, de még az országgyűlési szavazás előtt tök egyértelmű korreláció volt az iskolai végzettség és a fidesz szavazók, illetve az iskolai végzettség és a bizonytalanok/inaktívak között.
Minden közvéleménykutatónál (a Nézőpontnál is), minél magasabb volt a kérdezettek végzettsége, annál kisebb részük támogatta a kormányt illetve annál nagyobb hányaduk volt inaktív vagy bizonytalan. Ebből gondoltam, hogy most ők mentek el szavazni, mert a Fidesz támogatottsága nem csökkent, csak épp az ellenzéké nőtt. De való igaz, hogy ott sántít a következtetés, hogy az önkormányzati választás a sokkal kevésbé pártpreferenciák alapján történik. És arról valóban semmit nem olvastam, hogy az okosok szerint kik fordítottak az eredményeken. Szerencsére nem is érdekel. Felőlem lehettek a prolik is :)
Azt viszonylag pontosan tudom, hogy a falunkban miért nem az nyert, akit én támogattam. És nekem ennyi bőven elég is ebből a választásból.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.10.19. 21:55


Klímaválság. Szerintem egyetlen egy téma van, ami ennél fontosabb. A fehér emberek identitás válsága. De ezután rohadtul ez jön. Ez a barom modern énkeresés rövid távol öli meg a jövőnket, de (szerintem) viszonylag egyszerűen kezelhető lenne. A klímaválság kezelés rohadt nehéz, de az unokáink jövőjét kicsinálja, ha nem tesszük hatékonyan. És erre kb nulla esélyt látok. Nyomaszt is piszkosul.

És azért antagonisztikus a helyzet, mert akik az egyiket tudják kezelni, azok totál hülyék a másikhoz. Innentől meg jön a biztos pusztulás. Hogy is írja Trigo? A világ halott (feketével).
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.10.19. 21:48


FR34: szerintem nem neked írta ezt a részt, vagy nem célzottan neked
és nem személyeskedett, ő ilyen

amúgy sokszor mondtam, hogy ez a topik csak veszekedésre és sértődésre jó, de mivel már nem vagyok modi, így lesz.rom (amúgy nem) :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.10.19. 21:45


Ez jó kör volt :D

FR34, kicsit sem érdekel a nickneved. Sorry, de elég szűk azoknak a köre, akit a fórumnevük alapján be tudok azonosítani. Nem tartozol közéjük. Így hidd el, nem utazom rád, nem ugrok a kommentjeidre, mert nem is tudom hogy te írod őket. Mármint az adott kommentről tudom, de úgy általában nem. Nem él bennem egy kép FR34ről, olyan meg végképp nem, akivel 'harcolni' kellene.

Valószínűleg csak arról van szó, hogy sok mindent másképp látunk ezért ütközik a véleményünk. Tényleg semmi személyes nincs benne. Sőt a jövőben sem lesz. Ha olyat írsz, amire reagálni akarok, akkor fogok is. Nem azért mert te írtad. Egy icipicit sem azért. Hanem mert ez egy fórum és pont ez a létrejöttének a célja. Mi a szarért járnék ide másért? Ha magamban szeretnék beszélni blogot írnék. Vagy naplót. Peace.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2019.10.19. 21:49-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2019.10.19. 21:36


"A klímaválsággal nem foglalkozni pedig csak azért mert az zöld és libsi téma, igazi trumpi fafejűség.
Hajrá Fidesz, Hajrá Borkai!"

Kedves mindenki! Ezzel van a probléma. ha ez nektek nem személyeskedés, akkor nem tudom h mi az...
lehetne ezt szépen is!
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.10.19. 21:24


FR34: nyugi, én sem látom vészesnek a helyzetet, de nyilván te régebb óta éled meg a csesztetést (ha van ilyen) és jobban látod.

én dobtam a politikát tényleg,. Dobatták velem. Teljesen értelmetlen. Mindkét oldal hányinger nekem. Mi Hazánkra leadom majd a szavazatom ha jön a nagy választás, és ezzel kész. Már ha még léteznek majd akkor :D :D :D


A korrupció elleni fellépésre és a többi ember tiszteletére szólította fel a Demokratikus Koalíció (DK) frissen megválasztott polgármestereit és önkormányzati képviselőit Gyurcsány Ferenc pártelnök szombaton.
Forrás: https://kuruc.info/r/2/203936/
no komment :D :D :D :D

https://kuruc.info/r/6/203924/
:D :D :D :D :D :D :D :D :D édes istenem, ez mekkora ötlet!!!!!!!!!!!!!!!!
Mindegyik plakáton ugyanaz a rövid szöveg állt: „Az iszlámnak IGAZA van a nőkkel kapcsolatban” (Islam is RIGHT about women). Ez a rövid szöveg a női NPC-ket a 22-es csapdájába szorította, és aki megnézi a felvételeket, látni fogja, hogy a nyilatkozó nők hogyan vonaglottak a kínos helyzetben.

mondjuk egy hiba van benne:
"A non-player character (NPC), azaz nem játszható karakter a számítógépes játékok világából származó kifejezés. Olyan karaktert jelent, melyet egy algoritmus vezérel, és ennek alapján előre meghatározott módon reagál."
Asztali szerepjátékból származik, nem a számítógépekről, amik akkor még kb nem is léteztek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2019.10.19. 21:39-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2019.10.19. 20:42


Légyszíves másold be h hol írtam ilyet h aberrált barom!!! kérlek másold be!!
én nem személyeskedtem senkivel sem, max karácsonynak üzentem h egy ballib gennynek tartom, de ő ezt úgysem fogja olvasni.
azt sem írtam egy szóval sem h a klímaválsággal nem kell foglalkozni, mindenki tudja h kell, de h Budapest 3 napja megválasztott főpolgijának ez legyen a legfontosabb problémája, enyhén szólva hatásvadász f*szságnak tartom!
emiatt én trumpista fafej lettem, ami viszont már személyeskedés.
Ha Wass Albert náci én is lehetek trumpista fafej.... botrány h milyen világot élünk...

Meg még egy kérdés: ha ő nem pesti, ahogy leírja, és nem szavazott karigerire, ahogy leírja, akkor te miért is helyesled h ugrik a hsz-emre?
De! nem az a baj, h ugrik, hanem amilyen stílusban ugrik, lehetne ezt szépen is: nem értek egyet azzal amit írsz, azért mert... de nem, el kezd borkaizni, kioktatni, trumpozni stb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ForzaRoma34 2019.10.19. 21:28-kor.
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég