Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.20. 22:04


eszembe jutott asszem!!!! :!: :!: :!:
épphogy kisbetűt kér jnzsblzs ugye?
valami rémlik, hogy abból volt a problémád Zsolti, hogy mondatkezdésnél így nem tudod nagybetűvel írni, és ezért majd nem a tulajdonnévvel kezdesz mondatot
ugye? :oops:
(eskü nem lapoztam vissza, de két percig agyalnom kellett)

bence: ja, nem rossz okfejtés amúgy. Vagyis inkább szép.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.20. 21:49


Ez a mi titkunk marad örökre,jnzsblzs. :wink: (Maradok a hosszú változatnál.)
De fejtsétek meg úgy,Trigo,bence(Bence :) ) vagy bárki,hogy nem lapoztok vissza.
Gordiuszi csomó.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2015.04.20. 21:34


Itt töröm rajta az agyam vagy 10 perce, de nem tudok rájönni. :D
Egyénként nem mondanám, hogy csúsztatások lennének a szövegben, maximum rossz következtetések, mindenesetre nekem tetszik az okfejtése.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.04.20. 21:23


Trigoria írta:Jnzsblzs:
Zsolti. Nagybetűk. Felhasználónév. Légyszives :D

Tetszettek volna nagy kezdőbetűvel regisztrálni, és akkor nem felejtődne el időről időre :wink: :)

Trigo. Nagybetűk. Felhasználónév. Légyszives :D
:D
u.i. Fejtsd meg hogy mi lehet a problémám valójában. Zsolti tudja.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.20. 21:10


https://kuruc.info/r/9/142238/
micsoda "megdöbbentő" dolgok megint :)

és egy hsz alóla:
Csak emlékeztetőnek:1889. április 20.Mi sem felejtünk.

:wink:


Jnzsblzs:
Zsolti. Nagybetűk. Felhasználónév. Légyszives :D
Tetszettek volna nagy kezdőbetűvel regisztrálni, és akkor nem felejtődne el időről időre :wink: :)

(Bár tény hogy a legjobban az egésznek örülnék, de belátom, hogy nem várhatom el hogy mindenki szenvedjen vele.
de bizony elvárhatod :wink: A fórumnév szent dolog, a másik tisztelete. Ha azt válaszottad névnek, akkor elvárható, hogy más is így szólítson téged, ha néven akar.
Viszont ezért nem várhatod el a nagy kezdőbetűt. Max öröm és bódottá van, ha úgy írják a kérésednek eleget téve. :wink:


bence:
elolvastam
nem kommentálnám. Van benne igazság, meg csúsztatás is. Szvsz.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2015.04.20. 19:21


Na, ahogy beígértem itt a szövegrészletem, Csányi Vilmos etológus tollából, vagy billentyűzetéből. :D
Végül nem a könyvtárból kölcsönöztem ki, hanem nagy nehézségek árán kigugliztam, nem biztos, hogy konkrétan ez van a könyvben is, de hasonló.

"A választás a hatalomról szól, tudjuk, merünk is majd választani, aztán később tesszük, amit ilyenkor szoktunk, szidjuk a rendszert. Inkább arra gondolok, hogy a választónak megfelelő jártasság kéne a rendszerszintű gondolkodásban, a megfelelő kérdések megfogalmazásában és a válaszok hozzávetőleges értékelésében. Csak ennyi, nem több. Nagyon régen, sok ezer évvel ezelőtt a társadalom szerkezete egyszerű volt, bár már akkor is legalább két szerveződési szintje nyilvánult meg. Az első, ma is megvan, a személyes szint. Tíz-tizenkét éves korára mindenkinek kialakul a részben genetikai, részben kulturális hatások nyomán formált személyisége. Bezárkózó vagy nyílt, együttműködő vagy magánakvaló, szabálykövető vagy szabálytörő, és még számos, a pszichológusok által jól ismert tulajdonság tartozik ide, amelyek együttesen formálják viszonyunkat egymással és a következő, magasabb szerveződési szinttel, amely a közösség viszonyaiból alakul ki.
A régi, valódi közösségek együttműködnek, együtt formálnak véleményt, alakítanak ki hiedelmeket, és együtt hozzák létre a közösség működési rendjét. Az egyén és a közösség folyamatosan tükröződik egymásban, az egyén tulajdonságait a közösség befolyásolja, esetleges szélsőségeit tompítja vagy éppen erősíti, és az egyéneknek is jelentős befolyásuk van a közösség szerkezetére, aktivitására.
Modern időkben, mint annyi más, ez a viszony is megbolondult, az egyén személyisége ritkán alakul ki harmonikus igazi közösségben, és ennek megfelelően bizonytalan, értékeit váltogatja, véleményével sodródik. A modern társadalom sok kváziközösségében – munkahelyen, vallási csoportokban, lakóhelyi társulásokban, politikában – keresi helyét, és ritkán biztos abban, hogy megtalálta. A szerveződési szintek száma is megnövekedett. Sokféle, sokszor egymásra épülő szerveződés szeretne közösség lenni, a kerület, a város, az ország, a földrész, sőt még a glóbusz is, pedig valódi közösségek csak száz-százötven emberből alakulnak ki és működnek optimálisan.
A tömegtársadalmak kialakulása paradox módon a közösségek méretének elképesztő redukcióját eredményezte, és megjelentek az egytagú közösségek, amelyek tagjai önérdekűek, csak kényszerhelyzetben hajlandóak némi együttműködésre, és gyakran változó véleményüket is véletlenszerű külső hatások alakítják. A választók legnagyobb része ilyen egytagú közösség, és emiatt érdekük, véleményük is roppant szerteágazó, ezért is nincsenek karakteres pártprogramok, mert a pártok kampányszervezői a lehető legnagyobb számú egytagú közösséget szeretnék magukhoz sorolni, és ez csak sejtelmes általánosságok megfogalmazásával lehetséges valamennyire.
Mindegyik párt megígéri például, hogy letöri a korrupciót. Bravó, remek a cél, gondolja a választó. A megfelelő gondolat viszont az, hogy megkérdezzük: hogyan tetszik ezt végrehajtani? Nem úgy nagy általánosságban, hanem konkrétan, holnaptól kezdve. Milyen egymás utáni intézkedések következnek, amelyek majd a korrupció eltűnését eredményezik? Ha esetleg vannak ilyenek a párttarsolyok legmélyén, arról a kampányban mélyen hallgatnak, mert a megvesztegetést igazán hatásosan letörő intézkedések sok ember, sok szavazó személyes érdekét sértenék. A valódi közösséghez kötődő ember elfogadja, hogy a közösség érdekében esetenként valamiről, például az apró, de sokszor megkapható korrupciós összegekről le kell mondania. Az egyszemélyes közösségként működő ember viszont úgy gondolja, hogy persze, szüntessék csak meg a korrupciót általában, kivéve azt, ami nekem jövedelmez. Ezért, ha meghallaná, hogy mit terveznek, azonnal kiábrándulna pillanatnyi választottjából, mert ez őt is hátrányos helyzetbe akarja hozni. Nem könnyű a választáskor pártnak lenni.
„Megvédjük a drága magyar földet!” Nagyszerű, mert az ember territoriális lény, és élőhelyét mindig hajlamos megvédeni a betolakodóktól. Ez nagyon hasznos volt régen, amikor háborúval, csatákkal tényleg lehetett védeni a földeket. Biológiai alapjai vannak a territórium védelmére hívó szónak. Ebben a modern világban a föld viszont akkor hajt hasznot, ha valaki a kor színvonalán megműveli, és a termést a piacon olcsón meg lehet venni. Ha a drága magyar földre egy hollandus jön megfelelő felszereléssel, tudással és ontja az olcsó mezőgazdasági termékeket, az a drága magyar lakosságnak sokkal jobb, mintha a magyar föld parlagon hever. A földet ugyanis elvinni nem lehet, művelni igen, és ma a művelési színvonalban rejlik az érték.
Megvédjük a magyar vállalkozók érdekeit! Ezt is jó hallani. Legalább két kérdés azért felmerül: tessenek már megmondani, hogy a tulajdonosi részvétel hány százalékától kezdve jár a védelem? Mert ugye nagyon sok vállalkozásban sokféle tulajdonos van, magyar is, német is, amerikai is. Ha most a magyar csak harminc százalékban tulajdonol, akkor le a céggel? Hány százaléknál óvjuk, és hogyan? Világgazdaság van, ha bemegyünk egy műszaki boltba és körülnézünk, a drága magyar termékek többnyire csak alkatrészek. Úgy nem kellenek? Továbbá örülünk, hogy a kisvállalkozóknak, akik legfeljebb az eszközeiket meg a tőkéjüket kapják külföldről, nagyon jó lesz, hiszen ők is drága magyar vállalkozók. De mi lesz az árakkal? Azt ugye mi drága magyar vásárlók fogjuk megfizetni. Most akkor kinek lesz itten jó?
És legfőképpen hogyan?
Gyakran olvasni olyat is, hogy a nemzet, az ország, a nép ezt vagy azt a fennkölt dolgot gondolja, és majd ha az igazság győzedelmeskedik, teszi is. Az ilyen kijelentéseknél kell nagyon ügyelni a szerveződési szintekre. Az ember gondolkodik. A nemzet, az ország, az állam nem, mert ezek társadalmi szerveződések, nem gondolkodó lények. A „haza” nagyon fontos személyes érzelmi viszonya az egyéneknek egymáshoz, a történelemhez, sokmindenhez, de a haza nem hív, nem fogad be és nem zár ki. A nevében emberek cselekednek ilyen vagy olyan érdekek szerint. Lehet, hogy egy-egy emberi gondolatot sokan elfogadnak, remélhetőleg ezek értik is, miről szól az a bizonyos gondolat, és van sejtelmük arról, hogyan lehet esetleg meg is valósítani azt, de a „gondolat” mögött pártok, pártvezetőségek, média, tehát emberek vannak, és ők, emberek gondolják így vagy úgy. Lehet, hogy velük értek egyet, és akkor én is úgy gondolom, de a haza, az ország, az állam nem gondol semmit.
Csak az emberek gondolkodnak, és ez néha még nekik is nehezükre esik."
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.04.20. 19:18


Mi ez a funfact? Felcsigáztál.Gondolom egy műfaj.

A fun fact az ilyen kacagtató apróság ebben az esetben az hogy egy szó előbb jut eszembe magyarul mint angolul. ( complaint azt jelenti panaszkodik nekem meg szótár kellet hogy rájöjjek mi a magyar megfelelője)
Angol nyelvű sorozatokat fordítasz magyarra
Igen, kedvelt hobbimmá vált mostanában, kiválóan karban tartja a magyar tudásom. És az angolban is segít megismerkedni néhány új szóval néhanapján.
Két mondatban légyszi,hogy miről szól az a bizonyos sorozat. :wink:
Pasztelszín pónik barátságáról leginkább. És arról, hogy a nagy barátság közben közben néhanapján legyőznek óriási vörös lélekszívó kentaur démonokat. :twisted: És az egész vicces cuki, és bár kissé klisé tanaulságok vannak benne, de hát figyelembe kell venni hogy eredetileg 6-8 éves kislányoknak készül a sorozat. Aztán valamiért rátalált egy nagykupac korombeli fiatal felnőtt (férfi nagy többségében) és azóta szerintem már ők az első számú célközönség. (Amúgy az ő történetükről sokat és szívesen tudnék neked mesélni ha érdekel. Szerintem érdekes sztori.) Kicsit neked talán túlságosan amerikai a moralitása a sorozatnak de szerintem nincs vele nagy gáz.
És figyu csak,jnzsblzs,neked nem lehetne a betűszavas művésznevedből egy még rövidebb becenevet kreálni? Mondjuk jnzs vagy blzs?

Igazából mindkettő jó, talán a jnzs a preferált, de tényleg mindegy. Csak az a fontos hogy a zs-ket ne szedd szét. Bár ezt igazából csak a külföldi barátaimnak kell sokáig magyaráznom.
(Bár tény hogy a legjobban az egésznek örülnék, de belátom, hogy nem várhatom el hogy mindenki szenvedjen vele. Még akkor sem ha tapasztalatból tudom hogy én 0.2 másodperc alatt tudom begépelni)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára jnzsblzs 2015.04.20. 19:25-kor.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.20. 18:32


Mi ez a funfact? Felcsigáztál.Gondolom egy műfaj.Angol nyelvű sorozatokat fordítasz magyarra?
Az is kemény,hogy valakinek a complaintből jut eszébe a panaszkodni. :)
Két mondatban légyszi,hogy miről szól az a bizonyos sorozat. :wink:
És figyu csak,jnzsblzs,neked nem lehetne a betűszavas művésznevedből egy még rövidebb becenevet kreálni? Mondjuk jnzs vagy blzs?
Ez így olyan hosszú. :)
De ha ragaszkodsz az eddigihez,én tuti alkalmazkodom ezután is. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.04.20. 17:49


zsolti írta:K.rva életbe!!!
Bocs,jnzsblzs,nem direkt volt.Lankadt a figyelmem,ne haragudj. :wink: (Ha még egyszer előfordul,átállok a holohívő oldalra.)

Hát így sem győztem meg még embert az igazamról, de hát ki vagyok én, hogy panaszkodjak. (Fun fact. A panaszkodjak szó nem jutott az eszembe úgyhogy kénytelen voltam beírni a sztakiba hogy complaint)
Amúgy ha mindenáron majd akarsz valami drasztikusat csinálni a következő ilyen alakalomkor akkor nézz meg egy évad My Little Pony Friendship is Magic-et. Vagy igazából bármikor máskor is megnézheted. Az a sorozat nagyon menő. A gyerekeiddel is nézheted nekik sem árt. Csak annyi hogy akármi történjék angolul nézd meg. Tudok linkelni feliratos részeket (amelyek készítésében én is szerepet játszom :D) meg minden, de ebben az esetben a magyar szinkron az nagyon-nagyon-nagyon rossz lett úgyhogy semmiképp ne úgy nézd.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.20. 17:28


K.rva életbe!!!
Bocs,jnzsblzs,nem direkt volt.Lankadt a figyelmem,ne haragudj. :wink: (Ha még egyszer előfordul,átállok a holohívő oldalra.)
Hidd el,nagyon nagy fegyver a holokauszt a cionisták kezében.Mindig ide lyukadnak ki,ez az alfája és az omegája minden megnyilatkozásuknak.Majd figyeld meg.A politikában,a közéletben,a médiában,az oktatásban,mindenhol.
Nagyon perverz dolgot fogok írni,és szégyellem is magam érte:én megnyugodnék,ha a holokausztról kiderülne,hogy minden úgy történt,ahogy állítják a holotörténészek.Mert akkor valamelyest legalizálná a gondolataikat a megtörtént,gyalázatos eseménysorozat.Persze az sem lenne mentség az állandó rettegésre,nácizásra és politikai tőkekovácsolásra.
Épp jóbarátunk,Perge írta:ha valaki hitelt ad a jelenlegi holotörténelemnek,attól még van joga felszólalni a sok-sok kárpótlás,adózás és marketing ellen.
És tényleg van.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.04.20. 17:09


Zsolti. Nagybetűk. Felhasználónév. Légyszives :D
Nem analóg a téma,de ha a cigánybűnözők napi vegzálásáról "megfeledkezünk",és nem gerjesztenénk azzal feszültséget,hogy mindig feljelentést teszünk a rendőrségen,akkor előbb-utóbb közbiztonság lenne. :wink:
Mivel tényleg nem analóg a példa ezért nem igazán van relevanciája de tény hogy szórakoztató gondolatmenet.
jnzsblzs,ha egyszer olyan világ lesz,hogy újra irtani fogják a zsidóságot,és holokamuvá nyilvánítják a holokausztot,akkor meg annak a tábornak fogsz hinni?
Ez egy jó kérdés. Az ok amiért a holokausztot vallóknak szívesen hiszek mert nem akarnak semmi vérontást. A nagy részük még kárpótlást sem. Ma már semmiképp. De egy genocidumot támogató eszmerendszer pont azt a dolgot veszi ki háta mögül amiért támogatni tudnék bármilyen ideológiát. A társadalmi stabilitás megörzését.
Pont te,akinek mindig van saját,példákkal alátámasztott véleménye,te konformizálódsz?
Tudjátok én vagyok az Hipster aki már annyira hipster hogy a mainstream dolgokat szereti mert az jobban kihangsúlyozza az egyéniségét. :D Viccet félretéve ha megfigyelted az érveim majdnem mindig abba az irányba mutattak, hogy többség érdekét kell érvényesíteni a kevesekével szemben (nyilván lehetnek kivételek) és aki ilyen úton jár az gyakran lesz kénytelen uniformizálódni.
Ha jól értem,te holokauszt témában azt az álláspontot képviseled,mint az a bizonyos német bíró: "Mindegy,hogy volt-e holokauszt,de jogilag nem szabad tagadni."
Nem nagyon rossz az idézet, de azért kicsit átalakítanám "Mindegy,hogy volt-e holokauszt,de értelmetlen tagadni."
Onnantól jön ám majd a kárpótláscunami,a bűntudatkeltés és a folyamatos megalázkodás a kiirtott nép előtt.Mert most ez még gyerekcipőben jár, a határ a csillagos ég.
Hát nem tom, hogy mi fog történni a nagyvilágban, (bár tippem szerint nagyon nem az amit te írtál), de az én részemről onnantól kezdve a teljes érdektelenség szürke köde fogja takarni az egész kérdést. Akár akarják ezt akár nem. Az érdektelenség meg egy alattomos fegyver mert nagyon nehéz ellen hatásosan védekezni.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2015.04.20. 16:46


kiilleszkedettek :))
nagyon jó szó :mrgreen:
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.20. 14:36


Most hosszasan sajnos nincs időm reagálni,de próbállak megérteni,jnzsblzs.
Nem analóg a téma,de ha a cigánybűnözők napi vegzálásáról "megfeledkezünk",és nem gerjesztenénk azzal feszültséget,hogy mindig feljelentést teszünk a rendőrségen,akkor előbb-utóbb közbiztonság lenne. :wink:
Jnzsblzs,ha egyszer olyan világ lesz,hogy újra irtani fogják a zsidóságot,és holokamuvá nyilvánítják a holokausztot,akkor meg annak a tábornak fogsz hinni?
Pont te,akinek mindig van saját,példákkal alátámasztott véleménye,te konformizálódsz? Ezt a véleményedet pár év múlva viccesen fogod idézni,meglásd. :)
Nem szabad a többség véleményét szolgalelkűen elfogadni,ezt te is tudod.Persze én is gyakran esek ilyen hibába.
Ha jól értem,te holokauszt témában azt az álláspontot képviseled,mint az a bizonyos német bíró: "Mindegy,hogy volt-e holokauszt,de jogilag nem szabad tagadni."
De tegyük fel,hogy a holokauszttagadók a törvények és az értelmetlen harc miatt évtizedek múlva elnémulnak.Akkor mi lesz? Csend és béke? Onnantól jön ám majd a kárpótláscunami,a bűntudatkeltés és a folyamatos megalázkodás a kiirtott nép előtt.Mert most ez még gyerekcipőben jár, a határ a csillagos ég.
De persze értem a gondolkodási algoritmusodat,mint mindig. :wink:

Így is lehet küzdeni radikálisan a bűnözés felszámolásáért:

http://alfahir.hu/onkentesek_vedik_a_vi ... edettektol
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.20. 04:05


huhhh, ez nekem már sok bocs
minden mondatra tudnék reagálni, mert mindegyikben látok hibát, de nem látom értelmét
totál máshogy gondolkodunk magáról a világ működéséről, ez látszik asszem
én meg ugyebár - Zsoltival ellentétben - azt vallom, hogy egy egy témáról (mint pl a holokausztról, vagy most a világ működéséről) annyira de annyira nehéz meggyőzni az olyan másik felet, aki eleve ellentétes oldalról indul, hogy kb lehetetlen. Ezért meg se próbálom inkább már soha. Nekem elég az, hogy - mint most is - pár hszből kiderül a totál más álláspont. Én ott visszavonulok. Majd az élet formálja tovább a véleményedet (és az enyémet), de nem én. :)

aztán majd jön Zsolti úgyis :)
ő imádja ezeket :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.04.20. 03:23


Egyszer majd megnézem azt az undorító hatásvadász fos videót, (tévedés ne essék a túloldali példák is ilyenek) de most nincs rá egy szabad órám. :D Majd egy hónap múlva. Amúgy mint mondtam ez egy nyílt kérdés ugyanúgy lehet hogy az emberek tehetnek a globális felmelegedésről mint az hogy nem. Erről végighallgatnom az egyik fél végtelenül egyoldalú érvelését szerintem majdhogynem fölösleges. De a kedvedért megteszem :D
Ha egy konfliktusokat szító, törvényileg védett - tegyük fel - hazugsággal per pill jobban működik a világ, akkor működjön úgy?

Igen. Mert jobban működik tőle a világ.
Meg eleve, a holokauszt tényének elfogadása szüli a kevesebb belső feszültséget a társadalomban?
Be kell látnod hogy valószínűleg te sem láttál még két a holokausztot teljesen elfogadó embert arról vitázni hogy volt-e holokauszt. Ennél fogva ha mindenki elfogadná a holokausztot akkor senki nem vitázna róla: Ergó jobban működne a világ, mert nem lenne benne egy sehova sem vezető vita.
Mert jelenleg emiatt épp kevés a feszültség?
Igen. A feszültséget épp azok keltik akik kételkednek. Illetve ez nem teljesen igaz. A feszültséget az kelti ha egy olyan ember aki hisz a holokausztban és egy olyan ember aki nem az egymásnak esik. De írjuk le az egészet egy egyszerű modellel: Tegyük fel hogy az emberiség száz emberből áll aminek a 10%-a nem hisz a holokausztban. (nemtom hogy ez mennyire pontos érték, de amíg ötven százalék alatt van addig elméletileg nekem adnak igazat a számok. Ha meg fölötte akkor a számokkal együtt fordul az én nézőpontom is hiszen hangoztattam hogy én a témában a többségi véleményt támogatom) Ha egy ilyen ember találkozik egy olyannal aki hisz a holokausztban akkor elkezdenek vitázni, tehát ekkor generálódik a kerülendő feszültség. Ha két ugyanolyan ember találkozik akkor egyetértenek tehát nincs feszültség. Az ilyen heterogén találkozásnak az esélye 10*90/2 azaz négyszázötven ami egyébként az összes találkozások (100*99/2) 9,1 százaléka. (ez egy teljesen fölösleges számítás volt) Minthogy egy feszültség generáló találkozás egyformán hibája mindkét benne résztvevő félnek ezért felezzük el a számot és osszuk el az adott nézetet osztó emberek számával. Ami ugye 22.5 lesz a holokauszt tagadók esetében és 2.5 a holokausztot elismerők körében. Tehát a holokauszt tagadók kilencszer több feszültséget generálnak. (mint arra a választott számaimból számítani lehetett)
Mi lett volna, ha soha elő se hozzák ezt a holotémát (vagy a helyén kezelik)? Nem lenne ebben a témában akkor még kevesebb feszültség??? :wink:
Fogalmam sincs. A mi lett volna ha kérdéssel a fanfiction írók dolga foglalkozni (Akikbe én mondjuk beletartozom de ez most a kérdésünk szempontjából lényegtelen :D ) Hogy most mi van azt meg aránylag jól modellezi az elöző példám és én azzal akarok foglalkozni hogy ezt a jelenlévő problémát hogy lehetne orvosolni.
Tehát ha egyszer ez nem volt téma, akkor vissza lehetne most is térni oda, hogy ne legyen, és voálá máris megkaptuk a nyugalmat.
Amúgy ha azt akarod hogy ne legyen téma, akkor azért pont hogy te, és a holokauszt szkepticisták tehetnek a legtöbbet. Nem foglalkozol soha többet a kérdéssel nem mész el megemlékezésekre, nem olvasol kurucinfos cikket a témában, nem beszélgetsz itt velem vagy akárki mással a témáról stb. És amiről semelyik ember nem beszél, és amivel senki nem foglalkozik, az egy idő után meglehetősen gyorsan elfelejtődik. Mondhatnád hogy ez nem igaz mert folyton nyomják a tévében meg stb, de ez hülyeség mert ha senkit nem érdekelne és folyton nullás nézettséget hozna az összes ilyen hír, akkor onnan is kikopna egy idő után. Mondjuk ez az érvem kicsit ferde, mert csak akkor lenne igaz ha feltételeznénk hogy csak a holokauszt tagadók foglalkoznak a holokauszttal ami nyilván hülyeség. Talán az már talán elfogadhatóbb állítás, hogy mivel a média egyik célja az emberek közti feszültség manipulálása, és ezt csak addig tudják ezt csinálni, amíg a feszültség ott van. (ez megint egy megkérdőjelezhető állítás, de én így látom) Ezért ha a feszültség (amelyet bebizonyítottam, hogy nagyrészt a holokauszt tagadók gerjesztenek, mivel ők vannak kisebbségben) megszűnik akkor a média nem fog tudni mit csinálni és kénytelen lesz mindenfajta ilyen típusú tevékenységét beszüntetni. Bár az is jó kérdés, hogy mi a különbség, aközött hogy minden ember egyetért, és aközött, hogy aki nem ért egyet az önszántából kussol erről, mert valószínűleg nem túl sok.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.19. 23:04


ok, de azt remélem megérted (bántás nélkül), hogy én meg nem szeretnék vitázni olyan valakivel aki nem nézi végig a videót.
Maradjunk abban, hogy környezetszennyezés létezik, globális felmelegedés létezik. Előbbi ellen lehet és érdemes, utóbbi ellen nem érdemes és nem lehet küzdeni.

Én már a holokauszt kérdésében is azért vagyok a holokauszt pártiak oldalán mert az az amit a közösség elfogad, úgyhogy az az ami a kevesebb belső feszültséget szüli a társadalomban, és emiatt azzal egyszerűbb működtetni azt.
Hát ezzel pedig a legteljesebb mértékben nem értek egyet. Ha egy konfliktusokat szító, törvényileg védett - tegyük fel - hazugsággal per pill jobban működik a világ, akkor működjön úgy? Brrrrr
Meg eleve, a holokauszt tényének elfogadása szüli a kevesebb belső feszültséget a társadalomban???? WTF? Mert jelenleg emiatt épp kevés a feszültség??? Akkor milyen ha sok?
Te egy adott téma csak a jelenben lévő értékét vizsgálod. Ez ésszerű is lehetne, de szerintem nem az. Mi lett volna, ha soha elő se hozzák ezt a holotémát (vagy a helyén kezelik)? Nem lenne ebben a témában akkor még kevesebb feszültség??? :wink: Tehát ha egyszer ez nem volt téma, akkor vissza lehetne most is térni oda, hogy ne legyen, és voálá máris megkaptuk a nyugalmat.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.04.19. 21:28


Nem sok értelme van. Az első tíz percben találtam benne egy infót ami tök ellentétes azzal amit én tudok, most hogy melyik mérés a helyes és melyik a koholmány az eredményen meg mint mondtam nem változtat. És bár sokat hangoztattam hogy mennyire becsülöm a tudományt a megbízhatósága miatt azért be kell látni hogy mérési eredményekből levont következtetések gyakran rendelkeznek valamekkora flexibilitással. Úgyhogy lehet hogy egyik sem koholmány csak ugyanannak az eredménynek az eltérő értelmezése.
Amúgy pont azért van értelme ráhúzni az iparágat amiért mondtam. Mert amíg vannak helyek amik így néznek ki az év nem elhanyagolható részében addig van értelme ezen dolgozni. Én már a holokauszt kérdésében is azért vagyok a holokauszt pártiak oldalán mert az az amit a közösség elfogad, úgyhogy az az ami a kevesebb belső feszültséget szüli a társadalomban, és emiatt azzal egyszerűbb működtetni azt. A környezetszennyezés esetében konkrét okok is vannak amiért érdemes kiállni a hivatalos propaganda mellett úgyhogy teljes mellszélességgel ki is fogok állni mellette. Mondjuk az tényleg érdekes dolog hogy mi a holokauszt esetén tényleg hiszek a propagandának a környezetszennyezés esetén meg nem, mégis csak az utóbbit lennék hajlandó aktívan hirdetni is.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.19. 19:24


ebben igazad is van részben
de ahol az alaptézis nem igaz, ott azért erre ráhúzni egy egész iparágat kb?
mindegy, azért nézd végig a videót szvsz
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.04.19. 18:01


Amúgy még nem néztem végig a videót, de egy dolog nagyon fontos: klímaváltozás van. Per pillanat melegedés van. Ez veszélyes méghozzá nagyon. Ez a három kérdés vitán felül áll, sokkal jobban mint amennyire a jobbikosok hiszik, hogy a baloldaliak hiszik, hogy a holokauszt kérdése mennyire áll vitán felül. :D De hogy pont a klímaváltozást mi okozza az már egy tudományosan valóban vitatott tény bár jelen állás szerint többen vannak a pro oldalon mint a kontra, bár ez változhat. Én a magam részéről majd minden zöld propaganda mellet vagyok mert olyan irányba tolja el technologiai fejlesztéseket amelyek hosszútávon attól függetlenül hasznosak lesznek hogy a klíma a co2-től változik e vagy sem. Például gondoljatok csak bele miből van a cuccaitok egy jelentős része? Műanyagból. Miből készül a műanyag, hát erre több válasz is van de a legnagyobb része kőolaj alapú. Namármost ha elégetjük a kőolajat energiatermelésre akkor megfosztjuk magunkat az egyik legfontosabb ipari nyersanyagunktól. Szóval ezért fontos a CO2 hisztéria mint jelenség mert az embereket arra sarkalja, hogy olyan dolgokba fektessék az energiájukat ami hasznos. (Mint például a kőolaj nem elégetése) Úgyhogy én azt mondom tökmindegy mi az igazság ebben a kérdésben, a helyzet az hogy szükségünk van a globális felmelegedésre mert ez hozta el szerintem a legpozitívabb változásokat az emberiség hozzáállásában az elmúlt húsz év alatt.

U.I. Szóval tökmindegy mit gondoltok valójában a kérdésről csináljatok, úgy mintha igaz lenne az lesz a legjobb.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.18. 19:48


:D

más:
eddig se nagyon hittem az ember által okozott klímaváltozásban, de ez a dokumentumfilm végérvényesen meggyőzött arról, hogy nem is létezik
az utóbbi években megnézett bármilyen dokufilm közül nekem ez volt a leghasznosabb. Én hiszek nekik, meggyőztek. Innentől örökre ejtem a témát magamban is.
https://www.youtube.com/watch?v=KJCkqQCtuZQ
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.18. 17:02


Akkor marad a fityma. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.18. 16:44


ezt beszéltük már egyszer, hogy ha akarnék se tudnék rendes szakállat növeszteni. Babaarcom van :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.18. 16:30


Én viselem a kipát,ha te növesztesz egy olyan fasza kis ortodox szakállt. :D
Vagy azt már Virga lefoglalta? :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.18. 15:10


ezt a cikket direkt nem olvastam el, és most se fogom :evil:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.18. 15:05


https://kuruc.info/r/6/142036/

Trigo,te mit vállalsz be? :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég