Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2020.01.03. 22:17


Amúgy egyébként egész érdekes krédést vetettél fel a Hitleres hasonlatoddal. Mi lett volna ha Hitler megáll lengyelországnál? Ugye a Brittek és a francúzok hadat üzentek nekik de konkrét háborús cslekedett nem történt még vagy egy fél évig. Akkor is Hitler indult meg. Komolyan elhisszük hogy a brittek csak úgy nekiestek volna németországnak? Vagy a franciák? Kisebb bajuk is nagyobb volt lengyelországnál. Azt az országot amúgy is rutinszerűen elfoglalta akárki aki éppen arra járt az elmúlt 200 évben. Az amerikaiak ugye beszáltak volna a háborúba pearl harbour miatt de melyikbe? Nekik nem a lengyelek voltak a szövetségeseik hanem a brittek. Oké a japánokat megverik ahogy meg is verték de utána mit csinálnak, atommal fenyegetik hitlert? Elképzelhető hogy bejön, de hogy megszervezzenek egy támadást egy németország ellen amit az érintetlen wermacht őriz? Nem hiszem hogy rájuk vallana. Ha jól tudom Sztálin előbb utóbb meg akarta támadni a nyugatot de egy ilyen háborúban amiben az egyik oldalon hitler a másikon sztálin áll de hitler egy ujjal sem ért hozzád kinek szurkolnál? A válasz már messze nem egyértelmű.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.01.03. 22:02


Akárhogy is ha ebből nem lesz háború akkor szerintem lehet hogy Trump oriásit húzott vele.
Hitler is nagyot húzott volna, ha nem lett volna háború :D :D

de amúgy jah, jókat mondasz, viszont az iráni (meg az arabok ámblokk) nem azok a beszarósak - már amenynire én látom

Lehet, hogy egy iráni háborút nem nyerne meg az amerikai hadsereg, elvégre nem nyert meg egy háborút sem igazán 45 óta. De a formális kormányt azaz a jelenlegi rezsimet kényelmesen el tudja söpörni.
ezzel 100%ban egyetértek. És az USA-nak nincs is egyéb célja évtizedek óta kb, minthogy nekik szimpi kormányokat juttasson hatalomra.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2020.01.03. 21:10


a tanulságra voltam kíváncsi, Trigo. Mert írtad, hogy tanulságos, de nem írtad le hogy miért. Így már oké, értem, és ja.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2020.01.03. 21:04


F.Totti írta:Az arab muksók likvidálása jogilag mennyiben különbözik Szkripal megmérgezésétől?
(mármint azt leszámítva, hogy az oroszok gyilkosságának tudjuk hogy volt ártatlan áldozata is, a mostani támadásról ilyen hír még nem jött, de nem lepne meg)

Egy magát a többiek felettinek érző ország/ember kivégeztet egy külföldi államban vkit. Az oroszok saját állampolgárt, akit jogosan foghattak perbe és ítélhettek (volna) el. Az USA pedig mindennemű peres eljárás nélkül egy külföldit.
Erkölcsileg nyilván nem mindegy, hogy egy nyugalmazott ügynököt ölnek meg vagy egy aktív katonai/félkatonai vezetőt, de jogilag nincs különbség, mert az USA nem üzent hadat Iránnak.
A két eset politikai és médiafogadtatása mégis ég és föld. Baromi ingoványos és veszélyes az a talaj, amit a jog helyett olyan szoft és megfoghatatlan dolgok alkotnak, mint az igazságosság meg az erkölcs. Főleg ha olyan idióták kezébe adják a döntést mint Trump és Putyin.

Meh az irániak megtámadták egy amerikai nagykövetséget. Az azért majdnem olyan mintha amerikai földet támadtak volna meg közvetlenül. (jogilag azt is tették) Ráadásul az amerikaiak őt tartják a felelősnek egy nagy rakás egyébb akármiért is.
Akárhogy is ha ebből nem lesz háború akkor szerintem lehet hogy Trump oriásit húzott vele. Kérdés volt-e rá oka mert ez a választás egész egyszerűen a gazdaság és az ellenzék teljesítménye miatt az ő kezében volt. Ilyen helyzetben szerintem nem itt kell keresni az indokot.
Ami viszont számomra azt jelenti, hogy tényleg meg akarták őlni és tényleg őt. Hogy jogosan-e az jó kérdés de egy lényegében fasiszta teokrácia második embere esetén aligha lehet mellélőni. Főleg nem rakétával. (vicces mert így belegondolva az ember szerintem hamarabb elhiszi az első emberről hogy ártatlan báb mint a másodikról.) MIndenesetre én Irán helyében jelentősen beszarnék. A második emberemet azonnal, célzottan lényegében járulékos veszteségek nélkül kilőtték azután, hogy valami olyat tett aminél azért láttunk már rosszabat is... Ha ez nem volt erőfitogatatás akkor nem tudom mi. És nem az oroszos nekünk mindig van egy késünk a hátad mögött erőfitogtatás, hanem konkrét teabagging. Egy üzenet személyesen a iráni vezetőségnek aki abba hitbe ringaták magukat hogy az amerikai haderő cselekvésképtelen. És igen gerillaharcokban egy reguláris haderő sohasem volt nagyon erős. Lehet, hogy egy iráni háborút nem nyerne meg az amerikai hadsereg, elvégre nem nyert meg egy háborút sem igazán 45 óta. De a formális kormányt azaz a jelenlegi rezsimet kényelmesen el tudja söpörni.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.01.03. 20:42


snatch írta:Trigo, azt hittem lesz valami tanulság, mert azt írtad, hogy tanulságos. Soha nem tudhatod, hogy miként reagálnál egy ilyen helyzetben. Persze a közeg picit más, mert ott azért sokkal alapabb az, hogy fegyvert viselnek az emberek, akik valószínűleg nem úgy kapják a fegyvert, hogy nem jár hozzá valami képzés, vagy akármi, de ha nem is, akkor is megszokottabb, mint mondjuk ha itthon történne egy ilyen ott, ahol pont vagy. Ráadásul az is más, amikor csak látod, hogy valaki másra fegyvert rántanak, és fognak, mint amikor rád fognak. Nem tudhatod, hogy miként reagálnál az adott helyzetekben mindaddig, amíg nem történik meg, addig pedig teljesen felesleges ítélkezni, vagy bármiféle tanulságot levonni.
Éppen emiatt sosem tudtam azokat megérteni, akik a wiszkist jófejnek tartották, mert hiszen nem csinált semmit, csak kirabolta a bankokat. Az, hogy éles fegyvert fogott emberekre, az semmiség... mondják olyanok, akikre sosem fogtak éles fegyvert...

ez most mi? Miért mit mondtam? Mindenben igazad van, egy szóval se állítottam az ellenkezőjét
A tanulság az az, hogy egyrészt ahány emmber, annyiféleképpen reagál részleteiben. És ezt érdekes volt nézni. Meg az, hogy a nemek között észrevehető az eltérés, ami megint csak nem meglepő.
Természetesen fogalmam nincs én hogyan reagálnék. Tippem van, de nem tudhatom. valszeg okos lennék ha nem rám fogják és a terem végében vagyok, de pad alá bújó beszari, ha mellettem történik, és isten sem tudja mi lenne, ha rám fogják.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.01.03. 20:36


Még midnig ugyanaz a cikk frissításei:
imádom a kuruc címadásait:
"Putyin és Macron együtt aggódott"
:D

"Az amerikai védelmi minisztérium tájékoztatása szerint a légicsapásokat Donald Trump elnök rendelte el. Mike Pompeo amerikai külügyminiszter pénteken a CNN hírtelevíziónak nyilatkozva kijelentette, hogy a csapásméréssel egy küszöbön álló támadásnak vették elejét. Kiemelte, hogy az amerikai hírszerzés információi vezettek a célzott támadáshoz."
hát persze, hogy hogy nem, mindig megelőző csapásuk van, és az egyetlen, amit ténylegesen elszenvedtek (9/11), azt is maguk gyártották. Nem mondom, hogy sosincs igazuk. de hát aki világcsendőrnek áll....
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2020.01.03. 20:13


Trigo, azt hittem lesz valami tanulság, mert azt írtad, hogy tanulságos. Soha nem tudhatod, hogy miként reagálnál egy ilyen helyzetben. Persze a közeg picit más, mert ott azért sokkal alapabb az, hogy fegyvert viselnek az emberek, akik valószínűleg nem úgy kapják a fegyvert, hogy nem jár hozzá valami képzés, vagy akármi, de ha nem is, akkor is megszokottabb, mint mondjuk ha itthon történne egy ilyen ott, ahol pont vagy. Ráadásul az is más, amikor csak látod, hogy valaki másra fegyvert rántanak, és fognak, mint amikor rád fognak. Nem tudhatod, hogy miként reagálnál az adott helyzetekben mindaddig, amíg nem történik meg, addig pedig teljesen felesleges ítélkezni, vagy bármiféle tanulságot levonni.
Éppen emiatt sosem tudtam azokat megérteni, akik a wiszkist jófejnek tartották, mert hiszen nem csinált semmit, csak kirabolta a bankokat. Az, hogy éles fegyvert fogott emberekre, az semmiség... mondják olyanok, akikre sosem fogtak éles fegyvert...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.01.03. 16:18


Baromi ingoványos és veszélyes az a talaj, amit a jog helyett olyan szoft és megfoghatatlan dolgok alkotnak, mint az igazságosság meg az erkölcs.

viszont abban a nagy birka nemzetben (USA) mindig nagyon könnyen befolyásolják a népet, hogy nekik bégessen

és amúgy tedd ezt a gyilkosságot egy random metoo-eset mellé
ááá.. hagyjuk is :D
Ha ez egy PC-s játék lenne, akkor nyomnék egy save-t most, aztán drukkolnék egy háborúnak, amiben az USA elpusztul, és ha mi túléljük egész korrekten, akkor újra save. Ha meg mi is pórul járnánk benne, akkor load, és újra próbálkozás :D

amúgy az a baj, hogy két út van, és mindkettő szar:
- vagy feltüzelik ezzel Iránt, aki tesz valami rosszat (casus belli), ami miatt bevonul majd az USA egy NEMZETKÖZI KOALÍCIÓ álcája alatt
- vagy Irán nem tud tenni semmit, és kiderül hogy gyengék, és azt tesznek velük amit akarnak
mindenesetre szar érzés lehet úgy élni, hogy ha magas pozícióba kerülsz valahol, ami nem tetszik az USA-nak, akkor bármikor rádb.szhatják a rakétát

amúgy ha most Irán lenne az erős, és az USA gyenge, ez akkora casus belli lenne, hogy egy hét és az USA megszűnt volna lenni. Megint a nézőpontok. :(

közben folyamatosan frissül a cikk:
"A támadás megsértette az iraki amerikai jelenlét feltételeit is, és emiatt egyeztetnie kell a törvényhozással, hogy megvédje Irak biztonságát és szuverenitását."
na igen, erről nem is beszélve :D

ja amúgy mondanám, hogy Trump nem lehet ennyire hülye, hogy megérje neki mindez majd, ami jön egyetlen emberért. De egyrészt Trump egy idióta, másrészt nem hiszem, hogy ne lenne ez az egész egy terv része.

ráadásul most arabokkal kell szimpatizálnom - ez azért megint nem jó. Mert bár Iránt komálom, de pl az USA és holdudvarának egy esetleges visszaszorulása (nem lesz ilyen) után azt csinálnának a világban az arabok amit akarnak, az is tuti

Az orosz külügyminisztérium arra figyelmeztetett, hogy az iráni tábornok megölése kockázatos akció, növeli a feszültséget a Közép-Keleten. A 2015-ben Iránnal kötött atomalkut szintén aláíró Kína aggodalmának adott hangot. Keng Suang külügyi szóvivő nyugalomra és önmérsékletre szólította fel az érintetteket a feszültség újabb kiszélesedésének elkerülése érdekében.
miközben épp aláírta az újabb anyahajójuk építést kb :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.01.03. 13:29


Az arab muksók likvidálása jogilag mennyiben különbözik Szkripal megmérgezésétől?
(mármint azt leszámítva, hogy az oroszok gyilkosságának tudjuk hogy volt ártatlan áldozata is, a mostani támadásról ilyen hír még nem jött, de nem lepne meg)

Egy magát a többiek felettinek érző ország/ember kivégeztet egy külföldi államban vkit. Az oroszok saját állampolgárt, akit jogosan foghattak perbe és ítélhettek (volna) el. Az USA pedig mindennemű peres eljárás nélkül egy külföldit.
Erkölcsileg nyilván nem mindegy, hogy egy nyugalmazott ügynököt ölnek meg vagy egy aktív katonai/félkatonai vezetőt, de jogilag nincs különbség, mert az USA nem üzent hadat Iránnak.
A két eset politikai és médiafogadtatása mégis ég és föld. Baromi ingoványos és veszélyes az a talaj, amit a jog helyett olyan szoft és megfoghatatlan dolgok alkotnak, mint az igazságosság meg az erkölcs. Főleg ha olyan idióták kezébe adják a döntést mint Trump és Putyin.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.01.03. 12:24


erről csak most olvasok:
https://index.hu/kulfold/2020/01/03/kas ... ald_trump/
kemény ez vazze
ki a fasza gyereket játszik Trump? Előbb utóbb odaér azét a pofonért.

https://kuruc.info/r/4/206742/
Lindsey Graham dél-karolinai republikánus szenátor – aki Donald Trump feltétlen hívének és szoros szövetségesének számít – a Twitteren Trump „bátor cselekedetét” dicsérte, majd Iránnak is üzent. „Az iráni kormánynak: ha még több ilyet akartok, akkor kaphattok még” – írta.
a hülye picsa :D amikor majd az iráni f.szt rakják a szájába...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.01.02. 22:50


nyilván le lehet szűrni egy általános pánikreakciót
de igazából csak érdekesség, hogy a nők és a férfiak miben térnek el. Fiatal idősebb vonalon nem tudom, mert itt szinte csak öregember van. :D
összkövetkeztetés nyilván a sablon: a nők inkább pánikolnak és keresnek menedéket, míg a férfiak a megoldást. Mármint némelyike.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2020.01.02. 21:09


Trigoria írta:nézegetem az emberi reakciókat egyesével a teremben
tanulságos
nő sikoltozik, vagy azonnal férje ölébe veti magát
gyerek a fülét fogja be
és hasonlók

és ezekből mit szűrtél le?
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.01.02. 12:51


imádok kurucot olvasni , de tényleg
a stílusát, hogy a saját gondolatimat olvasom vissza

"csodálatos 10 méter feletti lövéssel"
:D :D :D :D :D
(mint valami szabadrúgás :D )

https://kuruc.info/r/4/206712/

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 1577967822
1:43-nál ( már ha bírod az ilysmit megnézni)
gecc, ezért olimpiai aranyat neki
a biztonságinak meg ...neki már mindegy
ráfogják a stukit, ez meg si,án elő akarja venni a háta mögül a stukkerét
ennyi ésszel.... de már mindegy neki
k.rva jó nézni, ahogy az öreg nyugodtan becélozza
és egyetlen lövéssel leszedi. :D

nézegetem az emberi reakciókat egyesével a teremben
tanulságos
nő sikoltozik, vagy azonnal férje ölébe veti magát
gyerek a fülét fogja be
és hasonlók
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2020.01.01. 18:54


Jajj, Istenem, de jó ezt nézni, de tényleg.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.01.01. 18:28


https://kuruc.info/r/35/206650/
na ilyen 2020-t kívánok. Ejj de jó nézni :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.12.22. 13:08


Tudtam, hogy te is végigolvasod. :wink:
De fasza kis interjú.
Elég gatya lehet a helyzet odakünn...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.12.22. 13:03


https://kuruc.info/r/6/206325/
tanulságos
Jövőre lesz a trianoni békeszerződés aláírásának századik évfordulója. Mire lehet számítani?
-Nagyon nehéz év lesz 2020, sok konfliktussal, elsősorban Ukrajnával, Szlovákiával és Romániával. Arra számítok, hogy a helyzet éleződni fog, különösen román viszonylatban.



"Szóval a magyarok örülhetnének, erre még mernek itt lázadozni. A román revizionizmus ott van a hétköznapokban, szerte az országban láthatóak a Besszarábiát, azaz ukrán területet is Romániához soroló graffitik, matricák, feliratok. Nem egy városban épülnek Nagy-Románia emlékművek."
bezzeg ha nálunk előjön egy nagy -Mo térkép Orbán háta mögött, már megy az ajvék a szomszédokban azonnal

"Magyarországon Trianont elfelejteni nem lehet. Ki kell törni abból, hogy mindig azt nézzük, mit mond a másik és mi a másik érzékenysége. Szembesíteni kell a szomszédokat és Nyugatot is, hogy bár tudjuk, hogy nem csak magyar „igazság” van, objektív szempontból is egy nagy igazságtalanság történt."

áá nem is idézek többet, el kell olvasni
bennem meghint felment a pumpa, hogy úgy élek le egy életet, hogy Trianon fáj, és háború nélkül nem lehet ez jobb. De az meg még jobban fájna. Szóval szar ez így.
Persze lehet jönni, hogy engedjük el Trianont, de egyrészt magyar vagyok, tehát fáj Trianon, másrészt - ahogy a cikkben is szerepel - kicsit nem figyelünk, és már a Tiszánál lesznke a románok. :evil:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2019.12.22. 13:10-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.12.18. 00:20


Nem ismerem. De nem is baj. A kurucos holokauszt vitában nem a "mi" álláspontunkat képviselte. :)
De tény, hogy okosnak és alaposnak tartom én is. De nem tudok elvonatkoztatni a fent említettől, így ott ahol zsidók vannak a témáiban, nem érdekel.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.12.17. 23:07


https://index.hu/techtud/tortenelem/201 ... laghaboru/

Hoppácska. Ezt veszem is meg.
Ungváry sok szempontból kritizálható, támadható. Elég karakán. Nekem kicsit dafke Fidesz ellenes, meg a globalizáció mindenhatóságába, elkerülhetetlenségébe vetett hite is tévedésnek tűnik, de kétségkívül vannak érdekes gondolatai. De nem is ez a lényeg. Történészként kib@szott alapos és a vélhetől zsidó származása ellenére is közel pártatlan. Legalábbis próbál annak tűnni, így nem szájbarágós. Azaz vérnyomásemwlkedés nélkül olvasható. Remélem ez a könyve is ilyen.

Trigo, véletlenül nem ismered? Az 56-os intézet sokáig az OSZKhoz tartozott. Bár azt hiszem helyileg nem ott melóztak.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.12.11. 21:42


https://kuruc.info/r/4/205968/
Emlékeztetett rá, hogy az Európai Parlament egy szeptemberi határozata gyakorlatilag azonos szintre helyezte a "náci" Németországot és a Szovjetuniót. "Majdhogynem a náci Németországgal együtt vádolják a Szovjetuniót a második világháború kirobbantásával. Mintha elfelejtették volna, hogy ki támadta meg Lengyelországot 1939. szeptember 1-jén és a Szovjetuniót 1941. június 22-én" – hangoztatta az orosz elnök.

ejj ejj Vladimir, de szelektív az a memória
mintha elfelejtette volna Vladimir 1939 szeptember 17-t, amikor megtámadta a Szovjetunió is Lengyelországot

kivételesen egyszer a Nyugatnak van igaza
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.12.11. 20:53


F.Totti írta:Ajjaj, ha nem lennék úriember most mesélnék :D

ha ezek után kussolsz, biztos hogy bannolunk a pics.ba

remélem hogy lesznek benne hitgyűlis csajok, és szex
ezt a csajt biztos nem kaphattad el, ahhoz már öreg vagy, vagy kevés a pénzed, vag a hatalmad :DD
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.12.11. 17:27


F.Totti, itt mindenki egy utolsó szemét, tessék szíveskedni annak lenni...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.12.11. 17:06


Akkor lennél egy bunkó paraszt légyszi? :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.12.11. 15:59


Ajjaj, ha nem lennék úriember most mesélnék :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.12.11. 14:37


vajon ki k.rhatja?


Senki. Hitgyulis.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég