Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2016.04.02. 22:33


Nem ment el az előző!!

Szóval:
1. Azt írtam, hogy Real szurkoló lettem, mert a meccs első 60 perce úgy nézett ki, mintha mi játszanánk. Aztán mintha nyerhetnénk.
2. Jogos volt Trigo lezárnod a helyzet miatt, de hagyd újra épülni az időben - gyorsan, mert gondoljunk Schaffer Alfréd rokonaira. Akár !:!?!
3. Voltam Tiszavasváriban 2x az elmúlt 3 hétben, végig jártam felső - Borsod 10-12 falvát, megyek még, Zsolti, ha volna kedved, írj magánba! Mindeg van nálam Roma dolog (páraknak mutogattam is az iskolákban, de csak hülyének néztek, hogy mit keres itt valaki, aki ilyen kulcstartót, és válltetkót visel...)

átraktam ide Corso, mert gondolom ide akartad elsőre is - Trigo

Nagy nagy igen! Trigo
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.04.02. 21:15


de a kezedben alkohol volt nyugtass meg :D
a szavaidban érzem a piaszagot :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.04.02. 21:12


de nem volt hiabavalo. tenyleg: hogy lehet nem tisztelni?!(költőköltőköltő)
Istenuccse provokaciomentesen mondom, megalltam, elneztem a szobrokat es elgondolkoztam ezeken. jo volt.

hm
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.04.02. 21:01


na, most megkésve, de csak ideértem

kösz tomm, hogy leálltál, mert ezt ezennel befejezzük itt!

sajnos vagy nem sajnos, de jnzsblzs te vesztetted el az önuralmadat először, és kezdtél olyan személyeskedésbe amit itt nem tűrünk.

Mivel sokszor elmondtam, hogy félek ettől a topiktól, mert komoly összeveszésekre ad táptalajt (hiába játssza a naiv békítőt Zsolti :) ), így minden ezt a vitát folytató hszt azonnal törlök mostantól. Bocs, de megteszem :wink:
Én szeretek ebbe a topikba járni, de jnzsblzs vitázásából elég lesz.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.04.02. 18:53


hmmmm
megint a hosokon setaltunk at..
hogy nem lehet tisztelni az osoket... min. nagyon nagy tisztelettel.. vajh ki tudja kik allnak ott? en ferfiadan mondom, nem tudtam.
most a kolto beszelt belolem!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2016.04.02. 16:06


érvhajhász a magas lovon, más dimenzióban yeaahhh, mindig is szerettem az ilyen figurákat. :mrgreen:
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2016.04.02. 10:31


jnzsblzs írta:Annyira buta vagy

na, az ilyet kérem befejezni. köszi
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.04.02. 10:17


ja igazad van, toroltem is, csak na....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.04.02. 10:09


Tomm,a stílus alatt nem a minősíthetetlen hangnemet értem.
Hanem valami olyasmit,hogy ha elém tesznek tíz hsz-t,akkor meg tudom mondani,hogy melyiket írtad te. :wink:
De ezt az egy-két szóval odapiszkálok a másiknak dolgot tényleg abbahagyhatnátok már...
Hülyeségokádás, buta vagy, agyi kapacitás.
Fogjatok már virtuálisan kezet, ba......átok meg! :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.04.02. 09:50


zsolti, az en stilusom? en mikor bitaztam le valakit? meg olyanokat mikor irtam, hogy ideokadod a hulyesegeidet? ez primitivseg.



ok trigo, en most lealltam. eddig vicces volt nezni a kapalozasat, de ennek mar nincs ertelme..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2016.04.02. 10:16-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.04.02. 09:47


Ne legyél már ilyen,jnzs. Lassan átveszed tomm stílusát. Szóval most már két tommot bírok.Jók vagytok. :)
Az első az csak egy gondolatébresztő.Utána viszont olyan mély viták jönnek,hogy én már nem emlékszem belőlük semmire.
Nyomjad csak. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.04.02. 09:45


hahahaa
nagyon rossz az ervelesed, csak vagdalkozni tudsz, meg szemelyeskedni! es nem csak nekem...

inkabb igyal!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2016.04.02. 09:48-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2016.04.02. 09:40


tomm írta:azert kivancsi lennek, hogy ha a torteneelem nem tudomany, akkor mi az? fizika? tele van sejtesekkel, feltevesekkel es olyan torvenyekkel amik utolag hamisnak bizonyultak. matematika? epp multkor hallottam egy radiomusorban egy elten tanito fizikus mondta, hogy a (sikbeli) haromszogek szogeinek osszege nem mindig 180. szoval egy alaptorveny helytelen.

Annyira buta vagy hogy neki se fogok állni elmagyarázni hogy mi a különbség az euklidészi és a nem euklidészi geomátriák közt, és igen a fizika nem magyaráz meg mindent ami a világban történik és igen voltak helytelen hipotézisek benne, de a fizikai alaptézisek ismeretében sikerült megalkotni azt a számítógépet/oksotelefont/tudomisénmit amit százból százszor bekapcsolsz és sajnos százból százszor működik, és ezért ide okádhatod a hülyeségeidet.

Amúgy ha egyszer nyáron lesz időd...

Az elsőt elolvastam, a nagy része nem kémia, ami meg az az legalább is módfelett értelmetlen és igazából a belőlük levont következtetések is helytelenek.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.04.02. 09:24


azert kivancsi lennek, hogy ha a torteneelem nem tudomany, akkor mi az? fizika? tele van sejtesekkel, feltevesekkel es olyan torvenyekkel amik utolag hamisnak bizonyultak. matematika? epp multkor hallottam egy radiomusorban egy elten tanito fizikus mondta, hogy a (sikbeli) haromszogek szogeinek osszege nem mindig 180. szoval egy alaptorveny helytelen. irodalom? na, az aztan a valami. van benne sok tortenelem meg meg tobb feltetelezes-mire gondolt a kolto. gozgazdasagtan? keverve a nem-tudomany matematika olyan feltetelezessel, ami rosszabb mint a tortenelem: nem a megtortent esemenyekrol feltetelezunk, hanem a joborol.
ha' nincs is olyan, hogy tudomany...


az, hogy sokan gondolnak valamit es emiatt nekik van igazik a legnagyobb marhasag. akkor ugye egyunk szart, mert a soktizmilliard legy nem tevedhet, ahogy szoktak mondani...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.04.02. 09:22


Ezt pont az a Rennek András holotörténész mondta,akit alant említettem.
Szóval ha lesz időd,akkor talán apránként olvasgasd el a linkeket. Mondjuk nyugdíjas korodban. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2016.04.02. 09:19


Zsolti írta:Csak egy kis ízelítő,jnzs.Ezt a mondatot egy holopárti emberke mondta,miután vitázott holotagadó partnerével:

"Hadd nyugtassam meg a szerzőt: a megfelelő metodikával végzett későbbi vizsgálatok természetesen megerősítették a Zyklon B maradványainak jelenlétét a gázkamrákban."

Te megkérdezted,és neked azt mondták,hogy nem lehet kimutatni.
Most akkor érdemes arról vitázni,hogy ki lehet,vagy sem? :wink:

Nos, igazából ez jó kérdés. Én egy nagyon nagy tudású analitikai kémikust kérdeztem meg, de tény hogy ő termogravimetriával foglalkozik leginkább, ha pedig zyklon-bt nem abba módszercsaládba tartozó módszerrel lehet kimutatni, akkor előfordulhat hogy tévedett. Meg persze előfordulhat egy csomó minden más is. Nekem mint nem kémikusnak, elég lehetetlen dolognak tűnik az, hogy ilyesmit meg lehessen találni, de ez nem sokat számít.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.04.02. 08:59


Amúgy ha egyszer nyáron lesz időd...
Ez a kurucinfós holovita második vonulata,sokkal normálisabb hangnemben,mint a Perge-Karsai vita.Vannak itt érvek kőkeményen mindkét oldalon.Elvileg sorban vannak.A vita zárását még keresem.De lehet,hogy nincs tovább.Én úgy emékeztem,hogy a Rennek András többször írt, mint kétszer.

https://kuruc.info/r/9/95019/

https://kuruc.info/r/9/96296?fb_comment ... 1ff81f303c

https://kuruc.info/r/6/98556/

https://kuruc.info/r/9/103845/

https://kuruc.info/r/9/106641/

https://kuruc.info/r/9/107563/

https://kuruc.info/r/9/108468


Ez meg az első vita (Perge-Karsai-Ungváry-Graf). De ehhez egy élet kell, míg végigrágja rajta magát az ember.Baromi izgalmas.

https://kuruc.info/r/2/65341
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2016.04.02. 09:20-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.04.02. 08:39


Értelek.
Ezek után már csak arra lennék kíváncsi,hogy mi lenne akkor,ha egy eddig magát holopártinak nevező kutatócsoport olyan bizonyítékokra lelne,ami tagadja a hivatalos holodogmák jelentős részét.
Mernék-e azonnal publikálni ebben a véleményszabad világban?

Csak egy kis ízelítő,jnzs.Ezt a mondatot egy holopárti emberke mondta,miután vitázott holotagadó partnerével:

"Hadd nyugtassam meg a szerzőt: a megfelelő metodikával végzett későbbi vizsgálatok természetesen megerősítették a Zyklon B maradványainak jelenlétét a gázkamrákban."

Te megkérdezted,és neked azt mondták,hogy nem lehet kimutatni.
Most akkor érdemes arról vitázni,hogy ki lehet,vagy sem? :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2016.04.02. 08:16


Te jnzs,direkt csinálod,hogy már vagy negyedjére hozod fel,hogy nincs természettudományos bizonyíték a holokauszt ellen? :)

Teljesen. A természettudományos bizonyíték a legjobb bizonyíték. Amúgy ha utánajárnék szerintem még találnék is neked. Persze lehet, hogy nem. De nem fogok utánajárni mert nekem egy ilyen random történelmi kérdés nekem nem jelent semmit.

Én meg negyedjére írnám le,amit tomm az előző hsz-ben mondott: mellette sincs. :)

Igen most be kell valljam hogy lustaságból én is elkövetek ilyenkor egy érvelési hibát. De nem ok nélkül. Mivel a világ történészeinek a 80-90%a minimum holokauszt párti, ezért azt kell hinnem hogy elég meggyőző érvek vannak a holokauszt mellett. (Történelmi szempontból. Ugyan a történelem nem tudomány így történészek nem tudósok, de szeretném azt hinni hogy őket is ugyanaz motiválja mint a valódi tudósokat. A kiváncsiságuk. És ha ez így van akkor nem hagyhatják magukat hosszú távon megvezetni) Szóval mivel a témához elvileg legjobban értő emberek (túlnyomó) többsége azt gondolja hogy a holokauszt megtörtént ezért magamban ezt a vitát átalakítom szimmetrikusból, aszimmetrikussá. Ami elvileg helytelen, de amikor valami ennyire "tudományosan" elfogadott dolgot akarnak vitatni, akkor az a minimum hogy ők hozzák az érveket és ne én. Úgy is nézhetjük hogy a vita arról hogy volt e holokauszt már lezárult. Úgy döntött a többség hogy van. Így amikor valaki azt mondja, hogy nincs akkor új vitát kezd, ergo az új vitában az új állítást (miszerint nem volt holokauszt) neki kell megvédenie, minden más a bizonyítás terhének az áthárítása lenne.

Szimmetrikus vita: A mindkét fél megpróbálja bebizonyítani, hogy neki van igaza.
Aszimmetrikus vita: Ha az egyik fél nem tudja minden kétséget kizáróan bebizonyítani, hogy neki van igaza akkor automatikusan a másiknak van. Ennek a leggyakoribb előfordulása tárgyaláson van hiszen védőügyvédnek csak az a dolga, hogy bebizonyítsa nem lehet megfelelő bizonyossággal azt mondani a vádlottról, hogy bűnös, tehát ártatlan.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.04.02. 07:31


Te jnzs,direkt csinálod,hogy már vagy negyedjére hozod fel,hogy nincs természettudományos bizonyíték a holokauszt ellen? :)
Én meg negyedjére írnám le,amit tomm az előző hsz-ben mondott: mellette sincs. :)
Amúgy a több ezer oldalas holotagadásban csak találnál valamit,jnzs,ami kielégítő lenne még számodra is.Ha a stílust lehámozzuk róluk,a legtöbb holotagadó minimum elgondolkodásra készteti az embert.Kérdésfeltevésekre sarkallja.
Majd egyszer kivágom neked a holovita azon részét,amely képletekkel,kémiával,biológiával fűszerezve disputál a Zyklon-B-ről.
El fogsz közben élvezni,az tuti.
Mert én kummát sem értettem belőle. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.04.02. 04:41


es milyen termeszettudomanyos bizonyitek van a holokauszt melett? a neni beszamoloja az indexen, aki 3000 csecsemot segitett a vilagra? mert volt ilyen cikk. es az a cikk inkabb volt termeszettudanyos bizonyitek a holokauszt ellen

trigo, mieol beszelsz ember?? en nap9nta utazom rajta...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.04.01. 22:01


https://kuruc.info/r/4/157024/
lehet készülődni :)

https://kuruc.info/r/34/157029/
na ez igen!

jnzsblzs: ha kikezdhetetlen logikával vitázom arról, hogy mondjuk márpedig van Budapesten egy titkos 5-ös metro már évtizedek óta a föld alatt, akkor csak azért mert "jól csinálom", el tudnád hinni? :)
De mint mondtam, nekem nincs olyan vágyam, hogy pl elfogadd a gondolkodásmódomat.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2016.04.01. 22:01


Zsolti írta:Na,jnzs,ha tomm kemény volt,akkor calderoni sem a te embered. :)
Nálam ő képviseli azt a kőkemény nemzeti radikalizmust,aminek a stílusa kicsit távol áll tőlem,de mindig megmosolyogtat.És legbelül,akaratlanul,ott mélyen én is így érzek.Csak rám jobban hatott a cukikampány.

Vele amúgy volt néhány csörtém anno. Módfelett ostoba embernek tartottam akkor. De még hiányzott az apparátusom hogy ezt hitelt érdemlően bizonyítsam. Ma meg... hát tudja a franc mondom már évek óta nem beszéltünk simán lehet, hogy ma már máshogy gondolnám. Elvégre nekem nem azzal van bajom hogyha valaki radikális dolgot akar tenni vagy valami. Higgyétek el én tudom a legjobban, hogy mindent és mindennek az ellenkezőjét meg lehet érvelni. (Én ugyanis ezt szoktam gyakorolni.) Sőt ha valaha elmondanám nektek hogy én hogyan gondolkodom néhány kérdésről, könnyen lehet, hogy meglepnék itt néhány embert. (Mondjuk Trigot és Zsoltit nem kéne ők már a legfontosabb elveimmel tisztában vannak.) Szóval én elég sok mindent hajlandó vagyok elfogadni (még a holokauszt tagadást is) ha jól csinálják. Csak itt megítélésem szerint senki nem csinálja jól. Nem mintha én tudnám jól csinálni vagy valami. De már mondtam, hogy az a legnagyobb bajom, hogy még mindig nem sikerült semmi hiteles természettudományos bizonyítékot felhoznod a holokauszt ellen.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.04.01. 19:27


http://m.origo.hu/kultura/kotve-fuzve/2 ... m-pom.html

na. o ember. hahh, vacskamati, kisfeju-nagyfeju zordonbordon meg a tobbiek :)
-allitolag mar lattam villamost.
-hogyhogy allitolag?
-en azt allitom, hogy mar lattam :D

imadtam a meseit
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.04.01. 19:10


Ugyanaz a kettős érzés van bennem ezzel kapcsolatban,mint a Fidesszel,tomm.
Zsidótlanítanak,miközben lábujjközig nyalnak a zsidóknak.
Ügyesen csinálják,szó se róla.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég