Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.09.04. 14:22


mi 40 évig vártuk, hogy a nyugat kiszakitson minket az oroszok öleléséből. most meg hirtelen rohadékok lettek, hogy az ukránokkal megteszik...

az igaz, hogy a nyugat érdekek alapján cselekszik, de a kuruc is érdekek alapján ajnározza az oroszokat. ugyanaz a köpönyegforgató brancs....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.09.04. 14:20


Virga írta:Általánosítás ez a gyerek dolog szerintem. Talán tomm mondata a "leginkább igaz", de sok esetben nem is engedhetnek meg az emberek sok gyereket. Ez nem önzés.

Ez viszont rohadt nagy képmutatás. Budapesten én még nem találkoztam volna olyan családdal aki tényleg képtelen lett volna felnevelni egy gyereket anyagi szempontból. És én nem jövök igazán elit helyről. A gyerekneveléshez nem pénz kell hanem józan ész szeretet és jóérzés. Nem olyan nehéz. Illetve nagyon is az, de nem azért mert lehetetlen megcsinálni, hanem mert irtó sok meló van vele.
http://youtu.be/mqEL51Cfad0?t=2m53s Meg lehet csinálni. Irdatlan nehéz néha, de akkor is meg lehet csinálni. Ennél pedig majdnem mindegyikünk jobb/nem rosszabb körülmények közt él. Innentől kezdve ne magyarázzon nekem arról hogy pénzhiány miatt nem vállalnak gyereket. A önzésüket próbálják meg hitelessé tenni ezzel a mondattal. De ebben talán soha nem fogunk egyetérteni.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.04. 13:54


Tényleg jó összefoglaló.És nem kurucos írás,akár az indexen is megjelenhetett volna.Ezt mindig hozzá kell tenni,Trigo,mert így nem ijeszti el az embereket. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.04. 11:45


tomm a végzettséges rendszerrel azért nem értek egyet, mert nem méri a valódi műveltséget. Tudod hány agyhalott zombi jár egyetemre manapság? Bemegy, bemagol, nem is érti miről van szó, de a diplomája megvan. Aztán vannak olyanok, mint az egyik ismerősöm, aki sosem végzett egyetemet, logisztikával foglalkozik amúgy és szerintem az egyik legműveltebb ember, akit ismerek. Nehéz ügy ez.
nehéz valóban. De még mindig jobb így mérni szerintem, mint sehogy.
De nem is egyetemhez kötném. Az érettségi megteszi. :wink:

Talán tomm mondata a "leginkább igaz", de sok esetben nem is engedhetnek meg az emberek sok gyereket.
Nuygat -Európa őslakossága nem véletlenül fogy. Cigányok se engedhetnének meg, mégis potyogtatják a kölyköket. Csak míg előbbeik felelősségteljesen gondolkodnak, addig utóbbiak ezt letojják magasról.


https://kuruc.info/r/9/132567/
jó írás
és kiváló a cikken belül linkelt fikció Mexikóról
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.09.04. 10:43


Általánosítás ez a gyerek dolog szerintem. Talán tomm mondata a "leginkább igaz", de sok esetben nem is engedhetnek meg az emberek sok gyereket. Ez nem önzés
Az új választási cenzushoz pedig kell egy bazi nagy önkényuralom, szavazatkorlátozás vagy hasonló, mert jelenleg a születéseddel járó jogként tekintesz a szavazatodra. Ennek a gondolatnak először meg kell szűnnie, akkor fogadják el az új cenzust az emberek.
tomm a végzettséges rendszerrel azért nem értek egyet, mert nem méri a valódi műveltséget. Tudod hány agyhalott zombi jár egyetemre manapság? Bemegy, bemagol, nem is érti miről van szó, de a diplomája megvan. Aztán vannak olyanok, mint az egyik ismerősöm, aki sosem végzett egyetemet, logisztikával foglalkozik amúgy és szerintem az egyik legműveltebb ember, akit ismerek. Nehéz ügy ez.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.09.04. 10:16


a művelt emberek többsége nem akar SOK gyereket.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: szuzsolt11 Dátum: 2014.09.04. 09:26


Ja még annyit, hogy a művelt emberek többsége nem akar gyereket ez nem igaz szerintem, legalábbis attól függ mit nevezünk műveltnek, ha azt, hogy diplomás karrierista, akkor lehet benne valami.
szuzsolt11
 
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2010.09.15. 20:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: szuzsolt11 Dátum: 2014.09.04. 09:16


jnzsblzs írta:
szuzsolt11 írta:"A többség sosem képviseli a jogot.

A kevésség viszont még ennyire sem. Tekintve, hogy senkinek nincs joga magát a többségnél okosabbnak képzelni, abból az egyszerű okból, hogy baromira nincs biztos információja, arról milyen a többség. Benyomása lehet, sőt azt sem mondom, hogy ez feltétlenül helytelen, de tudása akkor sincs. Benyomásra alapozva elvenni valakitől valami jogot, az pontosan az a hiba, amit a szélsőséges pártok/emberek oly' gyakran elkövetnek. :twisted:


A szavazás szerintem nem olyan alapvető jog, de ahogy előttem is írták nem feltétlen elvenni kell a szavazáshoz való jogot, hanem módosítani, azért szerintem csak egyetértünk abban, hogy egy 8 általánost elvégző, 30 éves alkoholista csak kevesebbet tud mint egy normális körülmények közt élő átlagember. A benyomásos részben igazad van, de nem is arra kéne alapozni, valamilyen rendszert kéne kitalálni amihez lehetne kötni a dolgot, hogy ez mi lenne nem tudom.
A gyerekvállalás nem tudom, hogy alapvető jog e vagy inkább kiváltság, értem ezt úgy hogy nyilván nagyon kemény kérdés hogy ha valaki akar gyereket mégis azt mondani rá hogy nem lehet, de azért az se jó például ha gyerekek tömegét szülik világra olyan helyeken, körülmények közt ahol csak nyomor vár rá, nem tud kitörni. De igazából ha azt nézzük nem lehet végülis tudni mi történhet egy ember életében, lehet mégis ki tud törni abból a közegből még ha ezerből csak egynek is sikerül, és így meg alapból el lenne véve az esély.
szuzsolt11
 
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2010.09.15. 20:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.09.04. 06:37


jogot szerintem vagy az erkölcs vagy pedig a kötelesség teljesítése adhat.


az egyik legfontosabb kötelesség, hogy képezd magad.
tehát ha nincs még egy nyamvadt érettségid sem (amit még munka mellett, levelezőn is meg lehet csinálni) akkor nem teljesitetted az egyik alapvető kötelességed.

én megforditanám a cenzust: mindenkinek lenne szavazati joga, a cenzus arra szolgálna, hogy mennyit ér a szavazat. pl. 8 általános sincs, akkor 1, ha 8 ált. van, akkor 1.05, érettségivel 1.1, diplomával 1.15 stb...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.03. 23:58


A művelt emberek ugyanis elméletem szerint (én őszintén szólva nem tudnék olyan országot mondani amire igaz amit írtam) nem akarnak gyereket. Szerintem önzőségből, ami részben a fogyasztási kultúrából ered, de ez most mellékes.
Ezzel amúgy egyet is értenék nagyon is, de egyik haveromnak 4, egy másiknak 3 gyereke van már. És mindkettő művelt. :)
De amúgy tényleg egyetértek. Sőt, ez kb tény. A nyugat-európai országok nem véletlenül öregednek el.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.09.03. 22:55


szuzsolt11 írta:"A többség sosem képviseli a jogot.

A kevésség viszont még ennyire sem. Tekintve, hogy senkinek nincs joga magát a többségnél okosabbnak képzelni, abból az egyszerű okból, hogy baromira nincs biztos információja, arról milyen a többség. Benyomása lehet, sőt azt sem mondom, hogy ez feltétlenül helytelen, de tudása akkor sincs. Benyomásra alapozva elvenni valakitől valami jogot, az pontosan az a hiba, amit a szélsőséges pártok/emberek oly' gyakran elkövetnek. Messze túl sok cider-t ittam ahhoz hogy megfogalmazzam rendesen a gondolataimat de mondjunk annyit, hogy jogot szerintem vagy az erkölcs vagy pedig a kötelesség teljesítése adhat. (ezek nyilván nem véletlenül nem állnak messze egymástól) Egyik sem olyan dolog, ami akár a keveseknek, akár a sokaknak, akár a művelteknek, akár a műveletleneknek megvolna automatikusan. Ennél fogva a cenzus értelmetlen. A gyerekvállalásos gondolatról meg csak egy kérést szeretnék intézni: Mondjon valaki egy országot amire mind a négy kitételem igaz: 1 Művelt országnak tart összeségében 2 pozitív népesedési görbéje van. 3 nincs masszív bevándorlás 4 nem Lengyelországnak hívják. A művelt emberek ugyanis elméletem szerint (én őszintén szólva nem tudnék olyan országot mondani amire igaz amit írtam) nem akarnak gyereket. Szerintem önzőségből, ami részben a fogyasztási kultúrából ered, de ez most mellékes.
u.i. bocsi tényleg kicsit szertelen ez a gondolatmenet de remélem a ha már összességében nincs is egy összekötő gondolata részleteiben azért értelmes gondolatokat is tartalmaz.
u.u.i Szóismétlés rulez :twisted:
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: szuzsolt11 Dátum: 2014.09.03. 20:59


Ibsen
szuzsolt11
 
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2010.09.15. 20:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.03. 20:41


Apropó,szuzsolt:kitől van ez az idézet?
Ha még benézel ide. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.03. 19:19


Ú,Trigo,de tetszett az az első mondatod! És kíváncsi vagyok,hogy ha lenne egy ilyen műveltségi szűrő,akkor mennyivel nyerne a Fidesz.Ugyanígy utcahosszal?
Vagy akkor a baloldal jönne fel nagyon? Csak eljátszok a gondolattal,nagyon érdekes kérdés.
Beleképzelem olykor magam abba a szituációba,hogy kormányt alakíthat a Jobbik.Elsőre valami földöntúli delírium,egy megnevezhetetlen eksztázis lenne úrrá rajtam,aztán egy óra múlva a dac, a büszkeség és a bosszúvágy. Megint egy óra elteltével viszont elhatalmasodna rajtam a lehangoltság,a beletörődés és a félelem.A Jobbikot egy hónap alatt szétszednék a külső körülmények.(Most az önhibákat hagyjuk.)Szerencsétlen Orbánékkal is mit művelnek? Milyen antiszemita és rasszista vádakat kapnak,atyaég!
És lepereg róluk.Kikommunikálják.Érinthetetlenek.Szenzációsan csinálják.Náluk köpönyegforgatóbb pártot nem pottyantott az ég.És lehet,hogy ez kell Magyarországnak,nem tudom...Nem hiszem el,hogy nem unják még azt a sok nemzetellenes támadást,amit balról kapnak és külföldről.De inkább találkoznak százszor és százszor a zsidó és a cigány szervezetekkel,minthogy egyszer keményebben odaszóljanak.És ellavíroznak így akármeddig.Nálam ez a politikai zsenialitás.Orbán kijelenti régen,hogy óvakodni kell a medvétől,most hirtelen oroszbarátok lettek;a liberális internacionálé feltétlen híve volt Viktor,most illiberális demokráciáról beszél.A Hír TV gyártja a cigánybűnözéses forgatásokat,miközben Orbán rejtett erőforrásokról beszél.Parádés.
Nálam a baloldal semmis,már-már nemzetellenes,jellem- és jellegtelen,de a tartuffe-i Fideszben óriásit csalódtam.Egy szikrányit még mindig bízom bennük,de nem tudnék többet rájuk szavazni.
Engem addig érdekel a politika,amíg nem csalódok egy jókorát a Jobbikban.Mondjuk ha soha nem fognak kormányt alakítani,akkor ez nem fog megtörténni.
Csalódás alatt nem mutyikat és sikkasztásokat értek,azok mindig lesznek.A néppárttá válás útja magában hordozza a Fidesz-géneket,és én azt nem akarom.
Örök dilemma:lagymatag,tömegbázisú,megalkuvó Jobbik-kormány vagy 20%-on évekig tengődő nemzeti radikális párt?
Nem tudom.
Javaslataim a 2018-as miniszterelnöki székbe:
1. Vona Gábor
2. Trigoria
3. Orbán Viktor
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.03. 15:54


így van, de te is - és mi is - legalább próbálsz tisztán látni, belefolysz valamennyire a dolgokba. Inkább az ilyenek hozzanak rossz döntést, mint az olyanok bármilyet, akiknek tényleg fingjuk sincs az egészről.

https://kuruc.info/r/2/132525/
gyerünk ... na ... told meg ... told meg ... még egy kicsit
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: szuzsolt11 Dátum: 2014.09.03. 15:47


"A többség sosem képviseli a jogot.
Nem, sosem! Ez is csak olyan társadalmi hazugság, amely ellen minden szabad, gondolkodó embernek küzdenie kell. Kik alkotják egy-egy nép többségét? Az okosak vagy tökfilkók? Egyezzünk meg, hogy a tökfilkók többsége világszerte lenyűgöző arányú. De, az ördögbe, csak nem helyes, hogy az ostobák ráncigálják az okosokat?!"

Talán durva kimondani de sajnos kb így van, ezért a szavazást mindenképp kéne valami műveltséghez kötni, mint ahogy szerintem a gyerekvállalást se ártana. Azt hogy mihez még nem tudom nagyon átgondolandó és nehéz kérdés de nem ártana vele foglalkozni. Én valamilyen szinten felkészültnek érzem magam politikai történésekben, informált vagyok kb, de ez is majdnem kevés, és ahogy látom magam körül a többség még ennyit se foglalkozik a dolgokkal. Azt még tegyük hozzá hogy nehéz kiigazodni hogy tényleg mi lenne a jó, tele van a mai világ egymásnak ellentmondó hírekkel információkkal, lehetetlen tisztán látni.
szuzsolt11
 
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2010.09.15. 20:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.09.03. 15:24


Trigoria írta:Puzsér:
Számomra a napnál világosabb, hogy igenis szükség van bizonyos műveltségi cenzusra, máskülönben az ordas populizmusnak vetjük oda Magyarországot. Nem diplomához kötném a szavazati jogot - annak léte vagy nemléte ugyanis nem sokat árul el bárki intellektusáról - mindössze azt javaslom, hogy aki szavazatával döntést hoz a közös ügyeinkről, az legalább alapvető történelmi, gazdasági és politikai ismeretekkel rendelkezzen, ne az legyen az összes gondolata Magyarországról, hogy gyűlöli Orbánt vagy Gyurcsányt, továbbá hogy még több nyugdíjat akar.
Aki nem képes felsorolni három miniszterelnököt az elmúlt húsz évből, aki nem tudja befejezni az idézetet, miszerint "Hazádnak rendületlenül...", akinek nincs fogalma, hogy mi az ország államformája, az ne szavazzon, ugyanis nem tudja, miről szavaz. Ebben nincs semmi antidemokratikus, semmi kirekesztő. A józan ész és Magyarország helyzete kívánja meg ezt.

és megint csak egyetértek

Én egyetértenék de tudom hogy megvalósíthatatlan (úgyhogy tulajdonképpen nem is értek egyet). Mint az összes ilyen hangzatos ötlet. Sebaj majd ha Trigo-t kinevezzük Magyarország atyaúristenének akkor majd lesz. :) Csak minek. :D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.03. 13:45


Falus nyilván átbeszélte az akciót a kommunikációs stábjával.Ezerszer módosíthatták volna ezt a leöntést,de ők úgy gondolták jónak,hogy maradjon ez a felvétel.Nevetséges volt.De az a gond,hogy Falust ezért nem gondolják alkalmasnak a posztra.Emiatt a hülye videó miatt.Pedig más dolgok is vannak biztos a háttérben.Kábé úgy érzem,mint Tavecchio esetét.(Remélem jól emlékszem a nevére.)Botrány és korrupció az előélete,és egy rasszista kijelentés miatt tartják alkalmatlannak.
Szerintem nem gond az,ha egy politikus az emberi arcát is megmutatja.Marketingfogás,nyilván.
Vagy akkor Vona álruhás országjárása is szánalmas és nevetséges? Nekem az nagyon szimpatikus volt.Még akkor is, ha a választások óta csak egyszer volt ilyenen.
De nézzük a jó oldalát,tomm:a Jobbik meg sem szólalt,és máris előzi a baloldali összefogást együttesen is. :)
Hátha leönti magát Gyurcsány,Tóbiás,Fodor és Bajnai is,és teljes lesz a siker.
Utána jöhet Viktor,Kövér,Navracsics...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.09.03. 12:02


a zokni-szandál kombó....
és a falusi környezet...(de hát ez a neve...:D)
és a síró kölök....
és az egész úgy ahogy volt
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.09.03. 11:43


amatőr, nevetséges, szánalmas...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.03. 11:03


én ezekről a hírekről kb csak tőletek tudok
kérdésem: mi volt a baj a vödrös videójával? Hogy politikus ne öntse le magát, vagy mi? Vagy a sírós gyerek a videón? :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.09.03. 09:23


http://index.hu/belfold/2014/09/03/kive ... s_kezebol/

pont tegnap golnoltam rá, hogy vajon mi történik a baloldalon? olyan, mintha szándékosan nyirnák ki magukat. amikor az ember azt hinné, ezalatt már csak az aljzatbeton van, ők rá tudnak pakolni egy újabb lapáttal, megmutatván, igenis van lejjebb...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.02. 23:18


tudom, bezséltük már ezt a témát. Csak azért idéztem be, hogy napjaink egyik szellemi nagysága ( :) ) is hasonlóan látja
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.09.02. 22:57


a műveltségi cenzus pedig alapvetően liberális találmány, john stuart mill nevéhez kötődik.
én is egyetértek a gondolattal, ebből is látszik, hogy elitista vagyok :D
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.02. 20:03


Még néhány kiegészítés,és maradhat.
Egyre jobban kedvelem ezt a fa.zt. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég

cron