Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.08.28. 20:28


a szerepjáték izlés kérdése
a gyümölcsös sör viszont olyan, mint a vékony cigi: nő kezében aranyos, férfi kezében gyanús.. de a gyümis sör nem is sör... :wink:
cider... a mi időnkben, ha menőzni akartunk, amstelt ittunk a kalinka mellé :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.28. 20:09


Oké,tiszták a szabályok,jnzsblzs.Próbálom majd kihasználni ezt az ajánlatot.Tőlem húsvétra is mehet.
Trigo,Trigo,te meg szerepjátékozol,és még tomm meg sem kérdezte tőled,hogy buzi vagy-e. :wink:
Talán mert egy halvány fokkal jobb,mint az én finom söreim... :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.28. 19:47


micsoda ajánlat
augusztus van ember! :D :D :D
miért nem rögtön 2015 karácsonya? :D
(most nem sértegetésként írom, csak ez így mi??? :shock: :) )
persze nem az én dolgom, kussoltam :)

és akkor én inkább kussolok a fantasyről is, hisz csak 22 éve szerepjátékozom :oops: :wink:
(na jó az utóbbi 4-5 évben alig alig)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.08.28. 19:22


Persze, de akkor is csak decemberben lesz eredménye úgyhogy ajánlom hogy válasz megfontoltan.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.28. 18:11


De a cikkek átküldése mehet,ugye? (Mert ugye az is kurucos meló.Bár a körtés cider azt sugallja,hogy az maradhat. :) )
A többit felejtsd el.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.08.28. 17:35


:twisted: Ennek a feje az hogy Twisted Evil. Nem véletlenül. És amúgy jót jelent. Vagy mégsem? :twisted:
És ha már mindenképp akarsz valamit adni akkor cidert ne pedig sört. Körtés maradhat. Én is szeretem a fantasyt, de nekem a kedvenceim az animációs filmek, ha már mindenképp valami. Galaktikát szerintem egyet olvastam, de lehet hogy az se az volt. A kurucos kihívásodat meg inkább nem vállalom.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.28. 16:54


Gyorsan írok,hátha még olvasod. :wink:
Az a morgó jel a mondandód végén azért jót jelent,remélem.
Szóval kezdjük egy nyalással:nekem már önmagadban karácsonyi ajándék vagy,ha erre még rápakolsz egy elemzést,kapsz tőlem egy körtés sört,ha véletlenül összefutunk a nagyvilágban.
Bárcsak mindenki ilyen gyorsan és simán állná a kihívásaimat,mint te.Gondolom unod már a sok köszönetet.De kösz.Igazán kösz.
Nyilván küldök neked három kurucos cikket,és majd te választasz.(Szerintem úgy bele fogsz jönni,hogy mindhármat kivesézed. :wink: )De azt szeretném,hogy a munkádat ide írd majd be,a nagyközönség elé.És nyilván az általam küldendő írásokhoz kell előzménytudás, történelmi plusz politikai ismeretek, amelyek nekem sem feltétlenül vannak meg.Ám te,ahogy tapasztaltam,nem lexikális,hanem főleg logikai szempontból vizsgálod a dolgokat,úgyhogy ebből nem lesz gond.
Megpróbállak kellően felhúzni :wink: ,de mindenféleképpen olyan cikkeket fogok neked küldeni,amiben jókora igazságtartalom van SZERINTEM.Még az is lehet,hogy Trigóval egyeztetek. :wink:
És tudom,hogy sok lesz,de egyet kérhetnék tőled? :oops: Nem tennéd meg a fórumtársad kedvéért,hogy ma vagy holnap belinkelsz ide egy olyan cikket a kurucról,ami szerinted vállalható/jó/van benne igazság,ami megnyugtat.Stílusában,tartalmában számodra nem felháborító.Csak ne egy MTI-s hír legyen,érted,hanem egy kurucos szerző által írt valami.(Nyugi,EGYÁLTALÁN nem az a célom ezzel,hogy kurucot olvass.Ne olvass soha többet,csak ezért az egy kérésért.Puszta kíváncsiság.)
Apósom vegyészmérnök.És megőrül a fantasyért.Galaktika című újság...

Rbeni: téged is várunk ám vissza.Ha hallod szavaimat valahol az éterben,jöjj.Remélem nem sértettelek vagy húztalak fel valamivel.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.08.28. 15:31


zsolti írta:Ne haragudj,hogy megkérdezem,privátban is válaszolhatsz,de mit tanulsz? Nyelvészet,filológia,filozófia???
Még eddig gimnazista voltam de ősztől BME-VBK vegyészmérnök szakos hallgatója leszek.
zsolti írta:Annyit viszont hozzátennék,hogy ilyen alapon,ahogy te megvizsgáltad ezt a cikket,létezik olyan írás,amelyet ezzel az érvrendszerrel ne tudnál miszlikbe aprítani

Persze, az amelyikkel egyetértek, és ezért nem akarom szétszedni :D
zsolti írta:Mit nem adnék,ha egy gázai vagy holokausztos kuruc-cikket atomizálnál ily módon! :wink:
Ha küldesz nekem három "lényeges" kurucinfós cikket december huszonháromig akkor karácsonyi ajándék képen az egyiket kifilézem. Az sem baj ha már lejártak. (tehát nyugodtan elkezdhetsz készülni már most) Azért kell három mert akkor tudok (akkor van motivációm) ilyesmit írni ha felhúzzák az agyam. És bár elég sok Kurucinfós cikk felhúz elég sokban vannak ésszerű dolgok amik megnyugtatnak egy kicsit. Az meg nem tesz jót a recenziónak :lol: Ja és ha élni kívánsz a lehetőséggel akkor mindenképp privátba jelezd mert itt nem olvasok el mindent.
zsolti írta:Ó,gyerekek,baccátok meg.Nyáron,amikor szabadságon vagyok,és van elég időm fórumozni,akkor alig írtok;most meg,amikor már megy az előmunka,akkor egy fél nap alatt teleírjátok a topikot. :wink:

zsolti írta:én már nem merek írni a fórumba,mert darabokra szeded a mondatokat.

Na akkor már csak annyi a dolgom, hogy még sokat írok ide, és megszűnnek az ilyesfajta problémáid. Nehéz lesz de érted bármit zsolti :twisted:
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.28. 15:12


Ó,gyerekek,baccátok meg.Nyáron,amikor szabadságon vagyok,és van elég időm fórumozni,akkor alig írtok;most meg,amikor már megy az előmunka,akkor egy fél nap alatt teleírjátok a topikot. :wink:
Virga: valószínűleg én sem racionálisan döntök.Engem is visznek az érzelmeim,racionális emberként nem lennék jobbikos szavazó.És tökéletesen tisztában vagyok a politológiai hibáimmal. :) Amit a fideszes önkényről írtál,az valószínűleg igaz lehet,de belegondolni sem merek,mi lett volna itt mondjuk egy balos kétharmadnál.Vagy egy jobbikosnál.
Feree:nem neked szántam azt a falhoz szegezős hozzászólásomat. :wink: Tudom,hogy nem kedveled te sem különösebben a baloldalt. Csak herótom van ezektől az amúgy ügyes emberkéktől.
Jnzsblzs:én már nem merek írni a fórumba,mert darabokra szeded a mondatokat. :) :wink: Ne haragudj,hogy megkérdezem,privátban is válaszolhatsz,de mit tanulsz? Nyelvészet,filológia,filozófia??? (Vagy már kérdeztem...?) Én nagyon szeretlek téged olvasni.Mert egyszer nem elég átfutni azt,amit írsz.Időigényes vagy,de megéred a pénzed.Annyit viszont hozzátennék,hogy ilyen alapon,ahogy te megvizsgáltad ezt a cikket,létezik olyan írás,amelyet ezzel az érvrendszerrel ne tudnál miszlikbe aprítani? :wink: És ráadásul ez neked megvolt másfél óra alatt??? Komoly. Az már csak a történet bizarrsága,hogy pont egy kevésbé lényeges cikket szaggattál elemeire.Még én sem olvastam el,pedig ha van valaki,aki a Trigo által linkelt hosszabb írásokat is elolvassa,az én vagyok. :) Mit nem adnék,ha egy gázai vagy holokausztos kuruc-cikket atomizálnál ily módon! :wink:
Tomm:úgy szeretem,mikor valamiben szó szerint egyetértünk.(Baloldal,Vágó,világnézet-mentesség...)
Megyek is bontani a feketeribizli-lime-os sörömet. :wink: (Csak semmi buzulás.)

https://www.youtube.com/watch?v=ivSMNbaXRSE
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.28. 14:25


jnzsblzs:
az igen! :D
engem hálistennek csak a lényegi része érdekelt max a cikknek
az meg ráhúzható arra hogy a szlovákok sosem szerettek minket, és sosem fognak. És mi se őket. Ennyi.
A Totti név miatt raktam ide be csak. :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.08.28. 14:11


ez így már tiszta
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.08.28. 14:09


úgy értettem, hogy egy gondolkodó ember, a világnézetük alapján szavazzon a baloldali pártokra. egyéb okok persze lehetnek...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.08.28. 13:52


Gyakorlatilag a baloldali érzelműeknek nem igazán van alternatíva a "bukott bal oldalon" kívül. Ergo vagy megpróbálják azt talpra állítani, vagy nem ktelezik el magukat senki mellett. Félre ne értsetek, szerintem is roppant gáz ez az egész, ami az ellenzéknél folyik. Erősnek tartom, hogy egy gondolkodó ember ne tudna rájuk szavazni
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.08.28. 13:29


Virga írta:
zsolti írta:Miért kell egy többszörösen bukott,szánalmas baloldalhoz adni a nevüket olyan embereknek,akik amúgy a saját szakmájukban elismertek?

Egyszerű, az ő politikával kapcsolatos érzelmeik feléjük húznak. Néha úgy érzem zsolti picit elfelejted, hogy az emberek a politikában nem racionálisan döntenek, hanem érzelem alapján. Igazából amióta a fidesz van kormányon megfojtják a nem fideszes önkormányzatokat, kispestnek is jobb lenne ha a narancsos Dódity nyerne idén. :/



sztem meg pont nem erről van szó. hogy honnan indultak és miért lettek balosok, egy dolog. de ma már csak szimplán a pénzkereseti lehetőség miatt állnak ki az un. baloldal mellett. egy gálvölgyi, farkasházy stb csak balos rendezvényeken szivesen látott vendég.
mivel az állandóan szajkózott, és teljesen üres "mindenki egyenlő"-t kivéve semmiféle világképet nem tudnak mutatni a balosok, ezért elvek, világnézet, stb miatt egy gondolkodó ember nem tud kiállni mellettük.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2014.08.28. 13:18


zsolti, ne kérdezz, egyetértek, csak még reggel nem állt a számra a szó, de eskü hogy azt akartam írni, amivel magyarázod vágót. :wink:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.08.28. 12:05


Trigoria írta:jujj mit találtam :D :
https://kuruc.info/r/7/132194/
A tót szó valójában egy, a népet és az országot jelentő jövevényszó, közvetlen forrása nem határozható meg. Első adatunk az 1121-ben kiállított almádi monostor alapítóleveléből való, ahol helynévként (a villa Tout) fordult elő. 1138-ban a dömösi prépostság összeírásában Ecsér falu kenyeret szolgáltató lakosai között találunk Totti nevűt (vagy nevűeket).
hoppszá

Basszus rávettél, hogy olvassak el egy kurucinfós cikket (az idézetedben szereplő évszámok nagyon korainak tűntek, de egyenlőre helytállónak bizonyultak, az egyébb persze amiket közöl az ettől még lehetnek helytelenek, de azokat már nehéz lenne leellenőrizni) és leolvadt az agyam.
De inkább hallgassunk a nagy G.B. Shaw-ra és kezdjük az elején:
Tót „testvéreink” legújabb „kedvessége”
Az első mondat máris egy általánosítás, amely a xenofóbiára buzdít, itt már sejtettem hogy jó cikknek nézünk elébe. Ez ugyanis rögtön két helytelen logikai lépést is elkövet kapásból. Az egyik, hogy deklaráltan független kiadót azonosítunk a szlovák nemzettel. A másik, hogy egy kis csoport (a kiadó és a környezete) tevékenysége miatt ítélkezik egy nagy csoporton anélkül, hogy bizonyítani tudná azt hogy a két csoport véleménye egyezik.
a „magyar” szó leplezetlenül „butát” és „hülyét” jelent.
Mit is jelent a magyar szlengben az hogy román? Művelt tájékozott és kulturált emberféle, melynek a társasága már önmagában megtiszteltetés? Lehet, hogy nem. Akkor meg min akadunk ki?
Annál is kevésbé, mert a magyarországi kormány és diplomácia semmit sem tesz
Ahogy nem is tehet mert a kiadó független a szólásszabadság pedig elvileg létezik. Amúgy pedig a szóban forgó mű egy lexikon, tehát amúgy sem tekinthető vélemény nyilvánításnak, egy deskriptív dokumentumot ekézni, - hacsak nem tárgyi pontatlanság miatt - meg szimplán baromság.
nemzeti örökségünk védelmére és az önszántukon kívül idegen állam fennhatósága alá került Kárpát-medencei kisebbségi magyarság védelmére.
Akikre valószínűleg ez a lexikon jelenti a legnagyobb veszélyt arrafelé. Nem mondom azt (sem az ellenkezőjét csak hogy tisztázzuk), hogy ez az állítás feltétlenül önmagában nem állja meg a helyét, de ide berakni parasztvakításnak jó amúgy meg érthetetlen, hogy miért kell ide.
Ennyit a „nemzeti kormány”-ról.
Még egy nagyon hangzatos állítás, ami végül is logikusan következik az előzőből, de az előző állításól már bebizonyítottam, hogy bizonyiték nélkül áll a cikkben, ergó értelmetlen, ilyen premisszából meg semmi jó nem sülhet ki, ahogy nem is tette.
Daniel Hevier
Amennyit tudunk erről a csávóról, még az is lehet hogy egy etióp bányamérnök (amúgy egy szlovák író, de ennek megint csak nekem kellet utánanéznem, ami nem esett jól), bár elképzelhető, hogy abban a szubkultúrában ahol íródott a cikk a neve alapműveltség, de azért figyelemmel lehettek volna olyan emberekre, akik esetleg nincsenek otthon a szlovák kortárs irodalomban. Ami - bár ez csak feltételezés, és én örülnék a legjobban, ha téves lenne - valósznüleg a cikk olvasóinak nagy részét jelenti.
A szlovák szleng és köznyelv szótára a nemzeti önbecsülés jele.
Ez többé kevésbé így van. Nem véletlen hogy az MTA egyik legrégebb óta húzódó programja, egy mindent magába foglaló magyar nyelvlexikon készítése. Szlengspecifikus nyomtatott szótárt viszont több tudományos szempontból is hülyeség kiadni, melyek közül a legfontosabb hogy a szleng elszáll, az írás megmarad és ezáltal elévül. De mivel ez egy magán kiadó műve ezért végül is financiálisan lehet, hogy megérte.
Szerzője nem tanult nyelvtudós, melynek előnyei mellett bizonyos határai(? Ez nem hátrányai akar lenni? Mert amúgy elég Avant garde lesz a mondat) is vannak.
Például, hogy rak egy rohadt nagy kérdőjelet minden mögé ami a könyvben el van írva. Ez akár figyelembe vehette volna a cikkíró is, és akkor nem írja le azt szemetet amit írt.
mely közzététele után azonnal óriási felháborodást váltott ki a magyar közösségi oldalakon.
Definiáld a óriásit kérlek kedves cikkíró mert az én 150 fb ismerősöm közül 140 biztos nem hallott róla. Amíg ez nem történik meg addig ez is csak felesleges populizmus
Nos, a tótságnak semmiféle történelmi, emocionális és egyéb oka nincsen a magyarság mocskolására.
Most nem belekötve a történelembe, bár megjegyezném, hogy amúgy amíg felvidék Magyarország része volt, soha nem volt a szlovák hivatalos nyelv, és egyéb jogokban is csorbát szenvedtek főleg a monarchia alatt. De még ha ez nem is lenne igaz, mert tegyük fel, hogy a cikkíró úr véleménye szerint ez nem igaz, már önmagában a tény, hogy az országban ahol éltek kisebbségben voltak, önmagában adott okot a mocskolódásra. Én már csak tudom én is legkisebb testvér vagyok. (Ami lássuk be sok szempontból hasonló élethelyzet) Más kérdés hogy én ezt kinőttem, a szlovákok látszólag meg nem, de ettől még a cikkíró állítása hamis.
A történelmi Magyarország óvó Kárpátok-koszorúja védnöksége alatt lehetőséget kaptak nyelvük, kultúrájuk, nemzeti identitásuk kibontakoztatására.
Ezt már az előző sorban is írtam hogy nem volt így, de lehet hogy az amit én tanultam történelemről, és amit ő vél tudni róla az különbözik. Mindegy szerintem ez akkor is hülyeség, de mivel nem logikai alapon bizonyítom, hanem gyalázatos módon empirikusan, ezért ez megmarad vélemények
Ezért csak kezet csókolhatnak a magyar nemzetnek. Szimbolikus értelemben, de akár konkrétan is.
Ez megint csak egy zseniális mondat mert próbáljuk már meg elképzelni, ahogy a "tótság" konkrétan kezet csókol a magyar nemzetnek. Értem én, hogy szókép, de akkor ne rakjunk bele konkrétan, szó szerint stb kifejezéseket. Apropó szélsőjobbos barátaim (ezt még nem cinikusan értem majd a mondat többi része lesz az) a cikkíró szerintetek a magyar nemzet részének gondolja itt a cigányságot vagy sem?
Most nem tudok rendesen idézni a cikkből, egész bekezdéseket meg nem akarok ide beilleszteni, úgyhogy foglaljuk össze azzal a következő néhány bekezdést, hogy a "szlovák" szó etimológiáját taglalja
Ez már megint egy helytelen logikai lépés hiszen itt a cikkíró azzal akarja bizonyítani a magyarság felsőbbrendűségét, hogy a szlovák szó eredete nálunk nem vezethető vissza semmi pejoratívra. Ami feltehetőleg igaz is azonban egy szóhoz később is társulhatnak negatív felhangok, ahogy fejlődik a nyelv. Például a cigány, zsidó, román szavaknak sem volt mindig negatív felhangja és etimológiailag valószínűleg nem bántó szavakból eredeztethetőek, de ettől még lehet őket ma sértésként használni. A szlovákot kevésbé (bár én már hallottam), de ettől mi nem vagyok jobbak csak máshogy rosszak. Mindenesetre egy szó etimológiája nem menti fel azt a mai jelentése alól. A b@szd meg is káromkodás függetlenül attól mit jelentet 1000 éve.
Maga a tót kifejezés akkor kapott negatív tartalmat, ha különböző jelzőkkel egészítették ki, illetve állandósult szókapcsolatokban, közmondásokban szerepelt. Ugyanakkor ezen kifejezések nem vonatkoztathatók kizárólag a szlovákokra. Hiszen közismert például, hogy a cigányság elnevezésére újabban meghonosodott „roma” népnévvel a jelenlegi „fősodratú” kurzus csak kabarészínházat teremtett.
Itt már azért tényleg kezdődik a kabaré. Van két állítás egymás mögött. (A cigányos és a tótos) A második ugye közismerten igaz. Az első pedig a fentebb felsorakoztatott érvek miatt lehet igaz. Ok azt mondom ez teljesen jó is lenne így, ha cikkíró nem a második kijelentéssel akarná alátámasztani az elsőt (ami egyébként fölösleges mert azt már alátámasztotta azokkal az indokokkal amiket fentebb felsorolt) De kérem szépen, mi köze van annak, hogy az erőszakos polkorrektség jegyében a magyarokra rákényszerített roma szó miképpen lett közröhej tárgya, ahhoz hogy a tót szó önmagában, eredetét tekintve se, és jelenlegi jelentéstartalmát tekintve sem sértő a szlovákokra. Itt már tényleg úgy tűnik hogy a cikkíró teljesen otthon hagyta a józan eszét. Azt már meg sem említem, az önismétlés elkerülése véget, hogy igazából még ha igaza is lenne a cikkírónak akkor sem lehetne ezt érvként felhozni amellett, hogy a magyarok jobbak a szlovákoknál
Az utolsó két bekezdésre cikkíró átment full Vörösmartiba és gondolta: Huzd rá cigány ne gondolj a gonddal
Már nem akart semmit csak pocskondiázni. Felsorol egy rakat elképesztően gyalázatos szólást-mondást amikben mind benne van a tót szó. Ami lehet nem azonosítható a szlovákokkal (vagy nem volt azonosítható, mert ma már a köznyelvben biztosan rokonértelmű a két szó) És ahelyett hogy elszégyellné magát hogy ilyeneket gyártottak elődei kérkedik vele, hogy ezek mind a mai napig használatban vannak (ha ez igaz akkor a két szó etimológiai fejlődése miatt ma már ezek egyértelműen a szlovákokra utalnak). Majd pedig még van mersze kijelenteni, hogy:
Nos, a fentiek ismeretében északi szomszédainknak aligha van okuk arra, hogy a magyarságon gúnyolódjanak.
WTF? épp most soroltál fel egy rakat jól alátámasztott indokot arra hogy miért gúnyolódjanak rajtunk a szlovákok. a lezáráson meg már meg se lepődünk még egyet célzottan belerúg a szlovákokba csak, hogy bebizonyítsa hogy legalább annyira aljas szemétláda értéktelen barom mint azok az emberek akikről ír. Csakhogy míg az nem bizonyítható teljesen biztosan, hogy azok az emberek akiket támad megegyeztethetőek-e a szlovák nép teljességével (értsd: ziher, hogy nem), addig az biztos hogy aki a cikket írta az ő volt.
Ezért utálok ide írni. Mindig másfél óráig tart :D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.08.28. 11:58


zsolti írta:Miért kell egy többszörösen bukott,szánalmas baloldalhoz adni a nevüket olyan embereknek,akik amúgy a saját szakmájukban elismertek?

Egyszerű, az ő politikával kapcsolatos érzelmeik feléjük húznak. Néha úgy érzem zsolti picit elfelejted, hogy az emberek a politikában nem racionálisan döntenek, hanem érzelem alapján. Igazából amióta a fidesz van kormányon megfojtják a nem fideszes önkormányzatokat, kispestnek is jobb lenne ha a narancsos Dódity nyerne idén. :/
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.28. 11:48


:D :D :D :D :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.08.28. 11:38


csak a fidesz!
meg azért a kdnp-is, de nagyon...

http://index.hu/mindekozben/poszt/2014/ ... lo_helyre/
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.28. 11:16


Az első afrikai származású magyar válogatott futballistát az LMP indítja az önkormányzati választásokon Székesfehérváron...

Az LMP színeiben indul egyébként egy másik volt Vasas-focista, Váczi Zoltán is (ugye mindenki tudja, hogy kinek szorít Schiffer András?), és azt pedig megírtuk pár hete, hogy a DK is volt válogatott labdarúgót, Póczik Józsefet indítja Győrben, ahol már van jelenleg is képviselő régi csapattársa, a fideszes Hajszán Gyula személyében.

:D :D

Pedig a Jobbikba mekkora húzás lett volna Thomas!!! :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.28. 09:12


Milyen tudás,feree??? :wink:
Egy tanult,okos ember.Kis kvízmaki.És???
Azt a lexikális tudását a politikában biztosan nem tudja felhasználni.
És aki szimpi vagy vicces volt eddig tévén keresztül,attól pont ezek miatt undorodom most (Gálvölgyi,Vágó,stb.)
Ódzkodjanak már a politikától ezek az emberek,könyörgöm.Miért kell egy többszörösen bukott,szánalmas baloldalhoz adni a nevüket olyan embereknek,akik amúgy a saját szakmájukban elismertek? Miért kell Fajkasházy Tivadaj balatoni nyaralójában összegyűlniük évente,és politikusokkal találkozniuk?
Mert ezek mind kisajátítják a tudást és a kultúrát a saját balliberális csoportjuknak,és semmi mást nem ismernek el értékként.Az irodalom,a színház,a művészet mind-mind hemzseg aballiberális beállítottságú személyektől.Ami nem baj,de vannak konzervatív és nemzeti értékek is,amelyek ki vannak rekesztve a kánonból.
Vágót már évek óta ki nem állhatom.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2014.08.28. 08:57


bálintról az jutott eszembe, hogy kivel kuratta meg magát, hogy képviselő lehessen, ettől okosabbnak gondoltam a fideszt.......félek kicsit hogy összejön a fidesz színeiben a kellő szavazat :)

mondjuk vágó mögött azért tudás is van, nemcsak ismertség.....
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.08.28. 08:33


jobbik :lol:
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.08.28. 08:30


bálintról mintha fideszt olvastam volna, vágót kitalálom, de a fekatesó milyen színekben indul?
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2014.08.28. 06:44


thomas sowunmi, vágó istván, :lol: :lol: :lol: bálint antónia :lol: :lol: :lol: mint képviselők
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég

cron