Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.12.11. 15:14


Az internet szerintem a Jobbikot fogja segíteni.
Ha lesz még szabad internet akkor :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.12.11. 07:48


Kérdés,hogy a csalódottak távol maradnak-e a következő szavazástól,vagy sem.
Ha elmennek,baloldaliak lesznek vagy jobbikosok?
Az internet szerintem a Jobbikot fogja segíteni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11477
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.12.11. 00:16


https://kuruc.info/r/2/136900/
tudom, messze még a választások, de azért a változás pozitív

https://kuruc.info/r/37/136885/
b.zdmeg ez de durva
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.12.10. 03:37


köszi
nálam Rónai Egon vicc már régóta
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.12.09. 18:06


ATV, Rónai Egon vs. Novák Előd.
Beszélgetnek a drogtesztről,parlamenti alkoholizálásról,de nem ez a lényeg.
Az is jó,de kábé az utolsó öt perc az igazán érdekes.A holokauszt-ipar.Mindenki nyelje le saját belátása szerint.
(Én most nem tudok nem egyetérteni Novák Előddel.)

https://kuruc.info/r/34/136834/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11477
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.12.08. 01:21


túlterhelt az oldal, nem engedi megynitni :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.12.07. 15:03


Egy kis paradoxon Ásotthalomról:

http://alfahir.hu/toroczkai_laszlonak_van_szive
Zsolti
 
Hozzászólások: 11477
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.12.06. 17:55


Ne feledd,snatch,olyan előadásokat is hallhatunk,amelyek nem szólnak gázkamrákról,mert munkatáborokban voltak a rabok.Elmondják,hogy dolgoztatták őket;hogy a családjuktól el lettek választva;hogy borzalmas volt.Ez nálam bőven belefér.Mert ilyen igazság létezhetett.
Ám mint tudjuk,a túlélők jó részének beszámolói el vannak túlozva.Ennek oka a haszonszerzésen kívül lehet a trauma-kamu is.Hallottam valamit mástól,én nem tapasztaltam,de biztos volt ott is,ahol én voltam.A túlélőlélek képes ilyen pszichológiai jelenségekre.
Beszélni kell erről.Sokat.
Csak nem feltétlenül úgy,ahogy Slomóék,Kulkáék vagy Vágó Istvánék gondolják.
Ja,vagy hogy a törvény tiltja az őszinte beszédet...?
Akkor maradjon szamizdat.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11477
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.12.06. 17:33


És máris megcáfoltad azt, amit mondtál :). Én azt mondom, ilyen-olyan állítólagos holotúlélők ne tartsanak nyilvános előadást.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8108
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.12.06. 16:54


Nem az a baj,hogy a holokauszt-túlélők előadásokat tartanak fiataloknak.Egyáltalán nem baj.
Hanem hogy olyan fikciókat is közölnek,amelyekről már a hivatalos holokauszt-történetírás is lemondott.
És ezek által egy hiteles beszéd agymosássá fajulhat.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11477
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.12.06. 15:49


https://kuruc.info/r/6/136691/
húú de meglepődtem

https://kuruc.info/r/56/136699/
na ez igen :D :D :D Hiteles... :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.12.06. 15:33


hááát, ránézve a fickóra, meg olvasva amit mondott....eléggé eltévedt az életben szerintem.
Persze ő jobban láthatta a dolgokat, ő élt benne, de engem nem győzött meg egy fikarcnyit sem.

Az izraeli szolgálat azt is elmondta, hogy a Hamász ártatlan embereket is kínzott, ez pedig még dühösebbé tett.
erre a mondatra azonnal felkaptam a fejem. Lehet csak szerencsétlenül mondta, vagy fordították, de MONDTÁK neki? Ha látta volna akkor azt mondja, hogy látta...gondolom...
Szóval cseppet sem győzött meg. Nálam megmagyarázhatatlan ez, és hazaáruló.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.12.05. 12:00


Szeretem az ilyeneket.Interjú egy palesztinnal,aki kémkedett Izraelnek,és most keresztényként él.
Árnyalja a képet a mondandója,de ettől még nem szeressük Izraelt.Nagyon nem.

http://www.origo.hu/nagyvilag/20141204- ... o-fia.html
Zsolti
 
Hozzászólások: 11477
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.12.01. 21:16


https://kuruc.info/r/56/136502/
szeressük az ilyet

Feke Pált nagyon szeretem
Végigkövettem anno az akkori baráétnőm miatt, amikor megkapta István szerepét.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.12.01. 18:52


És ettől is berágtam.Akcióban a hivatásos rettegők,Rising Star:

http://www.origo.hu/teve/20141201-bochk ... aban.html#
Zsolti
 
Hozzászólások: 11477
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.12.01. 17:20


Három perces videó az Európai Parlamentből,érdemes megnézni.
Én Morvai miatt kattintottam rá,de ő csak mondta a szokásos palesztinokat védő,Izraelt támadó dumáját.(Nagyon helyesen,persze.Kíváncsi vagyok,hogy az EP-ben hányan osztják a véleményét...? )
Ami viszont mellbe vágott, az a holland Szabadságpárt képviselőjének gondolatai.Ez szélsőjobboldali (!!!) pártnak számít ott.Azt tudtuk,hogy a nyugati szélsőségesek legtöbbször Izrael-barátok,de azért ez durva.Hallgassátok meg.

http://www.alfahir.hu/vita_a_palesztin_ ... _az_ep_ben
Zsolti
 
Hozzászólások: 11477
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.11.27. 20:56


Na pont az ilyen mondataidért kellesz nekünk.Ilyenből csapatunk egy sajtótájékoztatón vagy 10-et,15-öt,és máris azt hiszi majd a nép,hogy okosak vagyunk.
És lehet,hogy tényleg. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11477
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.11.27. 19:13


Trigoria írta:Azert halat adok az egnek h en nem tanultam ilyeneket mint jzsblzs. Maradok a jozan paraszti esznel. :)

zsolti? Milyen ellenzek?? :lol: ne viccelj

Valójában amit én csinálok az a józan paraszti ész formába öntött verziójának a hitvány másolata :D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.27. 18:33


na, így aláírom :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.11.27. 09:12


Két-három cikluson keresztül biztosan lélegezne még az ellenzék.
Folyamatosan fojtanánk őket vízbe.
Utána jöhetne a trigoriánus diktatúra. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11477
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.27. 08:42


Azert halat adok az egnek h en nem tanultam ilyeneket mint jzsblzs. Maradok a jozan paraszti esznel. :)

zsolti? Milyen ellenzek?? :lol: ne viccelj
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.11.26. 21:15


Totti8: anti-kétharmados stratégiai döntés. :) Húzza be,Török úr!

Jnzsblzs: szóval akkor te tanultad ezt a készséget,ugye? Azt tudom,hogy most kémiát (vegyészetet) tanulsz,meg hogy természettudományos beállítottságú vagy.De ezek nem vonják maguk után az olyan gondolkodást automatikusan,ahogy te analizálsz.Véleményem szerint ezt tanulni,tanulni és gyakorolni kell.
Én sem tudtam verset elemezni csak azért (még most sem tudok),mert kedvelem az irodalmat.A mai napig tanulom,hogy hogyan kell közelíteni egy alkotáshoz.
Amúgy amit most írtál,az nekem nagyon szimpatikus.Vállalod a képességedet és a tudásodat,büszke is vagy rá,de tisztában vagy vele,hogy te is elkövethetsz bakikat.Én is így működök,csak kevesebb önbizalommal.
És jnzsblzs:ha Trigo bármilyen posztot nekem szán a saját kormányában ( :wink: ),kézzel-lábbal győzködni fogom őt,hogy szerezzünk meg téged.Hogy miért?
Mert te lennél az,aki darabokra szedné az ellenzék felszólalásait,sajtótájékoztatóit,politológusainak gondolatait,médiájának cikkeit és riportjait.Mindent.
Mindeközben pedig megtisztítanád a sallangoktól a saját beszédünket és médiánkat,hogy ne lehessen logikailag belekötni. :) :wink:
És te jó sok pénzért eladnád a lelked (Kepler,8. szín,Prága),és a csúcson tartanál minket. :wink:
Sokáig maradj velünk.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11477
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2014.11.26. 14:48

KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.11.26. 14:36


zsolti írta:Én a stílusodat,az analizáló módszeredet már nagyjából kapisgálom,de téged még nem értelek.Talán ezért is vagy izgalmas,és ezért vagyok vevő a "kukacoskodásaidra".

Hát lehet, hogy most lelövöm a poént de úgy gondolom sokan tanulhatnak belőle, főleg azok akik nem tanultak nagyon sok természettudományt az életükben. (A természettudósoknak ugyanis ez többé kevésbé természetesen jön, lehet hogy másoknak is a bölcsészettudományokat nem tanulmányoztam nagyon behatóan.) Szóval a természettudósok sokszor találkoznak olyan problémákkal amikről gőzük sincs. Ez így is van rendjén mert arra tették fel az életüket, hogy ilyen problémákkal foglalkozzanak. Ekkor ők egy dolgot tehetnek, elindulnak a matematika/logika útján. Meg van határozva hogy helyes feltételezésekből hogyan lehet helye következtetéseket levonni, és ha ezeket a szabályokat be tartják akkor tudják, hogy jól cselekszenek még akkor is ha fogalmuk sincs arról hogy min dolgoznak. (Ami gyakrabban fordul elő mint hinnétek. :D ) Nyilván én még nem nagyon vagyok ilyen szinten, de amikor szembe kerül egy probléma amiről nem tudok semmit, teszem azt közgazdságtanból, akkor igen jól jön bármi amiről el tudok indulni.
Ugyanígy vagyok ezekkel a cikkekkel amiket belinkeltek. Nem éltem soha a budapesti agglomeráción kívül fogalmam sincs milyen lehet a cigány helyzet északkelet Magyarországon. (ami csak egy példa a topicban felhozott népszerűbb témákra) Hallhatok híreket de a hírek az mutatják be amit be akarnak mutatni. Jó esetben ez a valóságnak azt egy jól reprezentáló szelete, (ami persze még így is tartalmaz egy szükségszerű de jelentős rossz esetben valami más amiről el akarják hitetni hogy ez a helyzet. Akármelyik is a helyzet itt nincsenek mérési eredményeim amiket bármikor meg tudnék ismételni úgyhogy mindenképp nehéz eldönteni mi belőlük az igazság. Ekkor tehát az egyetlen dolgot tehetek nekiállok elemezni az egyetlen dolgot ami a kezemben van, magát a cikket. Ha úgy vélem, hogy ott rossz logika szerint épültek fel az érvek, akkor valószínű, hogy maga a konklúzió is rossz, illetve esetleg csak semmi köze az érvekhez, amik meg ráadásul önmagukban is lehetnek hibásak. (Igen ez innentől kezdve elég sok részesetre bomlik fel de azért a legtöbb esetben elég egyértelmű mi helyzet.)
Viszont figyelmeztetnem kell mindenkit mivel nem tanultam a logikát sohasem, ezért nem tehetek mást mint hogy úgy alkalmazom a szabályait, hogy közben nem ismerem őket, ennél fogva lehet hogy az én érvelésem is legalább annyira logikátlan mit azok a cikkek amiket szétszedek. Ennek ellenére azért mindenkinek ajánlom ezt a módszert, rendkívül hasznos tud lenni olyan esetekben, amiket leírtam és alapvetően a logika szabályai elég egyértelműek, úgyhogy azért nem kell meg ijedni attól, hogy az ember látatlanba használja őket.

U.I. A volt filozófia tanárom egyszer az arisztotelészi logika szabályait felhasználva bizonyította be, hogy az ellene (illetve az akkori iskolája) felhozott vádak bár logikusnak tűnnek elsőre (hiába a jogászok értenek a szófacsaráshoz) valójában teljesen önellentmondásosak és értelmetlenek. Meg is nyerte a pert. Na ilyen dolgokra is képes lehet az módszer, amit én itt kontár módjára kicsiben alkalmazok.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.26. 01:22


béke lengi körül a topikot :)

jnzsblzs
éppen ezért meg kellet volna tisztelnem titeket annyival, hogy ha nem is egy másféloldalas förmedvénybe ahogy szoktam, de valahogy leírom nektek amit gondolok.
Ezzel mondjuk pont nem értek egyet. Engem pl nem kell soha megtisztelni hosszabb írással megnyugtatok bárkit! :wink: :) Szerintem zsoltinak se azzal volt a baja, hanem a "baromság" szóval leginkább. Merthogy ez személyeskedés ugyebár. (Azt meg nem szeressük errefelé:)) Azzal hogy baromságnak nevezed a cikket, azzal azt is baromnak tekinted kb aki ezzel egyetért, és zsolti kifejezetten ki is hangsúlyozta, hogy teljesen magáénak érzi az irományt. :)
Na mindegy, igazából már nem téma ez, csak okoskodom. Játék a szavakkal, apróságok, nüanszok. :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 46 vendég